>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Hokejowe MŚ 2019 - Słowacja

Status
Zamknięty.
alpha 758

alpha

Użytkownik


Jeśli chodzi o USA to jak na razie zostało powołanych 17 graczy:

https://www.tsn.ca/eichel-demko-lead-u-s-worlds-roster-1.1292648
 
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
cytat z dnia April 19, 2019, 11:56 p.m. przez 5xharoldx5


Troszkę poszperałem w necie i dowiedziałem się paru ciekawych rzeczy:



- Connor McDavid nie zagra na mistrzostwach z powodu kontuzji;



- Sidney Crosby również nie zagra, bo po prostu chce sobie odpocząć;



- Nikita Kucherov planuje wziąć udział w mistrzostwach;



- Andrey Vasilevsky możliwe, ze też zagra, ale nie jest to pewne(podobno ma jakąś niegroźną kontuzję);



- Małkin zagra.



 



Brak McDavida to jest osłabienie Kanady, ale z drugiej strony oni mają takie bogactwo świetnych graczy, że to dla nich żaden problem. Pytanie tylko którzy z nich zechcą grac, ale tak czy siak skład Kanady pewnie i tak będzie najmocniejszy.



Niedawno w innym temacie napisałem, że szanse Rosji są przeszacowane i spodziewałem się, że ze składem szału nie będzie(jak w zeszłym roku), ale jakby ich gwiazdy z Tampy zagrały i do tego Capitals odpadli w pierwszej czy drugiej rundzie w NHL dając możliwość dołączenia Ovechkina i Kuznetsova, to Rosjanie mogą być naprawdę godnym rywalem dla Kanady i Szwecji.



Groźni powinni być też Amerykanie. Kane będzie ich kapitanem, więc spodziewam się dość dobrego składu tej reprezentacji, a naprawdę mają z czego stworzyć dobry zespół.



Razem z kolegą @rasijskij, @suomi , sledzimy ruchy reprezentacyjne i postanowilismy przygotowac taki mini przewodnik po poszczegolnych reprezentacjach bioracych udział w mistrzostwach świata, ( składy, ocena, szanse, coś na ten kształt) liczymy tez na pomoc kolegi @rybarz jeżeli chodzi reprezentacje Czech , bo napewno najlepiej z nas wszystkich ja zna i poda wiele cennych wskazówek, co zresztą już zaczyna robić.???????? Jeżelisz masz ochotę to zapraszamy do wspólnego dzieła. Zresztą nie jest to żaden krąg zamkniety , tak jak wyżej zachęcał @suomi, zapraszamy wszystkich do przybliżenia grającym i pasjonatom tego pieknego sportu uczestników mistrzostw świata na Słowacji. 



Co do tego co podałeś tak jest, z rosjan w zasadzie udziału w mistrzostwach odmówił tylko Bobrowski reszta jak jeden mąż chce dla niej zagrać , Małkin, Kuczerow przyjadą niedługo, Wasilewski dostał kilkanaśie dni na odpoczynek bo grał z urazem w PO i musi sie podleczyć., wiec trener Vorobiej bedzie miał kłopot bogactwa na niektórych pozycjach.  Na ten moment sa w obróbce szerokie składy drużyn ale póki co najlepiej prezentują sie ekipy USA i Rosji i  np kurs 9 na USA ma sie nijak do kursu 3,5 na Szwedów, gdzie wiele gwiazd odmówiło przyjazdu na mistrzowtwa w przeciwieństwie do ekipy amerykańskiej, która przywiezie najsilniejszy nie pamietam od ilu lat skład.  Szczególowe omówienie Team USA zostawiam na deser koledze @rasijskij. Podobnie kurs na Rosje był 6 ( spadł już) tez w porównaniu do Szwedów zdecydowanie za wysoki patrzac na roster który ma szanse byc.  Jeżeli pojawią sie juz oficjalne składy to napewno z naszej strony pojawi sie wiele ciekawych informacji, póki co wszystko notujemy, sprawdzamy i staramy sie zebrać w całość. Same mistrzostwa zapowiadaja sie mega ciekawie i bedziemy mogli oglądać wiele gwiazd i z NHL i z Europy w akcji na Słowackich taflach w Bratysławie i Koszycach. 
 
alpha 758

alpha

Użytkownik


Trenerem Team Canada został Vigneault, który w latach 2013-2018 prowadził NY Rangers, a od przyszłego sezonu ma poprowadzić Flyers. Nadal niestety nie ma informacji na temat powołań poza dwójką goalie. Są nimi 22 letni Blackwood z Devils oraz 20 letni Carter Hart z Flyers. Obaj w tym sezonie zadebiutowali w NHL. Hart znany jest jeszcze z występów na zeszłorocznych MŚ U20 gdzie Kanada zdobyła złoto.
 
alpha 758

alpha

Użytkownik
 

Rosja się zbroi .Kovalchuk i Bogdan Kiselevich to kolejni gracze z NHL, którzy zagrają na Słowacji. Nie wiem czy ktoś wyżej pisał, ale z Tampy oprócz Wasilewskiego i Kucherova powołany jest także Sergachyov.



 



 



Jeśli chodzi o Szwecję to na razie wygląda to tak:



Bramkarze: Lundqvist, Markstrom



Obrońcy: OE Larsson, Erik Gustafsson, Robert Hagg, Adam Larsson



Napastnicy: Loui Eriksson, Jesper Bratt, Patrick Hornqvist, Adrian Kempe, Mario Kempe, Marcus Kruger, Oskar Lindblom, Elias Petersson.



 



Zawodnicy, którzy ODRZUCILI zaproszenie:



Alexander Edler, Vancouver Canucks

Jonas Brodin, Minnesota Wild

Rasmus Dahlin, Buffalo Sabres

Niklas Hjalmarsson, Arizona Coyotes

Victor Hedman, Tampa Bay Lightning

Anton Strålman, Tampa Bay Lightning

Oscar Klefbom, Edmonton Oilers



Mika Zibanejad, New York Ranger

Jesper Fast, New York Rangers

Hampus Lindholm , Anaheim Ducks

Rickard Rakell, Anaheim Ducks

Jakob Silfverberg, Anaheim Ducks

Joel Eriksson-Ek, Minnesota Wild

Jacob de la Rose, Detroit Red Wings

Johan Larsson , Buffalo Sabres

Oscar Lindberg, Ottawa Senators

Victor Rask, Minnesota Wild
 
rybarz 8,8K

rybarz

Znawca - Hokej


Hejka ????



Myślę,że w miare możliwości opiszę repre Czech i Słowacji,choć przyznam,że jeśli ktoś czuje się mocny w reprezentacji Słowacji to mogę oddać temat ;-) 



Wczorajszy mecz Słowacji z Czechami nie przyniósł niespodzianki. Czesi wygrali 3-1 i byli zespołem lepszym. Dzisiaj kolejny mecz tych ekip i spodziewam się podobnego scenariusza, a nawet i większej przewagi Czechów. Dlaczego? A no dlatego,że na ławkę trenerską wraca Riha po chwolowej niedyspozycji, a formacje posilą gwiazdy Flayers Voracek i Gudas oraz Pilzeński wyśmienity asystent Jan Kovar. W związku z tym nie zastanawiając się długo myślę,że trzeba pograć zwycięstwo Czech



Słowacja - Czechy @ 1.93 ✅



Pozdrawiam
 
S 32

siwykm

Użytkownik


Skład Kandy już jest podany na oficjalnej stronie IIHF: https://www.hockeycanada.ca/en-ca/team-canada/men/national/2018-19/world-championship/stats/team-rosters?teamid=268



Z gwiazd należy wymienić przede wszystkim Johna Tavaresa z Toronto Maple Leafs, Marka Stona z Vegas Golden Knights oraz bramkarza Matta Murraya z Pittsburgh Penguins.



Warto zwrócić uwagę, że w tym roku drużyna Kanady złożona jest głównie z młodych zawodników i żaden z nich nie ma więcej niż 30 lat!



 
 
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej


 



 







Suomi – mój stosunek do Skandynawów z wielu powodów jest szczególny. Zawsze najbardziej interesuje mnie, jak radzą sobie drużyny z dalekiej północy, a każdy przegląd zaczynam od drużyny Finlandii. Jeszcze parę lat temu moje zainteresowanie hokejem ograniczało się do Igrzysk Olimpijskich i MŚ. Tak naprawdę niewiele z tego wszystkiego rozumiałem. Dla mnie ( na tamten czas ) to była grupa facetów, którzy „zabijają” się o kawałek „gumy”. Mimo wszystko ZAWSZE patrzyłem na Suomi. Dziś – kiedy już jestem świadomym kibicem i fanem hokeja…nic się nie zmieniło. Nadal w pierwszej kolejności  patrzę na Suomi.



Dwa złote medale Mistrzostw Świata ( 1995 i 2011 ) osiem srebrnych ( ostatni 2016 ) i trzy brązowe ( ostatni 2008 ) Zacny jest również dorobek Olimpijski. Chociaż brakuje tutaj tego jednego najcenniejszego kruszcu. Dwa srebra, cztery medale brązowe. Bogata i piękna wizytówka Lwów.



Za chwilę kolejne MŚ i kolejna szansa powiększenia już bogatego dorobku.



Obecnie drużyna jest prowadzona przez bardzo doświadczonego trenera, którym jest Jukka Jalonen. Historia zatoczyła koło ponieważ Jalonen prowadził już kadrę Suomi w latach 2008-2013 ( jako trener główny. Był też drugim trenerem 2007-2008 ) Trenował także drużyny młodzieżowe Finlandii, rodzime ligowe. Jest także znany fanom rosyjskiej KHL, gdzie w latach 2012-2014 prowadził drużynę SKA. Smak złota już poznał zarówno na szczeblu juniorskim, jak i seniorskim.



Kadra Suomi na zbliżające się MŚ prezentuje się następująco:



GK Kevin Lankinen - Rockford IceHogs (USA)

GK Eetu Laurikainen - JYP Jyväskylä (FIN)

GK Jussi Olkinuora - Pelicans Lahti (FIN)

DEF  Henri Jokiharju - Chicago Blackhawks

DEF Oliwer Kaski - Pelicans Lahti (FIN)

DEF Miika Koivisto - HK Dynamo Moscow (RUS)

DEF Mikko Lehtonen - HV71 (SWE)

DEF Otto Leskinen - KalPa Kuopio (FIN)

DEF Petteri Lindbohm - Lausanne HC (SUI)

DEF Tony Sund - Vaasa Sport (FIN)

DEF Juuso Vainio - JYP Jyväskylä (FIN)

FW Marko Anttila - Jokerit Helsinki (FIN)

FW Arttu Ilomäki - Lukko Rauma (FIN)

FW Kaapo Kakko - TPS Turku (FIN)

FW Joel Kiviranta Vaasa Sport (FIN)

FW Kristian Kuusela - Tappara  Tampere (FIN)

FW Juho Lammikko - Florida Panthers (USA)

FW Eetu Luostarinen - KalPa Kuopio (FIN)

FW Sakari Manninen - Jokerit Helsinki (FIN)

FW Joonas Nättinen - Neftehimik Nizhnekamsk (RUS)

FW Niko Ojamäki -Tappara Tampere (FIN)

FW Harri Pesonen - SCL Tigers (SUI)

FW Toni Rajala -  EHC Biel (SUI)

FW Arttu Ruotsalainen - Ilves Tampere (FIN)

FW Jere Sallinen - Örebro HK (SWE)

FW Veli-Matti Savinainen - Kunlun Red Star (CHN)

FW Juhani Tyrväinen - HIFK Helsinki FIN)




Drobne korekty składu. Laurikainen opuścił kadre. Goalie Karpat Vehvilainen w jego miejsce. Poza tym Ohtamaa, Hakanpaa również Karpat oraz Mikkola z San Antonio Rempage ( AHL )



 



Patrząc na powyższy roster,  jako kibic tej drużyny nie mam wesołej miny. Braków jest aż nadto. Fakt, że jest w kim wybierać, bo to kraj gdzie hokej jest sportem narodowym. Gdzie szkolenie od wczesnego juniora przebiega wzorcowo, ale…do cholery….ja nigdy nie jestem w stanie zrozumieć, gdy zawodnik dostaje zaproszenie na taką imprezę, a w odmowie, jako powód pisze „muszę odpocząć”. Mam z tym po prostu problem i nie tylko na przykładzie Finlandii, ale każdej innej kadry także. Zaczynając od bramki nie będzie Rinne, nie przyleci Raanta, Metsola zrezygnował już jakiś czas temu ( tu mnie boli najmocniej ). Z tyłu nie zagra Ristolainen Maata. W formacjach ofensywnych Barkov, Granlund, Kapanen, Kotkaniemi, Koivu, Armia, Laine ( chociaż tutaj mam wątpliwości, czy byłaby to w chwili obecnej wartość dodatnia. Jako kibic Jets widzę, że wiele złego zdarzyło się w tym sezonie, a Patrik zamiast się rozwijać, zrobił duży krok w tył sportowo i mentalnie. W mojej ocenie winny takiemu stanowi rzeczy jest Maurice, ale nie chcę się tutaj rozwijać po raz kolejny, bo to nie miejsce i czas ). Powody tych absencji są różne: „nie chcę” , „nie mogę” , „mam uraz”. Jak inaczej mogłaby wyglądać ta kadra, gdyby pojawili się atakujący pierwszej formacji Ufy. Staram się pomijać graczy, którzy gdzieś tam są jeszcze w grze. Zostawiając tych, których nie ma, przechodzę do tych co są. Olkinoura – fajny goalie, który rozegrał krótkie, ale bardzo mocne PO w barwach Pelikanów. To może być/powinien być wybór numer jeden jeśli o bramkę chodzi. Lehtonen i Koivisto mają zapewnić spokój z tyłu. Ta para to naprawdę duża wartość dla formacji defensywnej. Jest też Kaski na którego bardzo liczę ( fajny przegląd pola ). Przed nimi krążki rozdzielać będzie prawdopodobnie 21 letni Ruotsalainen. Duży progres widać u tego zawodnika i wróżę mu piękną przyszłość. In plus na pewno Rajala, Ojamaki, Nattinen, Manninen, Kakko, Kuusela. Niewykluczone kolejne posiłki dla Suomi, bo nastąpił koniec Liigi i tutaj jest paru wartościowych graczy ( centrzy - Paajanen, Lasu, Kupari, Leino, skrzydłowi – Nenonen, Leskinen, Heponiemi, obrońcy – Ohtamaa, Laatikainen ) , a że zajechanych sezonem, to druga sprawa.



Mimo bladego zaciągu z NHL z tej mąki może być chleb. Finowie poniżej pewnego poziomu nigdy nie schodzą. Mam wrażenie, że na tym turnieju może odpalić Pesonen. Wyjście z grupy obowiązek i pierwszy cel. Ile będzie kolejnych kroków ? Nie wiem. W moim prywatnym topie jeśli chodzi o kandydatów do medalu Suomi balansują w granicach 5-6 miejsca. Spodziewam się najlepszej 8, a nie wykluczam również 4 ( chociaż to taka trochę życzeniowa prognoza ). W każdym razie to są MŚ. Będzie dużo walki, połamanych kijów, bodiczków…i mam nadzieje, że Suomi trochę odejdą od tego archaicznego, defensywnego hokeja, a zaczną grać więcej kombinacji, szerzej ( wschód/zachód) i z polotem.



 



 



 







 



Trzy Korony – trochę w przenośni. Jedenastokrotni mistrzowie świata ! Dwa ostatnie turnieje padły ich łupem ( dwie korony ) czy teraz będzie ta trzecia ? Co nie miara srebrnych i brązowych medali. Dwukrotni mistrzowie olimpijscy.



Treneiro ( jak mawia mój Przyjaciel ) - Rikard Grönborg. Legenda. Z juniorską i seniorską kadrą Szwecji facet zdobył tyle medali, że brakuje palców u rąk . Wielkie doświadczenie, charyzma i nos do hokeja. A co najfajniejsze oznak wypalenia kompletnie brak. Mocno atut drużyny Trzech Koron jest właśnie na ławce. Zasłużone miejsce w galerii sław Szwedzkiego hokeja.



Tutaj ogólnie mamy trochę odwrotną sytuację niż ta, która jest w drużynie Suomi. Zaciąg NHLowski bardzo mocny. Brakuje kilku nazwisk, ale chłopaki grają ! ( szkoda ). Mimo wszystko kadra prezentuje się bardzo dobrze.



Henrik Lundqvist (New York Rangers, NHL), 



Jacob Markström (Vancouver, NHL), 



Jhonas Enroth (Örebro).



Adam Larsson (Edmonton, NHL), 



Oliver Ekman-Larsson (Arizona, NHL), 



Erik Gustafsson (Chicago, NHL), 



Robert Hägg (Philadelphia, NHL), 



Marcus Pettersson (Pittsburgh, NHL), 



Philip Holm (N. Novgorod, KHL), 



Viktor Svedberg (Astana, KHL), 



Lukas Bengtsson(Linköping).



Loui Eriksson, Elias Pettersson (obaj Vancouver, NHL), 



Elias Lindholm (Calgary, NHL), 



Patric Hörnqvist (Pittsburgh, NHL), 



Adrian Kempe (Los Angeles, NHL), 



Mario Kempe (Arizona,. NHL), 



Marcus Krüger (Chicago, NHL), 



Oscar Lindblom (Philadelphia), 



Jesper Bratt (New Jersey, NHL), 



Dennis Rasmussen (Magnitogorsk, KHL), 



Anton Lander (Kazaň, KHL), 



Joakim Nygard (Färjestad), 



Anton Wedin (Timra).



Fajnie jest mieć kłopot bogactwa. Obserwuję w jakich formacjach trenują i zgrywają się zawodnicy i jeśli to zadziała, to może być więcej niż dobrze. Dużym plusem jest fakt, że część tych zawodników już jakiś czas temu skończyła sezony ligowe i taki Nygard na przykład aż kipi energią. Lander jest również bardzo dobrze przygotowany. Poza tym to klasowy gracz i czasem mam wrażenie, że ma więcej niż „tylko” parkę oczu. Rasmussen po dobrym sezonie w Magnitce już trzy razy zdążył wypocząć i dwa razy zatęsknić za hokejem. Powinien dać dużą jakość drużynie. Lindolm miał być jednym z ojców sukcesu Calgary, może poprowadzi Szwecję do…medalu (?). Będzie brakowało tej drużynie Landeskoga ( wciąż gra sezon ) mojego ulubionego Arvidssona, Zibanejada, ale analizując skład jest on co najmniej na 4+



Cofając się do tylnych formacji – wydaje mi się, że o ich sile będą stanowili Ekman-Larsson, Hagg, Pettersson. Nie zatuszuje się braku Hedmana, Dahlina, Ekholma…..ale naprawdę jest kim bronić. Na kogokolwiek nie postawi coach w bramce, to goalie będzie miał względny spokój. Osobiście bym chciał, żeby bramkarzem numer jeden był Markstrom, ale nie ujmuję tym samym umiejętności dwóm pozostałym bramkarzom.



Szwedzi nie będą mieli problemu z wyjściem z grupy. Z jej wygraniem już tak. Turniej jest długi i wyczerpujący. Rozstawienie jest ważne, ale nie kluczowe. Poza tym mam wrażenie, że takiej ekipie może być TROCHĘ wszystko jedno z którego miejsca awansują. Idąc tym tropem z jednej strony zachowają nieco więcej sił, ale takie podejście może też okazać się strzałem w stopę. Prognozy są bardzo dobre. Myślę, że Szwecja to będzie półfinalista tych Mistrzostw Świata. Trudno powiedzieć, czy coś więcej. Możliwości są ogromne, ale konkurencja również bardzo mocna.



 



 



 







 



Duńskie Lwy, to drużyna, które duże sukcesy ma przed sobą ( być może ) . Danmarks Union IH liczy 73 lata. Duńczycy przeszło 50 lat grali poza Elitą. Do tej dołączyli w 2003 roku i grają w niej do dziś. Na ten moment nie odnotowano sukcesów na MŚ, czy Igrzyskach Olimpijskich. Jeśli o to drugie chodzi – Duńczycy nigdy się na Igrzyska nie zakwalifikowali.



Obecnie drużynę trenuje pochodzący z Aalborg  Heinz Ehlers. Trener, który był czynnym zawodnikiem do 2002 roku ( Leskands, AIK, Biel, Berlin Capitals ). Jako trener prowadził drużyny z National League i jej zaplecza.



Repra na MŚ 2019 prezentuje się następująco:




GK



Sebastian Dahm



28-02-87



182



80



L



Iserlohn Roosters (GER)



GK



Patrick Galbraith



11-03-86



183



81



L



SønderjyskE



GK



Simon Nielsen



27-10-86



188



81



L



Herning Blue Fox



re



Phillip Bruggisser



07-08-91



183



85



R



Krefeld Penguine (GER)



re



Matias Lassen



15-03-96



182



82



L



Malmo Red Hawks (SWE)



re



Oliver Larsen



25-02-98



190



94



R



IK Pantern (SWE)



re



Stefan Lassen



01-11-95



190



90



L



Almtuna IS (SWE)



re



Nicholas B. Jensen



08-04-89



189



102



L



Pingwiny Fischtown (GER)



re



Oliver Lauridsen



24-03-89



197



108



L



Jokerit Helsinki (FIN)



re



Markus Lauridsen



28-02-91



187



93



L



HV71 (SWE)



re



Jesper Jensen Aabo



30-07-91



183



82



L



Jokerit Helsinki (FIN)



fa



Morten Madsen



16-01-87



189



95



L



Timrå (SWE)



fa



Nicolai Meyer



21-07-93



183



82



L



Södertalje (SWE)



fa



Nick Olesen



14-11-95



185



84



L



IK Pantern (SWE)



fa



Nicklas Jensen



06-03-93



191



98



L



Jokerit Helsinki (FIN)



fa



Mikkel Bødker



16-12-89



185



95



L



Ottawa Senators (CAN)



fa



Peter Regin



16-04-86



187



90



L



Jokerit Helsinki (FIN)



fa



Joachim Blichfeld



17-07-98



187



85



R



Portland Winterhawks (USA)



fa



Mathias Bau



03-07-93



200



108



L



Hershey Bears (USA)



fa



Frederik Storm



20-02-89



180



86



L



Malmö Redhawks (SWE)



fa



Mathias Od



16-12-97



186



85



R



AIK (SWE)



fa



Morten Poulsen



09-09-88



186



95



L



Herning Blue Fox



fa



Jonas Røndbjerg



31-03-99



188



88



L



Växjö Lakers (SWE)



fa



Jesper Jensen



05-02-87



183



80



L



Skellefteå (SWE)



fa



Julian Jakobsen



11-04-87



184



87



L



Piraci Aalborg



 



Dwóch doświadczonych bramkarzy będzie musiało sobie poradzić pod nieobecność leczącego uraz bramkarza Maple Leafs – Andersena.  W tej sytuacji Galbraith wydaję się naturalnym wyborem. Dobry sezon dla finalisty Metal Ligen z drużyną Sonderyjske. Na pewno należy wyróżnić Niclasa Jensena, który w zakończonym sezonie zagrał dla Jokeritu na przeszło 40 punktów. Drugi z Jensenów – Jesper też łapał minuty w fińskim jedynaku z KHL. Doświadczonym i ogranym obrońcą jest Markus Lauridsen ( obecnie HV ). Niespodzianką in minus jest słaby sezon Petera Regina, bo to facet, który regularnie punktował na poziomie 40-50 punktów. Jednym z mocniejszych punktów będzie Frederik Storm – grający od ładnych kilku ładnych sezonów w Malmo. Gość jest niezwykle regularny 24 punkty, 32, 29, 30. Bardzo dobry sezon w barwach Alborga zagrał Julian Jakobsen. Zresztą każdy z trzech zagranych sezonów dla Duńskiej drużyny był bardzo dobry ( powyżej 45 punktów ). Szeroki skład Duńczyków ma zostać uzupełniony o Larsa Ellera z Capitals co na pewno byłoby dużym wzmocnieniem. Już jest Bodker i na pewno w obu przypadkach można mówić o gwiazdach tej drużyny. Jeśli jeszcze wykuruje się Ehlers i Bjorkstrand – to Duńczycy mogą coś zamieszać w tabeli i odebrać pare punktów rywalom.



Mój prognostyk –  walka o pozycje 5-6 w grupie A
 
Otrzymane punkty reputacji: +44
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej


Kilku z nas przygotowało informacje o wybranych druzynach biorących udział w mistrzostwach świata, niech bedzie to taki przewodnich po tych drużynach i pomocna wskazówka dla typujących.



 



Austria



 




 



Bramkarze (3): Lukas Herzog (RB Salzburg / 6 caps), David Kickert (Linz / 53), Bernhard Starkbaum (Vienna Capitals / 107).



Obrońcy: Dominique Heinrich (Salzburg / 67 zawodników / 13 bramek), Daniel Jakubitzka (Salzburg / 10/0), Philipp Lindner (Innsbruck / 20/0), Alexander Pallestrang (Salzburg / 48/4), Patrick Peter ( Vienna Capitals / 36/0), Markus Schlacher (VSV / 74/3), Martin Schumnig (KAC / 104/2), Steven Strong (KAC / 30/6), Clemens Unterweger (KAC / 37/3), Raphael Wolf (Dornbirn / 4/0)



 Napastnicy: Florian Baltram (Salzburg / 12/1), Benjamin Baumgartner (Davos / SUI / 6/0), Alexander Cijan (Salzburg / 30/6), Manuel Ganahl (Lukko / FIN / 84/14), Lukas Haudum (Pantern / SWE / 51/10), Raphael Herburger (Salzburg / 78/12), Fabio Hofer (Ambri-Piotta / SUI / 49/8), Thomas Hundertpfund (KAC / 104/17), Konstantin Komarek (Malmö / SWE / 56/13), Patrick Obrist (Kloten / SUI / 29/1), Michael Raffl (Philadelphia Flyers / NHL / 72/19), Thomas Raffl (Salzburg / 88/30), Alexander Rauchenwald (Salzburg / 37/2 ), Peter Schneider (Vienna Capitals / 17/5), Martin Ulmer (Olten / SUI / 42/3), Dominic Zwerger (Ambri-Piotta / SUI / 23/9)



Osiągnięcia:



O znaczących osiągnięciach reprezentcji Austrii trudno cokolwiek napisać bo te notowanie sa w okresie międzywojennym i powojennym.( dwa brązowe medale) Obecna kadra w 2016 awanswała do elity jednak gra tam bardziej o utrzymanie niż jakieś wyższe cele, wcześniej balansowała miedzy elitą a dywizją IA.



Gwiazdy reprezentacji i nieobecni:



Wielkimi nieobecnymi tej ekipy są Tomas Vanek( Red Wings) i Michael Grabner( Coyotes), którzy odmówili przyjazdu na Mistrzostwa. Pojawi się za to zawodnik Philadelphi Flyers Michael Raffl, który będzie największą gwiazdą tej reprezentacji, w bramce wystapi doświadczony Bernard Starkbaum obrona będzie oparta na graczach mistrza Ebel Klagenfurtu w której mogę wyróżnić parę Unterweger-Schuming, ale będą tez doświadczeni Heinrich i Peter. W ataku prócz Michaela Raffla zobaczymy jego brata Thomasa, doświadczonych Konstantina Komarka , Dominika Zwegera, Fabio Hofera, Thomasa Hundertpfunda, Michaela Ganahla. Prócz tych w/w doswiaczonych graczy trzeba zwrócić na młodych Baumgartnera i Baltrama, którzy dobrze rokują i pukają coraz śmielej do bram reprezentacji.



Trener:



Szwajcarki tener reprezentacji Austrii, Roger Bader w 2017 roku wprowadził tą ekipe  do elity a w 2018 zdołał ją urtzymać w gronie najlepszych, początki jego kariery trenerskiej datuja się na okres 1999-2001, pracował głównie z zesołami ze Szwajcarii



Szanse:



Siłą Austrii jest zgrany kolektyw bo jak widać kadra opiera się na znanych i doświadczonych nazwiskach a młodzi zawodnicy sa wprowadzani do reprezentacji stopniowo. Awans do ćwierćfinału tej druzynie nie grozi , natomiast mysle ze najwazniejsza sprawa będzie utrzymanie się w elicie i to powinni sobie zapewnić bo wg mnie sa silniejsi od ekipy włoskiej i na porównywalnym poziomie co reprezentacja Norwegii.



Prognoza : miejsce 6-7 w grupie B



 



NORWEGIA



  




 



Skład:



Bramkarze: Henrik Haukeland (TPS, FIN) , Henrik Holm (Stavanger)



Obrońcy: Alexander Bonsaksen (KooKoo (FIN), Christian Bull (Storhamar), Stefan Espeland (Vålerenga), Jonas Holøs (Fribourg (SUI), Johannes Johannesen (Düsseldorfer EG (GER), Christian Kåsastul(Frisk Asker), Erlend Lesund (Rögle BK (SWE), Dennis Sveum (Stavanger)



Napastnicy: Kristian Forsberg (Stavanger), Michael Haga, (Mora IK (SWE), Jørgen Karterud (Karlskrona (SWE), Tommy Kristiansen (Sparta Sarpsborg), Tobias Lindström (Vålerenga), Andreas Martinsen (Chicago Blackhawks (NHL), Jacob Lundell Noer (Lillehammer), Mathis Olimb  (Skellefteå (SWE), Thomas Valkvæ Olsen (  Leksand (SWE), Alexander Reichenberg (Färjestad BK (SWE), Niklas Roest           (Sparta Sarpsborg), Martin Røymark (Vålerenga), Andreas Stene (Vålerenga), Mathias Trettenes (Krefeld Pinguine (GER))



Osiągnięcia:



Reprezentacja Norwegii nigdy jeszcze nie zdobyła medalu w mistrzostwach świata. Rok temu na MS Norwegia zajęła tylko miejsce wyższe od Korei zdobywając 6 punktów,( 3 pkt za zwycestwo z Koreą , 2 pkt z Niemcami i jeden z Łotwą) w meczach z mocnym druzynami byli tłem odstając wyraźnie. Najwyższe miejsce jakie udało im się zdobyć to ćwierćfinał w 2011.



Gwiazdy reprezentacji i nieobecni:



W tym roku trener nie będzie mógł skorzystać z usług Matsa Zuccarello, który postanowił nie brać udziału w MŚ bez względu na to jak daleko zajdą Dallas Stars, ze względów rodzinnych z udziału rezygnował bramkarz nr 1 Lars Haugen, kontuzjowany jest Andre Olimb( Dusseldorf), Na pewno w pierwszych trzech meczach zabraknie jednego z najbardziej rozpoznawalnych norweskich graczy Patrika Thoresena, który również zmaga się z kontuzją ale będzie dla niego miejsce w druzynie. To tyle jeżeli chodzi o poważniejsze nieobecności. Trener Thoresen będzie miał do dyspozycji Anderasa Martinsena( Chicago Blackhawks) , starszego z braci Olimbów , Matiasa gracza szwedzkiej Skeleftea, Martina Roymarka z Valerengi,  zobaczymy tez doświadczonych  obroncow Jonasa Holosa z Frieburga i Aleksandra Bonsakena defensora fińskiego Kookoo). Kadra złozona jest w połowie z graczy czołowych klubów ligi norweskiej a drugie połowie z graczy występujących głównie w skandynawii i w niemczech.



Trener:



Trenerem zespołu od ponad trzech lat jest Petter Thoresen, jako szkoleniowiec zdobył kilkanascie tytułów mistrzowskich z drużynami Storhamar, Valerengi i Stavanger( z tą ekipą najwięcej). Od 1 czerwca jest trenerem reprezentacji Norwegii i  jak widać Norwegowie skutecznie utrzymują się w elicie. Jest ojcem hokeistów Patrika Thoresena i Steffena Thoresena/



Szanse:



Obecny skład reprezentacji Norwegii nie gwarantuje występu w ćwierćfinale, jest kilku ważnych nieobecnych graczy, niepewny jest wystep drugiej gwiazdy Patrika Thoresena, mimo ze wchodzi w etap rehabilitacji to trzeba się liczyc z tym, ze niezdazy się wykurować. Myslę ze ekpia Norweska okaże się silniejsza od reprezentacji Włoch i będzie walczyć z Austrią o wyższą lokate niż przedostatnia.



Prognoza miejsca 6-7 w grupie B



 



ŁOTWA







 



Skład:



 



Bramkarze: Kristers Gudļevskis (Rīgas "Dinamo"), Gustavs Dāvis Grigals ("Alaska-Fairbanks", NCAA), Jānis Auziņš ("Prizma").

Obrońcy: Uvis Balinskis, Kristaps Sotnieks, Kristaps Zīle (wszyscy "Dinamo Ryga"), , Oskars Cibuļskis ("Hradec Kralove",), Ralfs Freibergs ("Zlin"), Artūrs Kulda ("Severstal Cherepowiec), Jānis Jaks ("American International", NCAA), Edgars Siksna ("Karaganda"), Guntis Galviņš ("HC Triņec").




Napastnicy: Gints Meija, Oskars Batņa, Mārtiņš Dzierkals, Emīls Ģēģeris, Laurins Darzins (wszyscy "Dinamo Ryga"), Rodrigo Ābols ("Orebro"), Miks Indrašis ("Dynamo Moskwa), Rihards Marenis, ("Modo"), Rihards Bukarts ("Wild Wings", ), Roberts Bukarts ("Sparta", ), Ronalds Ķēniņš ("Lausanne",), Toms Andersons ("Langenthal"), , Teodors Bļugers ("Penguins"), Rūdolfs Balcers ("Senators",), Kaspars Daugavins( Spartak Moskwa)



 



Osiągnięcia:



 Reprezentacja Łowy od ponad 20 lat występuje w światowej elicie i na pewno jest to fakt godny uwagi. Najwiekszy sukces to rok 2009 i pod zajeciu czwartego miejsce w grupie i odpadnieciu w ćwiartce przyznane miejsce siódme i jest to jak dotychczas najwyższe miejsce osiągnięte w hokejowym championacie. W 2017 Łotysze przegrali bezpośredni pojedynek o awans do ćwiartki z Niemcami, zajmujac piate miejsce w grupie. Rok temu byli jedną z rewelacji mistrzostw i awansowali do grona najlepszych ośmiu druzyn a w ćwierćfinale po bardzo dobrym meczu przegrali z przyszłym mistrzem Szwecją wcześniej w grupie remisując z USA i Kanada.



 



Gwiazdy reprezentacji, kluczowi gracze i nieobecni:



  W porównaniu z rokiem poprzednim, trzon zespołu nie zmienił się, jedną istotna zmiana jest główna obsada bramki. na tej pozycji zagra golie Dynama Ryga Gudlevskis, W obronie zobaczymy doświadczonych Balinskisa, Sotkiensa, Kulde, Galvinsa, Cibulskisam, nową twarza w obronie jest 23 letni Janis Jaks wystepujacy w lidze NCAA, który swietnie sobie rodzi. W ataku również dobrze znane twarze Indrasis, Daugavins ( rok temu go zabrakło) Keniens, Dzernis, Abols, bracia Bukards, oraz posiłki z NHL w osobach Balcersa i robiącego dobre wrazenie w Pittsburgh Penguins Teodors Bluegers. Nową twarza w ataku może być Toms Andersons , który coraz lepiej sobie radzi na lodowiskach Szwajcarii. Z nieobecnych w tym roku zabraknie zawodnika Buffalo Sabres Zemgusa Girgensonsa. Siłą tej reprezentacji jest gra zespołowa i wzajejemne zrozumienie gdyż wielu z tych faceów często gra ze sobą



Trener:



Druzyne Łotwy poprowadzi znany wszystkim trener klubowy Avangarda Omsk Kanadyjczyk Bob Hartley. Który już trzeci rok z rzedu prowadzi tę drużynę. W roku poprzednim po kilku chudszych turniejach było już widać efekty jego pracy co zaowocowało bardzo dobrą grą i miejscem w ćwierćfinale. Kanadyjczyk ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie trenerskie do jego głównych sukcesów należy zdobycie pucharu Stanleya z ekipą Colorado Avalanche, mistrzostwo Szwajcarii z ZSC Lions oraz finał KHL z Avangardem Omsk.



Szanse:



Trzeba przyznać ze drużyna Łotwy jest w tym roku mocniejsza a jej kluczowi gracze stali się jeszcze bardziej doświadczeni to ze graja ze sobą w reprezentacji i klubie te nie jest bez znaczenia. Grupa B w której występują jak na moje oko jest mocniejsza od grupy A i na pewno Łotysze napsują krwi najlepszym i włączą a się do walki o awans do ćwiarki. Zaryzykowałbym stwiedzenie ze gdyby grali oni w grupie A to o awans byłoby łatwiej i kto wie czy by się nie znaleźli w drabince turniejowej. Ekipa prowadzona przez Boba Hartleya może być czarnym koniem mistrzostw.



Prognoza: miejsce 4-5 w grupie B



 



SZWAJCARIA



 




 



 



Skład:



 



Bramkarze :  Reto Berra (HC Fribourg-Gottéron), Leonardo Genoni (SC Bern), Robert Mayer (Genève-Servette HC). 



Obrońcy :  Raphael Diaz (EV Zug), Michael Fora (HC Ambrì-Piotta), Lukas Frick (Lausanne HC), Joël Genazzi (Lausanne HC), Andrea Glauser (SCL Tigers), Roman Josi (Nashville Predators, NHL) , Samuel Kreis (Biel-Bienne EHC), Romain Loeffel (HC Lugano), Janis Moser (Biel-Bienne EHC), Yannick Weber (Nashville Predators, NHL). 



Napastnicy:  Andres Ambühl (HC Davos), Alessio Bertaggia (HC Lugano), Christoph Bertschy (Lozanna HC), Kevin Fiala (Minnesota Wild, NHL), Gaëtan Haas (SC Berne), Nico Hischier (New Jersey Devils, NHL), Grégory Hofmann ( HC Lugano), Denis Hollenstein (ZSC Lions), Philipp Kurashev (Quebec Remparts, LHJMQ), Lino Martschini (EV Zug), Simon Moser (SC Bern), Marco Muller (HC Ambri-Piotta), Vincent Praplan (Springfield Thunderbirds, AHL ), Damien Riat (Biel-Bienne EHC), Noah Rod (Genève-Servette HC), Tristan Scherwey (SC Bern).




 



Osiągnięcia:



Sukcesy Szwajcarów datowane sa na okres powojenny, wiec nie ma sensu o tym wspominać, ostatnie największe sukcesy to rok 2013 gdzie po wygranej grupie Szwajcarom udało dojść się az do finału a tam przegrali z gospodarzami turnieju Szwecją 1-5. Podobny sukces odnotowali rok temu na MŚ w Danii gdzie byli czarnym koniem rozgrywek i po bardzo dobrej grze dotarli również do finału eliminując po drodze m.innymi Kanadę. W finale po bardzo zaciętym meczu w którym dwukrotnie obejmowali prowadzenie ulegle Szwedom po rzutach karnych.



 



Gwiazdy reprezentacji, kluczowi gracze i nieobecni:



  Od ostatniego mundialu reprezentacja Szwajcarii az tak bardzo się nie zmieniła: Do gwiazd które z pewnoscią będą napedzac tą drużynę należą gracze z klubów za oceanem. Kevin Fiala zawodnik Minnesota Wild, Nico Hischier z New Jersey Devils obaj bardzo wszechstronni, szybcy z dobrą techniką i strzałem, do tej dwójki trzeba tez dodac ich rówieśnika Vincenta Praplana do którego prawa ma Florida Panthers a który zaliczył dobry sezon na taflach AHL. Kolejnymi których obowiazkowa trzeba wyróznic to obrońcy Nashville Predators, Roman Josi i Yannik Webber, obaj to świetni defensorzy i utworzą razem pierwszą pare obrońców. Josi potrafi huknać z niebieskiej ale tez wjechać z krazkiem do bramki, Webber natomiast to taki gracz zadaniowy. A wspomnieni wyżej gracze będę tworzyć pierwsza formacje Szwajcarów, jeżeli mowa o obrońcach to trzeba tez wymienić Rafaela Diaza, który większość czasu spędził na tafla NHL, ja szczególnie go pamiętam z dobrej gry w Montreal Canadiens. Ale zespół Szwajcarii to nie tylko gracze z NHL, liga szwajcarska jest coraz silniejsza a pierwsze skrzypce graja w niej jej reprezentancji  którzy nie ustepuja umiejętnościami grającym tak Kanadyjczykom, Finom czy Szwedom. Szczególnie wyróżnił bym tut MPV obecnych finałów, bramkarza  S.C. Bern Leonardo Genoniego, który był niejednokrotnie zaporą nie do przejścia w tegorocznych finałach, jest to gracz który w zeszłym roku poprowadził Szwajcarie do finału. Kolejnymi graczmi na których trzeba zwrócić uwagę to Gregory Hoffman (Lugano) , najlepszy strzelec ligi. Trio mistrza S.C. Bern Haas-Scherway-S.Moser , najlepiej punkktujacy i strzelający PO gracz ZUG, Lino Martschini. Zawodnikiem na którego trzeba zwócić uwagę jest kolejny szwajcarki talent 19 letni Phillip Kurashew, grający od kilka lat w kanadzie na pozycji centra i jest będzie tutaj wystawiany w trzeciej formacji. Szwajcarzy przywiozą na mistrzostwa wszystko co maja najlepsze ale będzie jeszcze jedno miejsce wolne. Bardzo oczekiwany jest przyjazd Timo Meiera, ale tutaj wszystko zależy od grających w PO Sharks, niestety nie będzie można skorzystać z usług Nino Niederreitera , którego Hurricanes awansowali do finału konferencji wschodniej. Szkoda bo to bardzo kreatywny i dysponujący mocnym strzałem gracz.



Trener:



Druzyne prowadzi Patrick Fischer( rok urodzenia 1975) , którego karierę trenerska datuje się na początek roku 2010, był asystentem kanadyjskich trenerów i zdobył z druzyna srebrny medal w 2013. W grudniu 2015 roku został mianowany głównym trenerem reprezentacji Szwajcarii. Prowadzi zespół na styl kanadyjski czego sam nie ukrywa.



Szanse:



Szwajcaria to druzyna , którą stać na sprawienie ogromnej niespodzianki, ale po ubiegłorocznym sukcesie czy awans to czwórki lub dalej może być uznany za niespodzianke?. Szwajcarzy maja ochote powtórzyć ubiegłoroczny wynik. W tej druzynie jest chemia, odpowiednie przygotowanie motoryczne , technika i do tego odpowiedni gracze. Ogladajac ich mecze przedsezonowe widać bardzo dobrą szybką grę. Mysle ze mimo wyrównanej grupy nie będą mieli problemów z awansem do ćwierćfinału. Maja w grupie Szwecje, Rosje, Czechy i mysle ze stać ich na podjecie walki a tą trójką. Mimo że ich docelową imprezą są przyszłoroczne mistrzostwa które mają u siebie to oni już tu chcą zrobić krok naprzód.



Prognoza: 3-4 miejsce  w grupie B, ćwierćfinał, dalej nawet półfinał w zależności na kogo trafią



 



ROSJA



      




Skład:



Bramkarze: Andrej Wasilewski ( Tampa Bay Lightning), Aleksander Georgijew ( New York Rangers), Ilja Sorokin ( CSKA Moskwa)



Obrońcy: Dmitrij Orłow ( Washington Capitals), Nikita Zajcew( Toronto Maple Leafs), Bogdan Kisielewicz(Florida Panthers) Michaił Sergaczjow( Tampa Bay Lightning), Ilja Ljubuszkin( Philadelphia Flyers) Nikita Nesterow, Artjem Błażijewski( obaj CSKA), Artjom Zub, Dinar Kafizulin( obaj SKA), Aleksander Elesin( Lokomotiv Jarosław), Yegor Jakowlew( New Jersey Devils), Artjo Sjergjejew( Saławat Julajew Ufa)



Napastncy: Ewgienij Małkin( Pittsburgh Penguins), Ilja Kovalczuk( Los Angeles Kings) Nikita Kuczerow(Tampa Bay Lightning) Aleksander Owieczkin, Jewgienij Kuznietzow( obaj Washington Capitals), Nikita Gusjew( Vegas Golden Knight), Ewgjenij Dadonow(Florida Panthers), Michaił Grigorenko,Kirył Kaprizow, Sjergjej Andronow, IvanTelegin( wszyscy CSKA Moskwa), Aleksander Barabanow, Siergiej Płotnikow( obaj SKA Saint Petersburg), Artjom Anisimow( Chicago Blackhawks), Władimir Tkaczew, Aleksander Kadejkin( obaj Saławat Julayew Ufa), Anatolij Golyszew( Avtomobilist Ekaterinburg)



Osiągnięcia:



Reprezentacja Rosji to jedna z najbardziej utytułowanych ekip hokejowych , łącznie z byłym ZSRR zdobyli najwięcej złotych medali. Ostatni tytuł mistrzowski osiągnęli w 2014 na MŚ na Białorusi gdzie w finale pokonali Finlandie 5-2. W czwórce półfinalistów nie było wówczas ani USA ani Kanady, które odpadły na etapie ćwierćfinałów. Na ostatnich mistrzostwach w Danii, odpadli w ćwierćfinale z Kanadą po bardzo wyrównawnym meczu. Zespoł wówczas posiadał zaciąg złożony tylko kilku graczy z NHL.



Gwiazdy reprezentacji, kluczowi gracze i nieobecni:



Kłopot bogactwa jakiego nie było chyba nigdy, nawet jak sam sięgam pamięcią to nie kojarzę takiej sytuacji że wszystkie największe gwiazdy rosyjskiego hokeja były do dyspozycji trenera kadry i w dodatku wyraziły chęć gry, dla ścisłości odmówił tylko Siergiej Bobrowski , druga sprawa , że nikt nie brał pod uwagę odpadniecia tak szybko Lightning i Capitals. O sile zespołu Rosji mieli stanowić gracze CSKA i SKA plus kilku z trio Ufa, Omsk, Loko uzupełnieni kilkunastoma graczami z NHL  Tymczasem roster ekipy rosyjskiej prezentuje się wyjątkowo okazale. Jest Nikita Kuczerow, najlepiej punktujacy ligi NHL, lider Tampa Bay. Jest najlepszy strzelec Aleks Ovieczkin, charyzmatyczny gracz, który w tym sezonie strzelił ponad 50 bramek dla Capitals, są świetni środkowi Kuzniecow i Małkin. Mamy najlepszego bramkarza regular sezon Andreja Wasilewskiego zdobywca Vezina Thorpy,  będzie Kovalczuk i Dadonow, nie można zapomnieć o gwiazdach ligi rosyjskiej Grigorence, Kaprizowie i Gusjewie , którzy świetnie punktowali i byli czołowymi postaciami w klubach,  trzeba kilka słów napisać też o MPV finałów Gagarina Ilii Sorokinie, gdyż jest to golie z wyjątkowym talentem i powinien otrzymać szanse występu na tych mistrzostwach. W zasadzie trzeba by było wskazać prawie cały rosyjski skład bo każdy graczy pełni kluczowe role w swoim zespole i są to kluczowe postaci w lidze na swoich pozycjach w ligach NHL i KHL. Za oceanem zostali właściwie tylko Radulow, Tarasenko, Panarin i Bobrowski ale do czasu rozpoczęcia MŚ któryś z dwojki Radulow/Tarasenko , będzie do dyspozycji wiec kompozycja jeszcze bardziej się wzbogaci, tylko czy to już nie za duzy gwiazdozbiór?. Osobiscie widziałbym jeszcze tutaj Aleksandra Radulowa, ten facet to motor napedowy każdej druzyny, zostawia serce i pluca na ludzie, poza tym to wybitny hokeista. Ten bogaty roster trzeba teraz ułozyc w odpowiednie formacje i zacząć zgrywać. Trener Vorobjow rotuje składem i próbuje najlepszych ustawien ataku i obrony a miał do tego ostatni Euro-Turs, gdzie miał już do dyspozycji wszystkich graczy. Solidnie wygląda formacja Ovieczkin-Kuzniecow-Kaprizow do tego w obronie Orłow i Zajcew, czyli jak widać klubowa trója Capitals plus zdolny Kaprizow i Zajcew z Maple Lefs, widać chemie w tej piatce i mysle ze tak zostanie. Z Małkinem i Kuczerowem będzie w ataku najprowdopodobniej Gusjew , formacja bardzo grożna ale tez trzeba uważć na kary. kolejny atak to Dadonow-Ansimow – Grigorenko,. Wiec jak spojrzeć choćby na te zestawienia to widać moc i mnóstwo talentu. Jednak trzeba tą wielkość udowdnić na lodzie.



Trener:



Ilja Worobjow, jest obecnym trenerem reprezentacji. Poczatki jego trenerskiej kariery datowane sa na lata 2011-2012. Jako sukcesy trzeba wymienić dwa mistrzostwa KHL z Magnitką . W 2014 jako asystent a w 2016 jako główny trener i finał zachodu w 2019 z SKA/ Od 2016 pracował tez jako asystent trenera kadry Rosji Olga Znaroksa, zdobywając dwa trzecie miesca w MŚ i złoto olimpijskie w 2018/ Po tym roku samodzielnie objął zespół/ Są tacy co zarzucają mu brak charyzmy i twardej reki ale jego zwolennicy mówią o nim ze jest to taki trener kolega , który świetnie potrafi się dogadać z zawodnikami. Zobaczymy w jakiej wersji zobaczymy do na Słowacji



Szanse:



Wielu facetów w tym zespole ma cos do udowodnienia , fanom,  klubowym trenerom, kolegom z zespołów a przede wszystkim sobie., nieudane PO dla zawodników Bolts i Capitals az nadto zostawiło ślad i ogromny niedosyt dla liderów reprezentacji Rosji,Bo i gracze wymienionych klubów ale i Małkin z Pens trzeba jasno powiedzieć przeżyli rozczarowanie i teraz czas by z tą ekipą zrobić coś wielkiego. Trenera czeka trudne zadanie poukładania tych klocków, tak by była chemia i harmonia w formacjach by z gwiazd stworzyć zespół , w którym każdy będzie pracował na wynik ogółu, interes drużyny musi być najważniejszy. Bo wielokrotnie zdarzłąo się tak że zespoły składały się z samych gwiazd, i z indywidualności nie dało się stworzyć kolektywu i wyniku nie było. Zanim rozpocznie się faza ćwierćfinałów zespół będzie miał siedem meczy grupowych by wszystko dopracować, ułożyć, wyeliminować mankamenty a być może pozmieniać cos w linkach. W przedsezonowych meczach ze Szwecją i z Finlandią ekipa rosyjska wyglądała słabo by nie powiedzieć źle i trochę to spedziało sen z oczu kibicom i trenerom ale już mecz z Czechami to zupełnie inna druzyna, było więcej ruchu i współpracy obrony z atakiem co przełożyło się na bramki , napewno tez obciążenia fizyczne robia swoje ale świeżość przyjdzie te siedem meczy będzie okazją do lepszego zgrania się, dopracowania schematów .  Zespół Rosji to ekipa z olbrzymim potencjałem, zaryzykował bym stwierdzenie ze z największym z pośród wszystkich biorących udział turnieju i jezeli uda się stworzyć z tych wybitnych graczy zgrany, dobrze rozumiejący sie kolektyw to Rosjan stać na zdobycie tytułu mistrzów świata. Najwiekszymi ich rywalami będą oni sami bo mają swiadomość jak wielkie sa oczekiwanie w związku tym potencjałem który został zebrany, jak duza będzie presja bo trzeba to wszystko co w nich drzemie ,co potrafią pokazać na lodzie. Jeżeli to się uda, jeżeli wszystkie gwiazdy zrozumieją ze to kim sa nie ma znaczenia, ze liczy się kolektyw i dobro druzyny to widze ich wysoko w turnieju, jeżeli indywidualne interesy zaczna brac góre to mogą odpasć już na etapie ćwierćfinałów. Z obozu Rosjan dochodzą pozytywne wieści, każdy ma swiadomość celu i chce do niego dążyć, trzeba to przekuć w wynik, bo mogą wspólnie przejść do historii.



Prognoza:  1-2 miejsce w grupie B a dalej zaryzykuje, że wjadą do finału
 
Otrzymane punkty reputacji: +48
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP


 



STANY ZJEDNOCZONE







SKŁAD:



DeBrincat, Eichel, Gaudreau, Glendening, J.Hughes, Kane, Keller, Kreider, Larkin, Ryan, Riemsdyk, Vatrano, White



Fox, Hanifin, Q. Hughes, Martinez, Skjei, Suter, Wolanin



Schneider, Demko, Primeau



 



OSIĄGNIĘCIA:



Mimo, że zespół Stanów Zjednoczonych jest zaliczany to tzw. “Big Six” (sześciu najsilniejszych reprezentacji) to ich osiągnięcia nie robią dużego wrażenia, a w porównaniu do zespołu Kanadyjskiego wyglądają wręcz mizernie. Reprezentacja USA ma na swoim koncie dwa złote medale Igrzysk Olimpijskich i dwukrotnie zdobywali tytuł Mistrzów Świata (ostatnio w 1960 roku).



GWIAZDY REPREZENTACJI:



Wszystkie nazwiska są znane lub co najmniej kojarzone przez fanów hokeja na lodzie i o każdym można by wiele napisać, ale myślę że warto poświęcić więcej uwagi Patrickowi Kane'owi - kapitanowi reprezentacji USA, którego umiejętności i doświadczenie w połączeniu z talentem młodego DeBrincata z którym Kane gra na co dzień w Chicago Blackhawks mogą zaprowadzić Amerykanów jeszcze dalej niż w ubiegłym roku kiedy to zdobyli brązowy medal. Oczywiście nie można nie wspomnieć o osobie młodziutkiego Hughesa, który przyjedzie na Słowację po zdobyciu srebrnego medalu na Mistrzostwach U18. Hughes na wcześniej wspomnianych Mistrzostwach pobił punktowy rekord Alexa Owieczkina w liczbie punktów zdobytych na turniejach zdobywając 32 oczka. Jacka Hughes'a niewątpliwie można określić mianem przyszłości amerykańskiego hokeja. Ciekawostka: w ekipie USA zagra również brat Jacka - Quin Hughes (Canucks). Długa jest lista "wielkich nieobecnych" w ekipie Stanów Zjednoczonych. Udziały w Mistrzostwach nie wezmą takie osobistości jak: Wheeler, Stastny, Pacioretty, Byfuglien czy Palmieri.



TRENER:



Jeff Blashill - jego kariera trenerska jest o wiele bardziej barwna niż zawodnicza. Grając na pozycji bramkarza zwiedził kilka klubów niższych lig amerykańskich. Jako szkoleniowiec od 1999 do 2011 rok pracował w wielu klubach północnej Ameryki, ale w NHL zadebiutował stosunkowo nie dawno - jako asystent Babckocka w Detroit Red Wings w 2011 roku. Później ponownie wrócił do niższych lig, gdzie zdobył Puchar Caldera z Grand Rapid Griffiths. Aktualnie pełni rolę trenera w Detroit Red Wings gdzie zaczynał karierę jako asystent trenera. Blashill posiada również doświadczenie na arenie międzynarodowej znajdując się w składzie sztabu USA w kilku turniejach - ostatnio na Mistrzostwach Świata w 2017 roku.



SZANSE:



Mówi się, że Amerykanie przywiozą na te Mistrzostwa skład najsilniejszy od wielu lat. Jest również wiele głosów, że to oni są faworytem tych Mistrzostw. Do momentu rozpoczęcie pracy nad poniższymi opisami także podzielałem poniekąd te opinie, ale skład USA jest trochę zbliżony do tego z poprzedniego roku (powtarza się wiele nazwisk), a ekipy z Kanady, Rosji, Szwecji lub Czech zagrają na Słowacji w składach równie silnych lub nawet mocniejszych niż ostatnio. Mimo to myślę, że Amerykanie znajdą się w pierwszej trójce w swojej grupie. W kolejnej fazie rozgrywek wszystko będzie zależało od rozstawienia, bo jeśli trafią na kogoś spoza trójki Rosja-Szwecja-Czechy to znajdą się w półfinale. Jeśli natomiast spotkają się w ćwierćfinale z którąś z wyżej wymienionych ekip - o awans może być bardzo ciężko. Przewidywane miejsce w grupie A: 1-3. Przewidywany wynik na Mistrzostwach: Półfinał.



 




KANADA







SKŁAD:



Couturier, Henrique, McCann, Strome, Turris, Tavares, Joseph, Reinhart, Mantha, Bertuzzi, Stone, Cirelli, Marchessault



Fabbro, Nurse, Theodore, Severson, Stecher, Montour, Chabot



Blackwood, Murray, Hart



 



OSIĄGNIĘCIA:



O osiągnięciach Kanadyjskiej reprezentacji nie trzeba wiele pisać. Każdy - nawet osoba, która nie interesuje się tym sportem - kojarzy, że jest to drużyna z wieloma sukcesami. Reprezentacja Kanadyjska jest najbardziej utytułowaną ekipą na Mistrzostwach Świata, która ma na swoim koncie dziewięć złotych medali Igrzysk Olimpijskich i 26 tytułów Mistrza Świata w hokeju na lodzie co w stosunku do pozostałych reprezentacji wygląda naprawdę imponująco.



GWIAZDY REPREZENTACJI:



Mimo wielu wielkich nazwisk, które wchodzą w skład reprezentacji Kanady bez wątpienia największą uwagę przykuwa John Tavares. Myślę, że wielu kibiców z Europy wybierze się na mecze Kanadyjczyków tylko po to, żeby zobaczyć gwiazdę Toronto Maple Leafs. Po zakończeniu ubiegłego sezonu opuścił NY Islanders gdzie spędził długie lata swojej kariery, żeby wzmocnić klub z Toronto w walce o Puchar. Po ogłoszeniu transferu wiązano z jego osobą wielkie nadzieje. Niestety Liście zakończyły przygodę z play-off w pierwszej rundzie i dlatego będziemy mogli zobaczyć Tavaresa na Słowacji. Reprezentacja Kanady nie kończy się na wyżej wspomnianym zawodniku. Wart uwagi jest m. in. Mark Stone, który wraz z Vegas Golden Knights napsuł mnóstwo krwi kibicom SJ Sharks. Jego współpraca z Paciorettym i Stastnym zrobiła na wielu kibicach ogromne wrażenie. Czy Stone utrzyma formę do rozpoczęcia Mistrzostw? Już niedługo się przekonamy. Sam Reinhart - młody napastnik Buffalo Sabres, który z sezonu na sezon poczyna sobie coraz lepiej. W obecnym sezonie ustrzelił 65 punktów w sezonie zasadniczym ponownie pokonując własny rekord z poprzedzającego sezonu. Brak mu tak dużego doświadczenia jakie mają Tavares czy Stone, ale ze swoją aktywnością, szybkością i umiejętnościami może okazać się jednym z kluczowych graczy reprezentacji Kanady. Oczywiście nie jest to jego pierwszy występ w reprezentacji, więc nie można mówić o kompletnym braku obycia w podobnych rozgrywkach. Podobnie jak w ekipie amerykańskiej zabraknie kilku znakomitych zawodników, m.in. McDavida, Marchanda, Toewsa, Bergerona, Crosby'ego, Stamkosa, Giroux - w przypadku Kanadyjczyków można by wymieniać w nieskończoność.



TRENER:



Alain Vigneault - kanadyjski defensor, który swoją karierę spędził głównie w niższych ligach kanadyjskich i amerykańskich z krótkimi epizodami w St. Louis Blues. Karierę trenerską rozpoczął dosyć szybko, bo już w wieku 36 lat został trenerem Montreal Canadiens z którymi to nie osiągnął zbyt wielu sukcesów. Po zakończeniu przygody w Montrealu został szkoleniowcem Canucks, a następnie New York Rangers. Z obydwoma zespołami osiągał dobre wyniki i regularnie występował w playoffach w których dwukrotnie dochodził do finału. Niestety nie dane mu było zdobyć Puchar Stanleya. Obecnie znalazł zatrudnienie jako trener Philadelphia Flyers.



SZANSE:



Kanadyjczycy ostatnie Mistrzostwo zdobyli w 2016 roku kiedy to pokonali w finale Finów 2:0. Na tamtych Mistrzostwach wystąpili równie silnym składem, który nieco różni się od tegorocznego. Na Słowacji zabraknie McDavida, Marchanda, O'Rielly, Duchene czy Scheifele. Wielkie nazwiska w hokejowym świecie, ale na szczęście Kanadyjczycy mają nieskończoną liczbę wybitnych hokeistów. Z kolei na ich nieszczęście pozostali pretendenci do tytułu mistrzowskiego przyjadą w składach najsilniejszych od kilku lat. W grupie A powinni raczej bez problemu znaleźć miejsce w pierwszej trójce razem z USA i Finlandią. Problemy mogą zacząć się w fazie pucharowej. Ciężko przewidzieć na kogo trafią w ćwierćfinale, ale jeśli będzie to Rosja, Szwecja lub Czechy to swoją przygodę mogą zakończyć już na tym etapie. Przewidywane miejsce w grupie A: 1-3. Przewidywany wynik na Mistrzostwach: Półfinal / Finał.



 




WIELKA BRYTANIA







SKŁAD:



Farmer, Perlini, Mosey, Betteridge, Lachowicz, Phillips, Lake, Hammond, Dowd, Kirk, Myers, Shields



O'Connor, Phillips, Richardson, Lee, Ehrhardt, Billingsley, Swindlehurst, Ferrara



Bowns, Whistle, Murdy



 



OSIĄGNIĘCIA:



Jedna z najdłużej istniejących reprezentacji na świecie, która lata swojej świetności ma zdecydowanie za sobą. Największe sukcesy Brytyjczycy odnosili w połowie XX wieku kiedy to regularnie zdobywali medale na Mistrzostwach. Od 1950 roku nie odnoszą większych sukcesów. Jednym z dużych osiągnięć ostatnich lat jest awans do hokejowej Elity.



GWIAZDY REPREZENTACJI:



W drużynie Brytyjczyków znajduje się trzech zawodników o których warto wspomnieć. Pierwszy z nich to Brett Perlini, który kilka lat spędził w ECHL za oceanem, a od dwóch sezonów gra dla Nottingham gdzie regularnie punktuje (w obecnym sezonie 41 punktów w 27 meczach). Kolejnych dwóch to Robert Farmer i Ben O’Connor. Ten drugi zaliczył epizod w Szwecji i jest bardzo utalentowanym obrońcą który od czterech sezonów nie schodzi poniżej 45 punktów. Myślę, że sukces wyspiarzy będzie budowany głównie na wyżej wspomnianych zawodnikach z pierwszej formacji.



TRENER:



Peter Russell – grał na pozycji bramkarza na Wyspach Brytyjskich. Nie dane mu było posmakować gry  za oceanem czy chociażby w Europie kontynentalnej. Jego kariera jako zawodnika nie trwała długo (osiem lat). Bardziej okazale prezentuje się jego kariera trenerska. W ciągu 12 lat począwszy od 2003 roku zdobył siedem medali (w tym cztery złote) z drużynami juniorskimi. W 2014 i 2015 zdobył dwa srebrne medale z rzędu z seniorską reprezentacją na WCH IB, w 2017 roku awansował do dywizji IA, a rok później (2018) poprowadził reprezentację brytyjską do awansu do hokejowej Elity.



SZANSE:



W ubiegłym roku nikt nie spodziewał się awansu Brytyjczyków do Elity (co zresztą było widać po bardzo wysokich kursach na ich zwycięstwa). Zdołali sprawić kilka niespodzianek, ale w tym roku przyjdzie im zagrać z takimi ekipami jak Kanada, USA, Finlandia, Niemcy, Słowacja czy Dania. Według mnie zabraknie dla nich miejsca w pierwszej czwórce w grupie A i powinni się raczej skupić na utrzymaniu w Elicie. O ile w ich zasięgu są Francja i może Dania lub Słowacja to z pozostałymi ekipami będzie im bardzo ciężko o punkty. Spore znaczenie w ich przypadku może mieć brak zawodników na co dzień grających za oceanem, bo doświadczenie i umiejętności nabyte podczas gry w NHL czy niższych ligach północnoamerykańskich często przyczynia się do sukcesów reprezentacji. Przewidywane miejsce w grupie A: 7-8.



 




WŁOCHY







SKŁAD:



Gander, Andergassen, Ivan De Luca, Hochkofler, Insam, Bardaro, Kostner, S. Kostner, Lambacher, Miceli, Ramoser, Gonzales, Morini



Armin Helfer, Armin Hofer, Roland Hofer, Marchetti, Tauferer, Zanatta, Trivellato, Pavlu, McMonagle 



Vallini, De Filippo Roia, Bernard



 



OSIĄGNIĘCIA:



Włoska reprezentacja również istnieje od dawna, ale w odróżnieniu od ekipy Brytyjskiej nigdy nie notowali większych osiągnięć ani na Igrzyskach Olimpijskich, ani na Mistrzostwach Świata. Podobnie jak Wielka Brytania jednym z największych osiągnięć ostatnich lat jest awans do hokejowej Elity.



GWIAZDY REPREZENTACJI:



Ciężko powiedzieć coś interesującego o zawodnikach reprezentacji kraju, który najmniej kojarzy mi się z hokejem na lodzie. Warto wspomnieć o Giovanni Morinim - młodym napastniku Lugano, który całkiem nieźle radzi sobie w lidze. Kolejnym zawodnikiem robiącym różnicę może okazać się Miceli, który od dwóch sezonów gra w Bolzano i bardzo dobrze punktuje. Miceli błąkał się nieco w Ameryce Północnej gdzie z pewnością zdobył sporo umiejętności. Najbardziej istotna jednak wydaje mi się być "paczka" z Bolzano, której zgranie w zespole z ligi EBEL może przynieść rezultaty. Należą do niej m. in De Luca, Insam, Miceli, Marchetti i Tauferer.



TRENER:



Clayton Beddoes – aktualnie trener Bolzano i reprezentacji Włoch. Kanadyjski centr z niedługimi epizodami w Boston Bruins i Providence Bruins. Grał także w kilku klubach DEL, Anchorage Aces na Alasce i WSV Sterzing we Włoszech. Po ośmiu latach spędzonych na lodowiskach zakończył karierę z powodu kontuzji. Jego praca jako szkoleniowca była dość barwna, zróżnicowana, ale bez większych osiągnięć. Sporo czasu spędził jako asystent trenerów w Niemczech, trenował kilka włoskich drużyn,  zaliczył epizod w Ameryce Północnej. Jednym z większych osiągnięć jest awans do Elity, który zrobił z ekipą z Italii kilka miesięcy po mianowaniu go na stanowisko selekcjonera.



SZANSE:



Włosi zasłużenie awansowali do Elity w ubiegłym roku pokonując m.in. Kazachstan czy Słowenię. Na tegorocznych Mistrzostwach jednak muszą skupić się na tym, żeby nie wrócić z powrotem do IA. Utrzymanie jest w zasięgu Azzurich, ale miejsca w pierwszej czwórce grupy B z pewnością dla nich zabraknie. Myślę, że w ich zasięgu są takie drużyny jak Austria, Norwegia, może Łotwa chociaż regularnie grająca w Elicie reprezentacja łotewska jest solidną ekipą co pokazali w ubiegłym roku. W reprezentacji Włoch podobnie jak w brytyjskiej brakuje zaciągu zawodników z NHL i pozostałych amerykańskich lig. Będziemy mogli oglądać na Słowacji kilku ciekawych graczy z klubów występujących w hokejowej lidze mistrzów takich jak Bolzano czy Lugano, ale moim zdanie to za mało na osiągnięcie większego sukcesu niż utrzymanie w Elicie. Przewidywane miejsce w grupie B: 7-8.
 
Otrzymane punkty reputacji: +72
rybarz 8,8K

rybarz

Znawca - Hokej


Dobra robota!  ja jutro odrobie zadanie domowe apropos Czechów. Już rezerwuje na to czas. Zrobię to po swojemu :)  Ze Słowakami bedzie trudniej,ale do MŚ pewnie ogarnę. Jak macie czas i chęci to wrzucajcie Słowaków, to bede wiedział,żeby już się nie starać. Postaram się utrzymać schemat,żeby nie spalić zamysłu i z szacunku dla Waszej pracy...Pozdrawiam
 
alpha 758

alpha

Użytkownik


 



 



FRANCJA



 



Skład:



Bramkarze : Henri-Corentin BUYSSE #35 (Amiens), Florian HARDY #49 (Angers), Sebastian YLONEN #37 (Anglet)



Obrońcy : Florian CHAKIACHVILI #62 (Rouen), Pierre CRINON #38 (Gap), Olivier DAME MALKA #44 (Nice), Hugo GALLET #8 (Bordeaux), Kévin HECQUEFEUILLE #84 (Mulhouse), Jonathan JANIL #3 (Bordeaux), Antonin MANAVIAN #4 (Grenoble), Thomas THIRY #74 (EV Zug, SUI)



Napastnicy : Eliot BERTHON #20 (Genève, SUI), Charles BERTRAND #82 (Fribourg, SUI), Timothé BOZON #94 (Genève, SUI), Valentin CLAIREAUX #12 (Vaasa Sport, FIN), Teddy DA COSTA #80 (Grenoble), Cédric DI DIO BALSAMO #61 (Lyon), Damien FLEURY #9 (Grenoble), Anthony GUTTIG #71 (Rouen), Guillaume LECLERC #22 (Grenoble), Jordann PERRET #72 (Pardubice, CZE) Anthony RECH #81 (Schwenninger, GER), Nicolas RITZ #25 (Rouen), Sacha TREILLE #77 (Grenoble), Peter VALIER #13 (Bordeaux)



Osiągnięcia:



Francja od ponad dekady na stałe gości w elicie. W tym czasie jednak tylko raz udało im się wyjść z grupy, było to w roku 2014. Jeśli chodzi o turnieje olimpijskie to ostatni raz zagrali w Salt Lake City w roku 2002 gdzie zajęli ostatnie 14 miejsce.



Gwiazdy reprezentacji:



Francuzi na Słowacji będą musieli radzić sobie bez swoich największych gwiazd. Z różnych powodów zabraknie Bellemare'a(VGK), Yohanna Auvitu( Sochi), Roussel'a(Vancouver Canucks), Stephana Da Costy(od przyszłego sezonu Lokomotiv Jarosław). Brak tych graczy to ogromna strata. Większość kadry składa się z graczy z rodzimej ligi, plus kilku z NLA(Szwajcaria), oraz po jednym z ligi czeskiej, fińskiej oraz niemieckiej. Wyróżnić na pewno trzeba Bozona, Bertranda, który w tym sezonie zaliczył mały epizod w KHL, doświadczonych HECQUEFEUILLE'a oraz Fleury.



Trener:



Drużynę poprowadzi trener Bordeaux, 52 letni Philippe Bozon. Zastąpił na stanowisku Dave'a Hendersona, który seniorską reprezentację prowadził przez prawie 15 lat. Bozon jako zawodnik otarł się o NHL gdzie spędził 2 sezony, przez wiele lat występował w reprezentacji. Ostatnie lata swojej kariery spędził w szwajcarskim Servette Genewa.



Szanse:



Raczej nikt nie daje Francuzom szans na wyjście z grupy. Pozostanie im raczej walka o pozostanie w elicie. Mają trochę ułatwione zadanie, bo nie wierzę w to, że Brytyjczycy będą w stanie komukolwiek w tej grupie wyszarpać jakieś punkty. Les Bleus, trafili do ciężkiej grupy i bez swoich gwiazd w ich zasięgu poza WB pozostanie chyba tylko Dania. W meczach kontrolnych, które odbyły się w ostatnich dniach pokonali 6-2 Włochów, których w tym spotkaniu całkowicie zdominowali. Wcześniej dwukrotnie zmierzyli się ze Szwajcarią(0-6, 4-3 d.). Przewidywane miejsce w grupie A: 6-7



 



 



NIEMCY



 



Skład:



Bramkarze:

Niklas Treutle (Nürnberg Ice Tigers)

Dustin Strahlmeier (Schwenninger Wild Wings)

Matthias Niederberger (Düsseldorfer EG)



Obrońcy:

Marco Nowak (Düsseldorfer EG)

Benedikt Schopper (Straubing Tigers)

Fabio Wagner (ERC Ingolstadt)

Jonas Müller (Eisbären Berlin)

Korbinian Holzer (Anaheim Ducks /NHL)

Moritz Müller (Kölner Haie)

Denis Reul (Adler Mannheim)

Moritz Seider (Adler Mannheim)

Yannic Seidenberg (Red Bull München)



Napastnicy:

Stefan Loibl (Straubing Tigers)

Gerrit Fauser (Grizzlys Wolfsburg)

Lean Bergmann (Iserlohn Roosters)

Marc Michaelis (Minnesota State University)

Leo Pföderl (Nürnberg Ice Tigers)

Marcel Noebels (Eisbären Berlin)

Fabio Pfohl (Kölner Haie)

Frederik Tiffels (Kölner Haie)

Leon Draisaitl (Edmonton Oilers / NHL)

Dominik Kahun (Chicago Blackhawks / NHL)

Matthias Plachta (Adler Mannheim)

Markus Eisenschmid (Adler Mannheim)

Frank Mauer (Red Bull München)

Yasin Ehliz (Red Bull München)

Patrick Hager (Red Bull München)



Osiągnięcia:



Największym sukcesem tej reprezentacji było zdobycie srebrnego medalu na Olimpiadzie w Pjongczang, gdzie w finale zagrali z Olimpijczykami z Rosji. Pamiętać należy jednak o  tym, że topowe reprezentacje zostały złożone z graczy występujących w Europie. Mimo to nikt nie liczył, że Niemcy zajdą tak daleko.



Jeśli chodzi o MŚ to w ostatnich kilku latach nasi zachodni sąsiedzi 2 krotnie osiągnęli ćwierćfinał.



Gwiazdy reprezentacji:



Leon Draisaitl. Zawodnik ten za ocean trafił w wieku 17 lat, swoją karierę rozpoczynał w kanadyjskiej WHL, a już dwa lata później debiutował w NHL w zespole Edmonton Oilers gdzie kontynuuje swoją karierę. Ma za sobą wybitny sezon, z 50 trafieniami i 55 asystami znalazł się w czwórce najlepiej punktujących a więcej strzelonych bramek miał jedynie sam Oviechkin (51). Z pozostałych graczy występujących w NHL jest obrońca Holzer oraz od tego sezonu kolejny wielki talent Dominik Kahun(Chicago Blackhawks). Niemcy mają jeszcze nadzieję na przybycie Kuhnackla z Islanders, którzy w sobotę zakończyli rywalizację w PO.



Trener:



Toni Soderholm. 40 letni Fin karierę zakończył w zespole EHC Munchen(sezon 15/16), wcześniej większość swojej kariery spędził w fińskim HIFK. Obecnie jest trenerem 3 ligowca SC Riessersee, przez 2 lata był również asystentem trenera reprezentacji U20. Soderholm zastąpił na stanowisku Marco Sturma, który otrzymał posadę asystenta w Kings. Mimo niewielkiego doświadczenia na ławce trenerskiej niemiecki związek pokłada w nim duże nadzieje.



Szanse:



Czy Niemców stać na wyjście z grupy? Myślę, że jak najbardziej są w stanie to osiągnąć. Rok temu dopiero 6 miejsce w grupie co większość osób uznała jako bardzo słaby wynik, w tym roku poza zasięgiem raczej zostają USA i Kanada i ciężko będzie również z Finami. Walka o miejsce 4 powinna więc  odbyć się pomiędzy Słowacją, Danią i właśnie Niemcami. Potencjał  jest spory, bo oprócz wymienionej przeze mnie trójki z NHL jest sporo dobrych graczy występujących w silnej rodzimej lidze. Niemcy mają coś do udowodnienia, bo w zeszłym roku zawiedli zajmując zaledwie 6 pozycję z 7 punktami.



Przewidywane miejsce w grupie: 4.



 



 
 
Otrzymane punkty reputacji: +47
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej


SŁOWACJA



 







 



Skład:



Bramkarze: Denis Godla (KalPa Kuopio, Finn, Marek Ciliak (Kometa Brno / CZ), Patrik Rybar (Grand Rapids Griffins / AHL, USA)



Obrońcy: Michał Czajkowski (Dinamo Moskwa, Rus./KHL), Marek Daloga (Mora IK, Szwed) Martin Fehervair (HV 71, Szwed), Mario Grman (Slovan Bratislava, KHL), Patrik Koch (HC Kosice) Christian Jaroš (Ottawa Senators / NHL, Kan.), Andrej Sekera (Edmonton Oilers / NHL, Kan.), Erik Černák (Tampa Bay Lightning / NHL, USA)



Atakujący: David Bondra (HK Poprad), David Buc (Slovan Bratislava, KHL), Adam Liska (Slovan Bratislava, KHL), Ladislav Nagy (HC Kosice), Matus Sukel (Slovan Bratislava, KHL), Marian Studenic (Binghamton Devils / AHL , USA), Samuel Bucek (HK Nitra), Robert Lantoši (HK Nitra), Mario Lunter (Slovan Bratislava / HC'05 Banska Bystrica), Tomas Zigo (Banska Bystrica), Richard Panik (Arizona Coyotes / NHL, USA), Tomas Tatar (Montreal Canadiens / NHL, Kan.), Marko Daňo (Manitoba Moose / AHL, Kan.), Tomáš Marcinko (HC Oceláři Třinec / CZ), Libor Hudáček (Białe tygrysy Liberec / CZ), Michal Krištof (Kärpät Oulu / Finn ).



Osiągnięcia:



Ekipa Słowacji niestety nie może się pochwalić wielkimi sukcesami na arenie międzynarodowej. Czasy ich krótkiej świetności przypadają na lata 2000-2003, gdzie zdobywali złoto(2002), srebro(2003) i brąz(2000). To historyczne złoto wywalczyli na MŚ w Szwecji gdzie w finale pokonali Rosjan a najlepszymi graczami zostali byli wówczas Mirosław Szatan(obecnie Dyrektor Generalny reprezentacji Słowacji) i Peter Bondra w wiec nazwiska które starzy fani hokeja pamietaja do dzisiaj. Słowacja należy do tak zwanej wielkiej siódemki, gdyż od 1996 nieprzerwanie gra w elicie. W ostatnich mistrzostwach świata niestety nie powiodło im się najlepiej. Rok temu w Danii nie zdołali się zakwalifikować do ćwierćfinałów zajmując piąte miejsce w swojej grupie a w 2017 zajeli miejsce siódme do końca walcząc o utrzymanie się w elicie. W ogóle ostatnie 5 lat to posucha z brakiem awansu do ćwiartki



Gwiazdy reprezentacji, kluczowi gracze i nieobecni:



Jako gospodarz turnieju ekipa Słowacji wystawiła na te mistrzostwa wszystko co maja najlepsze z dostępnych graczy. W bramce nie do końca wykrystalizowała się jedynka ale trener Craig Ramsey będzie wybierał pomiędzy Markiem Ciliakiem i przybyłym niedawno na zgrupowanie Patrikiem Rybarem z AHL i wiele wskazuje na to ze będzie to właśnie młodszy z tej dwójki. W obronie mamy zaciąg z NHL w postaci doświadczonego Andreja Sekery z Oilers oraz młodych , zdolnych po dobrych sezonach  Cernaka z Lightning Jarosa z Ottawa Senators i to oni z pewnoscia będą tworzyc pierwsze pary obrońców. Resztę obrony uzupełnią gracze z ligi skandynawskiej Dałoga i Fehervair, miejsca nie zabrakie tez pewnie dla obroncy Spartaka Czajkowskiego. W ataku również posiłki zza oceanu. Będą doświadczeniu już Tomas Tatar z Canadiens i Richard Panik z Coyotes, młodzi z AHL Marko Dano i Marian Studenic, nie zabraknie doświadczonych Ladislawa Nagy , który z niejednego pieca chleb jadł, Tonasów Zigo i Marcinko. Z vice mistrza Finlandii dotarł oczekiwany Michał Kristof, który miał bardzo dobry sezon. Cały roster sprawia o wiele lepsze wrazenie niż rok czy dwa lata temu. 



Trener:



Reprezentacje Słowacji prowadzi od 2017 roku kanadyjski szkoleniowiec Craig Ramsay, póki co jako główny trener nie ma większych sukcesów, jako asystent trenera podniósł puchar Stanleya z Lightning w 2004 roku



Szanse:



Wielu Słowackich kibiców zadaje sobie pytanie na co stać ta ekipe, na ile pozytywnie wpłynie fakt że będą mieć za sobą własna hale wypełnioną po brzegi fanami a na ile będzie to działało usztywniająco. W kadrze dojdzie do kosmetycznych zmian. Ubędzie jeden obrońca i dwóch napastników. Dzis ostatni test-mecz, cele wykrystalizowanie składu, rywalem będą Norwegowie. W dwóch ostatnich meczach porazka z Czechami, gdzie z tego co relacjonowal jeden z kolegów, trudno było przedrzeć się przez szyki obronne, wygranego meczu z Angla nie brał bym za pewnik formy , niemniej jednak już był lepszy roster no i była skuteczność. Słowacy bardzo intensywnie przygotowują się do swojego własnego turniejui na pewno stać ich by sprawić w wielu meczach niespodziankę, licze tez ze po kilku latach posuchy od ćwierćfinału w końcu się tam zameldują, ich bezpośrednimi rywalami o awans do następnej części turnieju będą Finowie, Niemcy i Duńczycy, na pewno stać ich na podjecie walki z tymi ekipami bo nie jest powiedziane ze Finom nie urwą punktów, Niemcy tez maja solidnych graczy, wiec nie będzie łatwo, Dunczyków nie można skazywać od razu na nizsze miejsca bo tez fajny skład przywieźli a jeszcze będą wzmocnienia. Sądze ze grupa tych czterech zespołow rozdzieli miedzy sobą miejsca od 3-6/



Prognoza: miejsca 3-5, dalej będzie ciężko ale to jest turniej i sytuacja może się zmianiać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej


Ja proponuje taki zakład długoterminowy na to kto bedzie lepszy w grupie:



Norwegia-Łotwa 2



Wikingowie z kilkama ważnymi nieobecnosciami, niby kadra duzo sie nie zmieniła ale powiewu świezosci tez nie ma, Łotysze ciekawi gracze zza oceanu w osobach Balcersa, Bluegersa, to młodzi rozwijajacy sie w NHL zawodnicy, do tego solidna kadra z KHL i kilku mocniejszych lig, widze ich wyzej a kto wie czy nie bedą odbierac punktów faworytow, Szwecji, Czechom, Rosji, łatwo z nimi nie bedzie



Austria-Włochy 1



Włochy to wg mnie najsłabszy team w grupie B . moze w pojedynczym meczu cos spróbuja urwac ale suma sumarum beda nizej niz Austria, która mimo nieobecności Vanka i Grabnera, ma kilku dobrych zawodniow z EBEL i Michaela Raffla z Flyers, zawodnicy znaja sie z klubow i reprezentacji i wygladaja wg solidniej



Dania-Francja 1



Dunczycy wygladaja tutaj barszo solidnie zaciag z NHL w postaci Ellera i Bodkera, napewno pomoze, dojedzierowniez Bjorgstrand po odpadnieciu Blue Jackets, do tego mocni zawodnicy Jokerita i z ligi szwedzkiej, mozna tez sie spodziewac ze kontuzje zdazy wyleczyc Ehlers , wiec bedzie to kolejny zawodnik, który wzmocni kadre Danii. Francuzi póki co beda bazowac głównie na graczach własnej ligi, plus kilku ( chyba siedmiu) z ligi zagranicznych, glównie Szwajcaria i Niemcy, najbardziej rozpoznawalnymi zawodnikmi beda Tedy da Costa i Damien Fluery reprezentujacy barwy mistrz z Grenoble oraz Thomas Thiry grajacy w barwach ZUG. Byc moze jedynym posiłkiem z NHL bedzie Alexander Texier z Blues Jackets ale zobaczymy, niemniej jednak brak Roussella, Bellamare, Stafana da Costy i Auvitiu to duze osłabienie trójkolorowych i to co maja nie wystarczy na z roku na rok lepszych duńczyków



Finlandia-USA 2



Finlandia bez posiłków z NHL, póki co i raczej to sie nie zmieni ale napewno finowie w hokeja grac potrafia, zawsze solidni ale mam wrazenie ze moga byc mecze gdzie zabraknie im tego błysku, tej jakosci w postaci gracza lub graczy którzy robia róznice, w USA jest kilku naprawde nietuzinkowych graczy , którzy w pojedynke moge zrobic akcje która da wygrana, całosc bardzo solidnie wyglada i wg mnie beda w grupie lepsi od skandynawów.



ako 4,69 fortuna
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP


Wiem, że to jeszcze nie mistrzostwa, ale spokojnie można nazwać dzisiejsze mecze przygotowaniami do nich. Tak sobie myślę o dzisiejszych spotkaniach towarzyskich, przeglądam H2H itd. Zauważyłem, że Amerykanie mają jakiś problem z Niemcami ostatnimi czasy. W ubiegłym roku USA ograło Niemców na MŚ, ale rok wcześniej to Niemcy zwyciężyli wysoko (5:1) w Niemczech, w 2017 Niemcy ograły Amerykanów na MŚ, w 2016 również zwycięstwo Niemców na Mistrzostwach i w 2015 roku ponownie zwycięstwo Niemców w Pucharze Niemiec. Dzisiaj spotkanie towarzyskie zostanie rozegrane w Manheim na terenie Niemców właśnie. Nasi zachodni sąsiedzi już pokazali, że w meczach o stawkę potrafią rywalizować z najlepszymi, a może akurat dzisiaj Amerykanie zechcą jeszcze coś przećwiczyć olewając wynik? Oczywiście podobnie może się stać w przypadku przeciwników - w takich spotkaniach ciężko przewidzieć co kto zagra, ale też nie gra się takich rzeczy za "miliony". Oczywiście nie polecam nikomu, bo to mało prawdopodobne, ale za przysłowiową dychę zagram taki kurs.



Niemcy - USA '60 @4,90 Unibet ⛔
 
rybarz 8,8K

rybarz

Znawca - Hokej


  



Hejka ????



Zacznę od tego,że w Czechach hokej to sport narodowy. Czesi są wspaniałymi kibicami, co udowodnili wspierając swoją reprezentacje parahokejową na niedawnych MŚ w Ostrawie. Na mecze przychodziło po 7-8 tyś kibiców, co było dla mnie fenomenem. Do czego dążę? A no do tego,że turniej rozgrywa się na Słowacji, więc można powiedzieć,że Czesi grają prawie u siebie. Czesi mają specjalne reprezentacyjne pociągi dla kibiców, którymi w kilka godzin dojadą na mecze w świetnej hokejowej atmosferze. Tak więc na MŚ będziemy oglądać trybuny pełne czeskich kibiców i niesamowitą atmosferę. 



Skład:



Bramkarze:

Jakub Kovář (Jekatěrinburg, KHL), Patrik Bartošák (HC VÍTKOVICE RIDERA), Šimon Hrubec (HC Oceláři Třinec).



Mówi się w Czechach,że z obsadą bramki nigdy nie mieli problemu, a wręcz bogactwo wyboru. Pamietamy Haska, Hnilicke, Furcha,Hamerlika... Czy jest tak i tym razem? Chyba tak. Bartosak jest w świetnej formie, wyłapał ostatnio zero ze Szwedami, do tego mistrz ligi z Ocelari Simon Hrubec, no i Kuba Kovar, co do którego czescy kibice mają sporo wątpliwości, czy powinien zostać jedynką w ekipie Rihy. Zobaczymy. Jest spora szansa,że do ekipy dołączy doświadczony Francouz.



Obrońcy: 

Radko Gudas (Philadelphia, NHL), Jan Rutta (Tampa Bay, NHL), Filip Hronek (Detroit, NHL), David Sklenička (Laval, AHL), Michal Moravčík (HC Škoda Plzeň), Jan Kolář (Chabarovsk, KHL), Petr Zámorský (Mountfield HK), David Musil (HC Oceláři Třinec).



Formacja obronna wygląda niezwykle solidnie.Tutaj niewątpliwie gwiazdą jest Radko Gudas z Flayers. Potężne chłopisko, wojownik, do tego  Rutta i Hronek z mocno ofensywnymi zapędami i dobrym strzałem. W meczach kontrolnych podobał mi się Honza Kolar, który ma formę.Wierzę,że Musil po zdobyciu z Ocelari mistrzostwa Czech da z siebie wszystko także na MŚ. Oby zdrowie pozwoliło, bo to solidny walczak. Jak dla mnie często jednak zbyt zadziorny za co łapie sporo kar, no ale cóż, taki jego urok. Szanse dla przeciwnika widzę w osobach Moravcika a przede wszystkim Zamorskieho, bo to dla mnie trochę odstający poziomem gracze tej formacji.



Napastnicy:

Jakub Voráček (Philadelphia, NHL), Ondřej Palát (Tampa Bay, NHL), Michael Frolík (Calgary, NHL), Dominik Simon (Pittsburgh, NHL), Dmitrij Jaškin, Jakub Vrána (oba Washington, NHL), Filip Chytil (New York, Rangers, NHL), Robin Hanzl (Spartak Moskva, KHL), Michal Řepík (Podolsk, KHL), Tomáš Zohorna (Chabarovsk, KHL), Dominik Kubalík (Ambri-Piotta, Švýcarsko), David Tomášek (Jyväskylä, Finsko), Hynek Zohorna (Lahti, Finsko), Jan Kovář (HC Škoda Plzeň).



Gwiazdą i takim przywódcą drużyny jest Jakub Voracek z Flayers. Hokeista, który potrafi dać sporo mocy zarówno na lodzie ,jak i w szatni i pociągnąć zespół. Do tego w świetnej formie wydaje się być Jaskin  i młody Chytil. Kubalik i Tomasek, mimo,że nie grają w topowych zespołach, to są gwiazdami swoich ekip i indywidualnie potrafią zrobić różnicę. Do tego zgrani bracia Zohorna i świetny asystent Kovar. No cóż, tutaj jest bogactwo! choć brakuje mi kilku graczy z ELH i złożenia jakiejś formacji klubowej, co działało na Bejier Cup, gdzie Czesi wygrali turniej pokonując Szwedów i Finów. Tam właśnie trener Riha postawił na zgrane formacje



Do tego składu możliwe,że dołączą jeszcze bramkarz Pavel Francouz (Colorado), Tomas Hertl (San Jose) oraz Faksa (Dallas) , ale tutaj wszystko zależy od tego jak się potoczy play off w NHL



Napewno największymi nieobecnymi są zawodnicy grający o Stanley Cup czyli bramkarz Mrazek oraz zgrani  i niezwykle skuteczni napastnicy Bruins Pasternak i Krejci



Osiągnięcia:



Czesi czekają na medal od 2012 roku. Wcześniej mogą poszczycić się sporymi osiągnięciami, gdyż wygrywali MŚ wielokrotnie, w tym 3 razy z rzędu w latach 1999,2000, 2001,ale to każdy może sobie spojrzeć do wikipedii jeśli jest zainteresowany historią ;-)



Trener : Milos Riha



Doświadczony zawodnik i trener na arenie Czesko-Słowacko -Rosyjskiej. Co do osiągnięć, to nie powalają,każdy może sobie wygooglować. Co tutaj trzeba napisać? Najważniejszym chyba jest to,że to taki typowy trener z czeską mentalnością.I chyba dobrze, bo nie jest jakiś dominujący, daje zawodniką sporo przestrzeni, bardzo ceni tych doświadczonych i wspólnie z nimi buduje team. Bardzo podoba mi się u niego zaufanie do graczy i to,że częto bardziej ceni ducha drużyny i waleczność niż sztywne założenia taktyczne. Potrafi być stanowczy, ma jednak dobry kontakt z zawodnikami i mediami.



Szanse:



Trudno się pisze o szansach. Z tym składem na pewno szanse są na medal. Wszystko zależy od tego jak się zgrają, czy będzie duch w drużynie,czy wyłonią się mocni liderzy. Czy bramkarze będą w stanie zasłonić rolete w ważnych meczach, tak jak tydzień temu zrobił to Bartosak w meczu ze Szwedami ... Czynników jest sporo. W grupie raczej powinni zająć miejsca 2-4, a potem wszystko się może zdarzyć 



Na bierząco postaram się wrzucać wam info apropos reprezentacji Czech



Pozdrawiam wszystkich fanów hokeja ????



 



 
 
Otrzymane punkty reputacji: +93
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej


Kanada-Finlandia



Jak ktos czytał wyzej to wie ze Finowie bez zaciagu z NHL ale powiedzmy sobie szczerze ogórków nie przywieźli, bo to faceci co potrafia grać, mieszanka rutyny z młodością w sumie zawodnicy co długo ze soba grają i tu widze przewage Finów, zgranie, ale analizowałem sobie wczoraj osobowo obrone Kanady , to na moje oko po pierwsze słabsza od zeszłorocznej po drugie to w większosci młode chłopaki kolo 20-23 lat bez doswiadczenia reprezentacynego( wyjatek Chabot i Nurse) a tutaj turniej rangi mistrzowskiej, zawodnicy w wiekszosci nastawieni na atak i zdobywanie bramek , dochodzi kwestia zgrania no i tak obrona musi jednak stanowic monolit. Wczoraj ogladałem druga i trzecia tercje meczu Kanada-Austria i to co robili obrońcy wespół zespół z bramkarzem to jakas parodia była, moze wyszli z załozenia ze trzeba strzelic jedna bramke wiecej i mecz wygrany. Poki co mi sie to zetawienie obronców i ich gra nie widzi ale napewno sie poprawia ale czy az tak zeby Finowie, którzy maja przemyslane schematy i technicznie sa o conajmniej klase lepsi od Austriaków nie strzelili im kilka goli. To pierwszy mecz wiec uwaga na stawki



Finlandia over 2,5 kurs 3,15✅



Chodzi mi tez po głowie typ na zwycięstwo Finów , typ bardziej ryzykowny ale uważam finską obrone za dobrze poukladana , która potrafila odeprzec ataki Szwedów i Rosjan z zaciagiem NHL a samemu napewno cos strzela, kursy warte ryzyka.



Finlandia RT kurs 4,75✅



Finlandia minus 1,5 kurs 9,15✅



Kilka typów z gatunku mniej ryzykownych wkleje zanim mistrzostwa ruszą



 
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej


W pierwszym dniu mistrzostw kilka meczy jakby nie patrzec kandydatów do ćwierćfinałów. Ja moze skupie sie na dugim dniumistrzostw gdzie jest duzy wybór meczy i tak:



Szwajcaria - Włochy



Szwajcarzy przywiozą tutaj miesznke młodosci i rutyny, pierwsza formacja z NHL,-Fiala-Hischler-Praplan(ahl)-Josi-Webber juz w meczach towarzyskich było widac ze to sie klei i jest chemia, poza tym bardzo dobrzy zawodnicy z ligi szwacarskiej, w bramce Genoni, który znakomcie grał PO w NL bedac ich najbardzej wartosciowym graczem, trener Patrik Fischer dobrze układa te swoje klocki na wzór kanadyjski ale z naciskiem na formcje obronne, w ekipie włoskiej nie potrafie wyroznic nikogo poza btamkarzem Bernardem grajacym w Assat i napastnikiem Insamem z Bolzano. Nie sadze by Helveci mieli problem z najsłabsza druzyna w grupie



Szwajcaria minus 1,5 kurs 1,25



Dania-Francja



Dunczycy przywiezli fajna druzyne, z Bodkerem, Ellerem, Bjorgstrandem i dojdzie najprawdopodoniej Ehlers, poz tym gracze z ligi szwedzkiej i KHL, to moze byc nieobliczlny team. Naprzeciwko Francuzi, którzy graja w krajowym garniturz z kilkoma wyjatkami . Wg mnie skandynawowie moga to wygrac w RT ale poczatek turnieju wiec narazie ostroznie



Dania z x kurs 1,28



Łotwa-Austria



Łotysze solidnych zawodników tutaj maja z ligi KHL i kilku dobrych w europie. Trener Bob Hartley madrze prowadzi druzyne, solidni bramkarze i obrona. Austria napewno nie nalezy do poteg hokejowych , i mimo kilku przyzwoitych zawodników z ligi EBEL i lidera M.Raffla  uwazam ze łotysze sobie poradza z nimi, poki co zabezpieczam sie podpórka 



Łotwa z x kurs 1,23



Norwegia-Czechy



Nie wyobrazam sobie by Czesi bedacy praktycznie u siebie i majacy bardzo dobrych zawodników nie pokonali Norwegów, napewno Wikingowie postaraja sie zamurować bramke to jednak jakosc i finezja czeskich graczy zwyciezy. Mysle ze to bedzie zwyciestwo wiecej niz jedna bramka ale póki co proponuje bez handi



Czechy RT kurs 1,3



razem ako 2,56 fortuna



 
 
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej


Czechy-Szwecja



Niewątpliwie jeden z hitów grupy B. Czesi przywieźli mocną ekipe na te mistrzostwa( pocztajcie post kolegi wyżej), juz dawno nasi południowi sasiedzi nie przentowali sie tak okazale na Mistrzostwach Świata, nikt tego w kadrze nie kryje ze chca tutaj zdobyc medal, tacy zawodnicy jak Voracek, Gudas, Palat, Jaskin, Vrana, Chytil , Frolik potrafia świetnie grac w hokeja, napewno beda niepokoic obrone szwedzka z bramkarzem , Czesi potrafia graj ze szwedami,  bedac w krajowym zestawieniu wygrali z nimi w Bejer Cup a niedawno gdy mierzyły sie ze soba reprezentacje z posilakmi z NHL to wygrali 3-0. Nie wiem tylko kto stanie w czeskiej bramce, niby jedynką ma być najbardziej doswiadczony Jakub Kovar ale wydaje mi sie ze w zdecydowanie lepszej formie jest Patrik Bartosak, gdyby stanał miedzy słupkami byłby to jego debiut na takiej imprezie. Szwedzi też moga sie pochwalic dobrym rosterem i z pewnością bedą groźni ale tak analizując składy i porównujac tą Szwecje z tą z roku poprzedniego to odniosłem wrazenie, że silniejsza ekipa była mimo wszystko rok temu, sama formacja obronna wyglada mniej okazale ale zobaczymy co pokarzą. Rok temu tez obie ekipy spotkaly sie w grupie i Czesi mimo , jakosciowo uboższego rostera niz w tym roku nawiązali równorzędna walke przegrywajac 3-2. Mnie osobiście ciągnie w kierunku ekipy naszych południowych sasiadów mimo spadających kursów na Szwedów. 



 



Czechy z x kurs 2,09 fortuna✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej


Teraz może słów kilka o strzelcach i punktujących na pierwsze mecze



Rosja-Norwegia



W meczu Rosja-Norwegia spodziewam sie ze beda bramki ze strony Rosjan, całosc wymaga jeszcze szlifów i zgrania ale juz jakiś kształt zespołu w ostatnim meczu było widac. Zdecydowanie najlepiej na ten moment zgrana i funkcjonujaca formacja jest link Ovieczkin-Kuzniecow-Kaprizow-Zajcew-Orłow. Podobaja mi sie liderzy Caps bo duzo podaja a jak trzeba to i strzelą. Wiec proponuje strzelców z tej formacji



Kaprizow kurs 2,2⛔



widac ze jest w formie i chce sie pokazac, druga rzecz ze sporo podań mu rzuca Kuza



Orłow kurs 5,5⛔



to taki gosc co walnie z niebieskiej a i potrafi wjechac pod bramke



 



USA-Słowacja



Tutaj mysle ze tez beda bramki a druzyna amerykańska ma kilku specjalistów wiec tak



Alex DeBrincat kurs 2,9✅



świetny sezon w Hawk u boku Patrika Kanea i tutaj tez beda razem grali



Jack Hughes kurs 4,2⛔



Ten młodzian fajnie sie wkomponował w zepół i był bliski strzelenia gola w meczu z Austria , ma dobry ciag na bramke i duzo widzi, po takim kursie warto zagrac



Noah Hanifin kurs 6,8⛔



Obronca Flames, potrafi walnac z niebieskiej , bedzie wyjeżdzał do PP



 
 
Otrzymane punkty reputacji: +61
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom