kamasutra10 531,9K

kamasutra10

Typer
Rosja - Polska  under 179.5  @ 1.85  Fortuna

Następna  faza  zmagań  w  Lidze Narodów . Tym  razem  gościmy  w  Iranie  gdzie  prócz  gospodarzy  będziemy  walczyć  z Rosją  i Kanadą. Uważam  że  czeka  nas  bardzo  ciężkie  zadanie  nie  tylko  dzisiaj  ale  we  wszystkich  trzech meczach. Vital  Heynen  dosyć  mocno zmienił skład  zgodnie  z  zapowiedziami  i  do  Iranu  zabrał  ośmiu  nowych  zawodników  w porównaniu  z  turniejem  w  Chinach. Zmiany  uważam  za  mało  korzystne  w  sensie  jakości  zawodników  i  myślę  że  prezentujemy słabszą  kadrę  niż  ta  z przed  tygodnia. Do Iranu polecieli  m.in. Grzegorz Łomacz, Marcin Janusz, Dawid Konarski, Łukasz
Kaczmarek, Jakub Kochanowski, Karol Kłos, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka oraz Jędrzej Gruszczyński. W  kraju  zostali zaś Fabian Drzyzga, Marcin Komenda, Maciej Muzaj, Michał Szalacha,Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek, Bartosz Bednorz oraz Paweł Zatorski.

Na  dzień  dobry  mecz  z  Rosją  i  nie  jesteśmy  w  moim  odczuciu  faworytem w  tym  spotkaniu z  resztą  zgodnie  z  tym  co  proponuje  bukmacher. Nie  odbieram  naszym  siatkarzom  nigdy  waleczności  czy  serducha  do gry  ale  dzisiaj  może się  okazać że  to  za  mało , a  wspomniane  zmiany  odbiją  się  na  grze  naszej  reprezentacji. Myślę  że  przegramy  to  spotkanie  w  stosunku  3:0  lub  3:1  co  bardziej  prawdopodobne ,  w  związku z  tym nie przewiduję  wysokiej  liczby  punktów w  tym  spotkaniu. Myślę  że  proponowana  linia  179.5  w  wypadku  trzech  setów  może  nie  zostać  przekroczona  i  tak  zagram.

A 32,9K

ar0nek

Użytkownik
cytat z dnia 14 czerwca 2019 09:17 przez kamasutra10Rosja - Polska  under 179.5  @ 1.85  Fortuna

Myślę  że  przegramy  to  spotkanie  w  stosunku  3:0  lub  3:1  co  bardziej  prawdopodobne ,  w  związku z  tym nie przewiduję  wysokiej  liczby  punktów w  tym  spotkaniu. Myślę  że  proponowana  linia  179.5  w  wypadku  trzech  setów  może  nie  zostać  przekroczona  i  tak  zagram.
W przypadku 3setow? Przeciez to linia wystawiona na 4sety, tylko w zaleznosci w jakies proporcji sety sie zakończą.

lazan 642

lazan

Użytkownik
cytat z dnia 14 czerwca 2019 09:37 przez ar0nek

ta linia jest takze wystawiona na 3 sety jak i na 5 setow :) jelsi bedzie nawet 3:1 to duze prawdopodobienstwo ze wejdzie.
Chociaz ja sadze ze bd 5 setow a jak ruszyc Ruskich to pokazali juz Serbowie 3-skladem.

lazan 642

lazan

Użytkownik
cytat z dnia 14 czerwca 2019 09:52 przez frankforum10175 setów? Ho, ho. Spory z Ciebie optymista. Na podstawie czego tak sądzisz? Na podstawie meczu Ruskich z Serbią? Trochę mało.
polecam czytac cale forum a nie tylko wybrane wpisy :)

saberrose 1,7K

saberrose

Użytkownik
Iran - Kanada  3:0  @  2.42  fortuna

Myślę  że  ten  turniej  dla  gospodarzy  będzie  trampoliną  do  zgarnięcia  kompletu  pkt.  i  umocnienia  się  w  czubie  tabeli. W tej chwili  Iran  zajmuje  z  16  pkt.  drugą  lokatę  i  ma  o  4  punkty  więcej  niż  dzisiejszy  rywal  zajmujący  6  miejsce. Tydzień  temu  Persowie  zaprezentowali się  dobrze  wygrywając  pewnie  z Japonią (3:0) , Argentyną (3:1)  i  minimalnie  przegrywając  z Brazylią (2:3). Kanadyjczycy będąc  gospodarzem  turnieju  ograli  pewnie  Australię   (3:0) , pokonali  po  walce  Niemców (3:2)  i  ulegli  Serbii (2:3). Choć  to  różni  rywale  to  jednak  wyniki  uzyskane  przez  Iran  uważam  za  lepsze .

Grając  na  własnym  terenie  Iran  może  pokusić  się  nawet na  wygraną  w  trzech  setach  ,  mają  oni  według  mnie  więcej  jakości w  drużynie  na  kilku  pozycjach  w  stosunku  do  rywala ,  dochodzi  do  tego  fanatyczna  publiczność  i  choć  to  nie  Teheran  to  i  tak  grać  komukolwiek  przeciw  miejscowym  będzie  niezmiernie ciężko. Trzeba  mieć  na  prawdę  zimną  głowę ,  kupę  doświadczenia  i  twarda  psychikę  by  sprostać  wymogom  jakie  stwarza  lokalna  społeczność  na  trybunach. Gdy  dodamy  do  tego  aspekt  własnego parkietu  i  umiejętności  oraz  formę  Irańczyków  wynik  3:0  nie jest  czymś  nierealnym. Sądzę  że  warto  zaryzykować.

F 0

frankforum1017

Użytkownik
cytat z dnia 14 czerwca 2019 09:55 przez lazan

Szkopuł w tym, że przeczytałem i nie widzę żadnego związku z tym co napisałeś. Ale nie będę się przegadywał jak dzieci w przedszkolu. Jeśli będziesz miał rację, to z miłą chęcią (bo wiadomo, że kibicuję Polakom) publicznie się pokajam i przeproszę :).

kamasutra10

Typer
Do  Ar0nek...

Nie  wiem  za  bardzo  co  chciałeś  napisać  w  każdym  razie  przy  wyniku  3:0  linia  wchodzi  na  bank ,  przy  wyniku 3:1  też  z  dużym  prawdopodobieństwem  nie  zostanie  przekroczona  bo  nie  liczę  na  4  sety  grane  wszystkie  do  20-stu  lub  wzwyż....Nie biorę  pod  uwagę  wyniku 3:2  gdzie  na  pewno  taka  linia  by  była  przekroczona. W  związku z  tym  co  pisałem  wyżej  podtrzymuję. Przegrana   w  stosunku  3:0 lub 3:1  ( którejkolwiek  z  ekip)  prawdopodobnie  zmieści  się  w  granicy  179.5  pkt. Oczywiście  to  wyłącznie moje  zdanie.

lazan 642

lazan

Użytkownik
cytat z dnia 14 czerwca 2019 10:02 przez frankforum1017

Co do meczu Polska - Rosja to ja tez poszedlem w strone Polakow na czysto, a co bedzie to zobaczymy. Denerwuje mnie to ze prawie wszyscy sie na tej grupie zadowalaja tym co graja Ruscy, uwazacie ze sa tak apotega juz po 2 TYGODNIACH, prosze was ... moze i ten mecz wygraja ale robic z nich nie wiadomo kogo. Okay grali dobrze u siebie i nie stracili seta, ale grali z Wlochami ktorzy byli 2 skladem bez gwiazd, grali z amerykanami ktorzy wystawili zawodnikow ktorzy niektorzy graja na universytecie a w dodatku grali z Portugalia. Co mozna powiedziec o naszych orlach to ze nie wiadomo jaki sklad, ale Vital wiedzac ze gramy z ruskimi wystawi chlopakow ktorzy zazwyczaj nie pekaja, czyli mozna spodziewac sie Konara, Sliwke, Szalpuka,Klosa, Popiwczaka w 1 skladzie a jesli taki bedzie to prosze was bardzo daje szanse 50/50. Ruscy  maja 1-szy sklad ale co jak im nie wyjdzie i zaczna sie zmiany, kto wejdzie? Skra juz w LM ruszyla ruskich i widac bylo co sie dzieje. To bedzie wyrownany mecz sadze ze 5-setowy a szansze daje 50/50. Sborna jest silna jak im idzie to ale jak ktos gra z nimi wyrownany mecz to wyglada to juz roznie. -&gt; dzisiaj o 8:59 :)

Z 5,6K

zabix00

Użytkownik
Aronek a kto u nas ma potężna zagrywkę ? Widziałeś co robi kliuka na siatce z poletaevem ? Nie musza już zagrywkach ich +volkova i kobzara

houston4 1,2K

houston4

Użytkownik
Portugalia - Chiny

W Portugalii gospodarze podejmą Chińczyków.

Obie ekipy zajmują odpowiednio ostatnią i przedostatnią pozycję w tabeli.
Portugalia 1 zwycięstwo (z Bułgarią 3-1) i 5 porażek. W tych 6 spotkaniach ugrali 4 sety (3 z Bułgarią i 1 z USA).
Chińczycy bilans meczów taki sam 5 porażek i 1 zwycięstwo także z Bułgarią 3-0. W tych meczach zdobyli 5 setów (3 Bułgarią i 2 z Niemcami), dzięki czemu są wyżej w tabeli od Portugalii.
Patrząc całościowo na te drużyny to poziom raczej wyrównany i liczę że nie skończy się to w 3 setach.

Portugalia - Chiny powyżej 3,5 seta @1.30 forBET  - kurs niski ale do jakiegoś ako może być

ewentualnie bardziej ryzykownie

Portugalia - Chiny powyżej 4,5 seta @2,45 forBET

#10 19,8K

#10

Użytkownik
Bułgaria - Australia

Turniej w Warnie i Bułgarzy się na swoje domowe starcia dozbroili.  "Cztery zmiany w grupie, która podróżowała przez pierwsze dwa tygodnie Ligi Narodów i Turnieje w Mendozie (Argentyna) i Ningbo (Chiny).  Tsvetan Sokolov, Teodor Todorov, Vladislav Ivanov i Martin Atanasov wchodzą w skład za Velizar Chernokozhev, Valentin Bratoev, Martin Ivanov i Nikolay Kolev." Myślę, że obecność lidera Bułgarów raz, że doda im pewności siebie na boiska mentalnie, a dwa namacalnie wzmocni mocno ofensywę i sprawi, że prawe skrzydło będzie kopalnią punktów dla Bułgarów dzisiaj. Australia myślę to dobry przeciwnik dla Bułgarów w tym momencie po wzmocnieniu Sokołovem. Kangury to dobrze zbudowani siatkarze, silni, podobnie jak Bułgaria tylko, że Europejczycy to poziom wyżej, z lepszymi siatkarzami. Bułgarii jak idzie to idzie, nabierają pewności siebie i potrafią zbić rywala mocno. Myślę, że dzisiaj przed  swoją publicznością bez straty seta wygrają meczyk.

Bułgaria 3:0 @2.29    dramat
FORTUNA

#10 19,8K

#10

Użytkownik
Francja - Niemcy

Kolejne powroty tym razem u Francji na turniej domowy w Cannes. W kadrze na mecz mają być gotowi Ben Toniutti, Earvin Ngapeth, Kevin Le Roux, Thibault Rossard, którzy dołączą do m.in. Grebennikova, Kevina Tillie i to będzie chyba już najmocniejszy z możliwych zestawień reprezentacji Francji. Tak więc powinna być wesoła atmosfera, kilka efektownych zagrań, śpiewy na trybunach i myślę, efektowne zwycięstwo gospodarzy. Tym bardziej, że gra dzisiejszych rywali Francuzów czyli Niemców nie zachwyca i nie mają oni zbyt wielu argumentów po swojej stronie.

Kurs: 1.85 STS

Mam spore przeczucie że będzie to wyrównany mecz. Włosi dzisiaj po w miarę wyrównanym pojedynku wygrali 3:1 z Japonią a na pewno jutro będą mieli trudniejsze zadanie.
Australia przegrała w 5 setach z Bułgarią ale zaprezentowali się naprawdę solidnie. Podoba mi się że grają w tym samym składzie już któryś mecz z kolei i wygląda to coraz lepiej. Trener Lebiediev robi dobrą robotę.
Tylko zapaść Australijczyków może spowodować że ten over nie wejdzie.

kamasutra10

Typer
Iran -hc 10.5 - Polska  1 @  1.84  Fortuna

Wczoraj gospodarze pewnie pokonali Kanadę , jedynie w drugim secie dając rywalowi cień nadziei na triumf (26:24).Pozostale dwie partie to deklasacja (25:15;25:16). Nie sadze by nasza drużyna została dzisiaj  w ten sam sposób rozbita ale nie ulega wątpliwości ze faworytem nasi gracze do wygranej nie są. Iran gra dobra siatkę od początku tego cyklu LN , domowy turniej tym bardziej preferuje gospodarzy. Stabilny skład oparty na najlepszych zawodnikach ma się nieco inaczej do naszego zestawienia , ale wiadomo priorytetem dla Heynena jest awans olimpijski i trudno temu się dziwić.

Nasza wczorajsza porażka z Rosja potwierdziła to co pisałem odnosnie jakości naszej gry w porównaniu ze wcześniejszym turniejem . Dzisiaj tez może to być widoczne na tle gospodarzy.
Sadze ze nie będziemy w stanie ugrać więcej jak seta w tym meczu o ile w ogóle wygramy jakaś partie. Spróbuje zagrać ten - hc na Iran który jest wyraźnie rozpędzony i gra przed własna widownia.

P 6,8K

piotrf

Użytkownik
Portugalia - Serbia (-1,5) typ 2
kurs 1,5
STS

Co prawda Serbia w tej edycji Ligi Narodów nie zachwyca, w tabeli zajmuje dopiero 9 miejsce z 3 zwycięstwami i 4 porażkami na koncie ale Portugalia to chyba obok Chin najsłabszy zespół który bierze udział w tych rozgrywkach i w tym meczu nie liczę na to, że Bedzie walka w 5 setach.
Ostatnie 5 meczy jakie grała Serbia kończyło się w 5 setach z czego 3 wygrała Serbia a 2 przegrała. Ich bilans setowy w rozgrywkach wynosi 12 wygranych setów i 15 przegranych. Wczoraj Serbia wygrała z Brazylią i liczę że dzisiaj pokonają zdecydowanie słabszych Portugalczyków.
Portugalia z kolei wczoraj łatwo ograła zespół Chin wygrywając 3-0 w setach do 22,17,23. Było ich to 2 zwycięstwo w tej edycji Ligi Narodów. Wcześniej zdołali pokonać Bułgarię wygrywając 3-1. Ich bilans setów wynosi zaledwie 7 wygranych setów przy 16 przegranych. 6 z tych 7 wygrali w meczach które zakonczyli zwyciestwem, ten 7 set wygrali w przegranym 1-3 meczu z USA. Na 7 meczy jakie zagrali aż 4 zakończyły się ich porażka 0-3. W żadnym z przegranych meczy Portugalia nie ugrała więcej niż jednego seta, ba, we wszystkich ugrała zaledwie 1. Nie sądzę aby dzisiaj było inaczej. Serbia mimo że nie gra nadzwyczajnej siatkówki, potrafią mieć przestoje w meczu które nie są wytłumaczalne jest dla mnie zdecydowanym faworytem tego spotkania.

M 1,5K

marcingal

Użytkownik
Portugalia vs Serbia over 180,5 pkt @1,84 Fortuna
Portugalczycy łatwo odprawili Chińczyków, a Serbowie sprawili nie lada sensacje ogrywajac Brazylie. Buki patrzą chyba przez ten pryzmat wystawiając kurs zaledwie 1,2 na Serbów. Ten mecz wcale nie będzie dla nich łatwy, Portugalia pokazała już w tej edycji LN że jest groźnym zespołem, a przede wszystkim występuje przed własną publicznością, co zawsze jest olbrzymim handicapem (może nie w przypadku Bułgarów ????). Bracia Ferreira pokazują że dają radę, Alexandre jest w formie którą pokazywał w Zawierciu. Moim zdaniem mecz będzie długi i ciekawy i jestem niemal przekonany, że nie skończy się w 3 setach a kurs na taki over to spore value

L 1,4M

lucaxx95

Mistrz Typów Dnia 2023
Francja - Argentyna - wynik po dwóch setach: Francja, 1.75 - STS

Francja dobrze weszła w turniej, a Argentyna przechodzi kryzys - porażka z USA była kolejną porażką z rzędu i morale drużyny są mocno zaniżone. W tym meczu spodziewam się wyniku 3:0 dla faworyzowanych Francuzów, ale nieco ułatwiam typ dając, że będzie 2-0 i ewentualny stracony set będzie właśnie setem nr 3. Francuzi dysponują zdecydowanie większym potencjałem kadrowym, co według mnie okaże się kluczowe w tej rywalizacji.