>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

ATP Wielki Szlem: Wimbledon 2019 - turniej główny - 01.07.2019-14.07.2019

Status
Zamknięty.
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP

Miejsce: Londyn, Wielka Brytania
Data rozgrywania: 01.07.2019-14.07.2019
Nawierzchnia: Grass (Outdoor)
Kategoria: ATP Grand Slam (2000 punktów)
Pula nagród: https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2018-06-28/wimbledon-w-puli-nagrod-34-miliony-funtow/
Oficjalna strona turnieju: https://www.wimbledon.com
Lista Startowa: https://www.wimbledon.com/en_GB/players/competitors/index.html
Drabinka: https://www.wimbledon.com/en_GB/draws/index.html?event=MS
Plan gier: https://www.wimbledon.com/en_GB/scores/schedule/index.html
Zwycięzca singla 2018: Novak Djokovic
Zwycięzcy debla 2018: Mike Bryan/Jack Sock


Zapraszam do merytorycznej dyskusji i pisania analiz !
 
T 126

tenisowo

Użytkownik
Nie wiem co się dzieje z tym forum ale z miejsca gdzie można było merytorycznie podyskutować o tenisie, gdzie typy były poparte solidnymi argumentami zrobiło się jedno wielkie NIC... W przededniu jednego z największych turniejów tenisowych pustka na tym forum przygnębia i kole w oczy...Zwracam się z prośbą do ludzi którzy poświęcali czas i pisali wspaniałe analizy  żeby nie rezygnowali. To nie była orka na ugorze bo otwieraliście oczy na tenis takim laikom jak ja. Świetnie opisywaliście zawodników, ich mocne i słabe strony, samą grę itd. 
Może zacznę i napiszę parę typów które moim zdaniem są warte uwagi:

Dzumhur - Cuevas   1    2,06   fortuna  
Stawiam na Bośniaka bo na trawie grać potrafi w przeciwieństwie do Cuevasa który specjalizuje się głównie w turniejach na wolnej nawierzchni. Poza tym kurs bardzo zachęca i myślę że jest spore value. Spodziewałam się raczej 1.60 na Bośniaka a tu nie jest nawet faworytem.

Rubin - Clarke  1   1,40  fortuna  
Jakoś lubię Amerykanina:) 183 miejsce w rankingu ATP nie oddaje pełni jego umiejętności. Stać go na pierwszą setkę i myślę że takiego zawodnika jak młody Brytyjczyk który nie specjalizuje się w grze na trawie powinien wziąć spokojnie oddając góra seta.

Ciekaw jestem co sądzicie o tych typach ...
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
madman01 12,1K

madman01

Użytkownik
Dzumhur 3 dni temu skreczował w Antalyi z Thompsonem, nie wiem co mu dokładnie dolega, ale z pewnością nie jest w stu procentach gotowy na 3 sety (a moze i wiecej) z racji tego ze tylko kilka dni na regeneracje po tym kreczu, może ktoś wie cos więcej na ten temat co dolega Bosniakowi, i czy jest w pelni zdrowy. Jeśli chodzi o Cuevasa, fakt nie jest to gracz który uwielbia trawe, ale myśle że jest na tyle uniwersalny, że może postawić się Dzumhurowi...dla mnie ten mecz, no bet, 
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
seterpagan 506

seterpagan

Użytkownik
Dyscyplina: Tenis, Wimbledon, nawierzchnia trawiasta
Data i godzina: 01.07.2019  15:30 
Spotkanie: Majchrzak K. - Verdasco F.
Typ: Verdasco F.
Kurs: 1.90
Bukmacher:  Fortuna
Analiza:

Na pierwszy ogień typ przeciwko Polakowi. Nie ukrywam, że jestem zdziwiony kursem na szalenie doświadczonego Hiszpana. Rozumiem, że ostatnimi czasy nie układa mu się najlepiej jednakże dalej mówimy o byłym numerze 7 światowego rankingu, o kimś kto w tenisa na najwyższym poziomie gra od ponad 15 lat. Pomimo, że Fernando dalej szuka formy i mecz może potoczyć się bardzo różnie sam fakt grania na nawierzchni trawiastej mocno faworyzuje silnie serwującego Hiszpana. Dodatkowo korty Wimbledonu pomogą mu z motywacją, której mogło brakować w ostatnich meczach. Młodemu Polakowi (23 lata) życzę jak najlepiej, jednakże uważam, że to jeszcze za wysokie progi.

 

jak złoto   4 - 6, 4 - 6, 4 - 6


 
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
K 10

kacpersky191

Użytkownik
taki turniej, a tutaj taka cisza ? panowie piękne mecze przed nami :)

ode mnie : 
Co tu dużo mówić harris na trawie nie ma żadnych argumentów, przegrywa z graczami typu ward, mischa zverev czy moaring. Król tenisa mimo wieku  pokazał, że na trawie będzie się liczył. Na RG bez problemu robił takie handicapy myślę, że tutaj będzie to formalość.
gemy : handicap kurs 1.64
Harris L G M-Federer R. (-8.5)
  
Bedene słabo trafił Berrettini koncertowo na trawie w tym sezonie, zwyięstwo w Stuttgarcie ( auger, struff, chaczanov pokonani), bardzo dobry turniej w halle (przegrana z Goffinem, finalista ale ograny chaczanov, seppi). Myślę, że młody włoch nie da wielu szans wyrobnikowi bedene, ubezpieczam się 1 setem zapasu w razie, słabsego serwisu czy nagłego przebłysku słoweńca.
sety : handicap kurs 1,37
Berrettini M. (-1.5)-Bedene A.
 
 


dokładny wynik kurs 1,70 
 Delbonis F. -Evans D. 0:3 
Co tu dużo mówić delbonis na trawie nie ma argumentów - serwis, wymiany, kreatywność, bez porównania z evansem który na trawie radzi sobie zdecydowanie dobrze, ostatnio zwycięstwo w challengerach w nottingham i sourbiton, fajny turniej w eastbourne (albot, herbert po 2:0, dobra walka vs edmund 1:2). Wystarczy zobaczyć wyniki Federico na trawie, gd trafia na kogoś kto potrafi coś na tej nawierzchni mamy porażkę do 0 i powrót do mączki i na to liczę. 

Ja uderzam to grubiej w ako, ciekawy też kurs na fritza, overy u thiem vs querrey czy sonego vs grannolers. 


 -
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
A 151

alvaroo1

Użytkownik


Udało się w Australii, częściowo udało się w Paryżu, więc próbuję również podobne bety na Wimbledon. Wszystko pochodzi z oferty Millenium (kursy daje w nawiasie), bo chyba tylko oni umożliwiają zagranie na awans do konkretnej rundy danego zawodnika :D

Djokovic 1-4 (1,35)
Federer 1-4 (1,35)
Tsitsipas 1-16 (1,75)
Cilic 1-16 (1,65)
Anderson 1-16 (1,90)
Goffin 1-16 (2,40)
Nishikori 1-8 (3,50)

Ja to gram jeszcze z kilkoma laskami w dużym rozpisie, ale w AKO wychodzi nam imponujący łączny kurs 83,99!

Kilka słów o każdym typie:

Djokovic i Federer - Tutaj nie ma sensu się rozwodzić. Dwaj najwięksi faworyci do wygrania turnieju, którzy najprawdopodobniej spotkają się za dwa tygodnie w finale. Gram bezpiecznie na awans do półfinału, chyba tylko kontuzja mogłaby sprawić, że któryś z nich odpadnie we wcześniejszej fazie turnieju.

Tsitsipas - Grek akurat trawy za bardzo nie lubi, ale ma na tyle łatwą drabinkę, że powinien spokojnie zameldować się w czwartej rundzie. Najpierw Fabbiano, później 40-letni Karlovic, a następnie najpewniej Edmund, który nigdy nie awansował na Wimbledonie do drugiego tygodnia i którego Tsitsipas łatwo pokonał w dwóch setach kilka dni temu w Londynie. Najlepszy sezon w karierze, znakomite wyniki w poprzednich Szlemach, naprawdę nic nie wskazuje na to, aby tym razem miało być inaczej.

Cilic - Sezon do tej pory średni, ale kiedy jak nie na Wimbledonie ma odpalić? W ostatnich pięciu latach meldował się tutaj 3 razy w ćwierćfinale, raz w finale i rok temu porażka w drugiej rundzie z Pellą (pamiętam ten mecz, Chorwat prowadził 2-0 i kontrolował mecz, który został jednak przerwany przez deszcz i wznowiony bodajże dopiero następnego dnia, kiedy to wszystko odwróciło się o 180 stopni, gdyby nie to spokojnie zameldowałby się w kolejnej rundzie). W tym roku porażka w Londynie ze Schwartzmanem i wygrana pokazówka z Nadalem w Hurlingham (oglądałem skrót tego meczu i Cilic wyglądał w wymianach naprawdę obiecująco). Prześledźmy jeszcze drabinkę: największe wyzwanie to pierwsza runda z Mannarino (H2H dla Cilicia, a format best of five z pewnością faworyzuje regularniejszego i bardziej ogranego na Szlemach Chorwata), potem Sousa/Jubb (łatwo) i ostatecznie Evans/Basilashvili (również na dystansie nie powinien mieć z nimi większego problemu)

Anderson - Typowy servisman idealny na trawę. Broni punktów na zeszłoroczny finał, po drodze do którego pokonał samego Federera. Jest po kontuzji i z pewnością nie jest w rytmie meczowym (17 meczy w tym sezonie), ale w wywiadach podkreśla, że jest już gotowy i w 100% zdrowy. Wygrał dwie pokazówki (z Jarrym i Auger-Aliassime), gdzie stracił tylko jedno podanie w pozostałych gemach nie doprowadzając nawet do gry na przewagi! I to jest właśnie dla mnie kluczowy prognostyk, bo jeśli będzie mu siedział serwis to jest w stanie pokonać każdego, a już na pewno Herberta/Nishiokę/Pellę.

Goffin - Oglądałem go w Halle i wyglądał genialnie. Pokonany Zverev, Berrettini w gazie i walka jak równy z równym w finale z Federerem. Na Wimbledonie dochodził już dwa razy do czwartej rundy, teraz ma po drodze Klahna, Chardy'ego i wreszcie Medvedeva. Jak dla mnie to będzie mecz 50-50 i dlatego jestem w stanie zaryzykować teraz po kursie 2,40. Rosjanin ma ogromny potencjał, ale na Szlemach jak do tej pory nie odpalił. Sezon na trawie ma taki sobie i wierzę, że Goffin będzie w stanie zrewanżować mu się za porażkę na tegorocznym AO.

Nishikori - Na koniec perełka! 3,50 za awans Japończyka do ćwierćfinału. Zacznijmy od tego, że Nishikori jest do bólu regularny i rzadko kiedy sprawia negatywne niespodzianki. Osiągnął już dwie "ósemki" w tym roku na turniejach WS i teraz pora na kolejną. Droga do czwartej rundy nadzwyczaj prosta i nie będę się na niej zbytnio koncentrować (Millenium daje tutaj na awans kurs 1,55), ale przyjrzyjmy się potencjalnemu rywalowi w bezpośredniej walce o ćwierćfinał. Może nim być: Struff (średnio groźny na trawie, Japończyk ograł go już w tym roku na clayu w Rzymie), Fritz (przyszłość tenisa, ale po wygranej w Eastbourne nie wierzę, że jest w stanie utrzymać taki poziom przez następne cztery mecze), Berdych (tuż po kontuzji, ostatni mecz o stawkę w marcu, a po powrocie przegrał obie pokazówki w Boodles) albo Isner (również po kontuzji, treningi wznowił dopiero tydzień temu i nie wierzę, że nie mając rakiety w dłoni przez trzy miesiące jest w stanie przyjść i z biegu zrobić ćwierćfinał Wimbledonu, to po prostu niemożliwe, tym bardziej że w wywiadach mówi, że stopa wciąż czasami boli i nie ma żadnych oczekiwań odnośnie tego turnieju). Widzimy zatem, że nie ma takiego rywala, który może stanowić wyzwanie dla Nishikoriego i jestem przekonany, że będzie on faworytem tego meczu, dlatego mając do wyboru 1,55 za awans do 4. rundy albo 3,50 za awans do ćwierćfinału, wybór jest oczywisty. Na koniec jeszcze dodam, że rok temu Japończyk był właśnie w ćwierćfinale, gdzie urwał seta Djokoviciowi.

Lasek już mi się nie chce opisywać, ale gram na 1-16 Kerber, Keys, Bencic, Halep i Kontę. Wiadomo, że w żeńskiej drabince niespodzianek będzie więcej, ale te zawodniczki wydają mi się najbardziej godne zaufania :D
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Cedrik Marcel Stebe - Reilly Opelka

Opelka zdecydowany faworytem i myślę, że trzeba wykorzystać to, co dają nam bukmacherzy. Co prawda nie pograł dużo na trawie, bo zaledwie jeden przegrany mecz z Johnsonem, ale gość ma taki serwis, że ciężko będzie go tu połamać, właściwie to jeszcze ciężej, niż na innych nawierzchniach. 
Stebe bez gry na trawie od kilku lat, w tym sezonie bilans 2-5 i wszystko grane na clayu, choć to i tak sporo, bo w tamtym roku rozegrał zaledwie dwa. W połowie czerwca nabawił się na dodatek małego urazu, przez który musiał skreczować QF ITF. Naprawdę nie wiem co musiałoby się wydarzyć, żeby Niemiec potrafił ugrać seta, z tak serwującym Amerykaninem. Opelka ma ogromny atut w postaci podania, ze dwa uderzenia też zagra, więc naprawdę warto pójść w tym kierunku.

Opelka [-2,5s] @ 1,98   6:3, 7:6, 6:1 
Unibet
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
yanger 100

yanger

Użytkownik
 
Panie i panowie, czas ruszyć dział tenisowy tak jak wspomnieli poprzednicy.

Anderson vs Herbert - over 36,5 gemów - 1.48 Fortuna   
Dwóch panów, którzy mają dobry serwis, zwłaszcza afrykanin Anderson. Kevin wydaje się że wciąż nie jest w optymalnej formie, ale gdzie ma coś ugrać jak nie na Wimbledonie. W związku z powyższym zastanawiałem się nad zwycięstwem tego pierwszego, ale Herbert ostatnio też udowadniał, że potrafi się przeciwstawić, zwycięstwa na trawie choćby z Monfilsem, Coriciem czy Kudlą. 
4 sety raczej na lajcie pokrywają te linię, a nawet jest mała szansa na pokrycie przy 3:0.

Giron vs Lopez - Lopez win - 1.24 BETFAN   
Dla mnie "pewniak". Feliciano wygrał turniej w Londynie pokonując Fuscovicsa, Raonica, Augera i Simona (mocni rywale wg. mnie na w ostatnim czasie, na tej nawierzchni), do tego bilans na trawie 80-42 pokazuje, że grać na niej potrafi, nie wyobrażam sobie, żeby miał tutaj przegrać. Giron ma małe doświadczenie w grze na trawie, nie widzę żeby w przeszłości mierzył się z choć trochę tak wymagającym rywalem jakim jest teraz Hiszpan.

Chaczanov vs Kwon Soon - Chaczanov win - 1.26 BETFAN   
Obym nie żałował, ostatnio zaklinałem Rosjanina, kiedy przegrał mecz uskarżając się na bóle pleców. Jest to trochę niewiadoma, ale trudno - zaryzykuję i posłucham przeczucia. Czysto sportowo wydaje się, że Karen nie powinien mieć problemów z pokonaniem młodego Koreańczyka, do tego dochodzi doświadczenie. Kwon Soon nie rozegrał wielu meczy na trawie, porażka z Humbertem, który wydaje mi się najlepszym z jego dotychczasowych rywali, a zarazem jedynym, który prezentuje jakiś poziom na pograniczu challenger/atp. Chaczanov przegrał ostatnio dwukrotnie z Berrettinim, który złapał formę życia oraz z Djokovicem (nie liczę przegranej ze Schwartzmanem na pokazówce). Poza tym pokonywał słabszych rywali.

 Kudla vs Jaziri - Kudla win - 1.12 BETFAN   
Ok, kurs bardzo mały, ale nie widzę innej opcji niż win Denisa. h2h 2:0 dla Kudli, Jaziri ostatnio bardzo słaba forma, nie zagrał żadnego meczu na trawie w tym sezonie, Kudla rozegrał 12 spotkań na trawie w czerwcu. Bez zbędnego rozpisywania się.

Djokovic vs Kohlschreiber - Djokovic -1,5 seta handicap - 1.10 BETFAN   
Kolejny bardzo niski kurs, ale wolałem nie "ryzykować" z 3:0 dla Djoko, a jednak do AKO dokleję 1.10.
Po pierwsze - jestem bardzo uprzedzony do Niemca, do tego słaba forma w ostatnim czasie, 2 mecze na trawie, 2 przegrane przeciwko Johnsonowi oraz Kecmanovicowi. Djokovic zakładam że będzie chciał szybko przejść przez pierwszą przeszkodę.

Hurkacz vs Lajovic - over 33,5 gemów - 1.46 Fortuna   
Hubert o dziwo aż tak mocno faworyzowany, bardzo mocno mu kibicuję i życzę aby awansował do kolejnej rundy, natomiast myślę że kurs jest troche przesadzony, stąd poszukam szansy na niewielki over gemowy. Hubert wygrał 2 spotkania na trawie przed Wimbledonem, co może napawać lekkim optymizmem, ale wcześniej forma była dość niewiadoma bez dużego optymizmu. Panowie grali ze sobą raz pół roku temu na twardej nawierzchni, Hubert wygrał 2:1 po kreczu Lajovica w 3 secie. 

Arnaboldi vs Karlovic - Karlovic win - 1.23 BETFAN   
40 latek przeciwko 31 latkowi z Włoch. Powoli trzeba będzie przestać stawiać na Ivo z racji wieku, jednak tutaj gra na zawodnika, który z pewnością nie uważa trawy za swoją ulubioną nawierzchnię, jest on przeciętniakiem, na którego myślę że serwis i doświadczenie w takich rozgrywkach powinno wystarczyć.

Gunneswaran vs Raonic - Raonic -1,5 seta handicap - 1.13 BETFAN   
Krótko - Raonic ma świetny serwis i jest zawodnikiem o 2 klasy lepszym od Hindusa, stąd 3:0/3:1 dla Milosa, do tego słaba forma zawodnika ze wschodu.

Carballes Baena vs Kecmanovic - Kecmanovic win - 1.64 Fortuna   
Hiszpan to "ziemniak", natomiast Kecmanovic mimo swojego młodego wieku (19 lat) przekonuje mnie do siebie. Bilans na trawie w tym roku 6-4 (przegrana 3 dni temu w finale w Turcji z Sonego, do tego przegrane z Chaczanovem, Sousa i Struffem a więc dobrymi rywalami.) Serb pokonał w Turcji Munara, Humberta, Troickiego i Thomsona. Carballes Baena rozegrał 5 meczów na trawie w tym sezonie, bilans 2-3.

Edmund vs Munar - Edmund win - 1.16 BETFAN   
Zacznijmy od Munara - nigdy nie wygrał żadnego spotkania na trawie (bilans 0-5). Edmund gra u siebie, fakt że też szuka optymalnej formy, ale nie ma teraz lepszej okazji na to niż właśnie Wimbledon. Wygrał spotkania z Evansem, Norrie. Przegrał z Fritzem (triumfatorem Eastbourne) i z Tsitsipasem. Munar 7 ostatnich meczów przegrał, do tego ta nawierzchnia - dlatego gram Edmunda do AKO.
 
 
 
Otrzymane punkty reputacji: +42
R 114

rodzyn9125

Użytkownik
Cerreno-Busta Win @ 2.30 STS

Big bet dla mnie tego dnia. Wiadomo nie od dziś iż Busta gra od lat ponadprzeciętny poziom natomiast dzisiejszy jego rywal to nastolatek i do takich turniejów ma jeszcze czas. 
 
S 25,4K

sobolekk

Użytkownik
Tak czułem że kurs na Mayera przesadzony. Jutro zdecydowanie rzuca się w oczy thompson po kursie 3.00. Kyrgios gra ewidentny piach 1-2 bilans w tym roku na trawie podczas gdy thompson zagrał już 10 meczy z czego tylko dwa przegrał. W rankingu atp podobne lokaty. Kurs przesadzony jak nic.
 
kratta 72,8K

kratta

Użytkownik
Millman - Dellien DW 3:0 Fortuna @1,50  
Hugo zagrał w życiu tylko 1 spotkanie na trawię które oczywiście przegrał, gość dosłownie nie schodzi z claya i szybko zostanie tutaj odprawiony.
Do tego myślę, że spokojnie można dołożyć Nadala i Ferdka po 3:0 zdziwię się jak ktoś z nich będzie miał jakieś problemy.
@2.50 AKO fortuna  
 
 
dx2 210,2K

dx2

Użytkownik
Schnur-Baghdatis 2 @1.8    w 3-im secie juz kondycja zaczela szwankowac ale ogolnie latwy typ


Baghdatis juz oczywiscie nie ten sam zawodnik bez watpienia, ale on swego czasu byl jednym  z najlepszych graczy na trawie ostatniej dekady, gdy tytuly wygrywali Federer z Nadalem na londynskich kortach. Cypryjczyk jest polfinalista Wimbledonu i tu wystapi z dzika karta za zaslugi.
Baghdatisa nie bylo kilka miesiecy w glownym tourze i w marcu grywal gdzies tam po azjatyckich challegerach. Baghdatis bezposrednio przed Wimbledonem wystapil tylko w turnijeu pokazowym, wygral tam mecz, ale to nie takie istotne. Tutaj bedzie mobilizacja, a mobilizacja to polowa sukcesu. Granie na trawie jest specyficzne i Baghdatis swoim doswiadczniem moze duzo ugrac.

Brayden Schnur wszedl jako lucky loser, ale tu Kanadyjczyk ostatni mecz eliminacji odpuscil najprawdopodobobniej, bedac pewny startu w turnieju glownym. Schnur jest wysokim tenisista, a w takim przypadku standardowo musi sie to wiazac z bardzo dobrym serwisem, ale wciaz nie sadze by ten mecz mial wygrac. Schnur w sowjej karierze nigdy nie wygral meczu w glownym turnieju rangi ATP 1000, a co dopiero mowic o zwyciestiwe w szlemie. To jednak nie taka prosta sprawa, zwlaszcza dla zaowdnika, ktory jednak duzo czesciej gra na niwie challengerowej. Baghdatis swiata moze nie zawojuje juz, ale Wimbledon to bardzo lubiany przez niego turniej i zapewne bedzie chciec sie odwdzieczyc dobra gra i nawet jeden wygrany mecz bedzie wartosciowym wynikiem, dlatego typuje w kierunku weterana z Cypru, bo juz nie raz tak bylo, ze Baghdatis byl w dolku, przychodzil Wimbledon i tu wygrywal jeden lub wiecej meczow.
 
blue_ 89

blue_

Użytkownik
cytat z dnia 1 lipca 2019 21:35 przez dx2Schnur-Baghdatis 2 @1.8


Baghdatis juz oczywiscie nie ten sam zawodnik bez watpienia, ale on swego czasu byl jednym  z najlepszych graczy na trawie ostatniej dekady, gdy tytuly wygrywali Federer z Nadalem na londynskich kortach. Cypryjczyk jest polfinalista Wimbledonu i tu wystapi z dzika karta za zaslugi.
Baghdatisa nie bylo kilka miesiecy w glownym tourze i w marcu grywal gdzies tam po azjatyckich challegerach. Baghdatis bezposrednio przed Wimbledonem wystapil tylko w turnijeu pokazowym, wygral tam mecz, ale to nie takie istotne. Tutaj bedzie mobilizacja, a mobilizacja to polowa sukcesu. Granie na trawie jest specyficzne i Baghdatis swoim doswiadczniem moze duzo ugrac.

Brayden Schnur wszedl jako lucky loser, ale tu Kandyjczyk ostatni mecz eliminacji odpuscil prawodpodobobnie, beda pewny startu w turnieju glownym. Schnur jest wysokim tenisista, a w takim przypadku standardowo musi sie to wiazac z bardzo dobrym serwisem, ale wciaz nie sadze by ten mecz mial wygrac. Schnur w sowjej karierze nigdy nie wygral meczu w glownym turnieju rangi ATP 1000, a co dopiero mowic o zwyciestiwe w szlemie. To jednak nie taka prosta sprawa, zwlaszcza dla zaowdnika, ktory jednak duzo czesciej gra na niwie challengerowej. Baghdatis swiata moze nie zawojuje juz, ale Wimbledon to bardzo lubiany przez niego turniej i zapewne bedzie chciec sie odwdzieczyc dobra gra i nawet jeden wygrany mecz bedzie wartosciowym wynikiem, dlatego typuje w kierunku weterana z Cypru, bo juz nie raz tak bylo, ze Baghdatis byl w dolku, przychodzil Wimbledon i tu wygrwal jeden lub wiecej meczow.



Warto dodać, że będzie to ostatni występ Baghdatisa na profesjonalnej scenie tenisa, gdyż po Wimbledonie kończy on swoją karierę. Trzymam mocno kciuki, bo grajek z niego zacięty i nieustępliwy jak Rafa. Miejmy tylko nadzieję, że nie wyjdzie na kort z mindsetem typu: "Rozegrajmy ten ostatni mecz" :D

Cześć wszystkim. Analiza będzie szybka, krótka i mało szczegółowa bo niestety nie mam dużo czasu a chciałbym jednak wnieść parę słów od siebie.

Taylor Fritz - Tomas Berdych
Tomas Berdych @2.87 fortuna  

Kursy mocno przesadzone a Fritz moim zdaniem nie jest tutaj murowanym faworytem. Wygrał on parę dni temu turniej w Eastbourne i jest niewątpliwie w dobrej formie ale jak to bywa ze świeżo upieczonymi finalistami wszyscy wiemy. Co można powiedzieć o Berdychu? Niewiele. Dobry występ na hardzie, finał w Doha, półfinał w Montpellier i 1/8 na AO. Pominął cały sezon na clayu. Co przez ten czas robił tego nie wiadomo ale wiadome jest, że na trawie grać potrafi. Zagrał parę dni temu 2 mecze pokazowe i oba przegrał ale ja nigdy nie biorę tego typu rozgrywek na poważnie bo zawodnicy grają jak grają, a ktoś wygrać musi :D Typ trochę w ciemno ale ja liczę, że Berdych wyjdzie dobrze przygotowany i doświadczenie weźmie górę nad młodością.

Marton Fucsovics - Dennis Novak
Dennis Novak @2.21 fortuna  

Oglądałem występy na trawie Fucsovica w tym roku i nie mogę powiedzieć nic dobrego o jego obecnej formie. Ograł słabiutkiego Munara i Basilaszwiliego, który też ostatnio gdzieś się zagubił... Przegrał z Raonicem i urwał seta w tie breaku z Lopezem bo ten postanowił bić wszystko w siatkę :D Co innego mogę powiedzieć o Novaku. Dennis rozegrał w tym roku 11 meczy na trawie i 9 z nich wygrał. Doszedł do finału w czelendżerze w Ilkley gdzie po niefortunnym tie breaku w 3 secie uległ Koepferowi. Gładko przeszedł też mecze kwalifikacyjne. Nie spodziewam się tutaj jakiejś totalnej dominacji ze strony Novaka ale uważam, że wygra to starcie.

Marcos Baghdatis - Brayden Schnur
Marcos Baghdatis @2 fortuna  

W bukmacherce nigdy nie wolno kierować się sympatią do danego zawodnika ale jednak  głęboko wierzę, że Marcos nie zakończy swojej barwnej kariery na 1 rundzie Wimbledonu. Co więcej uważam, że takiego zawodnika jak Schnur jest w stanie spokojnie pokonać. Brayden jest typowym graczem jednej nawierzchni, który całą swoją grę opiera na mocnym serwisie. Gdy serwis przestaje funkcjonować, wszystko zaczyna się komplikować bo bez tego jest on po prostu cienki. Kolega wyżej wszystko ładnie sprostował i rzeczywiście tak jest :) Liczmy na to, że dzisiaj Marcos pokaże nam jeszcze kawał dobrego tenisa.

Pozdrawiam wszystkich i życzę wysokich wygranych.

Wpadajcie też do działu damskiego tenisa, napiszę tam zaraz parę słów o zmaganiach pań :D
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
W 5

wojtekuchodolski

Użytkownik
Odpuścił ostatni mecz będąc pewnym występu? Serio?

Mimo wszystko 5ez gram bagietke po tym kursie

Drugi wpis i kolejna perełka, cypryjvzyk zacięty jak rafa?
Przecież to jeden z większych leniow atp, zlewal mecze bez walki wiele razy. Nie szlo po jego myśli to strzelał Focha i odpuszczal 
 
W 5

wojtekuchodolski

Użytkownik
cytat z dnia 1 lipca 2019 19:48 przez sobolekkTak czułem że kurs na Mayera przesadzony. Jutro zdecydowanie rzuca się w oczy thompson po kursie 3.00. Kyrgios gra ewidentny piach 1-2 bilans w tym roku na trawie podczas gdy thompson zagrał już 10 meczy z czego tylko dwa przegrał. W rankingu atp podobne lokaty. Kurs przesadzony jak nic.
A ma jakieś znaczenie to że Thompson w Antalyi już ledwo chodzil w meczu z kecmanocicem w 3 secie i po każdym rozegranym punkcie przykucal krzywiac się z bólu? 
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
rodzyn7 5,7K

rodzyn7

Użytkownik
cytat z dnia 2 lipca 2019 05:47 przez wojtekuchodolski

A ma jakieś znaczenie to że Thompson w Antalyi już ledwo chodzil w meczu z kecmanocicem w 3 secie i po każdym rozegranym punkcie przykucal krzywiac się z bólu? 
Absolutnie nie ma żadnego znaczenia - Kyrgios jest takim pajacem, że jego mecze najlepiej omijać szerokim łukiem, albo jak kolega wyżej szukać wyższych kursów, nawet jeśli jego rywal ma grać bez nogi i gorszą ręką.
 
wlodek02 5,3K

wlodek02

Użytkownik


Delbonis - Evans typ 1 kurs 9.3 Fortuna  

Według mnie ktoś przesadził z kursem na Delbonisa rozumiem , że preferuje korty ziemne jednak w Wimbledonie był już w trzeciej rundzie. Wygrał w 2016 finał Pucharu Davisa w hali dla Argentyny. Potrafi więc zagrać na każdej nawierzchni. Natomist Evans oczywiście potrafi grać na trawie i kortach twardych jednak to nie jest wielki zawodnik. W Eastbourne Anglik zagrał dos przyzwoicie jednak moim zdaniem warto spróbować w stronę Argentyńczyka jeśli ktoś się boi czysty win to należy zagrać z handicapem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
nole 6,1K

nole

Forum VIP
Bardzo mnie męczy dziś mecz Thiema z Samem. Od początku pachnie mi tu over 3,5 seta po kursach około 1,55 u większości bukmacherów. Dominic jeden mecz rozegrany na trawie i raczej czas po RG wakacyjny co widać było po Instagramie :)
Sam przeciwnie...po długiej przerwie rozegrał kilka spotkań na trawie i wyglądał w nich naprawdę nieźle. Co prawda zakończył finał z Fritzem w kiepskim stylu, ale dziś Wimbledon...wiadomo motywacja special. Nie potrafię zupełnie wyczuć formy Thiema dziś. Ciężko mi jakoś uwierzyć, że Amerykanin wygra to 3:0, a jeszcze ciężej, że Thiem 3:0. Co myślicie o tym meczu ?

Drugi temat, który mnie zastanawia to Struff - Albot. Kolejny mecz według mnie typowo na over 3,5 seta. Niemiec rozegrał trochę spotkań na trawie w tym roku i prezentował się w nich naprawdę dobrze. Jest faworytem w tym meczu i w pełni to rozumiem. Albot jednak to taki grajek, który z reguły nieźle sobie radzi w Wimbledonie. Rozegrał 3 spotkania przed na trawie, dwa przegrał, ale z bardzo mocnymi przeciwnikami...Goffin i Evans. Myślę, że Albota stać tutaj na wygranie seta i zastanawiam się nad połączeniem tych dwóch over 3,5 w AKO. 
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat ?
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
nole 6,1K

nole

Forum VIP
BTW. Granie dziś na Berdycha z Fritzem uważam za czyste szaleństwo. Nie widzę 1 argumentu za Czechem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom