>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

PGNIG Superliga Mężczyzn - Sezon 2019/2020

Status
Zamknięty.
chamberlain 422,6K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Kursy Fortuna

10 kolejka PGNiG Superligi, przez Ligę Mistrzów dwa spotkania zostały już rozegrane:
- Wisła Płock - Wybrzeże Gdańsk 34:20
- Vive Kielce - Zagłębie Lubin 36:24

Zapraszam do dyskusji i podawania swoich typów.​
 
chamberlain 422,6K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
MKS Kalisz - MMTS Kwidzyn
Konrad Pilitowski over 2.5 bramki @ 1.90   
Over 50.5 bramki @ 1.84   
Fortuna

Ciężko mi stwierdzić jaki przebieg będzie miało to spotkanie, Kwidzyn nie przypomina siebie z poprzednich lat, a MKS odkąd awansował do Superligi gra ambitnie, chociaż nie zawsze przekłada się to na wyniki. Próbuję zagrać za to na over Pilitowskiego, młodszego z braci w Kaliszu, linia ustawiona bardzo nisko, a bo i nie jest jakimś pierwszym wyborem w ataku Kalisza, bramki tam głównie zdobywać ma Kniazeu czy Szpera, jednak Konrad w tym sezonie już 22 bramki, ze skutecznością 61.1%, dodatkowo jedna bramka z karnego, ale to po prostu Kniazeu nie miał swojego dnia, spudłował chyba połowę rzutów i stąd wyszedł na 7 metr Konrad. Jego zdobycze w ostatnich spotkaniach to:

- 3 bramki z Wybrzeżem Gdańsk
- 4 bramki z Wisłą Płock
- 6 bramek z Azotami Tarnów
- 5 bramek z Vive Kielce
- 1 bramka z Gwardią Opole (ale oddał tylko jeden rzut)

Dodatkowo dorzucam over, bardzo niska linia, bo z nazwy dwie defensywne drużyny, ale jeśli chodzi o wyniki to MKS w tym sezonie średnio rzuca 25.5 i traci 27.8 bramek, a MMTS rzuca 24.1 i traci 28 bramek na mecz, a więc defensywne drużyny, ale ze słabymi defensywami, żeby pokryć linie wystarczy, że zakręcą się koło swoich wyników z tego sezonu.

Gwardia Opole - Chrobry Głogów
Over 53.5 bramki @ 1.84 Fortuna   

W drugim dzisiejszym spotkaniu idę w sam over, Gwardia lubi nawrzucać, średnio trafia 28.3 bramki, czy Chrobry im jakoś ustępuje? Tak, ale tylko te 2 bramki mniej, 26.2, obie tracą też wręcz tyle samo bramek, średnio 27 na mecz, czemu więc mielibyśmy zobaczyć tu jakieś defensywne spotkanie? U Gwardii over pokryty na 5 z 9 spotkań, nie pokrywali linii chociażby z Vive czy Wisłą, gdzie sami bardzo mało rzucali, oraz Tarnowem gdzie mało stracili czy Kaliszem, gdzie mecz był bardzo zacięty. U Chrobrego over pokryty w 4 na 5 spotkań, a więc gorzej, rywale potrafili ich zatrzymywać na bardzo niskich wynikach, ale są tu w stanie rzucić około 25 bramek, gospodarze powinni zakręcić się koło 30. Typ trochę na czuja, ale jakoś nie widzę tu defensywnego spotkania.
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
M 1,2K

mateo6

Użytkownik
Górnik 1.85
Bardzo ciekawy mecz. W zeszłym sezonie Górnik u siebie wygrał różnicą 3 bramek, natomiast na wyjeździe zremisował by ostatecznie wygrac po dogrywce. W zeszłym sezonie Azoty dosyć się osłabiły, sprzedały kilku wartościowych zawodników. Nie mam pojęcia jak jest w tym sezonie gdyż nie znam żadnych nazwisk piłkarzy, chodzi mi o to że nic mi nie mówią te nazwiska, dlatego jeśli mógłbym prosić aby ktoś mi nakreślił ich poczynania transferowe. W zeszłym sezonie ktoś pięknię opisał sytuację transferową chyba większości zespołów przed rozgrywkami. W tym sezonie niestety nikt nie chciał się podzielić tą wiedzą. Szkoda, bo te nformacje bardzo mi pomogły. Wracając do obecnego sezonu. MAM WRAŻENIE że Azotom na wyjazdach nie idzie za dobrze. Wygrali oni ostatni mecz na wyjeździe różnicą 2 bramek z ostatnim zespołem w tabeli oraz przegrali na wyjeździe z Chrobrym dwoma bramkami, Chrobry wg mnie zespół własnej hali. Grali również na wyjeździe z Płockiem, ale tam był jeden możliwy scenariusz,  przegrana -8/ Azoty u siebie póki co komplet zwycięstw. Co do Górnika to u siebie komplet zwycięstw. Jedynie 1szy mecz kolejki wygrany 1 bramką, ale tu chyba zlekceważyli rywali bo do przerwy prowadzili 5 pkt. Reszte meczów bez problemów kilkoma pkt. Na wyjazdach idzie im dobrze. Przegrali z vive 10pkt oraz z Płockiem jedynie 5. Ostatnio wygrali na Chrobrym jedną bramką. Ogólnie mecz wydaje się zakonczyć wygraną na styku, nie wielką różnicą. Tylko która drużyna? Bliżej mi do Górnika, jednakże jakby ktoś mógłby opisać sytuacje kadrową obu zespołów, czy transfery na plus czy minus i ewentualne absencje byłbym dozgonnie wdzięczny. Zapraszam do wyrażenia swojej opinii na temat tego spotkania ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
chamberlain 422,6K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Transfery w sezonie 2019/2020:

1. PGE Vive Kielce
Odeszli:
Michał Jurecki
Luka Cindrić
Bartłomiej Bis
Vladimir Cupara
Filip Ivić
Marko Mamić
Paweł Paczkowski

Przybyli:
Andreas Wolff
Mateusz Kornecki
Romaric Guillo
Tomasz Gębala
Igor Karacić
Doruk Pehlivan
Branko Vujović
2. Orlen Wisła Płock
Odeszli:
Adam Borbely
Tomasz Gębala
Michał Lemaniak
Ignacio Moya
Nemanja Obradović
Dan-Emil Racotea
Marko Tarabochia
Jose Guilherme de Toledo
Marcin Wichary
Tomasz Wiśniewski
Maciej Fabianowicz
Krystian Wołowiec
Aleksander Olkowski

Przybyli:
Mikołaj Czapliński
Konstantin Igropulo
Niko Mindegia
Alvaro Ruiz
Philip Stenmalm
Ivan Stevanović
Leon Susnja
Zoltan Szita
Jerko Matulić
 
3. KPR Gwardia Opole
Odeszli:
Antoni ŁangowskiMindaugas Tarcijonas
Dawid Skrzypczyk
Michał Skórski

Przybyli:
Dawid Balcerek
Michał Scisłowicz
Filip Stefani
Szymon Działakiewicz
Karol Małecki
Adrian Fiodor
4. MMTS Kwidzyn
Odeszli:
Bartosz Janiszewski
Grzegorz Szczepański

Przybyli:
Rafał Biegaj
Nikodem Kutyła
Jakub Matlęga
 
5. NMC Górnik Zabrze
Odeszli: Jurij Gromyko
Mateusz Kornecki
Wiktor Kubała

Przybyli: Bartłomiej Bis
Krystian Bondzior
Patryk Gregułowski
Adrian Kondratiuk
Krzysztof Łyżwa
Jakub Skrzyniarz 
6. KS Azoty-Puławy
Odeszli:
Ante Kaleb
Krzysztof Łyżwa
Piotr Masłowski
Jerko Matulić
Marko Panić
Nikola Prce
Adam Skrabania
Witalij Titow

Przybyli:
Jakub Kosiak
Wojciech Borucki
Dawid Dawydzik
Antoni Łangowski
Kacper Mchawrab
Jakub Moryń
Rafał Przybylski
Michał Skwierawski
Michał Szyba
Bartosz Kowalczyk
 
7. SPR Chrobry Głogów
Odeszli:
Michał Bartczak
Rafał Biegaj
Mateusz Rydz
Kacper Pawłowski
Hubert Kuliński
Grzegorz Stelmasik
Mateusz Czapla

Przybyli:
Rafał Jamioł
Maciej Marszałek
Dawid Przysiek
Marcel Zdobylak
 
8. Piotrkowianin Piotrków Trybunalski
Odeszli:
Orfeus Andreou
Marcin Schodowski
Artur Urbański

Przybyli:
Artur Kot
Adrian Turkowski
Piotr Rutkowski
 
9. Energa MKS Kalisz:
Odeszli:
Paweł Adamczak
Piotr Adamczak
Bartosz Wojdak
Michał Bałwas
Michał Czerwiński
Paulo Grozdek
Łukasz Kobusiński
Arciom Padasinow
Błażej Potocki
Dariusz Rosiek

Przybyli:
Robert Kamyszek
Paweł Gąsiorek
Mikołaj Krekora
Casper Liljestrand
Mykola Maliarewicz
Konrad Pilitowski
 
10. Sandra Spa Pogoń Szczecin
Odeszli:
Marek Bartosik
Patryk Miłek
Marcin Teterycz
Sebastian Zapora
Wojciech Jońca

Przybyli:
Mateusz Gawryś
Anton Terekhof
 
11. Energa Wybrzeże Gdańsk
Odeszli:
Adrian Kondratiuk

Przybyli:
Damian Didyk
Paweł Malinski
Patryk Pieczonka
 
12. Zagłębie Lubin
Odeszli:
Jakub Moryń
Jakub Skrzyniarz
Krystian Bondzior
Dawid Dawydzik
Łukasz Kużdeba
Patryk Małecki
Mikołaj Szymyślik

