>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Wybory parlamentarne 13.10.2019r

pawelex 237

pawelex

Użytkownik
Na wtorkową debatę w Polsacie o środowisku  był początkowo delegowany JKM (ciekawe czyj to był pomysł) ale jednak zastąpiono go Winnickim który swoją rolę spełnił. Jutro podajże temat "rodzina" czyli możliwość jechania po tfu gejach.

W niedzielę pogoda będzie ładna więc frekwencja możne być rekordowa 
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
ja juz sam nie wiem ;/ niby frekwencja ma byc wysoka, ale panika w pis tez wysoka. wszystki rece na poklad i atak zmasowany na konfederacje. rosnie mobilizacja wsrod wyborcow pis rosnie tez wsrod wyborcow konfederacji. niestety korwin wjechal na recznym a jak bedzie na zakrecie to go zwolni i w drzewo walnie...moim zdaniem jemu zalezy na kasie i zelaznym elektoracie. ludziach ktorzy nabijaja mu kieszen kupujac koszulki i inne gadzety. nie jest to normalne w polityce, zeby takie bledy robic co wybory. mozna powiedziec, ze postepuje zgodnie z sumieniem, ale zgodnie z sumieniem moglby usunac sie w cien.  jeden z polityków konfederacji mi napisal, ze wszyscy sie boja jego wystepu w piatek ;p

sa badania sondazowe o motywacji wyborcow w zaleznosci od pogody. najmniej zmotywowani sa wyborcy psl chyba 66procent, pozniej konfederacja troche ponad 70. nie wiem jak sie przelozy poparcie na konfederacje przez rozpoznawalnosc partii. coraz wiecej osob o niej wie, ale no kur... korwin to robi specjalnie. z sejmu go nie wywala to nie europarlament tak latwo nie da sie go opuscic. bardziej jestem ciekaw tych wyborow ze wzgledu na wynik i przelozenie poparcia z sondazy, bo rozrzut jest bardzo duzy. dzisiaj sondaz dla tvn kantar; pis 40, ko 26, lewica 12, konfedracja i psl po 7. dla mnie wynik idealny tylko tam jest ponad 10 procent niezdecydowanych. w kazdym razie wyciagne wnioski na przyszlosc z tych sondazy. przy takiej frekwencji 1000 czy 1100 ankietowanych moze zaburzac obraz rzeczywistosci. juz dawno nic nie stawiam co mialem to postawilem. 

edit; dobra juz wiem kantar to o kant... mozna rozbic heh
 
pawelex 237

pawelex

Użytkownik
Kantar w wyborach do europarlamentu też zawyżał sondaż dla Konfederacji no i progu nie przekroczyli. Bardzo mało młodych poszło wtedy na wybory, być może sondaż ich uspił. Tutaj jest podobnie

Mentzen fajnie się zaprezentował w Polsacie ale jutro wszystko podsumuje Janusz, 3-4% i do kasy z subwencji
 
paga 28K

paga

Użytkownik
W tym TVN to chyba komuś sufit na łeb spadł i myślą, że ktoś da się nabrać na ten stary numer z sondażem przed cisza wyborczą. Konfederacja może i się dostanie, ale niech zapomni o 7 procentach i takie są realia. Może gdyby Korwin za dużo się nie odzywał, ale kto wie. To samo dotyczy się 40 procent dla Prawa i Sprawiedliwości. Chyba trzeba być tłukiem po podstawówce żeby taki wynik wywinąć. Może ktoś to wywrożył z kart albo z fusów?! Mam wrażenie, że ten sondaż był pisany na kolanie przez Wałęsę. Zero logiki.  Jeżeli w wyborach do europarlamentu, w których od dawien dawna elektorat partii Jarosława nie był aż tak zmobilozowany a osiągnęli w nich wynik w granicach 45.5 procent to tym jaśkom z TVN się wydaje, że rządząca partia utraci ponad 5 procent w przeciągu 5 miesięcy?! W wyborach w których ludzie będą walić drzwiami i oknami, oczywiście w porównaniu z wyborami majowym. Nie ma nawet takiej szansy. A im wyższa frekwencja tym wyższy wynik PISu. Trzeba żyć gdzieś w jakiejś odchłani żeby sobie nie zdawać z tego sprawy. 
 
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Dwie sondazownie smialo od razu na starcie mozna odrzucac bo sa skrajnie niewiarygodne. Jest to Kantar i CBOS. Kantar jest to sondazownia chyba glownie robiaca badania dla TVN (z tego co kojarze). Oni zawsze pokazuja to co im w danym momencie pasuje. CBOS to juz w ogole bez komentarza bo jest to instytucja na uslugach rezimu, ktory w danym momencie jest u wladzy. Zreszta bardzo mocno sa dotowani z budzetu panstwa wiec musza tak samo robic sondaze mocno zyczeniowe. Patrzcie na swieze info z dzisiaj od @marcinpalade i porownanie ostatnich pomiarow. 54% dla PiS i teraz najlepsze. 6% dla Lewicy i 9% dla PSL. To jest jakas totalna abstrakcja zeby pokazywac, ze PSL ma wiecej poparcia niz SLD.



Teraz powiem tak. Jedyna szansa zeby samodzielnie nie rzadzil PiS jest wejscie wszystkich 5 komitetow. W przypadku gdy 1 komitet nie wejdzie PiS ma wiekszosc i beda sobie znowu robic co beda chcieli. Paradoksalnie nie ma zadnego sensu zeby glosowac na PO albo SLD. Oni i tak wejda a zadna z tych partii nie ma zadnych szans na wygrana bo roznica jest zbyt duza. Ci ktorzy chca zaszkodzic obecnej ekipie rzadzacej powinni zaglosowac na PSL albo Konfederacje bo tylko z tymi dwoma ugrupowaniami w sejmie PiS nie bedzie mogl samodzielnie rzadzic. Wniosek jest taki, ze te osoby ktore nie lubia PiSu nie powinny glosowac na zasadzie "nie lubie ich to zaglosuje na druga najwieksza partie w sondazu" tylko powinny zaglosowac na tych 2 najmniejszych z PSL i Konfy. Nie dlatego czy sie ich lubi czy nie. Czy sie z nimi zgadza czy nie. Na zasadzie, ze wszyscy musza wejsc zeby odebrac realnie samodzielna wladze Morawieckiemu (Kaczynskiemu) i spolce.

Na koniec z racji tego, ze jestesmy na forum bukmacherskim powiem wam tak. Jesli ktos z tu obecnych chce glosowac na PiS to niech sobie przypomni kto 2 lata temu wprowadzil ta skandaliczna ustawe hazardowa z blokowaniem stron internetowych. Przez kogo wiekszosc bukow stad ucieklo a my musimy sie jeszcze bardziej ukrywac jak szczury. Wnioski do wyciagniecia zostawiam wam. Pokazmy wszyscy razem rzadowi czerwona kartke! Do zobaczenia przy urnach ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +88
kibic-zwierze 42,1K

kibic-zwierze

Użytkownik
cytat z dnia 10 października 2019 23:56 przez ranczo0123



Na koniec z racji tego, ze jestesmy na forum bukmacherskim powiem wam tak. Jesli ktos z tu obecnych chce glosowac na PiS to niech sobie przypomni kto 2 lata temu wprowadzil ta skandaliczna ustawe hazardowa z blokowaniem stron internetowych. Przez kogo wiekszosc bukow stad ucieklo a my musimy sie jeszcze bardziej ukrywac jak szczury. Wnioski do wyciagniecia zostawiam wam. Pokazmy wszyscy razem rzadowi czerwona kartke! Do zobaczenia przy urnach ????
To jak już jesteś taki przypominający to szkoda, że nie przypomniales albo przypadkowo wyleciało Ci z głowy jak przez ustawę PO pisana "na cmentarzu" platforma zaorała polska bukmacherke.
 
Otrzymane punkty reputacji: +38
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
cytat z dnia 11 października 2019 09:46 przez kibic-zwierze

To jak już jesteś taki przypominający to szkoda, że nie przypomniales albo przypadkowo wyleciało Ci z głowy jak przez ustawę PO pisana "na cmentarzu" platforma zaorała polska bukmacherke.
Jaki to ma zwiazek z moim postem? PiS i PO jedno zlo ale ja w przeciwienstwo do Ciebie to dostrzegam. Obecny rzad wywalil wszystkich zagranicznych i zaczal blokowac strony wiec to na nich trzeba sie skupic a nie na przeszlosci, ktora jaka jest kazdy wie.
 
kryszan010 4,8K

kryszan010

Użytkownik


Ja mam kilka typów odnośnie kto będzie lepszy w danym okręgu wyborczym, jest kilka ciekawych propozycji. Pierwszą na którą zwróciłem uwagę to okręg numer 2 który obejmuje Wałbrzych i okoliczne powiaty. Sytuacja jest dość ciekawa, sprawdzałem wyniki ostatnich wyborów i za każdym razem PiS miał tam gorszy wynik od PO. W 2015 roku wynik PiS 31.15% a PO 32.65%. Przyglądałem się też ostatnim wynikom wyborów do Europarlamentu i wyborów samorządowych, w których PiS zawsze przegrywał z PO.
Na co jeszcze zwróciłem uwagę, to na wynik kandydata na prezydenta Wałbrzycha w 2018 roku. Roman Szełemej członek PO w I turze otrzymał aż 85% głosów co by świadczyło, że ludzie stoją tam murem za PO.

Okręg 2
Pis - Koalicja Obywatelska 2 kurs 4.14 STS


Kolejny okręg któremu się przyglądałem to okręg numer 9 czyli Łódź, tam wiadomo rządzi Hanna Zdanowska z PO i wydaję mi się, że PiS tam nie wygra. Zdanowska w wyborach samorządowych w I turze miała 70% poparcia. W poprzednich wyborach samorządowych w tym okręgu wygrało PO 31.28% poparcia a PiS 29.90%. Liczę, że ta minimalna przewaga się tutaj utrzyma.

Okręg 9
PiS - Koalicja Obywatelska 2 kurs 2.15 STS


Lecimy dalej, okręg 26 czyli Gdynia. Na pomorzu wiadomo, że PO ma duże poparcie. W każdych wyborach tam wygrywają, w wyborach do Europarlamentu mieli zdecydowaną przewagę nad PiS. W ostatnich wyborach do parlamentu również wygrali w stosunku 33.46% do 31.22% na korzyść PO. W sondażach widziałem poparcia na poziomie 41.4 PO a PiS 38.8%. Ja tutaj też idę w stronę PO.

Okręg 26
PiS - Koalicja Ohywatelska 2 kurs 1.60 STS


I na koniec 4 ostatnie okręgi czyli okręg 38 Piła, okręg 39 Poznań, okręg 40 Koszalin, okręg 41 Szczecin. Tutaj nie ma się co rozpisywać, w zachodnich województwach wygrywa PO, w ostatnich wyborach do parlamentu w tych 4 okręgach wygrywało PO i do Europarlamentu również. W sondażach w województwie zachodniopomorskim prowadzi PO 39.5% a PiS ma 37.7% poparcia. Kursy nawet są ciekawe, oprócz okręgu 39.

Okręg 38
PiS - Koalicja Obywatelska 2 kurs 4.95 STS

Okręg 40 
PiS - Koalicja Obywatelska 2 kurs 2.52 STS

Okręg 41
PiS - Koalicja Obywatelska 2 kurs 1.60 STS
 
Otrzymane punkty reputacji: +65
sandomingo 58

sandomingo

Użytkownik
Rosną kursy na wysoki wynik Pisu. Osobiście uważam, że osiągną niższy wynik niż do PE. Wtedy mobilizacja wyborców była po stronie wyznawców Jarkacza. Teraz jest odwrotnie. W dużych miastach jest ogromna mobilizacja. Dużo ludzi zagłosuje na Konfę. Dobry wynik będzie mieć PSL. A PiS wg mnie max 44%.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
cytat z dnia 11 października 2019 16:23 przez kryszan010

Ja mam kilka typów odnośnie kto będzie lepszy w danym okręgu wyborczym, jest kilka ciekawych propozycji. Pierwszą na którą zwróciłem uwagę to okręg numer 2 który obejmuje Wałbrzych i okoliczne powiaty. Sytuacja jest dość ciekawa, sprawdzałem wyniki ostatnich wyborów i za każdym razem PiS miał tam gorszy wynik od PO. W 2015 roku wynik PiS 31.15% a PO 32.65%. Przyglądałem się też ostatnim wynikom wyborów do Europarlamentu i wyborów samorządowych, w których PiS zawsze przegrywał z PO.
Na co jeszcze zwróciłem uwagę, to na wynik kandydata na prezydenta Wałbrzycha w 2018 roku. Roman Szełemej członek PO w I turze otrzymał aż 85% głosów co by świadczyło, że ludzie stoją tam murem za PO.

Okręg 2
Pis - Koalicja Obywatelska 2 kurs 4.14 STS
Sprawdziłem ten Wałbrzych w samorządowych i nie wiem skąd liczby, że PO wygrało z PiSem. Na rady powiatów i miast nie patrzę, bo to inna bajka. Mogę podać przykład miasta, gdzie na prezydenta wygrywa jedna partia, a druga potem robi 50% do sejmiku. Zobaczyłem na okręg wałbrzyski i mi wychodzi, że mieli do sejmiku wojewódzkiego (wybory najbardziej zbliżone do parlamentarnych, gdzie się głosuje typowo na partię, a nie człowieka) ponad 10tys głosów więcej niż PO. Po drugie polecam zajrzeć na twitterowy profil Marcina Palade - wczoraj wrzucał sondażowe wyniki po okręgach.

W ogóle widzę, że dział przejęli Konfederaci:) Szkoda tylko, że tych sondaży umieszczających Konfederację w sejmie nie chcą uwzględniać bukmacherzy i kursy na Konfederację poniżej 5% tak słabe.
 
cytat z dnia 22 września 2019 11:07 przez sumada90Frekwencja poniżej 57,5 1,98 Fortuna
 
Przypomnę przy okazji mój typ sprzed jakiegoś czasu. Kursy już spadł, chociaż z tego co widziałem to CBOS dawał jakąś kosmiczną frekwencję na poziomie 80%:)


Typ na ostatnią chwilę:
KO poniżej 27% 1,84 STS  
Tyle mniej więcej dają im sondaże, a oni zazwyczaj byli napompowani ponad stan. Robią wszystko, żeby mieć jak najgorszy wynik. Sami już nie wyrabiają to nawet zaprosili Wałęsę, żeby jeszcze bardziej ich pogrążyć. Wyborcy anty-PiS mają wybór, bo oprócz KO są jeszcze SLD czy PSL. Przede wszystkim myślę, że SLD mocno zyska dzięki słabości KO. Do tego ostatnio mocno plusuje Kosiniak i sporo osób, które nigdy w życiu by nie pomyślały o głosowaniu na koniczynki z braku alternatywy zastanawia się również nad tą opcją. Po drugie, ma być ciepło. Idealny czas na jeden z ostatnich wypadów poza miasto na weekend. Wybory rozstrzygnięte, PiS wygra - tak myśli część miejskiego elektoratu KO. Może być mała mobilizacja tej większości średnio interesującej się polityką, która nie mieści się w ramach wyznawców danej partii.
 
 
Otrzymane punkty reputacji: +32
kryszan010 4,8K

kryszan010

Użytkownik
cytat z dnia 11 października 2019 19:18 przez sumada90
Sprawdziłem ten Wałbrzych w samorządowych i nie wiem skąd liczby, że PO wygrało z PiSem. Na rady powiatów i miast nie patrzę, bo to inna bajka. Mogę podać przykład miasta, gdzie na prezydenta wygrywa jedna partia, a druga potem robi 50% do sejmiku. Zobaczyłem na okręg wałbrzyski i mi wychodzi, że mieli do sejmiku wojewódzkiego (wybory najbardziej zbliżone do parlamentarnych, gdzie się głosuje typowo na partię, a nie człowieka) ponad 10tys głosów więcej niż PO. Po drugie polecam zajrzeć na twitterowy profil Marcina Palade - wczoraj wrzucał sondażowe wyniki po okręgach.

W ogóle widzę, że dział przejęli Konfederaci:) Szkoda tylko, że tych sondaży umieszczających Konfederację w sejmie nie chcą uwzględniać bukmacherzy i kursy na Konfederację poniżej 5% tak słabe.

Przypomnę przy okazji mój typ sprzed jakiegoś czasu. Kursy już spadł, chociaż z tego co widziałem to CBOS dawał jakąś kosmiczną frekwencję na poziomie 80%:)
 
W wyborach do parlamentu w 2015 roku w okręgu nr 2 PO zdobyło 76424 głosy a PiS 72929. Faktycznie co do samorządowych to pomyliłem się i źle spojrzałem. Ale mimo wszystko pozostaje przy swoim i szukam gdzieś niespodzianek, a tutaj wynik będzie na styku. Tym bardziej, że tak jak mówię, PiS jeszcze w wyborach parlamentarnych w okręgu numer 2 nigdy nie był przed PO.
 
Otrzymane punkty reputacji: +37
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Kto lepszy - handicap procentowy
Typ: Koalicja Obywatelska (-24.5) - Konfederacja
Kurs: 1.50
  
Bukmacher: Fortuna/Totalbet

No to i ja wchodze z betem w tych ostatnich minutach. Moim zdaniem nawet jesli Konfederacja nie dostanie sie do sejmu to spokojnie takie minimum moim zdaniem beda mieli 4 - 4.5%. Przy takim minimalnym poparciu zeby typ nie wszedl KO musialoby miec powyzej 28.5 - 29% co moim zdaniem sie nie stanie. Wg mnie to na tych wyborach najwiekszym przegranym bedzie wlasnie KO. Fatalna, bez pomyslu prowadzona kampania jest tutaj widoczna golym okiem. Do tego liczne skandale na finiszu jak chocby ta z Neumannem. O wystepie Walesy nawet nie wspomne bo o czym jak o czym ale akurat jest jedna swieta zasada, ze o zmarlych sie zle nie mowi. Duzy elektorat wg mnie na finiszu odplynie z KO do Lewicy, ktora jest stabilna alternatywa. Bezpieczny becik akurat do dubelka.
 
matimacosz 399

matimacosz

Użytkownik
Który buk przyjmuje zakłady akumulowane związane z wyborami? Bo pamiętam że zawsze był z tym problem i bukmacherzy przyjmowali zakłady solo.
 
Do góry Bottom