>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

4. kolejka PKO Ekstraklasy (09.08-12.08.2019)

Status
Zamknięty.
shadow89 512,2K

shadow89

Użytkownik


Pogoń Szczecin - Wisła Kraków
typ: Wisła Kraków poniżej 0,5 bramki w meczu
kurs: 2.20
buk: ETOTO

Pogoń Szczecin rozpoczęła sezon bardzo dobrze. W 3 meczach zdobyli 7 pkt oraz stracili tylko jedną bramkę i to w pierwszym meczu na stadionie Legii ale i tak potrafili wygrać ten mecz 1:2 i wywieźć jakże cenne zwycięstwo ze stolicy. Następnie ograli u siebie Arkę 2:0 i przed tygodniem zremisowali na wyjeździe 0:0 w Gliwicach. Jeśli chodzi natomiast o zespół Białej Gwiazdy to w ciągu trzech meczy stracili też zaledwie tylko jedną bramkę, ale też tylko jedną zdołali zdobyć i to w ostatniej kolejce na własnym stadionie przeciwko Górnikowi w ostatnich sekundach meczu. Wcześniej zanotowali bezbrakowy remis w Gdańsku z Lechią a w pierwszej kolejce na własnym stadionie ulegli 0:1 Śląskowi Wrocław. 
Gra defensywna Pogoni Szczecin w obecnym sezonie wygląda bardzo solidnie, natomiast o grze ofensywnej Wisły Kraków to lepiej nic nie mówić. Wątpię aby na wyjeździe Wiśle udało się coś ugrać w Szczecinie a kurs 2.20 na to że nie strzelą bramki daje spore value moim zdaniem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
maialen93 68

maialen93

Użytkownik
Lech Poznań - Śląsk Wrocław
Typ: 1
Kurs:1,92
Bukmacher: fortuna

W piatek 9 sierpnia rozpocznie sie 4 kolejka ligowa w PKO Ekstraklasie. O godzinie 20:30 na własnym terenie Lech Poznan zagra ze Slaskiem Wrocław. Oba zespoły w poprzednim sezonie zaliczyły fatalne wyniki wiec teraz liczą na zdecydowanie lepszą gre i walke o czołowe miejsca. Początek nowych rozgrywek w wykonaniu obu drużyn jest dobry i ugrały one w 3 meczach 7 punktów. Lech Poznan przeszedł spore zmiany kadrowe, ale widać, że wpłyneło to pozytywnie na szatnię. W Kolejorzu mamy mieszanke młodosci z kilkoma doświadczonymi zawodnikami co jak dotąd wygląda na boisku bardzo efektownie. Na pewno celem drużyny w meczu piątkowym jest zdobycie pełnej puli i od pierwszych minut to własnie Lech powinien tutaj dyktowac warunki na boisku. Potencjał drużyna ma bardzo duży a do tego na trybunach ma sie pojawic ponad 30 tys kibiców. Slask Wrocław wyglądach w tych pierwszych meczach bardzo solidnie w defensywie i z pewnoscia kluczem dla Wrocławian bedzie to by nie stracic w tym meczu bramki. Na wyjazdach podopieczni trenera Lavicki grają znacznie słabiej wiec na tak gorącym terenie będzie im ciezko ugrac jakies punkty. Za wygraną Lecha w tym meczu przemawia także historia, bowiem gospodarze ogrywali Slask Wrocław w 4 z 5 ostatnich domowych spotkan. Na te chwile to Lech wykazuje wiekszy potencjał i ja zagram tutaj typ na wygraną Poznaniaków.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
20:30 Lech Poznań - Śląsk Wrocław
powyżej 9.5 rzutów rożnych @ 1.74
Fortuna


Dzisiaj spróbuje pograć coś innego niż zawsze - są to rzuty rożne. Na przeciwko siebie stają drużyne, które po trzech kolejkach nie zaznały goryczy porażki. Lech bardzo dobrze spisuje się w ofensywie. Jevtić jest gościem, którego nie poznaje z poprzedniego sezonu. Christian Gytkjaer po kontuzji powoli wraca do swojej formy. Jóźwiak również mocno pomaga, lecz duże słowa uznania lecą do Tiby, który haruje w pomocy przez 90 minut. W trakcie tych trzech kolejek Lech zdobył 17 rzutów rożnych co jest dość niezłym wynikiem. Śląsk po mały rotacjach w składzie wygląda na ekipę dużo solidniejszą niż w poprzednim sezonie. Dużej poprawie uległa gra w obronie, gdzie dostępu do bramki bronią, bardzo dobrze spisujący się nowy nabytek Stiglec, Golla, Celeban i Broź. Gorzej to wygląda w ataku, bowiem po odejściu Robaka, goście stracili trochę w ataku. Lecz niema ludzi nie zastąpionych. Powoli o sobie daje znać nowy napastnik Exsposito, który najwidoczniej potrzebuje czasu. Jednak oprócz tego pana, mamy jeszcze Płacheta, Picha czy Musonde. Wygląda to całkiem nieźle, a co najważniejsze przynosi korzyści w postaci stałych fragmentów jakimi są min. rzuty rożne. Śląsk nabił ich aż 21 co daje nam całkiem niezłą średnią. Liczę, że będzie to dobre widowisko, że Lech po raz kolejny udowodni, że ma aspiracje na mistrzostwo, a Śląsk po prostu nie będzie się tylko bronił i zagra nieco odważniej z przodu.  
 
 
bumbumbam 679

bumbumbam

Użytkownik
Spotkanie: Lech-Śląsk
Typ: 1    
Kurs: 1.99
Bukmacher: Lvbet
Analiza:
Lekka masówka na Lecha ale  kurs i forma Lecha dają do tego podstawy. Podejrzewam, że drużyna Lavicky obierze podobną taktykę do tej z meczu na Łazienkowskiej i nastawi się na bronienie remisu i granie z kontry. W meczu z Legią przyniosło to zamierzony skutek ale wszyscy widzimy jakie problemy ze skutecznością mają piłkarze Vukovica (trzy ostatnie spotkania to wyniki 0-0). Z kolei Lech stwarza sobie mnóstwo sytuacji. Tydzień temu byliśmy świadkami świetnego ofensywnego spotkania z ŁKSem (1-2) , a jeszcze wcześniej rozbicie Wisły Płock (4-0). Widać u poznaniaków dużą fantazję w grze, młodzi, wybiegani robią dużo zamieszanie, a Jevtic i Tiba jednym podaniem są w stanie otworzyć kolegą drogę do bramki. Śląsk będzie miał duże problemy i ciężko mi sobie wyobrazić, że zachowają czyste konto. Wygrane  u siebie z Wisłą i Piastem nie odzwierciedlają ich formy bo widać jak słabo wygląda mistrz i wiślacy (mimo wygranej z Górnikiem) a mimo defensywnej taktyki w Warszawie  to właściwie ani razu nie zagrozili słabo wyglądającej na początku sezonu Legii.  Bilans między drużynami w meczach na terenie Lecha również ze wskazaniem na gospodarzy, tylko dwie wygrane Śląska od 2008. Myślę, że przy tym kursie warto grać na Lecha.
 
barti2000 750,5K

barti2000

Znawca - Siatkówka
Lech - Śląsk
Typ: 1
Kurs:2,05
Bukmacher: lvbet

Lider z Poznania podejmuje u siebie Śląska Wrocław. Do tej pory obie drużyny mają po 7 punktów na koncie. Jednak to dużo bardziej wszystkim zaimponował do tej pory Lecha, który gra świetnie. W znakomitej formie są Jevtić, Tiba czy Jóźwiak. Wszystko do tej pory funkcjonuje perfekcyjnie. Śląsk natomiast zdobył 7 punktów, ale w żadnym ze spotkań nie zaimponował niczym szczególnym. Takiego rywala jak Lech gracze z Wrocławia do tej pory nie mieli i będzie to swego rodzaju weryfikacja. Dzisiejsze spotkanie obejrzy ponad 30 tysięcy kibiców, którzy będą ogromnym wsparciem dla Lechitów. Do tej pory na swoim boisku Lech grał w tym sezonie raz i w znakomitym stylu wygrał 4:0 z Wisłą Płock. Dzisiaj rywal mimo miejsca w tabeli też nie z najwyższej półki. Lech jest tutaj faworytem i nie powinien zawieść kibiców. Typuję pewne zwycięstwo Kolejorza. 
 
apil64 10,7K

apil64

Użytkownik


 

Spotkanie:  ŁKS Łódź – Piast Gliwice

Godzina : 15:00  Niedziela  11.08.2019 r.

Typ:  poniżej 1,5 gola

Kurs: 3,40

Bukmacher:  Fortuna

Analiza:

Mecz czwartej kolejki naszej ekstraklasy.   Bukmacherzy nieco więcej szans dają drużynie aktualnego mistrza Polski. Jednak ja uważam, że Piast Gliwice to już inna drużyna niż w poprzednim sezonie i na pewno będzie to bardzo wyrównany i zacięty pojedynek. ŁKS będzie  chciał zdobyć przynajmniej punkt grając u siebie i nie będzie chciał stracić bramki. Piast również  będzie chciał zdobyć przynajmniej punkt. Mecz rozpocznie się o godzinie 15:00 w niedzielę. Prognozy pogody przewidują wysoką temperaturę podczas tego meczu co również może przyczynić się do małej liczby goli. Dlatego nie spodziewam się wielu bramek w tym spotkaniu. Myślę, że o zwycięstwie w tym meczu zadecyduje jedna bramka lub padnie remis 0-0.
 
L 221

l10

Użytkownik
Lech Poznań - Śląsk Wrocław
Typ: 1
Kurs:1,92 FORTUNA

Obie drużyny bardzo dobrze weszły w nowy sezon i nie przegrały jeszcze meczu. Jednakże gra Lecha wydaje się być bardziej poukładana. W trzech meczach Lech zdobył siedem bramek, tracąc tylko dwie. Widać, że brak wielkich oczekiwań przedsezonowych dobrze na nich podziałał. Śląsk przed sezonem był typowany do walki o lokaty w drugiej ósemce i pomimo zdobycia w tych pierwszych trzech kolejkach 7 punktów wydaje mi się, że cięzko im będzie walczyć o coś więcej. Ich gra nie porywa i prezentuje się w mojej opinii gorzej od Lecha. Śląśk przegrał 6 na 7 ostatnich spotkań z Lechem w Poznaniu. Lech po pewnym wygraniu z Płockiem w poprzednim meczu u siebie zapewne znowu wygra przed własną publicznością, dlatego też moim typem jest czysta 1.
 
xbrajanx 10,8K

xbrajanx

Użytkownik
Lech Poznań - Śląsk Wrocław
X2 @1,96  eFortuna      No i super, oczywiście taktycznie Lavicka zdziałał duzo ale i Broziu z resztą dali z siebie bardzo dużo

Po raz kolejny spróbuję grać na Śląsk. Ostatni mecz z Legią, Wrocławianie zremisowali i X2 siadło czy tym razem znów się uda ? Myśle że są na to szanse, przede wszystkim Śląsk to trener Lavicka - czyli można by powiedzieć trener prawie idealny dla takiego klubu, profesjonalista pełną gębą i jego zasługa w tym że Wrocławianie tak zaczęli sezon. Na razie gra nie wygląda zbyt dobrze, chociaż są schematy, pomysły to niestety jeszcze za wcześnie aby Śląsk grał jak Piast w poprzednim sezonie, lecz całościowo na prawdę wiele się poprawiło i wygląda to o niebo lepiej. Martwi mnie to że Musonda nadal odstaje. Mimo że jest szybki, silny to nic z tego nie wynika, ani asyst, ani goli, strzały mizerne a i technika niestety wygląda słabo, według mnie Lavicka powinien zmienić tego zawodnika, ostatnio z resztą było zamieszanie z tym faulem właśnie w meczu z Legią. Niestety ale dla mnie Musonda to w tej chwili na ławkę i niech dalej pracuje, bo ma jakiś potencjał. Myślę że dzisiaj kluczem może być młody Płacheta. W Lechu młodzież wygląda niesamowicie, ale nie róbmy tego co zawsze czyli po trzech meczach robić już wielkie wow na Lecha. Remis z Piastem, wygrana z ŁKSem - okej chociaż mogli stracić punkty no i rozbicie Wisły Płock ( a w zasadzie to Furmana, bo reszta to na wakacjach chyba). Także dla mnie wygląda to tak: Lech gra bardzo solidnie, i przyjemnie dla oka, Śląsk trochę meczy ale uzyskają nawet fajne wyniki. Dlatego też znów stawiałbym w tym spotkaniu na remis, a że Lech jest stawiany w roli dość mocnego faworyta to kursy wyglądają ładnie na WKS. Oczywiście ktoś może mi zaraz zarzucić że na co ja wgl licze, ale badzmy szczerzy grac czysty win po kursie ledwo 2, tym bardziej że to na prawdę nie jest takie pewne. No cóż zobaczymy 
 
Otrzymane punkty reputacji: +47
n3r0 632

n3r0

Użytkownik
Zagłębie - Arka 1 1.95

Obie drużyny szukają pierwszego zwycięstwa w tym sezonie i ja celuję w przełamanie gospodarzy. Lubinianie w tym sezonie prezentują się zdecydowanie lepiej. Dwa remisy i porażka, ale równorzędna walka z rywalami każdy mecz na styku. Arka z kolei po 3 kolejkach zamyka stawkę nie mając bardzo trudnych rywali. Gdy porażki z Jagą 0:3 nie można uznać za wpadkę to już zdecydowana przegrana w Szczecinie i naprawde blady występ u siebie z Koroną nie napawają optymizmem. Arka w tym sezonie bez armat. Wygląda naprawdę mizernie i nie wróżę jej najlepiej. Zagłębie gra bardziej ofensywnie, z pazurem no i ma Starzyńskiego, który ciągnie im grę i jest nieprzewidywalny. Do tego należy dodać że Lubinianie u siebie zawsze są groźni co w połączeniu z moim zdaniem wysokim kursem 1.95 jest typem wartym uwagi. Arka jutro bez Jankowskiego, Viniciusa, Kopczyńskiego i Samanesa.
 
jack13 417,8K

jack13

Użytkownik


POLSKA, EKSTRAKLASA – GÓRNIKA ZABRZE – RAKÓW CZĘSTOCHOWA

10.08.2019, GODZINNA 20:00

TYP: OVER 2.5 BRAMKI

KURS: 1.90

BUKMACHER: BETLCICK

ANALIZA:

Ciężko na razie ugryź tą naszą Ekstraklasę bo jak zwykle co kolejkę to ekipy inaczej się prezentują.

Górnik zanotował już trzy warianty w tym sezonie wyników i trochę ten Górnik znowu wygląda na zespół który potrafią sporo głupich bramek tracić. Ostatnio w Krakowie mieli swoje okazje, byli lepsi, ale ilość strat w środku pola i niepewna gra bocznych obrońców w drugiej połowie doprowadziła ze Wisła wturlała piłkę do bramki w doliczonym czasie gry. Powinny być trzy punkty, jeden na pewno a skończyło się na zero. Poprzednich spotkań niestety nie widziałem ale znowu końcówki spotkań w meczach Górnik robią się otwarte i te bramki padają. Po porażce w Krakowie widzę tutaj po stronie Górnika nieco więcej ryzyka i zagranie o komplet punktów.

Raków to chyba cały czas wielka niewiadoma, balonik tutaj mocno był pompowany ale mi się wydaje że braknie tego najważniejszego gry u siebie bo do tej pory dwa mecz u siebie bardzo słabe, nie wyglądało to dobrze a na pewno nie tak jak wskazuje na to potencjał tej ekipy. A w tym wszystkim to dziwne ze udało im się wygrać w Białymstoku 0:1 i dlatego nasz liga to jest nieprzewidywalna.   Wydaje mi się że Raków będzie z każdym mecze mimo wszystko pewniejszy w swojej grze a wiemy ja kto wyglądało na zapleczu – po prostu miło dla oka. Jednak skok jest widoczny i tutaj tak łatwo widać w defensywie i kontrolowaniu spotkań nie jest. Myślę też że mocnym argumentem będą też stałe fragmenty gry słaby punkt Górnika w defensywie a mocny Rakowa w ofensywie.    Jakoś czuję ze szybka bramka w tym starciu sprawi że nikt nie będzie czekał tylko ruszy i mecz zrobi się otwarty bo na pewno są to ekipy potrafiąc grać w otwarte karty.
 
D 79

dziubela1916

Użytkownik
Górnik - Raków 
over 2.5

2.00
Etoto

Już zostałem uprzedzony z tym typem, ale w pełni popieram, oglądając mecz z Wisły z Górnikiem, od razu pomyślałem, że w następnej kolejce zagram w kierunku bramek tych drużyn. Ale dziś próbuję jedynie Górnika, co do Wisły nie jestem przekonany, Pogoń nie pozwoli im raczej na tyle co Górnik. W Krakowie dobrze mogło skończyć 2:2 czy 3:2 dla którejś ze stron, słupki, poprzeczki, nie mówiąc o prawidłowo zdobytej bramce dla Górnika. Raków będzie kontrował, Górnik ma problemy też w defensywie, ale przed własną publicznością musi w meczu z beniaminkiem zagrać odważnie. Liczę na złość Górnika po tej pechowej porażce z Wisłą, a Raków jest nieobliczalny i również coś powinien dołożyć. Każdy wynik tu możliwy, ale zdziwię się mocno jak nie padną trzy bramki.
 
 
L 1,4M

lucaxx95

Mistrz Typów Dnia 2023
Zag.Lubin - Arka G. - Podwójna szansa 1-1, kurs 1.49, fortuna    

Zagłębie podejmie u siebie Arkę, która w dalszym ciągu nie może złapać formy i gra bardzo słabo. Gospodarzy charakteryzuje ofensywny styl, który powinien okazać się kluczowy w rywalizacji z drużyną, która najprawdopodobniej powalczy o utrzymanie.
Dodatkowo w barwach gości nie zagra kilku piłkarzy, co też może odbić się na ich dyspozycji. 
 
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Zagłębie Lubin - Arka Gdynia
Multiwynik: 2-1 3-1 4-1 @ 5,1
Fortuna

Obie ekipy jeszcze bez wygranej w obecnym sezonie. Gospodarze już po raz 3 zagrają u siebie i jak to mówią do 3 razy sztuka (obecnie 2 remisy). Już w ostatnim spotkaniu z Jagiellonią pokazali, że jak chcą to potrafią, pomimo niekorzystnego wyniku 0-2 dali radę strzelić 2 bramki i zremisować spotkanie 2-2. Z dobrej strony pokazali się młodzieżowcy Zagłębia Szysz i Poręba, którzy zdobyli po bramce. Mając wsparcie w postaci Starzyńskiego dzisiaj gospodarze spokojnie są w stanie wygrać w tym sezonie po raz pierwszy. Goście zamykają ligową tabele z 1pkt na koncie i tylko 1 zdobytą bramką. Dzisiaj nie daję im wiele szans w starciu z Zagłębiem, raz że paru czołowych zawodników już nie ma w tej drużynie (Janota, Zarandia czy Vejinovic), dwa dzisiaj zabraknie kolejnych z powodu kontuzji (Jankowski, Vinicius, Kopczyński).
H2H dla Zagłębia nie jest zbyt korzystne bo na 4 ostatnie spotkania w Lubinie bilans wygląda 1-2-1 ale dzisiaj moim zdaniem dopiszą sobie kolejną wygraną do bilansu. Liczę na parę bramek w ich wykonaniu i przynajmniej honorowe trafienie Arkowców bo obrona gospodarzy do monolitu nie należy i na razie w każdym spotkaniu traci bramkę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
his_airness 16,2K

his_airness

Użytkownik
Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok

Mecz zamykający czwartą kolejkę śmiało można nazwać szlagierem jak na nasze ligowe realia. Dla Jagiellonii będzie to pierwsza okazja do rewanżu za przegrany finał Pucharu Polski z ubiegłego sezonu, gdzie gdańszczanie wygrali 1-0 po bramce Artura Sobiecha w doliczonym czasie gry. Na pewno wyjdą dodatkowo zmotywowani na to spotkanie, dlatego też po lechistach oczekuję walki, czego nie można im odmówić odkąd zespół przejął trener Stokowiec. Czuję, że zobaczymy w tym meczu kilka bramek. Pamiętam taki mecz w Gdańsku, z zeszłego sezonu, z rundy zasadniczej, który zakończył się prawdziwą "strzelaniną". Lechia wcale nie będąc zespołem lepszym pokonała wtedy Jagę 3-2. Od tamtego czasu oba zespoły spotkały się jeszcze dwa razy. Na początku przytoczyłem finał Pucharu Polski, a jeszcze wcześniej Lechia ograła Jagę 2-0 w rundzie mistrzowskiej po golach Fili i Kubickiego. Myślę, że tym razem Jaga w Gdańsku bramkę zdobędzie. Oczywiście liczę na to, że jak już tak się stanie, to Lechia zdobędzie przynajmniej o jedno trafienie więcej, ale BTTS jest tutaj kuszącą propozycją, tak samo jak zagranie over na 2,5 bramki. Obydwie drużyny strzelą bramkę, a w meczu padnie ich powyżej 2,5. To jest moja główna propozycja na poniedziałkowy wieczór, ale nie jedyna. Wypada wspomnieć o tym, jak radzą sobie obydwa zespoły na początku tego sezonu. Lechia do tej pory uzbierała pięć punktów. Złożyły się na to dwa bezbramkowe remisy z ŁKS-em i krakowską Wisłą oraz zwycięstwo w ostatniej kolejce z inną Wisłą, tą z Płocka, właśnie w tamtym mieście 2-1. Gole dla Biało-zielonych zdobyli Artur Sobiech i Rafał Wolski. Natomiast Jaga do tej pory zdobyła "oczko" mniej od Lechii. Początek sezonu mieli bardzo udany właśnie nad morzem. Wygrana 3-0 z Arką w Gdyni nie wskazywała na to, aby Jaga miała zgubić punkty w kolejce nr 2 przeciwko beniaminkowi z Częstochowy, w dodatku na własnym stadionie. Tymczasem Raków wywiózł z Podlasia 3 punkty. Mecz zakończył się wynikiem 0-1. Aż w końcu tydzień temu Jaga zaliczyła bramkowy remis 2-2 z Zagłębiem w Lubinie. Dla Lechii będzie to drugi mecz u siebie w tym sezonie, a Jaga zaliczy już trzecie spotkanie wyjazdowe. Cztery punkty na sześć możliwych na wyjazdach to niezły wynik i gdański zespół musi trzymać się na baczności. Liczę na otwarty mecz, z dużą ilością sytuacji bramkowych i na skuteczność obu drużyn. No może z tą skutecznością Jagi jako kibic Lechii to przesadziłem, ale jak już mamy stracić bramkę, to w wygranym spotkaniu. Moje propozycje poniżej, kursy z Fortuny.

BTTS + over 2,5 @2.11
Lechia powyżej 1,5 @2.21


Obie strzelą siadł, do powyżej 2,5 nie brakowało wiele, w sumie do overa Lechii też nie. Zabrakło skuteczności i konsekwencji sędziego.

 
 
S 297,4K

sztabson_93

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - Ekstraklasa Godzina: 15:00Spotkanie: ŁKS - Piast Typ: Piast powyżej 1.5 gola Kurs: 2.44Bukmacher: Betclic Analiza:
O ile po zespole z Łodzi można się było spodziewać takiego rozpoczęcia sezonu to Gliwiczanie zawiedli po całości. 2 pkt w trzech meczach zdobytych przez mistrzów Polski sezonu 2018/2019 to zdecydowanie za mało. Ogólnie podopieczni Waldemara Fornalika mieli ostatnio gorszy czas co pokazują wyniki z odpadnieciem z LE na czele. W ostatnim meczu ligowym z Pogonią wyglądali nie najgorzej ale zabrakło skuteczności by zdobyć bramke. Dziś zespół mniej wymagający, nadarza się świetna okazja żeby wrócić na właściwe tory i przypomnieć sobie grę z poprzedniego sezonu. Niestety H2h nic nam nie powie bo oba zespoły zmierzyly się ostatni raz w 2011 roku, pocieszające jest to że Piast dzisiejszy over wtedy pokrył. Uwazam że strzelenie 2 bramek przez zespół z Gliwic to mus i moim zdaniem dzis sobie z tym poradzą, kurs bardzo przyzwoity. 
 
matelke222 28,8K

matelke222

Użytkownik


Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok Typ: Lechia Gdańsk lub remis @ 1,43 Fortuna   Lechia Gdańsk remis=zwrot @ 1,67 Fortuna

Czwartą kolejkę zakończy mecz w Gdańsku. Absurdalnym pomysłem jest zaplanowanie takiego spotkanie na poniedziałek. Każdy przyzna, że jest to najciekawsze spotkanie tego tygodnia i powinno być rozegrane w sobotę wieczorem. Tak jednak niestety nie stało się i dostaliśmy o tej porze mecz Górniaka z Rakowem. Co do meczu:  Gospodarze skończyli już swoją przygodę w Europie i zostaje im liga oraz puchar krajowy. Dyspozycja Lechii jest przyzwoita. Po dwóch bezbramkowych remisach u siebie z Wisłą i na wyjeździe z Łksem udało się w ostatniej kolejce zdobyć trzy punkty na wyjeździe w Płocku. Obecny dorobek punktowy pozwala Lechii na zajmowanie 6 miejsca w lidze. Lechia wyjdzie już w najsilniejszym składzie na poniedziałkowe spotkanie. Już nie musi (niestety) łączyć ligi z eliminacjami do europejskich rozgrywek. Do dyspozycji nie będzie Maloca i Arak ze względu na kontuzje oraz Udovicic, który jest zawieszony za czerwoną kartkę.

Dyspozycja Jagiellonii to zagadka. W sezon weszli świetnie. Pewne zwycięstwo z Arka w Gdyni, później minimalna przegrana u siebie z Rakowem po przeciętnym meczu. Tydzień temu udało się wywieź jeden punkt z Lublina po ciekawym meczu 2:2. Obecnie drużyna z Białegostoku jest na siódmym miejscu. Jagiellonia również przystąpi do meczu w najmocniejszej jedenastce. Jedynym nieobecnym będzie Poletanovic. Serb został odsunięty do drugiej drużyny. Powodem takiej decyzji jest niezadowolenie piłkarza z roli w zespole, który ostatnio nie maił miejsca w składzie. Konkurencja w Jagielloni jest silna na tej pozycji. Bardzo dobrze radzi sobie Pospisil, więc Serb musi radzić sobie z rolą zmiennika. Zagadką jest  czy trener Mamrot postawi ponownie na Klimalę, który wrócił ostatnio  do podstawowego składu kosztem Bidy. Klimala zdołał nawet strzelić gola w meczu z Zagłębiem co może zdecydować się na postawienie właśnie na niego w poniedziałkowym meczu.

Ostatnie spotkanie obu drużyn miało miejsce na stadionie narodowym w Warszawie podczas meczu o Puchar Polski, które wygrała Lechia. Jagiellonia ma fatalną historię spotkań w Gdańsku. Ostatnia wygrana drużyny z Podlasia na wyjeździe miała miejsce 6 lat temu. Liczę na podtrzymanie dobrej dyspozycji Lechii w meczach u  siebie z Jagiellonią. W spotkaniu wydaje się, że zobaczymy kilka bramek. W ostatnich siedmiu spotkaniach w Gdańsku padały minimum dwie bramki. Oby zawodnicy nie wpadli w poniedziałkową monotonie i zaprezentowali wysoki poziom umiejętności ofensywnych.

Sędzią spotkanie będzie M.Złotek.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom