>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<
Fortuna bonus

Info Transfery, wymiany i inne ruchy

suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
SHL - opisy do transferów - sezon 2019/2020


 

Brynas – na pierwszy rzut oka wydaje się, że oddali dużo więcej jakości niż zyskali, ale to tylko pozory. Dwa słowa o tym co stracili – tutaj najbardziej mi szkoda Bertilssona. Facet praktycznie całą karierę związany był z Brynas, gdzie przechodził wszystkie szczeble od J18 przez J20, aż do seniorskiej drużyny. Już sobie nawet wymyśliłem, że zakończy tam zawodowe granie w hokeja, a tu proszę – kierunek Sochi. Silny, twardo grający obrońca z lewym uchwytem raczej tam nie przepadnie. Za to różnie może być z Joelem Kellmanem, który został rzucony na głęboką wodę – Sharks. Nie przekreślam jego szans, ale stosunek możliwości do talentu, jest taki sobie. Ludvig Nilsson zasilił 2-krotnego mistrza kraju Vaxjo i chociaż nie brakuje tam graczy z tak dobrym przeglądem pola i dużym ciągiem na bramkę, to gracze z takimi atutami zawsze i wszędzie mile widziani. Żeby nie wyszedł z tego esej, to szybko przechodzę do nabytków. Jeadon Descheneau – trzy cztery sezony temu kręcił w WHL cyfry na poziomie 80/90. Następnie przez Szwajcarię do Niemiec i tutaj znów porządne 50 oczek. Zobaczymy jak będzie w Szwecji. Kontrakt na dwa sezony. Anton Rödin – zatoczył koło i wrócił do Bryns. Nabył doświadczenia. Przewinął się przez AHL, NL . Mam wrażenie, że nie czekają do duże minuty w drużynie z Gävle, ale może być ważnym graczem zadaniowym. Jonathan Sigalet – już u schyłku kariery, ale ogromne oświadczenie i znajomość ligi na pewno na plus dla 33 latka. Zobaczymy jak będzie z mobilnością, bo swoje problemy z kolanami Jonathan miał. Jest jakość, jak będzie zdrowie, to pomoże związać blok defensywny Brynas. Greg Scott – trzy ostatnie sezony skrzydłowy drugiej formacji CSKA ( przynajmniej tak się zdarzało w ostatnim sezonie ???? ) Po transferze do SHL jest szansa na większe minuty.

 

Djurgården – oddali Davidssona, ale obstawiam, że on za dwa sezony wróci do swojej jedynej drużyny od juniora….Nie ma też Wirtanena dla którego kontakt z Turku jest po pierwsze powrotem do ojczyzny, po drugie prawdopodobnie ostatnim przystankiem w karierze. Za ocean wyleciał młodziutki Bemström – i to tyle po stronie minusów. Jeśli chodzi o plusy….to są one dla mnie trochę teoretyczne i że tak powiem takie ujemny plusy ???? Anton Hedman z racji wieku i formy w ostatnich latach wiele nie wniesie. Jest to niezła marka w Szwecji, ale najlepszy okres gry ma za sobą. Podobna historia jest z Tomem Wandellem, który zbliża się do renesansu ???? Haga może się jeszcze rozwinąć, ale pewnego progu też nie przeskoczy. Dobry rzemieślnik, który może zrobić 20 pare punktów przy dobrym centrze. Wiecie, że Djurgården to dawne królewskie tereny łowieckie ? Drużyna z tej malutkiej miejscowości zrobiła krok wstecz. W poprzednim sezonie powalczyli, ale ile jeszcze da się wycisnąć z tej ekipy ? Przewiduję lekki zjazd.

 

Frolunda -  Westerholm team pognany do Lukko. Nie znam kulis odejścia, ale patrząc czysto hokejowo – raczej błąd. Nie dziwi za to odejście Sigaleta, ale coś tam wspominałem przy okazji opisu Brynas. Patrząc na kolejnego grajka, który odszedł - Chay Genoway – można mieć wrażenie, że Indianie chcą odmłodzić skład. Chociaż jak chodzi o tego gracza to bym dyskutował. Lata lecą, ale jakość zostaje na wysokim poziomie. Przyda się w NN. Fjällström puszczony do Timry. Ma się ograć i wróci ???? . Kto przyszedł ? Nareszcie jakiś goalie - Niklas Rubin. Spotkałem się z opiniami, że za wysokie progi, ale nie wydaje mi się. To wciąż młody gracz, który może zaliczyć spory progres. Doszedł obrońca Lennström, który ma bardzo dobre ostatnie podanie, a i spod niebieskiej potrafi uderzyć. Nicklas Lasu – super transfer. Center bez którego nic się nie dzieje. Stosunkowo młody jak na Frolunde ( śmieją się złośliwi ). Ze znaczących środkowych chyba tylko Hjalmarsson i nowo nabyty Johan Sundström w” podobnym” wieku. Środek miał zostać wzmocniony i tak się stało. Plus mała kosmetyka z tyłu. Dobre transfery.

 

Farjestad – Nygård odszedł za ocean, a wraz z nim zdolna młodzież. Nie będzie zjawiska bumerangu. Farjestad ich ukształtowało, na zachodzie ich rozwiną i za 2/3 lata dowiemy się jak to zadziałało. Steen ma szanse zaistnieć w pełnym tego słowa znaczeniu. Kolejne ubytki Jesse Virtanen i Mikael Wikstrand – jaką trzeba mieć motywację, żeby oddać takich obrońców ?! jeden, czy drugi regularnie robili po 30 pare punktów.  Podstawowi gracze pierwszej i drugiej formacji. Ano takie ruchy mają sens w tym przypadku. Dwóch obrońców oddaliśmy i dwóch bierzemy – Mozik i Arnesson. Do tego na przód Ville Leskinen o którym pisać nie trzeba i pojawia się szansa na walkę o tytuł. Tytuł na który ekipa z Karlstad czeka już prawie dekadę.

 

HV 71 – sporo graczy zostało wytransferowanych, ale za większością z nich nikt nie będzie tęsknił. Czkawką może się odbić jedynie odejście Berglunda, czy Tedenby’ego. Zakupy nieliczne, ale konkretne – Kinnvall, Camara ( oby utrzymał formę z DEL ) Sandin, który zrobił w ostatnim sezonie bardzo duży postęp. No i Froberg, który rozdzielał pucki przez ostatnie cztery sezony w Vaxjo. Fajne rzeczy zrobiło HV tego lata, ale żeby nawiązać do starych, dobrych czasów pewnie trochę zabraknie.

Leksands – będę im kibicował. Dla mnie historia tego klubu, osób z nim związanych ma w sobie coś, ale więcej nie będę pisał :p Może to wystarczy, żeby kogoś zaintrygować. Ostatni tytuł zdobyli gdzieś w głębokich latach 70-tych. W sumie mieli 4 mistrzostwa kraju. Oddali swojego dobrego punktującego - Johan Porsberger i goalie, ale sporo wzięli. Teraz trzeba będzie to poukładać, ale z tym trenerem się o to nie boję. Wzięli z HV Wännströma. Poza nim doszedł Trkulja – a więc rozwijają skrzydła. Do tego doświadczony, żeby nie powiedzieć stary obrońca – Fransson, Ahnelov ( też nie młody ) ale chciałbym aby te ruchy dały trochę spokoju goalie. Wierzę, że to nie będzie przygoda na jeden sezon z SHL. Leksands pięknie potrafi walczyć, chociaż brakuje trochę argumentów 
 ​​hokejowych ( patrząc na poziom rozgrywek SHL )
 

Linkoping – na problemy nazwijmy je organizacyjnymi znaleźli rozwiązanie w postaci nowego trenera. Nazwisko Robertsson kojarzy się głownie z AHL, ale przewija się też gdzieś w NHL, czy fińskiej Liiga. Zobaczymy co były obrońca hokejowy wniesie do drużyny z nad rzeki Stångån. On będzie narzędziem, a wykonawcami mają być gracze. W tym nowe nabytki: obrońca Anton Mylläri i center Jaakko Rissanen. Liczę zwłaszcza na tego drugiego. Chociaż to taka trochę zamiana, z bardzo starego Roya, na tylko starego Rissanena. Nie widzę Gordona po jego lewej stronie – sorry. Taka maszyna nie napędzi ataku. Södergran latałby nad lodem po lewej stronie, ale poszedł w świat.
 

Lulea – trochę leniwe lato. Nie rozmieniali się na drobne. Same konkrety. Oddajemy goalie, bierzemy nowego ( David Rautio ). Bierzemy też świetnego centra mogącego z powodzeniem grać również na lewej stronie - Juhani Tyvärinena, który kręcił się w Liiga na poziomie 30-40 punktów. Do tego pod drugą strone bandy Arttu Ilomäki i robi nam się mega ciekawie z przodu. Trzeba będzie tym wszystkim trochę porotować. Zdecydować, jak ustawić Tyvärinena i może nam się zrobić ogień. Pierwsza formacja będzie jedną z lepiej punktujących w całej SHL, albo inaczej - powinna taką być.

Malmo – nie wiem co robi przez całe lato GM, poza oddawaniem do Vaxjo grajków ???? Wśród coś tam znaczących transferów można się dopatrzeć dwóch Jesperów, ale to zdecydowanie za mało. Nie są to żadne petardy, jak np. w Lulea. Tam ciągle jest kim grać, ale już zeszły sezon pokazał, że zmiany są potrzebne. Dobrych zmian brak, a więc powstaje kolejne ograniczenie w walce o pierwszą szóstkę.

Oskarshamn – znane z tego, że są tam trzy reaktory energetyczne ???? No z hokeja może trochę też. Bramkarz out, skrzydło – out, center – out. Troche porozwalane formacje. Środek może uda się naprawić, bo przyszedł David Goodwin – a grać potrafi. Kto się przygląda fińskiej krążkowej, ten wie ????. Ogólnie ich defensywa jest dość młoda, natomiast przednie formacje w znacznej części dość wiekowe. Ograniczone środki nie pozwoliły na odświeżenie przodów. Oskarshamn chyba czeka walka o utrzymanie.

Rogle – tylko dwa miejsca zwolnione, a nabytków aż miło. Jest nowy bramkarz - Roman Will. Bardzo zaskakujący kierunek jak dla mnie. Może Rybarz coś kiedyś napisze na temat kulis. W każdym razie super sprawa. Poprzedni sezon w Libercu na 91,83% . Spokój w bramce na…..zdaje się dwa sezony na pewno. Jest wychowanej klubu, który szlifował rzemiosło w AHL - Niklas Hansson ( mocno asystujący, nowoczesny obrońca ). Na przód Everberg z ZUG, a na środek Bengtsson. Będzie lepiej niż sezon temu.

Skellefteå – przepiękne miasto !. Nie dziwie się, że Rickard Hugg tu przyszedł. A tak zupełnie serio, to cóż tu napisać. Większość z Was kojarzy Hugga. Dwadzieścia lat, 70+ ostatni sezon, center/lewe skrzydło = lewy uchwyt ( co bardzo lubię ) dynamika, kiwka, przegląd. Kolorowa przyszłość może czekać tego młodego Szweda. Dość mocno zbudowany, silny chłopak. Naprawdę jara mnie ten transfer. Świetny ruch Skelle. 

Vaxjo – na pewno wszyscy chcą zapomnieć o ostatnim sezonie. Aspiracje były ogromne, a skończyło się sporym rozczarowaniem. Fatalna gra w delegacji, to była pięta achillesowa drużyny Lakers. Zarząd nie oszczędzał w tym okienku transferowym. Są zmiany, jest plan powrotu na szczyt. Oddali co prawda Arvida Lundberga, ale on nie do końca wkleił się w ten klimat, tą filozofię, no i narzekał na małe minuty, na coś tam, coś tam…Nie ma też Janne Pesonena i tu mi się trochę kręci łezka w oku. Jonas Røndbjerg kolejny ellite prospect ze Szwecji wylądował w Chicago Wolves. Sprawdza się w pewnym sensie powiedzenie, że w Europie najkrótszą drogą do NHL ( przez AHL ) jest droga z SHL ???? . Wśród nabytków ja widzę same dobre nazwiska. Skauting Vaxjo był wszędzie. Od KHL, po AHL. Każdy gracz będzie wartościowych ogniwem. Trzeba „tylko” ogarnąć grę na wyjazdach i poprawić skuteczność z przodu, bo jak mnie pamięć nie myli, to atak Vaxjo był czwartym najgorszym atakiem poprzedniego sezonu.

Orebro – prawie wszystko wywalone do góry nogami ( jak o skład chodzi ) . Duży ruch w obie strony. Z jednej strony strata Jere Saliniena, Enrotha, Virta, a z drugiej doszli fajni gracze, jak: Rask – potrafiący rozwalić każdą obronę, Brome, czy Irving ( bardzo ciekaw jestem tego obrońcy )
 
Reputacja dla tych co przeczytają mój wywód w całości :)
 
Otrzymane punkty reputacji: +60
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
I stało się. Tyle lat podchodów pod bramkarza reprezentacji Szwajcarii i w tym sezonie Leonardo Genoni przenosi sie z SC Bern do EVZ ZUG
 
 
M 15K

mijon

Użytkownik
Czy  Brooks Macek będzie grał w Jekaterynburgy  ? zaciekawił mnie ostatnio 3 bramki strzelił ( 22.08.19) wcześniej dwa dobre sezony w Munchen 34 i 23 br
 
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
cytat z dnia 24 sierpnia 2019 15:53 przez mijonCzy  Brooks Macek będzie grał w Jekaterynburgy  ? zaciekawił mnie ostatnio 3 bramki strzelił ( 22.08.19) wcześniej dwa dobre sezony w Munchen 34 i 23 br

Zespół z Jekaterynburga podpisał roczny kontrakt z Brooksem, więc przez najbliższy sezon Niemiec będzie grał dla Avtomobilista (żródło http://www.hc-avto.ru/news/5433/ )
 
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Patrik Laine na dwa kolejne sezony w Jets. Skromne 13,5 miliona $. Mam ochotę napisać długi komentarz, ale chyba sobie odpuszczę. Dużo niefajnych słów padło latem zwłaszcza ze strony Laine. Ciekawe jak będzie w szatni :)
 
 
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
cytat z dnia 30 września 2019 14:18 przez suomiPatrik Laine na dwa kolejne sezony w Jets. Skromne 13,5 miliona $. Mam ochotę napisać długi komentarz, ale chyba sobie odpuszczę. Dużo niefajnych słów padło latem zwłaszcza ze strony Laine. Ciekawe jak będzie w szatni :)
Dużo niefajnych slow słów to delikatnie powiedziane. W Winnipeg ciekawie pewnie nie będzie, ale najważniejsze, że wszyscy RFA podpisani i można zaczynać sezon :)
 
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
cytat z dnia 30 września 2019 14:25 przez rasijskij

Dużo niefajnych slow słów to delikatnie powiedziane. W Winnipeg ciekawie pewnie nie będzie, ale najważniejsze, że wszyscy RFA podpisani i można zaczynać sezon :)
Dokładnie @rasijskij ale nie chcę się znów pastwić nad tym co się dzieje w Jets. Z punktu widzenia Laine genialna umowa, ale zeszły sezon poza paroma błyskami nadaje się do kosza. Na pewno Patrik ma bardzo dużo do udowodnienia. Najlepiej jak sie weźmie za trening i przestanie gadać, że mu nie dano grać z najlepszymi, że coś tam....Szatnia z czasem sie dogada, ale jakie będą relacje Laine - Maurice....
 
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
cytat z dnia 10 października 2019 13:27 przez jozzy22Co z Wojtkiem Wolski wie ktoś? 
Ostatnio nie spisywał się zbyt dobrze, a poza tym w Kunlunie teraz jest taka "głębia składu", że zwyczajnie mogło zabraknąć dla niego miejsca dzisiaj.
 
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
Skoro już tutaj jestem to wspomnę, że Spartak wymienił wczoraj Khokhlachyova na Burmistrova, który do tej pory występował w barwach Salavatu. 
 
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
Dziwne rzeczy na Łotwie. Do Dynama niedawno dołączył Alexander Salak, który prawdopodobnie nie zagrzeje miejsca na dłużej z powodu braku zgodności co do warunków kontraktu między zawodnikiem i klubem.
 
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Bardzo się cieszę ,że taki fachowiec jak Andrei Skabelka przymierza się do pracy w Lokomotivie :) Jeżeli bo to nastąpiłe to liczę , że Loko bedzie mocne. Za dużo było rotacji na ławce trenerskiej ostatnio. Skabelka to i młodym da szanse i wynik bedzie ważny.
Dobry news na tą posuchę
 
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
mark1973 mark1973 jak wygląda sprawa z przynaniem majstra w KHL? Sezon już zakończony, ale mam zamrożone środki na wygraną CSKA i nie wiem czy domagać się już zwrotu czy czekać, aż będzie uznany jakiś mistrz przy stoliku?
 
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
mark1973 mark1973 jak wygląda sprawa z przynaniem majstra w KHL? Sezon już zakończony, ale mam zamrożone środki na wygraną CSKA i nie wiem czy domagać się już zwrotu czy czekać, aż będzie uznany jakiś mistrz przy stoliku?
Nie ma jeszcze oficialnej decyzji władz KHL o rozstrzygnięciu w tym sezonie. Zaczeły sie PO i stąd niejednomyślność i kilka pomysłów.
 
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Markus Granlund podpisał dwuletnią umowę z Saławatem Ufa, a Alan Łyszczarczyk będzie kontynuował swoją karierę w Czechach. 22-letni napastnik podpisał roczną umowę z HC Verva Litvínov i będzie klubowym kolegą Pawła Zygmunta
 
Do góry Bottom