Przybyli:
Marek Bartosik
Jakub Bogacz
Kamil Drobiecki
Wojciech Hajnos
Marcin Schodowski
 
13. SPR Stal Mielec
Odeszli:
Bartosz Kowalczyk
Szymon Krajewski
Piotr Rutkowski
Matej Sarajlić)

Przybyli:
Jakub Olszewski
Tomasz Wiśniewski
Bartosz Wojdak
Piotr Adamczak
Michał Chodara
Michał Kozioł
 
14. SPR PWSZ Tarnów
Odeszli:
Kamil Drobiecki
Michał Chodara

Przybyli:
Wojciech Dadej
Paulo Grozdek
Łukasz Kużdeba
Patryk Małecki
Kamil Pedryc
Mindaugas Tarcijonas
Michał Grabowski
 
Otrzymane punkty reputacji: +43
chamberlain 422,6K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Górnik na plus, co prawda stracili Korneckiego, ale Galia jest dobrym bramkarzem, przywędrował za to Łyżwa, który sporo grał w Azotach, zaliczył też epizod w kadrze, dodatkowo doszedł wicekról strzelców z poprzedniego sezonu Kondratiuk i utalentowany obrotowy z Vive Bis, on akurat jest na wypożyczeniu, ale i tak bardzo dobry transfer. Jeśli chodzi o transfery Górnika uważam, że były na plus, na duży plus. Jeśli chodzi o Azoty postawiły w tym roku na Polaków, Łangowski to głośne nazwisko poprzedniego sezonu PGiNG, na dodatek dwóch kadrowiczów Przybylski i Szyba, jednak poza nimi nie widać jakiś większych pozytywów w zespole, za to pozbyli się obcokrajowców, którzy w poprzednim sezonie rozczarowali. Co do absencji w tej chwili nie wiem, jutro powinno pojawić się więcej informacji, ale uważam podobnie, Górnik jest tu faworytem i powinni wygrać to spotkanie, skoro wygrywali mecze domowe w poprzednich sezonach, kiedy Azoty były naprawdę bardzo silną drużyną, to czemu mieliby nie zrobić tego teraz, gdy są jednak słabsi.
 Górnik Zabrze - Azoty Puławy
Górnik Zabrze @ 1.85   
Górnik Zabrze Handi -2.5 bramki @ 2.65   
STS

Podobnie jak kolega wyżej idę w stronę Górnika, mają ciekawszy skład Sluijters, Tomczak, Kondratiuk, Daćko, czy Galia na bramce, to pozwoliło na 7 wygranych jak dotąd, przegrywali tylko z wielką dwójką i to na wyjazdach. Azoty wielkie rozczarowanie poprzedniego sezonu, w tym sezonie zakontraktowali chociażby Łangowskiego, ale to tyle z pozytywów. Ostatnio przejechali się po Pogoni, ale to bardziej słabo zagrali rywale, niż oni zagrali tak świetny mecz. W tym sezonie przegrali już chociażby z Chrobrym, a dosyć wyrównane spotkania toczyły z nimi Zagłębie Lubin, czy Stal Mielec, czyli nie jakieś potęgi. Myślę, że jeśli gospodarze od początku będą kontrolowali to spotkanie, to wygrają ten mecz, dorzucam też handi, bo myślę, że warto spróbować.
 
Otrzymane punkty reputacji: +46
chamberlain 422,6K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
MMTS Kwidzyn - Wisła Płock
Wisła Płock under 29.5 bramki @ 2.03   
Wisła Płock under 28.5 bramki @ 2.54   
Fortuna

Kolejne spotkanie gdzie chętnie zagram na under, myślałem nad jakimś underem w stronę Kwidzyna, ale linia 22.5, czy 21.5 bramki to dla mnie trochę za mało, gdyby jeszcze Kwidzyn grał na wyjeździe to może, ale nie gdy jest u siebie. Idę za to w under Wisły, wiadomo, że zespół z Płocka gra defensywnie, mało tracą, choć czasem uda im się sporo nawrzucać, teraz jednak przyjeżdżają do Kwidzyna, gdzie zagrożenie w ofensywie z ich strony nie ma praktycznie żadnego, więc mogą zagrać swoją defensywną grę, a nie powinni jakoś narzucać wysokiego tempa, 3 dni temu grali w LM, za 4 dni kolejne bardzo ważne spotkanie, a wciąż walczą o awans. Wisła rzucała ostatnio 33, 34 i 34 bramki, niezbyt optymistycznie wygląda to dla moich typów, ale to były mecze u siebie, na wyjazdach linię 29.5 bramki przekroczyli tylko raz, podobnie jak linię o 1 bramkę niższą. W tamtym sezonie Wisła grała z Kwidzynem 4 razy, raz padł remis po 21:21 (wygrana po karnych Wisły), 29:16 i w PO 13:25 i 28:16, Wisła trochę się zmieniła od tamtego sezonu, za to Kwidzyn niezbyt, więc jest kolejna szansa na bardzo niski wynik.Zachęcam do dodawania typów i dyskusji, PGiNG to naprawdę liga w której można znaleźć bardzo dużo cennych informacji, co pomaga, a czasami wystarczy samo przeczucie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +36
chamberlain 422,6K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Wisła Płock - Zagłębie Lubin
Under 54.5 bramki @ 1.89   
Wisła Płock under 33.5 bramki @ 1.80   
Zagłębie Lubin under 20.5 bramki @ 2.27   
Fortuna

Gram tu podobnie jak w ostatnim spotkaniu Wisły, na niski wynik. Wisła bardzo defensywna, a Zagłębie mimo, że potrafi zagrozić, to jest to drużyna bardziej swojej hali, w tym roku byłby komplet porażek na wyjazdach, gdyby nie wygrana z Tarnowem. Zespół z Płocka po ciężkim meczu w LM, który wygrali, ale teraz przed nimi najważniejsze spotkanie z GOG u siebie, jeśli go wygrają już nic nie zagrozi ich awansowi, więc myślami będą już trochę w tamtym spotkaniu. W tym meczu na pewno będą chcieli trochę odpocząć, z Kadetten grali 2 dni temu, więc jakiegoś szybkiego tempa być nie powinno, nie spodziewam się w ich wykonaniu jakiejś kanonady strzeleckiej, dorzucam też under Zagłębia, Wisła nie dała sobie rzucić u siebie ponad 20 bramek Azotom Puławy, Górnikowi Zabrze, Azotom Tarnów i Wybrzeżu Gdańsk, więcej stracili tylko z Vive i Stalą Mielec, tyle, że ze Stalą sami trafili 38 bramek i był to mecz z tych radosnych do oglądania.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
chamberlain 422,6K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Vive Kielce - Azoty Puławy
Azoty Puławy under 25.5 bramki @ 1.71   
Azoty Puławy under 24.5 bramki @ 2.12   
Under 62.5 bramki @ 1.56   
Fortuna

Vive miało dosyć sporo czasu odpoczynku po ostatnim meczu, bo 4 dni, a grali w Kielcach i teraz też zagrają w Kielcach, więc nie musieli zbytnio podróżować, jednak za 3 dni zagrają ważny mecz w LM z Veszprem, których jak już się przekonali można pokonać, ważne spotkanie, bo obie drużyny w tej chwili mają po tyle samo punktów, a grupa jest wyrównana, więc można powalczyć nawet o jej wygranie. Spodziewam się więc dzisiaj niskiego wyniku, drużyny w naszej lidze nie radzą sobie z defensywą Vive, zespół z Kielc jak traci sporo bramek, to po prostu idzie na wymianę ciosów, w której mocno górują. Teraz będą się oszczędzać, a Azoty nie przypominają drużyny z poprzednich sezonów, więc 24 bramki w ich wykonaniu to i tak będzie chyba dużo.

Górnik Zabrze - Stal Mielec
Stal Mielec over 22.5 bramki @ 1.81   
Over 53.5 bramki @ 1.84   
Fortuna

Górnik miał walczyć o EHF Cup, a tak naprawdę już po pierwszym meczu u siebie można powiedzieć, że sprawa została rozstrzygnięta, ogromne lanie od Magdeburga u siebie, może się to na nich odbić w kilku kolejnych spotkaniach. Dzisiaj przyjeżdża do nich Stal, jak co roku jedna ze słabszych drużyn w stawce, w tym jak do tej pory ostatnia w tabeli, zespół bez obrony, ale coś tam w ataku gra, linia nisko zawieszona na nich, nie pokryli jej w tym sezonie na wyjazdach tylko z Vive i Wisłą, Górnik może być dzisiaj trochę rozkojarzony i takie niskie linie warto atakować.

Gwardia Opole - Piotrkowianin
Piotrkowianin over 24.5 bramki @ 1.85   
Over 53.5 bramki @ 1.79   
Fortuna

Gwardia w przeciwieństwie do Górnika zrobiła pierwszy krok do grania w EHF Cup, ograli Azoty, już drugi raz w przeciągu 4 dni, ale za 3 dni rewanż. Gwardia na pewno będzie chciała zwalniać w tym meczu, hamować trochę gości, ale Piotrkowianin to drużyna ofensywna, która powinna za to podkręcać tempo, martwi trochę ich skuteczność, bo często czegoś brakuje, ale Gwardia grała 3 dni temu, gra znowu za 3 dni, więc mogą wykorzystać też zmęczenie.
 
chamberlain 422,6K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Wybrzeże Gdańsk - MMTS Kwidzyn
Under 53.5 bramki @ 1.74   
Under 51.5 bramki @ 2.28   
Fortuna

Mecz obu drużyn dosyć defensywnych, choć nie tyle defensywnych, co z dużymi problemami w ofensywie. Dodatkowo w złej formie, Kwidzyn nie potrafi wygrać już od aż 6 spotkań, a Wybrzeże co prawda wygrali w ostatniej kolejce przerywając serię 5 porażek z rzędu, ale wygrali z Azotami Tarnów, czyli jedną z gorszych drużyn w lidze. Choć w meczu przedsezonowym MMTS wygrali w towarzyskim spotkaniu z Wybrzeżem 33:25, to tu nie zdziwię się, jak nawet nie zobaczymy 50 bramek.

Azoty Tarnów - Pogoń Szczecin
Pogoń Szczecin over 26.5 bramki @ 2.00   
Pogoń Szczecin @ 1.95   
Fortuna

Nie przekonują mnie jakoś Azoty (ani jedne, ani drugie), chociaż mają bardzo dobry bilans u siebie 3-1, przegrali tylko na początku sezonu z Zagłębiem Lubin, a od 3 spotkań wygrywają, z Chrobrym po karnych, z Piotrkowianinem i ze Stalą. Pogoń w dobrej dyspozycji, ograli w tym sezonie chociażby Kalisz na wyjeździe, a ta drużyna pozytywnie zaskakuje w tym sezonie, przeczucie mówi mi, że Pogoń dzisiaj wygra, po dość ofensywnym spotkaniu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +85
chamberlain 422,6K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Piotrków Trybunalski - Vive Kielce
Piotrków Trybunalski over 25.5 bramek @ 2.00   
Over 60.5 bramki @ 1.76   
Unibet
Blaz Janc over 5.5 bramek @ 1.90   
Fortuna

Udało mi się złapać linię o 1 bramkę niżej na Piotrków wcześniej, z odrobinę gorszym kursem, ale myślę, że to też jest do gry. Piotrków to ofensywna drużyna, ale z dziurawą defensywą, jednak na Vive każdy wypruwa sobie żyły, a teraz będą mieli trochę łatwiejsze zadanie, niż w normalnych okolicznościach. Dalej kontuzjowany Jachlewski z Moryto, nie mówię już o Gębali, bo ten nie gra od samego początku, na dodatek trener daje odpocząć w tym meczu Jurkiewiczowi, Aginegalde, Alexowi Dujszebajowi i Wolfowi, a więc ważnym zawodnikom. Na bramce stanie Kornecki, też świetny bramkarz, ale nie jak Wolf, Vive może mieć problemy w obronie, a Piotrków powinien to wykorzystać, ogólnie widzę w tym meczu wymianę ciosów. Dorzucam też over Janca, linia wysoka, ale ostatnio, gdy Vive grało bez Alexa, czyli tak naprawdę motoru napędowego drużyny, a było to w meczu z Chrobrym, Blaz trafił 12 bramek na 14 rzutów, ostatnio jest w dobrej formie rzutowej, więc można spodziewać się jego kilku bramek w tym meczu przeciwko słabej obronie Piotrkowa.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
chamberlain 422,6K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Azoty Puławy - Wisła Płock
Wisła Płock over 29.5 bramki @ 1.86 Unibet   

Ktoś kto popatrzy sobie na wyjazdowe spotkania Wisły, kiedy podaną linię przekroczyła tylko raz na wyjeździe, czy na historię spotkań h2h, kiedy Wisła po raz ostatni wywiozła z Puław minimum 30 bramek w regulaminowym czasie gry, a był to rok 2015, pomyśli sobie, że ten typ w ogóle nie ma sensu, a jednak dla mnie ma i to duży. Zacznę od tego, że są Azoty najsłabsze od lat, choć u siebie nie przegrali jeszcze spotkania (piszę o regulaminowym czasie gry, bo przegrali z Gwardią po karnych) to grali z dosyć słabymi drużynami, jedynie Gwardia była wśród tych drużyn wyróżniającą się postacią. Dodatkowo co rzuca się w oczy w tych spotkaniach, ofensywa Puław, oni wygrywali te spotkania na zasadzie rzucimy dużo, bo przeciwnika na to nie stać, teraz tak łatwo mieć nie będą, bo w końcu przyjeżdża do nich jedna z lepszych defensyw. Dodatkowo lista kontuzjowanych w Wiśle jest już bardzo krótka, Susnja i Daszek, to jedyni nieobecni, więc w końcu Wisła ma dość szeroki skład, o czym przekonał się w ostatnim meczu Chrobry, który przegrał z nimi 42:23. Jak dla mnie na plus jest też fakt, że Wisła nie musi się za bardzo oszczędzać w tym momencie, bo na ten moment następne spotkanie w LM rozegrają za ponad 2 miesiące, a następny mecz ligowy Wisła zagra dopiero za 5 dni z Piotrkowianinem. Pierwszy mecz obu drużyn zakończył się zwycięstwem Wisły 25:17, ale to była pierwsza kolejka, Wisła od początku walczyła z kontuzjami, a mecz należał tak naprawdę do Morawskiego, który bronił ze skutecznością 50%, teraz okoliczności są inne i moim zdaniem patrząc na to wszystko, oraz dodatkowo ile Azoty potrafiły stracić bramek u siebie z Gwardią, Piotrkowianinem czy nawet Kaliszem, to dzisiaj nie widzę, żeby Wisła nie rzuciła tu trzydziestki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
R 129

rakakakakaka

Użytkownik
Szczecin - Kalisz 1 1.95 etoto    32 - 29
W Szczecinie ciężki teren wraca Bosy na koło kalisz pojechał bez Szpery i Kniazewa. Kalisz odziwo dość dobrze rozegrał ta rundę wygrywali z zespołami zbliżonymi do siebie potencjałem myślę że w końcu muszą przegrać z równorzędnym do siebie przeciwnikiem tymbardziej na wyjeździe osłabiony najlepszymi strzelcami. Dodatkowo jak ktoś lubi statystyki 1 męczy u w Kaliszu również wygrał Szczecin pod nieobecność Szpery 26-29.
Mielec+12.5 - Płock 2 3.25 etoto   22-36
Krótko w Mielcu szpital powypadali główni rozgrywający. Wszystko zależy tutaj jak Płock do tego podejdzie i jaki handi złapali chłopaki na początku ???????????? stawiając. Ale myślę że nawet grając na luzie przejada się po czeczencach. 
​​
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
R 129

rakakakakaka

Użytkownik
Kalisz - Zabrze - 3.5 2 1.85 unibet  17-28
W Kaliszu znów nie zagrają Szpera i Kniazew jak poprzednio to dwa nagrozniejsze działa drużyny. Myślę że Zabrze spokojnie 5 wygra. Gdyby grali wyżej wymienieni gracze gralbym odwrotnie ale tak nie daje cebulką większy szans. 

Kielce - Opole over 30.5 1 połowa 1.99 betsson   21-12
Ten typ trochę luźny za drobne. Opole w dołku myślę że Kielce szybką będą chcieli to załatwić w 1 połowie i będą grali szybko co za tym idzie mogą parę razy stracić i jakaś kontra dla Opola = łatwa bramka. 
 
Otrzymane punkty reputacji: +26
chamberlain 422,6K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Zagłębie Lubin - Azoty Puławy
Zagłębie Lubin @ 5.80 Unibet   

Idą święta, więc ostatnio trochę mniej czasu na typowanie, ale jutro moim zdaniem ciekawe spotkanie, w którym zmierzy się Zagłębie Lubin z Azotami Puławy, gdzie idę w stronę Zagłębia, na ten moment tylko w czysty win, bo nie ma więcej kursów, ale zagram też chętnie dodatnie handi. Pisałem już nie raz, że Azoty mnie nie przekonują w tym sezonie, dodatkowo wyjazdy idą im słabo, jak na razie bilans 3-0-4, przegrywali z Wisłą 25:17, z Chrobrym 27:25, z Górnikiem 32:25 i z Vive 33:31, ich wygrane jednak też nie były jakieś przekonujące, 22:28 z Kwidzynem 25:27 ze Stalą i 25:26 z Wybrzeżem. Zagłębie za to w dobrej formie w ostatnim czasie, wygrali ostatnie 4 spotkania, a u siebie bilans 6-0-2, ogrywali Chrobrego, Piotrkowianina, Pogoń, Wybrzeże, Kwidzyn, Tarnów, przegrali za to z Gwardią po dobrym spotkaniu i z Kaliszem, ale tu już nie mieli większych szans. Puławianom zawsze trudno się grało w Lubinie, w ostatnim sezonie nawet przegrali 31:28, gdzie to również był ostatni mecz przed przerwą zimową, patrząc na problemy Azotów na wyjazdach i dobrą dyspozycję Zagłębia, gościom może być tu naprawdę ciężko ugrać cokolwiek, więc po takim kursie jak najbardziej warto spróbować, choć dodam jeszcze jakieś dodatnie handi, jak doczekam się kursów.

Na dzisiaj jak już kolega wyższej wspomniał warto iść w Górnik, u Vive i Wisły wszystko będzie zależało od chęci obu drużyn, w Vive ostatnio dużo nieobecności, dalej brak Gębali, Jachlewskiego, kontuzjowany Karacić, wolne do końca roku dostał Janc, a także nie grał Lijewski, Kulesz z Karaliokiem i Wolf, ale z tych ostatnich 4 zawodników nie zagra tylko Karaliok, to tylko takie małe info, może komuś się przyda.

 EDIT:

Zagłębie Lubin Handi +4.5 bramki @ 1.72 Unibet   

Jak mówiłem dodaje handi w stronę Zagłębia.
 
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
R 129

rakakakakaka

Użytkownik
Dubel 1.71 unibet 
Gdańsk - Mielec 1 1.26 unibet  19-24 w ataku dno... 
Głogów - Tarnów 1 1.35 unibet   27-34
Dzisaj nie ma co kombinować z handi mogą się różnie te mecze ułożyć ale myślę że nie najpewniej dać czyste win i nie być pazernym na wyższy kurs. Krótko Gdańsk u siebie wygrywa te mecze które musi a Mielec jest właśnie taką drużyna po za tym jak wcześniej pisałem nie ma Mochockiego i Adamczaka podstawowych strzelb. 
Głogów chimeryczni w tym sezonie poprzedni mecz z Lubin trochę się zagotowali i przegrali przez swoją głupotę czipsu w bramce Lubina polapal karnych szczególnie ten w 47min przy stanie 19-16 dla Głogowa i 2 minutowa przewaga to był decydujący moment według mnie. Tarnów poprzednio Małecki a w szczególności Kuzdeba zagrał mecz życia u siebie na Podkarpaciu grozni ale dość daleka podróż i nie sądzę by drugi raz zagrali na takim poziomie. Dodatkowo Głogów pierwszy mecz tam przegrał prowadząc również z tego co pamiętam w 45 minucie różnica 3-4 bramek ale "Małecki show" zabrał 2pkt więc taka dodatkowa motywacja. W tym meczu dla odwazniejszych handi - 3.5 dla Głogowa 1.85 unibet.   
​​​​​​Co do ostatniego meczu wszystko zależy jak zagra czipsu w bramce osobiście dałem Puławy ale myślę że handi 4.5 dla Lubina może wystarczyć. Wczoraj blisko niespodzianki Szczecin w Płocku według mnie to był ten wyższy kurs w tej kolejce który mógł zaskoczyć. Zobaczymy o 20 powodzenia.

PS. 
Głogów - 2.5 - Tarnów 1 1.74 betsson  
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
chamberlain 422,6K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Azoty Tarnów - Vive Kielce
Azoty Tarnów over 23.5 bramki @ 1.62    
Azoty Tarnów over 25.5 bramki @ 2.55   
Fortuna

ME już za nami, wracamy do rozgrywek ligowych, dzisiaj wraca nasza liga, w której zagrają między innymi Azoty Tarnów z Vive Kielce, gdzie idę w stronę bramek Azotów. Vive już nie pierwszy raz w tym sezonie przystępuje do meczu w bardzo okrojonym składzie, do Tarnowa jadą tylko w 10 zawodników, a więc będzie jedynie 3 rezerwowych, w tym jeden bramkarz, zabraknie Alexa, Julena i Angela, a więc trzech nowych/starych mistrzów Europy, znajdzie się w składzie za to Daniel, nie zagrają również Blaz, Wolf i Karacic, a więc drugi finalista skończonych ME, nie zobaczymy również Kulesha, ze względu na przepisy, oraz Krzysztofa Lijewskiego, który złapał jakąś infekcję, ale do składu wraca Jachlewski, w tej chwili skład Vive prezentuje się następująco:

Mateusz Kornecki, Miłosz Wałach - Mateusz Jachlewski - Daniel Dujszebajew, Doruk Pehlivan - Mariusz Jurkiewicz - Branko Vujović - Arkadiusz Moryto - Romaric Guillo, Artiom Karaliok

W tym gronie są oczywiście zawodnicy, którzy też grali na ME, wspomniany Dujszebajew, Karaliok, który był wyróżniającą się postacią w Białorusi, a także Vujovic, Moryto i Kornecki, choć Ci zakończyli zmagania już po fazie grupowej.

Myślę, że Azoty mogą to w pewien sposób wykorzystać, w przerwie reprezentacyjnej dokonali pewnych zmian, odeszło dwóch Polaków, a w ich miejsce przywędrował portugalski rozgrywający Edgar Landim, oraz drugi rozgrywający, który miał już przygodę w Polsce Nikola Kedzo, który posiada bardzo dobre warunki fizyczne (203 cm wzrostu). W pierwszym meczu obu drużyn padł wynik 52:30 dla Vive, rekord trafionych bramek o ile pamiętam dla Kielczan, ale sami przy okazji stracili aż 30 bramek. W takich okolicznościach myślę, że spokojnie mogą zdobyć ponad 23.5 bramki.
 
chamberlain 422,6K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Vive Kielce - MMTS Kwidzyn
Under 59.5 bramki @ 2.24 Fortuna   

Mała przerwa od typowania, ale pora wrócić, chociaż dzisiaj dużo ciekawych spotkań czy to w naszej lidze, czy też LM, to zbytnio się nie podpalam. Wybrałem pojedynek Vive, często to robię, może trochę ze względu na sympatię i to, że mieszkam w okolicy Kielc, czy też po prostu w ich spotkaniach można znaleźć coś ciekawego do grania. Dzisiaj idę w under, linie wysokie jak zwykle, ale moim zdaniem niesłusznie. Vive dopiero co grali mecz na Ukrainie w LM, wygrali go, ale wrócili do domu dopiero w dniu wczorajszym wieczorem, nie będą mieli czasu na odpoczynek, nawet na przeprowadzenie treningu, wszystko co im zostaje to analiza meczu, co prawda dla takiej drużyny nie powinno być to dużym problemem, ale dzisiaj ma też odpocząć kilku zawodników, dlatego nie spodziewałbym się wysokiego wyniku. Kwidzyn to raczej defensywna drużyna z problemami w ataku, w tym sezonie na wyjazdach potrafili rzucić tylko między innymi 20 bramek Piotrkowianinowi, 22 bramki Gdańskowi czy 23 bramki Kaliszowi, Vive potrafi zagrać bardzo dobrze w obronie, u siebie tracą średnio w końcu tylko 23.8 bramek, ich mecze często są zagrożone overami przez grę ofensywną, ale skoro ma odpocząć tu kilka zawodników, za bardzo nie było czasu na przygotowanie się do meczu, a wszyscy też wiedzą, że Kwidzyn to nie jest drużyna, z którą trzeba jakoś mocno forsować tempo, to jestem skłonny skierować się ku underowi.
 
M 68,5K

mazinho87

Użytkownik


Trochę nie w temacie, bo nie ma tu wątku zaplecze naszej polskiej Ekstraklasy. Wpisze się tutaj, bo dzisiaj (22.02 godz.17) jest mecz 1 ligi grupy B pomiędzy Slaskiem Forza Wrocław, a Stalą Gorzów. Typ na 1 na gospodarzy z Wrocławia jest (2,43 fortuna) i (2,00 sts). Kursy są totalnie przesadzone, a zważywszy na okoliczności powinno być ok. 1.05-1.1.10 na gospodarzy. Już pisze dlaczego:

Obecnie w tabeli na 9 meczów wygląda tak:
1.KS Stal Gorzów
1311211398335633363830
2.WKS Grunwald Poznań
1311211343319243360022
3.KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.
131031237535124318   
4.MSPR Siódemka Miedź Legnica
1310321391334572910   
5.MKS Wieluń
1385203463301622172023
6.WKS Śląsk Forza Wrocław
1275013022703222

 

W pierwszym meczu między typi ekipami jedną bramką wygrała w Gorzowie Stal, chociaż przez 3/4 meczu to wrocławianie grali lepiej. Ale to w sumie nie jest istotne. Skupię się na sytuacji wewnątrz klubu przed tym meczem:

Zimą zmienił się prezes sekcji Stali Gorzów (główny nacisk jest na zuzel) i Ireneusza Macieja Zmorę (reaktywował piłkę reczna i był za piłką reczna( zmienił Marek Grzyb. Ten drugi nie jest za piłką ręczną, dał niedawno do zrozumienia sztabowi szkoleniowemu, że klubu nie stać na Ekstraklasę, do tego nie ma hali w miescie i w niedalekiej przyszlosci klub ma skupic sie na szkoleniu i trzeba ciąć koszty. Jednak przy tm ma nie ucierpieć PR całej Stali Gorzów i mowi się, że Stal ma spokojnie spaść o oczko nizej w tabeli, by nie poszedł przekaz Polski, że taki klub jak Stal Gorzów nie podejmuje rekawicy w Ekstraklasie, bo..nie ma kasy na tą sekcję. 

Drużyna z Gorzowa dzisiaj do Wrocławia pojechała bardzo osłabiona. Nie zagra najlepszy bramkarz - Marciniak, a miedzy słupkami ma wiekszosz meczu bronic 18-latek. Nie zagra tez dwójka najbardziej doswiadczonych zawodników i liderów: Serpina (obrotowy) i Starzyński. Trener ma w tym meczu rotować składem i dac pograć młodzieży. Tutaj też zapowiedź meczu na oficjalnej stronie klubowej: http://www.stalgorzow.pl/pl/artykul/6698/i-liga-stalowcy-przed-trudnym-bojem-wks-forza-slask-wroclaw-vs-stal-gorzow-zapowiedz-.html

Biorąc powyższe okoliczności i patrzac na terminarz (Stal poza wyjazdem do Wrocławia i później do Poznania ma samych słabeuszy) to prawdopodobienstwo porażki Stali we Wroclawiu szacuje na 98-99%. Pozdrawiam i zycze dobrych zarobków. 

 
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom