>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

1. kolejka PKO Ekstraklasy (19.07-22.07.2019)

Status
Zamknięty.
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
18:00 Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok
podwójna szansa remis @ 1.70 

poniżej 2.5 gola w meczu @ 1.99 
Fortuna


Ten czas naprawdę bardzo szybko leci, bo już dzisiaj wracamy z nowym sezonem Ekstraklasy. Przejdźmy do samego spotkania. Co się działo w przerwie w obu zespołach?. Arka Gdynia dokonała kilka transferów, a do klubu dołączyli min. młody napastnik Antonik, który bardzo dobrze spisywał się w spotkaniach towarzyskich i dziś zapewne zobaczymy go od pierwszych minut. Schirtladze, Sarrarens, Żebrakowski, Wawszczyk, Repka, Samanes, Busuladzić. Jak widzimy są to nam wszystkim mało znane nazwiska i trudno tu napisać, że wszystkie transfery są jakimiś wzmocnieniami. Z klubu odeszli natomiast Janota, Socha, Zarandia czy wypożyczony z Alkmaar Marko Vejinovic. Zieliński dostał kolejną szansę, bowiem w poprzednim sezonie udało mu się utrzymać Arkę w ekstraklasie. Tak wyglądały sparingi Arki:


Co słychać natomiast u gości?. Jagiellonia straciła kilka ogniw, które były kluczowe w poprzednim sezonie. Kelemen, Świderski, Novikovas, Adamec, Lasickas, Vozdovac. Świderskiego nie było już w rundzie wiosennej, natomiast ciężko może być z zastąpieniem Novikovasa. Teraz odpowiedzialny za strzelanie goli ma być Ognjen Mudrinski, który w poprzednim sezonie w serbskiej Superlidze zdobył 18 goli. Pomagać mu mają dobrze nam znany z występów w Miedzi Camara oraz min. Bida, Prikryl, Mystkowski czy Horin. Jagiellonia po odejściu Kelemena nie zapomniała o sprowadzeniu bramkarzy, a do klubu dołączył Hibert Gostomski i Santini. Tak wyglądały spotkania przed nowym sezonem:




Z racji tego, że jest to pierwsza kolejka to nie spodziewam się fajerwerków po tym spotkaniu. Tak naprawdę nie wiemy w jakiej formie są oba zespoły i jak wyglądają przede wszystkim fizycznie. Dlatego stawiam tutaj na remis w podwójnej szansie oraz, że zobaczymy mniej niż trzy gole. W obu zespołach doszło do kilku zmian, a więc będzie potrzeba trochę czasu aby to wszystko zaczęło ze sobą współgrać.

20:30 ŁKS Łódź - Lechia Gdańsk
Lechia + powyżej 1.5 gola w meczu @ 3.15
Fortuna


ŁKS bardzo długo czekał na powrót do ekstraklasy, ale z sezon na sezon wspinał się coraz to wyżej i oto mamy klub z Łodzi. Tak naprawdę jest mi trudno cokolwiek napisać o tym zespole, gdyż nie śledziłem ich spotkań pierwszoligowych. Z tego co mogę dodać od siebie to, że do klubu doszło kilku graczy: obrońca Dampc, pomocnicy Pirulo, Guima, Srnić, Sójka oraz Trąbka. Odeszli min. Bielak, Gamrot, Koprowski, Maschera, Romanowicz. Klub z Łodzi nieźle się prezentował w spotkaniach towarzyskich, gdzie wygrał prawie każde ze swoim spotkań:



W Gdańsku natomiast działo się całkiem sporo. Do klubu dołączyli: Chrzanowski, Gajos, Maloća, Peszko, Żuk, Udovicić, Kobryń, Petk. Odeszli mało znacząc gracze jak Mak czy Lewandowski. Okręt Stokowca opuścili jeszcze Nunes, Michalak i Vitoria. Lechia ma sobą kilka sparingów oraz spotkanie o Superpuchar Polski.



Tak jak wspomniałem Lechia ma za sobą spotkanie o Superpuchar Polski gdzie zagrali bardzo dobre zawody. Lechia w spotkaniu z Piastem była mega skuteczna i zaaplikowała rywalowi trzy gole. Do składu po kontuzji wracają Wolski oraz Haraslin czy dwaj gracze potrzebni do układanki Stokowca. Lechia pokazała, że w tym sezonie znowu się będzie biła o mistrzostwo Polski, dlatego liczę, że w ten sezon wejdą bardzo mocno. Stokowiec ma do dyspozycji Paixao, Gajosa, Peszko, Łukasika, Sobiecha. Ta siła ofensywa robi naprawdę wrażenie. ŁKS jako beniaminek oczywiście będzie groźny i zrobi wszystko aby ugrać tutaj choć jeden punkt. Po raz kolejny w klubie liczą na duet Kujawa - Dani Ramirez, obaj strzelili w I lidze po dziesięć goli. Mam nadzieje, że Lechia nie zaliczy falstartu i podejdzie do tego spotkania na 100% nie lekceważąc rywala. 
 
L 221

l10

Użytkownik
Arka - Jagiellonia
typ - 2 i +1.5 bramki (4.00 kurs -sts)/ powyżej 1.5 bramki Jagi (2.15 kurs - pzbuk)      

Arka straciła bardzo ważnych grajków z poprzedniego sezonu, którzy jakimś cudem utrzymali ją w lidze. Brak takich graczy jak Zarandia, Janota czy Vejinović powoduje, że moim zdaniem obecna kadra mimo dokonanych paru wzmocnień jest gorsza od tej z poprzedniego sezonu.
W rozegranych sparingach oprócz meczu z Chojniczanką zawsze tracili przynajmniej jedną bramkę.

Jagiellonia również straciła kilku wartościowych graczy, lecz dokonała kilku wydaje się dobrych wzmocnień jak Mudrinski czy Prikryl.
W sparingach oprócz meczu z Olympiakosem zawsze trafiali przynajmniej dwukrotnie do bramki przeciwników.
Wydaje mi się, że mecz może zakończyć się rezultatem 1:2 lub 1:3.

Kurs na Jage i +1,5 bramki wzrósł z 2.80 do 4.00 co jeszcze bardziej zachęca do skorzystania z tego typu.
            
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
K 26,1K

katherinna

Użytkownik
Godzina: 15:00Spotkanie: Raków Częstochowa- Korona Kielce Typ: Obie drużyny strzelą i będzie +2,5 gola w meczu Kurs: 2,33Bukmacher: FortunaSpotkanie Beniaminka ze stałym bywalcą Ekstraklasy. Raków zachwycał grą w pierwszej lidze i udowodnił, że zasługuje na awans do wyższej ligi. Sezon 18/19 zakończyli zaledwie z 4 porażkami i tylko 22 straconymi bramkami. Korona Kielce skończyła sezon z przeciętnym rezultatem bowiem znaleźli się na szczycie ale grupy spadkowej. Ciężko powiedzieć co wydarzy się w tym spotkaniu, faworytem według bukmacherów jest Raków ale nie jest to jakiś bardzo wyraźny faworyt. Zespół z Częstochowy ma za sobą niedawny mecz towarzyski z Wisłą Płock, który myślę, że może być miarodajne bo Wisła jest aktualnie na podobnym poziomie co Korona. Mam nadzieję, że zobaczymy w tym spotkaniu dużo goli zarówno z jednej jak i drugiej strony. Z pewnością oba zespoły na to stać i na pewno każda z nich będzie chciała wejść dobrze w nowy sezon. Stawiam na gola obu drużyn i over bramkowy. 
 
barti2000 750,5K

barti2000

Znawca - Siatkówka
Piast Gliwice - Lech Poznań typ:2 kurs: 2,70
Lech na wyjeździe podejmie mistrza Polski z Gliwic. Po nieudanym sezonie w Poznaniu doszło do małej przebudowy. Lech zrobił ciekawe transfery Muhara, Van Der Harta czy Crnomarkovicia. Do tego doszli młodzi gracze po wypożyczeniach jak Puchacz, Moder czy Tomczyk, którzy robią w drużynie bardzo dobrą atmosferę. W sparingach Lech spisywał się bardzo dobrze. Ograł m.in Brondby, Midtjvjllnd czy Vitesse. Gracza Lecha w tych meczach wyglądała bardzo dobrze. Piast w nowe rozgrywki wszedł słabo. Przegrał w Superpucharze z Lechią, a do tego odpadł w el.LM z Bate po bardzo nieudanej koncówce, gdzie awans był na wyciągnięcie ręki. To na pewno pozostawi ślad w psychice graczy, co myślę Lech wykorzysta i udanie zacznie nowy sezon.
 
D 0

derrickrose_94

Użytkownik
Ja osobiście planuje zagrać kilka kuponów w różnych wariantach:
Arka - Jaga 2 ( Arka bez specjalnych transferów do klubu. Straciła 3 ważnych zawodników )
ŁKS - Lechia 2 ( Lechia wzmocniła głównie pozycje na których mieli braki w ostatnim sezonie. Dodatkowo Super Puchar Polski pokazał, że są mocni )
Raków - Korona 1 ( W pierwszej lidze grali niesamowicie. Dokonali kilka ciekawych transferów, a największym + jest trener Papszun)

Drugi:
Arka - Jaga 2 wygra dowolną połowę lub remis=zwrot
ŁKS - Lechia 2 wygra dowolną połowę lub remis=zwrot
Raków - Korona 1 wygra dowolną połowę lub remis=zwrot

Trzeci:
Arka - Jaga 2
ŁKS - Lechia 2
Raków - Korona 1 
Wisła K. - Śląsk W. 1
Zagłębie L. - Cracovia 0
Legia W. - Pogoń 0
Wisła P. - Górnik 0

Dodatkowo zastanawiam się nad typem w stronę Lecha Poznań. Piast rozegrał 4 spotkania w 10 dni, a jak wiadomo Polskie drużyny nie przepadają za takim terminarzem.
Chętnie poczekam na wasze opinie.
 
mateuszes 5,7K

mateuszes

Użytkownik
ŁKS ŁÓDŹ - LECHIA GDAŃSK 


Godzina 20.30 
Witam wszystkich spragnionych gry naszej wspaniałej ligi - PKO BP EKSTRAKLASY :) 
Zainteresowani zbliżającym się sezonem pewnie oglądali spotkanie z obecnym mistrzem Polski w ramach superpucharu. Widzieli jak gra ekipa z Gdańska. Świetny, silny , poukładany, budowany nie od jednego sezonu atak może przyprawić beniaminkowi nie jedną bramkę. Pisatowi wcisneli jak wiemy 3 brameczki bo dobrej składnej grze. Co do ŁKS nie wiem szczerze jak ta drużyna wygląda - jedyne posłuże się starym piłkarskim pożekadłem , a mianowicie beniaminek w pierwszych meczach jest zawsze groźny. Uważam też że bramke strzeli ale meczu nie wygra . Mój typ : 
Spotkanie/obie drużyny strzelą gola: 2/TAK    
@4,65 Fortuna
 
apil64 10,7K

apil64

Użytkownik


Dyscyplina: Piłka Nożna- Ekstraklasa

Spotkanie:  ŁKS Łódź – Lechia Gdańsk

Godzina : 20:30

Typ:  poniżej 1,5 gola

Kurs: 3,45

Bukmacher:  Fortuna

Analiza:

Mecz pierwszej kolejki naszej ekstraklasy. Osobiście uważam, że w meczach naszej ekstraklasy praktycznie każdy wynik jest możliwy. Niespodzianek nie powinno zabraknąć również w rozpoczynającym się sezonie i ja będę próbował te niespodzianki przewidywać. Na początek wybrałem mecz ŁKS  z Lechią.  Bukmacherzy nieco więcej szans dają drużynie z Gdańska i myślę, że kursy są wystawione prawidłowo. Jednak ja uważam, że nie będzie to bardzo wyrównany i zacięty pojedynek. ŁKS będzie się chciał pokazać z jak najlepszej strony po powrocie do ekstraklasy i łatwo się nie podda. Lechia z kolei na pewno już myśli o spotkaniu w kwalifikacjach do europejskich pucharów i będzie chciała oszczędzać siły. Dlatego nie spodziewam się wielu bramek w tym spotkaniu. Myślę, że o zwycięstwie w tym meczu zadecyduje jedna bramka.

 

 
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
U 39

uzytkownik-165580

Użytkownik
Dodatkowo zastanawiam się nad typem w stronę Lecha Poznań. Piast rozegrał 4 spotkania w 10 dni, a jak wiadomo Polskie drużyny nie przepadają za takim terminarzem.Chętnie poczekam na wasze opinie.
Popieram Lech DNB. Wątpię, żeby Piast pozbierał się tak szybko po takiej porażce.
 
n3r0 632

n3r0

Użytkownik
Moje dwa typy, które od razu przyszły mi na myśl na początku sezonu i są powiązane z jedną moja i dosyć popularną zasadą naszej ligi - granie w pierwszych kolejkach typy przeciwko drużynom, które grały bądź grają w europejskich pucharach. Dlatego na rozkład biorę Piasta Gliwice i Cracovię Kraków:

Piast Gliwice - Lech Poznań 2 2.65
Piast Gliwice - Lech Poznań X2 1.48

Krótko i na temat. Piast to największa sensacja ostatnich lat i bardzo trudno będzie im powtórzyć sukces sprzed roku. Już wiele razy tak było, że drużyny która w jednym sezonie były rewelacjami, w następnym po prostu nie miały już tak dużej motywacji, tyle sił i tych samych zawodników, aby ciągle utrzymać wysoki poziom. Tak podejrzewam będzie z gliwiczanami. Do tego dochodzą mecze w europejskich pucharach. Wyczerpujące i na dodatek niszczące morale. Warto dodać także spotkanie o Superpuchar Polski, które było pierwszym objawem słabszej postawy Piasta. Co do Lecha. To jest to moim zdaniem największy przegrany minionego sezonu, który został totalnie spisany na straty. Jeden taki sezon wbrew pozorom może bardzo dobrze wpłynąć na drużynę. Skład został przemeblowany, zespół nie gra w żadnych innych dodatkowych rozgrywkach, więc może od pierwszych meczów skupić się tylko i wyłącznie na lidze. Poznanianie zawsze mieli silną ekipę, super kibiców i duże ambicje. To się nie zmieniło i w obecnym sezonie typuję ich na top 3. Dlaczego więc nie mieliby rozpocząć ligi od pokonania mistrza?

Zagłębie Lubin - Cracovia 1 2.24
Zagłębie Lubin - Cracovia 1X 1.36

Typ bardziej przeciwko Cracovii, niż na Zagłębie. Forma Lubinan jest dla mnie wielką niewiadomą. Zespół z Krakowa podobnie jak Piast stracił sporo sił w europejskich pucharach i bardzo pogorszył sobie morale poprzez odpadnięcie z nich. Trudno będzie im się zmobilizować na wyjazd do Lubina, tym bardziej, że to dopiero początek sezonu. Dlatego właśnie upatruję szansy w gospodarzach, którzy minione rozgrywki mieli bardzo solidne, skład dużo się nie zmienił, więc liczę na własną publiczność, większe zgranie i świeżość w nogach.

Bez analizy:
Raków Częstochowa - Korona Kielce 1 2.40 / 1X 1.39

Beniaminek w pierwszej kolejce jest zawsze u siebie bardzo groźny.
 
 
his_airness 16,2K

his_airness

Użytkownik
ŁKS Łódź - Lechia Gdańsk

Beniaminek z Łodzi o godzinie 20.30 rozpocznie swój powrotny sezon w Ekstraklasie. Podejmuje trzecią drużynę ubiegłego sezonu, zdobywcę Pucharu i Superpucharu Polski, a więc ekipę Piotra Stokowca. Na pierwszy rzut oka, gdy pomyślę o wieczornej potyczce obydwu zespołów, to do głowy przychodzi mi taka myśl, że "moja" Lechia często gra w 1. kolejkach sezonu z beniaminkami. Cóż, taki klucz mają w terminarzu i nie zamierzają go zmieniać. Dlaczego o tym wspominam? Mecze z beniaminkami, szczególnie te pierwsze w sezonie są bardzo ciężkie. Do końca nie wiadomo na co się przygotować. Takie drużyny często jadą na ambicji, a do tego, gdy mierzą się przed własną publicznością, są bardzo trudne do pokonania. Jako kibic Lechii nie szukam wymówek, broń Boże. Po prostu takie są fakty. Wszyscy grający na Lechię powinni o tym pamiętać, co nie znaczy, że nie wierzę w to, że 3 punkty pojadą do Gdańska. Uważam, że Lechia to spotkanie wygra, ale nie wolno lekceważyć ŁKS-u. Dobrze dla Ekstraklasy, że taka drużyna, z historią i kibicami wróciła do najwyższej klasy rozgrywkowej w naszej słabej, ale dobrze opakowanej przez media lidze. Bardziej skupię się na Lechii, bo po prostu wiem co w trawie piszczy. Transfery Malocy, Gajosa czy Udovicicia bardzo mi się spodobały. Stokowiec potrafi odbudować zawodników czego najlepszym dowodem jest jego autorska Lechia. Większość ludzi spisywała na straty takich piłkarzy jak Augustyn, Nalepa, czy Łukasik, a to oni stanowili o jej sile w historycznym dla Niej sezonie. W dodatku Żarko i Maciek bardzo fajnie przywitali się z Lechią, gdyż obaj zanotowali po asyście w meczu z Piastem Gliwice o Superpuchar Polski. Lechia, przynajmniej w pierwszej połowie tamtego spotkania, wyglądała o wiele lepiej od Piasta. Była bardziej zdecydowana. Stokowiec przed sezonem zapowiedział, że Lechia będzie grała bardziej ofensywnie. Myślał o grze dwoma napastnikami. Nie wiem czy dzisiaj zobaczymy taki wariant w Łodzi, ale wiem, że Lechia z meczu z Piastem bardzo mi się podobała i chcę widzieć tak grający zespół częściej. Dzisiaj liczę na skrzydłowych. Lewa strona Lechii była bardzo groźna w poprzednim meczu. Mladenović i Udovicić przysporzyli sporo kłopotów prawej stronie defensywy mistrza Polski. Dziś liczę na powtórkę. W dodatku w tamtym meczu po drugiej stronie boiska brylował Lukas Haraslin, dla którego może (ale nie musi) być to jeden z ostatnich meczów w barwach Lechii. Jeśli Słowak utrzyma formę, to jeszcze w tym okienku odejdzie za niemałe pieniądze do silniejszej ligi, a takie jest jego marzenie. W tym sezonie liczę także na Artura Sobiecha, który ma za sobą pełny okres przygotowawczy. W tamtym sezonie pokazał się dobrze w kilku meczach, np. z Zagłębiem Lubin, gdzie zdobył hat-tricka, a Lechia pomimo prowadzenia 3-0, zremisowała tamten mecz 3-3. Był też aktywny i skuteczny w Szczecinie, skąd Lechia wywiozła 3 punkty po szalonym meczu wygranym 4-3, a także był kluczowym zawodnikiem w drodze po zdobycie Pucharu Polski. W Rzeszowie strzelił ważną bramkę we wcześniej fazie rozgrywek, w półfinale dołożył bramkę z Rakowem na wagę awansu, a w finale trafił do siatki w spotkaniu na Stadionie Narodowym pokonując Mariana Kelemena i zapewniając Lechii trofeum po 36 latach posuchy w klubowej gablocie. Łódzki Klub Sportowy wyjdzie na to spotkanie naładowany, ale Lechia jest cwana i liczę na to wyrachowanie drużyny Stokowca, który już stał się najbardziej utytułowanym trenerem w historii naszego klubu. Nie było o to trudno, sądząc po tym ile trofeów znajdowało się do tej pory w muzeum Lechii, ale czapki z głów przed trenerem. Przejrzałem ofertę z tego meczu i zagrałem na bramkę Haraslina, a także na innym kuponie mam Lechię, która zdobędzie powyżej 1.5 bramki w tym spotkaniu, a do tego dla Was dorzucam Lechię wygrywającą to spotkanie.

Lechia Gdańsk @2.80
Lechia Gdańsk powyżej 1,5 @2.65
Lukas Haraslin strzeli bramkę @3.00


Wszystkie kursy pobrałem z LVBet.
 
juve814 71,3K

juve814

Użytkownik
Zaglebie Lubin - Cracovia  typ1  2.25

w niedziele dojdzie do spotkania zaglebia lubin z cracovia i moim zdaniem faworytem meczu sa gospodarze.kolejny raz nie ma rewolucji w skladzie,stracili mlodego jagiello ale maja takze mlodych porebe czy slisza.maja dobrego holenderskiego trenera i mysle ze dobrze ich przygotowal do sezonu.zgranie zespolu nie powinno byc problemmem jesli prawie nic sie nie zmienia w podstawowej jedenastce.cracovia znowu sciaga zawodnikow zagranicznych i ciekawy jestem ich dyspozycji na dluzszym dystansie.stracili cabrere,ktory ciagnal ten zespol i dzieki niemu zajeli miejsce dawajace gre w europejskich pucharach.odpadli po pierwszej fazie klasyfikacji z ligi europy po dogrywce i wygladalo to przecietnie.ekipa mimo poczatku sezonu moze byc troche zmeczona,a na pewno ich morale spadlo.michal probiez to dla mnie trener ktory dobrze mowi ale nie przekonuje wynikami-w jadze cos mu sie udalo ale w innych klubach tez zagranicznych to klapa-bedzie to sezon prawdy trenera cracovii.jestem ciekawy tego spotkania i jego wyniku ale uwazam ze gospodarze wygraja.



nazwy drużyn piszemy z dużej litery. Również dopisujemy bukmachera skąd jest kurs. 
 
main1991 799

main1991

Użytkownik
Raków - Korona
Typ: Remis
Kurs: 3.30 STS
Analiza:

Pierwsza kolejka nowego sezonu i pierwszy mecz beniaminka z Częstochowy.
Mecz zostanie rozegrany w Bełchatowie niestety bez kibiców Korony.
O samym meczu; jak to bywa w naszej ekstraklasie, a szczególnie na początku to typowanie jest dość trudnym zadaniem.
Jedna spróbowałem przewidzieć trochę co może się zdarzyć.
Korona to ligowy średniak, który wg mnie wzmocnił się przed sezonem. Co ważne każdy nowy piłkarz przepracował cały okres przygotowawczy. Warto zauważyć że korona od kilku lat jest w czołówce jeśli chodzi o mecze zakończone remisem.
Raków wchodzi do ekstraklasy jako rewelacja poprzedniego sezonu i wielu spodziewa ich się w górnej 8. Ja jestem trochę ostrożniejszy w takich przewidywaniach, ale powinni się prezentować co najmniej solidnie.
Reasumując; nie nastawiam się na fajerwerki, wiedząc że obie drużyny mają swoje wady i zalety to stawiam tu na remis.
​​​​​​
 
R 573,6K

rjastrzab

Użytkownik


ŁKS – Lechia

Typ 1 DNB

Kurs 2,00

STS

 

Inauguracja rozrywek ligowych w Łodzi w Ekstraklasie po wieloletniej przerwie. Kibice czekają na wielkie granie. Niewielu stawiało na ŁKS, że uda im się awansować, a oni konsekwentnie pięli się w ligowej tabeli na  zapleczu ekstraklasy, by finalnie do niej awansować. W meczach beniaminków zawsze jest wiele niewiadomych, al. w moim odczuciu gospodarzom dziś będą pomagać ściany i odniosą zwycięstwo. Lechia po pokonaniu Piasta może poczuć się zbyt pewnie i to może być również kluczowy element dzisiejszego wieczoru. Kurs 2,00 na 1 DNB uważam za odpowiedni do dzisiejszego ryzyka.
 
apil64 10,7K

apil64

Użytkownik
cytat z dnia 19 lipca 2019 16:15 przez patryk.probet

Z Broendby grają w czwartek czyli prawie tydzień wolnego. O jakim oszczędzaniu sił tu mówimy...
Pisząc, że Lechia będzie chciała oszczędzać siły nie miałem na myśli np. tego, że wyjdzie rezerwowym składem czy nie będzie chciała wygrać. Z doświadczenia wiem, że w takich meczach jeżeli fawworyt wychodzi na prowadzenie to ogranicza się raczej do utrzymania tego prowadzenia a nie stara się za wszelką cenę zdobyć kolejne bramki. Tutaj akurat trafiła się czerwona kartka i faworyt zadowolił się remisem co również przełożyło się na brak bramek w tym meczu. Tak czy inaczej mój typ jest trafiony i to po bardzo fajnym kursie.
 
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Mecz: Piast - Lech
Typ: 2
Kurs: 2.70 Fortuna
Analiza:

W analizie głównie opieram się na postawie Piasta. Myślę, że ta będzie podobna jak w meczu w Superpucharze, czyli będzie to dla nich mecz o znaczeniu drugorzędnym. Pełna koncentracja na meczach w środku tygodnia w ramach Europejskich Pucharów. Kolejnym argumentem jest zmęczenie. 4 mecz w ciągu kilku dni i już w tym ostatnim w ostatnich 30 minutach było widać, że odcina prąd. 
Z drugiej strony Lech po słabym zeszłym sezonie będzie chciał zacząć od zwycięstwa. Nie chce snuć teorii spiskowych, ale w ostatniej kolejce zeszłego sezonu mieliśmy ten sam mecz i niektórzy uważają (polecam obejrzeć powtórkę gola), że Lech się w tym spotkaniu podłożył by mistrza zdobył Piast, a nie Legia. Przyjezdni mogą oczekiwać małego rewanżu. A gospodarzom granie nie na 100% w obecnej sytuacji napiętego terminarza też jest na rękę.
 
bumbumbam 679

bumbumbam

Użytkownik


Mecz: Piast-Lech

Typ: bts   

Kurs: 1.80

Bukmacher: STS

 

W najciekawiej zapowiadającym się meczu pierwszej kolejki spodziewam się bramek z obu stron. Piast w trzech spotkaniach rozegranych stracił już 6 bramek. Widać brak Sedlara, a Kirkeskov swoją formą na początku sezonu pokazuje że Legia miała rację nie chcąc wpłacać klauzuli. Jedynie Czerwiński daje radę ale sam nie obskoczy kilku pozycji. Dodatkowo bramkarze też wyglądają słabo. Plach zawalił rewanż z Bate, a Szmatuła mecz o Superpuchar. Z przodu jednak wygląda to lepiej i każdy z trójki Valencia, Parzyszek, Felix już pokazał się z dobrej strony więc o sytuacje pod bramką Lecha jestem spokojny. Goście z kolei defensywę muszą budować od początku, a wiadomo w obrońcy muszą się zgrać, na to potrzeba czasu. Z klubu odeszli bramkarze, Vujadinovic, Janicki i Tomasik. W ich miejsce sprowadzono bramkarza van der Harta i stoperów Crnomarkovic i Satke ale ten ostatni jeszcze w środę grał w starym klubie i na pewno nie zagra z Piastem. Na braku zgrania w tyłach Lecha na pewno będą korzystać gracze z Gliwic. Z przodu wygląda to lepiej. W sparingach dobrze wyglądał Zhamaletdinov i w końcu powinien dostać szanse na pokazanie się bo z tym było różnie w poprzednim sezonie. Dużo sobie obiecuję po Jevticiu, obdarzony zaufaniem przez Żurawia otrzymał opaskę kapitańską i myślę, że stać go będzie na to żeby w końcu stać się liderem poznaniaków. Jóźwiak też powinien więcej brać na siebie, ma już 21 lat i czas w końcu zapracować na transfer. Ciężko wskazać faworyta bo w oficjalnych spotkaniach widzieliśmy tylko Piasta ale przynajmniej po bramce z obu stron powinniśmy zobaczyć.
 
K 1,7K

kfjatek

Użytkownik
@bumbumbam - Zhamaletdinov nie wyglądał dobrze w sparingach, ale źle. Ustrzelił faktycznie hattricka, ale w utajnionym meczu kontrolnym więc ciężko coś powiedzieć. W ataku wyjdzie raczej Amaral/Tomczyk, po na Gytkjeara raczej za wcześnie.

Lech w sparingach wyglądał całkiem nieźle, transfery wydają się trafione. Bramkarz, środkowy obrońca (+ Satka który dołączył do zespołu dopiero dzisiaj), defensywny pomocnik. Do tego młodzi Puchacz, Moder.

Defensywa Lecha w mojej opini to czołówka ligi. Dobry bramkarz, świetnie grający nogami. Rogne, Crnomarkovic (Satka) w środku. Po bokach Gumny i Kostevych. 

Kolejorz za Żurawia gra odważnie, jest presing i wyprowadzenie piłki od bramki, co pewnie kilka razy w sezonie zakończy się utratą goli. Młody zespół, powinno się ich mecze dobrze oglądać. To nie będzie zamuła jak u Nawałki.

Popieram typ kolegi wyżej. 
BTS to najlepszy wybór na ten mecz.

Przewidywany skład Lecha:
Hart - Gumny, Rogne, Crnomarkovic, Kostevych - Muhar, Tiba, Jevtic, Jóźwiak, Marchiwński - Amaral
 
 
J 4,8K

jasiu771

Użytkownik
Mecz: Raków - Korona /0:1/   
Typ: X2  
Kurs: 1,69
Bukmacher:  Fortuna

Analiza

Korona tradycyjnie przed rozpoczęciem rozgrywek przez pseudoznawców (media) skazywana jest na spadek z ligi. Zapewne żaden z żurnalistów nie odwiedził klubu przed rozpoczęciem rozgrywek. Tym razem jest to dla mnie totalne nieporozumienie. Wiosna w wykonaniu Korony była fatalna bo zespół chyba grał przeciwko Lettieriemu. Niemiecki właściciel postanowił jednak zaufać szkoleniowcowi i to on pozostał w drużynie. Nasi gwiazdorzy z Rymaniakiem na czele wylecieli. W tym roku po raz pierwszy skład został uzupełniony już w czerwcu. Początkiem lipca do zespołu doszli ostatni nowi zawodnicy. Zespół miał czas na zgranie się. Według mnie takiemu szkoleniowcowi jak Lettieri to wystarczy by zbudować dobry zespół, solidny który powalczy o ósemkę. Raków cóż pozbawiony swojego stadionu. Będzie miało to wpływ na postawę zespołu. Zespół zasilił m.in. nasz odrzut Forbes, który przez całą wiosnę nie potrafił z 5 m trafić do bramki (około kilkunastu okazji na samym stadionie w Kielcach). Nie wróży to dobrze. Korona ma solidne zaplecze i jest zespołem bardzo stabilnym. Takich spotkań nie będzie przegrywać. Kurs na zwycięstwo Kielczan podparty remisem bardzo fajny. Dla odważniejszych proponuje zwycięstwo gości. 
 
calanau 2,8K

calanau

Użytkownik
Piast v Lech / Lech DNB @ 2 Fortuna

W 100% popieram granie na Lecha. Z mojego punktu widzenia dla Piasta to jest jeden z tych momentow gdzie bez doswiadczenia ciezko bedzie im przejsc. Na bank w glowach siedzi im ostatni mecz z BATE, przegrana praktycznie w wygranej rywalizacji w ostatnich 10 minutach. Takiego meczu nie da sie od tak wyrzucic z glowy w 3 dni. Do tego kolejny mecz w pucharach w srodku tygodnia z Lotyszami gdzie porazka i brak awansu to bedzie kolejne upokorzenie. Moim zdaniem warto ryzykowac na Lecha, ktory gra tylko w lidze i nic wiecej ich nie obchodzi. Kursy fajne do tego z opcja DNB wiec w razie remisu zwrot. 
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom