>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

LoL - MŚ 2019

T 4,5K

tofik015

Użytkownik
Już 2 października rozpoczynają się mistrzostwa świata od fazy wstępnej. Na pewno zapowiada się dużo ciekawych meczów i myślę, że pod tym względem te mistrzostwa będą jeszcze lepsze niż poprzednie. Realne szanse na zwycięstwo ma wiele zespołów a bukmacherzy najwięcej szans dają G2 i w sumie to po tegorocznym MSI zgodziłbym się w pełni ale po letnim splicie FNC pokazało, że nie wiele im brakło do pokonania G2. Na wygraną w całych mistrzostwach z typów długoterminowych to jedynie ciekawie i godne uwagi wyglądają kursy na obrońców tytułu IG. W fortunie wynoszą 10 a w sts tylko 6,5 i ja bardziej uważam bardziej trafne kursy są w sts. Mimo, że letni split im nie wyszedł kompletnie jak i ta wpadka na MSI to jednak ja nadal uważam, że posiadają jednych z najlepszych graczy na świecie. Szczególnie mam tu na myśli THESHY z którym nikt nie mógł się równać wcześniej jak i Jackeylove, który staje się coraz lepszy i powoli zastępuje uziego w roli najlepszego adc na świecie. Jeśli się dobrze przygotują i podejdą na 100% bez lekceważenia czy zabawy i niepotrzebnych akcji, to myślę, że mieli by największe szanse spośród innych zespołów. 

Co do najbliższych meczów w fazie wstępnej to według mnie niestety oprócz jednego meczu to nie ma nic sensownego bo albo za niskie kursy albo za wysokie ryzyko.

Isurus Gaming - DetonatioN FocusMe - DFM wygra, kurs 2,16 fortuna  

Nie oglądam obu zespołów w swoich ligach ale po tym co pokazują te zespoły na turniejach międzynarodowych a szczególnie mam tu na myśli DFM to mogę stwierdzić, że z zespołami podobnymi sobie radzą sobie bardzo dobrze i zazwyczaj przy tym wygrywając. Z silniejszymi też w niektórych meczach potrafili się trochę postawić a skład mają taki sam jak poprzednio. Potrafią również zaskoczyć niestandardowymi wyborami postaci co na pewno może być dodatkowym atutem. Isurus natomiast ostatnio podczas MSI nic wielkiego nie pokazali a wątpię aby sytuacja w tych regionach jakoś bardzo się zmieniła. Według mnie oba zespoły są na podobnym poziomie umiejętności z małym wskazaniem na DFM i liczę również, że na pierwszy mecz czymś coś przygotują aby zaskoczyć rywali, dlatego też zagranie ich po wyższym kursie od rywali wydaje się fajną opcją
 
T 4,5K

tofik015

Użytkownik
Nie wiem jak oni potrafili tak pod koniec zepsuć team fight. Dociągnęli do późnych etapów gdzie mieli lepsze skalowanie a następnie fatalnie rozgrywali ostatnie walki. Będąc w takim położeniu na równi po 30 minucie powinni to wygrać a niestety coś pod koniec nie "zagrało" jak należy. 

Na najbliższe dni nic ciekawego nie widzę, oprócz powtórki na DFM po kursie 2,26 bo mimo wszystko grali całkiem nieźle, tylko ta końcówka taka nijaka była i mam nadzieje, że zwycięstwa w taki sposób już nie oddadzą. Co do innych spotkań to CG zaliczyło wpadkę, Splyce zgodnie z planem, ale niestety kursy niskie i lepiej omijać takie w formacie BO1
 
mlr3217 1

mlr3217

Użytkownik
W fazie play in ciężko powiedzieć coś przed wyborem bohaterów. Warto grać na live po drafcie , wczoraj można było spokojnie zagrać na zwycięstwy UOL nad Clutch po kursie 3,45 widząc pierwszy wybór renektona , ekko w lesie i akali na środku  przeciwko heimerowi. Wybór bohaterów  ma bardzo duży wpływ na szanse drużyn .
 
T 4,5K

tofik015

Użytkownik
Jutro już decydujące mecze o wejście do fazy grupowej mistrzostw. Do obstawienia ciężko jest jednak coś z sensownym kursem wybrać i w miarę pewnego aczkolwiek myślę, że można się pokusić na zagranie za drobne dokładnego wyniku 3:1 dla CG w meczu z Royal Youth po kursie 3,2 (fortuna). CG przegrało dwa mecze ale trzeba powiedzieć, że UOL potrafiło zaskoczyć kompozycyjnie i przy tym zagrać dobrze, zespołowo a w decydującym meczu o 1 miejsce CG potrafiło im się zrewanżować. Natomiast RY jest bardziej przewidywalne i oprócz solidnej górnej alei i dobrego adc to niestety reszta spisuje się różnie, szczególnie chodzi Cyeol i Tolerant. CG powinno to wygrać, lecz najbardziej prawdopodobne według mnie jest to, że jedną mapę raczej stracą biorąc pod uwagę ich słabsze gry z UOL a RY powinna jakaś mapa lepiej pójść
 
T 4,5K

tofik015

Użytkownik
1. Invictus Gaming - Team Liquid - IG, kurs 1,5  
Obrońcy tytułu trochę opadli z formy po MSI i sensacyjnej porażce właśnie z obecnym rywalem. Tutaj liczę na rewanż, chęc zemsty, ale przede wszystkim dobre przygotowanie IG i podejście na 100%, bez większych niepotrzebnych i nierozmyślnych akcji. Obecny split IG był jak na nich bardzo nieudany a do mistrzostw dostali się dopiero po eliminacjach regionalnych gdzie trochę się męczyli ale ostatecznie wygrali oba mecze po 3:2 mając małe przebłyski dawnej formy. Tutaj na mistrzostwach myślę, że będzie lepiej i udowodnią swoje umiejętności, które mają jedne z najwyższych na świecie. Natomiast TL wygrali w Ameryce split letni, ale bez rewelacji.  W półfinale 3:2 na CG i finale 3:2 na C9 a poziom w Ameryce jest zdecydowanie niższy niż w Chinach a jakoś za bardzo TL nie zdominowało swojego regionu. Tutaj na mistrzostwach na pewno będą zmotywowani aby pokazać się jak najlepiej i powalczyć o awans ale IG ma taki sam cel a pod względem umiejętności są na pewno lepsi od rywali    

2. FunPlus Phoenix - Splyce - FPX, kurs 1,28  
Splyce po tym co zaprezentowało w fazie play in a szczególnie z UOL to niestety muszę stwierdzić, że za bardzo nie widzę ich aby wygrali na kogoś lepszego. Nawet mając duże przewagi w złocie potrafili przegrywać walki a z lepszymi zespołami takimi jak FPX będzie pod każdym względem gorzej i nie wspominając już o tym, żeby mieli taki komfort przewagi w złocie. FPX to mistrzowie letniego splitu w Chinach, tak więc i jeden z faworytów do zwycięstwa w całych mistrzostw tak więc ze Splyce nie powinni mieć większych problemów jeśli czymś ich nie zaskoczą a nawet jeśli by im się udało to i tak w dalszej części Splyce przy przewadze będą mieli problemy

3. SK Telecom T1 - Fnatic - FNC, kurs 2,8  
SKT faworyt mistrzostw, ale FNC też się do nich zalicza w szerszym gronie. Początkowo do FNC raczej byłem sceptycznie nastawiony ale po tych BO5 z G2 mnie do siebie przekonali i nie skazywałbym ich tutaj na porażkę. Patrząc na plusy w stronę FNC to na pewno należy zwrócić uwagę, że grają 1 mapę a nie do 3 wygranych.  Następnym plusem po stronie FNC jest możliwość zaskoczenia niestandardowymi postaciami jak i również postaciami opartymi o globalne umiejętność i aktywne ich wykorzystywanie. Na pierwszy mecz myślę, że coś przygotują i postarają się zaskoczyć a że umiejętności mają i jest to tylko BO1 więc szanse mają na pewno większe niż pokazują kursy bukmacherów

kursy fortuna 
 
T 4,5K

tofik015

Użytkownik
Splyce - J Team - Splyce, kurs 1,75 (fortuna)  
Splyce w dotychczasowych meczach meczach fazy grupowej zaskoczyli mnie pozytywnie i jest poprawa z tym co było można zobaczyć z UOL w fazie play in. Dotychczas wygrali z GAM dość pewnie a z FPX do fatalnego błędu przy baronie kontrolowali mecz i prowadzili w złocie, pomimo słabej gry Humanoida, który dał się łatwo wyłapywać. Natomiast co do J Team to wygrali z FPX ale tutaj oprócz momentami dobrej gry i walk drużynowych to bardzo dużą zasługę ma adc FPX a konkretnie LWX, który był najważniejszą postacią w ich kompozycji a praktycznie sam się podawał do eliminacji i ginął często już na początku walk. W następnym meczu z GAM zaprezentowali się znacznie gorzej, gdzie nie nacisnęli na rywali w początkowych etapach a powinni z ich postaciami i widoczny był również brak wykorzystania błędów rywali. Po tych dwóch meczach w fazie grupowej to dla mnie Splyce powinno wygrać i po takim kursie lekko zawyżonym według mnie można zagrać. Liczę też, że Humanoid lepiej się zaprezentuje niż z FPX a to był tylko jego słabszy dzień i pokaże się podobnie jak w meczu z GAM na jego bardziej komfortowych postaciach niż tristana z FPX

EDIT:
Wszystko co się dało to Splyce zepsuło, zaczynając od niezbyt przekonującego draftu i realizacji jego założeń aż po całą grę. Mocno przekombinowali a ich gra była tragiczna oprócz może początkowych minut. Nie sądziłem, że po dwóch wcześniejszych niezłych grach można zagrac tak źle  
 
T 4,5K

tofik015

Użytkownik
FunPlus Phoenix - Fnatic - Fnatic wygra, kurs 2,34 (fortuna)   
Przed meczami grupowymi takie kursy miały by sens, ale po nich to powinny być zdecydowanie bardziej wyrównane jak nie na korzyść FNC. Chiny wyglądają tutaj zdecydowanie gorzej niż można było się spodziewać. Niby FPX na 1 miejscu, ale po pierwsze po dogrywce, po drugie w słabym stylu a pierwszy mecz ze Splyce wygrany, głównie dzięki poważnemu błędowi rywali na baronie a to mogło im zdecydowanie utrudnić choćby zajęcie 2 miejsca, po trzecie to była zdecydowanie najsłabsza grupa a łatwo i przyjemnie nie było a zamiast tego walka do samego końca o awans. W porównaniu do grupy FNC to jest jak niebo a piekło i FNC poradziło sobie bardzo dobrze. Oczywiście mieli gorsze momenty szczególnie w pierwszych 4 meczach ale dwa ostatnie mecze to pewne i zdecydowane wygrane na RNG i SKT, które robiły wrażenie. Według mnie FPX jest tutaj zdecydowanie przeceniane a ich forma nie jest najlepsza co pokazały mecze grupowe i jeśli słabsze zespoły potrafiły sobie z nimi poradzić to tym bardziej może zrobić to FNC, które jest na fali po ostatnich meczach i na pewno zyskało pewności siebie 

DAMWON Gaming - G2 Esports - G2 wygra, kurs 1,72 (fortuna)  
Wygrane mecze G2 można powiedzieć w ich stylu a co do przegranych z Grifin to niestety wiele błędów zostało popełnionych zaczynając od draftów po lekceważenie przeciwnika i kończąc na wielu błędach. Myślę jednak że w ćwierćfinale pokażą na co ich stać, zagrają na 100%, w swoim style i wyciągną również jakieś ciekawe, zaskakujące strategie i wybory postaci bo jeszcze tego tutaj nie pokazali. Natomiast co do DAMWON to spisują się bardzo dobrze a przy tym trzeba wspomnieć o zaskakująco dobrej dyspozycji adc nucleara, gdzie raczej on był stawiany jako z najsłabszych ich ogniw w drużynie. Na pewno będą trudnym przeciwnikiem dla G2, ale wydaje mi się, że G2 jest trochę lepsze, bardziej uniwersalne i mniej przewidywalne w draftach jak i grą na mapie co stawia ich jako faworytów i uważam, że dadzą radę tutaj wygrać
 
kary12 2,7K

kary12

Użytkownik
Po fazie grupowej można już wysnuć kilka wniosków. Z pewnością sporą niespodzianką wydaje się awans Fnatic oraz Splyce, może dziwić aż tak dobra postawa Korei. Każdy bukmacher największe szanse daje SKT, nie ma się, co dziwić, bo oprócz jednej wpadki na Fnatic to zagrali naprawdę świetne mecze i moim zdaniem w fazie grupowej zaprezentowali się najlepiej z wszystkich. Całkiem ciekawie ułożyły się pary ćwierćfinałowe i prócz spotkania Splyce z SKT, to w pozostałych trzech meczach nie jesteśmy w stanie realnie ocenić kto jest zdecydowanym faworytem w danej parze. Mam wrażenie też, że w porównaniu z ostatnimi worldsami poziom league of legends poszedł nieco do góry. Umówmy się, G2 walczące do końca o finał worldsów w tak średnim składzie to była jakaś paranoja. Korea powstała z kolan i wszystko wskazuje na to, że to znowu koreańska drużyna zwycięży. Kurs na zwycięstwo SKT jest strasznie mały, więc raczej nie warto ryzykować, ale myślę, że na takie Griffin czy Damwon można by zaryzykować.
 
T 4,5K

tofik015

Użytkownik
Za nami już ćwierćfinały a w nich niestety Fnatic bardzo zawiodło. Zawiedli jako całość, zespół jak i jednostki w poszczególnych mapach. Ogólnie te mistrzostwa pod względem formy dnia są bardzo zmienne i w jednym dniu potrafią zagrać świetnie by w następnym pokazać się słabo, np FNC ostatniego dnia fazy grupowej potrafiło zaimponować a tutaj całkiem zawiedli i to pomimo dobrych początków nie potrafili tego dalej wykorzystać. Sytuacja z FPX odwrotna do sytuacji FNC a z zespołami IG i Grifin było podobnie. 

W pierwszym półfinale po meczach ćwierćfinałowych miałem typować na IG ale spodziewałem się na nich wyższych kursów koło 2,00 biorąc pod uwagę jak wystawili kursy z FNC i zważywszy ostatni split w Chinach. Kursy jakie są u bukmacherów czyli okolice 1,6-1,7 to chyba trochę za niskie patrząc na to co dzieje się na tych mistrzostwach. Krótko mówiąc dla mnie tutaj IG powinno wygrać ale kursy w miarę dobrze wystawione plus bardzo zmienna, niestabilna forma drużyn co w związku z niższym kursem nie zachęca do podjęcia ryzyka.

G2 Esports - SK Telecom T1 - G2 wygra, kurs 2,38(STS)  
Może i SKT wygląda tutaj obecnie na najbardziej stabilną i prezentującą równą dobrą formę drużynę ale czy potrafią zagrać najlepszego lola ze wszystkich innych drużyn ? No i tutaj pojawia się G2, które dla mnie do tego miana będzie pretendować jako pierwszą drużyną. SKT gra dobrze i na większości map dotychczas to wystarczało ale na G2 to może być zbyt mało co pokazało nam już MSI gdzie przegrywali na nich w większości map tam rozgrywanych(faza grupowa i półfinał). Styl gry SKT również im odpowiada co właśnie też pokazało MSI gdzie na IG przegrywali a z SKT wygrywali i tutaj na mistrzostwach FNC też potrafili z nimi wygrać w fazie grupowej. Jeśli G2 zagra na swoim poziomie to jestem o nich spokojny że dadzą radę a kursy również są dobre aby spróbować na nich postawić   
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
T 4,5K

tofik015

Użytkownik
FunPlus Phoenix - G2 Esports - G2 wygra, kurs 1,9 (STS)  

G2 pokazało na co ich stać w półfinale z mocno faworyzowanym po fazie grupowej SKT. Dla mnie byli drużyną o wiele lepszą w tym meczu pomimo przeciętnych początkowych etapów gdzie głównie tracili w złocie to pokazali jednak, że drużynowo, inteligentnymi zagraniami czy decyzjami na mapie ogrywali SKT a z tego głownie Korea słynęła. SKT mieli swoje momenty i grali dobrze, podobnie jak w innych meczach ale na G2 to było już za mało. Natomiast ich rywal w finale FPX jakoś wybitnie nie gra a dość szczęśliwie się tutaj dostali zaczynając od fazy grupowej gdzie mieli zdecydowanie najsłabszą grupę gdzie mieli bezproblemowo wygrać a tymczasem do ostatniego meczu nie byli pewni nawet awansu, następnie bardzo kiepski występ FNC w ćwierćfinale a w półfinale IG też niewiele lepiej się pokazało i zwłaszcza zawiódł tutaj TheShy. Jednak trzeba też wspomnieć, że ich gra z meczu na mecz wydaje się coraz lepsza ale to nadal w finale z G2 na swoim wysokim poziomie jak SKT nie daje im zbyt dużych szans o ile nagle dyspozycja G2 po ostatnim meczu się nie pogorszy a FPX nie zagra meczu życia, gdzie na tych mistrzostwach wśród wielu innych drużyn dyspozycja potrafiła się bardzo różnie zmieniać na przestrzeni kolejnych meczów. Podsumowując dla mnie więcej opcji wskazuje na G2 i dużo bardziej prawdopodobne jest tutaj ich zwycięstwo a wystawienie kursów równych jest tutaj dużą pomyłką co wskazywały również przed półfinałami kursy na zwycięstwo całych mistrzostw przez SKT gdzie były dużo niższe niż 3 pozostałych drużyn w tym G2 a G2 okazało się być lepszym zespołem od nich
 
gram_dla_beki 5,5K

gram_dla_beki

Użytkownik
Zdobędzie MVP finałów - Perkz @4,32 1xbet

Zgadzam się co do wygranej G2, argumenty podałbym inne ale nie o tym typ. Ja idę w stronę Perksa jako MVP finałów.
Jeśli wygra G2 to on jest głównym kandydatem. Ciągnie G2 od początku turnieju, z grupy wyszli głównie dzięki niemu. Nie miał słabszych meczów (w porównaniu z Capsem czy Jankosem). Jasne, na początku spotkań to nasz Marcin zazwyczaj ma najwięcej do powiedzenia (przydomek first bloood kinga nie wziął się z niczego), ale w późniejszych fazach meczu to Perkz ma najwięcej do powiedzenia. Dodatkowo Jankos będzie grał w finale na swojej linii przeciwko Tianowi, a jego będzie mu wyjątkowo ciężko przyćmić, musiałby powtórzyć mecz na SKT, ale tam na linii miał dużo słabszego przeciwnika
Już nie będę pisać o mikro i makro gamingu bo mało kto śledzi ten dział.i zrozumie, ale sposób gry G2 jest kolejnym argumentem za Perksem..Po takim kursie warto zagrać.
 
 
T 4,5K

tofik015

Użytkownik
cytat z dnia 20 stycznia 2020 19:58 przez nasadaGracie coś na LEC najbliższego? Co myślicie po dużych zmianach w obu ekipach Rouge oraz Misfits ? https://esporttalk.org/t/lec-2020-spring-misfits-gaming-vs-rogue-24-january-2020-21-00-gmt-3-zone/500 Grać czy nie warto ?
Rogue powinno wygrać a na pierwszą kolejkę wydaje się jednym z najsensowniejszych typów. Zmienili adc gdzie tam gorzej/niestabilnie wyglądali w poprzednim roku na jednego z bardziej utalentowanych w ostatnich czasach w Europie Hans Same. Larssen na środku w letnim splicie pokazywał się z bardzo dobrej strony i potrafił ciągnąc zespół natomiast reszta dawała radę i całkiem nieźle już wtedy wyglądali a teraz powinno być jeszcze lepiej. Misfits trochę namieszało w składzie i tutaj wiele znaków zapytania po ich stronie. Na pewno może im braknąć zgrania a pod względem umiejętności też nie wiadomo jak się pokażą na tle bardziej doświadczonych i zgranych zawodników Rogue. Krótko mówiąc wszystko wskazuje, że jeśli Rogue nic bardzo nie zepsuje to powinni wygrać

Od siebie dodam jeszcze typ na:
Schalke 04 Esports - exceL eSports  - excel @2,16 fortuna  

Oba zespoły mocno pozmieniały składy i jak dla mnie po zmianach lepiej prezentuje się excel. Schalke obecnie wygląda na przeciętną drużynę z dodatkowym dużym znakiem zapytania co do dyspozycji niektórych zawodników (szczególnie Forg1ven ale też Gilius), jedynie Odoamne wygląda na solidny punkt. Natomiast excel zmienili dolną aleje i ta zmiana wydaje się na plus. W poprzednim roku fajnie potrafił pokazywać się Mickey, Expect bez szału ale też potrafił robić swoją robotę na górze a dołączyli do nich na dole Patrik i tore czyli solidni zawodnicy którzy grywali w lepszych drużynach. Również interesująca zmiana nastąpiła na stanowisku trenera które objął YoungBuck, stojący za wieloma sukcesami G2 oraz Fnatic. Pytanie tylko jak się zgrają ale ten problem ma i Schalke więc tutaj nikt nie ma jakiejś przewagi. Dla mnie tutaj kursy powinny być odwrotne
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
Do góry Bottom