>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Przygoda z bukmacherką

adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
cytat z dnia 3 lipca 2019 11:52 przez waldi1979

Nie będziemy nikogo dyskryminować za to czy gra typ za 10zł czy 10k zł, to jak ktoś analizuje swoje mecze to jego indywidualna sprawa, zresztą były typy na forum nawet w milionach, a czy to jest wyznacznikiem dobrego typera? Odpowiedz sobie sam. To którą analizę uznasz za wartą uwagi jest Twoim wyborem, jeden sugerując się tylko statystykami może mieć również bardzo dobre wyniki, a inny mimo rozbudowanej analizy i dogłębnego sprawdzenia tematu już nie koniecznie. Każdy ma swój rozum i jeżeli gra typ innej osoby robi to zawsze na swoją odpowiedzialność.
Nie no jasne... Ale typerzy grający NAPRAWDĘ za 10k mają jednak trochę lepsze typy... Ja nie mówię o fantastach jakich mamy/mieliśmy na tym forum podających stawki w milionach... Generalnie w ogóle mi nie chodzi o stawki tylko o to, że jak post w dziale tematycznym jest tylko po to żeby spełnić wymóg konkursowy to... sam wiesz... A w konkursie do wygrania freebety po 10zł...

Zadzwoniła do mnie nie dawno bardzo miła Pani od jakiegoś buka i powiedziała, że czeka na mnie jakiś darmowy freebet... Bardzo się zdziwiłem bo zazwyczaj ogarniam takie sprawy, ale jak spytałem o jego wartość to już wiedziałem dlaczego tego nawet nie zauważyłem i się oboje pośmialiśmy... :)

Po prostu jest bardzo prawdopodobna teza, że ktoś grający stawką za 10zł poświęci na przygotowanie się do betu kilka/kilkanaście minut, a ten grający stawką 10k tydzień... Taka drobna różnica. Ja kiedyś do jednego betu przygotowywałem się pełne 8 godzin. Łącznie z analizą wypowiedzi wszystkich zawodników obu drużyn na FB nie licząc szukania plotek, a o wnikliwej analizie pogody i murawy nie wspominając... Bet oczywiście wszedł... Zresztą nie ważne... Myślę, że po prostu podnosi to jakoś wagę typera...

Reasumując niestety i podkreślam słowo - niestety bo bardzo tego żałuję obecny system reputacji nie jest wiele warty bo ktoś może mieć mało typów, ale dobrych i będzie miał mniej reputacji od fantasty codziennie dającego typy, który zawsze będzie miał więcej... Jak prowadziłem swój temat z bardzo dodatnim yieldem to właściwie jakoś więcej punktów reputacji mi nie przybywało, natomiast traciłem mnóstwo czasu na hejterów... Dlatego nie wiem czy w ogóle dało by się to ogarnąć, ale jakiś system liczenia typów i typerów by się przydał... Fakt, że jest dział w kuponach ze statystykami i bardzo dobrze, ale on nie obejmuje np. takich osób jak ja lub innych udzielających się w działach tematycznych lub kuponach bez statystyk...
 
Gy_Gy_Craveel 248K

Gy_Gy_Craveel

Znawca - US Sports
cytat z dnia 3 lipca 2019 12:19 przez adamo80

Po prostu jest bardzo prawdopodobna teza, że ktoś grający stawką za 10zł poświęci na przygotowanie się do betu kilka/kilkanaście minut, a ten grający stawką 10k tydzień... Taka drobna różnica. Ja kiedyś do jednego betu przygotowywałem się pełne 8 godzin. Łącznie z analizą wypowiedzi wszystkich zawodników obu drużyn na FB nie licząc szukania plotek, a o wnikliwej analizie pogody i murawy nie wspominając... Bet oczywiście wszedł... Zresztą nie ważne... Myślę, że po prostu podnosi to jakoś wagę typera...

Reasumując niestety i podkreślam słowo - niestety bo bardzo tego żałuję obecny system reputacji nie jest wiele warty bo ktoś może mieć mało typów, ale dobrych i będzie miał mniej reputacji od fantasty codziennie dającego typy, który zawsze będzie miał więcej... Jak prowadziłem swój temat z bardzo dodatnim yieldem to właściwie jakoś więcej punktów reputacji mi nie przybywało, natomiast traciłem mnóstwo czasu na hejterów... Dlatego nie wiem czy w ogóle dało by się to ogarnąć, ale jakiś system liczenia typów i typerów by się przydał... Fakt, że jest dział w kuponach ze statystykami i bardzo dobrze, ale on nie obejmuje np. takich osób jak ja lub innych udzielających się w działach tematycznych lub kuponach bez statystyk...



Czesc Adamo , ja odpowiem z mojego punktu widzenia jak ja to widze, uwierz mi ze dla mnie niema to zadnego znaczenia , dlaczego , po pierwsze ja nie wchodze na forum po typy to raz a dwa po inforacje mniejsze , wieksze a jezeli biore pod uwage lub sugeruje sie jakims typem/zakladem to musi byc przy zakladzie analiza , jezeli jej niema to z kad mam wiedziec czym typer sie ugeruje  jaka ma argumentacje? - Niema zadnego znaczenia dla mnie czy ty Adamo czy waldi gracie za 15 PLN czy 10 tysiecy - dla mnie liczy sie to co ktos napisal - wystarczy mi jeden post, jedna analiza aby wiedziec czy ten ktos ma pojecie i jaka ma filozofie gry - nie mowie tutaj o analizie typu ze jak ktos wygra 10 raz to wygra 11 raz - to zadna analiza dla mnie.

Przygotowanie sie , ja moge i 10 godzin sie przygotowywac do jednego zakladu, niema problemu - owszem zalezy od sytuacji, wczoraj mialem czas i przeanalizowalem kilka meczy , szukanie zajelo mi 2,5 godziny jak i czytanie, analiza oraz napisanie tej analizy dodatkowe poltora godziny - czyli 4h wczoraj zmarnowane? eee nie tylko pieniadze sie licza ale tez pasja i robi sie to co sie lubi , coz  zaklad nie wszedl, dlaczego ? moze jakbym poswiecil 4h wiecej czasu to by bylo okej?, czasem to kwestia wyboru a baseball jest jedna z najtrudniejszych dyscyplin jak nie najtrudniejsza do obstawiania.

Ja uzywam wlasnego rozumu a ze mam doswiadczenie(zaczynajac od bardzo mlodego wieku) to potraie oddzielić "ziarno od plew" i ty napewno rowniez ale laikow jest multum w kazdej dzeidzinie zycia jak i tu, niemajac zadnego pojecia lub cos tam wiedza cos widzieli graja typy bez analiz lub sugeruja sie reputacja , lepiej nawet jak przeczytaja analize typu ze Barcelona wygrala usiebi 20 meczy i nie przegrala zadnego to zagraja to i tyle - niema zadnej recepty na to - i nic za nimi nie przemawia. ile ludzi gra Baseball z mojego tematu i czyta analizy i wiesz co wiekszosc nie wiec co czyta.

Ktos ostatnio pyta mnie w wiadomosciach po napisaniu ponad 100 wpisow czy ja sie znam na tym i gdzie to wyczytalem hehe i ten ktos jest kilka lat na forum i ta osoba ma wicej lat jak 30 - niema na to recepty, ale temat po to prowadze aby ludzie sie czegos nauczyli i naucza sie jak przeczytaja caly temat od deski do deski i spedza na co dziennym graniu przez dwa miesiace z analiza oczywiscie to gwarantuje ze wikszosc sie nauczy ale sa osoby ktore pisza wreputacji ze dzieki mijemu tematowi wychodza na plus.

O reputacji-  to samo, ja uzywam swojej glowy a nie reputacji , sa osoby ja piszesz , maja nawalone od cholery psotow ktore napedzaja im reputacje(pomijam adminitracje i modow ,poniewaz oni zarzadzaja forum i prowadza je wiec pisza posty o roznej tematyce , na pienc postow jeden wejdzie i jest reputa , ale sa osoby co robia dobra robote i fakt niewiele jej otrzymuja , coz zrobisz poprostu madra  i doswiadczona osoba nie bedzie sie kierowala reputacja tylko naiwniacy szybkiego zysku.

Jak sam piszesz wychodzi ze jestes bardzo dobrym typerem i niedasz sie omamic przez glupia analize ale temat nie przyniosl ci duzej reputacji - niewiem czym bylo to spowodowane i jeszcze hejterzy hmm - umnie tez na poczatku byl jeden magic ktory chcial sie wybic na moich plecach ale jego posty nakazalem usunac nie wdajac sie w dyskusje z kims co zjadl zeby na bejsbolu a niema pojecia nazywajac czyniki pogodowe , nowinkami(smiech dla mnie) w bejsbolu co jest brane od dziesiatki lat pod uwage.

Jak ja otworzymlem temat 1 marca mialem 3,600 reputacji , wczesniej dostalem range przy ktorej zastanawiano sie czy dac mi na podstawie znawcy NBA czy NFL bo w tym i tamtym mialem dodatni zysk i bardzo dobra skutecznosc. w koncu dano mi US sports ale do czego zmierzam jak zajelem sie Baseballom i porzucilem konczacy sezon NBA, typuje tylko bejsbol ! w swoim temacie i czasem daje typy w dziale Typy Dnia i minely 3 miesiace otrzymalem 5000 reputacji gdzie w bejsbol malo ludzi obstawia
wystarczy wziasc pod uwage ze sezon temu sporadycznie typowalo tylko 4 osoby bejsbol w dziale tematycznym z takim sobie skutkiem zeby nie pisac mizernym. Czym to jest spowodowane zinteresowanie tematem ? Moja skromna osoba czy analizy ? czy jednym i drugim? A najlepsze jest to ze ja typowalem Bejsbol 19 lat temu niemajac zadnego pojecia i jakbys mnie zapytal o miotaczy sezon temu, to odpowiedzial bym ze nieznam zadnego , z bejsbolistow to znalem Mike Piazza to chyba palkarz i b.Ruth , a dzisiaj ? Talent? hehe

Poprostu jak waldi napisal kazdy ma swoj rozum ale wikeszosc i to znaczna  nie uzywa rozumu , system reputacji , system segregowania typerow tych za 10 pln tych lepszych za 10 tys hmm zaden system nie wygral z bukmacherami do tej pory. 
 
Otrzymane punkty reputacji: +52
Camilla P. 34,5K

Camilla P.

Forum VIP
cytat z dnia 3 lipca 2019 12:19 przez adamo80

Po prostu jest bardzo prawdopodobna teza, że ktoś grający stawką za 10zł poświęci na przygotowanie się do betu kilka/kilkanaście minut, a ten grający stawką 10k tydzień... Taka drobna różnica. Ja kiedyś do jednego betu przygotowywałem się pełne 8 godzin. Łącznie z analizą wypowiedzi wszystkich zawodników obu drużyn na FB nie licząc szukania plotek, a o wnikliwej analizie pogody i murawy nie wspominając...
Nie znam się. Jestem jeszcze młoda i niedoświadczona. Ale znam kogoś bardzo obeznanego w temacie i tak się składa, że zawsze mówił dokładnie odwrotnie aniżeli to, co napisałeś w wybranym przeze mnie fragmencie.

Utkwiło mi w pamięci jak mówił, że jeżeli ktoś siedzi cały dzień nad jednym typem i analizuje go pod kątem absurdalnych wręcz rzeczy, typu plotki czy nastroje graczy to znaczy, że albo jest mało obeznany w temacie i próbuje znaleźć rzeczy mogące wpłynąć na wynik, których de facto - tak naprawdę nigdy nie znajdzie albo jest całkowicie oderwany od realiów bukmacherki.

Podobno (podkreślam: podobno) ktoś grający za wysokie stawki, dobrej klasy typer - nie traci czasu na wielogodzinne analizy. Z prozaicznego powodu. Jest zbyt dobry i posiada taką bieżącą wiedzę na temat granej dyscypliny, że nie musi tego robić (tracić czasu na zgłębianie typu). Wyboru dokonuje na podstawie wiedzy a nie analiz.
Im słabszy gracz tym więcej czasu spędza na dokonywaniu analiz, porównań czy statystyk. Pragnę zaznaczyć, że ja się nie znam akurat za bardzo na bukmacherce a wyznacznikiem moich słów są jedynie zasłyszane opinie od kogoś, kto (gwarantuję) zjadł zęby na tym interesie.

Tak więc nie jestem do końca przekonana czy to co napisałeś o "bardzo prawdopodobnej tezie" jest faktycznie aż tak bardzo prawdopodobne?

Myślę, że są różne szkoły i każdy ma swoją własną wersję poprawności. 
Naprawdę trudno w tej materii znaleźć właściwą odpowiedź. Zapewne jak to zwykle bywa - prawda leży po środku. 
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Temat jak zarabiać i jakimi grać technikami to temat rzeka i jest na forum parę tematów temu poświęconych więc nie ma sensu zaśmiecać tego wątku. Napiszę tylko kamilcia, że każdy ma jakąś strategię i ważne żeby przynosiła mu zysk. Dobry typer to po prostu zarabiający typer. Ogólnie jest przyjęte, że wiele zakładów za mniejsze stawki jest lepsze od mniejszej ilości za wyższe stawki - minimalizujemy ryzyko wtopy. Ja gram zmodyfikowaną wersją tej zasady... :)

Wracając do funkcjonalności moim zdaniem wato pomyśleć mimo wszystko nad jakimś realnym systemem punktacji typerów. Nie mam pojęcia jak można to zrobić... Może dla chcących coś takiego robić wprowadzić w opcjach konta mini statystyki, które by prowadził typer... Coś by samo obliczało yield. Typer by sam decydował czy te wyniki mają być publiczne..
 
malyenter1 2,2K

malyenter1

Użytkownik
cytat z dnia 3 lipca 2019 11:03 przez adamo80Mam jeszcze jeden pomysł, który chyba też nie znajdzie uznania, ale napiszę. Uważam, że jeśli ktoś podaje typ z analizą w dziale tematycznym tylko po to, że jest taki wymóg w jakimś konkursie lub w typach dnia to powinien mieć obowiązek - bezwzględnie zaznaczyć taki fakt w dziale tematycznym. Jaki ma to mieć sens ? Wiem, że dla wielu osób, szczególnie początkujących konkursy to fajna sprawa i dobrze, że są, ale zachodzi duża obawa, że ktoś pisze cokolwiek w dziale tematycznym na odwal się. Zresztą mamy wiele analiz opartych wyłącznie na statystykach, że jak jakaś drużyna strzeliła tyle i tyle bramek albo złapała tyle i tyle kartek to to i to... Wiele z nich to od konkursowiczów. Chodziło by o jakiś sposób żeby oddzielić typerów grających stawkami po 10zł od tych naprawdę ryzykujących.
Jeśli ty adamo80 nie opierasz się na statystykach to jesteś typowym ryzykantem  . Grasz po prostu na chybił trafił. To teraz zastanów się jaki to jest sens? Chyba jednak lepiej zagrać za te 10 zeta bo mniej stracisz.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
cytat z dnia 9 lipca 2019 11:17 przez malyenter1

Jeśli ty adamo80 nie opierasz się na statystykach to jesteś typowym ryzykantem  . Grasz po prostu na chybił trafił. To teraz zastanów się jaki to jest sens? Chyba jednak lepiej zagrać za te 10 zeta bo mniej stracisz.
To nie jest wątek o dyskusji o strategii grania, a w szczególności mojego grania :) Najważniejsze, że od 5 lat kończę każdy rok na plus, a od początku jak się zajmuję bukmacherką też jestem na plus co niestety nie zdarza się za często wśród typerów... I nie wiem kto powiedział, że nie opieram się na statystykach lub tym bardziej gram na chybił/trafił. Zapraszam do mojego tematu. Jakiś czas prowadziłem - tam masz statystyki i dodatni yield. Skończyłem prowadzić temat bo było za dużo nerwów związanych z hejterami, których bolało, że zarabiam...
 
malyenter1 2,2K

malyenter1

Użytkownik
cytat z dnia 9 lipca 2019 14:21 przez adamo80

To nie jest wątek o dyskusji o strategii grania, a w szczególności mojego grania :) Najważniejsze, że od 5 lat kończę każdy rok na plus, a od początku jak się zajmuję bukmacherką też jestem na plus co niestety nie zdarza się za często wśród typerów... I nie wiem kto powiedział, że nie opieram się na statystykach lub tym bardziej gram na chybił/trafił. Zapraszam do mojego tematu. Jakiś czas prowadziłem - tam masz statystyki i dodatni yield. Skończyłem prowadzić temat bo było za dużo nerwów związanych z hejterami, których bolało, że zarabiam...
Moim zdaniem powinieneś prowadzić dalej temat i szczycić się tym że to akurat ty adamo80 jesteś jednym z tych naj , jednym z tych niewielu , którzy mają dodatni yield. Pokaż im , niech cię hejtują , ale ty się nie poddawaj , walcz jak prawdziwy polski typer o każdy grosz. Wierzę w ciebie mój ty narcystyczny zadufańcu . Pozdrawiam.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
cytat z dnia 9 lipca 2019 15:36 przez malyenter1

Moim zdaniem powinieneś prowadzić dalej temat i szczycić się tym że to akurat ty adamo80 jesteś jednym z tych naj , jednym z tych niewielu , którzy mają dodatni yield. Pokaż im , niech cię hejtują , ale ty się nie poddawaj , walcz jak prawdziwy polski typer o każdy grosz.
Wierzę w ciebie mój ty narcystyczny zadufańcu . Pozdrawiam.
Przez właśnie takie osoby jak ty przestałem prowadzić swój temat. I jak już kiedyś pisałem w innym temacie - to naprawdę żałosne na tym forum, że jak ktoś ma dodatni yield to już musi być "narcystycznym zadufańcem"... To nie jest żaden wyczyn i żaden powód do dumy. To powinna być norma... A póki nie jest buki zarabiają miliardy na tym interesie...

A administracja forum niech zobaczy na tym przykładzie jak ciężko jest nie tylko tym co podają słabe typy, ale i tym, którym idzie całkiem dobrze... Zawsze się znajdzie ktoś kto cię nazwie "narcystycznym zadufańcem", kimś to ma szczęście albo zarzuci, że manipulujesz statystykami...
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Adamo nie wiem czy zaglądasz do mojego tematu. Jestem w nim na plusie przez prawie cały czas jego trwania, do tego KAŻDY typ jest z podatkiem 12%, więc w sumie można powiedzieć, że idzie nieźle biorąc pod uwagę całokształt. Do tej pory ani razu nikt mnie nie zhejtował, nawet jak niedawno miałem fatalną serię nietrafionych typów, więc wtedy mógł się ktoś pojawić i coś chamskiego napisać, ale się nie pojawił...
Zauważyłem w Twoim temacie, że ludzie mieli pretensje do Twojego sytsemu stawkowania itd., że nie było to przejrzyste. Kilka razy zmieniłeś sposób stawkowania, nie wiem czy wliczałeś podatek itp. Zobacz u mnie- wszystko jest jasne, ciągle ten sam sposób stawkowania, przejrzyste podsumowania, zawsze dwa razy sprawdzam, żeby nie było pomyłki. U mnie po prostu nikt nie ma prawa się przyczepić, że gdzieś oszukuję z podliczaniem czy coś, bo wszystko jest jasne.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
cytat z dnia 9 lipca 2019 16:37 przez 5xharoldx5Adamo nie wiem czy zaglądasz do mojego tematu. Jestem w nim na plusie przez prawie cały czas jego trwania, do tego KAŻDY typ jest z podatkiem 12%, więc w sumie można powiedzieć, że idzie nieźle biorąc pod uwagę całokształt. Do tej pory ani razu nikt mnie nie zhejtował, nawet jak niedawno miałem fatalną serię nietrafionych typów, więc wtedy mógł się ktoś pojawić i coś chamskiego napisać, ale się nie pojawił...
Zauważyłem w Twoim temacie, że ludzie mieli pretensje do Twojego sytsemu stawkowania itd., że nie było to przejrzyste. Kilka razy zmieniłeś sposób stawkowania, nie wiem czy wliczałeś podatek itp. Zobacz u mnie- wszystko jest jasne, ciągle ten sam sposób stawkowania, przejrzyste podsumowania, zawsze dwa razy sprawdzam, żeby nie było pomyłki. U mnie po prostu nikt nie ma prawa się przyczepić, że gdzieś oszukuję z podliczaniem czy coś, bo wszystko jest jasne.
No i bardzo dobrze... I ciesz się, że nie masz hejterów... Ale.. prowadzisz temat zaledwie od kwietnia więc dodatni yield w okresie kilku miesięcy to jeszcze o niczym nie świadczy (chyba, że wcześniej też miałem swoje tematy). Nie wiem też czy w temacie się zgadzasz na dyskusje (ja się zgadzałem)...

U mnie nie było zmiany sposobu stawkowania tylko określania stawek. Wcześniej podawałem mniej precyzyjnie. No i wszystko tłumaczyłem... Po za tym od zmian na forum parę osób powylatywało, a obecna administracja nie jest już pobłażliwa na wyzwiska itd więc może nastąpiła rzeczywiście tu zmiana... Jak będę mieć więcej czasu może w przyszłym roku reaktywuję swój temat, ale nie ukrywam, że zabiera to mnóstwo czasu więc idzie czas na samo granie i dochodzi do tego tutaj, a ja mam strasznie go mało... :)

Życzę w każdym razie powodzenia i zawsze uważałem cię za dobrego typera...
 
S 766

szeffb

Użytkownik
OK to Ja się wypowiem, bo już nie można czytać tych bredni...

Adamo to typer który myśli, że mniej zagra, więcej spędzi czasu na analizie to w dłuższej perspektywie będzie na plus. GUZIK PRAWDA

gygycravel to typer który myśli, że ma super wiedzę na temat MLB będzie zarabiać krocie u buka. GIZUK PRAWDA

Każdy podkreślam, każdy zarabia tylko u bukmachera wtedy kiedy gra VALUE oczywiście pomijając bonusy czy surbety i itp.

I najważniejsze !!!

Nie trzeba się znać na drzewie by na nim zarabiać.
(Pozdro gygycravell)
 
Otrzymane punkty reputacji: +30
malyenter1 2,2K

malyenter1

Użytkownik
cytat z dnia 9 lipca 2019 17:23 przez adamo80

No i bardzo dobrze... I ciesz się, że nie masz hejterów... Ale.. prowadzisz temat zaledwie od kwietnia więc dodatni yield w okresie kilku miesięcy to jeszcze o niczym nie świadczy (chyba, że wcześniej też miałem swoje tematy). Nie wiem też czy w temacie się zgadzasz na dyskusje (ja się zgadzałem)...

U mnie nie było zmiany sposobu stawkowania tylko określania stawek. Wcześniej podawałem mniej precyzyjnie. No i wszystko tłumaczyłem... Po za tym od zmian na forum parę osób powylatywało, a obecna administracja nie jest już pobłażliwa na wyzwiska itd więc może nastąpiła rzeczywiście tu zmiana... Jak będę mieć więcej czasu może w przyszłym roku reaktywuję swój temat, ale nie ukrywam, że zabiera to mnóstwo czasu więc idzie czas na samo granie i dochodzi do tego tutaj, a ja mam strasznie go mało... :)

Życzę w każdym razie powodzenia i zawsze uważałem cię za dobrego typera...
Dla ciebie najważniejsze na tym forum to tylko i wyłącznie reputki .  Jesteś " Typerem " ,  który tylko i wyłącznie myśli o tych reputacjach . Jak inni ci nie dadzą to po prostu niech nie pokazują  się w twoim temacie i dlatego cię hejtują . Inni jakoś nie mają z tym problemu. 
​​​​​​
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
cytat z dnia 9 lipca 2019 20:02 przez malyenter1

Dla ciebie najważniejsze na tym forum to tylko i wyłącznie reputki .  Jesteś " Typerem " ,  który tylko i wyłącznie myśli o tych reputacjach . Jak inni ci nie dadzą to po prostu niech nie pokazują  się w twoim temacie i dlatego cię hejtują . Inni jakoś nie mają z tym problemu. 
​​​
Nigdy w żadnym temacie ani żadnym poście na te 3000, które napisałem nie prosiłem jakoś mocno o reputację... Szczerze mówiąc to mi zwisa... Natomiast prawda jest taka, że jest to miły dodatek i widać, że ktoś dziękuję za moją pracę. Równie dobrze byłbym zadowolony z samego słowa "dziękuję" jak mi coś wychodziło... Nie mam pojęcia skąd wysnułeś takie wnioski.. Ale nie ma sensu dalej dyskutować na ten temat... Żegnam...
 
malyenter1 2,2K

malyenter1

Użytkownik
Napisałeś deko wyżej
  
" Reasumując niestety i podkreślam słowo - niestety bo bardzo tego żałuję obecny system reputacji nie jest wiele warty bo ktoś może mieć mało typów, ale dobrych i będzie miał mniej reputacji od fantasty codziennie dającego typy, który zawsze będzie miał więcej... Jak prowadziłem swój temat z bardzo dodatnim yieldem to właściwie jakoś więcej punktów reputacji mi nie przybywało, natomiast traciłem mnóstwo czasu na hejterów"

Myślę myślę że tutaj chodzi o reputację o którą tak bardzo walczysz . 
 
Za dużo wymagań. Za mało samokrytyki!
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Adamo to typer który myśli, że mniej zagra, więcej spędzi czasu na analizie to w dłuższej perspektywie będzie na plus. GUZIK PRAWDA
5 lat to wystarczająca dla ciebie perspektywa ? Bo widzisz ja nie mam konta jak ty od maja tego roku tylko od 2012 r i jak byś dłużej był na forum wiedziałbyś jaką gram taktyką i czy zarabiam czy nie... Ja nie jestem fantastą/teoretykiem tylko osobą, która UDOWODNIŁA, że można wygrywać i pisałem o swojej strategii jak to robię...
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
cytat z dnia 10 lipca 2019 11:14 przez malyenter1Napisałeś deko wyżej

" Reasumując niestety i podkreślam słowo - niestety bo bardzo tego żałuję obecny system reputacji nie jest wiele warty bo ktoś może mieć mało typów, ale dobrych i będzie miał mniej reputacji od fantasty codziennie dającego typy, który zawsze będzie miał więcej... Jak prowadziłem swój temat z bardzo dodatnim yieldem to właściwie jakoś więcej punktów reputacji mi nie przybywało, natomiast traciłem mnóstwo czasu na hejterów"

Myślę myślę że tutaj chodzi o reputację o którą tak bardzo walczysz . 

Za dużo wymagań. Za mało samokrytyki!
Wysnuwasz złe wnioski... Ja pisałem to w kontekście, że system reputacji jest niemiarodajny i podałem na swoim przykładzie, a nie, że żaliłem się, że nie dostałem reputek bo mi naprawdę na tym nie specjalnie zależy..
 
malyenter1 2,2K

malyenter1

Użytkownik
Rzadko patrzę na to kto ile ma reputek , a raczej na stanowisko , jeśli tak to można nazwać,  które zajmuje na forum. Już raz jeden tzw. typer żalił się no brak reputacji albo na ich małą ilość dlatego strasznie mnie to denerwuje. Ja lubię popatrzeć jak inni typują , wprowadzają jakieś nowe sposoby na bukmacherów , nowe pomysły na zarządzanie swoim kapitałem , nowe progresje  . Na pewno ten system oceniania typerów nie jest idealny , ale to współuczestnicy forum przyznają reputację . Trzeba to przełknąć i grać dalej. Pozdrowienia i jak najwięcej zielonych kuponików.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Tak przemyślałem jeszcze sprawę dlaczego przestałem prowadzić swój temat i napiszę jakie były powody bo być może wiele osób miało podobnie...

Życie i cała nasza egzystencja jak nie chodzi o rodzinę czy przyjaciół (a nawet czasami i w tym wypadku) opiera się na wzajemnym czerpaniu korzyści... Każdy kto miał na studiach Socjologię wie o czym pisze. Zakładając swój temat i dzieląc się typami (a więc poświęcając swój czas, a do tego dając możliwość zarabiania innym) nie robiłem tego bezinteresownie. I nie chodzi wcale o jakieś punkty reputacji bo nie potrzebuję dowartościowywania się w ten sposób (choć jest to oczywiście miłe). Po prostu chciałem rzeczowej dyskusji żeby kiedy coś źle robię ktoś mnie ostrzegł, albo podpowiedział inne rozwiązanie... Dlatego napisałem w pierwszym poście, że jak najbardziej chcę dyskusję... Natomiast ludzie nie potrafią dyskutować i to nie jest kwestia tylko tego forum... 80% wpisów nie dotyczyła merytorycznych zagadnień przykładowo: "Messi nie dawno wyleczył się z kontuzji więc Barca może nie wygrać" tylko ataków personalnych w stylu: "Jesteś debilem co zawsze gra na Barcę"... Jeszcze gorzej było już z czystymi atakami typu: że oszukuję w statystykach, żebym drukował kupony, że mi coś weszło na farcie itp. Prowadząc więc temat nie tylko nie osiągnąłem zamierzonego celu w postaci jakiś dobrych rad i podpowiedzi, ale traciłem czas bez przerwy na wyjaśnianie sposobu gry, stawek i generalnie tłumaczenie się... Nawet jak naprawdę wygrałem sporo kasy, ten sukces psuli mi hejterzy piszący np. że jestem idiotą i tak naprawdę nic nie wygrałem bo gram na zapałki itd... Więc doszedłem do wniosku, że nie dość, że mi to nie pomaga to jeszcze przeszkadza... Bo wiadomo jak stresująca jest bukmacherka, a w mojej strategii gdzie gram rzadko ale wysokimi stawkami dodatkowo stresująca... I do tych normalnych nerwów nie miałem tu żadnego wsparcia, a dodatkowo stress... I to spowodowało, że zrezygnowałem... Nie dość, że traciłem czas na dzielenie się i podawanie typów to jeszcze obrywałem...

Zauważyłem, że większy sens jest w działach tematycznych gdzie rzeczywiście można podyskutować... I tam są/byli hejterzy, ale jednak w mniejszym stopniu... Być może teraz już coś się zmieniło wraz z nową ekipą forum... Ja miałem takie doświadczenia wcześniej więc mimo wszystko nie wykluczam powrotu do prowadzenia typów...
 
ryanwolf 26K

ryanwolf

Użytkownik
cytat z dnia 9 lipca 2019 19:07 przez szeffbOK to Ja się wypowiem, bo już nie można czytać tych bredni...

Adamo to typer który myśli, że mniej zagra, więcej spędzi czasu na analizie to w dłuższej perspektywie będzie na plus. GUZIK PRAWDA

gygycravel to typer który myśli, że ma super wiedzę na temat MLB będzie zarabiać krocie u buka. GIZUK PRAWDA

Każdy podkreślam, każdy zarabia tylko u bukmachera wtedy kiedy gra VALUE oczywiście pomijając bonusy czy surbety i itp.

I najważniejsze !!!

Nie trzeba się znać na drzewie by na nim zarabiać.
(Pozdro gygycravell)

 
W punkt. Nie wypowiadam się odnośnie wyżej wymienionych, ot, generalny komentarz. Tutaj jeden z drugim szczyci się, że "zarabia grając rok/dwa/osiem". Z tym, że jeden z drugim w tym czasie zagrał kilkaset betów. Ów jeden z drugim nie zdaje sobie sprawy z faktu, że przy kursach rzędu 2.0 potrzeba z dwóch tysięcy betów (co najmniej), żeby stwierdzić, że zarabia się. Po pięciuset betach zarabiać może i mój pies, któremu polecę wybierać zwycięzcę z danego spotkania. Weź 100 małp, każ im typować, to znajdzie się i taka, która fartem po kilkuset betach będzie grubo zarabiała. Ale o czym my rozmawiamy, skoro kładę rękę na pieniek, że 99% nie ma zielonego pojęcia, co to jest value i jak wyliczyć jego procent. Do tego taśmy. Żeby zarobić na jakiejkolwiek taśmie, nawet składającej się z dwóch spotkań, trzeba mieć wiedzę na poziomie niewiarygodnie wysokim, osobiście nigdy nie spotkałem się z osobą, która upublicznia swoje typy (nawet z soft buków) i zarabia na taśmach. Owszem, da się ale jeśli ktoś jest w stanie to zrobić, to na pewno nie marnuje swojego czasu na fora. Trzy spotkania na jednej taśmie będącej +EV? Ociera się o niemożliwość. 

Zresztą, nieważne. Udowadnianie czegokolwiek, to jak kłótnia z głupim, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem. 

Aczkolwiek fajnie od czasu do czasu trafić na wpis, który wskazuje na to, iż piszący orientuje się, że jest tylko jeden sposób na długofalowy zysk. 

 
 
S 766

szeffb

Użytkownik
rayanwolf jedni bym zmienił w twojej wypowiedzi...

Nie ma tak, że po 2000 typach stwierdzam, że "o zarabiam na tym"
a po 1000 typach stwierdzam, że "mam mało typów ciekawe czy zarabiam na tym"

Po prostu z każdym zagranym typem nasze statystyki co do Yieldu są bardziej miarodajne i tyle. Im większa liczba typów tym bardziej miarodajne staty i odchylenie od wartości rzeczywistej mniejsze.

 
 
Do góry Bottom