>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Reprezentacja Polski - ważne informacje, wydarzenia, dyskusje.

Camilla P. 34,5K

Camilla P.

Forum VIP
cytat z dnia 2 października 2019 20:06 przez ibis


...gdzie miejsce dla Brożka, który w ostatnim czasie ładował gola za golem i pomimo swojego wieku wykręcał dobre prędkości jeśli chodzi o sprinty. Wilczek również powinien się znaleźć w kadrze. 
Są zawodnicy, którzy mentalnie nie nadają się do gry w reprezentacji. Oczywiście Twój wpis o powołaniu Brożka jest sarkastyczny ale jeśli chodzi o Wilczka, to nie jest typ napastnika, który przyniósłby kadrze wymierną korzyść. Takich piłkarzy jest sporo, chociażby Linetty. 
Nie jest piłkarzem złym ale kadra to dla niego za wysokie progi, nie radzi sobie mentalnie, co ciekawe, uważam, że nie zagrał w reprezentacji ani jednego poprawnego spotkania. Podobnie Kownacki czy Klich albo Kędziora, chociaż temu ostatniemu zdarzyło się zagrać po kilka dobrych minut.
Co do kontuzji Kownackiego czy Karola, zastanawiam się ile w tym prawdy. Trwa nagonka na Brzęczka więc kontuzje mogą się sypać jak z rękawa. Czy kogoś to mogłoby dziwić? 
 
Otrzymane punkty reputacji: +28
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi


Po 3 latach prac i kompletowania materiałów dzisiaj PZPN uruchomił Bibliotekę Piłkarstwa Polskiego, w serwisie Łączy Nas Piłka pod adresem
https://www.laczynaspilka.pl/biblioteka
możemy za darmo obejrzeć skróty wszystkich meczy reprezentacji Polski, jest to pierwszy taki projekt na skalę europejską, żadna federacja nie ma tak skompletowanego archiwum wszystkich meczy swojej reprezentacji, oprócz całych meczy czy skrótów można zobaczyć również wybrane bramki ze spotkań, najciekawsze akcje, zobaczyć galerię czy statystyki.
Biblioteka podzielona jest na 4 zakładki:
* Mecze
* Kroniki
* Polecane multimedia
* Wideoteka
Korzystanie z zasobów jest darmowe, trzeba tylko posiadać konto na stronie laczynaspilka.pl
Z biblioteki można korzystać zarówno na stacjonarnych komputerach jak i na wszystkich mobilnych urządzeniach.

Jak dla mnie świetna sprawa, fajnie sobie czasami przypomnieć takie legendarne spotkania, powspominać.

Projekt ma być ciągle rozwijany, na bieżąco mają być dodawane nowe materiały, a także oprócz meczy reprezentacji Polski, mają się też tam pojawiać mecze Ekstraklasy, 1. ligi, 2. Ligi oraz Pucharu Polski. Serdecznie polecam, a co Wy myślicie o takiej Bibliotece Polskiej Piłki?
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
Camilla P. 34,5K

Camilla P.

Forum VIP
cytat z dnia 16 października 2019 22:59 przez waldi1979
...możemy za darmo obejrzeć skróty wszystkich meczy reprezentacji Polski, żadna federacja nie ma tak skompletowanego archiwum wszystkich meczy swojej reprezentacji, oprócz całych meczy czy skrótów można zobaczyć również wybrane bramki ze spotkań, najciekawsze akcje, zobaczyć galerię czy statystyki.
Jak dla mnie świetna sprawa, fajnie sobie czasami przypomnieć takie legendarne spotkania, powspominać.

Serdecznie polecam, a co Wy myślicie o takiej Bibliotece Polskiej Piłki?
Jak dla mnie świetna sprawa. Myślę, że projekt zdobędzie serca wszystkich kibiców biało-czerwonych. Podejrzewam, że mój tato będzie zachwycony jak mu powiem. To nie kibic, to wariat. Podobno od 1973 roku nie opuścił w tv żadnego meczu kadry więc będzie zachwycony chociaż z tego co wiem większość meczy ma zachowane na taśmach VHS.  
Jednak z pewnością będzie to gratka dla większości fanów reprezentacji. ☺
 
windover 21,6K

windover

Użytkownik
Kadra Polski mecze z Izraelem i Słowenią:

Bramkarze: Radosław Majecki (Legia Warszawa), Łukasz Skorupski (Bologna FC), Wojciech Szczęsny (Juventus FC).

Obrońcy: Jan Bednarek (Southampton FC), Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua), Thiago Cionek (SPAL 2013), Kamil Glik (AS Monaco), Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa), Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów), Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Arkadiusz Reca (SPAL Ferrara), Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa).

Pomocnicy: Krystian Bielik (Derby County), Przemysław Frankowski (Chicago Fire), Dominik Furman (Wisła Płock), Jacek Góralski (Ludogorec Razgrad), Kamil Grosicki (Hull City), Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb), Mateusz Klich (Leeds United), Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa), Sebastian Szymański (Dinamo Moskwa), Piotr Zieliński (SSC Napoli)

Napastnicy: Dawid Kownacki (Fortuna Düsseldorf), Robert Lewandowski (Bayern Monachium), Arkadiusz Milik (SSC Napoli), Krzysztof Piątek (AC Milan)

Kamil Jóźwiak dołączy do drużyny w Jerozolimie po meczu reprezentacji Polski do lat 21, natomiast Łukasz Piszczek dołączy do zespołu 17 listopada.
goal.pl
 
Otrzymane punkty reputacji: +42
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Decyzje UEFA dotyczące rozgrywek reprezentacji narodowych:
1. Turniej EURO 2020 został przeniesiony na rok 2021 (11 czerwca – 11 lipca 2021).
2. Zaplanowane na marzec br. mecze towarzyskie oraz baraże do turnieju EURO zostaną przełożone na czerwiec 2020.
3. Zaplanowane na czerwiec 2021 roku mecze eliminacyjne do mistrzostw świata 2022 zostaną rozegrane w innym terminie.
4. Finały Ligi Narodów / turniej EURO U21 / EURO kobiet, które miały odbyć się w czerwcu i lipcu 2021 roku, zostaną rozegrane w innym terminie.
5. Kluby będą zobligowane do zwolnienia swoich zawodników na wszystkie mecze reprezentacji narodowych, które zostaną rozegrane w nowych terminach.​
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Jerzy Brzęczek przedłużył kontrakt! Poprowadzi naszą kadrę do końca 2021 roku. I tym samym Boniek zamknął usta wszystkim pismakom, którzy sądzili i siali zamieszanie o zwolnieniu Brzęczka.
Po euro umowa może zostać rozwiązana bowiem dojdzie do zmiany prezesa.
 
Ostatnia edycja:
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Z perspektywy kibica biało-czerwonych to mało pocieszająca informacja. No, ale rozliczymy selekcjonera po Euro.
Z racji, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że Liga Narodów zostanie odwołana liczba meczy międzypaństwowych przed Euro zostanie ograniczona do minimum to nierozsądne byłoby zwalnianie teraz selekcjonera i powierzanie kadry komuś innemu. Obecny sztab ma już jakąś wizję tej kadry i oby się to sprawdziło na przyszłorocznym turnieju. Tak jak piszesz rozliczymy trenera po Euro...
 
Camilla P. 34,5K

Camilla P.

Forum VIP
...nierozsądne byłoby zwalnianie teraz selekcjonera i powierzanie kadry komuś innemu...
Trudno ocenić czy Twoje spostrzeżenie aby nie zmieniać obecnie selekcjonera ma rację bytu. Wiadomo, są osoby, które pomimo wyraźnych przesłanek chcą jeszcze dać szansę Brzęczkowi. Ja do nich nie należę.

Warto podkreślić, że Jerzy B. miał sporo czasu by pokazać swój "warsztat". Niestety, praktycznie w każdym meczu gołym okiem było widać, że w grze naszych chłopaków brakuje pomysłu, a taktykę "selekcjoner" opierał na dawno sprawdzonych wariantach.
Do tej pory brakuje stabilnego systemu, który gwarantowałby pewien spokój a kibice bez stresu mogliby przyglądać się grze. Przed każdym spotkaniem w naszych głowach pojawia się pytanie "jak dzisiaj zagrają". To przecież o czymś świadczy.

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że większość sukcesów zawdzięczamy głównie Lewemu. A jak jeszcze zabłyśnie Krycha albo Grosik to jakieś wyniki są.
Ale to w żaden sposób nie opiera się na konkretnej taktyce. Biało-czerwoni niezłe mecze (np.z Izraelem) przeplatają z fatalanymi. To pokazuje, że Brzęczek na chwilę obecną nie ma żadnego pomysłu, a grę opiera na formie naszych tuzów. Moim zdaniem nie tędy droga.

Zawsze i wszędzie podkreślałam, że pożegnanie z Nawałką było błędem, którego skutek prawdopodobnie szybko odczujemy. Nieudany występ na mundialu być może był zwykłym potknięciem, brakiem formy poszczególnych piłkarzy ale z pewnością nikt nie odmówi mi racji, że Nawałka miał wizję gry, plan na sukcesy, charyzmę, którą zaraził wielu piłkarzy. U obecnego "selekcjonera" nie dosyć, że tego nie widać to skłonna jestem zaryzykować stwierdzenie, iż Brzęczek się zwyczajnie miota. Jego wypowiedzi, zwłaszcza po meczach przyprawiają o zawrót głowy i uśmiech politowania. Czy taki człowiek gwarantuje jakiekolwiek sukcesy? Śmiem wątpić. Stąd uważam, że zmiana na stanowisku selekcjonera nie byłaby niczym krzywdzącym dla kadry.

Jedyne pytanie jakie się nasuwa to kto obecnie potrafiłby poskładać kilku świetnych zawodników w drużynę gwarantującą sukcesy? Tego niestety nie wiem. I tutaj też rodzi się problem. Na krajowym podwórku nie ma chyba odpowiednich nazwisk.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Niestety prawda jest taka, że w polskim zarządzie to turnieje weryfikują trenera polskiej kadry. Gdy tylko powinie mu się noga odrazu wylatuje. Gdy popatrzymy na inne kadry narodowe to bardzo rzadko zdarza się aby trener wyleciał odrazu po większym turnieju. Potem znowu potrzeba sporo czasu aby nowy trener przekazał swoją filozofię gry oraz czego oczekuje od zawodników. Kadra to nie mecze co weekend, a kilka spotkań w ciągu roku.
Co do Nawałki to myśle, że gdzieś wraz z swoim sztabem popełnili błąd. Widoczny był brak przygotowania fizycznego, a cała szopka z helikopterami itd zrobiła już swoje przed samym turniejem.
 
arass1 161,3K

arass1

Użytkownik
Ostatnie mecze w ramach Ligi Narodów przyniosły nam ostateczne rozstrzygnięcia w kwestii podziału drużyn narodowych przed losowaniem grup eliminacyjnych do mundialu w Katarze w 2022 roku. Reprezentacja Polski zgodnie z wcześniejszymi wyliczeniami znalazła się w drugim koszyku.


Podział na koszyki przed losowaniem eliminacji Mistrzostw Świata 2022:

I: Belgia, Francja, Anglia, Portugalia, Hiszpania, Włochy, Chorwacja, Niemcy, Dania, Holandia.

II: Szwajcaria, Walia, POLSKA, Szwecja, Ukraina, Austria, Słowacja, Turcja, Serbia, Rumunia.

III: Rosja, Węgry, Irlandia, Czechy, Irlandia Północna, Norwegia, Islandia, Szkocja, Grecja, Finlandia.

IV: Bośnia i Hercegowina, Słowenia, Czarnogóra, Macedonia Północna, Albania, Izrael, Bułgaria, Białoruś, Gruzja, Luksemburg.

V: Cypr, Armenia, Wyspy Owcze, Azerbejdżan, Kazachstan, Estonia, Kosowo, Łotwa, Litwa, Andora.

VI: Mołdawia, Malta, Liechtenstein, Gibraltar, San Marino.
 
Otrzymane punkty reputacji: +188
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Kto następca? Myślę że kierunek włoski jak najbardziej prawdopodobny.
Spaletti?
Raczej M.Giampaolo. Ulubieniec Bońka, prowadził Linettego, Bereszyńskiego i Zielińskiego między innymi i zawsze się pozytywnie wypowiadał o Polakach. Nieoficjalnie jest na wylocie z Torino
 
N 2,9K

najtmar

Użytkownik
Tak samo ponoć ktoś z PZPN się kontaktował z Bjelicą. Ja zagrałem sobie za 2/10 na właśnie Bjelice i Giampaolo bo to dwie najrozsądniejsze i wielce prawdopodobne kandydatury. Odpowiednio kursy w STS to 10 i 7.5
 
A 638

Alpmma

Użytkownik
Tak samo ponoć ktoś z PZPN się kontaktował z Bjelicą. Ja zagrałem sobie za 2/10 na właśnie Bjelice i Giampaolo bo to dwie najrozsądniejsze i wielce prawdopodobne kandydatury. Odpowiednio kursy w STS to 10 i 7.5
Z Bjelicą podobno w zupełnie innym temacie się kontaktowali, potwierdzone przez dziennikarzy i osoby z inside info.

Na ten moment moim zdaniem liczą się tylko 2 nazwiska: Giampaolo i De Biasi. Obu pograłem bo kursy fajne.
Najprawdopodobniej będzie to De Biasi
 
Do góry Bottom