>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<
Fortuna bonus

NHL Stanley Cup playoffs 2019

Status
Zamknięty.
P 5,3K

pepo1990

Znawca Hokej
Kto by się tego spodziewał, gdy Nutki w styczniu okupowały dno tabelki, a hokeiści na treningu między sobą się bili. Kto odważny postawił wtedy choć kilka zlotych na Puchar dla St. Louis to mógł dobrze zarobić.
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Pamiętam, że tak gdzieś na początku lutego kurs na St. Louis Blues w STS był 75,00. Byli wtedy w trakcie swojej długiej serii, która wyniosła ponad 10 wygranych spotkań z rzędu, byli też w pierwszej ósemce. Myślałem poważnie nad tym, żeby postawić 10 zł na ich mistrzostwo widząc lekkie value, jednak zanim to zrobiłem, to kurs spadł na 20,00, więc już nie było sensu tego grać. Szkoda, że jednak nie zagrałem za tą dyszkę...
Na zagranicznej stronie było napisane, że jakiś klient u bukmachera w Las Vegas postawił na St. Louis Blues w połowie stycznia. Postawił 400 dolarów, a kurs był 250. W związku z tym wygrał 100 tysięcy dolarów- nieźle. Swoją drogą to kursy u tamtych bukmacherów potrafią być kosmicznie wysokie, jednym słowem raj dla zawodowych typerów.

Co do meczu, to było to zwycięstwo Binningtona. Bruins byli dużo lepsi, ale Binnington bronił jak natchniony. W sumie to właśnie ten bramkarz dał im nie tylko mistrzostwo, ale samo wejście do playoffów. Gdyby nie on, to Blues nie weszliby do playoffów. W NHL czasem wystarczy zmiana bramkarza/trenera i z przegrywającej ekipy robi się nagle maszyna do wygrywania. Bardzo podobnie było z Pittsburgh Penguins parę sezonów temu. Tam też słabiutko im szło, a po zmianie trenera zaczęli seriami wygrywać i zdobyli puchar.

Ten sezon utwierdził mnie w przekonaniu, że sezon regularny ma się nijak do playoffów. Najlepszym przykładem jest Tampa. Być może wpływ na wyniki ma to, że drużyny z dalszych miejsc grają bez presji, bardzo chcą, ale nie muszą, a te co zachwycają w sezonie regularnym grają z presją, każdy oczekuje od nich co najmniej finału.

Przed nami ważny draft. Jako pierwsi wybierać będą Devils, potem Rangers. Wygląda więc na to, że Hughes powędruje do Devils, a do Rangers ten młody Fin, co zachwycał na mistrzostwach.

 
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Jeszcze wracając do Tampy- ciekawe jak będą grać w następnym sezonie. Ostatni sezon zdominowali bijać rekordy, rok wcześniej tylko Predators byli lepsi. Coś mi mówi, że najbliższy sezon mogą zagrać że tak powiem na pół gwizdka i zakończyć np. na trzecim albo czwartym miejscu w konferencji, a potem sięgnąć po puchar. Tak było w przypadku Capitals rok temu, że momentami ciężko się patrzało na ich grę, a w playoffach pokazali klasę.

Kto oprócz Tampy może wygrać przyszły sezon? W sumie kandydatów jest wielu. Według mnie bardzo groźne będą ekipy z Kanady: Flames, Jets, Maple Leafs, a może w końcu Oilers wykorzystają swój potencjał. Zaskakująco nisko stoją notowania Chicago Blackhawks, a dla mnie jest to ekipa, która może sporo namieszać. Potencjał ofensywny jest tam ogromny, jak jakoś poukładają obronę, to może być ciekawie.
A może znowu wygra drużyna, która była w gronie faworytów przez lata i na którą nikt przed mistrzowskim sezonem nie liczył tak jak to miało miejsce z Blues? Może taką drużyną będzie np. Anaheim Ducks?
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom