>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Info Wiadomości, pytania i propozycje rozwoju

mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
A trener Loko Craig MacTavish już na lodzie w Jarosławiu, wizytował obiekty i infrastrukture. Werdykt, wszystko na najwyższym poziomie. Bravo
 
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
Dla wszystkich, którzy nie wiedzą: 
Dzisiejsze mecze z udziałem zespołów KHL (Ufa - Niznekamsk i Spartak - Władywostok) będą transmitowane na YouTube.
 
Camilla P. 34,5K

Camilla P.

Forum VIP
Pomóżcie proszę bo z hokejem to jestem na bakier. Jedno pytanko.

Są dwie takie opcje na Fortunie odnośnie u/o.

- Liczba goli (60 min.)
- Liczba goli (razem z dogrywką i decydującym rz.karnym)

Kurs np. na over 3,5 w obu opcjach jest taki sam i wynosi @1,31.

Gdzie tu haczyk? Bo to oczywiste, że lepiej zagrać z dogrywką?
 
I 181

irenicuus

Użytkownik
@kamilcia21 wynika to z tego,że over 3,5 możesz miec tylko w regulaminowym czasie (60minut), zeby była dogrywka to musiałby być wynik 2-2 (po OT czy karnych bedzie 2-3 wiec nawet over4,5)
Różnice pomiedzy 60' a OT bedzie przy overach nieparzystych o4,5 o6,5
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
P 5,3K

pepo1990

Znawca Hokej
W tym przypadku nie ma to żadnego znaczenia, bo w dogrywce może paść tylko jedna bramka do rozliczeń jest brany po uwagę też tylko jeden decydujący karny, tak więc przy remisie 2:2 over będzie pokryty już w 60' a przy 1:1 nie zostanie pokryty ani w 60' ani z dogrywką.

Dlatego różnica będzie tylko w kursach przy overach 2.5, 4,5, 6,5 itd
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
Camilla P. 34,5K

Camilla P.

Forum VIP
No i wszystko jasne, koledzy ????
A więc wspomniany "haczyk" to fakt, że w hokeju dogrywka opiera się na "złotym golu". 
Dziękuję serdecznie za wyjaśnienie, odwdzięczam się reputką. ☺
 
Camilla P. 34,5K

Camilla P.

Forum VIP
Przeglądam ostatnio rezultaty hokeja, kilka razy nawet puściłam kupon ale bez powodzenia. Zastanawiam się czy hokej na lodzie - jako dyscyplinę do obstawiania -  można porównać np. do MLB, gdzie często o wyniku decyduje przypadek, podmuch wiatru czy słabszy dzień pitchera? Chodzi o to czy jest szansa w hokeju dostrzec wyraźnego faworyta w meczu czy często jest to po prostu pewna losowość? 
Wiadomo, że w futbolu rzadko faworyt gładko przegrywa i jest jakaś przewaga jeśli człowiek jest na bieżąco że składami, formą itp.
Czy hokej na lodzie jest dyscypliną, gdzie można często "przejechać się" na danym meczu i każdy może wygrać z każdym?
Pytam bo sezon piłkarski się kończy i nie do końca wiem w co uderzyć a hokej nie jest dyscypliną, którą ogarniam w sensie faworytów, składów itp.
 
I 181

irenicuus

Użytkownik
Sporo zależy od bramkarza (przykład aktualnie w niemieckiej DEL lidze lider ma problemy z kontuzja pierwszego bramkarza i ostatnie 4 mecze to wtopy), terminarza, kontuzji, zgrania formacji itp. wazne tez są statystyki gry w przewadze i w osłabieniu. Ogólnie dużo zmiennych ale jak pokazuje podforum hokeja da się typować i to z dość dobrą skutecznością.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
P 5,3K

pepo1990

Znawca Hokej
W sumie każda dyscyplina jest nieprzewidywalna i wiele może sie wydarzyć. W hokeju jak dla mnie często można dostrzec wyraźnego faworyta, ale trzeba brać więcej czynników pod uwagę niż w piłce nożnej. W sezonie gra sie bardzo wiele spotkań i czasami ekipy niektóre z nich moga odpuszczać, gra sie codziennie, co dwa dni. Istotne będzie to kto staje danego dnia w bramce, bo to właśnie ten punkt drużyny, który ewentualnie może sprawić, że lepsza z potencjału ekipa danego dnia przegrywa. W wielu ligach jednak składy zróżnicowane i mozna szukać w poszczegolnych spotkaniach faworytów. Nieco inaczej jest w NHL, ale ten temat gdzieś był w wątku NHL opisywany co brać pod uwagę szukając faworyta w danym spotkaniu. To jednak najmocniejsza liga na świecie, spotkań gra sie najwięcej, każda ekipa ma duży potencjał i faktycznie każdy może wygrać z każdym, ale nie każdego dnia.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
Dla znudzonych fanów hokeja polecam ciekawy wywiad z Mariuszem Czerkawskim w podcaście "Elite Mentality". Możecie posłuchać jak Czerkawski zaczynał. Jak radził sobie w Szwecji i jak trafił do Ameryki Północnej. Poniżej link do Spotify, ale podcast znajdziecie również na innych platformach.

 
fazesky 8,4K

fazesky

Użytkownik
Cześć,
w sumie nigdy nie pisałem, ale od września na bieżąco śledziłem wasze wypowiedzi w tematach o KHL i NHL. W tym sezonie zacząłem śledzić generalnie hokeja - te dwie ligi i sporo oglądać, mam już nawet swoje ulubione drużyny, ile trwa tercja też wiem, wszak miałem okazje być na meczu NHL krótko przed sytuacją związaną z wirusem. Zawsze jak oglądam to się zastanawiam nad tym, ale nigdy nie szukałem tego specjalnie - jak to jest z line-upem i tymi piątkami (wiem jak wygląda kwestia bramkarza i jego zmiany) natomiast zastanawia mnie, co wynika z piątek i jak wygląda kwestia zmian zawodników w trakcie gry bo tego jednak jest sporo. Kiedy, kto może się zmienić i na boisko wjechać? Jak wygląda rotacja zawodników w trakcie trwania samego meczu? Jakby miał ktoś teraz trochę więcej czasu to byłbym wdzięczny za wyjaśnienie tego aspektu.

rasijskij, mark1973, pepo, x5harold - robicie świetną robotę i z przyjemnością czytam zawsze wasze wpisy i bardzo często z nich korzystam; serdeczne dzięki!
 
Otrzymane punkty reputacji: +97
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
Witaj w drużynie fazesky fazesky ! Można by sporo powiedzieć na temat zmian w meczu hokejowym. Jeśli zacząć od podstaw to drużyna zazwyczaj składa się z 20 zawodników. Dwóch bramkarzy, trzech par obrońców i czterech trójek ofensywnych. Zawodnicy zmieniają się bardzo często. Gracz spędza na lodowisku mniej więcej 30 - 60 sekund po czym następuje zmiana (hokej to bardzo wymagający sport). Dłuższe okresy na lodowisku mogą spędzać obrońcy lub formacje power play, albo "flagowe" linie ofensywne z tego względu, że są najzwyczajniej najbardziej skuteczne. Kiedy można dokonać zmian? W sumie to w każdym momencie spotkania. Trzeba tylko uważać, żeby nie narazić zespołu na niebezpieczeństwo utraty bramki. Najlepszy moment na zmianę jest kiedy krążek znajduje się w okolicach linii bramkowej drużyny przeciwnej. Oczywiście nie znaczy to, że jest to bezpieczny moment dlatego też najczęściej nie wymienia się całej piątki, a tylko 2 do 3 zawodników. Pozostali asekurują bramkarza. Zawodnicy muszą też uważać, żeby nie narazić się na karę za sześciu graczy na lodzie (too many men). To tak "z grubsza". Zagadnienie jest przystępnie opisane TUTAJ. Zachęcam do częstszego udzielania się w dziale ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +65
fazesky 8,4K

fazesky

Użytkownik
Dzięki za powitanie rasijskij rasijskij ! Tak, myślę, że spróbuje dodać coś w miarę merytorycznego od siebie w tematach hokejowych, jak już wrócimy do normy i ligi znowu zaczną grać :) Czyli w zasadzie jaki sens mają, np. na flashscore podawane piątki? Myślałem, że każdy zespół podaje piątki przed meczem i potem są jakieś przepisy typu iluś graczy z pierwszej piątki nie może być jednocześnie na boisku w trzeciej tercji etc. bo jeżeli chodzi o samą mechanikę w trakcie meczu (tzn. jak technicznie wygląda zmienianie i w któych momentach meczu i że na ogół 1-3 zawodników i że są kary 'too many men' to wszystko już wiem :D ).
Dzięki za wyjaśnienie i stronka, którą podałeś też rzeczywiście fajnie to opisuje!
 
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
Poszczególne piątki są przez trenera ustawione tak, żeby w największym wymiarze czasu grali ze sobą zawodnicy, którzy są ze sobą najbardziej zgrani. Przykładowo w Washington Capitals rzadko można zobaczyć Owieczkina i Backstroma grających bez siebie nawzajem. Istnieje między nimi nazdywczaj mocna "nić porozumienia". Czasami przenosi się zawodników do innych formacji. Najczęściej po to, żeby pozbyć się rutyny. Zgodnie z powiedzeniem "co za dużo to nie zdrowo". Nie ma reguły co do poszczególnych piątek podczas zmian. Często mieszają się one ze sobą w trakcie trwania spotkania na dłuższe krótsze okresy.
 
Do góry Bottom