>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

21. kolejka LOTTO Ekstraklasy (8.02-11.02.2019)

Status
Zamknięty.
pitcairn 1,1K

pitcairn

Użytkownik
Górnik Zabrze - Wisła Kraków
obie strzelą + powyżej 2,5
@1,75 iforbet

Ciężko w tym meczu wytypować konkretny wynik, jestem jednak przekonany, że padnie sporo bramek. Taki typ opieram na wielu przesłankach: przede wszystkim drużyna Wisły przekonuje mnie do zagrania tego. Krakowianie we wszystkich meczach sparingowych, z wyjątkiem ostatniego z Ziliną, tracili przynajmniej po 2 bramki. Za rywali nie mieli żadnych tuzów: Garbarnia, Puszcza i Wisła Sandomierz. W lidze również Wisła zakończyła rundę z passą 9 meczów z przynajmniej 1 straconą bramką, a aż 7 z tych spotkań to były 2 lub więcej goli na deficycie. Defensywa jest w ostatnich miesiącach niewątpliwie piętą achillesową Białej Gwiazdy. Z przodu z kolei jest zgoła inaczej - ofensywa wzmocniona takimi nazwiskami jak: Błaszczykowski czy Peszko w sparingach prezentowała się całkiem dobrze strzelając 8 bramek w 4 meczach. Również końcówką jesieni Wisła sporo strzelała.
Po drugiej stronie Górnik - tutaj analiza będzie krótsza - przede wszystkim bardzo słaba defensywa - średnio prawie 2 bramki tracone na mecz jesienią, nie zapowiada się żeby wiosną było lepiej ponieważ jedynym zimowym wzmocnieniem w tej formacji jest bramkarz Chudy sprowadzony z Trnavy, jednak w mojej opinii to nie osoba bramkarza była największym problemem Górnika jesienią. W sparingach z poważniejszymi rywalami Górnik stracił 3 gole w 2 meczach. Z przodu z kolei jest Angulo, który jesienią strzelił 12 goli, dodatkowo ten piłkarz ma patent na Wisłę, strzelił jej już 5 goli w 4 meczach.
Podsumowując - oprócz przytoczonych wyżej argumentów mam pop prostu przeczucie, że to będzie ofensywny mecz, od bramki do bramki, bez kalkulacji.
 
typer.polska 354

typer.polska

Użytkownik
Arka Gdynia - Korona Kielce
Remis @ 3,40 Totalbet

Ostatni mecz z mojego tryptyku kandydatów do remisu. Chciałem grać do pierwszego trafienia i obawiałem się właśnie takiej sytuacji, że dwa poprzednie typy nie wejdą i już ręka drży, ale nie wycofam się z decyzji, jakieś argumenty za podziałem punktów? Arka podobnie jak w wakacje osiągała dobre rezultaty w okresie przygotowawczym, jednak sezon ligowy zaczęła słabo i dziś mam wątpliwości czy zacznie wiosnę od zwycięstwa. Korona i za kadencji Gina Lettieriego i także Macieja Bartoszka to zespół własnego boiska. Dodatkowo po nawet obiecujących sparingach w Turcji po powrocie do Polski całkowicie zmieniła oblicze i zasiała niepokój. No i na koniec absencje ważnych graczy. Podsumowując jest źle, jednak od kiedy zespół z Kielc prowadzi wyżej wymieniony Włoch to im sytuacja przedmeczowa jest gorsza to potem okazuje się, że wcale tak źle nie było i myślę, że wywiezie ten punkt z Gdyni.
⛔ Przegrany
 
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Wisła Płock - Legia
Legia @2,20 forBET KE ✅
Legia strzeli +1,5 gola @2,18 LVBET KE ⛔
Legia strzeli powyżej 2 goli @3,60 LVBET ⛔

Pierwsza moja myśl była aby grać coś w stronę ekipy z Płocka, z racji, że Legia przeważnie słabo wchodzi w sezon po różnych przerwach, jednak ostatecznie zdecydowałem się zagrać w stronę drużyny z Warszawy, po pierwsze wczoraj Lechia wygrała swój mecz, więc aby utrzymać kontakt z liderem muszą przywiezć z Płocka komplet punktów, po drugie odejście do Rosji kapitana Nafciarzy Damiana Szymańskiego, w Legii Sa Pinto mógł przepracować z drużyną cały okres przygotowawczy i na wiosnę można powiedzieć, że zobaczymy &quot;jego&quot; ekipę. Z Legii odeszli między innymi Mączyński, Kante oraz Pazdan, natomiast sprowadzenie zostali Salvador Agra, Luis Rocha i Iuri Medeiros. Po trzecie dzisiejsi goście będą chcieli się zrewanżować za porażkę z początku sezonu 1:4, po czwarte Legia jeśli już przegrywała z Wisłą Płock to...w Warszawie, w delegacji regularnie punktuje z Nafciarzami, na 5 ostatnich bezpośrednich meczy w Płocku wygrała 4, a ostatni raz Wisła pokonała u siebie Legię 16 lat temu.
 
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Wisła Płock - Legia Warszawa
powyżej 29,5 fauli @ 1,85 ✅
Totolotek
Ciekawe spotkanie zapowiada się w Płocku. W przedsezonowych sparingach obie ekipy prezentowały się bardzo dobrze. Drużyna z Płocka nie przegrała żadnego spotkania, Legia tylko 1. Gospodarze tuż nad kreską, za nimi obecnie tylko Górnik i Zagłębie S. także każdy punkt zaczyna robić się na wagę złota. Goście muszą gonić lidera z Gdańska, który wczoraj skromnie wygrał 2-1 z Pogonią. W Legii spory zaciąg zawodników z Portugalii (obecnie bodajże 5 + sztab szkoleniowy), nie wiadomo jak to przełoży się na atmosferę w szatni i na poczynania na boisku.
Moim zdaniem Legia dzisiaj łatwo nie będzie miała i gospodarze mocno postawią się rywalom. Do tego Nafciarze czekają już bardzo długo na zwycięstwo nad Legią u siebie (ostatnio w 2003r) a jak już wygrywają to w Warszawie. Spotkanie zatem powinno być od początku zacięte i obfitować w wiele spięć na boisku.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
K 90

konikpolny

Użytkownik
Defensywa, oparta na 38 letnim Marcinie Wasilewskim i odrestaurowanym Łukaszu Burlidze (powrót Rafałą Pietrzaka może delikatnie uzdrowić obronę Wisły).imo niezbyt mocnych rywali w okresie przygotowawczym Wisła popełniała spora liczbę błędów w obronie i traciła sporo bramek. .
Krakowianie we wszystkich meczach sparingowych, z wyjątkiem ostatniego z Ziliną, tracili przynajmniej po 2 bramki. Za rywali nie mieli żadnych tuzów: Garbarnia, Puszcza i Wisła Sandomierz. W lidze również Wisła zakończyła rundę z passą 9 meczów z przynajmniej 1 straconą bramką, a aż 7 z tych spotkań to były 2 lub więcej goli na deficycie. Defensywa jest w ostatnich miesiącach niewątpliwie piętą achillesową Białej Gwiazdy.
Jak już piszecie analizy, to wypadałoby mieć jakieś pojęcie o temacie. Przede wszystkim znać składy w meczach sparingowych, a nie patrzeć na same wyniki.
Dla Wisły reprezentatywne mogą być tylko 2 ostatnie mecze /z Etyrem 1-1 i Żiliną 1-0/, bo wtedy był zbliżony skład defensywy do tego jaki wybiegnie w Zabrzu. Pierwsze mecze okresu przygotowawczego, gdzie stracili więcej bramek, to grali na obronie tacy juniorzy jak Korczyk,Hoyo-Kowalski,Lackoś i Świątko.
Wszystko to oczywiście nie wyklucza overka w tym meczu, ale uzasadnienie powinno być jakoś logiczne, a nie prosto z .../takie niedopowiedzenie/.
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Górnik 2:0 Wisła
Na zakończenie kolejki Górnik podejmie krakowską Wisłę. Na podstawie tego co działo się w Krakowie podczas przerwy zimowej można by nakręcić film. Myślę, że większość orientuje się w temacie więc nie będę tutaj pisał referatu. Co istotne na dziś klub istnieje, a piłkarze wybiegną jutro na boisko. Oczywiście skład będzie mocno zmieniony. Na dzień dzisiejszy to połączenie rutyny z młodością. Moim zdaniem jeśli trener Stolarczyk dobrze to poukłada, to może to wypalić, bo Błaszczykowski na pewno wciąż będzie jednym z najlepszych piłkarzy w lidze, a na drugim skrzydle będzie grał Peszko, który ma jeszcze coś do udowodnienia.
Sytuacja Górnika w tabeli nie jest zbyt wesoła. Przedostatnia pozycja to nie jest to na co liczą w Zabrzu. Ostatni mecz przed przerwą to wysoka porażka Zabrzan z Lechią (4:0) więc na pewno zawodnicy chcieliby lepiej zacząć ten rok w Ekstraklasie. Jeśli chodzi o kadrę gospodarzy to tu wielkich zmian nie było. Udało się też zatrzymać do końca sezonu Żurkowskiego, który jest już piłkarzem Fiorentiny.
Kto jutro wygra? Faworytem jest Górnik. Mnie jednak kusi postawić w stronę Białej Gwiazdy. Pomijając wysoki kurs, to już piłkarze tego klubu pokazali, że ambicji im nie brakuje, a zespół Górnika na pewno jest w ich zasięgu. Do tego w dwóch ostatnich sparingach Wiślacy zaprezentowali się bardzo przyzwoicie.
Moja propozycja:
Wisła dnb kurs: 2.39 buk: fortuna ⛔
 
elalma 119,1K

elalma

Olimpijski Mistrz Skoków
Dla mnie mecz Górnik - Wisła to okazja do spróbowania wyższych kursów za bonus na totolotku. Gol Błaszczykowskiego czy Peszko to kursy odpowiednio 4 i 4.75, więc ja gram coś takiego. Oprócz tego fajną opcją wydaje się powyżej 1 bramki (zwrot przy równo 1) dla Wisły po 1.58 na lvbet.
Co do przewidywań na ten mecz - Górnik kupił kilku zagranicznych zawodników, niektórych &quot;na ostatnią chwilę&quot;, nie sądzę aby tutaj był straszny skok jakościowy. Wisła już na jesieni mimo wielkich problemów wewnątrz potrafiła pokazać klasę i zagrać dobre zawody. Według mnie skrzydła Błaszczykowski + Peszko zamiast Imaz + Kostal to żadna strata a być może nawet wzmocnienie. Dużą siłą Białej Gwiazdy jest trener Stolarczyk, który mam wrażenie często wyciąga z zawodników ponad 100% ich możliwości.
 
typer.polska 354

typer.polska

Użytkownik
Górnik Zabrze - Wisła Kraków
Remis @ 3,60 lvbet

Tak jak w przypadku pierwszego spotkania wiosny Miedzi z Jagiellonią właściwie nie rozważałem innej opcji niż wygrana Jagi, tak w tym przypadku właściwie nie rozważałem wygranej Górnika. Niestety stał się ofiarą własnego sukcesu i spadek z Ekstraklasy jest całkiem realny. Zimowe sparingi, które nie są wyrocznią, ale jednak pokazują utrzymanie słabej postawy z jesieni. Wisła straciła kwiat swojej kadry, ale zyskała kilka mocnych nazwisk jak Błaszczykowski czy Peszko. Ten zespół nie będzie chłopcem do bicia, nawet chciałem zagrać wygraną Wisły bez remisu, ale rozkład wyników kończącej się kolejki skłania mnie do czystego remisu. Jak widać jeszcze nie padł a kolejki bez remisu zdarzają się bardzo rzadko może z raz na sezon a w tym sezonie już tak było 17. kolejce, więc po trzech nieudanych próbach upolowania remisu zagram nadprogramowo po raz czwarty, iście va bank. To durny argument, ale w Ekstraklasie realia czasem zmuszają do takich rozwiązań.
⛔ Przegrany
 
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Górnik Zabrze - Wisła Kraków
Typ: Górnik Zabrze
Kurs: 2,17
fortuna
Dzisiaj ostatni mecz inauguracyjnej wiosennej kolejki. Górnik Zabrze zagra z będącą już w śmierci klinicznej Wisłą Kraków. Na temat gości pisano i mówiono już wiele. Zacznę może od gospodarzy i ich transferów. Do drużyny przyszli Islandczyk Adam Orn Arnersson, Ishmael Baidoo szybki skrzydłowy z Ghany, Słowak Martin Chudy, Gruzin Walerian Gwilla, Grek Giannis Mystakidis i najbardziej znany Mateusz Matras który na jesieni grał w Zagłębiu Lubin. Z ekipy z waznych zawodników nie odszedł prawie nikt, jedyne znane nazwisko to Rafał Wolsztyński który zasilił Widzew Łódź. Zabrzanie to jedna z nielicznych ekip która we zgrupowanie spedziło nie w Turcji a mianowicie na Cyprze. grali oni miedzy innymi ze Spartakiem Moskwa 2-1, Teplicami 0-2 czy Cukaricki 1-1. W Krakowie nastąpiła prawdziwa rewolucja. Odeszło kilku znaczacych zawodników: Zoran Arsenic, Tibor Halilovic, Jesus Imaz, Martin Kostal czy Zdenek Ondrasek. Jak już wszyscy wiedzą do ekipy Macieja Stolarczyka dołączył Jakub Błaszczykowski, ponadto warte zauważenia transfery to Łukasz Burliga, Lukas Klemenz obaj przyszli z Jagielloni Białystok i oczywiście Sławomir Peszko. Początek okresu przygotowawczego to trzy sparingi w kraju: Wisła Sandomierz 3-2, Garbarnia Kraków 2-3 i Puszcza Niepołomice 2-3, potem wyjazd do Turcji i zagrali miedzy innymi z Worskla Połtawa 2-0, Etyr Wielkie Tyrnowo 1-1 oraz MSK Zylina 1-0. Myślę że przechodząca poważna rewolucje Wisła Kraków nie poradzi sobie w dzisiejszym spotkaniu z podopiecznymi Marcina Brosza.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
18:00 Górnik Zabrze :-: Wisła Kraków
obie strzelą gola @ 1.66
powyżej 2.5 gola @ 1.79
powyżej 3.5 gola @ 3.10
Unibet

Przed nami ostatnie spotkanie 21. kolejki ekstraklasy, dlatego najpierw zajrzyjmy do obu drużyn jak przepracowali zimę. Górnik Zabrze pozyskał kilku ciekawych graczy: bramkarza Martin Chudy, obrońcę Adam Arnarson, pomocników Ishmael Baidoo, Walerian Gwilia, Mateusz Matras oraz Giannis Mystakidis. Klub opuścili min. Urynowicz, Nowak, Olszewski oraz Rafał Wolsztyński. Klub rozegrał kilka sparingów i były to spotkania przeważnie z przeciwnikami do lat U-21:
SPARINGI Górnik Zabrze -
Anagennisi Deryneia (Cypr) 8:0
Spartak Moskwa U-21 (Rosja) 2:1
FK Teplice (Czechy) 0:2
FK Cukaricki Belgrad U-21 (Serbia) 3:1
FK Cukaricki Belgrad (Serbia) 1:1
Omonia Nikozja U-21 (Cypr) 9:0
Przejdźmy do drużyny gości o których tej zimy było bardzo głośno, ale najważniejsze, że klub dokończy rozgrywki ligowe. Kto przyszedł zimą do Krakowa: bramkarza Kacper Chorążka, obrońcy Dawid Szot, Łukasz Burliga, Lukas Klemenz, pomocnicy: Kuba Błaszczykowski, Sławek Peszko, Daniel Morys, Wojciech Słomka, Vukan Savicevic, napastnik: Krzysztof Drzazga. W klubie doszło do dużej rewolucji bowiem odeszło kilku kluczowych graczy: Ondrasek, Aresnic, Bartkowski, Imaz, Kostal, Halilović, Kort. Spójrzmy jeszcze na sparingi:
SPARINGI Wisła Kraków -
Wisła Sandomierz (III liga) 3:2
Garbarnia Kraków (I liga) 2:3
Puszcza Niepołomice (I liga) 2:3
Worskla Połtawa U-21 (Ukraina, młodz.) 2:0
Etyr Wielkie Tyrnowo (Bułgaria) 1:1
Jak widzimy w obu zespołach doszło do kilku kluczowych zmian. Trener Brosz dalej trzyma się swojej filozofii i do Zabrza sprowadza młodych graczy. Fajnie, że pojawił się bramkarza Martin Chudy, bowiem Loska obniżył ostatnio mocno loty. Cieszy fakt, że linia pomocy również nabierze rumieńców. Dobrze zapowiada się Baidoo, a jak powiedział sam Żurkowski na treningu trudno jest dogonić gościa. Martwi niestety fakt, że do klubu dołączył tylko jeden obrońca. Jak dobrze pamiętamy to Górnik miał spore problemy na lewej i prawej obronie. Być może młody Arnason okaże się lekarstwem na prawej obronie?
Niewiem czego się spodziewać po Wiśle. Mega rewolucja szczególnie w linii pomocy. Na pewno dziś od pierwszych minut zobaczymy Błaszczykowskiego i Peszkę, którzy będą się starać ciągnąć grę na skrzydłach. Pytanie kto będzie strzelał gole. Ondrasek odszedł, Brożek ma kontuzje. Zostali młody Buksa, który w sparingach trzykrotnie trafił do siatek rywali oraz Kolar i Drzazga. Trudne decyzje przed trenerem...
Może gole zagrane przeze mnie wydają się być lekkim szaleństwem, ale Górnik nie może iść w ślady Miedzi i Zagłębia Sosnowiec jeśli chodzi o grę w obronie. Dzisiejszy mecz zweryfikuje to czy doszło do poprawy w tej formacji czy dalej jest to pięta achillesowa gospodarzy. Oba zespoły mają coś do udowodnienia, a przede wszystkim tacy piłkarze jak Angulo czy Peszko. Spodziewam się zatem szalonego meczu z golami i oby tylko skuteczność nie zawiodła.
 
TommyTSW 46,4K

TommyTSW

Forum VIP
Wisła-Górnik
over 4,5 rożnych Wisły 2.2
over 5,5 rożnych Wisły 3.4
unibet
Dużo zostało już powiedziane, także nie będą się powtarzał.Po burzy jaka powstała na początku roku, inicjatywach żaden gracz Wisły nie będzie z łaski wychodził na mecze, tym bardziej że kapitanem Wisły jest osoba która przyszła i z własnych pieniędzy podniosła klub z kolan.W ostatnim wywiadzie Peszkowicia zawodnik wyraźnie podkreślił że Wisła będzie bazować na skrzydłach, z jednej strony Sławek, po drugiej Kuba tymi graczami Wisła będzie napędzać ataki także idę na rzuty rożne po całkiem fajnej linii i kursach, co by nie mówić Wisła ma całkiem zgraną paczkę tyle że kiepsko z rezerwą w razie kontuzji.Jak dobrze pamiętam Unibet w poprzednich latach nie oferował zakłady na rożne drużyny (jeśli chodzi o ekstraklase)
 
Otrzymane punkty reputacji: +25
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Górnik Zabrze - Wisła Kraków
powyżej 28,5 fauli @ 1,85 ⛔
Totolotek
Bardzo ciekawe spotkanie nam się zapowiada na koniec kolejki. Gospodarze muszą zacząć punktować bo widmo spadku coraz bardziej zagląda im do oczu. Goście po zwycięstwie Cracovii nad Piastem wypadli z górnej połówki tabeli i będą zapewne chcieli jak najszybciej tam wrócić. Jak pozmieniały się personalnie obie ekipy przedmówcy już doskonale opisali więc nie będę się powtarzał. Typów na bramki też nie będę powielał a ponownie zagram na przewinienia. Jako, że to pierwsze spotkanie po przerwie i ze sporymi zmianami w składach widoczny powinien być brak zgrania co przełoży się na szarpaną grę po obu stronach. W Wiśle na skrzydłach dwóch biegaczy Błaszczykowski i Peszko i dzisiaj zapewne nieraz zostaną zatrzymani faulem. Górnik z przodu będzie straszył Angulo, którego często zatrzymać można tylko nieczystym zagraniem. Remis w tym spotkaniu też bardzo prawdopodobny ale raczej taki wynik nie zadowoli żadnej ze stron więc obie ekipy powinny za wszelką cenę dążyć do zwycięstwa.
 
C 748

crystiano07

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna
Spotkanie: Górnik - Wisła
Typ: 2 [DNB]
Kurs: 2,25
Godz: 18:00
Bukmacher: Totolotek
Dziś na szybko, bo mecz już wkrótce. Po całym zamieszaniu związanym z zadłużeniem i dziwnymi potencjalnymi właścicielami Wiśle ostatecznie udało się zebrać zespół na drugą rundę tego sezonu i jak na polskie warunki to nie musi być taka zła drużyna. Brakuje trochę siły na pozycji napastnika po odejściu Ondraska, ale przyjście Peszki i przede wszystkim Błaszczykowskiego powinno wystarczyć. No i wydaje się, że też kwestia klimatu, który powstał w Krakowie zrobi swoje. Błaszczykowski najlepsze lata ma już za soba, ale to w końcu tylko Ekstraklasa. O górną ósemkę będzie ciężko, lecz wydaje się, że spadek Wiśle nie grozi, przynajmniej ze sportowych powodów. Dziś mecz w Zabrzu, a Górnik to już tylko cien drużyny z zeszłego sezonu. Całkiem niezły kurs na draw no bet pozwala dziś zaryzykować w strone gości.
 
elalma 119,1K

elalma

Olimpijski Mistrz Skoków
Ostatecznie gratulacje dla tych, którzy postawili na Górnika. Fatalny mecz Wisły, na razie wygląda to bardzo słabo. Tacy gracze jak Plewka, Drzazga czy Kolar to na ten moment za mało na poziom Ekstraklasy. Bardzo dobrym pomysłem były rzuty rożne, które znalazłem przed meczem na forBET (over 3.5 Wisły po 1.62).
 
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Król Ekstraklasy:

W 21. kolejce sklasyfikowani zostali następujący userzy:

1. mefiuu 100 pkt. (205)
2. tofik015 80 pkt. (187)
3. waldi1979 60 pkt. (76)
4. flamaster 50 pkt. (-31)
5. seba23 40 pkt. (-60)
6. typer.polska 30 pkt. (-265)
Tabela do wglądu w temacie Króla Ekstraklasy TUTAJ
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom