>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<

Kupno typów a polskie prawo

C 0

crianca

Użytkownik
Witam. Piszę w dość nietypowej sprawie. Szperałem po różnych kodeksach i sam jestem pewny że to chcę zrobić jest na 99% legalne, niemniej chciałbym się tutaj upewnić poprzez zapytanie się doświadczonych typerów. Otóż poznałem w moim mieście gościa który od kilku lat inwestuje finanse w typowanie i ma z tego dość duże profity. Pokazywał mi swoje kupony na żywo z wygranymi (oczywiście przed meczami a nie po) i faktycznie ma dość dużą skuteczność. Zgadałem się z nim że chętnie bym mu zapłacił niewielką sumę za podawanie mi swoich typów. I teraz moje pytanie: czy taka zapłata jemu jest legalna i czy w jakiś sposób nie narażam się na negatywne konsekwencje prawne? Oczywiście typować będę w stacjonarnym buku z odprawadzaniem podatków.
 
I 365

iczasopisma

Użytkownik
cytat z dnia 5 września 2019 17:37 przez criancaWitam. Piszę w dość nietypowej sprawie. Szperałem po różnych kodeksach i sam jestem pewny że to chcę zrobić jest na 99% legalne, niemniej chciałbym się tutaj upewnić poprzez zapytanie się doświadczonych typerów. Otóż poznałem w moim mieście gościa który od kilku lat inwestuje finanse w typowanie i ma z tego dość duże profity. Pokazywał mi swoje kupony na żywo z wygranymi (oczywiście przed meczami a nie po) i faktycznie ma dość dużą skuteczność. Zgadałem się z nim że chętnie bym mu zapłacił niewielką sumę za podawanie mi swoich typów. I teraz moje pytanie: czy taka zapłata jemu jest legalna i czy w jakiś sposób nie narażam się na negatywne konsekwencje prawne? Oczywiście typować będę w stacjonarnym buku z odprawadzaniem podatków.
A dlaczego Ty miałbyś się martwić? Równie dobrze możesz ową "niewielką kwotę" przeznaczyć na kupno po zawyżonej cenie pietruszki od babuszki na ulicy, dać na schroniska albo Owsiakowi. Co się potem z tymi pieniędzmi dzieje - w żadnym z przypadków nie wiesz. To on (ewentualnie) będzie musiał pogłówkować jak taki dochód rozliczyć.
 
C 17

corlen

Corlen
Bardziej on mógłby się martwić, ale równie dobrze może mieć działalność i wrzucić to pod "porady". Nie mniej zależy też w jakiej formie będziesz płacić czy regularne przelewy czy gotówką ? Jak gotówką to nie masz o co się bać :)
 
lukaaaa 18

lukaaaa

Rzetelne i profesionalne podejscie
To znaczy on sprzedając cokolwiek powinien odprowadzić podatek, Ciebie to nie interesuje. Akurat w tym nasze polskie prawo nie weryfikuje tego w pełni, bo równie dobrze na portalach aukcyjnych ludzie powinni po transakcji sprzedania odprowadzić podatek a tego nie robią co nie znaczy że jest ok. 
 
Do góry Bottom