>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<
Fortuna bonus

SHL, Liiga, Metal / Get Ligaen - Skandynawia / Finlandia 2019/2020

Status
Zamknięty.
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
W tym temacie dzielimy się swoimi spostrzeżeniami na temat lig skandynawskich i ligi fińskiej. Zapraszam do dyskusji, zamieszczania ciekawostek dotyczących rozgrywek i typów z analizami!
 
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Moze zaczne te zakladke, mało czasu niestety:

HPK-Karpat

Przy okazji Ligi mistrzów opisywałem te ekipy. Dla mnie HPK nie wzmocniło składu , no co najwyzej bilans na zero. Karpat ciekawe transfery, troche jeszcze roboty nad ułozeniem ale tak ma wiekszosc. Dzis taki pierwszy mały rewanz na ubiegloroczny finał., 
Ja dzis stawiam na to , że Łasice lepiej rozpoczna Liiga

Karpat ml kurs 1,66 fortuna    
 
Otrzymane punkty reputacji: +32
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Dzis spróbuje zajrzec do Szwedzkiej SHL gdzie jestesmy po pierwszej kolejc. Daleko idacych wnioskow jeszcze nie ma co wyciagac ale moze co do nastepnej kolejki to nasuwaja mi sie takie typy

HV71-Froluda

Mistrz kraju  słabo zaczoł rozgrywaki( ale taki maja styl), skład troche zmieniony, moze powiedziec czuc wiecej mlodosci , niemniej jednak dzis przegrana u siebei beda chceili spbie odbic. Rywal który równiez polegla w pierwszym meczu wg kadrowo słabszy nic przed rokiem i tutaj pokusiłbym sie o czysta dwójke

Froluda RT kurs 2,4    
Froluda z x kurs 1,59 ( do dubla )

Oskarsham - Leksand


Spotkanie beniaminkow. Dla mnie lepiej zbudowany zostal zespół Leksand , ktory czesto goscił w najwyzszej klasie rozgrywkowej, jest to klub z wielkimi tradycjami hokejowymi i mysle ze goscie, którzy pokonali w 1 kolejce Malmeo pojda za ciosem 

Leksand z x kurs 1,57

ako 2,50 fortuna
    

 
 
M 15K

mijon

Użytkownik
Dziś 3 kolejka Liiga i 7 spotkań ale wybieram  jednego strzelca ,młodego perspektywicznego ambitnego Fina Jesse Puljujärvi 2.3 fortuna jak dla mnie najwieksza gwiazda Karpat (lider zeszłego sezonu) gdzie z powodzeniem dawał rade za Oceanem w Nafciarzach, będzie niewątpliwe godnym następcą po Leskinenie oczywiście nie zapominajmy o Pessonenie, który przyszedł z Vaxjo oraz doświadczony Mika Pyorala czy Jussi Jokinen także spodziewam się dużej ilości bramek ze strony Karpat ze średniakiem z Jukkurit (14 miejsce zeszły sezon).  
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
Leksand - Skelleftea

Jeszcze jeden typ na dziś i krotko bo mecz za chwile. Skelleftea fajna paczka z ważniejszych odejść przed sezonem chyba tylko Holloway i Djuse, został Moller czy Lindstrom, doszli Kiiskinen, wrocil Burstrom, czy Lundberg. Tommy Samuelsson kontynuuje swoja prace i mam wrazenie ze tego wlasnie zespol potrzebowal, wzmocnienia obrony bo z przodu było bardzo przyzwoicie i stabilizacji. Mogą solidnie namieszać w tym sezonie. Leksand im lezy, kolejnych 12 zwycięstw z tym rywalem z rzedu do tego  7 kolejnych zwycięstw na obcej tafli. Leksand czeka walka o utrzymanie. Trzon zespołu i najważniejszych graczy utrzymano ale te "wzmocnienia' mnie nie przekonują, zawodnicy niby doświadczeni z duza iloscia gier ale oni nieczego w karierze nie osiągnęli znaczącego. Zackirsson na pewno gwiazda zespołu i chyba jedyne swiatelko w tunelu. Hult przeciętnie w DEL, Ahnelov podobnie w KHL, Wannstrom bodaj dopiero 3cia formacja w slabym HV. Ogladalem mecz Skelleftea Bern w Lidze Mistrzow gdzie wyglądali fajnie, pomysłowo, jakby dobrze przepracowali okres przygotowawczy i mieli już ta swiezosc, pomysl. Ide w strony przyjezdnych którzy maja na lyzwach więcej jakości i atutow by dziś wygrac. Kurs 2,40 bardzo przyjemny. Powodzenia.
 
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Dziś podróż na północ. Z braku czasu będzie krótko, ale też nie chcę żeby to był klasyczny suchar, więc... !

Ilves - Karpat - 2 ML 1.86 lub 2 RT - 2.38- fortuna   

Gospodarz meczu nie ma zbyt wielu argumentów żeby podjąć równą walkę z drużyną z Oulu. To zdolna i ambitna drużyna, ale z wieloma mankamentami ( zwłaszcza w obronie ). Na pewno u siebie będą chcieli pokazać pazur i nie będzie to dla Karpat spacerek, ale różnica jakości jest spora. Antonen bardzo fajnie rozpoczął sezon. Jest aktywny, szuka pozycji do strzałów, szuka kolegów. Bardzo fajnie się odnajduje w takiej radosnej i ofensywnej grze. Aż się prosi, żeby zagrał w formacji z Leino. Trochę trudno będzie oszukać obronę z Oulu. Heshka, który z niejednego pieca jadł chleb ( znają go dobrze kibice KHL ) Niemela, czy świetni nowocześni obrońcy z bardzo dobry podaniem i strzałem, jak Krejcik, czy Bystrom. Atak pierwszej formacji młodziutki, zdolny, waleczny ( Puljujarvi, Tieksola ). Jest Pesonen, Koblizek bardzo sie rozwinął w poprzednim sezonie. W tym też już strzela. Karpat w tym sezonie jeszcze bez porażki i myślę, że po dzisiejszej kolejce to się nie zmieni.

Lukko - Tappara - 2 ML 1.79 - fortuna   

Gospodarze trochę niespodziewanie stawili opór rozegranym Pelikanom. Man of the match dla mnie Oskari Setanen. To był w ogóle mecz bramkarzy. Dobre ofensywne spotkanie. Podobnie może być dziś. Gospodarze mają kim straszyć: Westerholm(s), Koivisto, Elo, który jeszcze sezon temu strzelał dla Langnau z NL, ale z Toporami jakoś zawsze mieli pod górę. Tappara podobnie jak Karpat mocno zaczęła sezon. Najbardziej zadziwia 36 letni Kuusela. Tak sie zastanawiam ile paliwa w baku ma ten facet. On,Ojamaki, Virta, czy Morley, który przyszedł z SaiPy, to będzie siła napędowa  drużyny z Tempere. Spore znaczenie będzie miała obsada bramki. W ostatnim meczu na lód wyjechał Garteig i zagrał dobre spotkanie. Heljanko z JYP popełniał błędy, ale takie falstarty sie zdarzają. Dziś to raczej on stanie w bramce.

Liiga już nie raz nas zaskoczyła. Jak będzie dzisiaj zobaczymy wieczorem. Po głowie chodzą mi jeszcze Pelikany. Po ostatniej domowej porażce na pewno w szatni odbyła się długa rozmowa i dziś to będzie zupełnie innym zespół. Rywal bardzo trudny, ale jak wyciągną wnioski z ostatniej porażki i poprawią skuteczność, to dziś pokonają TPS.







 
 
Otrzymane punkty reputacji: +50
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej


Na północy Europy czuje się najlepiej. Tym razem dwie propozycje z SHL

Brynas – Farjestad – 2 ML – 1.96 – fortuna   

Ekipa z Gavle wzmocniona przed sezonem zaciągiem kanadyjskim i Rodinem. Sezon temu do końca bili się o PO i tak naprawdę bardzo niewiele zabrakło. W tym sezonie awans do fazy play off, to cel numer jeden. Ja ich tam widzę, ale czy tak będzie (?) Zestawienie pierwszej formacji na pewno robi wrażenie, ale to trio nie pociągnie całego ataku, dlatego musi być wsparcie z niższych formacji, a tam troszkę brakuje. Descheneau już strzela, Zattenberg się ogrywa, ale obrona i PP do poprawy, bo Farjestad przewagi na pewno wykorzysta. Leskinen, czy Lingqvist to uznane marki. Do tego wzmocniona obrona ( chociażby Mozik ) i chęć powrotu na szczyt. Skład jest mocny, w klubie panuje dobra atmosfera. Jest plan i narzędzia do tego by powrócić na szczyt. Może jeszcze nie teraz, ale w dłuższej perspektywie czasu nie jest to niemożliwe.

Linkoping – Rogle – 2 ML – 1.90 – fortuna   

Linkoping po fatalnym zeszłym sezonie wiele rzeczy zostało wywrócone do góry nogami. Trochę zmian kadrowych z trenerem włącznie mają wprowadzić nieco spokoju.  Patrząc jednak na rooster można dostać bólu głowy. Nie wiem ile można ugrać tym składem, ale widzę ich bliżej dna tabeli, niż nawet  jej środka. Zupełnie inaczej sprawa się ma jak o Rogle chodzi. Sporo dobrych wzmocnień z Everbergiem  w ataku i Willem w bramce. Kręgosłup utrzymany. Ostatnio porażka, którą trudno wytłumaczyć, ale patrząc na dzisiejszego rywala….druga z rzędu nie powinna się zdarzyć.
 
Otrzymane punkty reputacji: +56
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka.

Poniżej krótki wywód na temat jutrzejszego meczu w fińskiej ????

Tappara - Karpat - 1 ML - 1.69 - fortuna   

Przyznam, że dziwne kursy wystawione na to spotkanie. Ja tego nie rozumiem. No ale nie ma co brnąć w tym kierunku...Liderzy Toporów w dużej formie. Strzela praktycznie cała pierwsza i druga formacja, a Kuusela przechodzi siebie samego. Złośliwi piszą o emeryturze, a on przeżywa drugą, czy trzecią młodość. Pierwsza para obrońców bardzo aktywna również z przodu. Widać wspaniałe wyszkolenie techniczne. Jazda nisko na nogach, świetna technika jazdy do tyłu. W bramce troche kłopot :) bo Garteig broni kapitalnie w tym momencie sezonu. O obsadzie bramki w zasadzie może decydować rzut monetą. Cały zespół gra bardzo widowiskowy, szybki i co najważniejsze poukładany hokej. Za taki start sezonu kiedyś będzie trzeba zapłacić, ale zanim nastąpi "doładowanie" jeszcze pare kolejek. Delegaci z północy również mocno zaczęli sezon, ale tego można było się spodziewać. Zespół kompletny, ale jeszcze bez błysku. Defensywa top 3 całej Liigi. Liderzy ataku na tą chwilę tylko zaznaczyli swoją obecność, ale to wszystko będzie sie rozkręcać. Zwycięstwa mniej przekonujące, ale jest trochę kłopot w bramce i od postawy goalie sporo będzie zależało. Jeśli Tappara zagra na takim poziomie, jak od początku tego sezonu, to bramkarz nie będzie mógł mrugnąć powieką. W którąkolwiek stronę nie pójdzie wynik nie będzie to zaskoczenie. Zdziwię się jedynie wtedy, jak któraś ekipa wygra 3-4 bramkami :) Nie do końca jestem pewien kierunku, który proponuję ( o ile w hokeju można być czegoś pewnym ) dlatego nie szalejcie ze stawkami. Obie drużyny na pewno mocno sie "zepną" na to spotkanie.
 
 
Otrzymane punkty reputacji: +41
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
To moze spotkanie z ligi norweskiej

Lillehammer - Frisk Asker (2-3)

Gospodarze dobrze zaczeli lige, moze i rywale nie wymagajacy ale co mieli wygrac wygrali. Dzis do ich hali przyjezdza mistrz kraju i spodziewam sie ciezkiego meczu, Frisk przed sezonem wzmocniony i napewno beda chcieli podtrzymac zwycieska passe, ide w gosci

Frisk ml kurs 2,03 fortuna    
 
Otrzymane punkty reputacji: +28
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka.

Kolejna wycieczka na północ:


Orebro - Rogle - 2 ML - 1.9 - fortuna   

Atuty gospodarzy można wymienić jednym tchem: Furch, Salminen, Rask, Lindolm, Brome. Z tym, że były goalie Czerepów i Omska w tym sezonie zagrał jedynie jeden naprawdę dobry mecz. Salminen i Rask jeszcze sie nie rozkręcili, Lindolm jeszcze bez punktu ! i jedynie Brome trochę straszy. W drużynie panuje trochę bałagan Obrona popełnia błędy, ale jak to wszystko sie naprawi i skoryguje, to Orebro może trochę namieszać. Mają szanse z Rogle jeśli to będzie otwarte spotkanie. W drużynie gości jest sporo więcej atutów i chyba nie ma co liczyć na typową grę "północ/południe". Everberg, Matson, Zaar robią swoje. Z tyłu jest Hansson, który ma szukać podaniem napastników i bardzo fajnie to robi. Liczyłem na jego asysty i sie nie pomyliłem. Już 3 punkty. Większa jakość na pewno po stronie gości i mam nadzieje, że to sie przełoży na wynik. Rogle czasem lubi mieć przestoje, ale wierzę, że nie jutro :)



Skelleftea - Frolunda - 2 ML - 1.89 - fortuna   
Trochę sie obawiam tego typu, ale spróbuję. Wiadomo od czego zaczne :) - Rickard Hugg. Na razie bez punktu, małe minuty i trochę zawód, bo wygląda to tak, jakby chłopakowi brakowało krzepy :) Odbija sie od obrońców przeciwników, a to przecież nie ułomek. Jako monolit Skelle wygląda naprawdę dobrze i to bardzo waleczna drużyna. Czasem się wydaje, że już będzie można zapisać minus na ich koncie, a oni wyciągają wynik z minus 1, minus 2. Od początku sezonu bardzo aktywni Mooler i Lindstrom. Frolunda jutro będzie miała ciężko, ale ostatnie dwa mecze już na fajnym poziomie ( chociaż słabsi przeciwnicy ). Sporo zawalają Frolundzie bramkarze. Przy okazji opisu transferów SHL pisałem, że dla nowego goalie Indians - Rubina - SHL to mogą być za wysokie progi.....Niestety na tą chwilę tak to wygląda, ale to bardzo młody bramkarz ze sporym potencjałem i jeszcze pokaże na co go stać. Nicklas Lasu na razie sie nie spłaca, a to fajny center. Może jeszcze za mało czasu dostał, może jeszcze nie ta forma....może jutro sie przełamie. Dla kontrastu szaleje Hjalmarsson i Lasch. Frolunda ma bardzo dobry team chociaż liderzy zespołu już w okolicach 30-stki. Zatem trzeba coś jeszcze wygrać :) Najbliższy cel - Skelle
 
Otrzymane punkty reputacji: +41
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej


Hejka ????

Jukurit - HPK - 2 ML - 1.78 - fortuna
( 2 RT - 2.3 - fortuna
  

Gospodarze zaskakująco dobrze zaczęli sezon. Ostatnio dwie wygrane. Wcześniej co prawda trzy porażki, ale mecze na styku ze sporo lepszymi rywalami, jak Pelicany, czy Karpat. Wydaje się, że nie jest tak źle. W obronie bardzo fajnie wprowadza się młody Galvas, który mocno asystuje. Z przodu bardzo dobrze gra formacja Weigela, która sporo razem trenowała i to teraz przynosi punkty. Jednak mistrz jest bardzo mocny i do tego już całkiem, całkiem rozkręcony ( bo przecież CHL ). Innala, Puustinen, Cornet, Kunyk, czy wdrażany do składu Krivosik, to naprawdę duża moc ofensywna. Bardzo mi się podoba gra "kanadyjskiej" formacji. Umiejętności spore, poza tym goście się lubią. Widać tą chemie i to przekłada się na bramki. HPK mimo, że tylko w przyzwoitej formie, to i tak powinni strzelić tą jedną bramkę więcej :) Są po prostu sporo lepszą drużyną.
 
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Heja ????

Zawsze obiecuję, że będzie krótko, a nigdy mi nie wychodzi. No ale dziś naprawdę będzie :)

Linkoping - Vaxjo - 2 ML - fortuna    

Okazuję się, że zmiana trenera w ekipie z nad rzeki Stångån na razie nie przyniosła kompletnie nic dobrego. Gra może nie wygląda już tak fatalnie, jak na początku sezonu, ale nadal zamykają tabele. Mizerny atak i fatalna obrona to cechy główne zespołu. Po drugiej stronie Vaxjo, które cały zeszły sezon miało problem z grą w delegacji. W tym sezonie mają problem ze wszystkim. Muszę tam głębiej zapuścić żurawia, bo z drużyną Lakers dzieje się coś złego. Wczoraj mecz na przetarcie. Udało się wygrać, ale mimo przeciętnej klasy rywala mam wrażenie, że jakby to spotkanie potrwało nieco dłużej, to różnie by mogło być. Jutro szansa, żeby trochę podciągnąć się w tabeli. Nie wolno tego przegrać. Chciałbym, żeby Vaxjo się zgrało i rozpędziło, bo dobrych zmian było wiele i rooster bardzo solidny.

HV - Skelleftea - 2 ML - fortuna   

HV się męczy ze swoją grą. Sandin robi co może, ale brakuje wsparcia chociażby Camary, który nawet nie zdobył punktu. Froberg nie może sie wkręcić w tą filozofię gry. Skelle z kolei wczoraj wręcz rozjechane przez Frolunde. Walczyli przez dwie tercje, ale na początku 3T dostali kolejną brame na 1:4 i to zabiło w nich chęć walki. Zespół na pewno jest podrażniony. W dwa dni wiele nie da sie poprawić, ale goście na bank sie zmotywują i jutro liczę na ich win. Nawet zaryzykowałbym RT, ale różnie może być, więc ML jest fajną, dodatkową podpórką.


No i taki wariat :) Oskarshamm - Lulea - gospodarz win :p Sam tego nie gram. Ale nie zdziwię się, jak to "siądzie"





 
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka ????

Jukurit - TPS - 2 ML - 1.89 - fortuna   

Dobra passa Jukuritu trwa. W zasadzie w pięciu ostatnich meczach zdobywali większe lub mniejsze punkty. Wyjazdowa porażka z SaiPą, wcześniej mistrz z HPK ograny w podstawowym czasie gry, ale to też nie jest tak, że Jukurit gra porywający hokej. Ok ! Leskinen się obudził, formacja Wiegela nadal fajnie punktuje, Piitulainen poszalał, ale w przypadku tego ostatniego to bardziej kwestia świetnej dyspozycji dnia, niż ogromnego talentu i możliwości. Cała drużyna zanotowała progres, ale jutro idę w kierunku gości. Ostatnio trochę nierówna, szarpana gra drużyny TPS, ale wydarte zwycięstwo na trudnym terenie. W bardzo dobrej formie goalie Tirronen. Flippula, Pajuniemi, czy Holm zaczynają się rozkręcać. Drużyna z Turku ( najstarsze miasto w Finlandii ) na pewno musi uważać na karne minuty, bo sporo ich łapią, a z kolei słabo bronią w osłabieniu. Jeśli tylko trochę poskromią temperament, to jutro wyjadą jako zwycięzcy z Mikkeli.

Liczę też jutro na zwycięstwo Pelikanów.

Pelicans - Ilves - 1 ML - 1.69 - fortuna   

Gospodarz co prawda trochę faluje, ale forma powinna sie stabilizować i iść do góry. Po ostatnim bardzo dobrym sezonie, gdzie rundę zasadniczą zdaje sie skończyli na podium apetyty są ogromne. Po drugiej stronie Rysie, które fatalnie zaczęły sezon. Druga sprawa, że w większości topowi rywale na otwarcie. Potencjał po stronie gospodarzy i ja idę w tym kierunku. Nie spodziewam się drugiej domowej porażki z rzędu oraz wielkiego oporu Ilves ( więc może nawet RT )



Ciekawe co zrobi HPK no nie (?)


 
 
Otrzymane punkty reputacji: +29
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Ja tez kilka zdan od siebie co do tej zakładki
Oczywiści zgadzam sie z kolegoa @suomi co do meczu Turku, bo sam tez to proponuje i zagram. Choc gospodarze u siebie groxni to jednak jakosci po stronie gosci i ja tutaj proponuje taki typ 

Turku z x kurs 1,52

do dubla poszukalem sobie spotkania w SHL
Mecz Brynas kontra Djurgarden . Analizujac sklad gospodarzy stwierdzam mimo wszystko dosc spore ubytki, których tak szybko nie pojdzie uzupelnić , mlodziez pewnie sie rozwija ale czasu potrzeba. Skład gosci mówiąc wprost sie nie osłabił, nawet bym powiedział, że jest wartosc dodana, dla mnie na ten moment to goscie sa faworytami ale tez proponuje podporke

Djurgarden z x kurs 1,52

ako 2,31 fortuna
 
Otrzymane punkty reputacji: +29
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
????

To co...jutro nam się zmieni lider SHL ?

Leksands - Frolunda - 2 RT - 1.93 - fortuna   
Frolunda -1,5 - 2.51 - fortuna   

Rogle - Lulea - 2 ML - 1.99 - fortuna    

Frolunda jutro walczy o lidera. Dwa warunki: sami muszą wygrać, a Rogle musi przegrać. Ja przyjmuje taki scenariusz. Mam wątpliwości, czy drugi warunek będzie spełniony, ale próbuje. Najlepiej jakby Lulea wygrała w 60 minut, a to nie będzie łatwy mecz, bo gospodarz mocno wszedł w sezon i chyba jeszcze za wcześnie na zjazd formy. Kalendarz tak sie ułożył, że Rogle i Lulea grały do tej pory ze słabszymi ekipami ( poza jakimiś tam wyjątkami ). Pytanie kto stanie w bramce Rogle. Uwaga - Will nie jest w formie ! Rifalk prezentuje się lepiej. Teoretycznie Lulea może zostać nawet liderem SHL, ale ta wersja nie pasuje mi do koncepcji :) W każdym bądź razie Tyvarinen i spółka powinni wygrać ten mecz. Lulea ma rooster na pierwszą piątke RS w SHL ! ( raczej 4-5 miejsce ) . W drugim spotkaniu Frolunda jedzie do Leksand. Gospodarze nie mają nic do stracenia. Organizacja w klubie, jakość graczy i w zasadzie wszystkie inne kwestie po stronie gości. Gości, którzy zaczynają grać swój hokej. Potencjał ogromny. Tak naprawdę tylko jakaś niewytłumaczalna nieskuteczność gości, albo genialna postawa goalie Leksand może sprawić, że Frolunda tego nie wygra. Każdy inny scenariusz zakłada zwycięstwo Indians. Jeśli będą szachy - Frolunda wypunktuje gospodarzy, jeśli będzie otwarty mecz - gospodarz coś strzeli, ale mecz i tak wygrają goście.
 
Otrzymane punkty reputacji: +76
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Ja dzis ide w takiego tripla:

Karpat RT    
Tappara RT    
Froluda z x     

ako 2,8 fortuna    

Przepraszam ze krotko. Oba finskie zespoły w formie, i sadze ze miedzy nimi bedzie wysci o fotel lidera w Liiga, kadrowo tez sa mocniejsi niz rywale i sadze ze w RT sie uporaja z goścmi. Frolude opisal kolega @suomi i jak najbardziej sie z tym zgadzam.
 
Otrzymane punkty reputacji: +75
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Dzisiaj kompletny brak czasu, więc z góry przepraszam za same typy i brak jako takiej analizy, ale chwilę się nad tym pochyliłem i widziałbym to tak:

Orebro - Skelleftea - 2 ML - 1.91 - fortuna    

Linkopings - Malmo - 2 ML - 1.81 fortuna   

Orebro mam wrażenie, że nie wie w którym kierunki iść i co robić. Mają kilku fajnych graczy ( Brome, Rask ), ale problemy organizacyjne i brak określonego kierunku nie stawia ich tutaj w roli faworyta. Skelle ma pakę, a w dodatku liderzy zaczynają mocno GRAĆ.
Malmo co prawda słabsze niż sezon temu, ale na tle rywala na pewno wyglądają lepiej. Wierze, że wczorajszy dobry mecz to nie przypadek i wycisną z tego roostera ile się da.
Frolunda wczoraj zrobiła to, co zrobić miała, ale liderem nie została, więc jutro mecz bezpośredni z Rogle i tu sprawa może być załatwiona.
 
 
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Mnie dzis kusi z Liigi kierunek Lukko

Bracia Westerholm ciagna wózek wsparci Danforthem, Elo i Koivisto. Jezeli w bramce wyjdzie Setanen to szanse sa tym wieksze. Turku solidne ale chyba rok temu byli mocniejsi

Lukko ml kurs 1,9 fortuna    
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Wracamy na północ

KooKoo - Ilves - 2 ML - 1.75 - fortuna   

Sporo zmian u gospodarzy przed sezonem. Zmiana na ławce trenerskiej, kilka zmian w polu. Wydaję się, że jest progres, ale KooKoo to ekipa środka tabeli. Reprezentacyjny bramkarz Norwegii Haukeland na tą chwilę nie gwarantuje spokoju z tyłu. Obrońcy też jacyś nierozgarnięci. Z przodu atak stara sie ciągnąć Haataja i Hakulinen, ale na Rysie to może być za mało. Ilves to nieprzewidywalny team. Dół tabeli, to na pewno nie jest ich miejsce. Myślę, że powinni iść w górę i łapać pełną pulę z takimi ekipami jak KooKoo. Na pewno typ na ich win będzie zasadny jeśli w bramce stanie Dostal. Młodziutki Czech prezentuje sie znacznie lepiej, niż Kolppanen, który nie jest goalie na poziom Liigi. Średnia wieku jedna z niższych w całej lidze co sie przekłada na taki radosny, ofensywny hokej bez specjalnego pilnowania tyłów ( co widać po ilości straconych bramek ). W otwartym meczu i wymianie ciosów Ilves może zadać ten jeden więcej, a równie dobrze może przegrać 4 bramkami :)


TPS - HPK - 1 ML  - 1.73 - fortuna   

Turku miało czas by spokojnie potrenować. Ostatni mecz zagrali praktycznie tydzień temu i na pewno te pare dni zostało dobrze wykorzystane, a było co poprawiać. Mistrz nie ma takiej siły rażenia, jak sezon temu. W dodatku ekipa HPK mocno sfatygowana, bo przecież grali w CHL. Może zabraknąć paliwa chociaż Turku w pewnym sensie im leży. Pomijam już rooster obu ekip, bo trochę o tym było. Gdyby jednak zacząć rozkładać na czynniki pierwsze obie drużyny, to większa siła jest po stronie gospodarzy. TPS dzisiaj będzie chciało wygrać  to spotkanie, a jutro delegacja do Helsinek. Dwa dni i dwa ciężkie mecze.


Po głowie chodzi też zwycięstwo JYP, ale ten typ odpuszczam. Sezon temu JYP miało u mnie przydomek "ofermy". Żaden inny zespół nie popsuł tylu kuponów.....
 
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
SHL ????

HV - Farjestad.- 2 ML - 2.14 - fortuna   
                             x2 - 1.67 - fortuna   

Podoba mi sie ten kurs. Podoba mi się bardzo :) Zobaczymy, jakie zdanie będę miał po jutrzejszym meczu ???? ale biorę to. Jedyny element dodający typowi ryzyka, to zmęczenie Farje. Z drugiej strony to profesjonalni sportowcy i mam nadzieje, że mimo ciężkich nóg jutro skutecznie powalczą, a potem 5 dni bez meczu. HV po dwóch wyjazdach zagra w Kinnarps Arena, ale nie jest to żadna twierdza. Co prawda krytykowany przez mnie Camara w końcu się obudził i razem z Sandinem mogą zrobić trochę zamieszania, ale nawet poobijane Farjestad jest mocniejsze, niż wypoczęte HV. Poza tym Farje chyba złapało wysoki optymalny pułap, gra się klei, atmosfera ok i taka gra "na luzie" powinna dać jutro zwycięstwo.

Coś mi się zdaje, że Vaxjo jutro zaliczy kolejną porażkę, chociaż nie życzę im tego. Rogle broni tronu z powodzeniem od kilku kolejek, a rywale byli bardzo trudni. - x2 - 1.61 - fortuna   
 
Otrzymane punkty reputacji: +29
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom