>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory do Parlamentu Europejskiego, 26.05.2019.

sandomingo 58

sandomingo

Użytkownik
Koledzy tiger32 i szpon - bez agitki. Od tego jest hydepark.

Co do personaliów to można również zagrać przeciwko Cimoszewiczowi. Jest w parach z Saryuszem (chyba 3.25 na byłego europosła PO w Betfan) i z Biedroniem (2.7 w sts). Sprawa z potrąceniem na pasach, do tego wykrycie nowotwora (czy zamiast działać będzie się leczył) no a przede wszystkim gość od wielu lat jest poza polityką. Dostał jedynkę za deal z SLD i za zasługi (wątpliwe). Myślę, że wyborcy PO będą go pomijać na liście mimo, że jest pierwszy. Saryusz jest jedynką w PiS i mimo, że to Warszawa to jednak trochę głosów będzie. A Biedroń w stolicy jest popularny.
 
S 0

skiba37548

Użytkownik




Co myślicie, wydaje się pewna 1 na pierwszy rzut oka biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia, wiemy jak ludzie reagują na takie sytuacje i wiadomo w tym okręgu PO rządzi zdecydowanie. Jednak Fotyga to 1 w PiS, a Adamowicz 2 w PO, jedynką jest Janusz Lewandowski, ale czy on będzie aż tak popularny? 

Na ostatnim miejscu też syn Wałęsy w Koalicji, dajcie znać co myślicie bo w ostatniej chwili się powstrzymałem 
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
cytat z dnia 20 maja 2019 17:20 przez skiba37548





Co myślicie, wydaje się pewna 1 na pierwszy rzut oka biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia, wiemy jak ludzie reagują na takie sytuacje i wiadomo w tym okręgu PO rządzi zdecydowanie. Jednak Fotyga to 1 w PiS, a Adamowicz 2 w PO, jedynką jest Janusz Lewandowski, ale czy on będzie aż tak popularny? 

Na ostatnim miejscu też syn Wałęsy w Koalicji, dajcie znać co myślicie bo w ostatniej chwili się powstrzymałem 


Dziś rano słuchałem w radiu, że podobno Lewandowski bardzo się boi, że go Adamowicz skasuje i ona wezmie mandat zamiast jego. Adamowicz był bardzo popularny w Gdańsku
 
egreg 942

egreg

Użytkownik
Też ten typ rzucił mi się w oczy, ale kurs mały, co myślicie o takim dublu:

Adamowicz- Fotyga 1

Frekwencja ponad ponad 34,5 %

kurs realny ako ~2  STS



Jeśli chodzi o prognozy dotyczące frekwencji to realnie przewiduje się, że będzie co najmniej 36% (sondaże pokazują już nawet do 60 %)

Można łączyć te typy, sprawdziłem.
 
spekul@nt 4,7K

spekul@nt

Użytkownik
Jeśli robimy h2h kandydatów to współczynnik zakładów ako robi się zero . 

Natomiast daj np PiS over 37,5 i konfederacja over 5 i robi się ako. 

Czy to oznacza że wywala zakład w momencie kliknięcia "postaw"? Wydawało mi się , że jedno drugie wyklucza i takie kombinacje gdzie robi się ako są możliwe. 
 
egreg 942

egreg

Użytkownik
W żadnym buku się tego nie da. Tylko w STS i Millenium możesz dać frekwencje z jakimś innym typem z wyborów w AKO.
 
wizjonerr_1 418

wizjonerr_1

Użytkownik
Wiosna - Konfederacja 2 @ 3.20

Konfederacja powyżej 6,5 % @ 1.90 

Kursy Etoto



Konfederacja będzie 3 siłą w tych wyborach. Nie wyczytacie tego ze zmanipulowanych sondaży rzecz jasna. Te dawały przez dłuższy czas Konfederacji 4-6% poparcia, ostatnio kantar dla GW pokazał 8% (w tym samym Wiosna ma 10%). Wszystko to mimo całkowitego przemilczania przez dłuższy czas w mediach, że taka koalicja istnieje, a w ostatnim czasie mocnego ataku zwłaszcza ze strony rządowej przy pomocy Sakiewiczów czy odkurzonego w TVP Mariana Kowalskiego. PiS z pewnością ma dostęp do o wiele bardziej realnych sondaży i stąd taki atak, bo boją się, że utracą głosy. Sondaże są robione na zamówienie, są jednym z elementów propagandy, a co ciekawe sami politycy się na nie powołują wierząc w nie :D  Elektorat Konfederacji jest przede wszystkim mega zmobilizowany, ludzie bardzo się angażują w promocje, przekonywanie wszystkich dookoła. Wiele osób, które nie chodzą na wybory zdecyduje się pójść, aby oddać na nich swój głos. Jadą na hasłach, które chwycą, na sprzeciwie wobec POPiS nieudolnym rządom jednych i drugich, różnym aferom, akcie 447 itd. Na prawicy też swojego poparcia udzielili im m.in Cejrowski, Michalkiewicz czy Sumliński.

Duże zaangażowanie widać np. po marszu niemal całkowicie przemilczanym w mediach czyli anty 447 na którym była masa ludzi i swoje przemówienia głosili liderzy Konfederacji i Rzymkowski z Kukiza. Rosnąca popularność samych liderów też zrobi swoje - Korwin, Braun, Winnicki, Liroy, Jakubiak, Sośnierz czy Berkowicz to osoby, które mogą budzić u ludzi skrajne emocje ale są to osoby wyraziste i zyskujące na popularności. Wiosna jest pompowana w sondażach, będą mieli mniej % niż Konfederacja, która zrobi myślę wynik dwucyfrowy w przedziale 10-13% i będzie zdziwko w mediach. 
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
kyyba 683

kyyba

Użytkownik
cytat z dnia 21 maja 2019 20:50 przez kingg
Wiosna - Konfederacja 2 @ 3.20

Konfederacja powyżej 6,5 % @ 1.90 

Kursy Etoto



Konfederacja będzie 3 siłą w tych wyborach. Nie wyczytacie tego ze zmanipulowanych sondaży rzecz jasna. Te dawały przez dłuższy czas Konfederacji 4-6% poparcia, ostatnio kantar dla GW pokazał 8% (w tym samym Wiosna ma 10%). Wszystko to mimo całkowitego przemilczania przez dłuższy czas w mediach, że taka koalicja istnieje, a w ostatnim czasie mocnego ataku zwłaszcza ze strony rządowej przy pomocy Sakiewiczów czy odkurzonego w TVP Mariana Kowalskiego. PiS z pewnością ma dostęp do o wiele bardziej realnych sondaży i stąd taki atak, bo boją się, że utracą głosy. Sondaże są robione na zamówienie, są jednym z elementów propagandy, a co ciekawe sami politycy się na nie powołują wierząc w nie :D  Elektorat Konfederacji jest przede wszystkim mega zmobilizowany, ludzie bardzo się angażują w promocje, przekonywanie wszystkich dookoła. Wiele osób, które nie chodzą na wybory zdecyduje się pójść, aby oddać na nich swój głos. Jadą na hasłach, które chwycą, na sprzeciwie wobec POPiS nieudolnym rządom jednych i drugich, różnym aferom, akcie 447 itd. Na prawicy też swojego poparcia udzielili im m.in Cejrowski, Michalkiewicz czy Sumliński.

Duże zaangażowanie widać np. po marszu niemal całkowicie przemilczanym w mediach czyli anty 447 na którym była masa ludzi i swoje przemówienia głosili liderzy Konfederacji i Rzymkowski z Kukiza. Rosnąca popularność samych liderów też zrobi swoje - Korwin, Braun, Winnicki, Liroy, Jakubiak, Sośnierz czy Berkowicz to osoby, które mogą budzić u ludzi skrajne emocje ale są to osoby wyraziste i zyskujące na popularności. Wiosna jest pompowana w sondażach, będą mieli mniej % niż Konfederacja, która zrobi myślę wynik dwucyfrowy w przedziale 10-13% i będzie zdziwko w mediach. 


sam pomimo sympatii do Konfederacji pograłem odwrotny typ, wg sondaży mają te 2-3% lepszy wyniki a dodatkowo ich elektorat to głównie młodzi i właśnie przez to powinni mieć mniej % niż pokazują sondaże bo to starsi mają wyższą frekwencję w wyborach ;)

"Jak wynika z sondażu Kantara, w grupie wyborców w wieku 18-24 lata na Konfederację chce głosować aż 35 proc. badanych; na KE - 24 proc.; na PiS – 17 proc.; na Wiosnę 7 proc."
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Zwycięzca Koalicja Europejska kurs, 2,25 (-podatek) buk: STS   

Byłem i jestem bliski pogrania tego co proponowali koledzy wyżej w tym wątku, a mianowicie - over 34,5% frekwencji + Adamowicz (nawiasem mówiąc w Millenium można to łączyć i jest wyższe AKO niż w STS), zrezygnowałem jednak z tego betu głównie z uwagi na frekwencję. Jak pamiętam w samorządowych frekwencja sięgać miała wg sondaży nawet 68%. Wyszło 49%... Zawsze trzeba ten margines 20% brać pod uwagę. No i pamiętajmy, że poprzednio było ok 23% frekwencji... Uważam jednak, że tu może być różnie głównie za sprawą elektoratu prawicowego. O ile w samorządowych dotyczyło to wszystkich o tyle tutaj sprawami europejskimi w elektoracie prawicowym nie interesuje się aż tylu wyborców. I myślę, że właśnie ta część może wcale nie podbić frekwencji... I z tego samego powodu postanowiłem pograć zwycięstwo KO. Jestem pewien, że cały miejski elektorat centrum i lewicy pójdzie, a w małych miasteczkach i wsiach niekoniecznie i to zdecyduje o wyniku wyborów na korzyść KO... Zwyczajowo elektorat prawicowy nie był nigdy tak zainteresowany tymi akurat wyborami. W sondażach obie partie idą właściwie łeb w łeb, ale z przyczyn jakie podałem wyżej wydaje mi się, że większą szansę ma KO, a kurs jest znacznie wyższy po 2,25.
 
 
B 482

bmoran

Użytkownik
Jesli mozna laczyc to ja chyba zagram tak: 1)wysoka frekwencja i wygrana KO. 2)niska frekwencja i wygrana PiS. Kurs bedzie ok 4 i jedno powinno wejsc. Pogoda standardowo wplynie bardzo, ale bardziej stawiam, ze wiecej ludzi ze wsi pojdzie (wracajac z kosciola), niz ludzi z miast, ktorzy w sporej mierze pojada na na dzien matki do swoich rodzicow na wies, a nie oszukujmy sie, malo kto fatygowal sie do dopisania do listy wyborcow. Ja za wieksza stawke daje frekwencje ponizej 35,5% po 2,1 w Totolotku, ale zagram w piatek jak podatku nie bedzie.
 
tomskier 0

tomskier

Użytkownik
PIS nie ma szans tak uważam, ostatnio dużo afer jest a to np. zakup działek przez premiera, a to filmy o pedofili w kościele,  Konfederacja im zabiera głosy, a teraz powodzie w Małopolsce i na Podkarpaciu = mniejsza frekwentacja tam będzie niż zwykłe - twardy elektorat PIS.
 
T 0

tomas777

Użytkownik
cytat z dnia 21 maja 2019 20:50 przez kingg


Wiosna - Konfederacja 2 @ 3.20

Konfederacja powyżej 6,5 % @ 1.90 

Kursy Etoto 


Ja to grałem po lepszych kursach, ale np. teraz dalej na lvbet zakład Wiosna - Konfederacja 2 @ jest 4.35, a nie 3.20



 



Edycja: Kursy dalej spadają, wyrównują się, ale to tym bardziej mówi, że Konfederacja powinna być przed Wiosną.
 
kibic-zwierze 42,5K

kibic-zwierze

Użytkownik
Sam właśnie chciałem pisać typy Wiosna - Konfederacja 2 ale już widzę, że zostałem uprzedzony. 



Zgadzam się z argumentacja dodam jeszcze taki psychologiczny i trochę politologiczny argument. 

Mimo, że sondazowo wiosna jest mniej więcej 2 pp ponad Konfederacja to dochodzi jeszcze jeden ważny czynnik. Ludzie bardzo często "wstydzą się" przyznawania na partie skrajnie prawicowe, eurosceptyczne, nacjonalistyczne etc. 3.45 w Fortunie na Konfederacje jest całkiem spoko. 





Co do PiS obawiam się, że ten film sekielskich i te powodzie mogą ich pogrążyć. Afera z działka krecona przez GW i TVN to już kwik rozpaczy. Natomiast jeśli mimo filmu Sekielskich i problemów powodziowych PIS wygra to będzie oznaczało, że platforma jest w konkretnej dupie. 

 
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
T 7

tiger32

Użytkownik


Człowieku jakie powodzie? Bo troche wylało w trzech wioskach? A co ma film Sekielskich do Pisu, to właśnie dobrze że PiS ma szanse zrobić z tym porządek co trwa od 30 lat. PiS coś jednak ludziom dał i zapewne duża częśc z nich się odwdzięczy. KE jest pogrążona od paru lat nawet sam Donald jak przybył to na marsz przyszło tylko 7-8 tysiecy ludzi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
B 482

bmoran

Użytkownik
cytat z dnia 23 maja 2019 00:43 przez kibic-zwierze


Ludzie bardzo często "wstydzą się" przyznawania na partie skrajnie prawicowe, eurosceptyczne, nacjonalistyczne etc. 3.45 w Fortunie na Konfederacje jest całkiem spoko. 

 


 



Nie no, ludzie wstydzic to sie moga popierac waginosceptycznych. Jestesmy w Polsce przeciez.
 
K 0

kerry

Użytkownik


Wiosna - Konfederacja 2 @ 3.05



Kurs Etoto



 



Przyłączam się do typu na Konfederację. W poprzednich wyborach do PE w 2014 r., żaden z sondaży nie pokazywał, że Korwinowi uda się przekroczyć 7%, wiele było takich, które niedoszacowywały jego wyniku. Tymczasem sam Korwin dostał wówczas 7,15%. W sondażu prezydenckim Korwin otrzymał teraz 5% - to chyba najlepszy wynik, jaki kiedykolwiek dostał w takim sondażu.



Konfederacja prowadzi teraz mocną kampanię - widać ich w reklamach w Internecie. Dziś debata w TVP - w imieniu Konfederacji wystąpi Bosak. Myślę, że może przekonać część wyborców, którzy nie znali wcześniej Konfederacji i zrobić dobre wrażenie w mediach, ponieważ dobrze wypada w telewizji.



 
 
kriksus 6,2K

kriksus

Użytkownik
cytat z dnia 23 maja 2019 10:55 przez bmoran


 



Nie no, ludzie wstydzic to sie moga popierac waginosceptycznych. Jestesmy w Polsce przeciez.


Dokładnie. Przecież to mega ryzykowny typ. Kto się przyzna, że będzie popierwał Wiosnę :D No chyba w większych miastach. Z Korwinem zawsze tak jest, że w jakichś tam sondażach ma i 50%, a potem 4,76% to górna granica. Wiosna efekt nowej miotły, nowa nowoczesna i ostatnio tego baaardzo dużo w tv. Jeśli chodzi o pewny typ to wg mnie: Konfederacja vs Kukiz15 1 1,45. Kukiz się posypał, ludzie poodchodzili, mało ich w mediach, sondaże też słabe, typ wydaje się pewny.
 
Do góry Bottom