>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

NBA 2018/2019 - dyskusje, pytania, ciekawostki

Status
Zamknięty.
q7dwa9 761

q7dwa9

Użytkownik
oho Nurkic chyba kontuzja coś ala Hayward , strasznie wygląda, a taki świetny sezon miał...
15.4 PPG (Career High)
10.3 RPG (Career High)
3.2 APG (Career High)
1.4 BPG (Career High)
50.7 FG% (Career High)
 
matbie 29,2K

matbie

Znawca - NBA
Kontuzja dramatyczna...Właściwie chłop ma rok gry z głowy a właściwie to można powiedzieć że cały przyszły sezon ma z głowy, bo dojdzie do tego rehabilitacja i powrót do formy. Fatalnie to wyglądało a jeszcze sędzia po tej kontuzji potknął się o jego nogę...nawet tego nie skomentuje. Duża strata dla Portland i całej gry tej drużyny. W tym meczu miał 32 pkt 16 zbiórek i 5 asyst, bardzo ważna postać w układance i grze po obu stronach parkietu. Z Kanterem ich obrona się sypnie.
Dla ludzie o mocnych nerwach!

 
pawelex 237

pawelex

Użytkownik
Nie rozumiem dlaczego kość po delikatnym skoku nie wytrzymała. Rozumiem że wylądował na jednej nodze ale on jest solidnie zbudowany a kość pękła jak zapałka
 
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP


Zawsze NBA oglądam na game passie, ale dzisiaj pierwszy raz w sezonie włączyłem sobie na Canale+ i widzę Michałowicz dalej w "formie".



Dżems Harden... Skoro LBJ'a nazywa Dżejmsem to czego tutaj ciągle z uporem maniaka Dżems, Dżemsem, Dżemsowi.



I drugie, już znane od lat "Miss masz" :D Co prawda teraz miksuje to z poprawnym "Miss Macz", ale jednak nadal wyskakuje z tym mismaszem. No i dalej Ofenzywa... 



A współkomentator - "Rokets". Chociaż tu Michałowicz daje radę bo mówi "Rakets".



Szanuj uszy, nie oglądaj NBA w C+ 
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP


Wczorajsze sędziowie w Oakland to dramat. Szczególnie te trójki Houston, gdzie ciągle obrońca podchodził pod rzucającego nie dając mu możliwości wylądowania. Takie coś gwiżdżą cały czas, a tutaj były minimum 4 takie sytuacje, że nie odgwizdali faulu. Ogólnie "sędziowie" po stronie GSW, choć parę fauli z kapelusza też im gwizdnęli. Polecam obejrzeć sklejkę z wczorajszego sędziowania:

https://www.youtube.com/watch?v=rXcd5AVjgjg



 
 
B 35,1K

bukovina

Użytkownik


Oglądałem wczoraj to spotkanie i ja jednak jestem zdania, że to co im nie gwizdali to oddali później bezsensownymi gwizkdami.. Fakt, że było pare sytuacji, gdzie powini dać te 3 wolne Brodacza ale to co robił Harden z Paulem w niektórych sytuacjach to powinno się karać technikiem. Oddają rzut i wystawiają się do przodu byle by zachaczyc o obrońcę, a kwintesencja tego co napisałem był ostatni rzut zza luku Brodacza, gdzie wystawił nogi do przodu, by wpaść w Greena i wymusić 3 wolne.. Technik dla Greena, gdzie był dwa metry od akcji też był śmieszny... Jeśli w kolejnym spotkaniu będą podobne sytuację, gdzie rzeczywiście powinni gwizdac faule to muszą to robić ale jestem za tym by karać technikiem Paula i Hardena za te krzywe akcje i wymuszanie wolnych czy floopowanie, bo była sytuacja w końcówce, gdzie Harden biegnąc pod Kosz złapał za rękę Iggyego bodajże  po czym krzyknął odskoczyl i wolne z kapelusza. Nie zmienia to jednak faktu, że wczorajszy występ Brodacza ( nie jestem jego hejterem, bo był niesamowity w RS ale fakt, że sędziowie mu też pomagali) był prawdę mówiąc tragiczny.. Jeśli taka jest taktyka Rakiet na te serie to max ugraja 2 mecze, bo to wygląda tak : Harden próboje swoich tańców, step back i rzut, a cegli niemiłosiernie.. Jeśli jest mu  trudno oddać rzut to trzymał piłkę jak najdłużej i oddawał ją jak już nie było czasu, by cokolwiek zrobić... Capela można powiedzieć, że został zniszczony przez Iggyego i Greena. Jesli rakiety nie zmienia taktyki to ta seria długo nie potrwa. 
 
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP


Gwiazdom wolno więcej. A tych w GSW jest od groma. Ja tego nie uważam, za frajerstwo Houston, bo jakieś podstawy jednak mają. W ogóle w tej serii sędziowie tracą głowy.



Dla mnie te trójki Hardena sprzed nosa, albo "from way downtown" to kosmos. A step-backi niestety wiele razy ocierają się o kroki, wiadomo w NBA tak tego nie gwiżdżą, ale momentami jest naprawdę przeginka jak widzi się 4 kroki Brodacza, sędziego stojącego metr obok i nie używającego gwizdka. Mimo wszystko jest naprawdę niesamowity. I pomyśleć, że OKC miało kiedyś Westbricka, KD i Brodacza w składzie :D
 
B 35,1K

bukovina

Użytkownik


Fakt. To co Harden ma rzut sprzed nosa obrońcy to mistrzostwo. Jednak oprócz tych wyżej wspomnianych kroków bolą mnie te akcje kiedy wyjeżdżając pod kosz łapie za rękę obrońcę i dostaje za to rzuty wolne, bo w bodajże game 4 była sytuacja, gdzie Curry wyjeżdżając pod Kosz był ewidentnie faulowany kilkukrotnie, a gwizdek milczał. Jednak co, by nie mówić to wolę Warriors w następnej rundzie, bo grają ciekawsza koszykówkę, a rakiety tylko i wyłącznie rzucaja trójki. Nie zdziwie się jeśli dzisiaj im nie będą siedzieć te rzuty zza luku, a wtedy będą mieli spory problem, nawet mając na uwadze kontuzje Duranta. 
 
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP


No to po loterii draftowej. Wielki szok w Nowym Orleanie gdyż mając 6% szans na nr 1 pick właśnie go wylosowali. Cavs, Knicks i Suns muszą obejść się smakiem, a to oni byli najgorsi w sezonie i mocno liczyli na jedynkę. 2 numer dla Grizzlies, Knicksi dopiero 3 numer, 4 dla Lakers i 5 dopiero dla Cavaliers. Lakersi mieli 2% na zdobycie 1 wyboru, więc tak wysoka pozycja bo aż 4 to na pewno miłe zaskoczenie. 



W takim układzie chyba pewne, że Pelicans biorą Williamsona. Memphis sięgnie po RJ'a Barreta, a później cholera wie. Może do Knicksów trafi trzeci z wielkich graczy Duke z zeszłego sezonu. Kolejna sprawa to Anthony Davis. Wydaje się to mało prawdopodobne, ALE jednak szanse są. Mówię o pozostaniu w drużynie. Grając z Zionem mogliby tworzyć już jakieś podwaliny pod playoffowy team. Będzie ciekawie. Co myślicie? Zachęcam do pisania, śmiało :) Pełne wyniki loterii:



14. Boston Celtics

13. Miami Heat

12. Charlotte Hornets

11. Minnesota Timberwolves

10. Atlanta Hawks

9. Washington Wizards

8. Atlanta Hawks

7. Chicago Bulls

6. Phoenix Suns

5. Cleveland Cavaliers

4. Los Angeles Lakers

3. New York Knicks

2. Memphis Grizzlies

1. New Orleans Pelicans



 

https://twitter.com/PelicansNBA/status/1128463819628527621
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
josnyt 424

josnyt

Użytkownik
Dla mnie to nie ma co budować ekipy wokół AD, po tych wszystkich niesnaskach z końca sezonu kiedy chciał odejść. Ja jestem teraz mega ciekaw jak do sprawy podejdą LAL. Wcześniej nie mieli jak przekonać NOP do wymiany bo ci chcieli więcej. Jeżeli dalej będą za wszelką cenę chcieli pozyskać Davisa to mogą dorzucić 4pick i na miejscu pelikanów bym o niego walczył.



Mogą mieć niesamowicie utalentowany młody skład i przyszłego kontendera nie tylko do PO ale i w drodze po pierścień.

Reasumujac: Kuzma, Hart, Ingram + Zion + 4th pick + Holiday z taką przebudowa nie będą długo czekać na wyniki.

Oczywiscie to dla mnie byłby bardzo zły ruch Lakers ale wcale bym się nie zdziwił gdyby na to przystali. Mając LBJ i tak pewnie będą czegoś szukać za swój pick bo potrzebują gracza na już,a nie w perspektywie paru lat.







 
 
Otrzymane punkty reputacji: +31
matbie 29,2K

matbie

Znawca - NBA
Pelikanom się niesamowicie udało, ale to też dobrze że ta loteria i procenty się tak rozkładają. Teraz już nie powinno być tak otwartego tankowanie, bo ekipy będą wiedziały, że szanse wcale dużo więcej się nie zwiększają gdy ktoś ma najgorszy bilans. Ten draft dowiódł tego, że nie ma sensu być w samym ogonie ligi. I to też dobrze. Ja trochę żałuję że Chicago tak spadło, bo osobiście liczyłem na dużo wyższy pick. Draft jest mocny i jest z kogo wybierać, nawet w dalszych rundach, tak więc nie ma tragedii.



Teraz sporo do ugrania mają Pelikany i to oni rozdają karty. Niby generalny menager Griffin na ten moment twierdzi, że nie ma tematu transferu Davisa i chcę połączyć talent. Ja uważam, że powinni go jednak oddać bo z niewolnika nie ma pracownika, chyba że zmieni swoje postępowanie. Mogą spokojnie wziąć kolejny wysoki pick od Lakers czy kogoś innego i do tego dodać młodzież. Na pewno przyszłość w Nowym Orleanie wygląda bardzo dobrze. New York nie wiadomo co teraz zrobi, Lakersi pewnie będą handlować pickiem, bo nie mają czasu na ogrywanie młodego. Memphis też fajnie zyskało. Wezmą pewnie Moranta i muszą oddać Conleya. Przebudowa zapowiada się również obiecująco.



A jeszcze muszę napisać, że świetny mecz w Milwaukee tej nocy! Toronto i tak mnie zaskoczyło pozytywnie, pomimo tego że przegrali dosyć mocno końcówkę. Naprawdę super mecz, wysokie tempo akcji, szczególnie w 1 połowie. Bucks są niesamowicie silni na desce i mocno ich zdominowali. Do tego mają więcej sił zachowanych. Raptors w grze trzymał Lowry, co jest niespotykane. leonard w 4 kwarcie tylko 2 punkty. Defense elitarny obudwu zespołów, dużo lepiej mi się oglądało ten mecz niż pojedynki Houston z Warriors.
 
B 35,1K

bukovina

Użytkownik
To może podyskutujmy na chyba na ten moment najgorętszy temat osttaniego tygodnia, czyli Warriors z Durantem i Warriors bez Duranta. Powiem szczerze, że oglądałem każdy mecz Wojowników od początku serii z Rocekts do zamknięcia serii z Portland i śmiem twierdzić, że nawet po odejściu Duranta latem, ta drużyna będzie dalej głównym faworytem do mistrzostwa. Wydaje mi się, że Klay i Draymond zostaną, a nawet jestem tego pewien, bo wtedy będziemy ponownie oglądać Warriors'15, czyli najlepsza koszykówkę ostatnich lat.. Jeśli nie najlepsza w historii, Chociaż takie rzeczy nie mnie oceniać, bo mam za mało wiosen , by dyskutować na ten temat i tu mogą się wypowiedzieć ludzie, którzy oglądali nba w latach 80 i 90.. Wróćmy do tematu Wojowników. Jeśli Klay i Green zostaną to po odjesciu Duranta będą mogli podpisać jeszcze jakiegoś gracza pierwszej piątki, który wpasuje się w zespół, bo w podpisanie DmC na kolejny rok nie wierzę.. Już nawet nie chodzi o jego kontuzje ale o to, że oni nie potrzebują mieć pod koszem prawdziwego All Stara, bo nie pomieścilby się tam z Greenem ;).. Oglądając serie z Portland i końcówkę game 5 z Rockets czy Game 6 mogę stwierdzić, że oni wyglądają naprawdę dużo lepiej bez Durantuli, a dowodem tego są statystyki i wystarczy spojrzeć na ich grę, bo z KD są ciągle izolacje i tylko co kilka akcji piłka krąży po obwodzie, a bez niego ruch zawodników bez piłki i wymiennosc pozycji, czy właśnie ruch piłki po obwodzie to absolutne mistrzostwo w ich wykonaniu i ogląda się to wspaniale, a akcje Pick'n'rollowe Currego i Greena to absolutny top i śmiem twierdzić bez zawachania, że ta dwójka to jeden z kilku  najlepszych duetów w historii NBA. Wyciągam te wnioski nie na podstawie ostatnich meczów ale ostatnich kilku lat.. Oni zazwyczaj odpalaja swoją grę w play off czyli w najważniejszym momencie sezonu. Jeśli wojownicy podpiszą kogoś w lecie, tylko muszą dobrze przemyśleć swój wybór, to za rok dalej może nie być na nich mocnych. Popatrzmy na ich ławkę, przecież tam są prawdę mówiąc średni zawodnicy ale za to swoje zadania wykonują najlepiej jak się da i tutaj trzeba chylic czoła Kerrowi, za to jaki ma pomysł na te drużynę. Finału  już nie mogę się doczekać, bo czy z Bucks czy z Raptors będzie świetne widowisko ale chyba lepsze z tymi pierwszymi. 
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
mjaurvcein 25,1K

mjaurvcein

Użytkownik
cytat z dnia 22 maja 2019 01:15 przez bukovina
Jeśli Klay i Green zostaną to po odjesciu Duranta będą mogli podpisać jeszcze jakiegoś gracza pierwszej piątki, który wpasuje się w zespół


Po maxie dla Klaya Gsw nie będą mieli kasy na żadne duże ruchy. Same minimalne kontrakty i ew. jakieś exceptions na kilka milionów za sezon. 
 
B 35,1K

bukovina

Użytkownik
Mam tego świadomość, ale głównie chodzi mi o to, że na pewno będą chcieli kogos podpisać, bo przyda się dodatkowa siła, a nie mówię tu o jakimś all starze, tylko o zawodniku, który wpasuje się w koncepcje Kerra czyli taki typowy zadaniowiec. 
 
mjaurvcein 25,1K

mjaurvcein

Użytkownik
cytat z dnia 22 maja 2019 09:02 przez bukovina
Mam tego świadomość, ale głównie chodzi mi o to, że na pewno będą chcieli kogos podpisać, bo przyda się dodatkowa siła, a nie mówię tu o jakimś all starze, tylko o zawodniku, który wpasuje się w koncepcje Kerra czyli taki typowy zadaniowiec. 




Chcieć a móc to dwie różne sprawy. 



Tak jak mówię będą mogli podpisywać tylko niskie kontakty, więc jakiś zadaniowiec mając do wyboru np Knicks czy Clippers, gdzie może dostać np 8-10mln a 2-3 mln od Gsw... 





​​​​​​Nie porównuj też Warriors 2015 do tych z 2020. W tamtej drużynie Curry, Klay, Dray i Barnes zarabiali grosze. Cała ekipa miała salary mniejsze niż 100mln.

Po podpisaniu Klaya tylko on i Steph będą zarabiali prawie 80, a Warriors będą over salary cap mając tylko 7 zawodników na kontraktach. 



W tej sytuacji nie zdziwie się jak jednak powalczą o Cousinsa. Ich właściciel nie raz mówił że podatek go nie obchodzi i może płacić nawet 200 mln rocznie salary. 
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
B 35,1K

bukovina

Użytkownik
Zależy też jakie ktoś ma podejście, bo na pewno znajdzie się chętny zawodnik, lakomy na pierścień żeby pójść do najlepszej drużyny nba ostatnich lat ( czy obecnych mistrzów to się okaże) więc lato nam wszystko wyjaśni. Wracając do tematu Cousinsa, to jestem ciekaw, czy rzeczywiście wyrobi się na finały, bo początkowo nie było o tym mowy, ale już podczas serii z Rockets DmC zaczynał powoli trenować i wypowiadał się, że jest szansa i, że wróci jak najszybciej, a jeśli się tak stanie, to właśnie ten okres może zadecydować o tym, czy Kerr będzie go chciał w swojej drużynie na przyszły sezon. 
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom