>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Czy warto jest obstawiać mecze po niskich kursach?

K 0

kokon5

Użytkownik
Witam wszytskich. Chciałem zapytać co sądzicie o pewnym sposobie gry jaki sobie wymyśliłem. Wiem, ze było to już poruszane, ale chciałbym usłyszeć wypowiedz kogoś z dużym stażem albo dużą ilością napisanych wiadomości. Dobra do sedna a wiec - czy warto jest obstawiać mecze po niskich kursach? Grac np plaska stawka 10zl na typ kursy w zakresie 1.05-1.30. Ryzyko niewielkie, zysk niby tez, ale jednak coś tam się zbiera. Trafienie kilku takich typów daje już podwojenie i mamy kolejna stówkę na grę. Czasem nie pyknie, ale dlugofalowo można chyba na tym zarobić. Co wy na to?
 
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
Absolutnie zapomnij o takiej grze. W zakładach nie ma pewniaków i potrafią zawalić kupon nawet kursy rzędu 1.005. Chcesz stawiać 100 zł na każdy zakład i z "kapitalizacją" zysków stawiać kolejny kupon. Tylko wtedy grasz za wszystko, a żadna seria nie trwa wiecznie. Wątpię abyś dał radę uzbierać szybciej coś ponad 100 zł, zamiast tego "padniesz" na którymś z typów. Raz "pociągniesz" serię powiedzmy 6 wygranych i to 100 zł się pomnoży (w zależności od tego jakie kursy zagrasz), a innym razem już pierwszy "strzał" może być nietrafiony i stówka popłynie. Nie chciej wiedzieć jaka jest frustracja graczy, którym nie wszedł kurs rzędu 1.01-1.10. A wbrew pozorom jest to całkiem częsta sytuacja. A więc odpowiadając na Twoje pytanie - nie, nie warto obstawiać meczów po niskich kursach. Ryzyko zawsze jest, a zwrot przy takich kursach bardzo niewielki.
 
ryanwolf 26K

ryanwolf

Użytkownik
Dlaczego pan moderator wprowadza w błąd? Tu nie chodzi o żadnych "pewniaków" a o to jak duże i czy gra się kursy stanowiące +EV. Chyba pan moderator największego polskiego forum bukmacherskiego zdaje sobie z tego sprawę? A czy zdaje sobie sprawę, że variance jest sporo niższe jeśli gramy tylko niskie kursy?

Variance - grając kursy nawet 2.0 - potrafi być olbrzymie. Żadną nowością nie są serie na minusie po dwa tysiące betów, mówię oczywiście o sytuacji, w której gramy +EV, 2-3%. Wystarczy poszukać na anglojęzycznych forach, gdzie wypowiadają się grający value bets, osoby siedzące w temacie więcej niż kilka lat, które zjadły na tym zęby.

Tym samym ja polecam grę w oparciu o niskie kursy właśnie ze względu na variance. Jakiś czas temu grałem na AsianOdds kursy maksymalnie 1.3, mnóstwo kursów po 1.04-1.08, osiągając zysk adekwatny do posiadanego +EV. A podobno tak się nie da, jakiś czas temu któryś z moderatorów również upierał się, że nie da się zarobić na takich kursach, a już na pewno nie w Azji. Oczywiście, że się da i jest to dużo bezpieczniejsze niż "ciśniecie" po 2.0 (nie wspominając już po wyższych kursach). Przy grze na niskich kursach z powodzeniem można ustawić wyższą stawkę, a przy takim 2.0 głupotą jest gra za więcej niż 1% bankrollu. Dla potwierdzenia, screeny, mogę takich dowodów wrzucić na 20 stron.



 
 
Otrzymane punkty reputacji: +32
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
@ryanwolf myślę, że błędnie odebrałeś wpis @gucci-mane , to jest dział dla początkujących, osoba, która zadała pytanie prawdopodobnie, że stawia pierwsze kroki w bukmacherce, nie ma pojęcia co znaczą +EV, Variance i podobne terminy, Ty jak już niejednokrotnie wspominałeś żyjesz z tego, masz odpowiednie narzędzia i dochodziłeś do tego latami. @kokon5 pewnie dopiero zaczyna, zresztą jak sam napisał wspomniał o stawce 10zł, dodatkowo może gra tylko w polskich bukach, a tam dochodzi również podatek, więc tym bardziej kursy o których wspomniał mogą być nieopłacalne, szczególnie dla osoby, która dopiero zaczyna. Z czasem jak bardziej pozna temat może wykorzysta Twój wpis i zainteresuje się terminami, które podałeś. W tym dziale najważniejsze to pokazać nowym użytkownikom możliwości jakie daje bukmacherka, a to którą drogę czy styl grania wybiorą zależy już tylko od nich. Pozdrawiam.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
K 0

kokon5

Użytkownik
Na początku chciałem podziękować za zainteresowanie tematem. Jeśli chodzi o mnie to mam konto na STS i gram głównie piłkę nożną, przede wszystkim ligę angielską, hiszpańską oraz niemiecką. Zwroty, które użył ryanwolf nic mi nie mówią, ale chętnie o nich poczytam i liczę, że dowiem się czegoś ciekawego co pozwoli wygrać mi jakieś pieniądze ;)
 
ryanwolf 26K

ryanwolf

Użytkownik
cytat z dnia 24 czerwca 2019 21:20 przez waldi1979@ryanwolf myślę, że błędnie odebrałeś wpis @gucci-mane , to jest dział dla początkujących, osoba, która zadała pytanie prawdopodobnie, że stawia pierwsze kroki w bukmacherce, nie ma pojęcia co znaczą +EV, Variance i podobne terminy, Ty jak już niejednokrotnie wspominałeś żyjesz z tego, masz odpowiednie narzędzia i dochodziłeś do tego latami. @kokon5 pewnie dopiero zaczyna, zresztą jak sam napisał wspomniał o stawce 10zł, dodatkowo może gra tylko w polskich bukach, a tam dochodzi również podatek, więc tym bardziej kursy o których wspomniał mogą być nieopłacalne, szczególnie dla osoby, która dopiero zaczyna. Z czasem jak bardziej pozna temat może wykorzysta Twój wpis i zainteresuje się terminami, które podałeś. W tym dziale najważniejsze to pokazać nowym użytkownikom możliwości jakie daje bukmacherka, a to którą drogę czy styl grania wybiorą zależy już tylko od nich. Pozdrawiam.
Okay, być może. Fakt, jeśli ktoś jest początkujący i gra tylko w polskich bukach, to racja - taki tip - jeśli jest możliwe osiągnięcie długofalowego zysku u tychże, to tylko na wysokich kursach. Nie 2.0, a duuużo wyższych. Tam 12% podatku to jest nic, kurs może spaść o 50% w ciągu kilkudziesięciu sekund. Także w sumie tyle, polecam zgłębienie pewnych pojęć, na pewno przyda się.
 
Otrzymane punkty reputacji: +28
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
Kurs to nic innego jak szacowane prawdopodobieństwo danego wyniku pomniejszone o marżę (zarobek) bukmachera.
Nie da się jednoznacznie powiedzieć czy warto czy nie warto grać niskie/wysokie kursy. Czasami opłaca sie spróbować cos po @3,50 a czasami opłaca się i pograć coś za @1,30.
Wszystko zależy jaką wartość widzimy w danym kursie. Na ogół buki bardzo dobrze szacują kursy(w końcu w tym sie specjalizują). Może sie jednak zdarzyć że ze względu na różnorakie czynniki postrzegamy kurs jako atrakcyjny tzn ze powinien być niższy niz zaoferowany przez buka, wtedy warto taki kurs pograć.
Pisząc o różnorakich czynnikach dobrym przykładem jest dzisiejszym mecz na euro u21 miedzy Francją i Rumunią gdzie remis dawał obu ekipom awans, buki odpowiedziały na taką sytuację dając kurs ~@1,90. Normanie kusy na remis w przypadku wyrównanych ekip sa ~@3, wiec w tym przypadku gdy pojawiała sie pierwsza oferta lub gdyby jakis buk przysnął to pogranie tego zdarzenia po @3 byłoby dużą wartością w stosunku do zaistniałych realiów.
Sam osobiście również uważam ze atrakcyjne kursy łatwiej znalesc wśród tych wysokich.
 
ryanwolf 26K

ryanwolf

Użytkownik
Wspominasz o remisie Francja Rumunia U21. To jest zupełnie inna bajka. Mam naprawdę kolosalne doświadczenie jeśli chodzi o "fixowe" remisy. Szczerze mówiąc, nie interesuje mnie, jak skończy się dany mecz, istotne jest dla mnie, jaki trade zrobię. Spójrz sobie na moje trade na forum. Mecz, o którym wspominasz, brałem praktycznie najwyżej na Betfair, jak dało się wziąć. Powiem tak, owszem, łatwiej znaleźć value na wyższych kursach. Aczkolwiek zdecydowanie odcinam się od sformułowań typu: "Absolutnie zapomnij o takiej grze" odnośnie niskich kursów, bo to jest po prostu nieprawda. Na wysokich kursach możesz sobie pograć value chwilę, jeśli nie masz doświadczenia w temacie. Pograj sobie na wysokich kursach u soft buków dłuższą chwilę. Powiedzmy be365. Dwa, trzy tygodnie i dostaniesz żałosny limit. Chcesz grać dłużej u softów, to tylko niskie kursy. Pozwolą Tobie grać za 100 i wyżej euro, a  masz value. Pokaż mi kogoś kto gra non stop +EV u softów na kursach &gt;2.0. To się nie zdarzy.

 
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
kacpii 1,9K

kacpii

Użytkownik
Ciężko powiedzieć ale niejednokrotnie wchodziły taśmy po 30 meczów i za kilka zł grube tysie, trzeba mieć farta.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
cytat z dnia 24 czerwca 2019 15:29 przez kokon5Witam wszytskich. Chciałem zapytać co sądzicie o pewnym sposobie gry jaki sobie wymyśliłem. Wiem, ze było to już poruszane, ale chciałbym usłyszeć wypowiedz kogoś z dużym stażem albo dużą ilością napisanych wiadomości. Dobra do sedna a wiec - czy warto jest obstawiać mecze po niskich kursach? Grac np plaska stawka 10zl na typ kursy w zakresie 1.05-1.30. Ryzyko niewielkie, zysk niby tez, ale jednak coś tam się zbiera. Trafienie kilku takich typów daje już podwojenie i mamy kolejna stówkę na grę. Czasem nie pyknie, ale dlugofalowo można chyba na tym zarobić. Co wy na to?
Kiedyś na forum czytałem wpis jednego z użytkowników, który grał od 10 lat na live na ok 10 min przed końcem na murowanego faworyta, który prowadził np 2:0 i grał to po kursach ok 1,10 i pisał, że nigdy się nie pomylił i zarabiał niezłą kasę... Najważniejsze wyrobić własną strategię grania uwzględniając: wiedzę, możliwości analizowania, emocje, zmysł matematyczny lub psychologiczny... Granie powinno być skorelowane również z charakterem... Jak ktoś ma chłodny matematyczny umysł jak ryanwolf może się nie bać, że pod wpływem emocji zagra cały bankroll na coś co jest bez sensu... Każdy sam musi odnaleźć własną drogę w bukmacherce... :) A najważniejsze jest to, że łatwo zmienić bukmacherkę w hazard, a przekroczenie tej linii jest praktycznie niezauważalne i trzeba bardzo uważać... Dla niektórych osób bukmacherka nigdy nie jest wskazana...
 
S 766

szeffb

Użytkownik
ryanwolf to co pokazałeś ok... tylko jedno ale. Czy naprawdę satysfakcjonuje Cię Yield na poziomie uwaga 0,007%? Śmiech na sali lepiej pieniądze dać na lokatę...
 
mjaurvcein 25,1K

mjaurvcein

Użytkownik
cytat z dnia 18 lipca 2019 11:47 przez adamo80

Kiedyś na forum czytałem wpis jednego z użytkowników, który grał od 10 lat na live na ok 10 min przed końcem na murowanego faworyta, który prowadził np 2:0 i grał to po kursach ok 1,10 i pisał, że nigdy się nie pomylił i zarabiał niezłą kasę... Najważniejsze wyrobić własną strategię grania uwzględniając: wiedzę, możliwości analizowania, emocje, zmysł matematyczny lub psychologiczny... Granie powinno być skorelowane również z charakterem... Jak ktoś ma chłodny matematyczny umysł jak ryanwolf może się nie bać, że pod wpływem emocji zagra cały bankroll na coś co jest bez sensu... Każdy sam musi odnaleźć własną drogę w bukmacherce... :) A najważniejsze jest to, że łatwo zmienić bukmacherkę w hazard, a przekroczenie tej linii jest praktycznie niezauważalne i trzeba bardzo uważać... Dla niektórych osób bukmacherka nigdy nie jest wskazana...

Murowany faworyt prowadzi 2-0 i kurs na niego 1.10? Nie śledzę kursów w piłce nożnej, ale jeśli rzeczywiscie są takie to bardzo ładne value. Chociaż wątpię żeby były większe niż 1.01
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
cytat z dnia 18 lipca 2019 18:08 przez mjaurvcein


Murowany faworyt prowadzi 2-0 i kurs na niego 1.10? Nie śledzę kursów w piłce nożnej, ale jeśli rzeczywiscie są takie to bardzo ładne value. Chociaż wątpię żeby były większe niż 1.01
Ja to pisałem z pamięci... Nie pamiętam dokładnie jakie to były kursy, ale coś max 1,10 i pisał, że wychodzi na swoje... Pewno i 1,05 i tym podobne też grał. Twierdził, że od 10 lat nie miał wtopy... Oczywiście obracał wielkimi stawkami... Dla mnie ta strategia doprowadziła by mnie do zawału, ale widać są i tacy co tak grają...
 
Do góry Bottom