>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

A-League

majekx 698K

majekx

Znawca A-League
cytat z dnia 9 października 2019 10:04 przez karciarz@qowalsky6@majekx jeśli znajdzie się sponsor to poprowadzicie typer, jak w poprzednich sezonach? 
Myślę, że dam radę.
 


Dzięki @ciekavy za link, skończy się kombinowanie z VPNami.
 


A teraz, co prawda z poślizgiem, dalszy ciąg informacji z okienka transferowego

Perth Glory

Średni wiek: 27,0
Obcokrajowców: 6
Wartość rynkowa: 10,85 mln €
Średnia wartość rynkowa zawodnika: 388 tys. €

Przybyli:
Nicholas D'Agostino (Brisbane Roar) - napastnik - wcześniej grał w Brisbane Roar - 17 meczy/1 bramka/2 asysty
Dane Ingham (Brisbane Roar) - prawy obrońca - wcześniej grał w Brisbane Roar - 13 meczy/1 asysta
Jacob Tratt (Sydney FC) - prawy obrońca - wcześniej grał w Sydney FC - 11 meczy/2 gole
Soo-beom Kim (Jeju United) - lewy pomocnik - nie grał w sezonie 18/19
Osama Malik (Al-Batin) - defensywny pomocnik - wcześniej grał w Al-Batin (Arabia Sudyjska) - 8 meczy, oraz Melbourne City - 7 meczy
Gregory Wüthrich (Young Boys) - obrońca - wcześniej grał w Young Boys (Szwajcaria) - 18 meczy/1 asysta
James Meredith - lewy obrońca - wcześniej grał w Millwall (Anglia - Championship) - 38 meczy/1 asysta
Riley Warland (Fulham) - środkowy obrońca - wcześniej grał w Fulcham u19 - 9 meczy/1 gol
Bruno Fornaroli - napastnik - wcześniej grał w Melbourne City - 7 meczy/3 gole

Odeszli
Jason Davidson (Ulsan Hyundai),Brendon Santalab, Fabio Ferreira, Walter Scott, Jacob Italiano (Borussia Monchengladbach, Niemcy), Scott Neville (Brisbane Roar), Andy Keogh


Sydney FC

Średni wiek: 25,8
Obcokrajowców: 4
Wartość rynkowa: 9,85 mln €
Średnia wartość rynkowa zawodnika: 394 tys. €

Przybyli
Kosta Barbarouses (Melbourne Victory) - napastnik - wcześniej grał w Melbourne Victory - 35 meczy/16 bramek/6 asyst
Alexander Baumjohann (Western Sydney Wanderers) - ofensywny pomocnik - wcześniej grał w WSW - 23 mecze/4 gole/4 asysty
Ryan McGowan (Bradford City) - środkowy obrońca - wcześniej grał w Dundee FC (Szkocja) - 15 meczy, oraz Bradford City - 26 meczy
Anthony Caceres (Manchester City) - środkowy pomocnik - wcześniej grał w Melbourne City - 7 meczy, oraz Sydney FC - 20 meczy/1 asysta
Luke Brattan (Manchester City) - pomocnik - wcześniej grał w Melbourne City - 29 meczy/4 gole/4 asysty


Odeszli
Alex Brosque, Siem de Jong (Ajax), Reza Ghoochannejhad (APOEL), Anthony Caceres (Manchester City), Daniel De Silva (Central Coast Mariners), Aaron Calver (Western United), Josh Brillante, Jop van der Linden, Alex Cisak, Mitch Austin, Jacob Tratt, Cameron Devlin


Wellington Phoenix  
 
Średni wiek: 23,4
Obcokrajowców: 10
Wartość rynkowa: 6,80 mln €
Średnia wartość rynkowa zawodnika: 296 tys. €

