>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Kolarstwo 2019 - Vuelta a Espana (24.08-15.09)

soczy 606

soczy

Użytkownik

Mapa wyścigu:


Etapy:





Lista startowa:



Przydatne linki:
https://www.lavuelta.es/en/
https://twitter.com/lavuelta
http://vuelta.cyclingfever.com/
https://www.procyclingstats.com/race/vuelta-a-espana/2019/overview

Oferta STS




Jak co roku to wyścig dla górali, choć znajdzie się kilka etapów dla sprinterów. Roglić faworytem. Lopez trudno powiedzieć jak mocny będzie. Ciekaw jestem jak Carapaz pojedzie ten wyścig. Co do Majki to na TDP nic ciekawego nie pokazała. Możliwe że Quintana się odblokuje.
 
Otrzymane punkty reputacji: +64
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Carapaz nie jedzie. Może to i lepiej dla Movistaru bo tradycyjnie by się zamieszali w trakcie wyścigu. Nie wiem w ogóle co mam myśleć na temat zwycięzcy wyścigu. Roglic mi na Vueltę nie pasuje absolutnie do wygranej. Za dużo tych gór i ścianek, chociaż Jumbo wysyłają wszystko co mają najlepsze. Tylko może się okazać, że Kruiswijk czy Bennett szybko wypadną zmęczeni Wielką Pętlą. Ja trzymam kciuki za Rafała oczywiście i ekipę Drapac. Uran, Higuita i Martinez w składzie - ja liczę na tego ostatniego.


Typ na generalkę:
Woult Poels - Teo Hart 1,62 Etoto  
Poels nie da sobie wyrwać liderowania na tym wyścigu. We Francji jechał minimalistycznie, mało go było widać i mało pracował, ale na tych najtrudniejszych etapach był widoczny i wspierał mocno liderów. Prawdopodobnie się oszczędzał przed Vueltą. Kontuzja Froome'a mu otworzyła możliwości nieosiągalne w INEOS dla niego - jest liderem na wielkim tourze. Forma na Wielkiej Pętli była wysoka, więc myślę, że i tutaj będzie dobrze.
Hart jest moim zdaniem zbyt pompowany. Tegoroczny Tour of the Alps wszystkim w głowach siedzi ale tam wygrali z Sivakovem mocą ekipy przy słabości reszty stawki, gdzie liderzy byli zostawieni sami sobie. Do tego pierdołowato jeździ i to mi się nie podoba. Wtedy jak i ostatnio na Tour de Pologne dał sobie wyrwać zwycięstwo Rosjaninowi. Nie potrafi walczyć o swoje tylko grzecznie jedzie i myśli, że go doprowadzą do mety i tak wyścig wygra. Jestem przekonany, że Poels to wykorzysta by być numerem 1. Na Giro miał być wielką gwiazdą i na 3. etapie już tracił, potem się wycofał. Facet po górach umie jeździć, nie zaprzeczam. Ale to jest trzytygodniowa Vuelta, gdzie gór podjazdów. Grałbym przeciwko niemu nawet wtedy, gdyby był niekwestionowanym liderem ekipy.

Klasyfikacja punktowa:
Fernando Gaviria - Fabio Jakobsen 2,20 Etoto  
Tutaj krótko - gram, że Gaviria się wycofa. Za miesiąc MŚ w Yorkshire i na to Gaviria poluje. W Kolumbii górali dużo ale na takie trasy jak w tym roku na czempionacie to wielu nie ma. Fernando musi tam być i to jednym z głównych aktorów reprezentacji. Dlatego nie zdziwię się, jeśli w pewnym momencie się wycofa z walki i zamiast wozić się w grupetto po górach zacznie przygotowania do imprezy docelowej, którą tak sam określił na początku roku. Szczególnie jeśli nie będzie liderem w punktowej, a przy Bennecie będzie ciężko walczyć. Jakobsen na MŚ jeśli pojedzie w ogóle to i tak nie w pozycji lidera, bo tam pewnie van der Poel zaciera ręce. To jego pierwszy Wielki Tour i liczę, że będzie chciał przejechać cały. Duża szansa, że obaj się wycofają i będzie zwrot ale fajny kurs, co szkodzi spróbować.
 
Otrzymane punkty reputacji: +65
valverde 9,7K

valverde

Użytkownik
Ciekawy etap dzisiaj. Na 20km przed metą ścianka 3km długa i 9,2% nachylenia. W większosci wszyscy zakłądają, że sprinterze wyzdychają jak muchy i etap dla Valverde. Jendak parę małych, ale:
Valverde 2019 nie jest taki szybki jak w poprzednich latach, W dodatku są szybcy Gilbert, czy Higuita.
Są też Bennett i Mezgec - bardzo szybcy ostatnio i mogący wytrzymać ściankę albo stosunkowo szybko się pozbierac. Tym bardziej, że to dopiero 2 etap więc zmęczenie nie odgrywa żadnej roli.

Pobrałem więc Bennett zwycięstwo na drugim etapie po @ 15 w STS (u netowych po 11).
 
Otrzymane punkty reputacji: +101
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
4. etap
Profil etapu
Marc Sarreau
- Szymon Sajnok 1,65 STS   6-7
Na Etoto dają 1,41. Jeszcze chyba za duże buty na Sajnoka. Dziś 9. miejsce i to jest jego poziom. Mało doświadczony, nie tak dawno w Walonii jednak drugie miejsce na etapie za plecami Demare'a. Za rzadko jednak miał okazję walczyć w peletonie z gwiazdami i to trochę widać na końcówkach. Sarreau dziś 11. miejsce ale całkowicie sprint mu nie wyszedł. Rozstawił się dobrze ale bujnął się na rowerze, noga wypadła z uchwytów i to było na tyle. Musiał odpuścić i spokojnie wjechać na metę wyprzedzany przez rywali. Francuz tu o wygraną pewnie nie powalczy ale jest w dobrej formie i za plecami najlepszych powinien wjechać.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
7. Etap
Profil etapu

Alejandro Valverde - Nairo Quintana 1,60 STS   1-4
Końcówka to ścianka, 4 km ponad 10%. Nie ma więc Ci sie dziwić, że gram na specjalistę od takich stromizm. Wczoraj ma wyższych procentach zostawił po skoku Quintane na prawie minutę. Nairo tu wyglada nieźle ale przy tak mocnej końcówce może nie wyrobić. Hiszpan to procesor od takich tras. Nie widać, żeby jeden miał pomagać drugiemu, raczej Alejandro jest wolnym strzelcem więc nie powinno być pomagania sobie.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Tydzień wyścigu mija, a tu w dziale nic się nie dzieje i zero zainteresowania...

8. Etap
Profil etapu
Edvald Boasson Hagen
- Nikias Arndt 2,08 STS    95-1 no to niespodzianka dla mnie:)

Sprint na dziś ale po drodze jeden podjazd 7,4km/6,6%. Jak dla mnie wykosi sprinterów, więc etap dziś nie dla nich (chyba, że któryś pójdzie w ucieczkę). To pasuje Edkowi, który takie podjazdy potrafi przejechać, im ciężej tym lepiej bo rywale się wykruszą i on może finiszować. W El Puig się włączył do walki i skończył na 7. miejscu, mimo że tam był klasyczny sprint. Nie zdziwie się, jeśli będzie chciał się zabrać w odjazd bo to naprawdę dobry etap, żeby powalczyć o triumf.
Arndt słabo wygląda w tym roku. Wg mnie jeśli nie ucieknie to może mieć problem, żeby dojechać wśród najlepszych. Umiejętności sprinterskie Hagena cenię o wiele wyżej,
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
9. etap
Profil etapu
Pierre Latour
- Wilco Kelderman 1,85 BetClic   44-8
Obaj jadą dość równo, czyli nie w czołówce, ale o TOP10 generalki powalczą. Latour na Tour de Pologne pokazywał, że forma idzie w górę. On mocno się nastawiał na ten wyścig, cały sezon był temu podporządkowany. Jeździć po górach potrafi, w zeszłym roku 13. w generalce na Tour de France, gdzie trzeba pamiętać, że był pomocnikiem Bardeta.
Kelderman w zeszłym roku skończył wyścig na 10. miejscu, mimo że na jednym etapie się zgubił. Wtedy jednak forma była wysoka, co zapowiadały wyniki w Szwajcarii i do końca sezonu jeździł dobrze. Ten rok o wiele słabszy. Tour de France bez historii zakończone przed czasem. Tu ma problemy w górach. W piątek przyjechał przed Latourem na metę ale tam była nieziemska ścianka na koniec. Kelderman jako typowy góral lepiej radzi sobie z takimi podjazdami. Latour tak dynamiczny nie jest i lubi równomierne podjazdy. Dziś powinien etap mu bardziej pasować.


Mark Soler - Sepp Kuss 3,50 BetClic   6-16
Żal nie spróbować. Soler jeździ równo i dobrze ale Kussa stać na dobry wynik, co pokazał na 5. etapie. Roglic ma do pomocy Bennetta, Gesinka i Kussa. Z moich obliczeń wynika, że dziś może przypadać kolejka Kussa do pracy na rzecz lidera. Ostatnie etapy odpadał i odpoczywał. Bo jeśli na górskim etapie wjeżdża za T.Martinem to znaczy, że się oszczędza. Góral z niego dobry, jeszcze nie nadaje się na codzienną jazdę na wysokim poziomie ale na poszczególnych może być wysoko. Liczę, że będzie to dziś.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
13. etap
Profil etapu


Miguel Angel Lopez - Alejandro Valverde 2,08 STS    7-4
Jutro Los Machucos, więc znowu ścianka na koniec. Podobnie jak na 7. etapie gram na największego specjalistę w tej dziedzinie czyli Valverde. Wtedy wygrał, forma wysoka bo ciągle jedzie z najlepszymi. Jego umiejętności jazdy po tak stromych trasach przebija to, co potrafi Lopez. Kolumbijczyk jest dynamiczny ale to zbyt duży procent, żeby potrafił to wykorzystać. Tutaj też trzeba umieć wyczekać moment, kiedy należy zaatakować.
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
tyrion77+ 726

tyrion77+

Szanowny Pan
cytat z dnia 5 września 2019 22:37 przez sumada9013. etap
Profil etapu


Miguel Angel Lopez - Alejandro Valverde 2,08 STS
Jutro Los Machucos, więc znowu ścianka na koniec. Podobnie jak na 7. etapie gram na największego specjalistę w tej dziedzinie czyli Valverde. Wtedy wygrał, forma wysoka bo ciągle jedzie z najlepszymi. Jego umiejętności jazdy po tak stromych trasach przebija to, co potrafi Lopez. Kolumbijczyk jest dynamiczny ale to zbyt duży procent, żeby potrafił to wykorzystać. Tutaj też trzeba umieć wyczekać moment, kiedy należy zaatakować.
 :





 
J 3K

jatyper

Użytkownik
weź jednak drugę tonę leków :D

Mógłbyś sumada wypowiedzieć się na temat tej pary: Latour - Hart 1 1.84 STS ? 
Chce dac powyższe razem z Valverde- Pogacar 1 1.40, co daje razem 2.58

ps. zajebista (najlepsza) reklama Vuelty w tv zrobili, to z "czesc Mamo..." :D
 
seterpagan 506

seterpagan

Użytkownik
Dyscyplina: Kolarstwo, Vuelta a España
Godzina:  12:58
Typ:  Roglić P. - Quintana N. 
Kurs: 2.26
Bukmacher: Fortuna
Analiza:

Strategie drużyny Movistaru stały się przedmiotem żartów po tym jak na tegorocznej wielkiej pętli samodzielnie skasowali przewagę własnego kolarza - Nairo Quintany, który przez pewien czas był wirtualnym liderem wyścigu. Tendencja do ciągłego mitrężenia przewagi wynikającej ze świetnego przygotowania kondycyjnego zawodników miernymi decyzjami strategicznymi stała się znakiem rozpoznawalnym ekipy prowadzonej przez Eusebio Unzué. Nie widzę powodu dla którego miałoby być inaczej i dzisiaj. W normalnie funkcjonującej drużynie Nairo Quintana po czasówce zostałby oddelegowany do roli gregario, jednakże jego kolumbijska buta nie pozwoli na takie posunięcie i oczekuję dzielnego ataku Nairo. Oczywiście w okolicach 2km od mety. Atak ten, jak każdy inny atak Nairo Quintany nie pozwoli mu na zwycięstwo w wyścigu, nadrobi maksymalnie 30 sekund do liderującego Roglicia. Słoweniec charakteryzujący się jazdą na wysokiej kadencji nie będzie faworytem na piekielnej sztajfie jaką jest Los Muchucos tym bardziej, że będzie zajęty pilnowaniem Valverde i Lopeza. 

  

Atak Quintany przewidziałem, ale już nie to że okaże się on tak mizerny. A Primoz pokazuje wielką moc i oby tak dalej. 
 
 
Otrzymane punkty reputacji: +65
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
cytat z dnia 6 września 2019 01:20 przez jatyperweź jednak drugę tonę leków :D

Mógłbyś sumada wypowiedzieć się na temat tej pary: Latour - Hart 1 1.84 STS ? 
Chce dac powyższe razem z Valverde- Pogacar 1 1.40, co daje razem 2.58

ps. zajebista (najlepsza) reklama Vuelty w tv zrobili, to z "czesc Mamo..." :D

dopiero wszedłem na forum i za późno przeczytałem. Nie ma co już o tej parze pisać ale tak ogólnie może: Vuelta przez te kilkudziesięciominutowe ucieczki na wielu etapach jest bardzo trudna do stawiania. Wystarczy, że ten słabszy ucieknie, nikt nie goni i po typie. Dlatego wg mnie warto grać tylko tych walczących o generalkę, bo po nich wiadomo czego się spodziewać. Reszta jest zagadką bo te odjazdy psują wszystko. Na innych wyscigach nie ma takiego przyzwolenia na wygrane uciekinierów jak tutaj. Dlatego jak grać to po dużych kursach. Ja sam czasem sie rozpedzilem ale zaraz mnie sprowadzaja na ziemię. 
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
14. etap
Profil etapu
Jon Aberasturi
- Zdenek Stybar 1,75 Fortuna   139-12 kraksa popsuła wszystko
Najpierw odnośnie profilu, bo na procyclingstats w końcówce widnieje jakby ścianka. Na oficjalnej nie ma czegoś takiego, a ja wierzę bardziej oficjalnym profilom.
Dla mnie sprint. Jedna z niewielu okazji, sprinterzy jadą wszyscy jeszcze oprócz Walscheida. Nie po to jeżdżą po górach, żeby nie próbować wykorzystać dzisiejszej możliwości do walki o etap. Zdenek tu powalczy, jeśli będzie w ucieczce. Inaczej sprinterem nie jest i to nie jest końcówka dla niego. Ma w ekipie Jakobsena i Richeze - jeśli nie jeden to drugi powinien się włączyć do walki.
W Caja Rural mają Aranburu i Aberasturiego. Ten pierwszy lepiej się sprawdza na końcówkach trudniejszych, gdzie trzeba podjechać. Jon natomiast na sprint. Tak się też dzielą i nie wchodzą sobie w drogę. Dziś Aberasturi powinien się ścigać.

Z tego też powodu można też myśleć nad typem:
Aberasturi - Aranburu 1,94 Fortuna   139-138 Aranburu stracił do Aberasturiego dziś ponad 6 minut ale na mecie przed nim - takie rzeczy tylko w kolarstwie????
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
15. etap
Profil etapu
Rafał Majka
- Alejandro Valverde 2,95 Etoto   14-9
Strata w generalce ponad 6 minut do lidera, do grupki Valverde, Quintana, Lopez 3 minuty. Rafał widać, że ma niezłą formę ale już trochę stracił. Etap idealny, żeby spróbować odjechać i odrobić kilka sekund. Reszta może pilnować Lopeza, który też dziś powinien próbować zaatakować. Strata pozwala na domniemanie, że za Majką nie będą gonić, nawet pół minuty nie zrobi większej różnicy.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
20. Etap
Profil etapu
Miguel Angel Lopez
- Primoz Roglic 1,70 Fortuna   11-5
Lopez walczy o podium na ostatnich etapach ale jeszcze mu brakuje 40 sekund. Quintana jest spokojnie do odczepienia, jego wysoka pozycja w generalce to zasługa ucieczki na jednym z etapów. Na to wszystko spokojnie powinien patrzeć Roglic, który ma prawie 3 minuty przewagi nad Valverde, 4,17 nad Lopezem i wystarczy, że będzie kontrolował rywali. Jestem przekonany, że Lopez zaatakuje, liczę że razem z Majką. Roglic natomiast gonić nie musi, musi to robic Movistar. Wystarczy, jak będzie im siedział na kole. Jego przewaga jest na tyle duża, że może nawet trochę stracić a to nic nie zmieni. Patrząc na kolarza Astany na ostatnich etapach, po wczorajszych wypowiedziach widać, że jego celem jest podium. Przy słabości Quintany okoliczności mu sprzyjają. 
 
Do góry Bottom