>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Kobiece rozgrywki 2018/2019

Status
Zamknięty.
M 56

mazinhooo

Użytkownik
Na dzisiaj polecam bliżej przyjrzeć się meczowi przedostatniej kolejki rundy zasadniczej w Basket Lidze Kobiet: AZS Gorzów - Enea Poznań
Typ +12.5 Poznań kurs 3.20 7/10 (fortuna)
Jak mówił na antenie lokalnego radia trener gorzowianek - Dariusz Maciejewski ten mecz traktuje ulgowo. Gorzowianki i tak są pewne 7 miejsca i najważniejszym meczem będzie tren wtorkowy w play-offach. Dziś zamierza trener AZS-u stosowac rotację dając więcej grać juniorkom, a także Kasi Dźwigalskiej, Agnieszce Fikiel, Darii Stelmach, czy AnnieMari Prezelj. Gorzowianki w ostatnich meczach pod formą + zespół szykuje się na PO + &quot;odpuszcza&quot; wynik w dzisiejszym meczu. Poznanianki z nowym trenerem Wadimem Czeczuro złapały wiatr w żagle. Mają dwie dobre Amerykanki, które napsują sporo krwi miejscowym. Wystarczy przypomnieć ostatnie wyniki z mocnymi ekipami:
Poznań - Arka Gdynia 74:78
Poznań - Artego 75:81
Tak wysoki handicap z tak wysokim kursem często się nie zdarza. Łapać póki buki tej linii nie zmienią.
Można też spróbowac szukać niespodzianki i grać na Poznań po kursie 21. Poznanianki mają o co grac, czyli o utrzymanie. Jeśl dziś wygrają, to nie muszą się oglądać na Ostrów i mają już utrzymanie pewne.
Można też próbować tylko za nieco mniejszą stawkę:
Widzew +8.5 3.20 3/10 (fortuna)
zwycięstwo Ostrowa 6.00 2/10 (fortuna)
Ostrów wygrywając, przedłuża swoje szanse na utrzymanie, a Artego dzis prawdopodobnie bez rozgrywajacej Julie McBride i również oszczedzac się będą na PO. A Widzew ostatnie tygodndnie ma calkiem dobre.
 
N 71

nba3

Użytkownik
Basket Gdynia (Kobiety) -9.5 vs AZS UMCS Lublin (Kobiety) 1.85
Gdynia wciąż może i powinna wygrać 2 ostatnie spotkania, no i liczyć (na co spore szanse), że Energa wygra ze Ślężą i Gdynia zaczyna PO na swoim parkiecie. Są dużo lepsze niż Lublin, zwłaszcza pod koszem. No i Kiesel złapała kontuzje 2 mecze temu w Gdańsku, ostatnio nie grała, wczoraj co prawda pojechała do Gdyni z drużyną, ale nie ma pewności, że zagra. Tak czy siak, Lublin bez względu na wszystko skończy na 8 pozycji, będzie grał z CCC w PO, więc logiczne, że więcej minut dostaną młodsze zawodniczki.

Stal Ostrow Wielkopolski (Wom) vs Sportowa Politechnika Gdanska (Wom) -15.5 1.85
Po prostu widzę różnicę między tymi ekipami. Ostrovia jest przesłaba, bez Amerykanek, Ossowska rzuca 30 punktów, ma 13 zbiórek i 7 asyst, a one przegrywają z Poznaniem. Rotacja krótka bardzo i do tego dość słaba, Politechnika pełnym składem, dziewczyny chcą powalczyć jeszcze o wygrane na koniec, tak mówią. Myślę, że na luzie totalnie bez spiny wygrana +20.
 
N 71

nba3

Użytkownik
Dziś nie ma czasu na analizy, ale tak na szybko to z damskiego kosza warto dziś następujące rzeczy wg mnie pograć:
UKS Lider Swarzedz (Wom) vs UKS 4 Ursus Warszawa (Wom)
2 liga kobiet, tutaj overowo powinno być, no i spodziewam się kilkunastopunktowej wygranej Swarzędza. Jest różnica, są dziewczyny z większym doświadczeniem, już ograne, po prostu jakość po ich stronie.
CS Phoenix Constanta Women - CSM Satu Mare Women
Tutaj Rumunia, Puchar, raczej nie będzie przemęczania się, więc dodatni handicap około 25 punktów będzie ok. Satu Mare ostatnio bez formy, tutaj raczej powinno być dość łatwo, więc nie ma co się spinać przed fazą play-off i męczyć czy ryzykować niepotrzebnych kontuzji czołowych zawodniczek.
Herner TC Women - Eintracht Braunschweig Women
Niemcy, faza PO, pierwsze mecze. Herner dużo lepszy, ale rozszerzają rotację przy słabszym rywalu, to samo ostatnio było w Pucharze Niemiec, gdzie z drugoligowcem wynik nie był jakiś potężny. Tutaj spodziewam się podobnej taktyki i wygranej 10-15 punktami, bez ryzyka, ale też bez wielkiej presji i ciśnienia.
AZS UMCS Lublin Women - MKK Siedlce Women
Tutaj overowo wg mnie, dużo punktów z obu stron, bo obrony są po prostu słabe, a rzucać nawet dziewczyny umieją. Dodatkowo nie spodziewam się takiego pogromu jak buki, więc dodatnie handi bardzo wysokie do wzięcia.
Widzew Lodz Women - Basket 90 Gdynia Women
Różnica klas na korzyść Gdyni, dodatkowo chcą utrzymać przewagę parkietu nad Ślężą, więc warto wygrać, żeby się nie stresować czy przypadkiem Ślęża nie pokona Energi. Widzew nie gra o nic.

Wyniki:
Swarzędz wygrał 87:55, handi pokryły.
Constanta przegrała 17 punktami, handi +25.5 około było w bukach, pokryte.
Herner wygrał +18, handi +19.5 pokryte.
Lublin wygrał 102:58, handi nie weszło, over spokojnie.
Widzew no miał dziś 2 zawodniczki, które zagrały mega spotkanie i we dwie rzuciły 50 punktów. Także handi nie weszło niestety.
Ogólnie tak czy siak dobry dzień.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
B 26,1K

bosky

Użytkownik


AZS Gorzów - Ślęza Wrocław 2 2,95 iforbet / efortuna 3,30 PLUS



Trzeci mecz półfinałowy pomiędzy siódmymi po sezonie zasadniczym gorzowiankami, a szóstą Ślęzą. Na początek parę suchych faktów - gorzowianki wygrały dwa mecze we Wrocławiu, wychodząc z -15 w pierwszym meczu i -9 w drugim o ile się nie mylę. W obu przypadkach wrocławianki traciły koncentrację na kilka minut, w trakcie których przyjezdne robiły 20-punktowy run. Niesamowita historia biorąc pod uwagę, że mówimy o 7. drużynie fazy zasadniczej, w dodatku grającej na wyjeździe bez połowy podstawowych zawodniczek. Ostatni mecz okupiony graniem liderek AZSu w pełnym, 40 minutowym zakresie.



AZS czerpie garściami z faktu, że totalnie olały końcówkę sezonu zasadniczego i skoncentrowały się na obecnych meczach. Teraz czas na słówko na temat trenera gorzowskiej ekipy Dariusza Maciejewskiego. Trenuje on gorzowianki w zasadzie nieprzerwanie od 2000 roku. Dostał ogromny kredyt zaufania i trzeba przyznać, że potrafi wydobyć z zawodniczek 120% formy. Najzwyczajniej w świecie to grono, które ma zna od poszewki i wie, czego w danym momencie potrzebuje. Przechodzimy nieco do sfery psychiki. Gorzowianki zagrają na 95% bez czwórki liderek bądź ważnych zmienniczek (jak choćby Prezelj, która odmieniła losy pierwszego meczu półfinałowego). Nie sądzę, żeby zupełnie olały ten mecz,ale bardzo prawdopodobne jest dla mnie, że dadzą się dzisiaj wyszaleć wrocławiankom, które muszą dziś wygrać, a na czwarty mecz wyciągną największe armaty z powracającą po utracie przytomności w drugim meczu Ariel-Atkins. Oczywiście kolejny mecz u siebie, to również parę groszy więcej, chociaż myślę, że jeśli nadarzy się okazja, to z przyjemnością skończą i w 3 meczach tą rywalizację. Mimo wszystko - widzę dzisiaj dużą szansę dla wrocławianek. Kurs jeszcze 2,95, chociaż spada, w bet365 było 3,30, już jest 2,20.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
WNBA 29.06.2019 20:00
Washington Mystics - Connecticut Sun
Washington Mystics(-7.5) 
    102-59
@1.84


W tym sezonie Slonca już dwukrotnie ograly Mystics, dwukrotnie w domu, najwyższa pora na rewanz.
W pierwszym meczu otwierającym sezon, CONN wygralo by 15, w drugim by 8. Pierwsze starcie to Mystics bez EDD, czy Powers, ale z Meesseman, ktora teraz rozgrywa turniej ME. Drugi mecz to juz Elena i Aerial w skladzie.
Na pewno szkoda, ze brakuje Emmy, ale Washington i tak wygląda solidnie i tutaj personalnie na tle Slonc mimo tych dwoch wczesniejszych porazek jest lepiej. Co wazne forma dopisuje bo wlasnie po tej ostatniej porazce z CONN i kolejnej z SEA, Mystics odniosly cztery kolejne wygrane i to nie byle jak wyglądające wygrane. Wszystkie na wyjezdzie, trzy z nich wysokie i tutaj szczegolnie te blowouty z LV oraz LA wyglądają swietnie.
Oczywiscie ja zdaje sobie sprawe z tego, ze Slonca poczatek sezonu mialy fajny, ale juz dwa ostatnie mecze to dwie porazki, wysoka z CHI i jednopunktowa z Dallas. Te wyniki nie wyglądaja najlepiej, zwlaszcza ta porazka z Dallas, nawet tak nieznaczna.
Mystics jak dla mnie w tej formie, nawet bez Meesseman sa dosc wyraznym faworytem.. CONN sezon zaczelo niezle, ale te dwa ostatnie mecze naprawde nie napawają optymizmem, a ja mam tez takie wrazenie, ze im dalej w las tym ten trade mlodszej z siostr Ogwumike bedzie sie odbijal coraz bardziej.
Sprobujemy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +30
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
WNBA 01.07.2019 01:00
Seattle Storm - Phoenix Mercury
Phoenix Mercury
    67-69
@1.80


SEA w domu niepokonane, ale wydaje sie, ze to idealna okazja, aby ta passa zostala przerwana. Oczywiscie juz raz w tym sezonie Seattle odprawilo we wlasnej hali Mercury, ale to nie oznacza, ze tutaj musi byc powtorka.
Phoenix w dalszym ciągu radzic sobie musi bez DT i to na pewno jest minus, ale ten sklad w mojej opinii nawet bez niej wygląda lepiej niz ten SEA, zwlaszcza jesli wezmiemy pod uwage wszystkie problemy Storm, ktore zaczely sie jeszcze przed sezonem.
Co do formy Mercury, dziewczyny mialy ciezki okres, kiedy to nawet potrafily by 15 przegrac z Dallas, ale wlasnie od tego starcia Phoenix wygralo dwa mecze, z LA by 10 oraz z IND by 22 i wlasnie te mecze daja nadzieje na to, ze Phoenix zmierza do miejsca, w ktorym byc powinno, czyli do walki o te najwyzsze cele.
Co do Seattle, bilans niezly, w ostatnim czasie dziewczyny polegly tylko z LV, ale jak dla mnie te wyniki sa za dobre jesli wziąc pod uwage to, ze out są Stewie oraz Bird. Dodatkowo teraz zespol dostal kolejny cios, gdyz wypadla z gry Loyd 15.8PPG, 3.1RPG, 2.5APG
Pierwszy mecz bez jej udzialu to co prawda wygrana z Chicago, ale bardzo wymęczona.. Owszem po 1q Storm mialy +12, ale w samej koncowce ta przewaga zmalala tylko to jednego oczka.
Tak jak wspomnialem na poczatku, Seattle w tym sezonie ogralo juz Phoenix, ale wowczas Loyd dla Storm dolozyla 17p, 3p, 4zb. No i ok, zeby nie bylo nie grala wowczas jeszcze Clark, brakowalo Paris, ale mysle, ze gorzej wyglądalo to po stronie Mercury.. Fakt, byla Turner, ktora teraz walczy z Wegrami w ME, ale brakowalo Little, Lyttle no i swietnie spisującej sie Mitchell, ktora zostala podpisana jakis czas po tamtym meczu.
W tym momencie mysle, ze Phoenix stac na wziecie rewanzu, forma rosnie, sklad lepszy niz w tym poprzednim meczu obu ekip, Seattle z kolejnym oslabieniem, warto wedlug mnie sprobowac.
 
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
WNBA 30.06.2019 22:00
Dallas Wings - Minnesota Lynx
Dallas Wings
    89-86
@2.29


Chyba warto.
Ja wiem, ze z powodu ciązy w tym sezonie nie ma Diggins po stronie Wings, wiem, ze Johnson jest na ME, a last match popsula sie Harrison, ktora dzis nie zagra.. Ja to wiem, ale patrzac na problemy ze skladem Lynx, Dallas smialo moze to wziąc.
Przede wszystkim Minnesota w tym sezonie radzic sobie musi bez swojej najwiekszej gwiazdy, Moore. Do zdrowia wciąz dochodzi Augustus. Out do konca sezonu jest Shepard, do ktorej dolączyla tez teraz Christmas, na ME jest Fagbenle.
Dodatkowo dzis nie zagra Dantas i zespol w tym momencie jest naprawde mocno okrojony. Jedyny plus, ze zagra ostatecznie Sims, ktora ostatnio zostala zlapana na prowadzeniu pojazu pod wplywem alkoholu.
Tak, czy inaczej mamy Collier, Fowles, Sims, Robinson, Talbot, Coates, Brown, z czego ani Talbot ani Coates nie pokazaly dotychczas nic wielkiego, wiec ta gra zespolu praktycznie w tym meczu opierac sie bedzie na 5 zawodniczek.
Mysle, ze Dallas jest w stanie tak okrojony sklad po drugiej stronie wykorzystac i taki kurs na pewno wart jest rozwazenia.
 
 
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
WNBA 06.07.2019 04:30
Las Vegas Aces - Washington Mystics
Washington Mystics
 [zwrot]  [zwrot] 
@1.95


Aces po przeniesieniu sie do druzyny Cambage staly sie faworytkami do wygrania tytulu... Wszystko fajnie, ale to 8-5 i nawet 4-1 last 5 az tak do mnie nie trafia, szczegolnie jesli spojrzymy na to kto i w jakiej formie stanie tutaj na przeciwko.
LV jak wspomnialem wygralo cztery z ostatnich pieciu meczow no i to sie chwali, ale w zasadzie tylko Dallas udalo sie zbic, co tez nie powinno byc znowu jakims wiekszym wyznacznikiem... Meczarnie z Fever, odprawienie Sky dopiero w ostatniej kwarcie, wysoka porazka z LA, +4 w domu z SEA i 24 punkty w drugiej polowie to nie sa rezultaty pasujące do faworyta w lidze.
Nie mowie juz nawet, ze przed tym runem 4-1 last 5, Aces zostaly zdemolowane w domu przez... WAS.
Jasne, ze Mystics maja troche brakow, przede wszytkim w postaci Meesseman, ktora walczy na Euro, ale nawet bez niej w ostatnim czasie zespol spisuje sie rewelacyjnie.
Dziewczyny na ten moment notują serie 5-0 i to 5-0 to jedno, ale same wyniki robią naprawde dobre wrazenie. Pierwsze cztery mecze tej zwycięskiej serii Mystics rozgrywaly na wyjazdach, gdzie konczylo sie na +29 z LA, +23 z LV, +16 z ATL, +7 z CHI. Ze Sky tak wysoko sie niby nie skonczylo, ale juz kolejny mecz, pierwszy po tych wojazach na wlasnym parkiecie to +43 z CONN.
Wyniki naprawde swietne i w takiej dyspozycji nawet bez Meesseman moim zdaniem tutaj ciezko bedzie zatrzymac gospodyniom rywalki. Aces oczywiscie potencjal maja niemaly, ale ostatnie starcia w zaden sposob tego nie potwierdzaja i mi osobiscie trudno sobie wyobrazic nagle przelamanie i pokazanie mocy z Mystics, ktore w tym momencie wyglądaja na ekipe poza zasiegiem.
 
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
WNBA 07.07.2019 21:00
New York Liberty - Las Vegas Aces
New York Liberty(+8.5)
    58-90
@1.59


Jeszcze przed sezonem raczej nie pchalbym sie w strone NY, ale w tym momencie uwazam, ze to handi wygląda niesamowicie apetycznie.
LV jak pisalem juz wyżej przy okazji starcia z WAS potencjal ma niemaly biorac pod uwage ilosc #1 w drafcie oraz trade Cambage na poczatku sezonu... Niestety na wyniki w ostatnim czasie kompletnie sie to jakos nie przeklada. Ok, nie licząc przerwanego meczu z Mystics ostatnio, wczesniejsze starcia to 4-1, ale mimo to nie powiem, zeby przy tych wygranych Aces porwaly swoją gra.. 
Ostatnio z WAS jeszcze przed przerwaniem meczu tez za dobrze nie bylo i to -15 do HT zdaje sie potwierdzac.
Jak bedzie dzis? No NY w tym sezonie nie mialo byc jakąs wybitna ekipą, do tego w skladzie nie ma przeciez Hartley, Allen, Zahui, a od początku nie gra Stokes, ale nie da sie przejsc obojętnie obok ostatnich wynikow dziewczyn.
Liberty wygraly cztery ostatnie mecze, w tym trzy wyjazdowe. Na dzien dobry po serii L2 dziewczyny ograly Dallas pozniej odprawiając wysoko Dream, wygrywajac z Seattle i last match z Phoenix co z tego zestawu wygląda wedlug mnie przynajmniej najciekawiej.
Oczywiscie Zahui jeszcze dzis nie bedzie, ona dopiero wczoraj ze Szwecją skonczyla przygode na ME, podobnie sprawa ma sie z Hartley, ktora dla odmiany jednak dzis ma jeszcze final.. Niewykluczony jest jednak powrot Stokes, ktora z Turcja juz dosc dawno pozegnala sie z mistrzostwami.
Nawet jednak bez Szwedki oraz Francuzki przy tym co ostatnio pokazywaly Liberty, przy tym co prezentuja Nurse oraz Charles, przy grze Aces odbiegającej znacznie od mozliwosci, moim zdaniem NY ma tutaj naprawde spora szanse sie mocno postawic.
 
 
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
ME U20 11.08.2019 14:00
Chorwacja - Izrael
Izrael(+4.5)
    
@1.66

Chorwacja - Izrael
Izrael
    
@2.168


Ostatni dzien mistrzostw, pora na wszystkie rozstrzygnięcia.
Powyższy mecz to starcie o miejsce 5. Faworytem jak widac Chorwacja, ktora juz w grupie ograla Izrael, ale czy tutaj uda się to dziewczynom powtorzyc?
Chorwatki do tego starcia podejda po minimalnej wygranej z Rumunią, ktora udalo sie odniesc dopiero po dogrywce.. Izrael z kolei wczoraj ogral Turcję, co moim przynajmniej zdaniem wygląda juz duzo lepiej.
Przy okazji tych dwoch wczorajszych starc warto powiedziec, ze oba zespoly graly oslabione, Chorwacja bez Erjavec, Izrael bez Karsh. 
Tutaj nasuwa się pytanie, ktora z tych druzyn straci bardziej. Karsh nie wykręca może zlych cyferek, ale jednak jak dla mnie to Chorwatki maja wiekszy problem, bo jednak Karla w tych mistrzostwach spisywala się dotychczas naprawde bardzo dobrze.
Do tego Chorwatki tez jednak zostawily w dniu wczorajszym troche wiecej sil na parkiecie i tutaj szczegolnie mocno forsowane byly Pavic, ktora zagrala cale spotkanie, Katavic, ktora na parkiecie spedzila prawie 40 minut, czy Skoric.
Warto tez pamiętac o tym, ze przed mistrzostwami Izrael odprawil z kwitkiem Chorwatki i to na ich parkiecie. Co wazniejsze ta sztuka Izraelkom udala sie bez Karsh, Sless, czy Eisner przy najmocniejszym zestawieniu rywalek.
Mysle, ze jak najbardziej warto tutaj sprobowac, Izrael ma papiery, zeby odprawic Chorwatki z kwitkiem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +28
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
ME U20 11.08.2019 19:00
Bułgaria - Finlandia
Finlandia(-16.5)
    
@1.78


Finał Dywizji B.
No dla mnie faworyt jest tutaj ogromny i bede mocno zdziwiony jesli Finki nie wbiją tutaj rywalek w parkiet tak jak zrobiły to w fazie grupowej.
Bułgarki w polfinale odprawily Irlandki, do tego na calych mistrzostwach przegraly wlasnie tylko z Finkami, ale wlasnie juz ten grupowy mecz z Finlandia pokazal dobitnie to jak wiele dzieli oba zespoly.
Finki w tych mistrzostwach sa nie do zdarcia i one to w kazdym swoim meczu potwierdzaja.. No ok, moze z Turczynkami skonczylo sie "tylko" na +9, ale mając do HT +15 i pewne w zasadzie pierwsze miejsce w grupie nikt tu nie musial gryźć parkietu.. Juz zreszta kolejny mecz, polfinalowy pokazal, ze mecz z Turcja to zadne obnizenie lotow przez Finki i +18 z nieźle przeciez wyglądającymi Brytyjkami zdaje sie to potwierdzac.
Poza tymi dwoma meczami Finlandia miazdzyla Greczynki, Rumunki no i wlasnie Bułgarki, z ktorymi skonczylo sie na +29.
Tutaj wedlug mnie nie bedzie inaczej, sklad Finek jest poza zasięgiem innych ekip w tym turnieju i w finale dziewczyny powinny kolejny raz pokazac swoją zdecydowaną wyższosc.


ME U20 11.08.2019 20:15
Włochy - Rosja
Włochy
    
@1.896


Finał Dywizji A.
Rosjanki w tym turnieju nie przegraly jeszcze, ale uwazam, ze tutaj jak najbardziej warto sprobowac Wloszek.
Fakt faktem w fazie grupowej Wloszki nie spisaly sie jakos wybitnie przegrywając na dzien dobry z Holandia, pozniej dostając srogą lekcje od Francji, wygrywając dopiero wysoko ze slabymi badz co badz Niemkami.
Faza pucharowa to juz jednak zupelnie inne Wlochy... Najpierw dziewczyny ograly Czeszki, w cwiercfinale z kolei eliminujac Hiszpanie, a w polfinale Francuzki i tutaj wlasnie szczegolnie te dwa ostatnie mecze robia naprawde spore wrazenie. 
Rosjanki jak wspomnialem jeszcze tutaj meczu nie przegraly i nie mozna tez powiedziec, ze personalnie ten zespol wygląda zle, ale tutaj dziewczyny jednak nie mialy az tak trudnej przeprawy do finalu jak rywalki.. Owszem, Belgia, ktora ograly w polfinale Rosjanki to moze nie ogorki, ale to tez nie Francja, czy Hiszpania. Do tego dochodzi tez niezbyt wysoko wygrany mecz juz w fazie pucharowej z Niemkami i to wszystko zebrane w calosc sprawia, ze bliżej mi do Wloszek.
Kursy juz troche pospadaly, ale wedlug mnie warto sprobowac.
 
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
WNBA 11.08.2019 21:00
Washington Mystics - Minnesota Lynx
Minnesota Lynx(+9.5)
    
@1.80


Ja wiem, ze to nie jest ta mistrzowska Minnesota, ja wiem, ze nie ma Moore i nie ma juz Whalen, wiem, ze WAS to jeden z glownych pretendentow do tytulu, ale to handi wyjatkowo mi sie podoba.
Mystics 16-7 i 7-3 w domu, wiec niezle, a do tego szesc zwycięstw w siedmiu ostatnich starciach. Ja to wszystko wiem, ale w ostatnim meczu o wygranej, nawet tej wysokiej z przeciętną przeciez Indiana zadecydowala tylko jedna, wysoko wygrana kwarta. Mecz wczesniej to z kolei bardzo wysoka porazka z okrojonym i to mocno skladem PHX. 
Teraz do tego dochodza rowniez problemy ze skladem Mystics, bowiem out jest Hawkins 9.2PPG, 4.1RPG, 0.7APG, a także najprawdopodobniej Toliver 13.0PPG, 2.9RPG, 6.0APG
Co do Minnesoty, Lynx maja 12-11 i 5-6 away, czyli daleko od tego co mozna bylo zaobserwowac przy tej druzynie za czasow najlepszych... Do tego wszystkiego jeszcze do niedawna dziewczyny notowaly serie L4 i mialy sporo problemow ze skladem.
Teraz jednak sytuacja kadrowa sie poprawila, a Lynx notują serie W2. Co wazne przy okazji tych dwoch zwycięstw to powrot na parkiet jednej z najwazniejszych zawodniczek, czyli Augustus.
Co do samych zwycięstw w dwoch ostatnich meczach, pierwsze z nich to zwycięstwo z ATL, drugie z CONN i tutaj szczegolnie ta wygrana ze Sloncami, jej rozmiar w zasadzie naprawde moze sie podobac.
Lynx lekko podlapaly wiatr w zagle, ustabilizowaly sytuacje ze skladem i tutaj mimo, ze rywal solidny, przy jego problemach personalnych jest szansa na nawiązanie wiekszej walki niz pokazują to kursy.
W zwycięstwo bawil sie nie bede, ale uwazam, ze takie handi na przyjezdne warte jest rozwazenia.
 
 
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
WNBA 01.09.2019 02:00
Dallas Wings - Washington Mystics
Ogunbowale A. (Dallas Wings) powyżej 21.5
    
@1.85


Linia wysoka szczegolnie, że mamy do czynienia z pierwszoroczniaczką, ale prawda jest taka, ze dla ex zawodniczki ND te 22 oczka nie powinny stanowic problemu.
Dallas już bez szans na PO, ale dla Arike ten sezon jeszcze się nie skonczyl bowiem ona walczy o tytuł ROY z Collier, także na wpadkę pozwolić sobie raczej nie wolno i raczej próżno się takowej spodziewac patrzac na formę Ogunbowale w ostatnim czasie.
Ostatnich 10 starć to zaledwie jeden mecz poniżej 20 oczek w wykonaniu Arike, last 5 to średnio 25.4PPG, a nie mówię już nawet o tym, że last 6 to dwukrotnie 35 punktów w jej wykonaniu.
Ogunbowale dostaje naprawde sporo minut, a dodatkowo w drużynie jest pare problemów kadrowych, więc też wiecej spada na Arike..
Takimi najświeższymi informacjami o problemach kadrowych są urazy Thornton i McGee-Stafford. Obie te zawodniczki nie graly last match vs CHI, obie są niepewne dzisiejszego występu.
No i właśnie z Chicago, Dallas mialo przy tych absencjach do dyspozycji tylko 8 zawodniczek, z czego lawka nie wniosla praktycznie nic.. Co za tym idzie, Ogunbowale całkowicie przejęla paleczkę.
Zasadniczo przy okazji tego typu martwic może jedno, mianowicie poprzedni mecz tych druzyn, w ktorym Arike nie zdobyła nawet oczka... Zgadza się, ale trzeba pamiętac, ze ona w tamtym meczu wchodzila z lawki i na parkiecie spedzila niespelna 6 minut, oddając dwa rzuty.
W tym starciu nie ma co liczyc na powtorke, w takiej formie, z problemami kadrowymi Wings, walcząc o ROY, moim zdaniem show jest nieuniknione.
 
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
WNBA 02.09.2019 00:00
Chicago Sky - Phoenix Mercury
Phoenix Mercury
    
@2.432


Chicago wygralo w tym sezonie już dwukrotnie z Mercury i dzis ma szanse na sweepa w RS. Dodatkowo Sky maja 4-0 last 4 vs PHX, a nie mowie juz nawet o tym, ze CHI w tabeli wyżej no i generalnie Sky w domu dużo lepiej niż w rozjazdach, a Mercury away bardzo, bardzo przeciętnie.
Poki co bardziej chyba warto byloby pojsc w gospodynie tego meczu, ale naprawde żal nie wziąc tutaj PHX.
Phoenix w tym sezonie miało naprawde sporo problemow ze skladem... Dlugo do siebie dochodzila Taurasi, ktora wrocila niedawno, wypadla Smith, ktora niedawno przeszla operacje, nie bylo Little, Carson, Lyttle, Turner, zawieszona byla Griner.. Co za tym idzie mimo sporych aspiracji na ten sezon, Mercury zamiast miejsca w topie, okupuja ostatnie miejsce dajace awans do PO. 
Awans jednak udalo sie juz uzyskac, co wazniejsze sklad jest juz w zasadzie optymalny, bo brakuje tylko Smith, ktora w tym sezonie juz nie zagra i teraz w tych ostatnich meczach sezonu zasadniczego Phoenix w koncu mysle może pokazac to co ma najlepszego do zaoferowania.
Oczywiscie tutaj priorytetem są PO, ale i w tych ostatnich meczach RS dziewczyny maja o co grac..
Do tego meczu Mercury podejdą z seria W2, po wygranych z NY oraz ATL.. Oczywiscie ja zdaje sobie sprawe z tego, ze Dream oraz Liberty nie sa w tym sezonie druzynami wybitnymi, ale przede wszystkim Phoenix wygrane z tymi zespolami odnioslo na parkiecie rywalek, a dodatkowo wlasnie w tych dwoch ostatnich meczach zespol mogl zagrac obecnie najmocniejszym skladem.
No i to sa naprawde dobre wiadomosci, ktore sa dobrym prognostykiem i przed starciem z CHI i koncowką RS i zblizającymi sie PO.
Sky sezon maja poki co lepszy niz Phoenix i maja 2-0 z Mercury w tym sezonie, ale prawda jest taka, ze personalnie jest to zespol slabszy niz rywalki.. Nie można tez zapomnieć, ze zespol radzic sobie musi bez Lavender, ktora nie gra juz co prawda od kilku spotkan, ale ktorej cyferek bez dwoch zdan jednak brakuje.
Do tego wszystkiego dochodzi seria L2 Chicago i tutaj moze jeszcze dałoby rade przeboleć porażkę z Minnesotą, ale już domowa przegrana z Dallas w okrojonym skladzie wygląda raczej kiepsko.
Zapewne Chicago tą serie bedzie chcialo przelamac, ale z rywalkami grającymi w koncu w optymalnym zestawieniu, rywalkami lapiącymi wiatr w zagle, rywalkami krotko mowiac lepszymi, nie bedzie o to latwo.
 
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
Włochy 04.09.2019 20:00
Alpo Villafranca - Vicenza
Alpo Villafranca(-13.5)
    
@1.85


Mecz sparingowy dwoch druzyn z zaplecza ligi wloskiej. Wiadomo, ze jak mecz sparingowy to z wynikiem moze byc roznie, ale tutaj wydaje sie, ze Villafranca powinna sobie poradzic z handi.
Gospodynie tego meczu w poprzednim sezonie byly blisko awansu do Serie A1, ale ostatecznie boj o awans przegraly z Bologna.. Dzisiejsze rywalki walke o awans zakonczyly duzo wczesniej.
Zobaczymy jak bedzie w tym sezonie.. W skladzie zaszlo sporo zmian, przede wszystkim nie ma Zampieri, Ramo, Pertile, czyli trojki liderek z zeszlego sezonu...
Niby może to martwic, ale zespol zatrzymal Dell'Olio, czy Vespignani. No i teraz tak, do zespolu wrocila po kilku sezonach Reani, przyszla Coser, zza oceanu, po grze w BC przyszla Mosetti, dolączyla Dzinic, dolączyla Policari. Do tego jest jeszcze klika innych zawodniczek i jako caloksztalt ten zespol prezentuje sie jednak o wiele lepiej niz dzisiejsze rywalki, a tez jesli juz o sezon chodzi na pewno dobre dla zespolu bedzie pozyskanie nowego sponsora.
Vicenza w porownaniu do ubieglego sezonu stracila wszystkie najwazniejsze zawodniczki poza Monaco. Ba.. ze skladu z sezonu poprzedniego zostala tylko Monaco... Ok, mozna by tu jeszcze podpiąc Sartore, ale ten epizod zeszlosezonowy, bo tak jej wystep nalezy okreslic, ja osobiscie pomijam. 
Sklad Vicenzy zatem naprawde kompletnie zmieniony, mlodziutki i co wazniejsze, mocno odbiegający jednak od tego Alpo.
Co za tym idzie mimo, ze jest to tylko mecz towarzyski uwazam, ze gospodynie nie pozostawią zludzen rywalkom i zrobia swoje... Pewnie zrobią swoje.
 
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
Mecz towarzyski 08.09.2019 12:30
Wisła Kraków - Uniwersytet Gdański
Wisła Kraków(-37.5)
    
@1.85


Ostatni dzień turnieju o puchar prezydenta miasta Gdynia. Oba zespoly jeszcze bez wygranej w tym turnieju, ale tutaj faworyt jest jeden i na pozegnanie Wislaczki powinny zrobic show.
Akademiczki to bez wątpienia najslabszy zespol w tym turnieju. Dziewczyny zarowno z Bydzia jak i Arka nie mialy absolutnie nic do powiedzenia przegrywając odpowiednio by 50 i by 47. 
Tutaj w zasadzie nie powinno byc inaczej i nie zmienia tego nawet fakt iz Wisla po dwoch meczach ma rowniez 0-2.
Krakowianki fakt faktem nie są juz tak mocne jak jeszcze pare sezonow temu, w porownaniu do ubieglego sezonu sklad mocno sie zmienil, ale mimo wszystko na tle Akademiczek ta druzyna wygląda po prostu duzo lepiej.
Co wazne Wisla w tym turnieju gra juz w zasadzie tym swoim najmocniejszym skladem, sa Wells, Vaughn, Meskonyte, czy Lass.
No i ok, ktos może powiedziec, ze Wisla praktycznie pelnym skladem, a mimo to nie potrafila ograc Arki bez dwoch waznych ogniw, ale no umowmy sie, Arka, a UG to dwie rozne bajki.
Z takim rywalem jak dzisiejszy Wisla nie powinna miec absolutnie zadnych problemow i tutaj wynik w granicach +50 spokojnie w zasiegu.
 
T 26K

trynek85

Użytkownik
cytat z dnia 8 września 2019 11:38 przez wojtek_89Mecz towarzyski 08.09.2019 12:30
Wisła Kraków - Uniwersytet Gdański
Wisła Kraków(-37.5)
@1.85


Ostatni dzień turnieju o puchar prezydenta miasta Gdynia. Oba zespoly jeszcze bez wygranej w tym turnieju, ale tutaj faworyt jest jeden i na pozegnanie Wislaczki powinny zrobic show.
Akademiczki to bez wątpienia najslabszy zespol w tym turnieju. Dziewczyny zarowno z Bydzia jak i Arka nie mialy absolutnie nic do powiedzenia przegrywając odpowiednio by 50 i by 47. 
Tutaj w zasadzie nie powinno byc inaczej i nie zmienia tego nawet fakt iz Wisla po dwoch meczach ma rowniez 0-2.
Krakowianki fakt faktem nie są juz tak mocne jak jeszcze pare sezonow temu, w porownaniu do ubieglego sezonu sklad mocno sie zmienil, ale mimo wszystko na tle Akademiczek ta druzyna wygląda po prostu duzo lepiej.
Co wazne Wisla w tym turnieju gra juz w zasadzie tym swoim najmocniejszym skladem, sa Wells, Vaughn, Meskonyte, czy Lass.
No i ok, ktos może powiedziec, ze Wisla praktycznie pelnym skladem, a mimo to nie potrafila ograc Arki bez dwoch waznych ogniw, ale no umowmy sie, Arka, a UG to dwie rozne bajki.
Z takim rywalem jak dzisiejszy Wisla nie powinna miec absolutnie zadnych problemow i tutaj wynik w granicach +50 spokojnie w zasiegu.
 
 
W 5,5K

wojtek_89

Użytkownik
U ruskich (1x) chociażby.


Mecz towarzyski 08.09.2019 16:30
Arka Gdynia - Artego Bydgoszcz
Artego Bydgoszcz
    
@2.42

Arka Gdynia - Artego Bydgoszcz
Artego Bydgoszcz(+4.5)
    
@1.87


Mecz o zwycięstwo w turnieju o puchar prezydenta miasta Gdynia.
Faworytem bookiego Arka, ale ja jednak widze tutaj wygrana Bydzi. Owszem gramy w Gdyni, ale Artego ma bez wątpienia papiery na to, aby nawet na tym nielatwym terenie zgarnąc tytul.
Oba zespoly w tym turnieju zdemolowaly UG, oba wygraly z Wisla, chociaz Bydzia wyraznie wyżej. Oba zespoly w skladzie maja ciekawe nazwiska, oba w tym sezonie beda grozne na polskich parkietach, ale na ten czas personalnie jednak trafia do mnie bardziej Artego. 
Oczywiscie Arka ma Kastanek, Greinacher, Balintova, Papova, czy Slamova, ale trzeba pamiętac o tym, ze nie ma wciąz Allen oraz Gulich, nie ma tez przecież waznych Misiek i Morawiec.
Sklad zatem nie jest jeszcze ten najmocniejszy i tutaj na pewno Artego ma szanse to wykorzystac.
Bydzia przed sezonem stracila McBride, Szott-Hejmej, Stankovic, czy Morrison, ale ten sklad i tak wygląda dobrze, a co wazniejsze na tym turnieju Artego gra w zasadzie w najmocniejszym zestawieniu.
Jest Evans, jest Kiesel, jest O'Neill, jest Rymarenko, jest Miskiniene, sa Pobozy oraz Miedzik i dla mnie przynajmniej jako caloksztalt na ten moment ten sklad wygląda jednak ciekawiej niz sklad Arki.
Warto wedlug mnie sprobowac, Bydzia w tym skladzie powinna sobie poradzic nawet na parkiecie rywalek, ktorym jednak do tego najmocniejszego skladu brakuje.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom