>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

SHL, Liiga, Metal / Get Ligaen - Skandynawia / Finlandia 2019/2020

Status
Zamknięty.
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Zagladam do finskiej i tutaj widze takie dwa mecze

JYP-Pelikans

Ekipa gospodarzy solidna i w dobrej formie, u siebie bardzo dobre wyniki , Pelikany przegrały w zasadzie u siebie awans do dalszej fazy rozgrywek w LM, źle wygladali w tym pojedynku, dzis pewnie bedzie lepiej ale wg mnie nie wystarczy na gospodarzy

JYP RT 1,97 fortuna    
JYP z x do dubla kurs 1,39     

Drugi pojedynek to mecz TPS z HPK, @suomi opisał to spotkanie i ten kierunek tez wg jest słuszny. TPS miszanka rutyny i młodosci z kolei mistrz nie wyglada tak dobrze jak rok temu

TPS z x kurs 1,42    

ako 1,97 fortuna    
 
jinx 4,5K

jinx

Użytkownik
Rzecz w hokeju rzadka - Karpat Oulu  4 ostatnie mecze wygrane do zera. Dziś mecz z najbardziej ofensywną drużyną ligi - Tappara doznała wczoraj pierwszej porażki i dlatego też kusi mnie dziś Tappara ilość goli +2.5 @2.24   
 
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Ja z kolei uderzam do Kuopio, gdzie miejscowi zmierza się z bardzo dobrze spisująca się ekipą Lukko Rauma. Goście w tym sezonie wzmocnieni, w bramce Setanen też w formie, gospodarze grają w kratkę a kadrowo też są słabsi. Jak zwykle wszystko wyjaśni się na lodzie

Lukko z x 1,54 fortuna do dubla 
 
I 66K

isaacofuluru

Użytkownik
Dyscyplina: Hokej - Szwecja, SHL
Godzina: 19:00
Spotkanie: Frolunda - Vaxjo
Typ: Frolunda -1 (Handicap 0:1)
Kurs: 2.45
Bukmacher: eTOTO


Od razu zaznaczam, że nie jestem fanem Hokeja. Powiem więcej - w ogóle nie śledzę i nie znam się na tym sporcie. Niemniej gram go czasem ponieważ bardzo przypomina on w swojej specyfice piłkę nożną i statystyki można czytać w bardzo zbliżony sposób. Na dzisiaj wybrałem typ ze szwedzkiej SHL. Fakty, które mnie do tego skłoniły wyglądają następująco:

Frolunda - 2 miejsce w tabeli, 10 spotkań, 7 zwycięstw, 3 porażki, bilans bramek: 35-20
Vaxjo - 14, ostatnie miejsce w tabeli, 10 spotkań, 2 zwycięstwa, 8 porażek, bilans bramek 18:33

Frolunda legitymuje się najlepszym bilansem bramkowym w całej lidze, Vaxjo w tej statystyce plasuje się na przedostatnim miejscu.

Łyżeczką dziegciu w beczce miodu jest fakt, że Frolunda u siebie legitymuje się bilansem 3-0-2, Vaxjo potrafiło jeden raz wygrać w delegacji. Być może to sprawia, że kursy na gospodarzy są tak wysokie.

Z drugiej strony jednak - gdy Frolunda wygrywa, robi to z Handicapem:
12.10.19SHLFrolundaLulea4 : 1 
10.10.19SHLOskarshamnFrolunda1 : 3 
05.10.19SHLFrolundaRogle1 : 2 
03.10.19SHLLeksandsFrolunda2 : 4 
28.09.19SHLFrolundaFarjestad5 : 2 
26.09.19SHLSkellefteaFrolunda1 : 6 
21.09.19SHLOrebroFrolunda3 : 4 
19.09.19SHLFrolundaLinkopings4 : 0 
17.09.19SHLHV 71Frolunda3 : 2 
14.09.19SHLFrolundaBrynas2 : 5
W aż 6 na 7 przypadków Frolunda wygrywała więcej niż 1 bramką. Wszystkie domowe zwycięstwa były przekonywujące.
 
12.10.19SHLVaxjoRogle1 : 3 
10.10.19SHLOrebroVaxjo4 : 1 
05.10.19SHLLeksandsVaxjo1 : 3 
03.10.19SHLVaxjoMalmo1 : 4 
28.09.19SHLLinkopingsVaxjo3 : 2 
26.09.19SHLVaxjoOskarshamn3 : 2 
21.09.19SHLVaxjoSkelleftea1 : 4 
19.09.19SHLFarjestadVaxjo4 : 2 
17.09.19SHLVaxjoDjurgardens3 : 5 
14.09.19SHLLuleaVaxjo3 : 1 
Vaxjo różnicą więcej niż 1 gola przegrywało 7x na 8 przypadków.

Podsumowując: Powyższe statystyki oraz bardzo dobry kurs skłaniają mnie do gry na zwycięstwo gospodarzy z handicapem.
 
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka ????

Pare zdań ode mnie co do meczów w Liiga i SHL. Będą niespodzianki ! Osobiście nigdy nie ruszam drużyn, które dzień, czy dwa temu grały w CHL, ale kilka zdań nakreślę.
Jutro Karpat na delegacji w Helsinkach. Drużyna z Oulu podzieliła los Pelikanów i HPK, czyli pożegnała się z rozgrywkami CHL. Z czterech Fińskich drużyn w CHL została tylko Tappara. Jednym słowem - klęska. Karpat może się skupić już tylko na ligowych zmaganiach. Trzeba gonić lidera. Sztab ma swoją filozofię, która zakłada mocne granie niemal do końca RT. Celem jest wypracowanie przewagi, a potem zaciągnięcie ręcznego i spokojne przygotowania do PO. Na razie trzeba gonić i jutro Karpat na pewno nie odpuści. W Helsinkach zawsze duże nadzieje, mocne deklaracje, ale przeważnie na tym się kończy. Drużyna jest nieco słabsza niż sezon temu. W dodatku Endgren kontuzjowany i zmiennikiem Tuohimaa zostaje były goalie Asów - Bernard. Pierwsza formacja trochę punktuje, ale w drugiej Paajanen wydaje się nieco "osamotniony". Karpat zapewne już zresetowane, a z drugiej strony podrażnione. Według mnie idą jutro po zwycięstwo. Karpat ML - 1.99 - fortuna.    

Ciekawie ułożony kalendarz w SHL, gdzie Djur - zagrają ze Skelle. Oba zespoły po wczorajszych porażkach awansowały dalej w hokejowej Lidze Mistrzów :) O meczu, który Skelle grało w Oulu nie będę pisał, bo jeszcze napiszę za dużo :) ......natomiast jeśli chodzi o Djur, to trzeba uczciwie stwierdzić, że zaprezentowali się słabo. Znacznie lepiej gra im sie w Hovet, niż na wyjazdach. Mimo osłabień w domu radzą sobie bardzo dobrze. W tym sezonie kojarzy mi się jedna porażka pare kolejek temu. W Skelle natomiast młody zaczyna sie pokazywać. Wczoraj dwie asysty Hugga. Ale Skelle to nie tylko on. Ostatnio fajnie sie rozpędza Pudas, jeden Lindstrom strzela, drugi asystuje. Po jednej i drugiej stronie są argumenty za i przeciw, ale większe szanse daję jutro gospodarzom. Djurgarden - ML - 1.60 - fortuna   

Farjestad wczoraj odprawiło "drugi garnitur" Monachium. Wszyscy grają dalej i są szczęśliwi. Farje łapie krótki oddech i coś czuję, że jutro ogrywa lidera. Rogle ma piękną serię ( w dodatku rywale byli mocni ) ale północ nie lubi aż takich "ciągów" i mimo dobrej gry goście jutro raczej na tarczy. Farjestad - ML - 1.61 - fortuna    

Jeszcze tak na sucho - Linkopings - Orebro - 2 RT - 2.79 - fortuna lub 2 ML - 2.07    

Parę osób wie, że kolekcjonuję oficjalne krążki i właśnie przed chwilą kurier przyniósł dwa piękne, unikatowe pucki: Frolunda i Vaxjo. Tak sie fajnie składa, że jutro obie drużyny grają ze sobą. Garść statystyk, które podał kolega wyżej nie będą miały dużego znaczenia. Sam typ może być poprawny, bo i rooster i hala po stronie Indians, ale te pojedynki to kwintesencja całej SHL. Dwie najbardziej utytułowane drużyny od kiedy zamiast Elitserien jest SHL. Jakości Vaxjo nie można odmawiać, bo mają wielu świetnych graczy i mimo problemów jutro na pewno powalczą. Może Frolunda będzie trochę podmęczona , może Fagemo się już wystrzelał :) Ja tak trochę na przekór wszystkiemu w tym meczu typuję Vaxjo z remisem - 2.00 - fortuna   

Każdy coś na pewno dla siebie wybierze. Spodziewam się kilku meczów na styku, gdzie mogą zadecydować różne czynniki. Poza tym mieliśmy CHL co dotyczy kilku ekip i mogą być "jaja" :)
 
Otrzymane punkty reputacji: +29
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka ????

Dzisiaj troszeczkę brak weny i czasu, ale chociaż kilka zdań.

Wczoraj to był naprawdę dobry dzień :) Chyba niektórzy się przekonali, że w HOKEJU NIE MA PEWNIAKÓW. Posypuję głowę popiołem jedynie za Djurgarden. Trochę mi szkoda Karpat, bo porażka w CHL ich mocno zabolała, a wczoraj po ciężkim boju znów na tarczy.
Dzisiaj trochę mi chodzi po głowie niespodzianka w Liiga.
Tappara - HPK - x2 - 2.28 - fortuna   
Mistrz nie taki mocny, ale forma zaczyna rosnąć, a Tappara chyba trochę zwalnia. Poza tym dla gospodarzy to był intensywny tydzień. Przez buki i ekspertów HPK skazane na pożarcie, ale na papierze wcale nie ma takiej przepaści w roosterze, więc dlaczego nie zaryzykować.
Jutro natomiast wierzę, że Asy postawią się stołecznym:
Assat - HIFK - 1x 1.91 - fortuna   
Oba zespoły grają bardzo w kratkę i o ile w przypadku gospodarzy taką grę będziemy oglądać przez cały sezon, o tyle goście ciągle nie mogą ustabilizować formy, a potencjał znacznie większy niż u Asów. Isomaki Areena w Pori to bardzo trudny teren. Każdy może tam przegrać. Jutro mam wrażenie, że może zadecydować dyspozycja dnia. Hedberg dobrze sie odnajduje w ekipie gospodarzy i razem z Tivolą trochę ciągną atak, ale Kanadyjczycy też zaczynają się rozkręcać. Dodatkowo Hirvonen zaczyna się pokazywać, a to przecież jeszcze dzieciak ( ale z papierami na dobre granie ). IFK było ostatnio na tapecie, więc analizę odkładam na bok. Jeśli ktoś lubi grzebać w statystykach, to powiem tylko tyle, że gospodarze mają bardzo dodatni bilans z HIFK.
Bardzo intryguje mnie mecz Turku z Pelikanami, ale tutaj chyba można rzucić monetą. Gospodarz tak źle nie będzie grał do końca roku. Z kolei Pelikany też się męczą ze swoim hokejem. Rozum podpowiada Turku, intuicja Pelikany, więc nie sugeruję niczego.

W SHL próbuję:
Leksands - Djurgarden - 2 RT - 2.22. - fortuna   
albo uważniej 2 ML - 1.73 - fortuna   
Gospodarz dla mnie, to kawał historii ligowego Szwedzkiego hokeja, ale historia historią.....Leksands ma dużo braków w jakości. Fajnie zaczęli sezon, ale poziom SHL zaczyna ich przerastać. Mam nadzieję, że troche punktów jeszcze pozbierają, zostaną na najwyższym poziomie rozgrywek, a w lecie sie wzmocnią, ale to melodia przyszłości. Djur mimo problemów na wyjazdach musi jutro zdobyć ( najlepiej ) komplet punktów.
Coś czuję, że Rogle może stracić fotel lidera. Przewaga topnieje i już jest kontakt. Linkoping również powinno wygrać swój mecz.
Oskarshamm - Linkoping - 2 ML - 1.83 - fortuna   

⏲
 
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
????

Poniżej typ trochę życzeniowy, ale wcale nie wyciągnięty z.....pewnego ciemnego miejsca :)

Skelleftea - Lulea - 2 ML - 2.03 - fortuna   
 
​​​2 RT - 2.74 - fortuna 
  

W ostatnim meczu Skelle podejmowała lidera i to w nich widziałem zwycięzce meczu. Stało sie inaczej. Rogle zagrało swój hokej i powiem uczciwie, że imponuje mi ta konsekwencja przyjętego stylu. Sporo szachów, grania "wchód-zachód". Ani to fajne do oglądania, ani widowiskowe, ale bardzo skuteczne. Co więcej ten mecz pokazał, jak wiele Skelle musi poprawić, zwłaszcza jeśli chodzi o grę w osłabieniu. Mimo porażki liderzy byli aktywni: Lindstrom, Pudas, Moller, Wingerli - oddali sporo strzałów, ale Rifalk wszystko złapał. Gdyby gra w osłabieniu lepiej wyglądała, kto wie jakby wyglądał wynik....Z kolei Lulea na pewno wrzuciła wyższy bieg. Chciałoby się napisać, że siła tkwi w monolicie. Wydawało się, że atak będzie ciągnąć 4-5 graczy, a po 12 kolejkach nadal brak wyraźnych liderów. Sprawdziłem i dwie lub więcej bramek strzelało aż 11 zawodników. To bardzo fajna sprawa w tym kontekście, że Tyrvainen, Ilomaki, Emanuelsson ( Peter lub Einar ), czy Kovacs - wcale nie muszą grać po 20 minut w meczu. Treneiro ma dużo pole do popisu jeśli chodzi o rotowanie składem. Lulea jeszcze mocniej się rozkręci, jeszcze bardziej rozstrzela i z czasem na pewno awansuje w tabeli. Skład mają bardzo mocny i jutro mogą ograć Skelle.



 
 
Otrzymane punkty reputacji: +53
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka ????

Po kilku dniach zawirowań wracam do pisania. Będzie krótko po krótkiej przerwie i przyznam szczerze, że troche intuicyjnie, bo pare dni nie śledziłem tego co się dzieje

SaiPa - Assat - 1 ML - 1.71. - fortuna   
(1 RT - 2.2 - fortuna  

SaiPa dobrze radzi sobie na swoim lodzie. Z kolei Assat gorzej w dele. To jeden dość istotny argument. Obie ekipy przed sezonem raczej się osłabiły niż wzmocniły. Mimo wszystko mocniejszy rooster po stronie gospodarza. Ryzyka typowi dodaje jedna rzecz- Asy są najbardziej nieprzewidywalną ekipą ( chyba ) całej Liigi. Jednak lepiej poukładaną drużyną i w lepszej formie jest SaiPa

Sport - HPK - 2 ML - 1.76 - fortuna   

Tutaj nie liczę na niespodziankę. Gospodarze grają słaby hokej. Na tyle zły, że szorują po spodzie tabeli i chyba zostanie im walka o pozostanie na tym poziomie rozgrywek, niż myślenie o PO. Co prawda trzy ostatnie mecze ze sporo lepszymi rywalami i tutaj nie spisali się bardzo źle, bo w dwóch meczach podjęli walkę ( między innymi z Tapparą ) ale żadnego meczu nie "wyrwali". Z kolei mistrz po słabym starcie wrzucił wyższy bieg ( chociaż to jeszcze nie jest TO ). Liderzy w miarę trzymają poziom. Co prawda forma goalie troche faluje, ale potrzeba punktów jest duża i liczę, że wygrają to spotkanie.


 
 
Otrzymane punkty reputacji: +53
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka ????

Wypadałoby dobrze zakończyć miesiąc :)

Linkopings - HV - 2 ML - 1.74 - fortuna   

HV uderza w delegacje do Saab Arena. Miejscowi wygrali u siebie mecz, albo dwa w tym sezonie. Zresztą ich wszystkie winy można policzyć na palcach jednej ręki. W klubie zaczyna się robić nerwowo. W wywiadach gracze i trener spuszczają głowy, rozkładają ręce i przyznają, że sami nie bardzo wiedzą co się dzieje. Mówi sie o braku zaangażowania kilku graczy. Dziś do gry powinien wrócić były obrońca Kunlum, czy Biel - Sam Lofquist. On i Myllari mieli scalać blok obronny drużyny, a póki co nikt nie stracił więcej bramek w całej SHL. Atak stara sie ciągnąć Rissanen, ale to sporo za mało. HV ma mocniejszy team. Zrobili dobre transfery. W szatni zupełnie inny klimat. Camara trzyma formę z DEL. Sandin również w gazie. Do tego naprawdę dobrzy i będący w formie środkowi. Zaryzykowałbym dzisiaj Holmstrom +1,5 ptk, albo poszedł po prostu w win gości.

Vaxjo - Leksands - 1 RT minus 1,5 - 2.03 - fortuna   

Lakers są tutaj zdecydowanym faworytem i jakoś nie potrafię znaleźć argumentów przeciwko nim ( w tym meczu ). Obie drużyny dzieli przepaść. Z obozu Vaxjo płyną informację, że w tym sezonie jeszcze sporo można zyskać. Tutaj nic nie jest stracone. Trzeba wreszcie zacząć grać swoje. Ostatnie mecze dają nadzieje. Dzisiaj komplet punktów jest wręcz obowiązkiem.

Do tripla przymierzam się jeszcze do wygranej Frolundy ML - 1.72. - fortuna    


Nic z tego nie rozumiem :p

 
 
P 5,3K

pepo1990

Znawca Hokej
cytat z dnia 1 listopada 2019 08:11 przez michal-dolowackiCo ta Frolunda panowie wczoraj...odwaliła ?? 
Zwykła porażka po serii zwyciestw. Wszystkiego przecież wygrywać nie będą. Bardziej zastanawiające co zrobiło Vaxjo. Kiedyś ekipa swojego lodu a wczoraj porazka chyba z najsłabsza teoretycznie ekipa ligi
 
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Jeszcze proponuje dubel z SHL

Orebro - Malme

Zawodnicy gospodarzy dobry mecz z Froluda ale ciezko grac przeciwko tak zmotywowanemu zespolowi jak Froluda, nie udało sie . Dzis okazja na rewanz bo i rywal w zasiegu a i personalnie wyglada to dobrze

Vaxio - Farjestad

Vaxio ma skład na duzo wyzsza pozycje niz obecnie, powoli zaczynaja isc w gore, rywal myslami napewno przy wtorkowym rewanzu w lidze mistrzów choc napewno tawi opór. Licze ze Vaxio nie przegra meczu w RT a nawet wygra

typy
Orebro z x  
Vaxio z x   
ako kurs 2,03    
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
I tez dubel z Liigi

JYP z x  

Ekipa z x solidna w tym sezonie, ale spodziewałem sie tego, ryal z najwyzszej połki ale dla Tappara liczy sie teraz wtrokowy mecz i tego nikt nie ukrywa, nie beda sie tutaj na sile zabijac by to wygrac , napewno bedzie to solidny mecz ale wg to gospodarze wyjda z niego zwycięsko

HPK z x   Jednak Lukko wraca do dobrej gry po kryzysie

Mistrz złapał wiatr w żagle, gra wyglada jakosciow o wiele lipiej niz na poczatku sezonu, moge skupic sie na rozgrywkach ligowych, z kolei Lukko , które tez uwazam z mocny zespoł w tym sezonie jest w lekkim dołku i dzis moga nie dac rady tego wygrac

ako kurs 2,14     
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka ????????

Nastrój bardzo dobry po wczorajszych meczach CHL. Mam nadzieje, że u Was tak samo. Frolunda zrobiła fantastyczną robotę. Pierwszy raz w hokejowej LM zdarzyło się, że zespół, który przegrał na tym etapie pierwszy mecz różnicą 3 bramek ostatecznie awansował dalej. Wczoraj gospodarze nieprawdopodobna intensywność i tempo. Wielki come back i pokaz siły !

Dzisiaj zaglądam co tam w Finlandii i powiem szczerze, że nie widzi mi się ta kolejka, ale mimo wszystko coś spróbuję. Szwedzkiej SHL proponuję jutro nie ruszać. Chyba, że ktoś ma ochotę poszukać dogów.

Ilves - Jyp - 1 ML - 1.77 - fortuna   

Ktoś dzisiaj przerwie serie. Oba zespoły są w bardzo dobrej formie. Rooster powiedzmy, że porównywalny. Rysie mają dodatkowe atuty: hala, bramkarz i mocno punktująca młodzież. Drużyna gra hokej, który naprawdę dobrze sie ogląda, a rywalom trudno sie gra w Ice Stadium. Tak po krótce można wypunktować atuty Ilves. Czasem zapominają, że w hokeju mecze wygrywa sie obroną, ale może nie dzisiaj. Jyp tak naprawdę gra trochę powyżej swoich możliwości :) ale to nadal jest ten moment sezonu, gdzie forma trochę faluje. Po kilku wygranych może przyjść lekki dołek. Zastanawiając sie nad tym meczem stwierdziłem, że w wielu miejscach można postawić znak równości i dzisiaj spore znaczenie może odegrać dyspozycja dnia.

Punktów muszą poszukać też Pelikany i TPS. Obie ekipy mają swoje problemy i grają sporo poniżej możliwości, ale kiedy wsadziłem nos w zaawansowane statystyki, to nasuwa sie taki wniosek, że wyniki są gorsze od gry. Zarówno Pelikany jak i TPS mają lepszych graczy niż ich dzisiejsi rywale i tu nie ma co dyskutować, ale jak będzie to zweryfikuje tafla.

Saipa - Pelicans - 2 ML - 2.04 - fortuna    
TPS - Vaasan Sport - 1 RT - 2.15 lub 1 ML 1.7 fortuna    





 
 
I 313

igtel

Użytkownik
cytat z dnia 20 listopada 2019 09:51 przez suomiHejka ????????

Nastrój bardzo dobry po wczorajszych meczach CHL. Mam nadzieje, że u Was tak samo. Frolunda zrobiła fantastyczną robotę. Pierwszy raz w hokejowej LM zdarzyło się, że zespół, który przegrał na tym etapie pierwszy mecz różnicą 3 bramek ostatecznie awansował dalej. Wczoraj gospodarze nieprawdopodobna intensywność i tempo. Wielki come back i pokaz siły !

Dzisiaj zaglądam co tam w Finlandii i powiem szczerze, że nie widzi mi się ta kolejka, ale mimo wszystko coś spróbuję. Szwedzkiej SHL proponuję jutro nie ruszać. Chyba, że ktoś ma ochotę poszukać dogów.

Ilves - Jyp - 1 ML - 1.77 - fortuna

Ktoś dzisiaj przerwie serie. Oba zespoły są w bardzo dobrej formie. Rooster powiedzmy, że porównywalny. Rysie mają dodatkowe atuty: hala, bramkarz i mocno punktująca młodzież. Drużyna gra hokej, który naprawdę dobrze sie ogląda, a rywalom trudno sie gra w Ice Stadium. Tak po krótce można wypunktować atuty Ilves. Czasem zapominają, że w hokeju mecze wygrywa sie obroną, ale może nie dzisiaj. Jyp tak naprawdę gra trochę powyżej swoich możliwości :) ale to nadal jest ten moment sezonu, gdzie forma trochę faluje. Po kilku wygranych może przyjść lekki dołek. Zastanawiając sie nad tym meczem stwierdziłem, że w wielu miejscach można postawić znak równości i dzisiaj spore znaczenie może odegrać dyspozycja dnia.

Punktów muszą poszukać też Pelikany i TPS. Obie ekipy mają swoje problemy i grają sporo poniżej możliwości, ale kiedy wsadziłem nos w zaawansowane statystyki, to nasuwa sie taki wniosek, że wyniki są gorsze od gry. Zarówno Pelikany jak i TPS mają lepszych graczy niż ich dzisiejsi rywale i tu nie ma co dyskutować, ale jak będzie to zweryfikuje tafla.

Saipa - Pelicans - 2 ML - 2.04 - fortuna
TPS - Vaasan Sport - 1 RT - 2.15 lub 1 ML 1.7 fortuna





 
 
 
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka ????

Mam nadzieje, że ta wycieczka na północ Europy będzie bardziej udana, niż ostatnio:

HPK - Ilves - 1 ML - 1.97 - fortuna   

Jesteśmy na tym etapie sezonu, gdzie czasem dzieją się różne, średnio zrozumiałe rzeczy, ale pomału wszystko powinno wracać do jakiegoś tam ładu. Turku, Pelikany, czy właśnie HPK muszą wrzucić wyższy bieg i zacząć iść w góre tabeli. Dzisiaj spróbuję zagrać trochę na przełamanie HPK. Bilans ostatnich meczów między tymi drużynami jest kiepski dla gospodarzy, co wytłumaczyć mogę tylko tym, że Rysie po prostu nie leżą HPK. Mistrz jest słabszy niż sezon temu, ale to wciąż dość silna ekipa.....trochę bez atutów w bramce, ale w polu Puustinen, Krivosik, czy mocni Kanadyjczycy, to naprawdę ciekawa mieszanka. Z drugiej strony zespół, który grał naprawdę skuteczny hokej, a ostatnio został zastopowany i trochę sie zastanawiam, czy nie nadchodzi zjazd. Młodzież trochę zgubiła gdzieś skuteczność, ale to może być efekt siłowni, albo słabszego dnia. Na pewno kryzysu nie ma 19 letni Dostal, którego trudno będzie pokonać. Bardzo dobra forma goalie, która daje spokój z tyłu, ale dziś zmierzy si ę z naprawdę solidnymi napastnikami. Kurs na HPK według mnie trochę za wysoki, a może o czymś nie wiem....(?)

Po głowie chodzi mi zwycięstwo Peliknaów nad Jukurit, ale nie wiem, czy warto ryzykować opcję ML po kursie 1.65 - fortuna  . Pelikany grają zły sezon i nie chce sie nad nimi pastwić, ale mam wrażenie, że tam jest jakiś problem w klubie. Muszę zapuścić żurawia.......

KooKoo - Tappara - 1 ML - 1.94 - fortuna   

Tu może być ciekawa sytuacja, bo tak: prawie wszystkie atuty po stronie gości, poza ważnym czynnikiem, którym będzie zmęczenie. Cztery ostatnie spotkania ekipy z Tampere to trzy porażki i remis. W tym wszystkim dwa ciężkie boje w CHL i odpadnięcie z rozgrywek. Po trzech wyjazdach dzisiaj domowy mecz, a jutro znów delegacja. Nieciekawy kalendarz. Gospodarz zagrał ostatnio dobre spotkanie i generalnie prezentują dobry hokej. Trochę chyba nie doceniałem tej ekipy, a oni pokazują, że potrafią. Kto wie, czy jutro nie zrobią niespodzianki, bo Tappara jest mocno "sfatygowana"

SHL

Oskarshamn - Farjestad - 2 minus 1,5 - 1.86 - fortuna   

Pamiętacie co Farje z nimi zrobiło na początku października ? 12:0. Ileż znaczy bramkarz w hokeju. Tam wtedy goalie Oskarshamn bronił na poziomie 60 paru % . Ciekawe kto dzisiaj stanie w bramce :) Wszystko wskazuje na to, że znów będzie to Pettersson-Wentzel. Nota bene - to facet który jakieś 5 sezonów temu był zawodnikiem Farje. Jeśli tylko drużyna Farje nie zostawi poza taflą kilku kluczowych graczy, to zwycięstwo dwiema bramkami jest bardzo realne. Personalnie gospodarz jest dla mnie najsłabszą drużyną ligi. Natomiast jeśli o gości chodzi, to uważam ich za jednego z trzech głównych kandydatów do finału.

Podobna historia sie zapowiada w meczu Leksands z Luleą. Widzę pewne zwycięstwo gości ( mimo trudnego kalendarza )








 
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
chwalczi 143

chwalczi

Siema!
Hameenlinna - Ilves
2 WIN @2.53 Fortuna

 ​
Bez większego rozpisywania bo nie lubię tego???? Stają na przeciwko siebie dwie mocne drużyny, ostatnie mecze, Hameenlinna zgnieciona skutecznością przez mocne przeciętne ostatniego czasu Lukko a z drugiej strony nic niespodziewanego czyli przegrana Ilves z JYP. 
 
M 8,5K

mario72k

Użytkownik
Czesc. Z trzech dzisiejszym meczy wydaje się, ze w kazdym faworyci powinni mecz wygrać.  Moze to zaskakujące ale najpewniejsze wydaje mi się zwycięstwo wyjazdowe Kookoo z fajnym kursem 1.59 (win.ml). W sam raz do dubla z czeską Spartą (1.63 ml).
ciekawe czy Suomi wybije mi z głowy ten pomysł czy potwierdzi zasadność :)
 
P 5,3K

pepo1990

Znawca Hokej
Nie jestem jakimś znawcą fińskiej ligi, ale co do dzisiejszych spotkań powiedziałbym, że faworyci są ale wyłącznie na papierze. Ja osobiście nie będę dziś nic grał z tej ligi, wczoraj zagrałem HPK i się przejechałem na nich. Co do Lukko są faworytem, ale Pelicans nie są chyba tak słabi jakby to tabela wskazywała, na pewno kurs na Lukko zbyt niski jak dla mnie żeby grać, bardziej kierunek plusowego handi na gości. Vassa wszystkiego nie będzie przegrywać, ostatnio z Helsinkami już nawet nieźle się zaprezentowali, powalczyli, choć goście też ostatnio wyglądają lepiej niż wcześniej, ale nie zdziwie się jak skończy się jakimś remisem. Helsinki wygrywają, ale jednak w ostatnich spotkaniach się męczą, są nieco toporni, spotkania wygrywane, ale jakoś przekonania co do nich nie mam i ten  kurs dziś też jest stosunkowo niski na grę w RT, na ML kompletnie nie opłacalny. Oczywiście może się skończyć tak, żę wygrają wszyscy faworyci, ale wydaje mi się, że gdzieś dziś będzie niespodzianka, remis - pytanie gdzie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom