Fortuna bonus

ATP Tour: Indian Wells - 07.03-17.03.2019

fazi2007 77

fazi2007

Hubert gra poprawnie jak na mecz z Federerem, jedynie bolą jego braki w grze przy siatce.. Stracił przez to tyle ważnych punktów. Zawsze obiera zły kierunek woleja i te piłki są poprostu za długie, to wygląda jak wystawa dla przeciwnika, kiedy powinna być to piłka kończąca. Hurkacz ma bardzo dobry serwis, warunki fizyczne, ale jak dla mnie DUŻE braki w grze przy siatce, i nad tym powinien pracować mocno w przyszłości. Brakuje też trochę kończącego uderzenia z forehandu, Janowicz takowy posiada.

john_isner 522

john_isner

Rafael Nadal - Karen Khachanov
2:0 efortuna, 1.53
7:6, 7:6✅
Hiszpan w tym roku jest w bardzo dobrej formie, przegrał tylko dwa mecze (bo pokazówki nie liczę) finał AO z Djokiem 3:0 oraz 2 runda z Kirgiosem (gdzie końówkę meczu, tie breaka 3 seta na własne życzenie nieco). Czyli wygrał 27 setów a przegrał tylko 5. W Indian Wells włączył sobie tryb Boga, gra fenomenalnie i mimo, że nie miał ciężkich rywali to forma zachwyca. Jego rywalem będzie Rosjanin, który jak włączy automat to potrafi pokonać Djoko 2:0. Lecz forma Karena w tym roku nie jest najlepsza bo, miał już 3 widowiskowe wpadki. W tym turnieju też miał zastój z Lopezem, bo stracił seta 6:1. Pokonał Lopeza, Isnera czy Rubleva z całym szacunkiem ale oni w porównaniu do Rafy to niższa liga. Moim zdaniem Hiszpan bierze mecz bez starty seta. Panowie grali ze sobą pięć razy i 5:0 jest dla króla mączki, tylko raz młodemu udało urwać się seta.

bodizo 350

bodizo

Panowie jakies typy do meczu Thiem Raonic?Kogo byscie obstawiali? Ja jestem za Thiemem ale moze ktos cos więcej napiszę.W drugim polfinale to mi sie wydaje ze Roger wygra ????

lazan 642

lazan

Ja osobiscie tez dam na Thiema z racji tego ze korty sa wolniejsze. Raonic taki sobie, Autriak takze nie zachwyca, ale w tym turnieju ,,odpalil&#39;&#39;. Bardzo duzo bd zalezec od serwisu Kanadyjczyka, bo jesli nie bedzie co chwile asow to moze byc ciezko. Ogolnie to trudny mecz ale stawiam na Thiema ze wygra.
W 2-gim meczu stawialbym na Raf, poniewaz tak patrzac to Roger nic ciekawego z Hubertem nie gral, gdzie Hurkacz mial w paru gemach okazje zeby zdobyc przelamania( ale czesto w decydujacych wymianach byly out&#39;s albo siatka) -&gt; aczkolwiek zagral dobry mecz. Co do Rafy to ogladalem, 2-ego seta z Ruskiem i widac ze jest naladowany. Roger ma juz sowje lata i nie jest juz tak zwinny na korcie, jak go Hiszpan zacznie rozrzucac po korcie to w koncu moze wyjsc juz zmeczenie.
PS. Jesli chodzi o Hurkacza i jego zdobycia przelamania to chodzi mi o cale gemy w ktorych byly wymiany(nie o same Keypunkts).

T 1,9K

telich

Jesli ogladales mecz Rafy, to czemu nie napiszesz, ze od 2 seta gral z kontuzja kolana, wezwal fizjo, ktory mu otejpowal noge, widac bylo ze to nie ten sam Rafa, grymaszacy wiele razy, ciezko mu bylo sie poruszac, choc jak widac zawsze ambicjonalnie podchodzi do sprawy, nie chcial zejsc po wygraniu 1 seta i wygral, komentator mowil, ze gra na hardzie ogolnie pogarsza sytuacje z jego kolanami, ktore jak widac sie odezwaly, turnieje na maczce za pasem, wiec nie zdziwie sie jak po prostu odda mecz walkowerem, ale jesli juz wyjdzie na kort to polecam granie na Rogera u buka gdzie krecz=brak zwrotu ????

dx2 217K

dx2

Moze dlatego, ze medical-timeout byl jeszcze w trakcie 1-ego seta. Teoretycznie to tez mialem plan grac w kierunku Nadala przy potencjalnym jego starciu z Federerm, ale faktycznie to przedziwne kilkunastosekundowe rozciaganie sie Nadala, gdy oparl sie plecami o siatke, gdy schodzili na przerwe miedzy gemami, to na pewno jest informacja warta zaznaczenia, ktora odstrasza bardzo. Na poczatku 2-ego seta Nadal nienaturalnie zabieral sie do serwowania i ogolnie duzo szybciej konczyl punkty niz w 1-szym secie.

lazan 642

lazan

dx2 powiedzial juz wystarczajaco za mnie ????
po 2 ile razy bylo juz tak nawet na tym tunrieju sama Venus Williams brala w pierwszym meczu mediTime, nie czula sie dobrze w 2-gim secie dostala bodajze 6:1 lub 6:0(nie pamietam), by ostatecznie dowiezc zwyciestwo a w 2-gim meczu turnieju biegac i grac jakby nic. Po za tym jakby nie mogl Hiszpan grac to juuz by z Ruskiem poddal krecz, aczkolwiek moze mu cos dolega ale pomimo to ide w Rafe - ogladajac Federera to Hurkacz mialby szanse wygrac z nim ale w KeyPoints Fedex byl lepszy.
Ps. Moze i wygra Fedex, kazdy ma swoje zdanie i typy a jak bedzie to po meczu zobaczymy.

M 0

mati992

Przy problemach zdrowotnych Rafy stawiał bym na Rogera , ponieważ było widać w 2 secie w meczu z Chaczanowem że nie jest sobą i coś mu dolega z tą dyspozycją przegra z Federerem lub skreczuje.

T 1,9K

telich

Widze, ze dalej brniesz w to, co napisales, co ma medical Venus do medicala Rafy? Jesli ogladasz duzo Jego meczow to mozesz zauwazyc, kiedy Rafa jest w pelni sil, zmotywowany i jak reaguje na wygrane punkty, mowa ciala u Niego duzo mowi, po tym medicalu w 2 secie bylo widac jak sie porusza z ta noga i jaki ma grymas na twarzy, po 2 wygral 1 seta i bylo rowno w drugim wiec taki gosc jak Rafa na tym etapie meczu nie podziekuje, no chyba ze noga bylaby prawie &#39;urwana&#39;, wiec dopoki moze jako tako sie poruszac to walczy, wg mnie podziekowalby po przegraniu 2 seta i gdyby zostal przelamany na wejsciu w trzecim to wtedy tak, do tego tez dochodzi to w jaki sposob sie &#39;cieszyl&#39; po meczu, tzn brak entuzjazjmu, gdzie zawsze podskakuje z zacisnieta piescia, on wie, ze nie jest dobrze, do tego w polfinale nie czeka na Niego Khaczanow, z ktorym wygral wszystkie mecze i jak widac nie potrafi przelamac stylu Rafy nawet jesli ten gra z kontuzja, tylko czeka tam Roger,, z ktorym zagral razem 38 meczow, jesli Rafa wyjdzie na kort to na zastrzykach i srodkach przeciwbolowych i pytanie na ile mu to pomoze, ale jesli ja bylbym na Jego miejscu to po prostu bym odpuscil majac za pasem sezon na maczce ????

john_isner

Roger Federer - Rafael Nadal
2 handi +1.5 seta, 1.67 efortuna
Zwrot
Analiza pisana a w zasadzie umówiona przez telefon więc z góry Sorry za wszelakie błędy. większość ludzi skupiła się głównie na przerwie medycznej którą wziął Hiszpan i nie dziwię się temu ponieważ to bardzo ważna kwestia. aczkolwiek Spójrzmy na ostatnie 5 spotkań między tymi panami I co widzimy? bezwzględną dominację Szwajcara. 4 spośród pięciu meczów były rozgrywane właśnie na nawierzchni twardej a jeden mecz na hali. nadal urwał w ciągu pięciu meczów ledwie 3 sety gdzie 1 mecz był rozgrywany do wygranych 5 setów. Federer w tym turnieju idzie jak burza ale łącznie z Dubajem wygrywa już 7 meczów bez straty seta. Jeden jak i drugi tenisista jest super formie. Rozegrali ze sobą mnóstwo meczów znają się od A do Z. Jeśli Hiszpan faktycznie będzie zdrowy to moim zdaniem nie odda łatwo tego meczu stawiam na to że urwie seta.

pikarafa17 2,6K

pikarafa17

Thiem vs Raonic . Thiem 2.4 fortuna . Wątpię, by po 1 wygranym secie przez Thiema ,drewno Rao wzięło sie w garść. 2:1 .
Nadal vs Federer . Nadal 2,89 fortuna . Zwrot , King Rafa oszczędza kolano na Roland Garros.

Thiem powinien dzis ograć Raonica, ktory jest drewnem. Wolne korty sluza austriakowi i wg mnie przelamie w kazdym secie chociaz raz kanadyjczyka. Rao lubi dostac wpierrdol 2:0 na tym etapie turnieji.
Nadal po medicalu zaczal lepiej grac i pokazal kto jest Królem. Roger oczywiscie dobra gra ale jezeli Rafa nie bedzie odczuwał bólu i okaze sie ze te problemy z kolanem nie sa az tak powazne to zmiecie Rogera z kortu .

machiavelli 1,5K

machiavelli

Thiem vs Raonic 2.4 millenium ✅
Fedex vs Nadal 2:0 2.07 millenium zwrot

Odnośnie Thiema wszystko napisane.
Co chodzi o mecz króli, to Fedex w ostatnich ich pojedynkach gładko 2:0. Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę z jaką siłą uderza w tym turnieju Federer. Nie przypominam sobie by federer tak silne piłki posyłał. Co chodzi o forme to powiedzmy sobie szczerze Federer najmniejszymi siłami zawsze idzie dalej i tak naprawdę pokazywał tyle ile wymagali przeciwnicy, tutaj mocniejszy przeciwnik to i zepnie się i zrobi swoje. Rafa wczoraj medical, problemy z kolanem a z doświadczenia wiem, że problemy z kolanem z dnia na dzień nie mijają i jest to jedna z bardziej upierdliwych kontuzji.

Otrzymane punkty reputacji: +14

john_isner

Roger Federer- Dominic Thiem
efortuna 1.71, 2:0
6:3,3:6,5:7⛔
Panowie grali ze sobą cztery razy i jest remis 2:2. Na hardzie i pod dachem wygrywał Roger 2:0 a na clayu i trawie Thiem. Szwajcar wyjdzie do tego meczu wypoczęty, bo Nadal oddał mecz walkowerem. Austriak też zagrał jeden mecz mniej, bo miał taką samą sytuację z Monfilsem tylko, że w półfinale musiał się napocić z Raonicem. W finale wszytko może się zdarzyć, ale moim zdaniem wygra 2:0 Federer. Dominic tak naprawdę wygrał tylko jeden turniej na twardej nawierzchni, jest bardzo groźnym, uniwesalnym tenisistą ale mimo wszytko najlepij radzi sobie na ziemi. W tym turnieju odżył, bo początek sezonu miał kiepski, odpadła sensacyjnie na początkach turniejów. Roger jest na gazie, wygrał w Dubaju swój 100 tytuł i jest głodny dalej. 10 meczów wygranych z rzędu, 7 bez starty seta. Jak spojrzeć na nazwiska jakie pokonywał Thiem na hardzie ujrzymy Raonic, Cilic, Anderson,Dimitrov ale nie ma nazwisk typu Murray, Nadal, Djokovic, Federer. Stawiam, że Maestro wygra bez straty seta.