>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Kolarstwo 2019 - Wiosenne Klasyki

Status
Zamknięty.
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP


 AMSTEL GOLD RACE





Barbancka Strzała to była przygrywka to kluczowych trzech klasyków ardeńskich, które zakończą wiosenną kampanię wyścigów jednodniowych. Początek to wyścig piwny. Sporo podjazdów, ostatni oddalony od mety, więc nie tylko umiejętność pokonywania krótkich podjazdów ale i szybkość są ważne. Wyścig reklamowany jako starcie Alaphillipe'a i van der Poela.



Profil wyścigu



Bjorg Lambrecht - Rudy Molard 1,62 Forbet ✅ 6-32

Wyścig powinien pasować młodemu Belgowi. Nie wiadomo jeszcze, jak jego kariera przebiegnie i czy pójdzie w stronę GT czy klasyków ale na razie widać, że podjazdy umie podjeżdżać, a do tego ma szybkość.Dobre wyniki w Hiszpanii w ostatnim czasie, w środku tygodnia wysoko na Barbanckiej Strzale. Tu pokazał, że potrafi atakować. Dla mnie jeden z ciekawszych młodych kolarzy, który jutro może złapać dobry rezultat.

Molard bardziej powinien się nastawiać na Walońską Strzałę i Liege-Bastogne-Liege. Tam zawsze radził sobie lepiej, końcówka bardziej mu pasująca. W sprincie raczej nie powalczy - już jakiś czas temu wydaje mi się, że podjął decyzję o zmianie specjalizacji i idzie bardziej na jazdę w górach. Ta trasa po zmianach nie jest idealna dla kolarzy takich jak on. FDJ powinno raczej postawić na młodego Madouasa.



Michael Matthews - Peter Sagan 1,91 Fortuna ✅16-DNF

Sagan mimo słabości wyniki ma niezłe. Brakuje jednak sił na końcówkę, gdzie to się przesądzają wyniki wyścigów. Na Paryż-Roubaix odcięło mu prąd w kluczowym momencie, na Ronde uciekał i też zabrakło pary. Nie jest w najwyższej dyspozycji, a Amstel jest wymagającym wyścigiem. Najpierw spora ilość podjazdów, a na koniec jeszcze trzeba mieć siły na sprint. Sagan w tym sezonie pokazuje, że ciężko mu to połączyć - jeśli już jest w czubie przed metą to brakuje mocy na walkę o zwycięstwo.

Matthews ostatnio na Brabanckiej 4. miejsce. Ostatni z grupki, gdzie jako sprinter powinien walczyć o zwycięstwo. Szczęście jednak, że nie było upadku bo został przyparty do band i musiał mocno wyhamować. Wyścig jednak na plus - potrafił odpierać ataki rywali. Dla mnie jeden z największych faworytów jutro. Mimo upadku na Paryż-Nicea, gdzie musiał się wycofać na pierwszym etapie. Wrócił na Katalonię i tam wygrał dwa etapy. Na Ronde dojechał w pierwszej grupie i zajął 6. miejsce, gdzie bruki to nie jego bajka i rzadko je jeździ. Forma jest wysoka.



 
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
cytat z dnia 21 kwietnia 2019 19:25 przez jozzy22


Katarzyna Niewiadoma zwycięża w kolarski wyścigu Amstel Gold Race



Po świetnym ataku. Wielki sukces Polki i wielkie gratulacje. 



 



Super też wyścig panów. Co się w końcówce działo to rzadko się zdarza. Alaphillipe i Fuglsang mieli już wygrany wyścig a tu najpierw Kwiatkowski ich dogonił a potem cała wataha. Van der Poel najpierw ciagnal całą grupę a jak dociagnał to pojechał dalej bez zastanowienia i wygrał:) 
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP


Walońska Strzała







Profil wyścigu

Michael Matthews - Dylan Teuns 1,65 Fortuna ✅8-14

Klasyka czyli sporo podjazdów i meta na Mur de Huy (ostatni kilometr średnio 12% nachylenia). Matthewsa opisywałem w weekend na Amstel Gold. Tam 16. miejsce, przyjechał w drugiej grupie. Mam jednak podejrzenia, że w kluczowym momencie miał problemy ze sprzętem. W pewnej chwili atakował i próbował odskoczyć od głównej grupy tylko że po chwili zwolnił i zaczął patrzeć na rower. Potem kamera przeskoczyła na pierwszą grupę i nie wiadomo, co dalej się działo. Później uż jednak nie widziałem go w peletonie, więc wydaje mi się, że wtedy mógł zostać. Co do reszty to opisywałem w święta i podtrzymuje swoje zdanie.

Na Teunsa stawiałem w Barbanckiej tydzień temu z Kreuzigerem. To był całkowity niewypał, bo Dylan bardzo słabo pojechał. Dopiero 66. miejsce i ponad dwie minuty straty do zwycięzcy. Na Amstel podobne miejsce tylko czasowo stracił 2x tyle. Forma chyba uleciała z Belga, bo początek sezonu miał dobry. Te klasyki jednak nie napawają optymizmem. Mądrość etapu podpowiada, by przestawić żagle i grać przeciwko niemu. 2 lata temu był tu trzeci ale w zeszłym sezonie po dobrym początku sezonu stawiany był wśród faworytów do zwycięstwa. Zawiódł jednak mocno i przyjechał na dalekiej pozycji. Myślę, że teraz może być podobnie.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP


Liege - Bastogne - Liege







 



Trasa mocno zmieniona w tym roku, więc nie ma co przeglądać zeszłych edycji w poszukiwaniu faworyta. Usunięty został św. Mikołaj ze swoim podjazdem oraz końcowy do Ans. Teraz ostatnim jest Faucons, od którego do mety zostaje kilka kilometrów ze zjazdami i płasko. To powinno spowodować, że kluczowym podjazdem może stać się znowu Reduote. Tak czy inaczej powinniśmy widzieć ściganie nie na ostatnim podjeździe, jak w Walońskiej Strzale, ale wzorem Amstel Gold ataki powinny być wcześniej, a na mecie walka sprinterska z małej grupki. To powoduje, że trochę zmienia się zestawienie faworytów.



Profil wyścigu

Alejandro Valverde - Michał Kwiatkowski 1,74 Etoto  ✅ DNF-12

Valverde lipa totalna na razie w ardeńskich klasykach. To wielka niespodzianka bo tutaj zawsze brylował. Staruszkę wygrywał 4-krotnie, Walońską Strzałę 5 razy. W tym roku jednak forma gdzieś odleciała. Podobno przetrenowany, inne źródła mówią, że po MŚ za mocno się skupił na reklamach. Jak jest naprawdę to wie on sam. Tak czy inaczej dyspozycja nie daje nadziei, że jutro miałby walczyć o czołowe lokaty. Na Amstel Gold dopiero 66. miejsce i kilka minut straty. Na Walońskiej, gdzie przecież meta ciągle na ściance jak lubi, zaraz za TOP10. Jak na niego wynik fatalny. O ile ścianka jakoś by go ratowała to po zmianie trasy bardziej bym się spodziewał, że wyścig będzie podobny do Amstel. A więc walka na wcześniejszych podjazdach i próby urwania się. Tutaj Valverde może nie wyrobić tempa, jak to miało miejsce w święta. Nikt nie będzie czekał na metę, bo w tym roku nie ma podjazdu, na którym można wszystko rozstrzygnąć.

Michał i na Amstel i na Walońskiej solidnie i widoczny. W obu przypadkach jednak zabrakło sił w końcówce. Myślę jednak, że zmiana trasy powinna mu pasować. On na ściankach nie ma już takiego przyspieszenia jak kiedyś, natomiast forma jest dobra i powinien trzymać się w czubie. W Amstel próbował ścigać Alaphillipe i Fuglsanga. Urwał się z peletonu, widać było, że czuje się dobrze. Kwiatkowski się nastawia od dawna na ten wyścig, to jest cel kluczowy na wiosnę. Liczę, że będzie w czubie. Forma wysoka, zmiana trasy pod niego.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP


Maximilian Schachmann - Adam Yates 1,65 Fortuna ✅3-4

Sagan nie jedzie na szczęście, więc Bora wszystkie siły powinna rzucić na Schachmanna. Jako druga opcja gdzieś może być trzymany Formolo lub Konrad ale przede wszystkim Max. Forma w ostatnich tygodniach znakomita. Najpierw wygrany etap w Katalonii, potem trzy zwycięstwa w wyścigu dookoła Basków i był liderem długo. Przegrał w końcu wyścig, m.in. z Adamem ale to był wyścig dla górali,a Schachmann do takich się nie zalicza. Na Amstel i Walońskiej dwa razy 5. miejsca. Niedługie podjazdy potrafi przejechać, szybkość na mecie jest bardzo dobra. Co tu nie mówić, jest w gazie obecnie, profil mu pasuje, ekipa na niego pojedzie. Jeden z faworytów do czołowych miejsc.

Adam to przede wszystkim góral. Rzadko jeździ klasyki. Na Amstel nawet nie przyjechał, na Walońskiej nie dojechał do mety. Gdyby tu była końcówka jak w zeszłym roku to bym nie grał tego typu. Jest w solidnej dyspozycji, więc ścianki mu nie straszne. Tu jednak jest bardzo dużo podjazdów krótkich ale stromych, a on raczej preferuje długie jak typowy góral. Do tego brak doświadczenia w klasykach, meta na płaskim i przede wszystkim on lubi sie zgubić, wycofać z wyścigu. Na Lombardii, która jest monumentem najbardziej pasującym dla górali nigdy wielkich wyników nie osiągał. Jaki powód? Do mety jest płaski dojazd, a to mu wyraźnie nie pasuje.
 
naspokojnie 76

naspokojnie

Użytkownik


@sumada90 



 gdzie mogę śledzić poczynania Dawida? Mam pogranego go z Valverde od ciebie i chcę wiedzieć jak sytuacja wygląda. Z góry dziękuję i miłej Niedzieli ;)
 
jozzy22 530,3K

jozzy22

Użytkownik
cytat z dnia 28 kwietnia 2019 11:23 przez naspokojnie


@sumada90 



 gdzie mogę śledzić poczynania Dawida? Mam pogranego go z Valverde od ciebie i chcę wiedzieć jak sytuacja wygląda. Z góry dziękuję i miłej Niedzieli ;)



O jakim Dawidzie mówisz?!



Transmisja jak zwykle eurosport
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
cytat z dnia 28 kwietnia 2019 11:23 przez naspokojnie


@sumada90 



 gdzie mogę śledzić poczynania Dawida? Mam pogranego go z Valverde od ciebie i chcę wiedzieć jak sytuacja wygląda. Z góry dziękuję i miłej Niedzieli ;)



Michała, Dawid to piosenkarz ☺ na Eurosporcie obecnie jest tramsmisja. Valverde z tego co co widzę to już się wycofał, więc wystarczy że Kwiatkowski dojedzie. 



Co do relacji live w trakcie to nie polecam żadnej, bo za szybko się wszystko dzieje i nikt nie nadąża. Wyniki znajdziesz po etapie tutaj: 

https://www.procyclingstats.com



 



 
 
M 47

matex517

Użytkownik


Nie wiecie jak fortuna rozlicza zakład Kwiato-Valverde jak Hiszpan się wycofał? Zapewne po kursie 1.0 bo resztę mi rozliczylo a ten wisi. Trochę niesprawiedliwe, że rozliczane jest jak krecz.



 



Edit: rozliczylo po normalnym kursie. 
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
cytat z dnia 28 kwietnia 2019 18:31 przez matex517


Nie wiecie jak fortuna rozlicza zakład Kwiato-Valverde jak Hiszpan się wycofał? Zapewne po kursie 1.0 bo resztę mi rozliczylo a ten wisi. Trochę niesprawiedliwe, że rozliczane jest jak krecz.



 



Edit: rozliczylo po normalnym kursie. 



Tak informacyjnie:



Valverde wystartował, w wynikach jest DNF (did not finish) i nie pamiętam bukmachera, który by wycofania z trasy rozliczał jako zwroty.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom