>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Migracja forum - uwagi i zgłoszenia

Status
Zamknięty.
robson11 862

robson11

Użytkownik


Panowie, miałem taki kijowy nick z kropkami, że po wdrożeniu nowej wersji forum, mam jakieś cyferki w nazwie. Jeżeli jest opcja przywrócić do starej wersji, to będę wdzięczny, możecie równie dobrze zmienić mi login na: Robson. Generalnie przy logowaniu wyskakuje mi błąd, ale loguje normalnie - po odswiezeniu przywraca mnie na stronę główną już z zalogowaniem. Być może to błąd tylko u mnie, przez ten nick. Pozdrawiam.
 
greenvoice 13,1K

greenvoice

Administrator
Członek Załogi


Dodaliśmy skrót do emoji "Plus" ✅ i "Minus" ⛔







Jak było już wcześniej napisane, wygląd ikonek zależy od przeglądarki. 
 
Otrzymane punkty reputacji: +40
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
cytat z dnia 13 kwietnia 2019 13:08 przez mr-obinna-47338


Panowie, miałem taki kijowy nick z kropkami, że po wdrożeniu nowej wersji forum, mam jakieś cyferki w nazwie. Jeżeli jest opcja przywrócić do starej wersji, to będę wdzięczny, możecie równie dobrze zmienić mi login na: Robson. Generalnie przy logowaniu wyskakuje mi błąd, ale loguje normalnie - po odswiezeniu przywraca mnie na stronę główną już z zalogowaniem. Być może to błąd tylko u mnie, przez ten nick. Pozdrawiam.



Każdy user po przejsciu na nowe forum, któremu zmienił się nick wynikający ze standaryzacji ma jedną szansę na jego zmianę, warunki są dwa, jeden to proponowany nick musi być wolny, a drugi musi być z zakresu a-z 0-9 . @ + _ -



 



p.s. w sprawie Twojego nicku napisałem na pw.
 
d.n.o. 283

d.n.o.

Użytkownik


Czy u wszystkich połowa emotek jest niewidoczna? Część mogę wybrać, reszta to puste kwadraty takie jak: ???? albo ???? ? Tragicznie niespójne jest to wszystko. Doczytałem, wyżej że może to zależeć od przeglądarki, ale to jakiej mam używać jak nie chrome? Na której jest najlepiej?



Ponadto gdy wpisuję spacje, oddzielam cos od reszty np przy edycji postu i wpisywaniu wyniku spotkani ta spacja jest niewidoczna, slowa sie zlewaja i ni nie  moge z tym zrobic? Ktoś coś? (jest to randomowe, czasami spacja jest widoczna dwa zdania wczesniej juz nie...)
 
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
cytat z dnia 15 kwietnia 2019 10:08 przez d.n.o.


Czy u wszystkich połowa emotek jest niewidoczna? Część mogę wybrać, reszta to puste kwadraty takie jak: ???? albo ???? ? Tragicznie niespójne jest to wszystko. Doczytałem, wyżej że może to zależeć od przeglądarki, ale to jakiej mam używać jak nie chrome? Na której jest najlepiej?



Ponadto gdy wpisuję spacje, oddzielam cos od reszty np przy edycji postu i wpisywaniu wyniku spotkani ta spacja jest niewidoczna, slowa sie zlewaja i ni nie  moge z tym zrobic? Ktoś coś? (jest to randomowe, czasami spacja jest widoczna dwa zdania wczesniej juz nie...)



niestety emoji działają jako tekst i nie mamy wpływu, te które akurat podałeś jako przykład w Chromie wyświetlają się jako puste kwadraty, ale w FireFoxie już wyświetlają się normalnie. Tu masz artykuł, który pokazuje jak ta sama emoji może różnić się na przykładzie 3 telefonów

http://mentalfloss.com/article/516048/22-emojis-look-completely-different-different-phones





Co do spacji to w takim wypadku trzeba użyć skrótu shift+spacja.



 
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
cytat z dnia 13 kwietnia 2019 12:04 przez coinspinner
cytat z dnia 13 kwietnia 2019 10:21 przez adamo80


Jest kolejny problem jaki zauważyłem. Już z 10 razy "zmieniałem" hasło tzn ciągle ustawiam to samo bo po wylogowaniu już nie mogę wejść bo jest komunikat, że jest złe. Myślałem, że to był okres początkowy zaraz po zmianach, ale dzisiaj to wciąż jest. Na jednym logowaniu jest ok. Po wylogowaniu zaczyna być problem z ponownym zalogowaniem.



Nie mamy informacji, aby system logowania działał nieprawidłowo, użytkownicy logują się bez problemu, z logów wynika również, że udało Ci się zalogować kilka razy w ostatnich dniach, zweryfikuj proszę czy wpisujesz poprawnie login / hasło.



Niestety jest u mnie problem. Dzisiaj już dokładnie zbadałem sprawę. Po wylogowaniu się nie mogę się ponownie zalogować na to samo hasło. Za każdym razem jest komunikat, że nieprawidłowa nazwa użytkownika/hasła. Po wysłaniu linka o zresetowanie wprowadzam dokładnie takie samo jak wcześniej i wtedy się loguję, ale po wylogowaniu już normalnie nie mogę tylko znowu przez link. Musi być ślad, że ja ciągle wysyłam te linki aktywacyjne więc sprawdzćcie to. Tylko daję wciąż to samo hasło, ale jak zmieniałem było tak samo. Sprawdzałem już na 2 różnych przeglądarkach bo myślałem, że może coś w Firefoxie, ale na Operze jest to samo.
 
coinspinner 1,2K

coinspinner

Forum VIP
Niestety jest u mnie problem. Dzisiaj już dokładnie zbadałem sprawę. Po wylogowaniu się nie mogę się ponownie zalogować na to samo hasło. Za każdym razem jest komunikat, że nieprawidłowa nazwa użytkownika/hasła. Po wysłaniu linka o zresetowanie wprowadzam dokładnie takie samo jak wcześniej i wtedy się loguję, ale po wylogowaniu już normalnie nie mogę tylko znowu przez link. Musi być ślad, że ja ciągle wysyłam te linki aktywacyjne więc sprawdzćcie to. Tylko daję wciąż to samo hasło, ale jak zmieniałem było tak samo. Sprawdzałem już na 2 różnych przeglądarkach bo myślałem, że może coś w Firefoxie, ale na Operze jest to samo.



ok, zbadamy temat jeszcze raz w Twoim wypadku, napiszę do Ciebie na PW aby nie zaśmiecać tematu.
 
M 27,2K

madangelo

Forum VIP


Podbijam uwagę która pojawiła sie juz wczesniej tzn wdrożenie słownika poprawiajacego błedy czy zwykłe literówki. Bardzo przydatna opcja, w dzisiejszych czasach cieżko sie bez tego funkcjonuje tym bardziej że prawie wszedzie takie rozwiazanie jest zastosowanie i pewnie wszyscy już sie przyzwyczaili że im "podkresla" błedy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +61
greenvoice 13,1K

greenvoice

Administrator
Członek Załogi


Włączyliśmy obsługę sprawdzania tekstu obsługiwaną przez przeglądarkę. Jeśli popełnimy literówkę, tekst podświetli się na czerwono. Aby dostać się do "menu", gdzie znajdują się poprawki należy przytrzymać CTRL i nacisnąć prawym przyciskiem myszy na słowo.







Uwaga:  jeśli używasz starszej przeglądarki, opcja może nie być dostępna (generalnie każda nowa wersja obsługuje tą opcję). Zawsze możesz sprawdzić tu, czy opcja jest dla Ciebie dostępna: https://caniuse.com/#feat=spellcheck-attribute



Uwaga 2: Jeśli używasz angielskiej wersji przeglądarki, być może musisz doinstalować dodatkowy słownik w celu obsługi języka polskiego.
 
Otrzymane punkty reputacji: +24
uzytkownik-76505 1,3K

uzytkownik-76505

Użytkownik


Rozumiem, że nie idzie tego zrobić tak jak było wcześniej i tak jak jest wszędzie czyli za pomocą zwykłego kliknięcia PPM?



Bo teraz pod PPM mamy jakże wspaniałą opcję (NIEDZIAŁAJĄCĄ, ale to akurat już standard) wklejania tekstu, która jest nieobsługiwany przez przeglądarki i trzeba to i tak robić na klawiaturze.



Kolejna genialna innowacja.
 
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
cytat z dnia 16 kwietnia 2019 16:24 przez mchal


Rozumiem, że nie idzie tego zrobić tak jak było wcześniej i tak jak jest wszędzie czyli za pomocą zwykłego kliknięcia PPM?



Bo teraz pod PPM mamy jakże wspaniałą opcję (NIEDZIAŁAJĄCĄ, ale to akurat już standard) wklejania tekstu, która jest nieobsługiwany przez przeglądarki i trzeba to i tak robić na klawiaturze.



Kolejna genialna innowacja.



Dobrze rozumiesz, więc nie rozumiem po co ta ironia w dalszej części wypowiedzi. W poście informującym o wprowadzeniu pisze jak tego używać, jeżeli będziesz się do tego stosował to wszystko będzie działać. Kilka rzeczy działa inaczej niż na starym forum, ale do tego trzeba się po prostu przyzwyczaić, hejtowanie każdej wprowadzonej zmiany nic Wam nie da, tym bardziej, że są to ciągle te same osoby, którym z góry wszystko przeszkadza, to samo było gdy zmienialiśmy szatę graficzną na starym forum, po niej też było wielu przeciwników, że stare było lepsze, a w nowej wszystko złe, dziś pewnie większość z tych osób nie akceptuje nowej wersji twierdząc, że stara była idealna. Dajcie nam pracować, a za jakiś czas to samo będziecie mówić o aktualnej wersji forum.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
cytat z dnia 16 kwietnia 2019 18:15 przez waldi1979
cytat z dnia 16 kwietnia 2019 16:24 przez mchal


Rozumiem, że nie idzie tego zrobić tak jak było wcześniej i tak jak jest wszędzie czyli za pomocą zwykłego kliknięcia PPM?



Bo teraz pod PPM mamy jakże wspaniałą opcję (NIEDZIAŁAJĄCĄ, ale to akurat już standard) wklejania tekstu, która jest nieobsługiwany przez przeglądarki i trzeba to i tak robić na klawiaturze.



Kolejna genialna innowacja.



Dobrze rozumiesz, więc nie rozumiem po co ta ironia w dalszej części wypowiedzi. W poście informującym o wprowadzeniu pisze jak tego używać, jeżeli będziesz się do tego stosował to wszystko będzie działać. Kilka rzeczy działa inaczej niż na starym forum, ale do tego trzeba się po prostu przyzwyczaić, hejtowanie każdej wprowadzonej zmiany nic Wam nie da, tym bardziej, że są to ciągle te same osoby, którym z góry wszystko przeszkadza, to samo było gdy zmienialiśmy szatę graficzną na starym forum, po niej też było wielu przeciwników, że stare było lepsze, a w nowej wszystko złe, dziś pewnie większość z tych osób nie akceptuje nowej wersji twierdząc, że stara była idealna. Dajcie nam pracować, a za jakiś czas to samo będziecie mówić o aktualnej wersji forum.



Ale faktycznie trochę lepiej jak by się dało tylko z prawego przycisku bo to standard w całym necie... Nie chodzi o to forum tylko wszędzie jest z prawego przycisku. Trochę szybciej bez CTRL. A jak się nie da to idzie się też przyzwyczaić. Żaden problem.
 
greenvoice 13,1K

greenvoice

Administrator
Członek Załogi
cytat z dnia April 16, 2019, 6:23 p.m. przez adamo80
cytat z dnia 16 kwietnia 2019 18:15 przez waldi1979
cytat z dnia 16 kwietnia 2019 16:24 przez mchal


Rozumiem, że nie idzie tego zrobić tak jak było wcześniej i tak jak jest wszędzie czyli za pomocą zwykłego kliknięcia PPM?



Bo teraz pod PPM mamy jakże wspaniałą opcję (NIEDZIAŁAJĄCĄ, ale to akurat już standard) wklejania tekstu, która jest nieobsługiwany przez przeglądarki i trzeba to i tak robić na klawiaturze.



Kolejna genialna innowacja.



Dobrze rozumiesz, więc nie rozumiem po co ta ironia w dalszej części wypowiedzi. W poście informującym o wprowadzeniu pisze jak tego używać, jeżeli będziesz się do tego stosował to wszystko będzie działać. Kilka rzeczy działa inaczej niż na starym forum, ale do tego trzeba się po prostu przyzwyczaić, hejtowanie każdej wprowadzonej zmiany nic Wam nie da, tym bardziej, że są to ciągle te same osoby, którym z góry wszystko przeszkadza, to samo było gdy zmienialiśmy szatę graficzną na starym forum, po niej też było wielu przeciwników, że stare było lepsze, a w nowej wszystko złe, dziś pewnie większość z tych osób nie akceptuje nowej wersji twierdząc, że stara była idealna. Dajcie nam pracować, a za jakiś czas to samo będziecie mówić o aktualnej wersji forum.



Ale faktycznie trochę lepiej jak by się dało tylko z prawego przycisku bo to standard w całym necie... Nie chodzi o to forum tylko wszędzie jest z prawego przycisku. Trochę szybciej bez CTRL. A jak się nie da to idzie się też przyzwyczaić. Żaden problem.



Zwłaszcza, że taką propozcyję można sformułować czysto merytorycznie. Bez negatywnych emocji ????. Dałeś podpowiedź, że opcja wklej nie działa. Sprawdzimy, na ilu przeglądarkach tak jest. Jeśli rzeczywiście okaże się, że na większości jest to bezużyteczne (włączając najpopularniejszego chrome-a) to może warto zrobić jak to napisałeś.



Wszystko w swoim czasie. Pracujemy codziennie aby wprowadzać ulepszenia, nie wszystko da się na cito, ale każdą uwagę zapisujemy.
 
coinspinner 1,2K

coinspinner

Forum VIP
cytat z dnia 16 kwietnia 2019 16:24 przez mchal


Rozumiem, że nie idzie tego zrobić tak jak było wcześniej i tak jak jest wszędzie czyli za pomocą zwykłego kliknięcia PPM?



Bo teraz pod PPM mamy jakże wspaniałą opcję (NIEDZIAŁAJĄCĄ, ale to akurat już standard) wklejania tekstu, która jest nieobsługiwany przez przeglądarki i trzeba to i tak robić na klawiaturze.



Kolejna genialna innowacja.



 



Wklejanie tekstu działa, jeżeli klikniesz PPM tam, gdzie jest kareta

https://cl.ly/1dcb4fbd53c0



 
 
uzytkownik-76505 1,3K

uzytkownik-76505

Użytkownik
cytat z dnia 16 kwietnia 2019 18:39 przez coinspinner
cytat z dnia 16 kwietnia 2019 16:24 przez mchal


Rozumiem, że nie idzie tego zrobić tak jak było wcześniej i tak jak jest wszędzie czyli za pomocą zwykłego kliknięcia PPM?



Bo teraz pod PPM mamy jakże wspaniałą opcję (NIEDZIAŁAJĄCĄ, ale to akurat już standard) wklejania tekstu, która jest nieobsługiwany przez przeglądarki i trzeba to i tak robić na klawiaturze.



Kolejna genialna innowacja.



 



Wklejanie tekstu działa, jeżeli klikniesz PPM tam, gdzie jest kareta

https://cl.ly/1dcb4fbd53c0



 



 
uzytkownik-76505 1,3K

uzytkownik-76505

Użytkownik
cytat z dnia 16 kwietnia 2019 18:15 przez waldi1979



Dobrze rozumiesz, więc nie rozumiem po co ta ironia w dalszej części wypowiedzi. W poście informującym o wprowadzeniu pisze jak tego używać, jeżeli będziesz się do tego stosował to wszystko będzie działać. Kilka rzeczy działa inaczej niż na starym forum, ale do tego trzeba się po prostu przyzwyczaić, hejtowanie każdej wprowadzonej zmiany nic Wam nie da, tym bardziej, że są to ciągle te same osoby, którym z góry wszystko przeszkadza, to samo było gdy zmienialiśmy szatę graficzną na starym forum, po niej też było wielu przeciwników, że stare było lepsze, a w nowej wszystko złe, dziś pewnie większość z tych osób nie akceptuje nowej wersji twierdząc, że stara była idealna. Dajcie nam pracować, a za jakiś czas to samo będziecie mówić o aktualnej wersji forum.


Pocieszę Was, to mój ostatni wpis w tym temacie więc jednego "hejtera" macie mniej. Zamiast się tu udzielać pójdę poczytać kolejne wpisy tomcioomena, ot taka nowa meta forum której nie da się obejść.



W tym temacie udziela się kilka osób, bo widocznie jeszcze im się chce. Pewnie zauważyłeś/zauważyliście, że zdecydowanie więcej osób napisało o funkcjonalności/ przejrzystości forum w działach tematycznych, w których się udzielali a następnie "zniknęli" z forum. W większości nie były to przypadkowe osoby, a takie które jeszcze coś wnosiły do jego życia. Rozumiem, że takie osoby są lepsze, bo siedzą cicho i się nie udzielają. Jasne, nie liczy się ilość tylko jakość. Obecnie stracone zostało i jedno i drugie. Ważne, że wpisy w konkursach się zgadzają i ktoś jest zadowolony.



Mówisz, że są tu sami "hejterzy". Tylko czemu Wy nie potraficie się przyznać, że wypuściliście niefunkcjonującego bubla, bo inaczej aktualnego stanu rzeczy nie można nazwać inaczej w porównaniu ze starą wersją.. Być może w domyślnej wersji będzie ok, ale obecnie nie jest ono w niczym lepsze od starego forum (no, ewentualnie to bezpieczeństwo o którym ciągle mówicie, jednak dla przeciętnego użytkownika jest ono najmniej znaczącą rzeczą), a większość funkcjonalności jeżeli już jest to korzystanie z nich jest utrudnione. Chyba nie tak powinny działać innowacje. Nie mam pojęcia jaki macie model biznesu (jeżeli w ogóle macie cokolwiek określonego) ale w żadnym standardzie nie powala się na wprowadzenie na rynek takiego produktu. Jeżeli się już to zrobi, wypadałoby w jakikolwiek sposób to uzasadnić, szczególnie jeżeli jest się/chce się być lidem na swoim rynku.



Tym ciekawsze jest to, że o większości rzeczy które były tutaj pisane mówicie, że wiedzieliście wcześniej. Skoro już (jeszcze?) jesteście największym forum to mając świadomość tak wielu niedociągnięć wypuszczenie takiego produktu na rynek wizerunkowo jest mega słabe. Rozumiem, że wynikało to z uwarunkowań biznesowych, ale skoro szło przełożyć otwarcie forum o tydzień to widocznie szło ugrać coś więcej.



Tyle ode mnie, bo i tak usłyszę że jestem hejterem i powinienem się przyzwyczaić (pewnie, przecież do wszystkiego można się przyzwyczaić :))) albo czekać na końcową wersję. Bez odbioru ⛔



 
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
greenvoice 13,1K

greenvoice

Administrator
Członek Załogi


Wprowadziliśmy opcję autozapisu edytor-a. Jeśli wystąpi błąd, wyloguje nas lub wyjdziemy ze strony - po powrocie będziemy dalej mogli kontynuować pisanie treści. Treść jest zapisywana co 5 sekund.



 
Otrzymane punkty reputacji: +23
coinspinner 1,2K

coinspinner

Forum VIP


Wprowadziliśmy pierwszą wersję ignorowania użytkownika.



Po wejściu na stronę ustawień, w sekcji "Prywatność i bezpieczeństwo" znajdziecie pole wielokrotnego wyboru użytkowników, których chcecie ignorować na forum:





  • wpisy ignorowanych nie będą widoczne
  • nie otrzymacie powiadomienia o nowym wpisie lub temacie założonym przez ignorowanego
  • ignorowany będzie mógł dalej pisać do Was PW
  • jeżeli ignorowany napisze post albo założy temat, będzie widoczny w kolumnie "ostatni wpis"
 
Otrzymane punkty reputacji: +23
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom