>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Kolarstwo 2019 - Mistrzostwa Świata w Yorkshire 2019 (21-29.09)

psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym
Yorkshire 2019 (21-29.09)
Program MŚ 2019:

Dzień pierwszy, 21 września:  Beverley-Tadcaster-Wetherby-Harrogate Circuit – Para-cycling Road Races (C1 Event)
Dzień drugi 22 września: September: Harrogate Circuit – mieszana jazda drużynowa na czas – 28km (two circuits)



Dzień trzeci 23 września: Harrogate Circuit – jazda indywidualna na czas juniorek – 14km (one circuit) oraz jazda indywidualna na czas juniorów – 28km (two circuits)
Dzień czwarty 24 września: Ripon to Harrogate – jazda indywidualna na czas mężczyzn U23 – 32.5km (route plus one circuit) and jazda indywidualna na czas elity kobiet – 32.5km (route plus one circuit)



Dzień piąty 25 września: Northallerton to Harrogate – jazda indywidualna na czas elity mężczyzn – 54km (route only)



Dzień szósty 26 września: Richmond to Harrogate – wyścig juniorów ze startu wspólnego – 144.5km (route plus three circuits)
Dzień siódmy 27 września: Doncaster to Harrogate – wyścig juniorek ze startu wspólnego – 91.5km (route only) and Men Under 23 Road Race – 192.5km (route plus three circuits)
Dzień ósmy 28 września: Bradford to Harrogate – wyścig elity kobiet ze startu wspólnego – 149.5km (route plus three circuits)



Dzień dziewiąty 29 września: Leeds to Harrogate – wyścig elity mężczyzn ze startu wspólnego – 284.5km (route plus seven circuits)



only route – oznacza trasę bez rund
plus (dana liczba) circuits oznacza liczbę okrążeń pokonywanych dodatkowo

źródło: naszosie.pl
 
Otrzymane punkty reputacji: +71
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Reprezentacja Polski prawdopodobnie nie odegra żadnej roli w wyścigu ze startu wspólnego elity. Nie jedzie Michał Kwiatkowski, który wczesną wiosnę miał obiecującą i to ratuje tylko sezon bo ostatnie miesiące to jest tak słaba forma, że nawet jakby się pojawił na MŚ to i tak pewnie by odpadł w okolicach 200km. Nie mamy nikogo, kto mógłby tu się włączyć do walki - to nie trasa dla Majki. Jedyna szansa to być w każdej ucieczce i liczyć na trochę szczęścia.

Faworytem buków van der Poel. Mocny jest, co ostatnio potwierdzał na Tour of Britain. Już w tym roku wygrał mistrzostwo świata w przełajach. Jeden mistrz w dwóch dyscyplinach? To byłoby coś. Wcześniej murowanym faworytem był Alaphilippe ale chyba Tour de France mocno nadwątliło jego siły. Po drugie ta końcówka nie jest tak trudna.
Pamiętać trzeba, że długość trasy to 285km. Nie pamiętam tak długiego wyścigu o tęczową koszulkę. Jak w Mediolan-San Remo i profil też trochę podobny, chociaż tutaj nie ma kluczowego podjazdu typu Poggio.
 
Otrzymane punkty reputacji: +96
seterpagan 506

seterpagan

Użytkownik
Brytyjczycy w charakterystycznym dla siebie stylu odgrażali się trudnością trasy poprowadzonej przed hrabstwo Yorku, jednakże wbrew pozorom o selekcji zadecydują najmocniejsze ekipy, warunki atmosferyczne i katorżniczy dystans. Organizatorzy mistrzostw świata zdając sobie sprawę, że wytyczenie krótszej, bardziej pagórkowatej trasy może sprzyjać większym emocjom z pełną premedytacją tworzą fatalne, prawie 300 kilometrowe monstrum. Wyścig może potoczyć się bardzo podobnie do edycji z 2017 w Bergen. Honorowa ucieczka złożona z mało niebezpiecznych zawodników wyklaruje się 250 kilometrów przed metą i będzie utrzymywać około 5-10 minutową przewagę aż do momentu kiedy zastępy najliczniejszych ekip nie zdecydują się rozpocząć ścigania. Faworytów do zwycięstwa jak zwykle wielu, wyścig jednodniowy może dostarczać najbardziej niespodziewanych tryumfatorów. 

⭐⭐⭐⭐⭐

Julian Alaphilippe: Francuz w tym sezonie dostarczył fanom kolarstwa mnóstwo emocji. Niczym lew walczył o żółtą koszulkę lidera Tour de France i mimo, że nie udało mu się dojechać w niej do Paryża jego batalię uważam za wartą więcej niż wszystkie zwycięstwa Team Sky w Wielkiej Pętli razem wzięte. Na pewno, jechanie ponad limit przez 2 tygodnie zmasakrowało organizm Francuza, ale wierzę, że dobre wyniki w kanadyjskich wyścigach są prognostykiem na światowy czempionat. Będzie walka, tym trudniejsze warunki (wiatr, deszcz) tym lepiej dla Francuza. 
Typ: klas.końcowa, 1-3, kurs: 2.25

Mathieu Van der Poel: Jak już wcześniej napisałem, wyścig może okazać się prostszy niż reklamowali to organizatorzy i tutaj kłania się nam przyszłość kolarstwa w osobie młodego Holendra. Sezon szosowy przeplatany z masakrowaniem Nino Schurtera w zawodach pucharu świata w kolarstwie górskim przyniósł nie tyle co mnogość zwycięstw, acz format którego wcześniej nie widzieliśmy. Mathieu Van der Poel popisywał się finishami, które komentatorzy w przypadku innych zawodników kwitują uwagą: "za szybko". Tylko w przeciwieństwie do komizmu Sonnego Colbrelliego, Grega Van Avermaeta czy Alexandera Kristoffa 24 letni Holender podnosił ręce w geście triumfu po przekroczeniu mety. Moim skromnym zdaniem, w luźnej i niezobowiązującej predykcji uważam, że po długim wyścigu to właśnie Mathieu Van der Poel wygra sprint z małej, 15-20 osobowej grupy. 
Typ: klas. końcowa, V, kurs: 3.5

Peter Sagan: Chciałbym napisać: "nie trzeba przedstawiać, murowany faworyt do powalczenia o podium" jednakże rzeczywistość dla Piotra wydaje się mniej landrynkowa. Po zeszłorocznym upadku na Tour de France sprawia wrażenie mocno przygaszonego. Jednocześnie może być to długotrwałe przemęczenie po paru sezonach na absolutnym topie rowerowego świata lub zwyczajny brak szczęścia, które w kolarstwie decyduje o wielu zwycięstwach. Z drugiej strony jest to dla Słowaka sytuacja idealna, tak jak przed Richmond jest on wymieniany w szerokim gronie faworytów, jednak nie zmaga się z jakąkolwiek presją. Pomoże na pewno świeżość, brak startu na Vuelcie może w przypadku "klasykowca" być wartością dodaną. Szansą trzykrotnego czempiona globu będzie sprint z wyselekcjonowanej grupy.
Typ: klas. końcowa, 1-2, kurs: 3.25


Moje typy to raczej luźne rozważanie i propozycja przed mocno przypadkowym wyścigiem. 


 
 
Otrzymane punkty reputacji: +96
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Na dzisiejszą ITT sobie delikatnie zagram Roglić'a w parze z Dennisem kurs 2.26 w STS,    ( gram też Evenepoela też przeciwko Austalijczykowi   ) 
Okej, Primoz może i spuścił lekko z tonu na czasówkach kosztem jazdy w górach, ale to dalej ścisły top czasowców. Obecnie sytuacja u czasowców jest dość niejasna, ja osobiście nie widzę faworyta do złota. Tom nie jedzie, Van Aert również, reszta w różnej formie, a sam Dennis to wielka niewiadoma - niewiadomo w sumie co on robił ostatnie 2 miesiące, ale według mnie będzie odczuwać brak dni wyścigowych. Jest też bardziej wypoczęty, żeby być uczciwym, ale nie ma pewności  jak jego organizm na to zareaguje, dlatego ja lekko spróbuję przeciwko obrońcy tytułu... Typ na Remco, bo to jednak mój podswiadomy typ na złoto- w kategoriach młodszych przyzwyczaił się dość mocno do samotnej jazdy, pokazał moc na ME, jest dobrze prowadzony no i przede wszystkim w QuickStepie wybitni trenerzy od tej specjalności nad nim czuwają. Po cichu liczę na dobry występ Bodnara i Bevina, w obliczu braku najlepszych i budowania formę pod kątem tego startu obaj mogą według mnie namieszać trochę... A jak będzie to zobaczymy popołudniu ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +96
seterpagan 506

seterpagan

Użytkownik
Wiele w moim wpisie wróżenia z fusów. Pogoda w Yorkshire nie rozpieszcza i może rozdawać karty (trasa skierowana w jednym kierunku, wiatr może zadecydować o finalnych rozstrzygnięciach). Biorąc uwagę sytuację skłóconego z zespołem Bahrain-Merida Rohana Dennisa walczy on o kontrakt w przyszłym sezonie. Rzeczywiście dni startowych może brakować ale wierzę, że doświadczony Amerykanin poradzi sobie i z przysłowiowym nożem w zębach powalczy o najwyższe laury. Zagram:

klas. końcowa
Dennis R.              1-3  -  1.45   
Campenaerts V.    1-3  -  1.8   
Roglic p.                1-5  - 1.37  
Bevin p.                 1-10 - 1.3  

kursy: Fortuna

Dodatkowo po przemyśleniu uważam, że Evenepoel może być przeceniony. Tak długich czasówek jeszcze nie jeździł, może to być tylko wprowadzenie do niedzielnego wyścigu. Szukałbym value w osobach Roglicia i Campenaertsa (rekord w jeździe godzinnej).



 
 
Otrzymane punkty reputacji: +96
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Wyścig ze startu wspólnego:
Mateo Trentin - Michael Matthews 1,90 Etoto   2-24
Trentin dla mnie jednym z największych faworytów tego wyścigu. Jak sam mówi trasa mu się podoba. W Tour of Britain świetna jazda na poszczególnych etapach i w efekcie był 2. w generalce. Specjalnie pod MŚ wybrał taką formę przygotowań i dlatego opuścił Vueltę, ale ocenia, że to był bardzo dobry wybór. Po wynikach widać, że ma racje. Tydzień temu jeszcze na przetarcie pojechał na klasyk do Włoch i go wygrał. Długa, wymagająca trasa, pogoda niezbyt dobra - to wszystko mu pasuje. Jest dobry w takich wyścigach - w zeszłym roku został mistrzem Europy, dwa lata temu 4. miejsce na MŚ. Będzie liderem reprezentacji Włoch. Co prawda ostatnio Colbrelli również w wysokiej dyspozycji ale jakoś nie wierzę, że jest w stanie przejechać bez strat.
Matthews wygrał niedawno w Quebecu ceniony klasyk. Tam jednak końcówka to podjazd, tutaj czegoś takiego nie będzie tylko zwykły sprint. W takim kilka dni później w Montrealu już gorszy wynik i strata 50 sekund do najlepszych. Matthews jest wytrzymały ale często czegoś brakuje mu w końcówce i ląduje zaraz za plecami najlepszych.

Julian Alaphilippe - Alexey Lutsenko 2,52 Fortuna   28-DNF Lutsenko pechowy, ciągle coś z rowerem
Krótko: Alaphilippe mnie nie przekonuje. Tour de France mocno chyba go wypompował. Ostatnie wyścigi w Kanadzie niby w czołówce ale niezgrabne próby ataków prowokują u mnie podejrzenia, że nie czuje się na tyle dobrze żeby powalczyć na finiszu. Dlatego stara się zrobić coś wcześniej.
Lutsenko mi pasuje do takiego wyścigu. Do tego w gazie jest Kazach. Wygrana Arctic Race w Norwegii, dobry wynik w Niemczech. Ostatnio objechał Włochy wygrywając dwa wyścigi i raz będąc na 2. miejscu. Raz wygrywał w sprincie z Colbrellim, raz uciekał. Lutsenko jest wszechstronny i wytrzymały. Ostatnio dobrze jeździ, trasa mu powinna odpowiadać. Wg mnie może być wysoko.
 
 
Otrzymane punkty reputacji: +32
Do góry Bottom