>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

PlusLiga - sezon 2019/20

Status
Zamknięty.
psotnick 827,4K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
PlusLiga 2019/2020
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 
Projekt Warszawa
Jastrzębski Węgiel
Aluron Virtu CMC Zawiercie
Cerrad Enea Czarni Radom
PGE Skra Bełchatów
Asseco Resovia
GKS Katowice    
Trefl Gdańsk    
Indykpol AZS Olsztyn    
Cuprum Lubin    
BKS Visła Bydgoszcz
MKS Będzin    
MKS Ślepsk Malow Suwałki    

Zapraszam do analizowania i typowania naszej najwyższej klasy rozgrywkowej w siatkówce klubowej mężczyzn. Cały czas jest to Liga Mistrzów Świata:) 
A kto ma już jakieś pomysły na 1 kolejkę bądź może typy długoterminowe to zachęcam do pisania.
 
Otrzymane punkty reputacji: +65
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Witam, to może ja zacznę od przybliżenia składów drużyn, kto zrobił jakie wzmocnienia, jakie mają cele na ten sezon, kto się osłabił w stosunku do poprzedniego sezonu, kto może zostać Mistrzem Polski, kto może miło zaskoczyć a kto rozczarować... Zapraszam do małej ale dla niektórych przydatnej lektury.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Poprzedni sezon zakończyli na 1 miejscu.
Z ważnych postaci odeszli - M. Bieniek, R. Szymura i S. Deroo
Natomiast do klubu dołączyli - D. Smith, S. Parodi, P. Łukasik i K. Semeniuk
Z ważnych postaci, którzy pozostali w klubie to przede wszystkim - B. Toniutti, A. Śliwka, Ł. Wiśniewski, Ł. Kaczmarek i P. Zatorski

Pierwsza szóstka według mnie powinna wyglądać tak:
Rozgrywający: B. Toniutti
Środkowy: D. Smith, Ł. Wiśniewski
Przyjmujący: S. Parodi, A. Śliwka
Atakujący: Ł. Kaczmarek
Libero: P. Zatorski

Trener: N. Grbić

Bardzo mocna drużyna Mistrzów Polski, stracili 2 bardzo mocne punkty, którzy w całej lidze byli jednym z najlepszych siatkarzy na swojej pozycji mowa tutaj o środkowym M. Bieńku i przyjmującym Belgiem S. Deroo. Jednak chce pochwalić ich transfery, Bieńka zastąpi bardzo dobry Amerykański środkowy D. Smith a w miejsce Deroo przyszło 2óch przyjmujących bardzo dobrej klasy. Mają szeroki skład co jest tylko dla nich dobrą wiadomością, na przyjęciu mają tak naprawdę 4 dobrych przyjmujących bo prócz wydaje się 2óch podstawowych przyjmujących Parodi i Śliwka są jeszcze Łukasik i Semeniuk. Na środku wejść może K. Rejno, który dobrze zagrał poprzedni sezon w Zawierciu, na ataku do dyspozycji trenera jest także S. Jungiewicz. No i oczywiście warto wspomnieć o trenerze Serbskim N. Grbiciu, charyzmatyczny trener, wspaniały były siatkarz.


Proponowane miejsce:

Projekt Warszawa

Poprzedni sezon zakończyli na 2 miejscu.
Z ważnych postaci odeszli - P. Łukasik, B. Kurek, G. Vigrass, S. Vernon-Evans, N. Penczew, J. Nowakowski
Natomiast do klubu dołączyli - K. Tillie, P. Nowakowski, I. Grobelny i A. Udrys
Z ważnych postaci, którzy pozostali w klubie to przede wszystkim - A. Brizard, B. Kwolek, A. Wrona, D. Wojtaszek

Pierwsza szóstka według mnie powinna wyglądać tak:
Rozgrywający: A. Brizard
Środkowy: P. Nowakowski, A. Wrona
Przyjmujący: K. Tillie, B. Kwolek
Atakujący: A. Udrys
Libero: D. Wojtaszek

Trener: A. Anastasi

O ile pierwszy skład wydaje się naprawdę bardzo mocny na każdej pozycji o tyle jest bardzo wąski, jest jeszcze I. Grobelny, który może zagrać na przyjęciu i nie zjechać z wysokiego poziomu. Jestem przekonany, że ta wąska kadra będzie problemem w całym sezonie bo do pierwszego składu naprawdę nie ma się o co przyczepić. Zobaczymy jak poskleja to wszystko trener Anastasi, w meczu o Superpuchar pokazał, że mogą być naprawdę mocni dla każdego.
Na samym końcu dodam taką ciekawostkę bo może nie wszyscy wiedzą, A. Udrys miał na początku problemy z wizą, przyjechał do Polski i nagle okazało się, że ma kontuzję i tutaj jest wielki problem Warszawy bo nie mają nominalnego atakującego na dobrym poziomie a pieniędzy na transfer nie ma dlatego w meczu z ZAKSĄ o Superpuchar większość meczu grali 3 przyjmującymi. Jeżeli okazało by się, że z Udrysem są problemy i nie zagra to Warszawa będzie mieć wielki problem.


Proponowane miejsce: 

Jastrzębski Węgiel

Poprzedni sezon zakończyli na 3 miejscu.
Z ważnych postaci odeszli - G. Kosok, W. Ferens
Natomiast do klubu dołączyli - T. Fornal, J. Gładyr, G. Vigrass
Z ważnych postaci, którzy pozostali w klubie to przede wszystkim - L. Kampa, Ch. Fromm, J. Lyneel, D. Konarski i J. Popiwczak

Pierwsza szóstka według mnie powinna wyglądać tak:
Rozgrywający: L. Kampa
Środkowy: G. Vigrass, J. Gładyr
Przyjmujący: J. Lyneel, T. Fornal
Atakujący: D. Konarski
Libero: J. Popiwczak

Trener: R. Santilli

Na pewno są kandydatem do podium ale czy do Mistrza? Dla mnie nie i osobiście uważam, że ciężko będzie nawet to podium zdobyć. Niby skład bardzo dobry, na przyjęciu 3 bardzo dobrych siatkarzy, 3 dobrych środkowych, 2 rozgrywających, na libero mają Popiwczaka i Ruska ale jakoś nie przekonuje mnie to... Zobaczymy co z tego wyjdzie nie mniej jednak uważam, że będą w tym sezonie bardzo mocną ekipą.


Proponowane miejsce: 

Aluron Virtu CMC Zawiercie
Poprzedni sezon zakończyli na 4 miejscu.
Z ważnych postaci odeszli - K. Rejno, K. Semeniuk
Natomiast do klubu dołączyli - W. Ferens, P. Czarnowski, P. Verhees i N. Penczew
Z ważnych postaci, którzy pozostali w klubie to przede wszystkim - M. Masny, M. Waliński, B. Gawryszewski, M. Malinowski, G. Bociek i T. Koga


Pierwsza szóstka według mnie powinna wyglądać tak:
Rozgrywający: M. Masny
Środkowy: P. Verhees, P. Czarnowski
Przyjmujący: M. Waliński, N. Penczew
Atakujący: G. Bociek
Libero: T. Koga

Trener: Mark Lebedev

Czy po takim sezonie jaki mieli Zawiercianie można ich ponownie uznać za czarnego konia w PlusLidze? Moim zdaniem nie ALE mimo wszystko uważam, że będzie jeszcze mocniejsi niż w poprzednim sezonie. Zawiercie jeszcze wzmocniło swoją ekipę w stosunku do poprzedniego sezonu i teraz naprawdę nie mają słabego punktu a co najważniejsze mają naprawdę bardzo mocną kadrę na każdej pozycji... Rozgrywający jest Masny i do zmiany Australijczyk Dosanjh, prócz wspomnianych podstawowych przyjmujących są jescze W. Ferens i Portugalczyk A. Ferreira, na ataku będzie zacięta walka pomiędzy Bockiem a Malinowskim, na środku jest jeszcze B. Gawryszewski. No moim zdaniem naprawdę nie ma się gdzie przyczepić a przypomnę, że nie mówimy tutaj o ZAKSIE czy Bełchatowie a o Zawierciu...


Proponowane miejsce: 

Cerrad Enea Czarni Radom

Poprzedni sezon zakończyli na 5 miejscu.
Z ważnych postaci odeszli - T. Fornal, W. Żaliński, N. Huber, M. Żygałow
Natomiast do klubu dołączyli - K. Butryn, W. Włodarczyk, A. Sket, D. Boruch, M. Masłowski
Z ważnych postaci, którzy pozostali w klubie to przede wszystkim - D. Vinćić, A. Pajenk, M. Filip

Pierwsza szóstka według mnie powinna wyglądać tak:
Rozgrywający: D. Vinćić
Środkowy: A. Pajenk, B. Grzechnik
Przyjmujący: A. Sket, W. Włodarczyk
Atakujący: K. Butryn
Libero: M. Masłowski

Trener: R. Prygiel


Wielka rewolucja w Czarnych Radom, z zespołu odeszło 4 podstawowych graczy, którzy tak naprawdę wywalczyli to 5 miejsce ale bardzo dobre transfery i wcale nie muszą być słabsi w porównaniu do poprzedniego sezonu. Dołączył kolejny Słoweniec - jest już ich 3. Jeden z najlepszych atakujących w poprzednim sezonie K. Butryn, przyjmujący, który grał we Włoszech Włodarczyk. Mają naprawdę mocny wyjściowy skład a i wyrównaną kadrę co jest dla nich plusem.

Proponowane miejsce: 

PGE Skra Bełchatów

Poprzedni sezon zakończyli na 6 miejscu.
Z ważnych postaci odeszli - P. Czarnowski, R. Teppan
Natomiast do klubu dołączyli - N. Huber, D. Petković
Z ważnych postaci, którzy pozostali w klubie to przede wszystkim - G. Łomacz, M. Ebadipour, A. Szalpuk, K. Kłos, J. Kochanowski, M. Wlazły i K. Piechocki

Pierwsza szóstka według mnie powinna wyglądać tak:
Rozgrywający: G. Łomacz
Środkowy: K. Kłos, J. Kochanowski
Przyjmujący: M. Ebadipour, A. Szalpuk
Atakujący: M. Wlazły
Libero: K. Piechocki

Trener: M. Gogol

Chyba największe rozczarowanie poprzedniego sezonu prócz Resovii, nie odeszło wielu znaczacych siatkarzy a bardziej zmienił się sztab szkoleniowy, również nie dołączyło zbyt wielu siatkarzy. mają szeroką kadrę. Zrezygnowali z Challenge Cup i będą rywalizować tylko na krajowym podwórku co może być dla nich dobre. Czy nowy trener Gogol udźwignie presję? Zobaczymy, jest młody i chyba jeszcze mało doświadczony, jest kilku zawodników w Bełchatowie starszych od niego mowa tutaj o Wlazłym czy libero Milczarku. Kadrę mają dość wyrównaną na pozycjach i wydaje mi się, że powalczą o podium a jak będzie? Przekonamy się.


Proponowane miejsce: 

Asseco Resovia

Poprzedni sezon zakończyli na 7 miejscu.
Z ważnych postaci odeszli - D. Smith, J. Jarosz, M. Mika, T. Rossard
Natomiast do klubu dołączyli - G. Kosok, T. Rousseaux, M. Komenda, Z. Bartman, N. Marechal, N. Hoag
Z ważnych postaci, którzy pozostali w klubie to przede wszystkim - K. Shoji, R. Buszek, B. Lemański, M. Możdżonek, D. Schulz, L. Perry

Pierwsza szóstka według mnie powinna wyglądać tak:
Rozgrywający: M. Komenda
Środkowy: B. Lemański, M. Możdżonek
Przyjmujący: T. Rousseaux, N. Hoag
Atakujący: Z. Bartman
Libero: L. Perry

Trener: P. Gruszka

2 ostatnie lata to wielka porażki sportowa Resovii, ten sezon ma być inny i uważam, że będzie inny. Według mnie jedna z najmocniejszych kadr na każdej pozycji mają wartościowe zmiany i nieważne kto zagra poziom powinien być wysoki.
Na rozegraniu walka pomiędzy młodym Polskim Komendom a Shoji, na przyjęciu walka Rousseaux, Hoag, Marechal i Buszek, Środkowi to walka pomiędzy Kosokiem, Lemański a Możdżonkiem i atak Bartman, Schulz... Naprawdę można z tego stworzyć 2 mocne składy.


Proponowane miejsce:

GKS Katowice
Poprzedni sezon zakończyli na 8 miejscu.
Z ważnych postaci odeszli - T. Rousseaux, M. Komenda, K. Butryn, G. Quiroga
Natomiast do klubu dołączyli - R. Szymura, J. Jarosz, A. Buchowski, M. Zniszczoł, J. Nowakowski
Z ważnych postaci, którzy pozostali w klubie to przede wszystkim - E. Kohut

Pierwsza szóstka według mnie powinna wyglądać tak:
Rozgrywający: J. Firlej
Środkowy: J. Nowakowski, E. Kohut
Przyjmujący: R. Szymura, A. Buchowski
Atakujący: J. Jarosz
Libero: D. Watten

Trener: D. Daszkiewicz

Przemeblowany całkowicie skład. Doszło wielu dobrych zawodników ale odeszli najlepsi i ja uważam, że utrzymanie 8 miejsca z poprzedniego sezonu będzie dla nich bardzo trudne z racji tego, że wiele ekip się wzmocniła jeszcze bardziej i ten sezon uważam, że będzie bardzo wyrównany. Mają naprawdę ciekawy skład i za pewne wiele ekipom sprawią trudności ale czy na awans do ćwierćfinału? Może tak ale nic więcej.


Proponowane miejsce: 

Trefl Gdańsk

Poprzedni sezon zakończyli na 9 miejscu.
Z ważnych postaci odeszli - M. Muzaj, P. Nowakowski, M. Hebda
Natomiast do klubu dołączyli - P. Crer
Z ważnych postaci, którzy pozostali w klubie to przede wszystkim - M. Janusz, R. Schott, W. Grzyb

Pierwsza szóstka według mnie powinna wyglądać tak:
Rozgrywający: M. Janusz
Środkowy: W. Grzyb, P. Crec
Przyjmujący: R. Schott, P. Halaba
Atakujący: B. Filipiak
Libero: M. Olenderek

Trener: M. Winiarski

Ojj na gorącą wodę porwał się M. Winiarski moim zdaniem. Według mnie zabraknie ich w ćwierćfinale. Nie zrobili jakiś super transferów po stracie przede wszystkim Muzaja i Nowakowskiego. P. Crer na pewno godnie zastąpi na środku ale czy Filipiak udźwignie presję i zastąpi godnie Muzaja?


Proponowane miejsce: 

Indykpol AZS Olsztyn

Poprzedni sezon zakończyli na 10 miejscu.
Z ważnych postaci odeszli - M. Zniszczoł, M. Lux, M. Wika
Natomiast do klubu dołączyli - W. Żaliński, M. Mika, Seyed
Z ważnych postaci, którzy pozostali w klubie to przede wszystkim - P. Woicki, R. Andringa, J. Hadrava, M. Żurek

Pierwsza szóstka według mnie powinna wyglądać tak:
Rozgrywający: P. Woicki
Środkowy: Seyed, P. Pietraszko
Przyjmujący: W. Żaliński, M. Mika
Atakujący: J. Hadrava
Libero: M. Żurek

Trener: P. Montagnani

Bardzo dobre wzmocnienia w postaci Żalińskiego, Miki i Seyeda. Pierwszy skład wygląda bardzo dobrze gorzej z całą kadrą, jedynie na przyjęciu jest jeszcze mocny R. Andringa, który stracił poprzedni sezon z powodu kontuzji. Powiem tak, jeżeli w Olsztynie będzie jak najmniej kontuzji z pierwszego składu to będą wysoko w tabeli.


Proponowane miejsce: 

Cuprum Lubin

Poprzedni sezon zakończyli na 11 miejscu.
Z ważnych postaci odeszli - J. Wachnik, L. Smith, M. Yanagida, I. Grobelny, D. Boruch
Natomiast do klubu dołączyli - B. Lipiński, M. Morozau, T. rodrigues
Z ważnych postaci, którzy pozostali w klubie to przede wszystkim - J. Ziobrowski

Pierwsza szóstka według mnie powinna wyglądać tak:
Rozgrywający: M. T. Rodrigues
Środkowy: M. Morozau, M. Sacharewicz
Przyjmujący: B. Lipiński, R. Dvoranen
Atakujący: J. Ziobrowski
Libero: J. Gruszczyński

Trener:M. Fronckowiak

Do ćwierćfinału nie awansują ale wydaje mi się, że o spadek także nie muszą się martwić. Kilka ciekawych transferów, zobaczymy jak to wyjdzie w sezonie.


Proponowane miejsce: 

BKS Visła Bydgoszcz

Poprzedni sezon zakończyli na 12 miejscu.
Z ważnych postaci odeszli - B. Filipiak, B. Lipiński, M. Morozau, N. Kovacević, R. Margarido
Natomiast do klubu dołączyli - G. Quiroga, T. Stern, J. Peszko
Z ważnych postaci, którzy pozostali w klubie to przede wszystkim -

Pierwsza szóstka według mnie powinna wyglądać tak:
Rozgrywający: P. Lipiński
Środkowy: J. Gałązka, T. Kalembka
Przyjmujący: G. Quiroga, J. Urbanowicz
Atakujący: T. Stern
Libero: K. Szymura

Trener: P. Michalczyk

Bydgoszcz powalczy o utrzymanie, na pewno świetne transfery jak na Bydgoszcz to atakujący Stern i przyjmujący Quiroga ale czy to wystarczy do utrzymania się w lidze? Ciężko będzie lecz zobaczymy.


Proponowane miejsce: 

MKS Będzin

Poprzedni sezon zakończyli na 13 miejscu.
Z ważnych postaci odeszli - B. Grzechnik, J. Peszko, A. Buchowski, L. Tichacek
Natomiast do klubu dołączyli - D. Dryja, T. Sanders, D. Sossenheimer, D. Gunia, P. Fayazi
Z ważnych postaci, którzy pozostali w klubie to przede wszystkim -

Pierwsza szóstka według mnie powinna wyglądać tak:
Rozgrywający: T. Sanders
Środkowy: D. Gunia, D. Dryja
Przyjmujący: P. Fayazi, D. Sossenheimer
Atakujący: R. Faryna
Libero: M. Potera

Trener: J. Bednaruk

Na pewno zespół bardzo mocno się wzmocnił w stosunku do poprzedniego sezonu. Trener Bednaruk jest chyba odpowiednim trenerem by to wszystko poukładać. Myślę, że o utrzymanie Będzin w tym sezonie będzie spokojne i na pewno ich ambicje sięgają do pierwszej 8-emki. Będzie bardzo ciężko.


Proponowane miejsce: 

MKS Ślepsk Malow Suwałki

Poprzedni sezon zakończyli na
Z ważnych postaci odeszli -
Natomiast do klubu dołączyli - J. Tuaniga, B. Bołądź, K. Klinkenberg
Z ważnych postaci, którzy pozostali w klubie to przede wszystkim -

Pierwsza szóstka według mnie powinna wyglądać tak:
Rozgrywający: J. Tuaniga
Środkowy: A. Takvam, W. Siek
Przyjmujący: K. Klinkenberg, N. Szerszeń
Atakujący: B. Bołądź
Libero: A. Stańczak

Trener: A. Kowal

Beniaminek z powracającym na ławkę trenerską A. Kowalem. Kilka wzmocnień w postaci B. Bołądzia, K. Klinkenberg i J. Tuaniga to oni będą najważniejszymi graczami i to od nich zależy czy Suwałki się utrzymają. Będzie ciężko ale nie można ich z góry skazywać na spadek.


Proponowane miejsce: 
 ​

Reasumując uważam, że ten sezon będzie piekielnie wyrównany i nie będzie już tak jak w poprzednim sezonie, że po 24 kolejkach drużyna będzie mieć 2-3 porażki a np ostatnia 2 zwycięstwa. Wydaje mi się, że poziom będzie na tyle wyrównany, że nawet Mistrz będzie miał kilka porażek.

Oczywiście gramy mecz i rewanż czyli 26 kolejek, następnie 8 najlepszych zespołów trafia do ćwierćfinału gdzie grają do 2óch wygranych spotkań. W półfinale również grają do 2-óch wygranych spotkań a w Finale grać będą do 3 wygranych spotkań.

Teraz tak, nie podałem proponowanych miejsc bo tak jak mówię uważam, że będzie bardzo wyrównany sezon lecz podam kto według mnie awansuje do najlepszej 8-emki czyli do ćwierćfinału:

- Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
- Projekt Warszawa
- Jastrzębski Węgiel
- Aluron Virtu CMC Zawiercie
- Cerrad Enea Czarni Radom
- PGE Skra Bełchatów
- Asseco Resovia
- Indykpol AZS Olsztyn

Z tej 8-emki o Mistrza tak naprawdę może powalczyć każdy - Może poza Olsztynem, Radomiem czyli 6 ekip
Największym rozczarowaniem według mnie może być Trefl Gdańsk i GKS Katowice a Wy jak uważacie?

 

 
 
Otrzymane punkty reputacji: +243
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Witam, jako, że to jest pierwsza kolejka to stawka spokojna.

Olsztyn - Radom powyżej 179,5 1,52        3:2
Lubin - Zawiercie Zawiercie 1,22        2:3
Katowice - Rzeszów Rzeszów 1,40    3:2
Gdańsk - Bełchatów Bełchatów -1,5 seta 1,47        1:3

AKO: 2,73   

Olsztyn - Radom
Najciekawsze spotkanie w pierwszej kolejce. Obie drużyny będą walczyć o 8emkę. Kursy spadają na gospodarzy ale według mnie będzie to zacięte minimum 4setowe spotkanie.

Lubin - Zawiercie
Lubin to jeden z 4 kandydatów do spadku a Zawiercie faworyt do 8emki. Zawiercie ma o wiele lepszy skład i myślę, że to udowodnią, kurs nie za wysoki ale myślę, że wygrają.

Katowice - Rzeszów
Tak jak wspomniałem uważam, że Katowice po zmianie praktycznie całej kadry potrzebuje czasu na ułożenie tego wszystkiego a przeciwnika mają z górnej półki Rzeszów. W Rzeszowie też są problemy na początku bo prawdopodobnie na przyjęciu jutro zagra para Buszek-Hoag ale myślę, że koniec końców Rzeszów wygra.

Gdańsk - Bełchatów
Tutaj widzę dużą przewagę gości i zwycięstwo 3:0/3:1. Gdańsk wygląda słabo kadrowo a Bełchatów całkiem przyzwoicie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +73
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Jeszcze 1 kupon stworzyłem na dzień dzisiejszy.

Projekt Warszawa - MKS Będzin Będzin +19,5 1,97        3:1
Cuprum Lubin - Aluron Virtu CMC Zawiercie Zawiercie 1,25        2:3

AKO: 2,46       

Oczywiście Warszawa jest faworytem ale wydaje mi się, że przesadzili z tym handi.. Do tego dochodzą problemy w Warszawie na ataku gdzie mają 1 atakującego Udrysa, który nie zagra i teraz mają do wyboru albo postawić na młodego niedoświadczonego wychowanka albo przemeblować i postawić na ataku przyjmującego a przypomnę, że przyjmujących mają tylko 3. Trener ma problem. Będzin w stosunku do poprzedniego sezonu wzmocniło się a handi dają podobne co rok temu. Nie uważam, że Będzin wygra ale daję na nich handi dodatnie.
Zawiercie kadrowo dużo mocniejsze i myślę, że wejdą z wysokiego C do tego sezonu. Kadra bardzo wyrównana, dodaję niski kurs do podwojenia.
 
