Karlovarsko(-1,5seta) - Brno 1,52
Padova(-1,5seta) - Monza 1,72
Ako: 2,61 za 5j
✅ 6,4j

Karovarsko bardzo dobrze rozpoczęło obecny sezon Czeskiej Ekstraligii. Po meczu z Brnem mają szansę objąć prowadzenie w lidze i mieć komplet 9 punktów na koncie. Nieźle wyglądają skrzydłowi, a zwłaszcza przyjmujący Marek Zmrhal, który obok atakującego Michała Krisko jest największą kopalnią punktów Karlovarska.
Brno, srebrny medalista z poprzedniego sezonu sezon rozpoczął od bardzo dobrego meczu z Duklą, czyli mistrzem. Na wyjeździe ugrali punkt, choć prowadzili nawet w setach 2:1, ostatecznie przegrali 2:3. W drugim meczu zaprezentowali się już gorzej przegrywając u siebie z Odoleną 2:3, popełniając przy tym sporo punktów.
Podsumowując Karlovarsko jak narazie lepiej się prezentuje, co ma odzwierciedlenie w statystykach. Brno ma słabsze przyjęcie, nowy libero popełnia błędy, skrzydła w ataku gospodarzy według mnie również mocniejsze. Jak do mnie wygrana Karlowych War za 3 punkty.

Padwa naprawdę w bardzo dobrej dyspozycji we Włoszech. Mierzyli się już z Perugią, Trentino, Modeną i Lube, i w tych meczach wyglądali bardzo solidnie choć wszystkie te mecze przegrali. Ostatnio z Maceratą na wyjeździe przegrali jednak 2:3 i wywieźli 1 punkt z bardzo trudnego terenu, tak samo zacięcie walczyli z Trentino (2:3) i Modeną mimo iż przegrali w trzech setach to każdy set był zacięty. W pozostałych meczach ze słabszymi drużynami wygrywali po 3:0. Było tak z Ravenną i Molfettą. Monza być może mocniejsza od tych dwóch ekip,ale Padova w obecnej chwili jest dla mnie zdecydowanym faworytem tego meczu.

⛔ 3j

Myślę fajny handicap na Fakiel u siebie. W mojej opinii są bardzo wyraźnymi faworytami meczu z Novo. Dużą rolę powinno odegrać tu to u kogo rozgrywany będzie ten mecz, a tą przewagę ma Fakiel. Ciekawy zespół z wieloma młodymi i perspektywicznymi siatkarzami, z Kliuką na czele, ale również z doświadczonym Kołodińskim na rozegraniu. Novo ostatnio sprawiło psikusa Kuznassowi pokonując ich 3:0, ale odbyło się to na ich śmieciach, myślę że na wyjeździe nie będzie ich stać na to żeby jakoś szczególnie postawić się Fakielowi. Przed meczem z Kemerowem posiadali tylko 2 punkty na koncie, po tym meczu dopisali sobie kolejne trzy, ale ja w ich nagłą poprawę jakości nie wierzę, jeden mecz im wyszedł i tyle. Jakość po stronie gospodarzy tego spotkania.

Legia u siebie z Realem będzie chciała powalczyć o jak najlepszy rezultat, ale może być o to ciężko. W pierwszym meczu ani jednego gola nie strzelił Ronaldo i on powinien być zmotywowany aby coś tu ustrzelić. Hiszpański klub grając nawet na pół gwizdka powinien ze 3:0 w Warszawie wygrać.

Ako: 2,64 za 5j

Dalej gramy na Karlovarsko, które w poprzedniej kolejce gładko przejechało się po wicemistrzu, pełni kontrolując pierwszego i trzeciego seta, a w drugim goniąc rywala ze stanu 10:16. Grali bardzo skutecznie w najważniejszych momentach meczu. Są na fali, dziś grają ze Zlin, który lepszy od Brna nie powinien być. Jedynie co przemawia za Zlinem to własna hala, bo potencjał, forma po stronie Karlovarska.
Kladno ostatnio uporało się w trzech setach z Budejovicami u siebie, teraz przyjeżdża do nich Dukla Liberec, która średnio rozpoczęła sezon, ale nie widzi mi się tu żeby Kladno znów miało ograć faworyta. Z Budejovicami Kladno w pierwszym secie odrobiło znaczną stratę, a potem gra przyjezdnych całkiem się posypała. Liberec powinien być trudniejszym rywalem, do tego Kladno drugiego takiego dobrego meczu może tak szybko nie rozegrać.
Praga w statystykach wygląda bardzo słabo, problemy z ataku, jak narazie bez punktów. Odolena z animuszem rozpoczęła sezon, solidna gra tego zespołu. Dziś na gospodarzy powinno to wystarczyć.