>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

2. kolejka PKO Ekstraklasy (26.07-29.07.2019)

Status
Zamknięty.
K 1,7K

kfjatek

Użytkownik
Lech Poznań - Wisła Płock

Typ 1
Kurs: 1.77
betfan

Nowy Lech, nowe nadzieje w Poznaniu. Pierwszy mecz Kolejorza w Gliwicach niezły. Lech wydaję się groźny po stałych fragmentach gry, a to zawsze ważne.W tamtym meczu brakowało napastnika, teraz Gytkjaer jest już prawdopodobnie gotowy do gry w pierwszym składzie choć nie na pełne 90 minut. Jego występ awizowany jest od początku. W zespole brak kontuzji (oprócz Letniowskiego). Skład prawdopodobnie nie będzie się wiele różnił od tego z inauguracyjnej kolejki. Dobre wyniki w sparingach.

Wisła w pierwszym meczu nie pokazała niczego wielkiego. Spore zmiany w defensywie. W zespole może zabraknąć jutro na
boisku Ricardinho, Angela Garcii oraz Karola Angielskiego.


Przewidywane składy:

Lech: Hart – Gumny, Rogne, Crnomarković, Kostevych – Muhar, Tiba – Jóźwiak, Jevtić, Puchacz – Gytkjaer.

Wisła P.: Żynel – Rzeźniczak, Marcjanik, Uryga, Tomasik – Rasak, Furman – Stevanović, Szwoch, Merabashvili – Zawada.Poza tym Płock w Poznaniu zawsze miał ciężko. Atmosfera się poprawiła, a kibice wydaje się powoli wrócą na stadion. Jutro będzie niezła frekwencja.

Liczę także na sporo rzutów rożnych w meczach Lecha Poznań pod wodzą Żurawia.


 
 
juve814 71,3K

juve814

Użytkownik
pogoń szczecin-arka gdynia  typ:1  kurs 1.80

zdecydowanym faforytem tego spotkania sa gospodarze.portowcy potwierdzili w pierwszym spotkaniu z legia ze w tym sezonie trzeba sie z nimi liczyc,klub od dluzszego czasu jest dobrze prowadzony i powinnien robic postepy.bardzo dobry trener,ktory zna sie na swoim fachu-dobrze przygotowuje zawodnikow fizycznie i taktycznie pod przeciwnika.w poprzednim sezonie zabraklo obrony ale zrobiono kilka transerow pod tym wzgledem i powinno byc lepiej jesli nikogo nie sprzedadza.portowce potrafia grac na wlasnym stadionie,mieli bardzo dluga seria samych zwycienstw(7 wygranych)i arkowcy im leza(w ostatnich 7 ekstraklasowych zmagan wygrali 6).w przygotowaniach druzyny rozegraly miedzy soba spotkanie i pogon wygrala spokojnie 4-1.arka w pierwszym meczu grala slabo i jesli nic sie nie zmieni to wedlug przewidywan znowu bedzie walczyc do konca o utrzymanie.kurs bardzo dobry na to spotkanie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
n3r0 632

n3r0

Użytkownik
Lech Poznań - Wisła Płock 1 1.80
Jagiellonia - Raków 1 1.63

Dwa bardzo popularne typy, ale moim zdaniem najbardziej warte grania w naszej Ekstraklapie. Oczywiście tu wszystko może się zdarzyć i ze stawkami ostrożnie, ale to są jedyne spotkania, w które zainwestowałbym środki. 
Lech to samo co przed tygodniem w mojej analizie. Nie udało się w Gliwicach, to musi udać się przed własną publiką. Tak jak wspomniałem ostatnio poznanianie to największy przegrany minionych rozgrywek. Brak gry w pucharach może im wyjść jednak na dobre, bo od początku mogą skupić się na lidze i odbudowie swojej pozycji w Ekstraklasie. Co prawda to początek rozgrywek i żadna z drużyn nie jest zgrana, rozkręcona i nie gra na maxa swoich możliwości, ale Lech u siebie nie może sobie pozwolić kolejny sezon na słabe mecze. Kurs dodatkowo zachęca.
Co do meczu Jagi to białostoczanie w pierwszej kolejce zagrali najlepiej z wszystkich drużyn. Teraz mają u siebie beniaminka, który zanotował falstart z Korona i tak naprawdę zbyt wiele nie pokazał. Typuję Raków na czerwoną latarnię naszej ligi i uważam, że bardziej doświadczona i ograna, a zdecydowanie posiadająca o wiele lepszych zawodników Jaga wygra ten mecz gładko.
 
main1991 799

main1991

Użytkownik
Typ: NO BTTS w meczach JAG-RCZ + LGD-WIS
Kurs: 1.85 + 2.05 ako: 3.79 STS
Analiza:
Tak się złożyło że gospodarze z dobrą obroną grają w tej kolejce z gośćmi którym kuleje skuteczność.
Jagiellonia bez straty bramki wróciła z Gdyni i raczej nie powinna przyklęknąć przed Rakowem. W dobrej formie wydaje się być Imaz a także młody Bida. Arce zaaplikowali 3 bramki, a teraz może być podobnie. Raków bardzo słabo zaprezentował się w meczu z Koroną, mało klarownych sytuacji, błędy w obronie itp. Widać że narazie są w lekkim szoku po przejściu do Ekstraklasy. ChiciCh liczę że ekipa z Częstochowy ogarnie się i trochę namiesza w lidze.

Pucharowi z z Gdańska podejmuję Wisłe z Krakowa i właśnie słowo kluczowe to "pucharowicz". Cała drużyna dobrze zagrała dzisiaj z Duńczykami ale może się to odbić na lidze. Ja jednak wierzę w solidność i doświadczenie Augustyniak, Nalepy i Mladenovica, a także w całą ekipę która na pewno będzie dominować na Wisłą. Ekipa z Krakowa przegrała ze średniakiem z Wrocławia i mnie to nie dziwi gdy popatrze na ich skład. Brożek i Klemenz to niestety nie są wg mnie zawodnicy na podstawowy skład w ekstraklasie.
​​​​​​
Typuje tutaj że obie drużyny NIE strzelą gola w meczu. Zapowiadają się jednostronne mecze z solidnymi defensywami, ale tylko po jednej ze stron.
 
P 6,8K

piotrf

Użytkownik
Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa
typ 1
kurs 1.62
STS

Jagiellonia bardzo dobrze rozpoczęła sezon wygrywając w poprzedniej kolejce wyjazdowe spotkanie z Arką Gdynia 3-0. W tamtym meczu mieli nieco większe posiadanie piłki które wynosiło 53%. Wykonali również więcej podań niż przeciwnicy bo aż 478 przy 374 Arki. I nie były to podania jedynie w obronie o co ktoś mógłby się przyczepić, a gra Jagiellonii naprawdę była fajna. Pokuszę się nawet o stwierdzenie że z drużyn które widziałem do tej pory gra Jagi była najciekawsza i trochę szkoda że nie załapali się w poprzednim sezonie na grę w europejskich pucharach bo w porównaniu do takiej Cracovii to ich gra wyglądała zdecydowanie lepiej.
Raków zaczął sezon od "domowej" porażki z Koroną Kielce w całym meczu oddając jeden celny strzał na bramkę kielczan przy 10 takich strzałach Korony. Pzregrana więc w meczu inauguracyjnym nie dziwi. Już ostatnie sparingi przed rozpoczęciem sezonu, chociaż wygrane nie napawały optymizmem. Wygrana 1-0 ze  Skrą Częstochowa raczej do sukcesów nie może być zaliczona. I ja wiem że to tylko sparing, że skład nie ten i ćwiczenie schematów, że drugi mecz tego samego dnia itd. jednak daje to jakiś obraz o formie zespołu. Jak dla mnie dziś zdecydowanie lepszym zespołem jest Jagiellonia
 
apil64 10,7K

apil64

Użytkownik


Spotkanie:  Cracovia – ŁKS Łódź

Sobota , godzina : 17:30

Typ:  poniżej 1,5 gola w meczu

Kurs: 3,70

Bukmacher:  Fortuna

Mecz drugiej kolejki naszej Ekstraklasy. W pierwszej kolejce obie drużyny zremisowały swoje spotkania.   Na początku sezonu trudno jest ocenić na co stać poszczególne zespoły i trudno jest wytypować kto wygra mecz. Każda drużyna chce jak najlepiej zacząć sezon i póki co każdy ma szansę powalczyć o jak najwyższe miejsce w tabeli. Myślę, że ŁKS jest szczególnie zmotywowany aby jak najlepiej zacząć sezon i tego meczu łatwo nie przegra. Dlatego wybieram tutaj typ na ilość strzelonych bramek w meczu. Cracovia jest faworytem tego meczu ale ja myślę, że będzie to wyrównane spotkanie, w którym obie drużyny nie będą chciały stracić bramki. Dlatego podobnie jak w meczach pierwszej kolejki tych drużyn o wyniku spotkania może zadecydować jedna lub dwie bramki. Ja zaryzykuję i postawię na to, że w tym meczu padnie najwyżej jedna bramka.
 
shadow89 512,2K

shadow89

Użytkownik
Pogoń Szczecin - Arka Gdynia /29.07.19/
typ: 1/+1,5 bramki w meczu     
kurs: 2.13
buk: fortuna

Pogoń w meczach przedsezonowych wybrała się do Gdyni i pokazała Arce jak się gra w piłkę, ogrywając ją 1:4. Ogólnie Pogoń przez sezonem rozegrała 6 sparingów, wygrywając 3 mecze i 3 remisując. Warto dodać, że zagrali oni m.in. z Olympiakosem (1:1) czy H. Beer Sheva (2:2). W pierwszej kolejce rozgrywek PKO BP Ekstraklasy Pogoń ograła w Warszawie tamtejszą Legią 1:2. Natomiast jeśli chodzi o Arkę to zostali oni rozbici w pierwszej kolejce na własnym stadionie przez Jagiellonię 0:3. Arka w tym meczu oddała zaledwie dwa celne strzały na bramkę. Arka co prawda miała kilka sytuacji, ale niestety rażąca nieskuteczność i rozregulowane celowniki ich ofensywnych zawodników nie pozwoliły na zdobycie nawet 1 bramki /12 niecelnych strzałów/. Wierzę, że Pogoń będzie kontynuować swoją zwycięską passę i powinni sobie poradzić z nieskuteczną Arką. Dodatkowo Pogoń będzie miała przewagę własnego boiska i morale po zwycięstwie nad Legią są naprawdę wysokie.
 
K 25,7K

k0r0niarz

Użytkownik
Korona Kielce - Legia Warszawa 1X @1.65 eFortuna 
Szkoda, że kurs już taki mały, wiedziałem że spadnie ale nie aż tak. Jakoś tydzień temu można było złapać jeszcze kurs w okolicach 1.95-2.0. Mimo wszystko uważam, że taki nadal nie jest zły jak na naszą ligę. Legia jak co roku początek ligi ma bardzo słaby przez europejskie puchary i dopiero jak z nich odpadną zaczynają gonić czołówkę ligi, ostatni udany start mieli w sezonie 2015/16 więc już jakiś czas temu. Legia według mnie transfery na minus biorąc pod uwagę ilu kluczowych zawodników odeszło tj. Hamalainen, Hlousek, Kuchy, Szymański i Malarz (Majecki to jeszcze nie ten poziom jak dla mnie) a za nich przyszli z zawodników wartych uwagi Novikovas, Gwilia i Jodłowiec reszta to jednak półka niżej od tych którzy odeszli, jak np napastnik z 15 drużyny ligi portugalskiej, który w 13 meczach bodajże nie strzelił bramki w owej lidze, Lewczuk to 2 lata nie grał w piłkę, Obradović kontuzja a Sanogo wątpie, że pogra coś więcej niż z ławki no chyba, że będą puchary i będzie trzeba rotować składem. 
Korona pierwszy raz od długiego czasu po sezonie nie straciła nikogo z trzonu zespołu poza Rymaniakiem i Soriano a przeprowadziła całkiem fajne transfery jak na ich możliwości. Za tego pierwszego przyszło dwóch młodzieżowców, którzy grali pełne sezony w swoich klubach w 1 lidze tj. Szymusik i Spychała, obronę wzmocnił jeszcze Dziwniel i reprezentant Nowej Zelandii Tzizmopoulos. Ze środka pola nie odszedł nikt z ważnych piłkarzy a przyszedł młodzieżowy reprezentant Urugwaju. Do przodu za Soriano przyszli dwaj zawodnicy z czeskiej ligi, w tym rezerwowy napastnik Victorii Pilzno do tego jeszcze np Michał Źyro. Biorąc pod uwagę również losowość naszej ligi opłaca się bardzo grać tak wysokie kursy na podwójną szansę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
typerskoki 404,8K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Pogoń - Arka
Typ: 1
Kurs: 1.8
Buk: Fortuna

Spotkanie drużyny, która w pierwszej kolejce obok Jagielloni zaprezentowała się najlepiej, z tą co zaprezentowała się najgorzej. Wiem, że w Naszej Ekstraklasie to jeszcze o niczym nie świadczy, jednak różnica klas jest bardzo widoczna. Pogoń zatrzymała najlepszych zawodników i trenera. Maszyna zdaje się dobrze funkcjonować i powinna minimum powtórzyć wynik z zeszłego sezonu. Arka za to dla mnie jest głównym kandydatem do spadku. Z Jagą u siebie wyglądali fatalnie. Nic nie wskazuje, by na wyjeździe w Szczecinie było lepiej. Pogoń za to jak chce osiągnąć dobry wynik musi takie mecze wygrywać. Morale po zwycięstwie na Legii znakomite, więc wszystko wskazuje na zwycięstwo gospodarzy.

Typ: 2-1
 
S 297,4K

sztabson_93

Użytkownik
Lech Poznań - Wisła Płock
Typ: Wisła Płock strzeli bramkę - tak @1.51 ETOTO
Takie duże różnice w kursach na zwycięstwo w Ekstraklasie to okazja do wykorzystania, tu każdy może wygrać z każdym.
Wisła Płock regularnie strzela bramki czy to u siebie czy na wyjazdach. Drużyna z Płocka uważana jest raczej za drużynę niewygodną. Często uważani na pewniaków do przegranej a potem się okazuje że potrafili postawić się faworytowi i grać jak równy z równym. Moim zdaniem strzelenie gola w Poznaniu przez drużynę z Płocka to żadna niespodzianka i uważam że są bardzo duże szanse że tak się stanie. Istnieje duże prawdopodobieństwo że Lechici poczują się zbyt pewnie i bramkę stracą, nie wykluczam nawet jakiejś niespodzianki w postaci remisu lub nawet zwycięstwa gości. 
 
 
calanau 2,8K

calanau

Użytkownik
System 2 z 3 + 3 z 3 

Lechia v Wisla / 2 @ 4,3
Korona v Legia / 1 @ 3.1
Slask v Piast / Slask @ 2,27

Co tu duzo gadac, 3 zespoly ktore maja grac rewanze w europejskich pucharach. Wszystkie 3 ekipy maja dobra szanse na awans ale musza grac rewanze na wyjazdach. Lechia po wygrnej 2:1 bedzie musiala zagrac dobry mecz w Danii by awansowac wiec mecz z Wisla moga rozegrac rezerwa. Legia totalnie nic nie pokazuje (jak zawsze). Wygrala z bardzo slabymi Finami ledwo 1:0 i musi jechac do Finlandii na rewanz gdzie wcale nie jest powiedziane, ze awansuje z latwoscia. Korona u siebie to ciezki przeciwnik ktory o nic innego nie walczy wiec kazdy ligowy mecz jest dla nich priorytetem. Slask ma checi, wygral pierwszy mecz wiec beda chcieli kontynuowac dobra passe. Piast pomimo przyzwoitej gry wyniki zalicza slabe wiec szansa na kolejna wpadke jest. Co prawda z Ryga wygrali, ale znowu dwie bramki puscili wiec widac, ze obrona kuleje. W Ekstraklasie poczatek sezonu gdzie czolowe ekipy graja w europejskich pucharach z zasady jest taki, ze faworyci traca punkty starajac sie walczyc w Europie a potem odrabiaja punkty w lidze gdy odpadna z europejskich pucharow. Moim zdaniem nie ma co za duzo myslec i warto grac w strone przeciwnikow Lechii, Legii i Piasta. 
 
 
maialen93 68

maialen93

Użytkownik
Lech Poznan - Wisła Płock
26.07.2019. godz 20:30
TYP: 1 @ 1.85 Fortuna


W piatek 26 lipca w PKO Ekstraklasie odbeda sie pierwsza dwa spotkania 2 kolejki nowego sezonu. O godzinie 20:30 Lech Poznan zagra przy ul. Bułgarskiej z Wisłą Płock. Poprzedni sezon dla Kolejorza był fatalny co przełożyło sie ostatecznie dopiero na 8 miejsce. W przerwie letniej dokonano wielu zmian co ma znacznie poprawic gre drużyny i wpłynąc na to, że powalczy ona o ligowe podium a być może nawet o tytuł mistrzowski. Sezon zawodnicy z Poznania rozpoczęli od wizyty w Gliwicach i starcia z aktualnym mistrzem Polski - Piastem Gliwice. W meczu tym Lecha zagra bardzo solidnie co pozwoliło mu wywiezc z trudnego terenu 1 punkt. Teraz na pewno wszyscy liczą na komplet 3 oczek, bowiem to na własnym obiekcie drużyna ma zbudowac swoja twierdzę. Do kadry na to spotkanie wraca kluczowy zawodnik Christian Gytkjaer, który z powoduj kontuzji nie grał praktycznie od 3 miesięcy. Wisła Płock podobnie jak Lech Przeszła wielkie zmiany kadrowe, ale postawiłe na doświadczonych zawodników. Na inauguracje zespół zremisował z Górnikiem Zabrze 1-1, ale nie zagrał wtedy zbyt dobrze. Dzisiaj o punkty może byc cięzko, bowiem w Poznaniu zawsze zespołowi z Płocka grało sie ciężko. W ostatnich 10 spotkaniach tych ekip przy Bułgarskiej Lech wygrywał aż 9 razy a jedno spotkanie zakonczyło sie remisem. Ja proponuje zagrac tutaj typ na kolejny triumf gospodarzy.
 
xbrajanx 13,3K

xbrajanx

Użytkownik
Cracovia - ŁKS 
X2 @1,99 Fortuna     

Sobotni mecz 2 kolejki Ekstraklasy w którym Cracovia zmierzy się na własnym terenie z ŁKS-em który wrócił ponownie do Ekstraklasy. Cracovia faworytem ? Rozumiem, ale według mnie kurs fajny na X2 i zdecydowanie to biorę. Obie drużyny zaczęły tak samo czyli od remisu. Gospodarze tego meczu wywieźli w 1 kolejce punkt z Lubina. Owszem zagrali lepiej od Zagłębia, przeważali ale mogli również przegrać to spotkanie. Cała gra Cracovii momentami była zbyt chaotyczna, dodatkowo Gol który opadł z sił i sam chciał zmiany. Być może zawodnicy rozpamiętują jeszcze odpadnięcie z pucharów, ale ewidentnie coś tam jeszcze nie gra. Co do gości, to myślę że mogli zacząć lepiej. Grali u siebie, dodatkowo 2 połowę w przewadze a mimo to zremisowali ale podobało mi się ich zaangażowanie i walka w tym meczu. Przebiegli w tym meczu ponad 120 km czyli najwięcej jeżeli chodzi o 1 kolejkę. Piłkarze fizycznie są na prawdę świetnie przygotowani i myślę że przez jakiś czas, bo wiadomo że cały sezon nie będą tak biegali mogą na tym bazować, szczególnie w tych początkowych meczach. W defensywie wyglądają dobrze, są zorganizowani i unikają błędów. Jeżeli chodzi o ofensywę to oczywiście pierwszym tematem na ten moment jest Ramirez. Hiszpan który był w 1 meczu jedynym obcokrajowcem w wyjściowym składzie drużyny z Łodzi pokazał się na prawdę ze świetnej strony. Technicznie wygląda bardzo dobrze, strzały były czasami zbyt słabe, ale ten chłopak może odpalić w każdym meczu i myślę że kazda defensywa będzie się go obawiała. Do tego doświadczenie w postaci Sekulskiego i Piątka. Także napad nie wygląda źle, myślę że mogą zdobyć pierwszego gola w tym sezonie właśnie w Krakowie. W ostatnim meczu Cracovii Helik na ławce który w sezon wszedł słabo, Datković z Dytyatyevem nie wyglądają źle na środku, ale zdarza im się popełnić błąd, czesto widać że komunikacja ma też swoje znaczenie. Cracovia w tym momencie ma tak dużo obcokrajowców że komunikacja w zespole może nie raz o sobie dać znać. Probierz nadal realizuje swój plan na ten zespół, w tym sezonie znów mówi się o walce o europejskie puchary, lecz ja chciałbym aby ta drużyna grała w piłkę bo ma ogromny potencjał i wystrzegała się prostych błędów które często im się przytrafiają. Myślę że gospodarze tego meczu potrzebują trochę czasu tak jak było to w poprzednim sezonie i wydaję mi się ze z czasem Cracovia będzie silniejsza, ale w tym momencie są do ogrania i to nie tylko przez Legię czy Piasta. ŁKS ma bardzo dobrą okazję do zdobycia kolejnych punktów i uważam że warto zagrać ten typ.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
barti2000 751K

barti2000

Znawca - Siatkówka
Lech Poznań  - Wisła Płock
Lech handicap -1,5 @3,30
 Spotkanie drugiej kolejki Ekstraklasy. Obie drużyny w pierwszej kolejce zremisowały, ale to Lech pokazał się z dużo lepszej strony, bo spotkanie w Gliwicach mógł nawet wygrać. Wisła natomiast u siebie zremisowała z Górnikiem Zabrze i ten wynik może zawdzięczac dobrej postawie bramkarza. Lech latem gral bardzo dobrze w sparingach. Widać, że Dariusz Żuraw ma pomysł na tą drużynę. Transfery Muhara, Crnomarkovicia, Van der Harta wyglądają bardzo solidnie. Do tego w dobrej dyspozycji wydaje się być Darko Jevtic, który jest czołowym graczem ligi. Wisła Płock jest słabszą drużyną. W ostatnich latach Lech ma na nią patent i wygrywa dość pewnie. Dzisiaj po raz pierwszy zagra na swoim stadionie, gdzie może liczyć na żywiołowy doping swoich kibiców. Myślę, że to przyniesie skutek i Lech wygra ten mecz i to dość pewnie. 
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
K 1,7K

kfjatek

Użytkownik
Lech Poznań 
powyżej 5.5 rzutów rożnych
1.95

betfan

Tak jak pisałem wcześniej, liczę na sporą liczbę rzutów rożnych w meczach Lecha Poznań. Pod wodzą Żurawia będzie to drużyna grająca ofensywnie. Są wysoko ustawieni boczni obrońcy Gumny, Kostevych. Szczególnie w meczach domowych Kolejorz zawsze notował sporą liczbę cornerów.

Co najmniej 6 dzisiaj to wg mnie linia spokojnie do zrobienia. Oczywiście to tylko cornery, nie wiadomo jak mecz się ułoży itd.

W pierwszym meczu w Gliwicach Lech miał 9 rzutów rożnych. Pamiętać należy jednak, że cały mecz gonił wynik.
 
his_airness 16,2K

his_airness

Użytkownik


Lechia Gdańsk - Wisła Kraków

Zmęczenie sezonem na jego początku... Dobre sobie. Wczorajszy mecz Lechii to powód do dumy dla wszystkich jej fanów, ale także fanów polskiej piłki, których nie mamy wiele. Głównie przez poziom, który nasze drużyny prezentują w meczach eliminacyjnych. Wczorajszy mecz to była gratka dla każdego fana piłki. Gra Lechii mogła się podobać. Na pewno będą rotacje w meczu z Wisłą. Krakusom spotkanie ze Śląskiem zdecydowanie nie wyszło, a teraz przyjeżdżają na trudny teren w Gdańsku. Wracając do tematu rotacji w składzie Stokowca, to na pewno nie ujrzymy zawieszonego na 4 mecze Ekstraklasy Żarko Udovicicia za czerwoną kartkę, którą obejrzał w starciu z ŁKS-em. Pewnie zagrają Peszko i Wolski, który w Łodzi dał bardzo dobrą zmianę. Miał kilka udanych dryblingów i w tym trudnym dla Lechii meczu potrafił utrzymać się przy piłce na połowie rywala, dał się kilka razy sfaulować i gorąco liczę na to, że Rafał otrzyma od Stokowca szansę gry od pierwszego gwizdka. Wczoraj z Broendby świetne zawody rozegrała cała drużyna, ale najbardziej zaimponowali mi Łukasik, Kubicki, Fila i Mladenović dlatego liczę, że ta czwórka pociągnie Lechię do zwycięstwa w niedzielnym starciu z 13-krotnym mistrzem Polski. Być może w składzie pojaw się także Egy Mulana Vikri. Indonezyjczyk na pewno w tym sezonie otrzyma więcej szans gry, gdyż poprawił swoje warunki fizyczne i nie jest już chłopakiem, którego zdmuchiwał wiatr. Umiejętności piłkarskie na pewno posiada, ma dobrze ułożoną lewą stopę, więc liczę na jego grę w aktualnym sezonie. Kto jeszcze powinien pojawić się w składzie? Myślę, że jednym z takich piłkarzy jest Gajos, który przesiedział cały mecz na ławce. Możliwe, że zagra również Tomek Makowski. Sam jestem ciekawy tego, jak trener Lechii wraz ze swoim sztabem poukłada tę drużynę. Przyda się zwycięstwo. Cztery punkty po dwóch kolejkach to byłby niezły rezultat, a jak wiemy, Lechia w tym sezonie znowu chce zasiąść na pudle. Uważam, że Lechia poradzi sobie z Wisłą. Trzeba tylko poprawić skuteczność względem meczu z duńskim zespołem. Proponuję następujące zakłady:

Lechia Gdańsk @1.90
Lechia Gdańsk i powyżej 1,5 @2.21
Lechia Gdańsk powyżej 1,5 @1.83

Wszystkie kursy z Fortuny.

Edit: Fatalny mecz z obu stron. Stokowiec wystawił drugi garnitur i dostał odpowiedź, czy ten zespół faktycznie ma aż taką dobrą głębię składu.
 
D 28,9K

deenis7

Ekstraklasa Expert


Lech Poznań-Wisła Płock   

Dziś w rozpoczynającej się 2. kolejce ekstraklasy do Poznania przyjeżdża Wisła Płock. Nie ma co się oszukiwać, że faworytem dzisiejszego spotkania będą gospodarze. Tydzień temu w Gliwicach mimo widocznych jeszcze braków w zgraniu widać było zaangażowanie piłkarzy Kolejorza, szczególnie w drugiej połowie widać było ich przewagę, z dobrej strony pokazał się Jevtić, a także wchodzący z ławki Paweł Tomczyk. Właśnie on jest dziś przewidywany do występu w pierwszym składzie drużyny Lecha. Z dobrej strony pokazał się także wchodzący do bramki Mickey van der Hart, widać u niego spokój i dobrą grę nogami. W obronie widać było jeszcze brak zgrania między Rogne a Crnomarkoviciem, ten drugi jednak zagrażał defensywie Gliwiczan po stałych fragmentach gry. Z każdym meczem powinno to wyglądać pewniej.  Lech przy Bułgarskiej zawsze jest faworytem a ich stadion jest bardzo ciężki do zdobycia. Wisła przyjedzie do Poznania bez swojego trenera Leszka Ojrzyńskiego, a także z brakami w linii ataku, nie ma nominalnego napastnika Ricardinho a ich siłę będzie stanowić Oskar Zawada, który jednak nie jest na tyle klasowym zawodnikiem. Podsumowując przewiduję, że Wisła zagra defensywnie i będzie broniła się przez większość meczu. Obstawiam zwycięstwo Lecha 2:0/3:1

Lech Poznań-Wisła Płock   Typ:1   Kurs 1.85 Fortuna
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
lepszy-szkodnik 7,6K

lepszy-szkodnik

Użytkownik
Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin
Podwójna szansa (1.poł. lub mecz)
typ 0-0
kurs 1,69
Fortuna
 ​
Początek rozgrywek, tym samym i typowanie pod kątem statystyki mocno utrudnione. Obie ekipy nie zachwycają kibiców tak w tamtym sezonie jak i w tym tak na prawdę. Można mieć zastrzeżenia do pierwszego występu "miedziowych". Jednak pierwsze spotkanie grali u siebie i mieli naprzeciw ekipę Cracovi która wtedy walczyła jeszcze w Pucharach. Mimo tego spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1. Górnik na wyjeździe do Płocka też zaliczył bramkowy remis. Wbrew temu, że było to spotkanie wyjazdowe to górnicy nie zachwycili.
Oczywiście Górnik jest silny w Zabrzu, chociaż patrząc na dokonania tej ekipy z ostatniego pół roku nie byłoby to już tak jednoznaczne. Na 15 spotkań od lutego u siebie, tylko 6 zwycięstw i aż 8 porażek.
H2H wskazuje na remis lub nieznaczne zwycięstwo gospodarzy i takie typki byłbym skłonny obstawić. Pogodzenie takiego podejścia jest zagranie na dwie niewykluczające się opcje, po dość przyzwoity kursie.
 
isztwan 243,5K

isztwan

Użytkownik
Jagiellonia - Raków
 Raków lub remis 
  
 2.3


Wszyscy wierzą w łatwe i przyjemne zwycięstwo Jagi. Jest to wydawało by się bardzo prawdopodobny rezultat jutrzejszego spotkania biorąc pod uwagę klasę, doświadczenie itd. W pierwszym spotkaniu z Koroną raki wyszły w ofensywnym ustawieniu pomimo tego tylko, jak już wielu zauważyło, raz zagrozili bramkarzowi z Kielc. Raki jak to raki powinny się cofać, ( :p ) tak więc tym razem ustawienie powinno być defensywne, nie powtórzą błędu z pierwszego spotkania, tym bardziej, że rywal jest jaki jest. Tutaj nie ma co marzyć o wygranej, aczkolwiek wszystko się zdarzyć może, trzeba bronić, bronić, bronić. Spodziewam się ciężkiego meczu dla gospodarzy, a wynik końcowy coś mi się widzi remisowy podparty wygraną gości, bo to jednak beniaminek a już nie raz się zdarzało, że beniaminek właśnie spinał się na drużyny z czołówki i psikusa robił. No i ten masspick na Jagę...
 
Otrzymane punkty reputacji: +33
jozzy22 554,1K

jozzy22

Użytkownik
Jagiellonia.- Raków

Typ: Raków nie strzeli   kurs: 2.5    STS   

 A ja nie wierzę w gola Rakowa. Po tym co widziałem w pierwszym ich starciu to nie to się nie wydarzy. Może gdyby rywal był inny to tak. Jak koledzy zauważyli tutaj zapewne będzie defensywny nastawienie do gry i ciężko będzie im cokolwiek zdziałać.  Kurs rośnie ale ja liczę na pozytywne rozwiązanie. 

Wynik: 0:1

e: spuscmy zasłonę milczenia na ten mecz
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom