>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Wasze opinie o formie konkursu - proszę o głos

Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
Chciałbym żebyście (uczestnicy) wyrazili swoją opinię na temat konkursu. Czy jego forma Wam się podoba? Wymyśliłem ją sam, żeby wprowadzić jakąś nowość. Przypomnę, że poprzednie edycje grano "ciurkiem" przez cały sezon. I tak po paru kolejkach niektórzy mieli już za dużą stratę żeby liczyć na nagrody. Tutaj walka trwała cały czas o wyjście z grupy. Wielu z Was grało w poprzednich edycjach Co Wy myślicie o formie konkursu, czy sprawdziła się, czy przyszłoroczny konkurs również powinien mieć taką formę, czy może trzeba wrócić do poprzedniego regulaminu. Z góry dzięki za każdą opinię.
 
main1991 799

main1991

Użytkownik
Wypowiem się chociaż pierwszy raz biorę udział w konkursie. Dla mnie ten format jest optymalny, chociaż jak każdy ma mniejsze lub większe minusy. Najważniejszy minus w porównaniu do typowaniu "ciurkiem" to deprecjonowanie osiągnięć najlepszych i najbardziej sumiennych bo systematyczne punktowanie przez większość sezonu traci wartość w każdym kolejnym etapie. Prowadzi to do sytuacji gdzie ktoś w mało aktywnej grupie zajmie ostatnie premiowane awansem miejsce i wstrzeli się z typami w dwóch-trzech meczach i już jest w finale.
Z kolei ktoś kto był aktywny cały sezon wywali się, albo nie da typu i kilka miesięcy typowania w pupę.
Główny minus ciągłego typowania na jednym poziomie powoduje że, prędzej czy później formuje się czołówka i cała atrakcyjność konkursu idzie się kochać. Zostaje tylu aktywnych w konkursie ile nagród bo inni przy nawet niewielkiej stracie odpuszczają.

Podsumowując + i - aktualna forma jest nieco lepsza i przy tym powinniśmy zostać na kolejny sezon.

Pozdro dla wszystkich biorących udział w konkursie!
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
power30 18K

power30

Forum VIP
Może od następnej rundy do czasu rozpoczęcia 2 meczu w dany dzień zrobić, aby posty były ukryte. Uniknie to niepotrzebnych kwasów w przyszłości.
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
radzijacek 5,6K

radzijacek

Użytkownik
Chociaż w poprzedniej edycji w miare dobrze mi poszło :) to uważam że tegoroczna formuła konkursu jest o wiele ciekawsza. Bardzo fajnie to wymyśliłeś. Nie będę się za dużo rozwodził ale jestem za tym aby w przyszłym sezonie była podobna formuła. No i ukłony za sprawne prowadzenie dla ciebie i wszystkich moderatorów, pozdro.
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
B 26,1K

bosky

Użytkownik
Moim zdaniem bardzo fajnie, że są trzy etapy, dobrze są one również zbilansowane, tylko - tak jak już wspominalem w pytaniach - dodałbym dodatkowy typ w 2 i 3 etapie, tak aby był większy zakres sprawdzanej 'wiedzy' (czy typowania jak kto woli). Przy okazji wyeliminowalibyśmy największy problem tego formatu, czyli możliwość powtórzenia się obu typów. Bo żeby postawić wszystkie trzy typy na mecz tak samo, to już trzeba naprawdę... :)
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
Wszystkie uwagi cenne i będą brane pod uwagę w 2020. Pierwszy etap skrócimy z 10 kolejek do np. 7 spotkań. Ukryjemy posty  typami. Wtedy odsiejemy tych co nie grają i tych co sumiennie typują, i nie będzie też kombinowania z podawaniem tych samych typów. Także w II etapie mamy już odsianych nieaktywnych. A to co pisał kolega wyżej, że ktoś kto ledwo wszedł może wyeliminować kogoś kto zdobył dużo punktów. Tak samo jest w żużlu :) Sezon zasadniczy można wygrać, ale w playoffach wszystko zaczyna się od nowa ;) Aczkolwiek im wyższa pozycja tym więcej punktów na start w nowym etapie, więc starania z wcześniejszego etapu nie idą na marne. Dzięki za Wasze wypowiedzi, myślałem, że nikt się nie wypowie. Zachęcam innych do wypowiedzenia się.

A szacunek za prowadzenie należy się @czleko  @rasijskij  @adrianabch bo oni podliczali typy i włożyli w to dużo pracy. Szczególne wyróżnienie dla @neutralny który oprócz tego stworzył tabele. 
 
 
shamoth 1,1K

shamoth

Użytkownik
Osobiście podoba mi się ta odsłona konkursu. Ukryte posty to dobry kierunek podczas typowania. Dodatkowe emocje i wyeliminowanie typowania zachowawczego.
Pech chciał, że opuściłem kilka meczów ale cóż walka trwa :)
Dzięki za baraże.
Pozdro.
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
G 29,7K

gkskubik

Użytkownik
Sam format konkursu naprawdę bez słodzenia konkretnie przemyślany. Podział na grupy, etapy - to wszystko powoduje, że więcej graczy gra o coś. Jest zaciekła walka nawet o te trzecie miejsce. Konkurs rozbudowany, a w swojej prostocie i braku rozbudowanego regulaminu do ogarnięcia praktycznie dla wszystkich - a już na pewno po początkowych kolejkach. Opcja typowania zamkniętego to świetny pomysł jeżeli skrypt forum na to pozwala. Prywatne wiadomości do modów od wszystkich uczestników jak w przypadku barażu to mało realny pomysł. Jednak pozostawienie tego tak jak jest będzie na pewno rodziło kontrowersje w kolejnych etapach. Hipotetycznie mam stawiać handi na drużynę "A", wchodzę aby zatypować i oczom nie wierzę bo wszyscy konkurenci stawiają przeciwnie. Nie ma bata abym będąc prawie pewnym swego typu nie postawił na drużynę "B". Może czegoś nie doczytałem, może jakaś kontuzja, pojawią się wątpliwości i typ pójdzie taki sam... Dorzucając praktycznie dowolny typ punktowy na zawodnika ( szczególnie jeden z popularnych) dubluję któregoś z konkurentów. Pół biedy gdy w dniu meczowym są dwa spotkania bo da się pokombinować aby coś pozamieniać chociaż w drugim spotkaniu. Jeżeli jednak play offy będą systemem pt/nd po jednym spotkaniu? 
Zmodyfikowałbym jeszcze system nagród. Nawet kosztem I miejsca, które ma miłą wartość. Dałbym po 25pln miejscom 11-12. Rok walki, systematyczności i wiedzy/szczęścia i pozostanie z niczym... Smutno :( Kilka pomysłów mi chodzi po głowie, ale to takie zarysy, kotłowanina w głowie.
W sezonie jesienno - dupiasto - zimowym, kiedy ryk motorów będzie tylko wspomnieniem postaram się ubrać je w słowa i coś skrobnąć. Na tą chwilę powodzenia życzę w kolejnych etapach. Oby cało i zdrowo!

Pozdro
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
marasspec 21,9K

marasspec

Użytkownik
Witam serdecznie
Wszystko w zasadzie zostało w zasadzie powiedziane .Chciałbym jedynie ,aby w drugim etapie była możliwość typowania 3 typów z jednego meczu .( mniej uczestników i kolejek do końca niewiele )

pozdrawiam
 
Otrzymane punkty reputacji: +23
kubagkm 484

kubagkm

Użytkownik
Pewnie że fajnie byłoby typować 3 zdarzenia z meczu bo tak to jedno zawsze prawie się powtarza , no ale to od przyszłego roku. W czasie trwania reguł się nie zmienia :D
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
radzijacek 5,6K

radzijacek

Użytkownik
cytat z dnia 11 lipca 2019 15:37 przez kubagkmPewnie że fajnie byłoby typować 3 zdarzenia z meczu bo tak to jedno zawsze prawie się powtarza , no ale to od przyszłego roku. W czasie trwania reguł się nie zmienia :D
Dodanie jeszcze jednego zdarzenia w tym etapie jest jak najbardziej sensowne moim zdaniem. Nie godzi w regulamin, a jedynie zwiększa atrakcyjność konkursu i redukuje ryzyko kombinowania przed końcem rundy. Podawanie 3 typów to również minimalizowanie tzw. farta ;-) Jestem jak najbardziej za tym rozwiązaniem.
Co ty na to @gucci-mane ?
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
Dzięki za tyle pomocnych opinii. W sezonie ogórkowym udoskonalimy tę formułę. Póki co, skoro tyle osób o tym pisze, zrobiłem głosowanie nad tym czy typujecie 2 czy 3 zdarzenia w II etapie. Napiszcie post w tamtym temacie i która opcja będzie miała więcej głosów ta wygra. Temat -&gt; https://forum.bukmacherskie.com/temat/157430-czy-liczba-typow-podawanych-przez-kazdego-gracza-w-ii-etapie-powinna-wzrosnac-z-2-do-3-ankieta-dla-osob-z-awansem/?page=1

Co do nagród po 25 zł dla osób z 2 ostatnich miejsc. Odrzucam ten pomysł. Dlaczego? III etap zaczyna się od początku, tak jak playoffy w żużlu. Oczywiście są podzielone pary na 1-4, 2-3. Ale każdy startuje z nowymi szansami. Taki też jest III etap. 2 ostatnie osoby z III etapu zostaną z niczym, tak samo jak z niczym zostaje spadkowicz z Ekstraligi, oraz z dużymi problemami drużyna przygotowująca się do barażu. Chciałem zrobić ten konkurs żeby było czuć tę rywalizację jak w lidze.

Głosujcie -&gt; https://forum.bukmacherskie.com/temat/157430-czy-liczba-typow-podawanych-przez-kazdego-gracza-w-ii-etapie-powinna-wzrosnac-z-2-do-3-ankieta-dla-osob-z-awansem/?page=1
 
Do góry Bottom