Przybyli:
Luke DeVere (Brisbane Roar) - obrońca - wcześniej grał w Brisbane Roar - 5 meczy/1 gol
Stefan Marinović (Bristol City) - bramkarz -  wcześniej grał w Bristol City (Anglia - Champinship) - 1 mecz
Jaushua Sotirio - napastnik - wcześniej grał w WSW - 15 meczy/3 gole
Callum McCowatt (Eastern Suburbs) - napastnik - wcześniej grał w Eastern Suburbs (Nowa Zelandia) - 16 meczy/21 bramek/1 asysta
Cameron Devlin (Sydney FC) - pomocnik - wcześniej grał w Sydney FC - 9 meczy/1 bramka
Ulises Davila (Delhi Dynamos) - ofensywny pomocnik - wcześniej grał w Odisha FC (Indie) - 8 meczy/1 gol/1 asysta
David Ball (Rotherham United) - napastnik - wcześniej grał w Bradford City (Anglia - League One) - 42 mecze/7 bramek/4 asysty
Te Atawhai Hudson-Wihongi (Onehunga Sports FC) - obrońca - wcześniej grał w Auckland City (Nowa Zelandia) - 15 meczy/2 bramki
Tim Payne (Eastern Suburbs) - pomocnik - wcześniej grał w Eastern Suburbs (Nowa Zelandia) - 19 meczy
Matti Steinmann (Hamburger SV) - pomocnik - wcześniej grał w Vendsyssel FF (Niemcy - liga regionalna) - 11 meczy
Reno Piscopo (Renate FC) - lewy napastnik - wcześniej grał w AC Reenate (Włochy - Serie C-B) - 34 mecze/5 goli/3 asysty

Odeszli:
Filip Kurto (Western United), Max Burgess (Western United), Roy Krishna (ATK), Nathan Burns, Antony Golec, Justin Gulley, Michal Kopczyński, Ryan Lowry, Cillian Sheridan, David Williams, Andrew Durante (Western United), Tom Doyle


Western United FC
średni wiek: 26,4
obcokrajowców: 9
Wartość rynkowa: 8,40 mln €
średnia wartość rynkowa zawodnika: 350 tys. €

Western Sydney Wanderers
    

Średni wiek: 25,6
Obcokrajowców: 6
Wartość rynkowa: 7,33 mln €
Średnia wartość rynkowa zawodnika: 282 tys. €

Przybyli:
Daniel Georgievski (Newcastle Jets) - obrońca - wcześniej grał w Newcastle Jets - 26 meczy/2 asysty
Pirmin Schwegler (Hannover 96) - pomocnik - wcześniej grał w Hannover 96 (Niemcy) - 28 meczy/3 asysty
Daniel Lopar (St. Gallen) - bramkarz - wcześniej grał w St. Gallen (Szwajcaria) - 3 mecze
Radoslaw Majewski (Pogon Szczecin) - pomocnik - wcześniej grał w Pogoni Szczecin (Polska) - 37 meczy/8 goli/9 asyst
Dylan McGowan (Vendsyssel) - obrońca - wcześniej grał w Vendsyssel (Niemcy - liga regionalna) - 11 meczy/1 gol
Matthew Jurman - obrońca - wcześniej grał w Al-Ittihad (Arabia Saudyjska) - 12 meczy
Alexander Meier - pomocnik - wcześniej grał w St. Pauli (Niemcy - 2. Bundesliga) - 16 meczy/6 goli

Odeszli:
Brendan Hamill (Western United), Giancarlo Gallifuoco (Central Coast Mariners), Josh Risdon (Western United) , Oriol Riera, Roly Bonevacia, Raul Llorente, Alexander Baumjohann, Jaushua Sotirio, Abraham Majok, Marc Tokich, Rashid Mahazi, John Roberts, Nick Fitzgerald




I na koniec beniaminek:
Western United FC

Średni wiek: 26,4
Obcokrajowców: 9
Wartość rynkowa: 8,40 mln €
Średnia wartość rynkowa zawodnika: 350 tys. €

Panagiotis Kone (Udinese)
Alessandro Diamanti (Livorno)
Josh Risdon (Western Sydney Wanderers)
Connor Chapman (Pohang Steelers)
Aaron Calver (Sydney FC)
Sebastian Pasquali (Ajax Amsterdam)
Apostolos Stamatelopoulos (Adelaide United)
Dylan Pierias (Melbourne City)
James Delianov (Melbourne City)
Valentino Yuel (Bentleigh Greens)
Connor Pain (Central Coast Mariners)
Josh Cavallo (Melbourne City)
Jonathan Aspropotamitis (Central Coast Mariners)
Ersan Gulum
Brendan Hamill (Western Sydney Wanderers)
Filip Kurto (Wellington Phoenix)
Scott McDonald (Partick Thistle)
Max Burgess (Wellington Phoenix)
Andrew Durante (Wellington Phoenix)
Ivan Vujica (Newcastle Jets)
Thierry Iradukunda
Dario Jertec (Varaždin)
Luke Duzel (Melbourne City)
Besart Berisha (Western United)
 

Tym razem już nie będę wróżył przebiegu i zakończenia sezonu - ponieważ poprzedni sezon pokazał jak bardzo się pomyliłem :).

Niestety, patrząc na transfery, odnoszę wrażenie, że kolejny rok liga zamiast się wzmacniać oddaje zawodników najbardziej perspektywicznych i najwięcej w niej znaczących, a w zamian przychodzą średnicy z niskich lig angielskich, kilku młodzieżowców stanowiących wielką niewiadomą i kilku chrupków ze średnią wieku dobrze ponad 30 lat..

Mamy także kilka powrotów - Malik, Nabbout, Besart, Gulum.

Jak by patrzeć na nazwiska to Western United wygląda mocno... no ale trzeba pamiętać, że i Besart, Diamanti, Kone czy Gulum to już nie są ci sami zawodnicy co 3-4 sezony temu... ale może na A-Ligę wystarczy. Z drugiej strony ciekawe czy CCM zagra lepiej niż w poprzednim sezonie. Niewiadomą jest jak zagra Roar, które praktycznie zmieniło jedenastkę.... Z drugiej strony mamy Sydney FC, które na tle innych zespołów niewiele zmieniło w swojej jedenastce (owszem odszedł Del Brosque i Reza, ale w zamian przyszedł Kosta) ... ale jak to będzie to już boisko pokaże. City czy Perth także mają ciekawe składy.

Jednym słowem - sezon jeszcze bardziej zapowiada się przewrotnie i pełen niespodzianek.

A startuje już za niecałe 2 dni.
 
Otrzymane punkty reputacji: +89
lusy_b 69K

lusy_b

Znawca - Snooker
@majekx

Duży trud sobie zadałeś przedstawiając kadrę całej ligi.
Pomyślałem, że odważę się skomentować sytuację na Antypodach pod kątem wartości kadr piłkarskich poszczególnych klubów. To bezpośrednie nawiązanie do myśli, które Cię nieco dręczą, bo zakończyłeś ostatniego posta wyrażając wątpliwość co do jakości piłkarzy w Australii tuż przed nowym sezonem, Chyba słusznie masz mieszane uczucia.
O personaliach nie będę pisał, bo wiem o tej lidze mniej niż ktokolwiek odwiedzający regularnie ten dział. Korzystając z portalu transfermarkt.pl poświęciłem kilkadziesiąt minut na analizę zmian wartości kadr wszystkich zespołów w ciągu ostatnich 2 sezonów. Należy najpierw zauważyć, że wszystkie razem są dzisiaj mniej warte niż rok, a nawet 2 lata wstecz, pomimo, że pojawił się beniaminek. Z roku na rok wartość kadry obniżają: Wędrowcy, Sydney FC, bardzo mocno osłabły Ryki, cały czas słabnie Newcastle. Marynarze, którzy w zeszłym roku mieli wartość na początku sezonu o ponad 40% większą niż 2 lata temu, teraz są warci mniej niż w październiku 2017 r. Nieco lepiej od tych outsiderów prezentują się Słońca, ale i tak należą do grupy 4 ekip wartych mniej niż 7 mln. Wszelkie rozgrywki najczęściej wygrywają zamożni, więc na początek należy raczej sceptycznie patrzeć na szanse tych 6 zespołów. Niewiadomą są nowicjusze, z W. United, których na pewno nie można ich lekceważyć bo mają 5-tą pod względem wartości kadrę w lidze. Mnie najbardziej podoba się sytuacja w Perth, potem w City, w Adelajdzie, a na końcu tej wyliczanki faworytów widziałbym Victory. I w kierunku ich dobrych wyników inwestowałbym na początku sezonu pieniądze, uwzględniając inne, zapewne wiele innych, informacje.
Napisałem tę wypowiedź zainspirowany przez kol. majekxa. Napisałem ją jak najbardziej serio. Mam świadomość, że o A-lidze wiem mało, a moje podsumowanie jest jednowymiarowe. Może będzie jednak przydatne dla któregoś pasjonata kangurzego futbolu. Pozdrawiam działaczy i wszystkich sympatyków tego fajnego działu  na naszym forum.
 
Otrzymane punkty reputacji: +125
ciekavy 545

ciekavy

Użytkownik
Coś o A-League może powiedzieć to, że Joey Champness (Jets), naprawdę perspektywiczny chłopak, odpuścił sobie ten sezon i wybrał... próbę nagrania rapu za Oceanem. Rok temu spędził sporo czasu na leczeniu się, więc miał czas przemyśleć życie. ;)

Co do typów, to na papierze skład Sydney FC wygląda po prostu POTĘŻNIE. W historii A-League to prawdpodobnie podium wśród najmocniejszych składów, jakie grały w Australii. Z tego będzie albo walec na wszystkich, albo spektakularna klapa, bo Corica na ławce trenerskiej to najsłabszy element całej układanki.

Siła rozpędu z zeszłego sezonu poniesie pewnie i Perth, bo Popa w miejsce Davidsona dostał Mereditha, co sprawi, że tyły Glory nadal będą kłoptliwe do przejścia dla każdej z ekip A-League. A do tego w składzie Chris Ikonomidis, dla którego będzie to prawdodpobnie ostatni sezon w Australii, bo jest za dobry. Z kolei Fornaroli podobno wrócił do najlepszej formy fizycznej (w City ponoć miał nawet lekką nadwagę!), a i za sobą będzie mieć choćby Kilkenny'ego. Króla strzelców pewnie należy szukać właśnim w Urugwajczyku, lub Maclarenie i Barbarousesie.

Szczerze mówiąc, nie widzę kogoś nowego w finałach, porównując do zeszłego roku. Adelajda może oddać miejsce Brisbane, reszta dołu tabeli raczej tam pozostanie. Ogromna szkoda kontuzji Radka Majewskiego, bo podjarka jego przyjściem była wśród fanów Wanderers autentyczna.
 
 
Otrzymane punkty reputacji: +37
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
Bardzo mnie cieszy aktywność w dziale, dziękuję Panowie, właściwie nie mam już tu nic do roboty :) Właśnie "o to" mi chodziło kiedy coś tam zacząłem "skrobać" w temacie zapomnianym przez Pana Boga i rodzaj ludzki. Dlatego pozwolę sobie tylko wkleić podstawowe informacje dot. 1 kolejki (ins/outs, sędziowie, terminy, stadiony) mając nadzieję, że się Wam to przyda.
https://www.a-league.com.au/news/ins-and-outs-round-1
A co do przedsezonowych zapowiedzi? Zabijcie mnie, nie wiem i głupot nie zamierzam nikomu wciskać. Wiedza z ostatnich nastu lat jest na dziś dzień prawie bezużyteczna, takie mamy zmiany. Dla mnie ten sezon jest nieprzewidywalny do sześcianu (poprzednie też lekkie nie były pod tym kątem, ale udawało się presezonowo nawet nieźle je "wywróżyć") i mam wrażenie, iż będziemy świadkami wielu niespodzianek. Biorąc powyższe pod uwagę pierwsze kolejki zapewne będą "loteryjne" i nie ma co się na nie "napalać". To tylko moje zdanie ofc... dlatego jutrzejsze spotkanie potraktuję sportowo/testowo...
Adelaida vs. Sydney FC - klasyk A-league, taki zestaw na początek powinien być rarytasem, ale czy spełni oczekiwania kibiców? Kilku ważnych piłkarzy gości (np. Redmayne) jest nieobecnych (eliminacje). U gospodarzy oprócz Margusa praktycznie optymalny skład. To może powodować wzrost kursów na Blues Sky. Do tego Redsi lubią się postawić u siebie podopiecznym Coricy. W zeszłym roku pokonali ich 2-1 podczas finału FFA. Red Army na trybunach Coopers Stadium, to kolejny czynnik, który może powodować taki trend jeśli chodzi o @ w tym meczu. Czy to powód aby iść na 1? Dla mnie nie do końca, widziałem Redsów męczarnie z CCM w pucharze FFA i mnie nie zachwycili. Gdyby nie frajerstwo Marynarzy i czerwo Simona różnie mogło by się skończyć. To może 2-ka? W końcu Blues Sky to potentat, mistrz A-league, doświadczony i silny zespół. No tak, ale z racji osłabień i wyjazdu na niegościnny teren + niewiadoma jaką są pierwsze mecze jeśli chodzi o formę, to taki kierunek/pomysł mnie nie przekonuje. Co mi pozostało? Wychodzi mi remis i tak sportowo do takiego scenariusza podejdę więc x @ 3,40   za drobne pobieram. Jednak żaden wynik mnie jutro nie zdziwi, uczciwie powiadam... GL&amp;KTF!
edit
ft 2-3 fajna inauguracja sezonu, dużo bramek, czerwo, ogólnie ok, remis nie wszedł ale można było zamykać/kontrowac. Ja nie zrobiłem tego...  zwyczajowo drobnych rzuconych na stół potem "nie ruszam".
 
Otrzymane punkty reputacji: +98
ziomeczek9393 17,1K

ziomeczek9393

Użytkownik
Adelaide vs Sydney

w zeszłym sezonie drużyny grały ze sobą 4 razy 3 ligowe spotkania jedno pucharowe 2 mecze w Sydney rzuty rożne 9-5 i 3-5 w Adelaide 4-4 i 10-6

Adelaide w zeszłym sezonie pokryło 10 korków u siebie 9 razy na 14

jak widać lubią się zakręcić w tych rejonach dlatego próbuje over 9 rożnych do kuponu fajny kursik 1,80
 
Otrzymane punkty reputacji: +38
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
No to zaczynamy nowy sezon A-League, pierwszy mecz, więc wielka niewiadoma, z bukmacherskiego punktu widzenia przed meczowo odpuszczam, ponieważ nie mam na tą chwilę pomysłu, tu może być każdy wynik, zarówno wszelakie overy lub undery, chyba że na live coś się "urodzi", a tymczasem składy:
 



 ​
 
Otrzymane punkty reputacji: +74
grendel 75,3K

grendel

Użytkownik
Witam szanowne grono fanów A-league , z tego co widzę to nie tylko ja się stęskniłem za kangurzą ligą . Coś mi się wydaje ,że to będzie jeden albo i jedyny dział na FB który będzie aktywny , bo gdzie nie spojrzysz to jeden dwa posty i cisza . Dzięki wielkie wszystkim którzy tak fajnie wszystko przed sezonem opisują . To start i niech się wszystkim w tym nowym sezonie zieleni .
Dziś może tylko live cos zagram pozdro .
 
Otrzymane punkty reputacji: +74
ciekavy 545

ciekavy

Użytkownik
Patrząc na same składy, to Sydney po prostu MIAŻDŻY dziś Adelajdę, która gra dwoma juniorami na kluczowych pozycjach. O ile Toure warto obserwować, bo z niego mogą być ludzie i strzelał w sparingach, to już D'Arrigo na takiej pozycji to chyba jednak za głęboka woda. Jeśli Sydney nie wygra wysoko, to zdecydowanie w tej wypoleroanej na błysk machinie jest coś nie tak.
 
Otrzymane punkty reputacji: +38
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
cytat z dnia 11 października 2019 10:13 przez ciekavyPatrząc na same składy, to Sydney po prostu MIAŻDŻY dziś Adelajdę, która gra dwoma juniorami na kluczowych pozycjach. O ile Toure warto obserwować, bo z niego mogą być ludzie i strzelał w sparingach, to już D'Arrigo na takiej pozycji to chyba jednak za głęboka woda. Jeśli Sydney nie wygra wysoko, to zdecydowanie w tej wypoleroanej na błysk machinie jest coś nie tak.
W zespole Sydney King, to też nie stary wyjadacz, a bramkarz? No name, dlatego "bałem" się dać 2-ke a wybrałem "zbilansowany" remis. Teraz jest ht 1-2 i zobaczymy co dalej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
grendel 75,3K

grendel

Użytkownik
No i fajnie 1 połowa 3 bramki ładny gol po rzucie wolnym dla Adelaidy i btts siedzi , jeszcze 3 rogi i mniej niż 4 bramki ,chyba będzie trudno, oraz mniej niż 4.5 kartek i ako za@6 może siądzie zobaczymy co będzie w drugiej połowie .
 
Otrzymane punkty reputacji: +38
grendel 75,3K

grendel

Użytkownik
cytat z dnia 11 października 2019 11:30 przez grendelNo i fajnie 1 połowa 3 bramki ładny gol po rzucie wolnym dla Adelaidy i btts siedzi , jeszcze 3 rogi i mniej niż 4 bramki ,chyba będzie trudno, oraz mniej niż 4.5 kartek i ako za@6 może siądzie zobaczymy co będzie w drugiej połowie . Kurcze za szybko ta 4 bramka chyba trzeba zamknąć kupon .
 
 
ciekavy 545

ciekavy

Użytkownik
cytat z dnia 11 października 2019 11:29 przez qowalsky6

W zespole Sydney King, to też nie stary wyjadacz, a bramkarz? No name, dlatego "bałem" się dać 2-ke a wybrałem "zbilansowany" remis. Teraz jest ht 1-2 i zobaczymy co dalej.
Filary obrony Sydney, czyli bramkarz Redmayne i Grant mają kadrę. Przed meczem odpadł też Zullo z kontuzją, dlatego tyły Sky Blues wyglądą dość niepewnie przez cały mecz.
 
grendel 75,3K

grendel

Użytkownik
cytat z dnia 11 października 2019 12:16 przez grendel

A potem piłka z linii bramkowej wybita , kontruje powyżej 4.5   chociaż wolałbym 2-2
Kontra zaliczona chociaż było tak blisko tego 2-2 , szkoda ale jutro też jest dzień , a Australia startuje z fajnym meczem dużą ilościa bramek , rogów i oby tak częściej , czego sobie i wam życzę do miłego .
 
ciekavy 545

ciekavy

Użytkownik
Panowie, niestety trzeba odwołać sprawę z oficjalnymi transmisjami A-League na YouTube. Ktoś tam jednak jeszcze raz sprawdził, komu posprzedwali prawa do Europy. Wyszło im, że prawa nadal ma Eleven Sport, który miał je także sezon temu.

A że prawpodobnie w Eleven o tym nawet nie wiedzą, to nie dość, że nie ma transmisji, to jeszcze na Polskę zablokowano możliwość darmowego oglądania. Liga potwierdziła to już na Twitterze  i zaktualizowała nadawców.

PS Działa Opera z dodatkiem VPN. Po aktywacji działa bez problemu (póki co).
 
Otrzymane punkty reputacji: +38
Do góry Bottom