>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Wybory do parlamentu 2019

Status
Zamknięty.
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Ponieważ już na 100% wiadomo kto pójdzie w jakiej koalicji zakładam ten temat. Proszę o rzeczową polemikę. Wystarczy, że na innych forach się wyzywają, nie mówiąc o politykach. Pokażmy, że umiemy dyskutować bez hejtowania i z wzajemnym szacunkiem. Wiadomo, że emocje zawsze się udzielają, ale warto je czasami powstrzymać. Polska jest równo podzielona na pół. Może na tym forum jest więcej osób związanych z prawicą, ale dajmy szansę na kulturalną rozmowę każdemu.

Moje poglądy są znane wielu osobom z tego forum. Nie będę głosował na PiS z powodu łamania zasad praworządności, natomiast doceniam to co zrobili z 500+ i innymi programami socjalnymi. To pierwsza w historii władza, który przeznaczyła środki podatników z powrotem do nich, a nie na inne sprawy... Mnie osobiście nic się nie poprawiło ale naprawdę doceniam to co zrobili. Zagrali na jedną kartę, bo wcale 500+ nie musiało spowodować wewnętrznego popytu, który tak rozruszał gospodarkę. Prawda niestety jest też taka, że nie zatrzymali długu. Sam PiS nie jest zagrożeniem dla demokracji, ale mechanizmy jakie zaczęli wprowadzać już tak - całkowite upolitycznienie TV publicznej (kiedyś było, ale w o wiele mniejszym stopniu), ale przede wszystkim de facto zdjęcie TK i wprowadzenie takich ludzi co przyklepią każdą ustawę, a więc obeszli Konstytucję. Warto sprawdzić ile ustaw wcześniej TK odwalał jak rządziło PO-PSL, a ile dzisiaj. Inna sprawa, że praktycznie TK w ogóle wydał tylko kilkanaście wyroków. W ramach wprowadzania mechanizmów niszczących demokrację oczywiście ważne jest również ogromny nadzór polityczny już nie tylko nad prokuratorami, ale też na sędziami... Przy takich mechanizmach może przyjść jakaś inna władza i zmienić państwo na drugą Rosję albo Turcję, albo jeszcze gorzej... PiS poszedł niestety z wieloma sprawami na skróty i stąd być może sukces w gospodarce bo o wiele łatwiej się rządzi jak nie ma mechanizmów kontrolnych jak choćby TK... Do plusów rządów PiS na pewno zaliczę walkę z przestępcami vatowskimi czy rozwalenie handlarzy śmiercią - dopalaczami (co dopiero PiS zrobił).

Jeśli chodzi o opozycję to wg mnie Schetyna kompletnie nie nadaje się na lidera. Brak mu charyzmy, ale nawet teraz udowodnił, że również nie umiał zjednoczyć wszystkich partii. Nie mam pojęcia po co ogłosił w programie - związki partnerskie ??? Uważam, że powinny być, ale wprowadzać to na sztandar wiedząc jak zareaguje PSL ? Przecież to głupota totalna ! Generalnie to jedna wielka tragedia. Tusk był godnym rywalem Kaczyńskiego, ale Schetyna to jest po prostu tragedia straszna... Pomysł PSL aby iść z PO jako centrum/chadecja był naprawdę sensowny. Z 2 strony byłby cały blok lewicowy. A teraz mamy 3 bloki...

Wiem, że na tym forum bardzo popularne są poglądy Korwina Mikke i Narodowców. Oczywiście wielkim sukcesem będzie jak się w ogóle dostaną do sejmu. Jeśli chodzi o Korwina to nawet głosowałem na niego w poprzednich wyborach. Część poglądów mi odpowiada, ale część bardzo nie. Obecnie głównym celem jest powstrzymać PiS więc te głosy najprawdopodobniej się zmarnują. No i pozostaje jeszcze na scenie Kukiz 15, który może pójdzie z PSL... Była by to wspaniała wiadomość bo być może dało by się zatrzymać PiS. Jeśli pójdzie sam może być różnie. Kukiz to generalnie mądry facet, ale ma bardzo idealistyczne poglądy i szczerze to nie wiem czy np. Polacy z ich wiedzą dorośli do wiążących referendów co postuluje ten ruch. Bo jak np. ktoś by chciał referendum czy każdemu Polakowi nie dać  jednorazowej wpłaty 50 tyś na konto to pewno by 80% tak zagłosowało i mało kogo by obchodziło, że za 2 lata będzie my mieć drugą Grecję... To oczywiście tylko przykład, ale decydowanie takie jak w Szwajcarii uważam, że w Polsce by się nie sprawdziło...

Zapraszam do KULTURALNEJ dyskusji... Mam nadzieję, że wszelkie ataki personalne, hejt, obrażanie Premiera, Prezydenta, Ministrów czy osób publicznych, a także jakiś grup ze względu na ich przynależność narodową, kulturową, wyznanie, płeć czy preferencje seksualne będzie skutkowało ostrzeżeniami ze strony moderatorów...
 
Otrzymane punkty reputacji: +31
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Jeśli ktoś wierzy, że PiS nie wygra wyborów, to w Fortunie jest na to kurs 10,00. Trudno jednak sobie wyobrazić, żeby taki typ wszedł. Jeśli nie wybuchnie jakiś wielki skandal z udziałem jednego z najważniejszych polityków PiS-u, to ich zwycięstwo jest przesądzone. Zresztą przecież może też być skandal z udziałem PO... Zawsze były emocje z wyborami(bo nie było pewne kto wygra), teraz ich nie ma, przynajmniej u mnie.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Ciekawszym betem było by: czy PiS 31.12.2019r będzie rządził samodzielnie/w koalicji/ nie będzie rządził... bo wygrać pewno wygra, ale czy będzie miał większość ? Po kursie 10 to nawet, nawet było by do zastanowienia...
 
husarz22 104,1K

husarz22

Forum VIP
Na wstępie powiem,  że w ogóle nie śledziłem kursów na wybory parlamentarne. Natomiast jestem  bardzo zaskoczony, że PIS jest aż takim pewniakiem.  Ba, w połowie lipca pisaliscie, że kurs na to, ze Prawo i Sprawiedliwość nie w wygra wyborów był kurs 10. Na dzień dzisiejszy w fortunie jest już 15. 
Koalicja Obywatelska ma jeszcze nadzieję. Według mnie Schetyna zrobił dobry ruch ogłaszając kandydatkę na premiera Małgorzatę  Kidawe - Błońską (zaznaczam jednak, że absolutnie nie jestem za KO). Na dodatek kampania wyborcza przebiega bardzo dynamicznie a  do samych wyborów jeszcze nieco ponad miesiąc. Afery dopiero ujrzą światło dzienne i jestem przekonany, że na tej aferze związanej z ministerstwem sprawiedliwości się nie skończy...
 
kombajn 163,1K

kombajn

Użytkownik
Koalicja Obywatelska deklaruje, że jeśli wygra jesiennie wybory, przywróci wizy zakupowe dla Białorusinów lub nawet doprowadzi do wprowadzenia ruchu bezwizowego z Białorusią - zapowiedział dzisiaj w Białymstoku poseł PO-KO Robert Tyszkiewicz, lider listy Koalicji w wyborach do Sejmu w Podlaskiem.
/ o n e t p l
 
dyrcin 0

dyrcin

Użytkownik
Na STS kurs, że frekwencja będzie poniżej 54,5 % kurs 4,60. Ostatnio ciężko dobić 50% więc moim zdaniem zakład warty uwagi 
 
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
cytat z dnia 8 września 2019 13:03 przez dyrcinNa STS kurs, że frekwencja będzie poniżej 54,5 % kurs 4,60. Ostatnio ciężko dobić 50% więc moim zdaniem zakład warty uwagi 
Tylko, ze zobacz jaki wzrost frekwencji byl chocby w wyborach do europarlamentu. W 2014 wynik to 24% a w 2019 juz 45%. Moim zdaniem podczas jesiennych wyborow czeka nas rekord frekwencji z prostej przyczyny. Cebularze rzuca sie do wyborow bo beda sie bali, ze im 500 plusy zabiora i inne darmowe pieniazki.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom