>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

CHL - Hokejowa Liga Mistrzów 2019 / 2020 - Faza Grupowa i Play-Offy

Status
Zamknięty.
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
cytat z dnia 31 sierpnia 2019 11:22 przez jozzy22No cóż po obserwacji pierwszych wyników wychodzi na to ze tylko w Polsce hokej nie idzie do przodu. Do niedawna ekipy z WB gromadził pokaźne worki z bramkami, a tym razem widzimy ich walczących jak równy z równym a nawet wygrywają.  A u nas .... cóż spuscmy zasłonę milczenia.
Sorry za off top ale taka myśl mnie naszła i musiałem to napisac
Ja mysle że trzeba odróżnić to co dzieje się w związku od tego co jest w klubach. O ile w tym pierwszym mówiąc delikatnie nic nie drgło to myślę że kluby radzą sobie przyzwoicie. Jeżeli widziałeś wczorajszy mecz to gra była lepsza niż wynik. 5 bramek w PK straconych, szkoda. Dwie pierwsze tercje dobre z v-ce mistrzem Szwecji. Trochę niepotrzebne faule w trzeciej i gra się posypała. Zobaczymy jak to dalej będzie wyglądać 
 
M 15K

mijon

Użytkownik
Witam za nami koniec 2 kolejki CHL dwa na trzy główne typy weszły (Mertl,Ryno) ostra strzelanina w Pilznie nie oszczędzili Duńczyków :D... skuteczność na średnich kursach bardzo dobra póki co, gorzej z większymi kursami ale to sa tzw. jak ja to mówie "hardkory" na które za bardzo nie licze, ale podaję bo zawsze jest szansa bo nie raz i nie dwa grubsze kursidła wchodziły, jutro dokończenie drugiej kolejki a od poniedziałku zaczynamy KHL :).W tym dziale jeszcze podam kilka strzelb na jutro z CHL a w innym dziale KHL można już jakieś skromne refleksje,propozycje podawać jak coś wypatrzę postaram sie wrzucić.

Na jutro główne strzelby :


1.Oscar Moller gol 2.2     fortuna zawodnik szwedzkiego Skelleftea dobre dwa sezony 26 bramek jeden z głównych filarów AIK, widać że ma ciąg na bramke gdzie praktycznie co 2 mecz umieszcza krążek w bramce.Ostatnio po emocjonującym widowisku pokonali solidny szwajcarski Zug i w tamtym spotkaniu oczywiście strzelił bramke, jutro grają z przeciętnym francuskim Grenoble gdzie liczę na minimum 4,5 bramek w wykonaniu AIK, głównym atutem będzie na pewno własna hala. Moller szybki dobrze wyszkolony technicznie jestem pewien że, z Lindstromem zapunktują w postaci bramek.

2.Borna Rendulic gol 2.6   fortuna nowy nabytek niemieckiego Mannheim chorwacki prawo skrzydłowy potrafiący silnie przymierzyć Chorwat z bogatym CV poprzedni sezon całkiem przyzwoity w Podolsku (13 bramek), ostatnie sparingi kilka bramek Borny co pokazuje że dobrze wszedł w drużyne z resztą juz z Vienną zanotował dwe bramki, jutro podejmują Tyszan nie ukrywajmy nawet średniak europejski jakim jest Mannheim bez problemu sobie z nimi poradzi troche pesymistycznie ale takie są realia naszych polskich drużyn, także bądźmy realistami można też dorzucić Desjardinsa.

3.Liam Reddox gol 3.4   fortuna Dobre przed sezonowe mecze kilka bramek na koncie większość kariery w SHL Vaxjo a początki za oceanem, teraz na stare lata obniżył loty, na pewno duże wzmocnienie dla wyspiarzy 3 bramki są w stanie strzelić nie zdziwi mnie również wygrana z panterami, jest jeszcze Hamilton i Lake bramkostrzelny (Coventry 36 br) ale pójdę w strone bardziej doświadczonego Liama. (mała pomyłka myślałem że jutro grają ale mniejsza o to ale już nie będe usuwał )

 

 
 
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Dzis niestety zabrakło trochę szczescia ekipom ze Szwajcarii ( z wyjatkiem Biel) bo pomimo dobrej gry zeszły z lodu pokonane.
Jutro dokonczenie drugiej kolejki

Pelikans Lahti - Lozanna (4-4)      

Ekipa z Lahti trzeba powiedziec, że dosc szczesliwie wygrała z mistrzem Czech , bo to goscie lepiej sie prezentowali lepiej i stworzyli wiecj okazji do zdobycia gola, niestety nie wpadło. Jutro ekipe finska odwiedzi zeszloroczna rewelacja rogrywek NL zespół z Lozanny , prz całym szacunku dla finów ja widze potencjał w ekipe Helvetów, który może odpalić 

Lozanna z x kurs 2 fortuna

Yunost Minsk - Ocelari Triniec(2-0)      

Ekipa z Białorusi zaskoczyła zespół Lozanny i wygrala po dogrywce , ich atutem jest to ze juz od m-ca sa na lodzie i z pewnoscia jest to handikap, jutro przyjazdza mistrz Czech i wg mnie drugi raz nie uda sie wygrac, ekipa Ocelari pechowo nie zdobyła punków w Lahti bedac ekipa lepszą, nawet nie idało sie gola strzelic. Dla mnie ich potencjal jest wiekszy niż gospodarzy, łatwo nie bedzie ale mysle ze Trzyniec wygra to w regulamonowym czasie.

Ocelari RT kurs 2,2 STS



 
 
rybarz 8,8K

rybarz

Znawca - Hokej
Hejka

Taka szybka wrzutka.
Ocelari i Liberec fatalnie. Przede wszystkim bez pomysłu i mocy w ataku.
Za to widziałem dzisiaj spora część meczu Frolunda - HK i uważam,że HK ma super ekipe na najbliższy sezon. Mecz nie był łatwy na lodzie mocnego rywala,ale pokazali zadziorność,zgranie w formacjach ...no i Ales Jergl. Transfer tego chłopaka to strzał w dziesiątkę. Do tego Vincour też się pokazał...dobrze to wygląda. Co do Pilzna to standardowo zaczeli od mocnej ofensywy i taki juz ich styl na poczatku. Gulas w formie, Mertl dołożył jakość po odejsciu Kovara...także trzeba iść tym tropem. 
Nie myślałem,że w Tychach zrobi się taki patriotyczny spektakl! Jakoś umkneło mi to,że gramy z Niemcami w 80 rocznicę....Kibice odśpiewali hymn a na lodzie walka na całego ;-) 

Pozdrawiam
 
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
W krate ta LM idzie ale nie poddaje sie

Graz - Froluda 

Obrońca trofeum słabo rozpoczał sezon i póki co jest na koncu w swojej grupie. Sklad troche przewietrzony ale jest na tyle wystarczajaco jakosci by sobie poradzic z zespolem z Austrii. u siebie gonili wynik ale ulegli w dogrywce. Dzis musza zdobyć 3 oczke bo na kolejne straty punktów nie moga sobie pozwolic tym bardziej ze w perspektywie wyjazd do groxnego czesckiego Hradec

Froluda RT kurs 1,77 fortuna      

Hradec Kralove - Cardiff Devils

Ekipa czeska wg mnie dosc niespodziewanie przegrała na wyspach ( fakt jest postep u tych druzyn) ale to cały czas lepszy jakosciowo zespół, cele sa ambitne na te sezon równiez w LM i mysle ze rewanż bedzie z nawiazką

HK Rt kurs 1,38      

ako 2,44 fortuna      

Ambri Piotta - Farjestad

Zespól Szwajcarski mimo zerowego dorobku punktowego zaprezentowal bardzo dobra gre, wczesniej wpsomniałem o braku Kubalika, ale sa nastepcy i napewno bedzie mial kto strzelać, napewno rywal ze Szwecji to mocna ekipa i jeszcze doinwestowana w tym roku, ale Helveci to ambitna ekipa i u siebie zrobia wszystko by wygrac, typ jest ryzykowny ale ja próbuje

Ambri ml kurs 2,55 fortuna      

 
 
Otrzymane punkty reputacji: +58
M 90

mabre

Użytkownik
Witam
To moje pierwsze typy na forum. Na pierwszy ogień dwa mecze LM:

1. Graz - Frolunda

Gospodarze w dwóch poprzednich meczach okazali się bramkostrzelni (5 i 3 bramki) gdzie aż 5 strzelili dzisiejszym gościom na wyjeździe. Dziś aż tylu się nie spodziewam ale minimum 2 gole w RT są jak najbardziej w ich zasięgu.

Graz +1,5 bramek kurs 1,35  Fortuna   

2. Hämeenlinna - Pilzno

Tu podobnie, over bramkowy ale na gości z Pilzna. Dwa gole z Ich strony to minimum ale spodziewam się kolejnego otwartego spotkania (poprzednie dwa mecze to 4 gole strzelone właśnie mistrzom Finlandii oraz bombardowanie duńskiego Rungsted 9:3).

Pilzno +1,5 bramek kurs 1,30 Fortuna   

Do AKO można dorzucić wygraną Mountfield HK w RT    oraz over +4,5 z dogrywką w Bańskiej Bystrzycy   .


 
 
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Jutro kolejny dzień z Ligą mistrzów

Augsburg Panthers - Lulea

Zespół ze Szwecji przegrał u siebie pierwszy mecz z panterami z Augsburga, niemniej jednak to był poczatek, juz nastepny mecz skandynawów z czeskim Libercem był bardzo dobry, mysle ze szwedzi sie rozkręcają i jutro wezmą rewanż na zespole z Niemiec. Nie umniejszam tutaj siły ekipy niemieckiej ale widze w ekipie Lulea wiecej jakosci .

Lulea ml kurs 1,66    

Frisk Asker - Biel

Mistrz Norwegi póki co słabo sie prezentuje, jutro beda grali u siebie, tylko ze przeciwnik i zmotywowany i wg mnie z lepsza ławką zawodników, bardziej ogranych na arenach miedzynarodowych, cele Helvetów wysokie w tym sezonie i mysle ze daja rade wygrac

Biel ml kurs 1,43    

Lozanna - Junost Mińsk

Ekipa z Białorusi wykozrstała bardzo dobrze atut własnego lodu i to ze w sezon weszli szybciej. Lozanna pierwszy mecz troche sztywno ale z uplywem czasu udało sie uporzadkowac gre, w drugim pokonali Pelikany w finlandi. Jutro jest szansa na komplet punktów a podstawy sa do tego bo jakosciowo wyglada to lepiej niz u zespołu z Białorusi

Lozanna ml kurs 1,37    

ako 3,25 fortuna      

Jest szansa by wszystkie trzy zespoły poradziły sobie w RT ale ja zagram takiego tripla
 
Otrzymane punkty reputacji: +50
rekretyper 83,8K

rekretyper

Użytkownik
Adler Mannheim - GKS Tychy
Handicap 0:2,5 2,30 Fortuna

Gks w pierwszym meczu obu drużyn zaskoczył pozytywnie. Był skazywany na srogą porażkę a ulegi rywalom dopiero w dogrywce przy czym w calym spotkaniu grajac naprawdę dobrze. W obronie Tyszanie zagrali poprawnie choć w całym meczu nie ustrzegli sie kilku prostych błędow. Dobrze bronili w oslabieniu. Pewnym punktem w bramce byl Murray (nie ten z Pittsburgha ????) broniąc kilka naprawdę trudnych sytuacji. W grze w ataku Tyszanom zabraklo strzałów, w meczu oddali ich tylko 17 ale nie wynikało to z bardzo dobrej gry obronnej rywali, z braku pozycji czy umiejtnego blokowania a raczej z braku doświadczenia, podjęcia szybkiej decyzji, próby "wjechania" z krążkiem do bramki w przeciwieństwie do Niemców którzy strzelali z każdej dogodnej sytuacji. Myślę ze skoro ja to zauważylem to i trener Gusov tez to widzial i zwróci chłopakom na to uwagę żeby dać popełnić błąd rywalowali. Szybkość w grze i podejmowaniu decyzji, umiejętności to byla napewno widoczna różnica pomiędzy obiema ekipami ale nie taka jak pokazuja to rankingi czy "papier". 
Dlaczego taki typ?? Zasadniczo nic nie przemawia za GKS ale po pierwszym spotkaniu widac niedosyt u hokeistow GKS bo wiedzą że byli blisko pokonania rywala. Niemcy tez może nie podeszli do meczu z pełnym zaangażowaniem chociaż w wywiadach mówili że to żadna różnica z kim grają ale jednak słabszy rywal = mniejsza motywacja, teraz napewno będzie inaczej. Kibice gospodarzy ogarnięci fajnie dopingują z Tychów też jakaś "delegacja" się wybiera a więc i atmosfera w SAP Arena powinnna być fajna. Kadrowo bez zmian, nikt na nic nie narzeka. Chłodna głowa i wywiązywanie sie z założeń taktycznych powinny pozwolić na dobry wynik i uważam ze porażka więcej jak dwoma bramki nie wchodzi w grę chociaż osobiście liczę na powtórkę z niedzieli. 

Typ ryzykowny ale nie niemożliwy do wejścia co już kilka spotkań w CHL pokazało.

Jeden pkt. z niedzieli to nie ostatni jak Tychy zdobędą w tej edycji.
 
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Jutro badzo ciekawe mecz w LM

Hradec Kralove - Froluda ( 3-4)

Nie ukrywam ze bardzo sympatyzuje z druzyna HK, to jeden z moich ulubionych klubów. Ale jutro  przyjazdza podrazniony  podrazka u siebie obronca trofeum. To były pierwsze mecze i Froluda jeszcze sie do konca nie ogarneła. Ekipa Hradec bardzo mocna w tym sezonie, ale mam wrazenie ze jutro na szwedów moze być za mało. Froluda juz bardzo dobrze wygladała w Grazu , fakt ze to nie rywal z tej samej pólki co HK ale widac ze sie rozkrecaja.

Froluda ml kurs 1,71    

Hameenlinna - ZUG (1-3)

Mistrz Finlandii zmieniony w tym sezonie, odeszli wazni gracze, sa wzmocnienia, moze sie powtarzam ale nie wiem czy bilans na plus z kolei ekipa ZUG mocna doinwestowana , gra juz wyglada przyzwoicie, jest chemia i wysokie cele w tym sezonie. Mecz w Szwajcarii wygrali goście , jednak lepiej prezentowali sie Helveci a niestety dla ZUG dwa gole zawali Leo, który nie wszedł jeszcze na swoje obroty, mam wrazenie ze w Finlandii tez nie stanie miedzy słupkami. Jutro licze na rewanż ekipy Szwajcarskiej i ich zwyciestwo, do dubla proponuje podpórke.

ZUG z x kurs 1,53    

ako 2,62 fortuna      

Z innych meczy licze na zwyciestwa Farjestad i Skeleftea w RT
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Trzyniec - Junost Minsk

Ekipa naszych południowych sasiadów, potrzebuje punktów i w zasadzie kompletu. W poprzednim meczu ograli Pelikany i wrócili ze stanu 0-3, mysle ze moze to byc przełomowy moment w tej edycji dla nich. Ekipa z Białorusi wykrzystała atut swojego lodu i wczesniejsze wejscie w sezon, ale jakosciowo wygladaja gorzej o ekipy Ocelari i mysle ze Czesi wygraja to w RT

Trzyniec RT kurs 1,38    

Tappara - Biel

Ekipa z finlandi słabiej weszła w sezon, ale teraz ich gra wyglada bardzo dobrze, w pierwszych dwoch meczach zabrakło skutecznosci, ale juz mecz w Biel dobry ze wskazaniem na nich. Poprzedni mecz z mistrzem ebel juz bardzo dobry i to jest to czego mozemy sie spodziewac jutro, przeciwnik trudniejszy ale do ogrania 

Tappara RT kurs 1,5    

ako 2,07 fortuna      
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Jutro przedostatnia kolejka CHL i moga zapaśc decydujace rozstrzygnieciam , w srode jej dokonczenie ale z czteroma meczami.
Moze krótko bo praca ale na temat.
Jest kilka druzyn które potrzebuja punktow, cele wysokie i na straty punktowe juz nie moga sobie pozwolic,  kadrowo sa duzo mocniejsze niz ich rywale a forma odpowiednia do tego by te trzy punkty zainkasować są to 
Froluda, Tappara i Bern wszustkie te trzy druzyny potrzebuja 3 pkt , wiec tutaj takie trio do typów

Froluda RT    
Tappara RT    
Bern RT    

ako 1,84 fortuna    

Z innch meczy wybieram spotkanie w Augsburgu gdzie miejscowe czarne Pantery beda gościć białe Tygrysy z Liberca( no i na dzień dobry mamy przyrodnicze starcie duzych kotów) . W tej parze wyzej cenie ekipe z Liberca, sklad i funkcjonowanie całej druzyny, Niemcy bede grozni u siebie ale Czeska ekipa wg mnie da rade

Liberec ml kurs 1,88 fortuna    

Z innych meczy ciekwie bedzie w Banskiej Bystrzycy gdzie goscie ze Szwajcari rowniez potrzebuja punktów a sa ogolnie lepsza druzyna i tutaj skłaniąłbym sie w kierunku gosci    
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
M 15K

mijon

Użytkownik
Po dłuższej przerwie wraca CHL to trochę pobawie sie w strzelców,zagram tutaj na tzw "faworytów" na papierku gdzie będe spodziewał sie wielu bramek, a co za tym idzie postaram sie upolować trzech strzelców.

1.Rhett Rakshani gol (Frolunda) 2.2 k fortuna (mimo 9 bramek tylko 2 asysty)   

Frolunda podejmuje angielski Cardif myśle że,mało kto przez rozpoczęciem CHL sądził że anglicy będa na 1 miejscu w tabeli wyżej od HK czy Frolundy (prawdopodobnie do jutra), ale bez owijania jutro ide w stronę Rhetta który strzeli bramke widać że jest w formie w SHL obecnie lider jeśli chodzi o bramki w swojej drużynie po 8 kolejkach 5 bramek a w CHL dwie bramki, myśle że grając u siebie co jest dużym atutem są w stanie strzelić kilka bramek i zobaczymy Rhetta na liście.

2.Andrew Ebbett gol (Bern) 2.2 k fortuna   

Szwajcarki Bern z 5 punktami na koncie na własnej tafli podejmuje średniaka europejskiego z Grenoble mecz dla gospodarzy ważny w perspektywie walki o awans który muszą po prostu wygrac jeśli chcą myśleć o awansie do play off, pytanie kto awansuje bo grupa  bardzo wyrównana, wyżej o dwa oczka Skelleftea 7 pkt czy Karpaty 9 pkt myśle że walka o drugie miejsce będzie między Skelleftea a Bernem. Mecz gdzie powinniśmy zobaczyć minimum 4,5 bramek ze strony Berna a co a tym idzie idę w strone bardzo dobrze sie spisującego w NL Andrewa gdzie ma już 6 bramek na koncie.

3.Valtteri Puustinen gol (Hameenlinna) 2.1 k fortuna (nie grał)

Hameenlinna - Rungsted mecz z serii o przysłowiową pietruszkę, gdzie oba zespoły nie mają szans na awans uznając wyższość takim markom jak Pilzno czy Zug, ale postanowiłem że, zagram kogoś z Hameenlinny bo zapowiada sie overove spotkanie, więc ide w strone młodego dobrze zapowiadającego sie fina Valtteri Puustinena który po 10 kolejkach Liiga ma 4 bramki i 7 asyst co do Rungsted obrona dziurawa jak ser szwajcarski najwiecej straconych bramek myśle że, w miare solidna fińska drużyna jest w stanie strzelić kilka bramek mało renomowanemu rywalu ze Skandynawii.



Inne propzycje


1.Gks Tychy strzeli dwie bramki w regulaminowym czasie 1.44 k   
2.Skelleftea 10 1,51 k   
3.Tappara strzeli 4 bramki w regulaminowym czasie gry 1.65 k   
4.Augsburg-Liberec 02 1.53 k   
5.HK Mountfeld (ot) 1.57 k   
6.Munchen-Farjestad over 4,5 bramki w regulaminowym czasie 1.61 k   
7.B.Bysrica-Ambrii piotta każda z drużyn strzeli dwie bramki 1.69 k   
                                                                         
 
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka ????

Przy okazji kolejnej kolejki CHL dwa słowa komentarza odnośnie szans drużyn z północy Europy.

Djurgarden - Mannheim - x2 - 1.74 - fortuna   
( 2 ML - 2.26 - fortuna )

Gospodarze grający mocno w kratkę. Kilka meczów na styku nawet ze słabszymi rywalami. Ostatnio ograli Lulea na ich tafli i nie do końca mogę ocenić, czy to początek łapania formy, czy Lulea zagrała słaby mecz ( nie widziałem nawet skrótu ). Liderzey regularnie punktują w ostatnich meczach: Bergfors, Berlund, czy Holtz który sie przebudził. Delegaci z Mannheim dobrze weszli w sezon. Wprawdzie w lidze gonią Monachium, które jeszcze nie zasmakowało ligowej porażki w tym sezonie, ale CHL to zupełnie inna bajka. Niemcy są drużyną turniejową z wieloma atutami w składzie. Są reprezentanci kraju, są mocni Finowie, Kanadyjczycy. Bardzo dobry sezon rozgrywa Ben Smith. Obie ekipy odjechały pozostałym w grupie i tutaj sytuacja w miarę klarowna. Większa potrzeba punktów po stronie gospodarzy, ale mam przeczucie, że goście to wezmą.

Frolunda - Cardiff - 1 RT - 1.25 - Fortuna   ???? 

Trudno wycisnąć jakiś sensowny kurs z tego zdarzenia, ale nie ma się co dziwić. O gospodarzu już kilka razy pisałem :) Jest potrzeba punktów. Punktowo grupa mocno wyrównana ( co trochę dziwi ). Mając za plecami swoich kibiców i rywala pokroju Cardiff nie ma innej opcji niż pewne zwycięstwo w 60 minut. Trudno powiedzieć czy bramką, czy dwiema, ale pełna pula zostaje w Szwecji.

Skelleftea - Karpat - 2 ML - 1.84 - fortuna   

Ciężki mecz się zapowiada. Liderzy tabeli, a za nimi goniący Bern. Obie ekipy będą chciały tu zgarnąć punkty. W Skelle może Hugg dzisiaj pogra coś więcej :) ale ogólnie zespół na tą chwile rozczarowuje. Ogranie HV, czy Linkopings na nikim nie robi wrażenia. Z mocnymi ekipami od początku sezonu mają problem, ale może dziś przyjdzie przełamanie. To by było coś na tle mocnego rywala. Karpat wydaje się, że poukładało defensywe i zaczęli fajnie grać. Filozofia trenera i cele na sezon jasno określone. Dziś rywal trudny, waleczny, ale jeśli Karpat zagra swój hokej i zachowają dyscyplinę w obronie, to wygrają. Zwróćcie uwagę na Raty Aku. 18- lat i talentu za trzech.

Trochę mam problem z meczem Monachium - Farje. Gospodarz z mocno doświadczoną i ograną turniejową kadrą. W zasadzie kompletny zespół. Rok temu finał. Mocne pierwsze formacje. Dobry goalie ( Birken ) i nie wiem co jeszcze, bo w DEL mało wnikam. Gra Farjestad ostatnio sie klei. Rozbity w pył Oskar, ale tam goalie sie ugotował. Poza tym kadrowo to jedna z najsłabszych ekip SHL. Powiedziałbym nawet, ze nie na poziom SHL. No i pytanie, czy Farjestad sie wystrzelało ? Takie mecze tworzą i kształtują team spirit. Myślę, że Monachium to wygra z ewentualną dogrywką po kursie 1.76 - f.   



Swoje mecze w rytmie 60 minut powinny też wygrać HPK, Lulea, oraz będąca w dużej potrzebie punktowej i grająca na tą chwilę najlepszy hokej w Liiga - Tappara.
CHL rządzi się swoimi prawami. Kwestia podejścia, celów poszczególnych klubów. Ciekawe kto nas dzisiaj zaskoczy. Może GKS :)

 
 
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Jeszcze może typ patriotyczne ale nie pozbawiony sensu, choc trzeba by go nazwać z gatunku ryzykownych.
Mecz Naszego zespoło z Vienna Capitals. Ekipa z EBEL w zasadzie nie gra juz o nic, bo wątpie aby Djurgarden nie zdobyło chocby punktu w dwumeczach z Mannheim, nie do konca wierze w ich kutruazyjne wypopiedzi ze beda chcieli zdobyc 6 pkk na Tychach, zobaczymy. Z kolei wierze w zapowiedzi naszych chłopakow z Tychów, którzy deklaruja godne pozegnanie z CHL. Mecz z Mannheim dowiódł że przy odpowiedniej modtywacji i ambitnym podejsciu mozna zawalczyc( wtedy były tekie okolicznosci jak 1 wrzesnia i 80 rocznica napasci Niemiec na Polske), byc moze to głównie zadziałało ale sam mecz mógł sie podobac , podobnie jak ten z Djurgarden bo gdyby nie wykluczenia to ten wynik mógłby byc lepszy. Ale zostawmy to teraz liczy sie dzisiejszy mecz i wierze ze u siebie jestesmy w stanie sporo ugrać.

Tychy RT kurs 4,3    
Tychy z x kurs 2,27    


 
 
Otrzymane punkty reputacji: +58
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Dzis dokonczenie piatej koejki LM i tylko cztery mecze. Bardzo ciekawi zapowiada sie mecz mistrza Czech Trzynca z szwajcarska Lozanna, mysle ze mimo faworyzowania gospodarzy Lozanna postawi wysko poprzeczke a kto wie czy nie wywiezie chocby punktu z trudnego terenu.  
Kolejny pojedynek szwajcarsko-czeski to mecz w zasadzie o pietruszke bo i ZUG i Pilzno juz sa w nastenej rundzie ale wg mnie ekipa ZUG zagra o pelna pulę  , niemniej jednak raczej woałbym to spotkanie obejrzec.
Mecz Pelikanów z Nemanem jakos mnie nie przekonuje pod katem inwestycji w to,. Obie druzyny jeszcze maja szanse awansu a forma Pelikanow mimo ostatnich dwóch wygranych nie przekonuje mnie do konca  .
Zostaje ostatni mecz, mistrza EBEL Klagenfurtu ze Szwajcarskiem Biel. Ekipa gosci mimo straty lidera potrafiła ułozyc formacje i rozłozyc ciezar zdobywania punktow na kilku graczy i wg mnie ma lepszy sklad niz KAC, ktory jakkolwiek u siebie grożny i z szansami awansu tak wydaje mi sie ze conajmniej 2 pkt rafia do ekipy Biel

Biel ml kurs 1,77 fortuna      
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
moneymakerbetting 6,4K

moneymakerbetting

Użytkownik
Pelicans - Yunost Mińsk 

Ekipa z Białorusi straszy w Europie głównie na własnej tafli. Na wyjazdach w grupie porażki 3-2 i 7-2.

Sytuacja Pelikanów jednoznaczna, jeśli chcą wyjść z tej grupy (obecnie 3 miejsce) to muszą dzisiaj wygrać pewnie to spotkanie, aby pozostać w grze. W ostatnim czasie lepiej prezentują się w lidze, a biorąc pod uwagę słabość drużyny z Mińska w meczach wyjazdowych, gram w kierunku Pelikanów.

Pelicans 60'
1.45
Betfan
Stawka 5j/10

w dublu UFA - Barys under 4.5
łącznie 5j -&gt;13j ​
 
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Ostatnie rozdane fazy grupowej CHL. Ja zwykle jest kilka ekip które jeszcze muszą walczyc o awans ale i sa takie które graja o pietruszke i jak podejda do meczów to tylko za kulisami mozna sie dowiedziec. Ale do rzeczy. Jest kilka meczy któe mnie interesuja.
W Cardiff mistrz tych rozgrywek z poprzedniego roku potrzebuje teoretycznie jednego punktu by spokojnie awansować, ale jest to zbyt doswiadczona ekipa by bujac sie koło remisu bo jednak to ryzyko przypadkowego gola i mozna bc za burta juz na tym etapie. Potencjału nie sposob porównac. Lania takiego jak w Goteborgu sie nie spodzewa ale zwyciestwa i kontrolowania meczu

Froluda RT kurs 1,35    

Innym kubem który musi wygrac za 3 pkt i czekac na ewentualne rozstrzygniecaia w innym meczu jest mistrz Szwajcarii SC Bern. Helveci udaja sie w delegacje do mistrza Francji i 3 pkt mus zdobyć.Co do zwyciestwa to wg mnie cel jak najbardziej realny, ale czy bedzie z tego awans tutaj trudno mi powiedzieć, bo zadecyduje o nim mecz w Oulu, gdzie miejscowy Karpat zmierzy sie ze szwedzką Skelefteą i tutaj kazde rozstrzygniecie w RT daje awans Bern przy zdobyciu pełnej punktów. Stad nie ma co sie ogladac na rywali ale tez samemu zrobic swoje/

Bern RT kurs 1,3    

Jeszcze chce zagrać na inny szwajcarki zespół , chodzi o Biel, który bedzie podejmował mistrza EBEL, Klagenfurt. W Austrii wygrali goscie ze Szwajcarji, którzy mimo frontalnych ataków zawodników KAC zagrali mądrze w obronie i skutecznie w ataku, prezentujac barsziej dojrzały hokej , sami w swich szeregach posiadaja graczy jakosciowo lepszych i mysle ze u siebie nie zmarnuja szansy i pewnie wygraja, mimo tego ze potrzebuja tylko punktu

Biel RT kurs 1,54    

ako 2,7 fortuna    

Z innych meczy ciekawie bedzie w Lozannie gdzie miejscowi beda podejmowac mistrza Czech Ocelari Triniec. Osobiscie przy całej sympati do druzyny ze Szwajcarii, wieksze doswiadczenie jest po stronie stalowników i potrzeba im zwyciestwa do awansu i kto wie czy nie uda im sie przechylic szali zwyciestwa na swoja korzysc, łatwo nie bedzie bo Lozanna jest mocna w tym sezonie i roznie moze byc. Przy ewentualnym zwyciestwo w Minsku Yunosa nad Pelikanami w RT jedna z powyzszych ekip odpadnie z tych rozgrywek
W Pilznie tez mamy mecz szwajcarki - czeski ale o przysowiowa pietruszke. Jaenak mam wrazenie ze ekipa ZUG postawi sobie za zadanie wygrac ten mecz i mimo calej sily ofensywnej Pilzna juz z Gulasem i Mertlem moze ich ograc na ich terenie tym bardziej ze  elveci prezentuja na ten moment hokej na bardzo wysokim poziomie a i sam roster musi budzic szacunek.
Ciekawa sytuacje mamy w grupie ekip Farjestad, Munchen i Ambri. Ekipy ze Szwajcarii i Niemiec posiadaj tego samogo sponsora i chyba  o ile sie nie myle udziałowca mianowicie Red Bulla i nie wiem czy moze dojsc do sytuacji ze to Munchen zagra dla Ambri urywajac punkrt szwedzkiej ekipie. Ekipa z NIemic trzeba przyznac ze w formie ale tez trzeba zapuscic zurawia do ich szatnii. Poki co kursy na zekipe Farjestad spadaja ale tym by sie nie sugerował, wg mnie jeszcze wszystko jst mozliwe.
Chłopaki z Tychów tez zapowiadaj walke o zwyciestwo w meczu we Viedniu i mysle ze moze to byc ciekawy mecz

EDIT: Zespół Munchen jedzie do Karlstad rezerwami i juniorami, wiec granie w kierunku nich to troche ryzyko bo podstawowi gracze zostaja w Niemczech
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
P 5,3K

pepo1990

Znawca Hokej


Może koledzy siedzący w CHL i europejskim hokeju się wypowiedzą coś więcej na temat tego spotkania, jednak z tego co widzę Tygrysy z Liberca muszą wygrać dziś w RT, żeby awansować tak więc myślę pograć w ich kierunku mimo, że kursy rosną. Chyba że ktoś coś wie, że odpuszczają sobie CHL? Jako, że muszą grać o RT, a przeciwnik potrzebuje remisu wiec jeśli Liberec będzie prowadził to muszą sie otworzyć tak więc możliwe, że pusta bramka na koniec będzie otwarta dla gospodarzy z tego względu również opcja handi. Na tyle na ile się orientuje to potencjał kadrowy po stronie gospodarzy, myślę że będą chcieli to spotkanie kontrolować.

Liberec RT @1,66  
Liberec -1,5 @2,06  
Liberec -2,5 @3,05  
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom