>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

KHL (Liga Kontynentalna) - Sezon zasadniczy 2019 / 2020

Status
Zamknięty.
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
Avtomobilist - Spartak: Wypady moskiewskiej ekipy w tamte strony nie należą do najprzyjemniejszych czego przykład mogliśmy zobaczyć w poprzednim spotkaniu Spartaka z Metallurgiem. "Spartakowcom" ciężko gra się zarówno w Magnitogorsku jak i Jekaterynburgu co można sprawdzić w historii spotkań między poszczególnymi ekipami. Najwidoczniej uralski klimat nie służy przyjezdnym. Avtomobilist ponownie spróbuje sięgnąć po rekord w ilości zwycięstw z rzędu - podobnie jak w poprzednim sezonie. Dotychczas idzie im znakomicie chociaż momentami nie wiele brakuje do zakończenia serii. Gra Spartaka nie wygląda najlepiej, ale podopieczni Znaroka potrafią dokonać zrywu i pokazać pazury tak jak w ostatnim spotkaniu, gdzie prawie doprowadzili do remisu w Magnitogorsku. Myślę, że zabrakło czasu. Mimo wszystko forma i skład przemawiają za Avtomobilistem i jestem zdania, że dwa punkty pozostaną w Jekaterynburgu. 
      ​

 

Salavat Yulaev - Neftekhimik Niżnekamsk: Goście świetnie zaczęli sezon wygrywając mecz otwarcia, potem dzielnie przeciwstawiają się CSKA, a następnie wygrywając dwa kolejne spotkania na swoim terenie. Problemy zaczęły się później, kiedy to w trzech kolejnych przegranych spotkaniach strzelili raptem cztery bramki. Coś się zacięło. Czy Wilki obudzą się w starciu z Salavatem z którym niegdy nie było im po drodze? Ekipa z Ufy nie prezentuje się w tym sezonie tak jak oczekiwałem przed rozpoczęciem rozgrywek. Poza tym chyba nie tylko ja oczekiwałem czegoś więcej od zespołu z Baszkortostanu - w sieci rosyjskiego internetu natknąłem się na głosy pytające czy to już nie czas uwolnić się od Nikolaya Culygina. Zieloni radzą sobie z ligowymi średniakami jak Amur, Sibir czy Kunlun, ale mają spore problemy mierząc się z czołowymi zespołami ligi. Zespołowi takiej klasy dobre wyniki z outsiderami ligi nie wystarczą. Czas na jak najszybsze odnalezienie w czym tkwi problem. Koniec końców stawiam na zwycięstwo gospodarzy. Tylko i wyłacznie dlatego, że przyjezdni nie są w najlepszej formie, a lodowisko w Ufie nie przypada im do gustu. 

      

 

Metallurg Magnitogorsk - AK Bars Kazań: Mam wrażenie, że gospodarze powoli wskakują na odpowiedni poziom, ale tak jak twierdzi nowy szkoleniowiec Hutników - forma fizyczna zespołu pozostawia wiele do życzenia co dobrze widać w ostatnich dwóch spotkaniach. Najpierw mińskie Dynamo zdołało strzelić Matallurgowi bramkę w końcówce spotkania wygrywając je w czasie regulaminowym. Następnie Spartak prawie doprowadził do dogrywki odrabiając straty z 0:4 do 3:4. Może to potwierdzać obawy trenera o złym stanie kondycji zawodników Metallurga, gdyż ewidentnie maja problem z dograniem meczu do końca. Jeśli chodzi o Kazań to tutaj żadnych problemów nie mają. Gra jest dynamiczna i skuteczna od pierwszej do ostatniej minuty. Zresztą widać to po wynikach. Jedyną porażkę z CSKA po zaciętym spotkaniu w Moskwie można ze spokojnym sumieniem wybaczyć podopiecznym Kvartalnova. Na koniec dodam, że Barsy zwyciężyły cztery z ostatnich pięciu starć z Metallurgiem i myślę, że dzisiaj poprawią tą statystykę.

      

 

Severstal Czerepowiec - Torpedo NN: Gospodarze wyglądają w tym sezonie nieco lepiej niż oczekiwałem. Remis z Avtomobilistem, zwycięstwo z Avangardem czy z moskiweskim Dynamem i bardzo dobry mecz z Kazaniem, który koniec końców przegrali stawiają ich w niezłym świetle jak na młody skład bez doświadczonych zawodników z poprzedniego sezonu. Pech chciał, że postanowiłem obejrzeć ich ostatnie spotkanie z Podolskiem w którym nie pokazali kompletnie nic. NIC. Ten mecz zburzył mój pogląd na drużynę z Czerepowca, ale jak twierdzą zawodnicy po przegranym spotkaniu było to najgorsze spotkanie Severstali w trwającym sezonie. Miejmy nadzieję, że to prawda. Co zaś się tyczy gości z Nowogrodu? Po kompletnie nie udanej serii wyjazdowej z początku sezonu zaliczyli wspaniałą serię domową w której zdobyli komplet punktów ogrywając takie zespoły jak CSKA, Jokerit czy Avanagard. Następnie wyjechali na południe do Soczi, gdzie... przegrali 5:4. Patrząc na to wszystko nasuwa się prosty wniosek - Torpedowcy są typowi domatorami. Niżny Nowogród opuściło kilku ważnych dla zespołu zawodników, ale wydaje mi się, że mimo to mają więcej jakości w składzie niż dzisiejsi gospodarze, dodatkowo szkoleniowiec Niemirowski wykonuje swoją pracę bardzo dobrze. Wydaje mi się, że goście udowodnią dzisiaj, że potrafią zagrać dobry mecz również w delegacji i wywiozą dwa punkty z Czerepowca.

      

 

HK Soczi - Admirał Władywostok: Południowcy grają w tym sezonie nie zbyt równo. Podobnie jak w poprzednich rozgrywkach. Co prawda na początku sezonu zwycięzyli z mińskim Dynamem i Wilkami z Niżnekamska, ale te dwa zespoły były jednymi z najsłabszych ekip sezonu przygotowawczego. Po obiecującym początku doznali trzech porażek z rzędu. Ostatnie spotkanie z Torpedo musiało kosztować wiele energii. Dziewięć bramek - w tym ostatnia zdobyta przez Pantery szczęśliwie w końcówce trzeciej tercji dała im dwa punkty. Dzisiejszy rywal może nie jest z tej samej półki co ekipa Torpedo, ale nie można zignorować przeciwnika z dalekiego wschodu. Admirałowie to nie ta sama ekipa, którą oglądaliśmy w poprzednim sezonie. Ciekawe wzmocnienia, a w szczególności pierwsza linia ataku. Dodatkowo ciekawa postać między słupkami - fiński bramkarz Olkinuora, który broni na poziomie prawie 94% co jest bardzo dobrym wynikiem mając przed sobą obrońców z zespołu nie należącego do czołówki. Co ciekawe mimo niezbyt dobrych wyników w delegacji ekipa z Władywostoku lubi grać z zespołem Soczi.  Cztery spotkania z pięciu ostatnich między tymi zespołami zakończyły się zwycięstwem Admirałów. Zaryzykuję stwierdzenie, że dzisiaj ekipa przyjezdnych nie przegra spotkania w regulaminowym czasie.

      

 

Dynamo Mińsk - Jokerit Helsinki: W Mińsku po bardzo złym okresie przedsezonowym i przegranych trzech meczach z rzędu rozpoczynających sezon zaczęto się zastanawiać, czy posadę utrzyma połnocoamerykański szkoleniowiec. Na szczęście dla niego i dla drużyny przyszedł lepszy okres, kiedy to w czterech meczach następujących po przegranej serii Żubry odnieśli trzy zwycięstwa (Metallurg, Amnur i Spartak). W ekipie z Białorusi wiele się zmieniło od poprzedniego sezonu. Zmieniła się polityka klubu i poczyniono solidne wzmocnienia, które - mam nadzieję zaowocują. Jednak czy to wystarczy, żeby nie pozwolić wywieźć dwóch punktów do Finlandii? Jokerit pod wodzą Marjamjaki nie zachwyca. Klauni graja nie równo przegrywając dwa spotkania otwierające sezon, wygrywając kolejne dwa, by ponownie ponieść dwukrotnie porażkę. Ostatnie dwa spotkania były szczególne w wykonaniu Jokeritu. Najpierw pozwolili wyrównać wynik Torpedo prowadząc 4:1 i przegrali spotkanie w dogrywce. Następnie ponownie nie popisali się pozwalając SKA strzelić zwycięską bramkę 25 sekund przed końcową syreną. To musiało trochę podłamać morale fińskiego zespołu, ale myślę, że po kilkudniowej przerwie zregenerowali się fizycznie i mentalnie i poradzą sobie dzisiaj w Mińsku dopisując do swojego dorobku dwa punkty.

      

 

Dynamo Moskwa - Dynamo Ryga: Na koniec krótko, bo już sił mi brak ;) Zarówno moskiewskie jak i ryskie Dynamo gra niestabilnie w tegorocznych rozgrywkach z tym, że Łotysze są jedną z najsłabiej grających w delegacji drużyn natomiast dzisiejsi gospodarze - jednym z najlepiej radzących sobie u siebie zespołów. Niedawno chodziły słuchy, że zawodnicy moskiewskiego Dynama grają na zwolnienie trenera Krikunova, ale oglądając ich poczynania na lodzie nie wiele na to wskazuje. Wydaje mi się, że dzisiaj górą będzie ekipa z Moskwy.

      


Całkiem nieźle: 5/7               

Dzisiaj wyjątkowo same opisy wszystkich spotkań bez podawania konkretnych typów. Może każdy ukierunkuje się powyższymi analizami i wyciągnie własne wnioski stawiając zakłady, które okażą się trafniejszymi typowaniami niż moje. Powodzenia!
 
Otrzymane punkty reputacji: +86
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP


SKA St. Petersburg - Vityaz Podolsk: Zabrzmi to nieco nietypowo, ale tak - mamy mecz na szczycie. Zmierzą się ze sobą zespoły, które zajmują dwa pierwsze miejsca w konferencji zachodniej. Dla ekipy przyjezdnych będzie to kolejny poważny sprawdzian i zarazem weryfikacja tego, czy rozsiedli się na fotelu lidera zasłużenie. Dotychczas tylko raz mierzyli się z przeciwnikiem należącym do czołówki ligi - Avtomobilistem - ulegając liderowi wchodu 2:3. Czy dzisiaj staną jak równy z równym do walki z Wojskowymi? Zespół z Petersburga może pochwalić się dobrze zorganizowaną defensywą wspieraną przez solidnych, młodych golkiperów. Mowa tutaj szczególnie o Melnichuku, który w ostatnich trzech spotkaniach zaliczył dwa shutouty, a jego Sv% wynosi ponad 96% i wydaje się, że to on wygra z Kochetkovem rywalizację o miejsce numer jeden miedzy słupkami chociaż mamy dopiero początek sezonu, a temu drugiemu również talentu nie brakuje. Kolejnym aspektem, który przemawia za Wojskowymi jest wysoka skuteczność w realizacji wykreowanych przez siebie sytuacji zagrażających bramce rywala, a także gra w przewadze. Myślę, że ekipa z Petersburga zdoła zatrzymać zwycięski pochód swojego rywala tym bardziej, że Podolsk miał trochę problemów już w ostatnim spotkaniu z Lokomotivem, które koniec końców wygrał na życzenie rywala. Oczywiście nie nastawiał bym się na wysoką wygraną SKA. Może nawet potrzebna będzie dogrywka, bo Wojskowi według mnie nie dadzą z siebie 200% mając w głowie nadchodzący mecz z CSKA, który odbędzie się JUTRO, a jak pamiętamy kilkanaście dni temu Wojskowi z Moskwy ograli SKA 3:0, a Ci z pewnością myślą o odwecie. Tak więc domu na SKA bym nie postawił. Na Podolsk tym bardziej, ale nad tym, że goście zostaną pokonani najwyżej dwiema bramkami bym się zastanowił. Nie spodziewam się też gradu goli, ale wszystko zależy od tego kto stanie w bramce i z jakim nastawieniem na lód wyjedzie ekipa z Petersburga.

 
 Koshetkov między słupkami to jednak nie taki filar jak Melnichuk (który zresztą wszedł w trzeciej tercji)

 

Avangard Omsk - Kunlun Red Star: Kolejny ciekawy mecz mimo, że to starcie drużyny z czołówki z outsiderem. Gospodarze grają w obecnym sezonie nieco nie równo i ciężko rozgryźć jak zachowają się w konkretnym spotkaniu. Przeglądając historię ostatnich spotkań Jastrzębi doszukamy się wygranej z CSKA, wysokiej porażki z Severstalą, przegranej z Torpedo do zera i ostatnio wysokiego zwycięstwa nad Salavatem w Ufie. Zastanawiając się nad kolejnym spotkaniem Avangardu nasuwa się myśl: "Blokada maszyny losującej została zwolniona...". Kilka faktów dotyczących gospodarzy. Jastrzębie dotychczas tylko w jednym spotkaniu nie strzeliły bramki (Torpedo), ale w każdym meczu pozwalają wbić krążek do swojej bramki co najmniej raz. Ich dorobek bramkowy to 21 trafień z czego cztery bramki w przewadze. Swoją drogą gra w przewadze w wykonaniu Jastrzębi pozostawia sporo do życzenia. Ostatni punkt przemawia na korzyść gości z Chin dlatego, że Kunlun zaliczył do tej pory najwięcej karnych minut w całej lidze. Co się jeszcze tyczy "Chińczyków" to nie strzelili ani jednej bramki tylko w jednym spotkaniu, a wszystkie ich mecze są "stykowe". Porażka więcej niż jedną bramką przydarzyła im się tylko raz w meczu z Salavatem. Co przemawia na niekorzyść gości? Gra w osłabieniu. Dotychczas stracili 19 bramek z czego aż 8 w osłabieniu, ale przy przeciętnych przewagach Omska mogą sobie poradzić z tym problemem. Wyżej wspomniałem, że na SKA nie postawił bym domu. Na Avangard grający z nieprzewidywalnym Kunlunem nie postawił bym nawet samochodu, ale na to, że KRS nie przegrają wysoko lub nawet na to, że ustrzelą bramkę lub dwie? A może i doprowadzą do dogrywki?


Kunlun nie wyglądał najgorzej, ale załatwił się zbierając bardzo dużo kar. Jak zawsze.
 
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Przemyslenia kolegi @rasijskij jak najbardziej trafne, ja uwazam podobnie nawet sklonny jestem zaryzykowac zwyciestwa obo przyjezdnych ekip, ja tutaj bardziej mysle o meczy w Bałaszych, ekipa Omska po dobry spinajacym meczu z topowym rywalem lubi niestety sobie odpuscic mecz z innym do tego teoretycznie słabszym rywalem z kolei Smoki nie sa az tak słabą personanie ekipa jak na to wskazuja wyniki i kiedys musza zaskoczyc, ja ide za mniejsza stawke w wygrana gosci

Kunlun RT kurs 5,6 fortuna    
Trza było ten drugi mecz ustrzelic
 
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP


Sibir Nowosybirsk - AK Bars Kazań

 

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że wyraźnym faworytem spotkania w Nowosybirsku jest ekipa z Kazania. Przemawia za tym wiele czynników. Goście dotychczas przegrali jedynie raz. Był to mecz inaugurujący sezon, który odbył się na lodowisku CSKA. Pozostałe spotkania Kazań wygrał w czasie regulaminowym. W poprzednim sezonie starcia Barsów z Sibirem kończyły się dwukrotnie wynikami korzystnymi dla tych pierwszych. Na koniec dodam, że goście nie muszą się oszczędzać, bo w serii wyjazdowej pozostał im jeszcze tylko pojedynek z Traktorzystami, a później wracają na swoje śmieci zmierzyć się z Kunlunem. Nie trzeba wiele mówić na temat stylu gry Barsów. Pokazują skuteczny, szybki, ofensywny hokej. Co można powiedzieć o gospodarzach? Patrząc pobieżnie na historię ostatnich spotkań można wyciągnąć błędne wnioski, ale jeśli się bardziej przyjrzeć to można zauważyć, że Sibir tylko dwukrotnie zjeżdzał do szatni bez punktów. W regulaminowym czasie zostali pokonani jedynie przez SKA i Ufę. Jest jeszcze jeden ważny punkt ekipy z Nowosybirska - fiński bramkarz Sateri. Broni przestrzeni między słupkami swojej drużyny praktycznie w każdym meczu, bez zmian, a jego współczynnik puszczonych bramek wynosi średnio 1,69 na mecz. Czołówka ligi. Mimo wszystko myślę, że Kazań okaże się lepszy, ale ze względu na to, że ich mecze są często stykowe, a gospodarze mają w bramce prawdziwy filar i potrafią urwać punkty - zagram bezpieczniej. 

 

AK Bars Kazań -1.0 (uwzględniając dogrywkę i serię rzutów karnych) @1,73 Unibet   

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Traktor Czelabińsk - Neftekhimik Niżnekamsk

 

Traktorzystów mogę nazwać swoimi małymi prześladowcami, gdyż w poprzednim sezonie ciężko było mi ich rozgryźć. W trwających rozgrywkach jest podobnie, mimo to spróbuję ponownie. Traktor wraca do siebie po niebywale długiej serii wyjazdowej, która trwała osiem spotkań. Można powiedzieć, że wypad na Wschód jest stosunkowo udany, gdyż Traktorzyści uzbierali tam 10 punktów na 16 możliwych do wzięcia. Swoja drogą ciekaw jestem jak zaprezentują się na swoim terenie. Po tak długiej nieobecności z pewnością priorytetem będzie uraczyć swoich kibiców dobrym widowiskiem i kompletem punktów. Zadanie to nie będzie proste do wykonania. Trzy dni odpoczynku po tak męczącym wyjeździe może być niewystarczające. Czas na kilka słów na temat gości z Niżnekamska. Szczerze mówiąc spodziewałem się po nich nieco więcej przed rozpoczęciem sezonu, ale w sumie czego można oczekiwać od zespołu, który pozbywa się całej Top Line, która "miała na sumieniu" lwią część punktów zdobytych w sezonie 2018/19. Mecz z Traktorem będzie ich czwartym spotkaniem w serii wyjazdowej, gdzie nie ugrali jeszcze ani jednego oczka i strzelili jedynie jedną bramkę. Przeciętne przewagi, brak pomysłu, gra na stojąco i brak sił na rozegranie całego spotkania. Ekipy Neftekhimika nie czeka świetlana przyszłość. Zauważyłem ciekawą rzecz, która ma związek z brakiem kontuzjowanego Padakina. Od rozpoczęcia sezonu do ostatniego spotkania z Avtomobilistem zesół wyglądał całkiem przyzwoicie. Strzelał i zdobywał punkty. Avtomobilistowi Wilki strzeliły nawet trzy bramki. W tym właśnie spotkaniu wypadł wyżej wymieniony Padakin. Odtąd panowie z Niżnekamska nie radzą sobie całkowicie. Czy ma to związek z nieobecnością jednego z lidera zespołu? Przekonamy się jutro. Bez wątpienia faworytem jutrzejszego starcia są gospodarze, ale ze względu na powrót z ciężkiej delegacji i niewiele czasu na regenerację nie można oczekiwać zbyt wiele. Spodziewam się jednak przyzwoitej skuteczności ze strony Traktora i mocnego rozpoczęcia domowej serii.

 

Traktor Czelabińsk ML @1,64 Unibet   
Traktor Czelabińsk strzeli powyżej 2.0 bramki @1,74 Unibet   

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Severstal Czerepowiec - Dynamo Ryga

 

Spotkania tych dwóch zespołów zawsze należały do zaciętych rywalizacji często kończących się remisem. Możliwe, że powodem tego jest przynależność jednych i drugich do tej samej dywizji. Większość starć powyższych zespołów wygrywają gospodarze spotkania, czy to w czasie regulaminowym, czy w dogrywce. Obydwie ekipy tracą najwięcej bramek w swojej konferencji, a w poprzednim sezonie podzieliły się zwycięstwami po równo. Dwie wygrane Ryżan i dwie "Czerepowczan". Jak widać nie ma jasnego sygnału ukierunkowującego na którąś z drużyn i tak na prawdę bardzo ciężko coś sensownego o tym spotkaniu napisać. O gospodarzach nie można powiedzieć zbyt wiele dobrego oprócz spotkania "życia" z Jastrzębiami, które wygrali wysoko. Łotysze z kolei również nie zachwycają w tym sezonie, ale ostatni mecz w Moskwie mimo, że przegrany był na niezłym poziomie. Dużo walki i determinacji. Jeśli miałbym wybrać coś z oferty na ten mecz to chyba zdecydował bym się na zakład bez remisu w jedną lub drugą stronę, ale zdrowy rozsądek nakazuje "odstawić" to spotkanie na półkę z napisem "do obejrzenia".

 

Po drugim śniadaniu wpadła mi do głowy pewna myśl. Typowanie zwycięzcy w meczu Severstali z Łotyszami to nie lada wyzwanie, ale mozna spróbować punktacji kanadyjskiej. W ekipie gospodarzy wyróżnia się pewien zawodnik, a mianowicie młody Danila Vovchenko. Sześć punktów w ostatnich pięciu spotkaniach i tylko raz zjechał do szatni bez punktu. Chłopak wyrasta powoli na lidera zespołu, a występ z przeciętnie grającą łotewską ekipą to idealna okazja do zdobycie punktów.

 

D. Vovchenko powyżej 0,5 pkt (kanadyjska) @1,75 Fortuna   
D. Vovchenko powyżej 1,5 pkt (kanadyjska) @4,00 Fortuna   

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

SKA St. Petersburg - CSKA Moskwa

 

Ten opis będzie krótki. W temacie CSKA nie ma co się rozwodzić. W każdym spotkaniu prezentują się bardzo dobrze. Mieli cztery dni na porządne przygotowanie się do kolejnego spotkania z SKA, a w ostatnich pięciu spotkaniach pozwolili strzelić sobie jedynie trzy bramki. SKA z powodu niefortunnie przygotowanego kalendarza jest w dużo gorszej sytuacji dzisiejszego wieczoru. Wczorajszy mecz z Podolskiem musiał dać się im we znaki. Czy Wojskowi odpuścili to spotkanie, aby oszczędzić siły na przyjazd CSKA? Nie sądzę. Przegrywając mecz zmienili bramkarza dodatkowo oddali ponad 50 strzałów na bramkę przyjezdnych co tylko na krótko pozwoliło przybliżyć się do wyrównania wyniku. Dużą szansą dla SKA będzie dobra dyspozycja Melnichuka, ale czy to wystarczy, żeby zatrzymać ofensywę gości z Moskwy? Raczej nie. Forma i wczorajsze spotkanie w nogach SKA przemawiają na korzyść CSKA i to w gościach upatruję zwycięzcy kolejnych Wojskowych Derbów.

 

CSKA (z dogrywką i serią rzutów karnych) @1,74 Unibet   
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
yaros 4,2K

yaros

Użytkownik
Nowosybirsk - Kazań
   
Sybir u siebie gra dobrze. Jednak wygrywał tylko ze słabszymi Amurem i Władywostokiem. Jednak gdy przyjechały silniejsze Traktor i Ufa, to były przegrane. Pytanie brzmi, czy mogą opierać się na tych wynikach, bo dzisiaj przyjeżdża mocny Kazań, który wygrał sześć ostatnich meczów,  w tym trzy na wyjeździe. W coraz większej formie jest Cormier, który strzelił gola po raz trzeci w tym sezonie, i strzelał bramki w dwóch z czterech meczów wyjazdowych i bierze na siebie dużą odpowiedzialność. Drużyna gospodarzy gra solidnie w swojej hali, ale z silniejszym przeciwnikiem ma problemy. Sybir wciąż nie udowodnił, że ​​jest na równi z najlepszymi 5-6 drużynami. Czy to nastąpi nie wiem, ale myślę, że nie dzisiaj.

Kazań 60' @1.85  
Cormier P. SG @2.60  
kursy Betsson
 
yaros 4,2K

yaros

Użytkownik
Traktor - Niżnekamsk
     
Traktor rozpoczął sezon z dwoma porażkami u siebie. Najpierw z Podolskiem, który teraz jest liderem KHL, następnie z SKA St.Petersburg które jest drugie na zachodzie. Rozegrali dziesięć meczów i zajmują piąte miejsce na wschodzie z jedenastoma punktami i stosunkiem bramek 18-19. Po dobrym starcie, pierwsza linia Hyka-Sedlak-Calof trochę siadła, ale wciąż są niebezpieczni. Sedlak jest siłą napędową i osobą, która bierze odpowiedzialność za strzał. To on tworzy większość miejsca, które dostaje linia i to tylko kwestia czasu, zanim strzeli szóstą bramkę w sezonie. 
Niżnekamsk z dobrym początkiem sezonu, ale ostatnio coś się zacieło. Przegrali cztery mecze z rzędu, a w ostatnich trzech strzelili tylko raz. Wyglądają jakby brakowało im pełnej kondycj i chociaż pojedynczy gracze są w formie to nie przynosi to zwycięstw. 
Tractor wraca do domu po trzytygodniowym wyjeździe i zawsze jest to sytuacja niepewna. 
Jednak jako ekipa wyglądają lepiej niż przeciwnik i będą zmotywowani chęcią pierwszej wygranej w domu.

Traktor 60' @2.17  
L. Sedlak SG @2.50 [zwrot] 
kursy Betsson
 
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Mało czasu do pierwszego meczu
Ja w Nowosybisrku spodziewam sie bitwy i nie jestem przekonany o bezproblemowym zwyciestwie Barsów. Sibir ma specyficzna hale i zawsze ciezko tam grac gosciom, na mecz z Kazaniem bedzie mobilizacja, licze tutaj na dobty wystep Sateriego a atak niech zrobi swoje. Kazań parzac na roster mocniejszy ale remisu jeszcze nie mieli to moze dzis

Sibir z x kurs 1,92 STS

Z Traktorem to jest taka baja, ze oni wracaja z tripu i to pierwszy mecz we wlasnej hali , nie bedzie łatwo. Wilki juz graja w delegacji , ktorys dzien i dzis moga sie przełamac bo po drodze rywale trudni , gdyby to był Traktor z poprzedniego sezonu bez wachania dałbym dwójke dzis daje

Niznekamsk z x kurs 1,64 STS ( spadł z prawie 2)

Ponadto tak jak poprzednicy mysle ze CSKA nie da dzis szans SKA i to w RT

CSKA RT kurs 2,25
 
Otrzymane punkty reputacji: +35
roberto18 452

roberto18

Użytkownik
Jeśli ktoś by śledził moje wpisy to uznałby mnie za monotematycznego :) Podchodzi to już po jakiś system z progresją, ale ja dalej celuję w ten Amur :) jutro grają z Władywostokiem u siebie. Gospodarze mają 9 meczów bez zwycięstwa, kilka z tych spotkań naprawdę niezłych, z mocnymi rywalami. Wracają do siebie po czterech meczach na wyjeździe i czterech dniach odpoczynku. U siebie całkiem dobrze sobie radzą z Admiralem (4/5 zwycięstw z ostatnich meczów). Jedyne co mnie martwi to mała ilość goli, które strzelają, ale też niewiele tracą (jak na ilość pkt które zdobyli). Władywostok notuje całkiem niezły sezon póki co. Kontynuują serię wyjazdów, mecz w Chabarowsku to dla nich powrót na wschód z dalekich wojaży (Moskwa i Soczi). I tutaj w zmęczeniu gości upatruję przewagi Amura. Poziom tych drużyn oceniam jako wyrównany, ale biorąc pod uwagę serię gospodarzy, to kiedyś muszą wygrać. Jak nie jutro to kiedy?

Amur ML - 1,69 fortuna   
Amur/under 5,5 - 2,87 fortuna   

Drugi mecz na jutro to wysokie kursy na over  w meczu Spartak - Ufa. Ja wiem, że defensywa Ufy to świetni fachowcy wspomagani przez super bramkarza, no ale over 4,5 po 2,15? Ze Spartakiem który dużo strzela i dużo traci (średnio 2,6 strzelonych i 2,6 straconych na mecz). Jak widzę tak wystawione linie to nie zastanawiam się długo tylko gram. Wystarczy 1-3 i gol do pustej w końcówce i overek wchodzi.

Spartak - Ufa - over 4,5 - 2,15 fortuna   
 
Otrzymane punkty reputacji: +63
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP


Torpedo NN - Dynamo Mińsk

 

Gospodarze po słabszym początku sezonu zaczęli regularnie zdobywać punkty. Wracając z pierwszej delegacji pokonali u siebie takie zespoły jak CSKA, Jokerit po znakomitej trzeciej tercji, Avangard i Neftekhimik. Dwie ostatnie drużyny nie zdołały strzelić w Nowogrodzie nawet jednej bramki. Torpedowcy po dwóch spotkaniach wyjazdowych ponownie wracają do siebie, gdzie grają bardzo pewnie i ofensywnie i właśnie dlatego w nich upatruję zwycięzcy dzisiejszego spotkania. Mińskie Dynamo podobnie jak ich dzisiejszy przeciwnik słabo zaczęło sezon, ale ostatnio zanotowali trzy zwycięstwa z rzędu. Analogicznie do ekipy z Nowogrodu Dynamowcy to zespół, który zdecydowanie lepiej radzi sobie na swoim lodowisku, a wyjazdy nigdy nie należały do ich mocnych stron. Wbrew pozorom mecz w Niżnym może okazać się najbardziej widowiskowym z dzisiejszej oferty, ponieważ zarówno jeden jak i drugi zespół prezentuje ofensywny styl. Można spodziewać się sporej ilości bramek, ale ostatecznie górą będzie ekipa gospodarzy.

 

Torpedo Niżny Nowogród ML @1,38   

 

Spartak Moskwa - Salavat Yulaev Ufa

 

Gospodarze do tej pory zawodzili, ale ostanie trzy - cztery mecze wyglądały w ich wykonaniu całkiem nieźle. Już w spotkaniu wyjazdowym w Kazachstanie sprawili bardzo dobre wrażenie i po pierwszej tercji myślałem, że to właśnie oni odniosą zwycięstwo. Do zespołu wrócił Oleg Znarok, który niedawno zostawił zespół z powodu choroby. Jeśli chodzi o gości to sprawa ma się tak: grając z rywalem z niższej półki prezentują się solidnie, ale mając za przeciwnika ekipę z wyższej półki nie radzą sobie zbyt dobrze. Mam nadzieję, że Spartak powoli wspina się na tą wyższą półkę i napsuje dzisiaj gościom sporo krwi. 

 

Spartak Moskwa ML @1,84   
 ​

 

AKO @2,54 Unibet       
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Może ja wrzuce kilka zadan do dzisiejszych meczów.
W Niznym Nowogrodzie badzo ciekawy mecz nam sie szykuje. Spotkaja sie w nim dwie nieobliczalne i wg mnie niedoceniane z poczatkiem sezonu ekipy. Niemirowski pracuje drugi sezon w NN i udało mu sie zebrac grupe zawodnikow gdzie jest chemia, moze nie wirtuozów z najwyzszej pólki ale chce im sie grac ze soba. W Minsku przewartosciowano system bo tak chciała góra i postarno sie by zakontraktowac graczy którzy procz pomocy w rozwoju młodych białorusinów , pomoga tez zrobic wynik. Narazie sie to udaje. To co dzieje sie w Minsku na meczach to aż pozazdrościć, pełna hala, promocja hokeja w miescie. Sami zawodnicy chwala organizacje i sposób jak pracuje sie w klubie. A Zubry co by nie mówic graja ciekawy hokej. Ich ostatni mecz troche ogladałem i to jak nie pozwolili Jokeritowi na wiele moze budzic szacunek. Jednak jada na trudny teren gdzie równez gra druzyna nieobliczalna. Patrzac na kursy to wg mnie troche zanizony jest on na gospodarzy, graja fajnie ale tez maja potkniecia, mysle ze Dynamo stac tutaja na podjecie równorzednej walki.

Mińsk z x kurs 2,22 STS    

Z pozostałych meczy grałbym jeszcze Ufe z x lub nawet zwyciestwo.     Spartak napewno sie rozegra ale czy to juz ten poziom? czy jak wrócą z nad Uralu to zagraja to samo? Ufa miewa dziwne mecze ale napewno Tsuligin tez chce ustabilizowac zespół.
W meczu na szczycie ( jeszcze kilka lat temu taki zesptaw był mało możliwy) Witjaz nie jest bez szans z Avto, które dało sie ograc Spartakowi ale jednak wybrałbym kierunek gości.  
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
 
!!! UWAGA !!!

Craig MacTavish stracił posadę szkoleniowca Jarosławskiego Lokomotivu. Nie zagrzał zbyt długo miejsca w Rosji.
 
 
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
cytat z dnia 24 września 2019 13:23 przez rasijskij
!!! UWAGA !!!

Craig MacTavish stracił posadę szkoleniowca Jarosławskiego Lokomotivu. Nie zagrzał zbyt długo miejsca w Rosji.
Spodziewałem sie tego. Od samogo początku zgrzyty, młodzi mieli mało gry, powywracał do góry nogami formacje w szatni bałagan Talent Krasotkina miał wypłynac tymczasem gośc go wcale do zespołu nie dopuścił, jaja i jeszcze wiele innych niuansów ale nie ma sensu tego pisać. Czekam na nowego trenera, mam dwa typy i wierze ze ktorys z nich podniesie rekawice, bo material dobry tylko Kapitana brak :)

PS.Oficjalnie trener McT sam zrezygnował ze stanowiska
 
 
roberto18 452

roberto18

Użytkownik
Magnitogorsk - Barys

Fatalny początek Magnitki, nic na to nie wskazywało, ciekawe transfery, których dokonali (choćby Parshin czy Kozun) i doświadczeni zawodnicy w składzie. Mam wrażenie, że w ostatnich meczach coś się jednak ruszyło. Zwycięstwo ze Spartakiem i porażka po wyrównanym meczu  z Kazaniem. Jutro grają trzeci z rzędu mecz u siebie z Barysem. Potencjał w Magnitogorsku jest duży, czas go wreszcie pokazać. Kazachowie po dwóch gościnnych meczach w Ałmatach - dwóch zwycięskich. Jednak patrząc na ich osłabienia, kontuzje stawiam jutro na gospodarzy.

Magnitogorsk - Barys - 1ML - 1,55 na fortunie   

Jokerit - CSKA

Finowie jak zawsze solidni, nie licząc niewytłumaczalnej wtopy w Mińsku. Jak dla mnie murowany faworyt do play-offów na zachodzie. Jutro przed nimi bardzo ciężkie zadanie, ale nie sądzę, żeby wysoko przegrali. Wracają na swoje lodowisko po prawie trzech tygodniach, gdzie w ostatnich sezonach trzykrotnie udawało im się pokonać CSKA. O gościach tym razem nie piszę, wiadomo jak klasowa jest to drużyna.

Jokerit (+2,5) - CSKA - 1 - 1,21 fortuna   

Lokomotiv - Dynamo Ryga

Wiemy wszyscy o szybkim odejściu McTavisha ze stanowiska trenera Loko. Rzeczywiście grali poniżej swojego poziomu, ale czy nie jest to zbyt pochopna decyzja? Wydaje mi się, że zatrudniając trenera zza oceanu musisz mu dać trochę więcej czasu na przystosowanie się do rosyjskich warunków. No chyba, że była to decyzja trenera. Tak czy siak zanim pewnie poznamy nowe nazwisko na ławce Lokomotivu, trzeba jutro zagrać ligowy mecz. I ja tu widzę pewne zwycięstwo osieroconych gospodarzy, po ciekawym, wesołym hokeju. Kurs na Loko nie powala, szukam czegoś innego, goście powinni dołożyć bramkę lub dwie

over 4,5 - 2,00 na fortunie   

Dramat dzisiaj, wszystko chybione...ale jutro musi być lepiej :)
 
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
Na początek kilka słów do wszystkich, którzy uaktywniają się na forum tylko po to, żeby wylać swoją krytykę wobec niepowodzeń innych użytkowników. Doskonale wiem, że moje niektóre przewidywania się nie sprawdzają - nie musicie mi o tym przypominać, a jeśli musicie to sprawiedliwie byłoby się najpierw wykazać własnymi umiejętnościami, wiedzą i doświadczeniem. Komentarze i przytyki na poziomie gimnazjum możecie sobie darować. Dodam jeszcze, że konstruktywną krytykę przyjmę z otwartymi rękoma - najlepiej zamieszczoną w temacie publicznie, a nie w wiadomości prywatnej lub innej formie - trochę odwagi i wiary w siebie! Na koniec: Kto nie miewa spadków skuteczności niech pierwszy rzuci przysłowiowym kamieniem. Ja tym czasem podejmuję kolejną próbę przełamania swojej "złej passy", o ile moje typowanie w tym temacie można nazwać złą passą, gdyż suma summarum dotychczasowe typy dają (może nie imponujący, ale jednak) plus. Polecam sprawdzić! Tym czasem:

 

Traktor Czelabińsk - AK Bars Kazań: Mimo ostatniej wpadki w Nowosybirsku dzisiaj ponownie zaufam ekipie z Kazania. Nie oglądałem tego spotkania, ale z relacji "świadków" wiem, że goście w meczu z Sibirem prezentowali się jak nie oni co zresztą przyznał bramkarz nowosybirskiej drużyny - Krasikov - w jednym z pomeczowych komentarzy. Skupmy się bardziej na Traktorzystach. Analizując ich poprzednie spotkanie popełniłem błąd nie biorąc pod uwagę rozstrojenia zespołu powrotem z niewyobrażalnie długiej delegacji. Możliwe, że jeszcze w jutrzejszym spotkaniu będą odczuwać skutki podróży na wschód. Dodatkowo lista kontuzjowanych zawodników z Czelabińska się wydłuża. Do pauzującego Bailena i Thomasa dołączą Glinkin i Menshikov, a według niektórych źródeł mogą nie zagrać dodatkowo Sedlak, Hyka, Kruchinin i Isaev. Jeśli te pogłoski okażą się prawdą to będzie to ogromne osłabienie gospodarzy, bo lista nieobecnych jest wystarczająco długa i bez ostatnich nazwisk. Myślę, że Kazań nie przegra drugiego spotkania z rzędu. Po ostatniej porażce nie ma mowy o ewentualnym niedocenieniu przeciwnika ze strony gości i dwa punkty pojadą do Tatarstanu.

AK Bars Kazań @1,84 Unibet       

 

Lokomotiv Jarosław - Dynamo Ryga: W tym przypadku to bardziej przeczucie niż analiza, ale czasem można zaufać instynktowi. Dynamo bardzo słabo od początku sezonu. Porażka za porażką. Sporadycznie zdarza im się złapać jakieś punkty, ale i to wyłącznie na swoim terenie, a to będzie dla Łotyszy trzeci mecz wyjazdowy. Zespół gospodarzy opuścił trener. Kanadyjczyk mocno mieszał w drużynie ciągle rotując składem. Nie pozwolił poszczególnym formacjom pograć dłużej ze sobą. Nikt nie wie jaka była sytuacja w szatni, ale kto wie czy zawodnicy nie grali "swojej gry" w celu pozbycia się szkoleniowca? Może nie mogli się dogadać lub był inny powód. To tylko moje domysły. Myślę, że gospodarze nawet z problemami mają sporą szansę pokonać przyjezdnych, a jeśli jutro zagrają dobry mecz to Łotysze ponownie mogą zjechać z lodowiska pokonani różnicą kilku bramek.

Lokomotiv Jarosław -2.0 (handicap) @2,55 Unibet       
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
kibic-zwierze 42,1K

kibic-zwierze

Użytkownik
Nie no @rasijskij nie przejmuj się nimi. Robicie tutaj kilku najlepsza robotę na tym forum. Dzieki Tobie, Markowi i jeszcze kilku hokej na tym forum zamiata. Nie ma co nawet im poświęcać czasu. Robcie swoje. 
​​​​​​
 
jozzy22 530,3K

jozzy22

Użytkownik
cytat z dnia 25 września 2019 00:38 przez kibic-zwierzeNie no @rasijskij nie przejmuj się nimi. Robicie tutaj kilku najlepsza robotę na tym forum. Dzieki Tobie, Markowi i jeszcze kilku hokej na tym forum zamiata. Nie ma co nawet im poświęcać czasu. Robcie swoje. 
​​​​​​
Podpisuje się obiema rękami.  Lamusami szkoda się przejmować.  Róbcie swoje Panowie bo odwalacie kawał dobrej roboty
 
B 1K

brylant1984

Użytkownik
cytat z dnia 25 września 2019 00:38 przez kibic-zwierzeNie no @rasijskij nie przejmuj się nimi. Robicie tutaj kilku najlepsza robotę na tym forum. Dzieki Tobie, Markowi i jeszcze kilku hokej na tym forum zamiata. Nie ma co nawet im poświęcać czasu. Robcie swoje. 
​​​​​​
 
100% racji !!!
 
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
Wracając do tematu skuteczności. Dzisiaj mając z rana trochę czasu zacząłem przeglądać temat dotyczący poprzedniego sezonu KHL w szczególności zwracając uwagę na swoje własne wpisy. Bardzo szybko doszedłem do wniosku, że w tym sezonie gram o wiele bardziej zachowawczo w porównaniu do poprzedniego. Podczas zeszłorocznych rozgrywek (przynajmniej w pierwszej połowie sezonu) typowałem w większości zwycięzców w czasie regulaminowym, a sporo postów zawierało zakład z handicapem.  Wchodziło sporo kursów rzędu &gt;2,00, a zdarzały się i &gt;3,00. Podsumowując bardziej ryzykowna gra przyniosła w dłuższej perspektywie większy zysk niż "bezpieczniejsza" strategia w tym sezonie. Pomyślę jeszcze do popołudnia nad kolejnymi dzisiejszymi spotkaniami i postaram się dopisać coś ciekawego poza spotkaniem w Czelabińsku i Jarosławiu.
 
dragons 31,8K

dragons

Użytkownik
cytat z dnia 25 września 2019 00:38 przez kibic-zwierzeNie no @rasijskij nie przejmuj się nimi. Robicie tutaj kilku najlepsza robotę na tym forum. Dzieki Tobie, Markowi i jeszcze kilku hokej na tym forum zamiata. Nie ma co nawet im poświęcać czasu. Robcie swoje. 
​​​​​​
Także uważam , iż wykonujecie ŚWIETNĄ ROBOTĘ  w tym dziale.Fachowo i z sercem,jeden z najlepszych działów na tym forum - po prostu warto tu zajrzeć.
A sam sport jest nieprzewidywalny - w końcu targają nim różne czynniki ludzkie (min. kontuzje , wahania formy,dyspozycja dnia), emocje , korupcja.
O strategii (zawsze weryfikuje ją rzeczywistość :) , czy intuicji bukmacherskiej nawet nie wspomnę.
Niektórzy jak widzę nie potrafią tego pojąć. 
Cieszę się , że mogę czegoś się tutaj dowiedzieć , skonfrontować moje typy z Waszymi przemyśleniami.
Ja na dziś krótko dwa typy zgodne z przedmówcami które wydaja mi się rozsądne ( rzeczywistość skoryguje ;-) :
Traktor Czelabińsk - AK Bars Kazań   @ 2 RT - 1,90 
Podobnie jak kolega rasijskij  argumentuje jakością gry ekipy z Kazania na tle kontuzjowanych "traktorzystów" I chęć powetowania wpadki w Nowosybirsku.
Lokomotiv Jarosław - Dynamo Ryga  @over 4,5 - 1,90
Podobnie widzę to spotkanie jak kolega roberto18.Po zamieszaniu z trenerem i przegranej z Jokeritem - gracze Lokomotivu mając sporo mocy z przodu powinni wbić parę bramek zawodnikom z Rygi którzy także powinni coś dołożyć.Tez początkowo skłaniałem się ku handicapowi Lokomotivu, ale po przemyśleniach pozostanę przy wyniku overowym.

W ramach luznych przemyśleń chodziło mi po głowie zwycięstwo Magnitki z Astaną  (która faktycznie prezentuje się z meczu na mecz lepiej).Ale czy gra hutników wygląda na tyle by obrać ich stronę - może jednak  warto poczekać by odpowiednio zweryfikować ich umiejętności.
W meczu Jokeritu z CSKA - wierzę że gospodarze postawią się i coś strzelą - co rokuje mi over 4.5 @2 - ale to to też w ramach luzu.
 
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom