Superpuchar Europy UEFA 2019: Liverpool - Chelsea (14.08.2019r.)

windover

Liverpool vs Chelsea

LIVERPOOL: (4-3-3): Adrian; Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson; Fabinho, Henderson, Wijnaldum; Salah, Firmino, Mane
CHELSEA: (4-2-3-1): Kepa; Azpilicueta, Christensen, Zouma, Emerson; Jorginho, Kante; Pedro, Mount, Pulisic; Abraham

Mecz do oglądania a nie do obstawiania ,ale jak ktoś musi to za grosze na ''The Reds'' ,z góry mówię ,że są to tylko przewidywalne składy i nic pewnego. Na przykład nie wiadomo jak sytuacja z Mane (wszedł na końcowy kwadrans w ostatnim meczu) czy zagra od początku czy wejdzie z ławki ,bo przecież Origi strzelił bramkę w lidze (Norwich 4-1) i na pewno też zasługuje na występ od pierwszej minuty. Ponadto LCF na pewno bez Alissona (wypada na miesiąc lub więcej) ,Lovrena (zainteresowanie włoskich klubów /Roma),  Clyne. ''The Blues'' są w kropce po klęsce z ''Czerwonymi diabłami'' ,choć po dobrej grze szczególnie w pierwszej połowie sytuacja Franka Lamparda nie jest za ciekawa ,bo za bardzo nie ma kim rotować w składzie ,a według mnie na pewno do odstrzału jest Zouma (to co zagrał w obronie ,szczególnie pierwsza połowa to kryminał). Chelsea bez Van Ginkel, Hudson-Odoi, Loftus-Cheek, James a pod znakiem zapytania stoi występ Kante czy Williama (a ten pierwszy szczególnie by się przydał od początku, 20-minut w meczu MU + kartka ). Finał na Vodafone Park w Turcji wcale nie musi być taki łatwy dla Kloppa i spółki. Na koniec dodam ,że w ostatnich sześciu meczach to Londyńczycy wygrywali dwukrotnie przy trzech remisach i tylko jednej wygranej Liverpoolu.

M 27,2K

madangelo

Forum VIP
Liverpool - Chelsea 1 @1,65

Kursy pospadały ale naprawdę wiele wskazuje na to że Liveprool weźmie Superpuchar, sam również nie spodziewam się dzisiaj niespodzianki.
Liverpool nie dokonał jakis spektakularnych transferów w okienku, w sumie to nie musieli bo kadrę mają kompletną i poukładaną. Ważne jest to że znacząco sie nie osłabili, z wypożyczeń wrócą  Wilson czy Woodburn do tego Oxlade czy Brewster bedą już dostępni. Ekipa Kloppa wygląda obok City na głownego kandydata do wygranej w Premier League
Chelsea z Lampartem na  ławce trenerskiech który jednak jest trochę niewiadomą. Dzisiejszy mecz będzie na pewno najpoważniejszym sprawdzianem dla niego w roli trenera. Przede wszystkim jednak zespół opuscił Hazard, zawodnik w moim odczuciu który robił różnice w ekipie Chelsea, potrafił brać ciężar gry na siebie, drużyna była w pewnym stopniu od niego zależna. Pulisic nie bedzie w stanie tak łatwo go zastąpić, na pewno jesli juz to będzie potrzebował więcej czasu.
Pierwsza kolejka Premier League również niezbyt obiecująca dla Chelsea, wysoka przegrana 4-0 z ManU , jednoczesnie Liverpool ograł 4-1 Norwich.
W ekipie The Reds na finał wypadł Allisson i bedzie to na pewno ich największe osłąbienie. Chelsea w początkowej fazie sezonu będzie musiała sobie radzić bez  Hudson Odoiego czy  Loftus Cheea. Myslę że kompletna, zgrana kadra jaką dysponuje Klopp da sobie radę z jednak niewiadomą jaką jest przed tym sezonem Chelsea. Mecz w Stambule.

Otrzymane punkty reputacji: +11
moleziusz 3,9K

moleziusz

Ja mam życzenie tylko żeby padały brameczki i zgodnie z tym obstawiłem sobie taki typ:

Chelsea strzeli +1,5 goli @3,55

Co z tego będzie okaże się już od godziny 21:00.
Zobaczymy czy Lampard poradzi sobie z presją.
A tak już tylko obstawiając na forum proponował bym wynik 3:2 dla Liverpoolu.

Edit:
Były okazje dwie bramki po spalonych i teraz dogrywka. Fajny meczyk ale kasa na minus