>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Info Pytania, propozycje, zgłaszanie błędów

Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
W tym temacie można dyskutować o konkursie, zgłaszać zauważone błędy czy dawać swoje propozycje jak można urozmaicić jeszcze ten projekt. Zapraszam do dyskusji.
 
bettingekstraklasa 31,2K

bettingekstraklasa

Użytkownik
Muszę wyjaśnić pewną wątpliwość. Czy analizy do konkursu należy zgłaszać tylko przed wydarzeniem, którego dotyczą czy także będzie można zrobić to po? 

 
 
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
cytat z dnia 23 sierpnia 2019 12:37 przez bettingekstraklasaMuszę wyjaśnić pewną wątpliwość. Czy analizy do konkursu należy zgłaszać tylko przed wydarzeniem, którego dotyczą czy także będzie można zrobić to po? 
 
można także po, konkurs ma za zadanie wyróżnienie najlepszych, oczywiście analiza w dziale tematycznym musi być dodana przed wydarzeniem, ale do konkursu można ją zgłosić w dowolnym momencie (oczywiście musi być z okresu, którego dotyczy konkurs).
 
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
cytat z dnia 25 sierpnia 2019 14:27 przez bettingekstraklasaTo jeszcze jedno pytanie. Czy zamiast zgłaszać analizy na bieżącą i w pewnym momencie zmieniać zgłoszenia mogę dla przykładu września po prostu zgłosić swoje trzy najlepsze analizy pierwszego października?
teoretycznie tak, ale Twoje analizy mogą też zgłaszać inne osoby, więc mogą to zrobić prędzej
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Wg mnie powinno się oceniać czy analiza się sprawdziła co nie zawsze jest równoznaczne z typem, albo czy choć w 80% zaistniał scenariusz przedstawiony w analizie... Na nic super analiza, która nie miała żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości. Bukmacherka to krzyżowanie wielu nauk i emocji. Przykładowo ktoś przewidział, że zespół A będzie cisnął do samego końca żeby odrobić wynik w dwumeczu. Tak się stało, ale w 92 min zespół B strzelił bramkę. Analiza była bardzo dobra, ale typ nie wszedł. A teraz inny przykład: zrobiono super analizę z dokładnym prześledzeniem wyników drużyny A od 1950r. H2H rozbito na czynniki pierwsze łącznie z rodzajami murawy. Dokładnie sprawdzono wszystkie osłabienia, ale "zapomniano", że dla drużyny B to jest po prostu coś najważniejszego w ich życiu, coś na co czekali lata. W rezultacie przebieg meczu od początku był ze wskazaniem na drużynę B. Wg mnie taka analiza może formalnie była dobra ale tak naprawdę słaba... Uważny obserwator będzie mógł łatwo odnieść moje teoretyczne przykłady do praktyki...

Dla mnie nie ma większej radości jak to kiedy analiza się sprawdziła w taki sposób, że przebieg meczu był zbliżony do scenariusza lub scenariuszy jakie kreśliłem wcześniej. Nawet jak wtedy przegram to mam satysfakcję, a jak mecz był całkowicie inny do mojego scenariusza ale wygrałem fartem to nie jestem z siebie zadowolony... Dla mnie właśnie na tym polega frajda z bukmacherki... Muszę też dodać, że w ciągu tych ostatnich 7 lat na forum miałem dodatkową satysfakcję gdy osoby znacznie bardziej ode mnie doświadczone się myliły, do tego mnie ostro hejtowały przed meczem, że śmiem w ogóle zakwestionować ogólny trend na forum, a potem się okazywało, że miałem rację ( radość wtedy miałem potrójną: kasę, własną satysfakcję i to, że wymyśliłem to lepiej niż oni). Niestety wśród tych osób byli i moderatorzy, ale to było w czasach "dzikiego zachodu" na forum gdzie jak moderatorzy potrafili kogoś banować tylko za to, że ktoś grał przeciw drużynie której kibicowali, a codzienny hejt był na porządku dziennym. Całe szczęście wraz z nową administracją mamy wreszcie forum na którym można się kulturalnie wypowiadać. Sorry za te wspominki...

Wracając do analiz na pewno też warto docenić osoby, które naprawdę poświęciły sporo czasu na analizę i wszystko dokładnie posprawdzały.
 
Otrzymane punkty reputacji: +39
windover 21,6K

windover

Użytkownik
Jak dla mnie;
- treść
- składy ,osłabienia ,ostatnia forma, jakieś ciekawostki klubowe / transferowe + informacje np o top formie zawodnika/ zawodników. 
- przepisywanie czystego h2h nawet przy wejściu typu załóżmy @ 3,50 jest dobre ,ale czy przekonasz kogoś by to grał bo ktoś opisał ostatnie mecze ? Gdzie ogólnie jest to dostępne dla wszystkich ,mnie taka osoba na pewno by nie przekonała by zagrać właśnie taki typ.
- Gołym okiem widać kto się przykłada a kto nie / lanie wody na 20.linijek też mija się z celem. Liczą się sprawdzone wiadomości / informacje. 
- Oczywiście sprawdzone info jest dopiero na 15.min przed meczem ,wtedy wiadomo na pewno np kto zagra kto nie (niekiedy takie informacje są błędne nawet na wielu szanujących się serwisach) ,ale z drugiej strony trzeba docenić że ktoś ''poszperał''
 
Otrzymane punkty reputacji: +33
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
To nie ten temat, ale jeszcze dodam, że z doświadczenia wiem, że bardzo trzeba uważać na osłabienia. Ale ważniejsza, często pomijana sprawa, której z kolei ja się bardzo przyglądam to psychologia, nastawienie drużyny... Nawet nie którzy nie wiedzą jakie ma to fundamentalne znaczenie...
 
jozzy22 530,3K

jozzy22

Użytkownik
Ja mam taką sprawę i proszę o jak najszybsze ustosunkowanie. Zgłosiłem dwie analizy xavi90 z tym ze mam pewną nieścisłości.  Otóż juz 2 osoby zgłaszał ze linki które podałem przenoszą na stare analizy z zeszłego roku a jak ja probuje to wszystko jest ok i przenosi w dobre miejsce. Czy mógłby to ktoś jeszcze sprawdzić bo nie bardzo łapie skąd takie problemy?!
 
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
cytat z dnia 1 października 2019 06:45 przez jozzy22Ja mam taką sprawę i proszę o jak najszybsze ustosunkowanie. Zgłosiłem dwie analizy xavi90 z tym ze mam pewną nieścisłości.  Otóż juz 2 osoby zgłaszał ze linki które podałem przenoszą na stare analizy z zeszłego roku a jak ja probuje to wszystko jest ok i przenosi w dobre miejsce. Czy mógłby to ktoś jeszcze sprawdzić bo nie bardzo łapie skąd takie problemy?!
potwierdzam Twoje linki prowadzą do postów z września 2018, zresztą nawet widać to po linku (strona 140 tematu z boksem).

Polecam zrobić tak:
na górnej belce wpisu po prawej stronie klikam prawym przyciskiem myszy na numer postu i dajemy Kopiuj adres odnośnika, taki sposób zawsze prowadzi do konkretnego wpisu, a poza tym wygląda estetyczniej.
 
jozzy22 530,3K

jozzy22

Użytkownik
cytat z dnia 1 października 2019 10:34 przez waldi1979

potwierdzam Twoje linki prowadzą do postów z września 2018, zresztą nawet widać to po linku (strona 140 tematu z boksem).

Polecam zrobić tak:
na górnej belce wpisu po prawej stronie klikam prawym przyciskiem myszy na numer postu i dajemy Kopiuj adres odnośnika, taki sposób zawsze prowadzi do konkretnego wpisu, a poza tym wygląda estetyczniej.
Dzięki za info tylko pytanie dlaczego mnie z tego linku przekierowuje dobrze?! Jak bym nie robił cały czas wychodzi to samo. Czy Ty mógłbyś poprawić bo ja już nic innego nie wymysle a link z odpowiednią stroną  pokazuje mi ze post nie istnieje.
 
H 132,3K

haparoiden

Użytkownik
cytat z dnia 1 października 2019 06:45 przez jozzy22Ja mam taką sprawę i proszę o jak najszybsze ustosunkowanie. Zgłosiłem dwie analizy xavi90 z tym ze mam pewną nieścisłości.  Otóż juz 2 osoby zgłaszał ze linki które podałem przenoszą na stare analizy z zeszłego roku a jak ja probuje to wszystko jest ok i przenosi w dobre miejsce. Czy mógłby to ktoś jeszcze sprawdzić bo nie bardzo łapie skąd takie problemy?!
Mi wyświetla się typ na Alfiego Price'a z 27 września 2019. O, ten: https://forum.bukmacherskie.com/wpis/6884197/

A w pierwszym zgłoszeniu typ na Pulatova z 6 września: https://forum.bukmacherskie.com/wpis/6879454/
 
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
cytat z dnia 1 października 2019 15:22 przez jozzy22

No i zgadza się tak właśnie ma być.  Czyli z linkiem wszystko jest ok. Wiec zostaje tak jak jest zwykli użytkownicy widzą dobrze.
poprawiłem linki, teraz wszystkim będzie się wyświetlało prawidłowo, na przyszłość wrzucaj w takiej formie to nie będzie problemów, pozdrawiam
 
Otrzymane punkty reputacji: +28
bettingekstraklasa 31,2K

bettingekstraklasa

Użytkownik
Mam jedno takie spostrzeżenie odnośnie konkursu. Teoretycznie tym można zapewnić sobie wygraną. Już mówię o co chodzi, przykładowo: rozgrywki Fortuny I Ligi, pisze analizę z dwoma typami wygrana gospodarzy do przerwy i w całym meczu i BTS.
Opisuje ją i agrumentuję "uważam, że gospodarze zdobędą bramkę do przerwy a tym samym będą prowadzić,bo (...) oraz podwyższą prowadzenie w drugiej części (...) bramka ze strony gości jest bardzo mało prawdopodobna, ale liczę na jakiś rzut karny albo samobój, bo...". Nic w tym dziwnego, ale załóżmy, że puszczam tą analizę przez cały miesiąc do każdego meczu aż idealnie trafię ten scenariusz, więc należałoby mieć też na uwadze czy kandydaci nie spamują.     
 
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
cytat z dnia 8 października 2019 09:00 przez bettingekstraklasaMam jedno takie spostrzeżenie odnośnie konkursu. Teoretycznie tym można zapewnić sobie wygraną. Już mówię o co chodzi, przykładowo: rozgrywki Fortuny I Ligi, pisze analizę z dwoma typami wygrana gospodarzy do przerwy i w całym meczu i BTS.
Opisuje ją i agrumentuję "uważam, że gospodarze zdobędą bramkę do przerwy a tym samym będą prowadzić,bo (...) oraz podwyższą prowadzenie w drugiej części (...) bramka ze strony gości jest bardzo mało prawdopodobna, ale liczę na jakiś rzut karny albo samobój, bo...". Nic w tym dziwnego, ale załóżmy, że puszczam tą analizę przez cały miesiąc do każdego meczu aż idealnie trafię ten scenariusz, więc należałoby mieć też na uwadze czy kandydaci nie spamują.     
dzięki za spostrzeżenie, ale przypomnę tylko, że w wyborze najlepszej analizy nie chodzi wcale o to, że musi być ona trafiona (oczywiście dobrze jak jest), najważniejsza jest treść, przytoczone argumenty, wiedza, a nie spisanie statystyk z jakiegoś livescore, im bardziej użytkownik się przyłoży do jej napisania tym większa szansa na powodzenie, a zyskują wszyscy,
* autor, bo jego analizę zobaczy więcej osób i może przekona kogoś do "swojej" dyscypliny, poza tym ma szansę wygrać kilka złoty
* użytkownicy, ponieważ będą mieli dostęp do większej ilości typów i analiz
* forum, bo zyska wartościowy kontent i dzięki temu może pozyska kolejnych użytkowników
Każdy z nas lubi rywalizację, a szczególnie kiedy wychodzi z niej zwycięsko,  to dopiero pierwsza edycja zabawy, mamy nadzieję, że z czasem zdobędzie jak najwięcej fanów i wpisze się na stałe do forumowego kalendarza.
 
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
WAŻNE!!!
Nastąpiła zmiana regulaminu, zmianie uległy 2 punkty oraz został dodany jeden. Ze względu na słabe zainteresowanie użytkowników rezygnujemy z komisji mieszanej, czyli 3 użytkowników oraz 2 moderatorów, od listopada komisja będzie składała się tylko z Załogi forum, którzy w pierwszej fazie głosowania wyłonią analizy, które trafią do głosowania publicznego przez wszystkich użytkowników.

Druga zmiana to w dotychczasowych edycjach punkty z głosowania użytkowników były liczone jako 6 głos komisji, czyli po podliczeniu punktów 5 analiz z największą ilością punktów miała dopisywane punkty od 1 do 5 tak jakby zagłosowała jedna osoba, od listopada do klasyfikacji końcowej będą sumowane wszystkie punkty + punkty jakie analizy otrzymała od komisji i na tej podstawie ustalona kolejność końcowa. Wydaje się nam, że będzie to uczciwsze rozwiązanie.

Dodaliśmy również punkt, który i tak był przestrzegany, a przy tworzeniu regulaminu został pominięty
7. W głosowaniu nie można głosować na swoją analizę.
Wydaje się to logiczne i zgodne z duchem Fair Play.

Aby zachęcić Was do zgłaszania również analiz innych użytkowników, postanowiliśmy że jeżeli taka analiza znajdzie się na podium to osoba, która ją poleciła (nie autor) dostanie +100 pkt reputacji.
Apelujemy jednak od razu, żeby nie wklejać każdej nowej analizy, która pojawi się w działach, a tylko te, które uważacie, że są naprawdę wartościowe, przed dodaniem należy sprawdzić czy autor już sam jej nie dodał, żeby nie dublować zgłoszeń.
 
chamberlain 423,5K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Liczy się data dodania analizy, czy data wydarzenia? Przykładowo analiza napisana we wrześniu na wydarzenie w październiku, wtedy w jakim miesiącu może brać udział w konkursie?
 
Do góry Bottom