Otrzymane punkty reputacji: +91
#10 19,8K

#10

Użytkownik
Kilka razy podchodziłem do meczu GKS - Resovia i za każdym razem wychodziło mi cos innego, po zapoznaniu się z kursami postanowiłem, że zagram wygrana Rzeszowa za komplet punktów. Na pierwszy rzut oka Resovia  powinna mecz łatwo wziąć. "Zabrali" Rzeszowianie z Katowic prawie wszystko co najlepsze. "Zabrali" Rousseaux, Komendę, libero, trenera, inni "zagrabili" np Butryna, więc mało co zostało z tej bardzo dobrej ekipy z zeszłego sezonu, do tego kosztem Gieksy wzmocniła się Resovia. Do stolicy podkarpacia dołączyło oprócz transferów z Katowic innych kilka ciekawych nazwisk takich jak Hoag, Marechal czy Bartman. Nowy zespół buduje się w Rzeszowie ale jeszcze większe zmiany w Katowicach, do tego przewaga jakosci po stronie Reski więc zwycięzca powinien być tylko jeden. Tylko, że dosc ciekawe nazwiska i tym razem pojawiły się w Katowicach. Atakujący Jarosz, przyjmujący Szymura czy srodkowi Zniszczoł i Jan Nowakowski to dobrzy ligowi gracze, a dwaj pierwsi nawet więcej niż dobrzy ligowcy. Łatwo nikomu z nimi nie będzie, ciekawe jak Szymura będzie wyglądał grając pełny sezon, a tak się zapowiada że będzie często grał. Warto zauważyć, że GKS dobrze wyglądał w okresie przygotowawczym, rozegrał 14 meczów i zdarzało mu się pokonywać Olsztyn, Resovię własnie, Radom czy Zawiercie. Set do ugrania na własnym terenie przeciwko Resovii nie wydaje się w obecnej sytuacji wyzwaniem nie do wykonania, ale różnie bywa, tylko, że kurs na to zdarzenie, że wygrają choćby seta jest słaby, dlatego mając w pamięci ciekawe nazwiska jakie dołączyły do drużyny Piotra Gruszki oraz to, że Katowice bardzo mocno zmieniły swój skład oddając najlepszych graczy do ich dzisiejszego rywala myslę, że Rzeszów wygra za 3 punkty, choć to zwycięstwo pewnie łatwo nie przyjdzie, jesli w ogóle. Resovia -1.5 @1.73   BETFAN
 
Otrzymane punkty reputacji: +66
kubagkm 484

kubagkm

Użytkownik
Skra vs Katowice typ Katowice +2.5 kurs 1.84 fortuna    już po pierwszym secie
Katowice w pierwszym meczu poskromily Resovie, więc dlaczego nie mieliby ugrać jednego seta Skrze? Mam nadzieję że Szymura I spółka pokażą się dziś z dobrej strony. 

Gdańsk vs Radom typ Radom kurs 1.85 fortuna   przeceniłem umiejętności Radomian..
Radom w pierwszej kolejce poległ w Olsztynie, który ma podobny skład personalnie do Radomian, natomiast z dobrej strony pokazał się zespół z Gdańska przy Skrze, lecz myślę że dziś zwycięsko wyjdą z tego meczu goście. Skład lepszy, w zasadzie jak dla mnie na każdej pozycji. Łatwo nie będzie , ale Radom moim zdaniem wywiezie conajmniej 2 pkt
 
Otrzymane punkty reputacji: +66
M 9,7K

mumin89

Użytkownik
Witam macie dzisiaj jakies przemysleania na temat ilosci pkt zawodnika bo w sts dodali taka opcje ilosc pkt zawodnika i mysle dac Sobanski mniej 8.5 Butryn wiecej 16.5 Buszek mniej 9.5 Fornal mniej 11.5 T.Stern wiecej 13.5 Buchowski 9.5 mniej Seyed wiecej 7.5 
 
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Skład mają lepszy to na pewno ale Gdańsk pokazał się z dość dobrej strony w meczu ze SKRĄ. Jeżeli miałbym typować to postawił bym na gości ale jednak ten wzrost tych kursów i to dość poważnie zastanawia mnie.

Ja poszedłbym w stronę overa w meczu Zawiercia z Olsztynem. Obie drużyny rozegrały po 5 setów w swoich pierwszych meczach w tym sezonie i obie wygrały. Zdecydowanie mocniejszego rywala miał Olsztyn. Olsztyn ma bardzo dobrą pierwsza 6óstkę i myślę, że powalczą z Zawierciem. Linia nie jest za wysoka więc można pobrać, nie wydaje mi się aby mecz miał zakończyć się w 3 setach

powyżej 179,5 1,84       
 
lazan 642

lazan

Użytkownik
hah Resovia przegrywa z  Suwalkami? Panowie co tam sie dzieje? ...

co do Radomia to oni chyba nie wyszli na parkiet wogole ...

ogolnie to ja bym w tym meczu szedl na handi Olsztynu lub na ich wygranie bo szanse 50 na 50 a kurs na Zawiercie 1.35 to smiech
 
kubagkm 484

kubagkm

Użytkownik
cytat z dnia 30 października 2019 18:54 przez lazanhah Resovia przegrywa z  Suwalkami? Panowie co tam sie dzieje? ...

co do Radomia to oni chyba nie wyszli na parkiet wogole ...

ogolnie to ja bym w tym meczu szedl na handi Olsztynu lub na ich wygranie bo szanse 50 na 50 a kurs na Zawiercie 1.35 to smiech
Po prostu Resovia jest słaba, jeszcze słabsza od beniaminka. Mogą mieć taki sezon,jak w zeszłym roku :) Radom już w drugim secie się ogarnął, oby tak do końca :)
 
lukas88 228K

lukas88

Forum VIP
Resovia- AZS Olsztyn
Typ: 2 (+9,5)
Kurs: 1,87
Fortuna
Stawka 6/10


Resovia mimo składu mogącego powalczyć o pudło pokazuje poziom gry jak w poprzednich sezonach, czyli mocno poniżej oczekiwań. Mając  w składzie Hoag`a, Bartmana, Możdzonka  czy Komendę powinni na luzie wygrywać spotkania z co jak co ale przeciętnymi Katowicami. Dziś do Rzeszowa przyjeżdża bardzo solidny od lat Olsztyn, który zazwyczaj bez głośnych transferów swoją ambicją i kolektywem potrafi osiągać niezłe wyniki. Przed tym sezonem wzmocnieni solidnymi nazwiskami jak Mika, który przespał poprzedni sezon i liczy na powrót formy w Olsztynie, oraz Żalińskim i Seyedem.
Liczę na twardą walkę ze strony gości i przynajmniej mecz na styku, aczkolwiek za drobne polecam zagrać w kierunku gości. Obecnie kurs ok  3,20​


Skra- Cuprum 
Typ: Cuprum under 65,5 pkt
Kurs: 1,82
Fortuna
Stawka 6/10


Skra solidnie weszła w sezon zaczynając rozgrywki od dwóch zwycięstw, co prawda w obu tracili przynajmniej seta, ale dziś na własnym parkiecie podejmują zespół, który moim zdaniem będzie walczył w tym sezonie o utrzymanie. Lubinianie przegrali w poprzedniej kolejce z Jastrzębskim 0-3 w tym trzeciego seta w żenującym stylu 25-7. Uważam że doświadczona i solidna ekipa z Bełchatowa nie powinna mieć problemów z gładkim 3-0.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +66
K 297

krejos

Użytkownik
                                                                                     Resovia- AZS Olsztyn
                                                                                 Typ: Seyed M. (OLS)  powyżej 10.5 pkt

                                                                                        Kurs: 1,95 (STS)

Pers pomimo, że jest środkowym, to nieźle punktuje. Moim zdaniem to zasługa Pawła Woickiego. Oprócz ataków może jeszcze zdobyć punkty blokiem lub zagrywką. Nawet przy trzech setach powyższy typ ma szansę powodzenia.


                                                                                       
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
GKS Katowice - Trefl Gdańsk 2:3
Katowice -1,5 seta
2,35 STS  

Katowice bardzo dobrze rozpoczęli sezon od wygranego boju z Resovią Rzeszów 3:2 a następnie ulegli na wyjeździe ze SKRĄ Bełchatów 2:3 ale prowadzili już 2:1 i mieli naprawdę duże szanse na zwycięstwo. Bardzo dobrze rozprowadza piłki J. Firlej pomiędzy swoimi siatkarzami, środkowi zdobywają bardzo dużo punktów, przyjmujący również no i atakujący. Praktycznie każdy zdobywa ponad 10 punktów na mecz.
Gdańsk uległ w pierwszym meczu 1:3 ze SKRĄ a następnie pokonał Czarnych Radom w takim samym stosunku.
Ja już mówiłem, że nie widzę Gdańska w 8emce i nadal się tego trzymam, uważam, że Katowice mają mocniejszy skład i dziś to udowodnią zwłaszcza grając u siebie grają świetną siatkówkę i o wiele mocniejsze drużyny będą mieć tutaj problemy.
Uważam, że dziś gospodarze wygrają za komplet punktów.​
 
#10 19,8K

#10

Użytkownik
GODZINA: 20:30
MECZ: GKS Katowice vs Trefl Gdańsk 

Pierwszy raz GKS w tym sezonie zagra jako faworyt i ciekawe jak z tej roli się wywiążę, ja myslę, że nie zawiedzie. Trefl mimo mało medialnego składu jak do tej pory dobrze się pokazał. Filipiak w obu meczach dawał radę, podobnie przyjmujący Schott oraz Halaba zwłaszcza w tym ostatnim. Trzeba jednak przyznać, że nie jest ta trójka jaka wyjątkowo wybitna, są to dobrzy ligowcy i ich skład nie jest słaby, ale na tle całej ligi jest to jedna z gorszych personalnie drużyn. Katowice jeszcze lepiej prezentują się w tym sezonie, ich gra wygląda dobrze, tak samo wyniki jesli weźmiemy z kim oni grali z kandydatami do medali. Jarosz liczbami nie dostaje od Filipiaka, Szymura również dobrze wygląda w liczbach, co ma oczywiscie przekładnie na boisku, gdzie gra bardzo dobrze. Chwalony jest Firlej. Znów dobrze gra Jan Nowakowski na srodku, bardzo dynamicznie atakuje i dwa razy w tym sezonie przekracza 10 zdobytych punktów w meczu, pamiętając, że GKS ma za sobą już 10 granych setów w obu meczach. Jest kilka mocnych punktów w drużynie z Katowic, mocniej oni wyglądają niz Trefl. Nie bagatelne znaczenie może mieć miejsce rozgrywania meczu, to Katowice są gospodarzami, a Trefl po raz pierwszy zagra w delegacji. GKS Katowice -2.5p @1.70    BETFAN.
Znów podobnie jak fan Zbigniewa Bartmana. ;) ale to chyba niezbyt dobrze.
 
lazan 642

lazan

Użytkownik
Panowie co do dzisiejszego meczu Jastrzebia i Zaksy . Jastrzebie w formie widac, zawodnicy wypoczeci a co do zaksy to chyba zmeczeni plus nowy trener i nie widac zbytnio chemii sklady wyrownane i hala po stronie ekipy ze slaska. Co dajecie ja bym sie kierowal na Jastrzebie a wy?

napisze to tez tutaj bo dzial wloskiej ligi malo kto przeglada:
mecz verona - piacenza no i tutaj wszedl bym na gosci bo forma chyba lepsza nieco i sklad tez kiby za nimi przemawia. Co prawda przegrali 2 ostatnie mecze ale to nowy sezon, jedyne co to kurs na piacenze 2.20 mnie niepokoi. Jest cos na rzeczy, dlaczego taki duzy kurs?
 
#10 19,8K

#10

Użytkownik
Jak dla mnie mecz Jastrzębski - ZAKSA to strzelanie w ciemno tak samo jak wczorajszy mecz Perugia - Modena, mecz raczej powinien byc długi jesli cos to zagrałbym over. Jastrzębski się wzmocnił, mają teraz szerszą ławkę, wygrali dwa mecze 3:0, ale rywale do najmocniejszych nie należeli, choć wczoraj Cuprum pokonało SKRĘ. Jastrzębski gra u siebie, ale Kędzierzyn ma chyba serię 9 kolejnych zwycięstw nad Jastrzębianami w lidze, więc nie napawa to optymizmem do tego ostatnio wygrywali z nimi dosc pewnie. W Jastrzębskim nie gra jeszcze Vigrass, nie wiem czemu, nie znalazłem takiego info, ostatnio mecz opuscił też Smith z ZAKSY, ciekawe czy ktorys z nich zagra. Parodi ostatni mecz w lidze fatalny w ataku, może przez to tak męczyli się z Będzinem. Skończył w ataku 3/14 piłek to jest 21% przy tym w 14 próbach ataku popełnił aż 6 błędów, a w całym meczu zdobył 4 punkty ogółem, za to w meczu o SuperPuchar zagrał bardzo dobrze, widać, że forma faluje. Podobnie Lyneel pierwszy mecz ligowy dobry drugi słaby. Ławki szerokie mogą dzisiaj się przydać mi ciężko wskazać faworyta, liczę na długi mecz.
 
kubagkm 484

kubagkm

Użytkownik
Jastrzębski vs Zaksa typ Jastrzębski kurs 2.11 efortuna   sprowadzeni na ziemie, zimny prysznic. Zagrywka , żenada.
Na szybko, bo mecz za chwilę. Jastrzębski ten rok zaczął bez straty seta, gdzie rozbili rywala aż do 7, gdzie ten sam zespół wygrał wczoraj w Bełchatowie. Jastrzębski naladowany do sukcesu, środek bardzo mocny , Lynnel lider przyjmuje, atakuje robi dosłownie wszystko. W tym meczu wesprzeć go musi Konarski. W zeszłym roku Jastrzębski stracił punkty i sety dosyć głupio, w tym roku na razie tego nie ma. Na przeciw mistrz Polski , który moim zdaniem jest silny , ale słabszy jak w zeszłym roku. Bedzie to równy mecz , ale jako kibic pomarańczowych liczę na pełną pule drużyny z Jastrzębia :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom