>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Żużlowy sezon 2019 - dyskusje, pytania, ciekawostki

Status
Zamknięty.
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
Temat służący do wszystkiego innego niż typy i analizy. Jeśli ktoś ma pytanie, to zadaje je tutaj, nie w temacie do typowania. Można tu wrzucać jakieś ważne, przełomowe wiadomości czy po prostu podyskutować na jakiś temat. Nie jest to jednak czat, więc proszę żeby trzymało to poziom. Powodzenia!
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
rodzyn7 5,7K

rodzyn7

Użytkownik
Witam serdecznie wszystkich kibiców i typerów żużlowych! ???? Nie śledziłem dokładnie przez zimę, a nie chciałbym się machnąć przy analizach - czy na ten sezon wprowadzono w regulaminach jakieś istotne zmiany odnośnie motocykli albo rozgrywek (vide wprowadzenie rezerwowych w zeszłym roku)? Pytam przede wszystkim o Ekstraligę, ale jeśli coś zmieniło się w innych ligach to będę wdzięczny za informację.
Wiem jedynie tyle, że teraz w Grand Prix nie będzie losowania nr startowych, a będą one przyznawane na podstawie &quot;kwalifikacji&quot;(?).
 
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP


Rozruszajmy ten temat, podyskutujmy :)



Dla mnie wczoraj kuriozalna sytuacja, że Przedpełski i Miedziński, dwóch torunian jedzie w biegu dla Częstochowy przeciwko Toruńskim zagranicznym najemcom. Ten Toruń jest strasznie toksyczny jak dla mnie. Na czele z wielkim trenerem Frątczakiem. Teraz bez Doyla będzie ciężko. Ciekawe czy Holder tylko jeden przebłysk czy będzie znowu jak kiedyś. Chciałbym żeby Toruń zajął 8. miejsce bo wtedy pewnie powiększą ligę czego bardzo bym chciał. Bo przecież wiadomo, że nigdy Toruniowi nikt nie pozwoli spaść, skoro mają pieniądze i Motoarenę. 



 
 
adrianabch 2,1K

adrianabch

Użytkownik


Przed meczem do kolegi mówiłem, że Holder pewnie po takiej przerwie zrobi komplet..i zrobił nie licząc tego ostatniego.. ale znając go teraz pojedzie coś koło 5pkt i lipa będzie.. Doyle nie ma, Iversen nie jedzie tez tak jak nas przyzwyczaił..tam moze być ciekawie jeszcze..
 
rodzyn7 5,7K

rodzyn7

Użytkownik
cytat z dnia 6 maja 2019 15:09 przez adrianabch


Przed meczem do kolegi mówiłem, że Holder pewnie po takiej przerwie zrobi komplet..i zrobił nie licząc tego ostatniego.. ale znając go teraz pojedzie coś koło 5pkt i lipa będzie.. Doyle nie ma, Iversen nie jedzie tez tak jak nas przyzwyczaił..tam moze być ciekawie jeszcze..



PUK jedzie dokładnie tak. To nigdy nie był i nie będzie materiał na prawdziwego lidera, który będzie ciągnął zespół. Do tej pory i tak robił wyniki ponad stan. Holder na Motoarenie będzie robił punkty, ale na wyjazdach to będzie problem o dwucyfrówkę. Toruń spadnie i nie ukrywam, że bardzo się z tego cieszę. :)
 
power30 18K

power30

Forum VIP


Co do PUK'a to się nie zgodzę, bo akurat w Gorzowie wykręcał wyniki ok dwucyfrowe. Być może toruńskie środowisko mu nie służy. Rok temu miał pewne perturbacje zdrowotne i początkowo wykręcał takie wyniki, a nie inne. Dziwne, że w przerwie zimowej nie poddał się zabiegowi barku. Groteską jest fakt, iż Niels rzekomo dysponuje tylko jednym dobrym silnikiem na toruński obiekt - wczoraj mu się zatarł przed meczem.



Co by nie mówić to Frątczak od początku w toruńskim klubie ma pecha. Na dzień dobry "wysypał" mu się Hancock, a potem Miedziński. W zeszłym roku na dzień dobry zaczęło się od mocnej kraksy Doyle'a, która wykluczyła go w pierwszym meczu w Gorzowie. Później perturbacje zdrowotne miał PUK. Ten sezon podobnie, zaczął się od kontuzji Holty. Nie wiadomo na ile wypadł Doyl'e. Na to Frątczak nie miał zbyt dużego wpływu.



Jednak od dwóch sezonów realizowana jest transferowa wizja Jacka z dość marnym skutkiem. Przede wszystkim odważne stawianie na rekonwalescentów - wspomniany PUK, Doyle czy Holta. Dziwi mnie to, iż w zespole nadal jest Holder, który zawala enty sezon z rzędu. Solidny zawodnik tylko na toruński tor to za mało by walczyć o PO. Co by nie mówić to nie potrafi "budować" zawodników - w zeszłym roku Przedpełski w tym Kościuch, który pewnie żałuje że nie został w 1 lidze. Przed Toruniem czekają 3 wyjazdy, które prawdopodobnie zakończą się 3x w palnik. Pierwsze zwycięstwo może być dopiero z Gorzowem, pod warunkiem iż w pełni dyspozycji będzie Doyle. Dwumecz z Lublinem może być kluczowym w kontekście utrzymania w lidze. Lublin wzmocniony Łagutą oraz Zengotą może wygrać parę spotkań u siebie.
 
gelo85 743

gelo85

Użytkownik
cytat z dnia 6 maja 2019 17:26 przez power30


 Lublin wzmocniony Łagutą oraz Zengotą może wygrać parę spotkań u siebie.



Zengota to nie wiadomo czy będzie mógł sam jeszcze po schodach wejść. Wątpliwe, żeby wrócił do ścigania, a już na pewno nie w tym sezonie. 



Motor z Łagutą jeszcze niejednemu krwi napsuje, to fakt. 
 
8 12

86-300

Użytkownik
cytat z dnia 6 maja 2019 14:15 przez gucci-mane


Rozruszajmy ten temat, podyskutujmy :)



Dla mnie wczoraj kuriozalna sytuacja, że Przedpełski i Miedziński, dwóch torunian jedzie w biegu dla Częstochowy przeciwko Toruńskim zagranicznym najemcom. Ten Toruń jest strasznie toksyczny jak dla mnie. Na czele z wielkim trenerem Frątczakiem. Teraz bez Doyla będzie ciężko. Ciekawe czy Holder tylko jeden przebłysk czy będzie znowu jak kiedyś. Chciałbym żeby Toruń zajął 8. miejsce bo wtedy pewnie powiększą ligę czego bardzo bym chciał. Bo przecież wiadomo, że nigdy Toruniowi nikt nie pozwoli spaść, skoro mają pieniądze i Motoarenę. 



 



Skoro rozpoczęto dyskusję to chętnie wrzucę swoje kilka groszy do tematu. 



Co do Apatora i budowy składu w Toruniu to już od dłuższego czasu prowadzą politykę transferową w kompletnie niezrozumiały sposób. Mowa oczywiście o pożegnaniu się ze swoimi wychowankami. Jeszcze zamiana Miedziaka na Holte przed sezonem 2018 jakoś tam sportowo się broniła, poza tym sam Miedziak chciał zmiany. Wymiany Pawełka na Kościucha, bez innego wzmocnienia nie da się obronić w żaden sposób. Trochę wygląda to tak jakby Apator stał się zakładnikiem historii pod tytułem "Holder jest dla nas jak wychowanek". To Holder moim zdaniem powinien być tam pierwszy do pożegnania (a co za tym idzie to pewnie także i jego młodszy brat). Już od kilku lat starszy z braci kładzie Apatorowi wyjazdy - o ile się nie mylę to po sezonie 2013 tylko w 2016 miał ogólną średnią powyżej 2,00. Poza sezonem '16 to typowy zawodnik Motoareny, więc nie przeceniałbym jego wczorajszych 15 punktów na własnym torze (* swoja drogą teraz przed Holderem może najważniejszy i najbardziej wartościowy wyjazd, bo na torze w Grudziądzu regularnie robi około 10 punktów i od powrotu GKM-u do E-ligi ma tu średnią 2,00). Generalnie to biorąc pod uwagę fakt, że Apator nie ma się kim teraz wzmocnić, a wypada ze składu Doyle to Toruń jest zdecydowanie kandydatem numer 1 do 8 miejsca. Przed nimi 2 trudne wyjazdy zgodnie z kalendarzem do Grudziądza i Lublina, a miedzy nimi zaległy wyjazd do Wrocławia. Już jakiś czas temu mówiło się, że Apator po pierwsze punkty pojedzie do Lublina w 6 kolejce, a teraz może być jeszcze gorzej i o pierwsze punkty powalczą w 7 kolejce u siebie z Gorzowem. Aż nie chce mi się wierzyć, że pierwszą rundę mogliby zakończyć z zerem w tabeli, ale przy obecnej sytuacji jest to możliwe. 



Ciekawy temat poruszyłeś z tym powiększeniem ligi, choć jak dla mnie kompletnie nie do zrealizowania. Pierwsze pytanie to kto? Niby od jakichś 2 lat mamy stabilność finansową w prawie wszystkich ośrodkach żużlowych, ale wiadomo - wejście do Elity to skok w kompletnie inne realia i nie wszyscy tego chcą. Nawet jeśli znaleźliby się chętni i gotowi finansowo to spotykamy kolejny (ogromny) problem - budowa składów przez te dwie drużyny. Co sezon widzimy potworne problemy ze złożeniem składu przez jednego beniaminka, więc trudno mi wyobrazić sobie, że nagle wskakują dwie drużyny i którejkolwiek z nich udaje się złożyć jakiś sensowny skład, w dodatku nie mając do rozbioru drużyny spadkowicza. Patrząc na dzisiejsze ekipy pierwszoligowe to próżno tam szukać kandydatów na liderów w Ekstralidze - nie ujmując nikomu, ale tacy Musielak, Gapiński czy Szczepaniak prędzej spotkają się z rzeczywistością jak Kościuch, niż błysną jak Miesiąc. Są wiec dwie opcje - albo drużyny, które wejdą do Ekstraligi będą miały kupę kasy na wyrwanie gwiazd/ liderów z innych drużyn (mało prawdopodobne i ryzykowne w związku z przebijaniem stawek), albo razem z rozszerzeniem rozgrywek musiałaby pójść jakaś reforma składów w postaci KSMów, ograniczenia ilości zawodników z GP itp. - w to wszystko się już bawiliśmy w polskim żużlu i generalnie się nie sprawdzało. Inaczej rozszerzając ligę zapewniamy sobie dwie drużyny w postaci chłopców do bicia, a co za tym idzie obniżamy zarówno poziom sportowy jak i marketingowy ligi. 
 
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
Będzie rynek wolnych zawodników i będzie można coś skleić. Trudne to, fakt, ale daję palec u nogi sobie uciąć, że Apator nie pojedzie w 1 lidze. Nie można zrobić cyrku z licencjami, więc ten sposób odpada. Jedyny to powiększenie ligi. Ten sezon był bardzo emocjonujący. Potrzeba nowych nazwisk. A nie pieprzony cyrk objazdowy i ciągle kilkanaście tych samych nazwisk i powiększenie ligi sprawi, że je zobaczymy. Wtedy jakoś się udało. Są w niższych ligach zawodnicy którzy chcą już spróbować ekstraligi. Nie jest już tak, że nie ma nikogo chętnego do awansu jak to było jeszcze niedawno. Teraz jest aż kilka drużyn które chcą ekstraligi. Bo I liga to taki speedway na pół-gwizdka, no typowa I liga jak w każdym sporcie, niby zaplecze, ale jednak to nie topka. A za rok wszystko się ustabilizuje, kontrakty wygasną i będzie można łowić tak tym razem udało się Lublinowi. A kto by chciał do eligi? ROW, pewnie awansuje. Pozostaje 1 drużyna do dokoptowania. Baraż może wygrać I ligowiec, wtedy zostawiamy przedostatnią ekipę ekstraligi i jest 10. Choć szanse wiadomo nie za duże. Witek z Orłem wziąłby zaproszenie z pocałowaniem ręki, bo sportowo nie wejdą w tym sezonie i ciśnienie rośnie, bo była obiecana eliga na nowy stadion. Tarnów też chce wrócić, ale z tym stadionem na razie bez szans. Ale prędzej czy później coś tam pomyślą i wybudują albo wyremontują. Potem trójka Wybrzeze-Gniezno-Ostrovia. Wszystkie 3 chcą ekstraligi, ale jeszcze nie w tej chwili. Szczególnie Gniezno i Ostrovia dobrze wyglądają bo w końcu zarządzają nimi poważni, znający się na sprawie biznesmeni, a nie jakieś wsioki, gdzie co rok trzeba nowy klub zakładać. Pójdę jeszcze dalej - Polonia Bydgoszcz. Ok, na razie 2-ligowiec, ale Władek już oddał klub, stadion się rozbudowuje, Gollob i Boniek to mega nazwiska żeby przyciągnąć sponsorów. Szczególnie ten pierwszy, który nie tylko może załatwić wielkie pieniądze na Polonię, ale też samemu coś dorzucić np. na szkółkę z prawdziwego zdarzenia. Naprawdę teraz jest świetny klimat wokół tego klubu. I trzymam kciuki żeby i oni za parę lat wrócili do Ekstraligi i do żużla na najwyższym poziomie. Bo 2. liga nie jest miejscem dla takiego klubu, legendy żużla. I oni to zrobią, Polonia wróci tam gdzie jej miejsce. Bo trochę się pomieszało tam w kujawsko-pomorskim. GKM najlepszym klubem, potem Apator i daleko za nimi Polonia. Kiedyś sytuacja nie do pomyślenia tak jak mówili wczoraj w Eleven. Wyobraźmy sobie, że Unia Leszno jeździ w II lidze (jedzi Unia-Kolejarz ale mówię o tej głównej Unii). Podsumowując uważam, że 10 klubów na spokojnie może jeździć w Ekstralidze. Trzymam kciuki żeby spadli, bo 17 lat temu Apator z Puszakowskim na czele spierdzielił moją Stal Gorzów z ligi. To znaczy wbił ostatni gwóźdź do trumny, bo już wisieliśmy nad przepaścią. 2002 rok. Byłem wtedy młody, płakałem. A dzień później Hlib z Brzozowskim się bawili na całego na lodowisku, gdzie również byłem i zastanawiałem się jak oni mogą być w takich humorach. Także życzę spadku żeby była większa Ekstraliga albo chociaż zabawne kombinacje alpejskie, plus za to, że uciekli w finału w ZG no i za to, że w 2002 spuścili Stal w otchłań, a, że żużlem zainteresowałem się na maksa w 2001 roku to widziałem tylko 1.5 sezonu ekstraligi. Później te ciągłe walki o awans z Ostrowem, ciągłe mecze z GKŻem jeszcze, z Wybrzeżem. Drużyna Mars RTV AGD Gorzów :D No dobra, bo popłynąłem ze wspomnieniami. W każdym razie - będzie ciekawie. Szkoda, że mniej ciekawie na samej górze i że Unia zrobiła dynastię i odjechała wszystkim z takim składem. Pozdrawiam i zachęcam do wypowiadania się innych osób :) 
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom