>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<
Fortuna bonus

Pytania, dyskusje, skargi

G 29,7K

gkskubik

Użytkownik
cytat z dnia 17 czerwca 2019 17:14 przez scrobekProponuje na ostatnie dwie kolejki tzw. typy zamknięte tj. żeby inne osoby przed spotkaniem nie widzieli typów danej osoby. W Grupie nr 5 jest zacięta walka pomiędzy 4 osobami, jeśli na tę chwilę zawodnik ma przewagę 1 pkt na przeciwnikiem to nie pozostaje nic innego tylko czekać na typ zawodnika niżej i robić kopiuj/wklej i takie coś już zaczyna się dziać.

Dzięki 

Pozdrawiam 
Jeżeli technicznie jest to do ogarnięcia to jestem jak najbardziej za. Sam typowałem wbrew sobie - odwrotnie do towarzysza podróży w grupie 7 aby nie było podejrzeń, że chcę celowo utrzymać przewagę.
Mam jeszcze dodatkowy pomysł do rozważenia przez opiekunów konkursu. Tak się złożyło, że w niektórych grupach prawie wszyscy gracze sumiennie nie opuściwszy żadnej kolejki typują i ich walka jest zażarta. W niektórych zaś typuje połowa (albo i nie) i zawodnik, który opuścił ponad 50% typowań ma szansę na wyjście z grupy. Propozycja ode mnie aby z grupy 2,4,5,6 wyszły po 4 osoby - to grupy w których czterech uczestników ma 100% frekwencji i punktacja jest na niezłym pułapie. Albo ich dodać po jednym uczestniku do każdej z grup półfinałowych z ujemnym handicapem albo niech stworzą osobną grupę lucky losers i  wychodzi z niej do finału najlepszy - w tym wypadku finał odjechany byłby w 13.
Luźna propozycja do rozważenia, ale uważam, że za całokształt można by "wynagrodzić" jakoś sumiennych.

Pozdro! 
 
S 3,8K

scrobek

Użytkownik
cytat z dnia 17 czerwca 2019 18:54 przez gkskubik

Jeżeli technicznie jest to do ogarnięcia to jestem jak najbardziej za. Sam typowałem wbrew sobie - odwrotnie do towarzysza podróży w grupie 7 aby nie było podejrzeń, że chcę celowo utrzymać przewagę.
Mam jeszcze dodatkowy pomysł do rozważenia przez opiekunów konkursu. Tak się złożyło, że w niektórych grupach prawie wszyscy gracze sumiennie nie opuściwszy żadnej kolejki typują i ich walka jest zażarta. W niektórych zaś typuje połowa (albo i nie) i zawodnik, który opuścił ponad 50% typowań ma szansę na wyjście z grupy. Propozycja ode mnie aby z grupy 2,4,5,6 wyszły po 4 osoby - to grupy w których czterech uczestników ma 100% frekwencji i punktacja jest na niezłym pułapie. Albo ich dodać po jednym uczestniku do każdej z grup półfinałowych z ujemnym handicapem albo niech stworzą osobną grupę lucky losers i  wychodzi z niej do finału najlepszy - w tym wypadku finał odjechany byłby w 13.
Luźna propozycja do rozważenia, ale uważam, że za całokształt można by "wynagrodzić" jakoś sumiennych.

Pozdro! 
Właśnie jestem w takiej sytuacji, trochę teraz piszę regulamin pod Siebie, ale może by zrobić, że z Grupy wychodzi 2 najlepszych plus 12 z najlepszymi wynikami byłoby sprawiedliwie 
 
G 29,7K

gkskubik

Użytkownik
Tu już wchodzisz w naginanie regulaminu, z którego mogłyby być uzasadnione skargi. Zawodnik, który typował powiedzmy w 40% spotkań, a znalazł się na 3 miejscu powie (i słusznie), że mu się wyjście z grupy należy. Widział, że nie ma szans na wyższe miejsce to nie typował... Rozważałbym tak jak pisałem delikatne nagięcie regulaminu poprzez dopisanie punktu, a nie poprzez modyfikowanie.
 
B 26,1K

bosky

Użytkownik
Grupa 2, post #91:

"Kolejka: 9
Mecz: ​GKM Grudziądz - Stal Gorzów​​​​​​
Typ: Sz. Woźniak powyżej 6.5
Kurs: 1.67"

Linia na Szymona wynosi 7.5
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
S 3,8K

scrobek

Użytkownik
Jak się ma punkt w regulaminie 18. Próby manipulacji np. podawanie tych samych typów co rywal będą karane usunięciem z konkursu. Do sytuacji w Grupie nr 5, przed ostatnim meczem sytuacja, że użytkownik snickers ma 42 pkt natomiast ja mam 41 pkt, on podaje typy na raty i przed ostatnim meczem podaje takie same typy jak ja, żeby zachować status quo 

Prośba o rozstrzygnięcie sporu 

Pozdrawiam 

 
 
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
OK, zatem protest rozstrzygnięty na korzyść @scrobek. 18 punkt regulaminu został ewidentnie złamany. Świadczą o tym te same 2 typy podane na końcu przez snickersa, już po typach przeciwnika, czyli z wiedzą co trzeba zrobić żeby nie zostać przegonionym. Sytuacja ma na szczęście miejsce w czubie tabeli i nie decyduje o awansie. Regulamin jest jednak regulaminem i w każdym przypadku złamania bo będziemy reagować. W związku z tym  @scrobek otrzymuje 2 pkt. dodatkowe, co jest karą dla @snickers69 i przesuwa go na drugą pozycję w tabeli. 

Na szczęście nie była to sytuacja gdzie ważyły się losy awansu, ale proszę wszystkich uczestników żeby pamiętali o tym punkcie regulaminu, bo następnym razem może być poważniejszy problem.
 
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
Gdybyście na starcie II etapu zauważyli jakiś błąd, choć mocno się do tego przyłożyłem żeby było elegancko, to piszcie tutaj ;)
 
emil1702 380

emil1702

Użytkownik
Witam, pod moimi typami pojawiła się informacja Zgodnie z regulaminem nie typujemy dubli pojedynków H2H, dlatego z automatu jest minus. Gdzie znajdę taki zapis, bo nigdzie go nie widzę? W regulaminie zabronione jest typowanie wszystkich H2H, nie tylko dubli.
 
pitcairn 1,1K

pitcairn

Użytkownik
W rozliczeniu moich typów za wczoraj pojawił się błąd w postaci nieprawidłowego rozliczenia H2H Drabik &amp; Liszka(12 pkt) vs Kubera &amp; Smektała(14 pkt) obstawiłem zwycięstwo zawodników Unii Leszno a mam minus... Przez to w ogólnej tabeli mam 24 pkt zamiast 25.
 
neutralny 432,2K

neutralny

ModTeam
Członek Załogi
h2h to bezpośrednie porównanie dwóch zawodników nie par, tak jak podałeś. Wcześniej użytkownicy też podawali takie zakłady i wszystkie były minusowane. Na klasyfikację również ten typ nie ma żadnego wpływu. 
 
yaros 4,2K

yaros

Użytkownik
Witam. Powinienem mieć 25 punktów. Jest źle rozliczony typ w 13 kolejce: Mecz: Falubaz Zielona Góra - Sparta Wrocław
Typ: Sparta Wrocław +4.5.
 
pitcairn 1,1K

pitcairn

Użytkownik
cytat z dnia 26 sierpnia 2019 06:06 przez neutralnyh2h to bezpośrednie porównanie dwóch zawodników nie par, tak jak podałeś. Wcześniej użytkownicy też podawali takie zakłady i wszystkie były minusowane. Na klasyfikację również ten typ nie ma żadnego wpływu. 
H2H to porównanie dwóch statystyk, niekoniecznie muszą to być dwie wartości, w forbecie porównania par zawodników są w tym samym segmencie zakładów co porównania pojedyńczych zawodników więc powinno się je traktować jako ten sam typ zakładów(H2H). Poza tym w regulaminie nie ma żadnego zapisu dotyczącego tego, że takie typowanie jest zabronione, więc skąd uczestnik konkursu miałby się dowiedzieć, że takie typowanie jest zabronione? O ile wiem to regulamin jest wiążący w takich sytuacjach a w tym przypadku nie ma w nim mowy o żadnych odstępstwach od reguły H2H z forbetu. Argument o tym, że wcześniej takie typowanie było rozliczane na minus niczego nie przesądza, nie ma obowiązku obserwowania jak są rozliczane typy rywali, tym bardziej w innych grupach, poza tym nie wiadomo czy minus przy typie nie oznacza po prostu w jednostkowym przypadku, że taki typ nie był przegrany "na torze".
Nie kłóciłbym się, ale po proteście kolegi powyżej który nota bene powinien zostać uwzględniony, ten minus jednak ma duże znaczenie w końcowej klasyfikacji.
 
power30 18K

power30

Forum VIP
Druga sprawa, to warto wziąć pod uwagę linię punktową na zawodnika. Co prawda rzadko się zdarza, żeby zawodnik został "skasowany" w pierwszym biegu i nie był zdolny do dalszej jazdy. Tak było w przypadku Pedersena (nie został wykluczony), który był zastępowany przez juniorów. W tym wypadku bukmacher daje zwrot, gdyż nie objechał żadnego biegu ani też nie miał literki przy nazwisku. Tutaj nie ma żadnego znaczenia w kontekście tabeli w grupie 4. Jednak warto byłoby uregulować ten aspekt. To samo tyczy się typów h2h.

Może warto w takim przypadku, o ile jest oczywiście możliwość typowania w kolejnym spotkaniu. Jednak jest to sprawa do dyskusji.

Jest możliwość włączenia opcji ukrywania postów i odkrywania ich dopiero po rozpoczęciu ostatniego spotkania danego dnia? Uniknęło by to zbędnych kombinacji i walka by się odbyła w atmosferze fair play?

 
 
Do góry Bottom