>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<

Skoki narciarskie 2018/2019 - Lahti (08.02 - 10.02.2019)

miri0 936

miri0

Użytkownik
Porządny upadek Stjernena w serii próbnej, jego występ pod bardzo dużym znakiem zapytania
 
adrianabch 2,1K

adrianabch

Użytkownik
Gdy pisałem ten komentarz nie było jeszcze zmiany w kadrze Norwegii
a czy ja tobie odpowiadałem? tak jak pisałem Stjernen popsuł..zaraz ktos napisze ze upadek miał ale co z tego.. w optymalnej formie nawet nie mieli norwegowie podjazdu do pierwszej dwojki.. jedynie granderund dobrze skoczyl..tak jak pisałem Austria wygrała
 
prezes27 1,4K

prezes27

Użytkownik
D. Kubacki - H. E. Granerud 2,00 forBet ⛔ 28 - 5
Granerud dość nieoczekiwanie stał się liderem Norwegów w ten weekend. Skakał zdecydowanie najlepiej podczas piątkowych treningów i kwalifikacji i dzięki temu startował we wczorajszym konkursie drużynowym jako ostatni. Wiemy jak Norwegowie zaprezentowali się we wczorajszym dniu, ale Granerud zrobił swoje i skoczył dobrze. Bukmacherzy największe szanse na zwycięstwo w dzisiejszych zawodach dają trójce Kraft, Stoch, Kobayashi. Za nimi znajduje się właśnie Granerud, Kubacki i Geiger. Ja uważam, że Dawid może jak najbardziej walczyć o podium, a nawet coś więcej. Dalej skacze bardzo dobrze, wczoraj był najlepszym z naszych i w dalszym ciągu należy do ścisłej czołówki. U Norwega formę zwyżkową było widać już od jakiegoś czasu, gdzie zajmował miejsca na przełomie 1 i 2 dziesiątki. Zakładając, że konkurs będzie przebiegał bez żadnych problemów, obaj panowie powinni spokojnie znaleźć się w czołówce zawodów. Myślę jednak, że forma Dawida jest bardziej ustabilizowana i w pojedynku z Granerudem to Polak będzie tym lepszym.
 
viceversa 338

viceversa

Użytkownik
Kraft 1-3 1,55 fortuna ⛔4miejsce :headbang:
Dla mnie pewniak, szczytująca forma Austriaka w tym sezonie, wygrał dwa ostatnie konkursy indywidualnie na normalnej skoczni w Sapporo, wygrał wczorajszy konkurs drużynowy, w której to był najważniejszym ogniwem - w nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej był wczoraj drugi. Kwalifikacje do dzisiejszego konkursu - pozycja 3.
Jeśli warunki będą dość sprawiedliwe dla wszystkich skaczących, to bez wątpienia jestem zdania, że Kraft ma dziś bardzo ogromne szanse na podium, a w moim odczuciu na top1.
 
mocce 1,2K

mocce

Użytkownik
Kraft - R.Kobayashi 1 @1.7 FORTUNA
Bardzo dobry kurs na Austriaka w tej parze. W ostatnim czasie forma wysoka i stabilna, potrafi oddać dwa bardzo dobre skoki. Czego u Japończyka nie można powiedzieć, trochę mniej stabilna forma, już nie odskakuje wszystkim na kilka metrów, przychodzą często dość słabsze skoki. W moim odczuciu Kraft dzisiaj powalczy o wygraną, bardzo dobrze się czuje na tej skoczni. Wczoraj indywidualnie Kraft lepszy prawie o 20 pktow. Ja bym tu dał maks 1,5 na tą parę. Do dubla fajny kursik. Do tego polecam Kubackiego w parze z Japończykiem, @2,36 można lżej pobrać.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Philipp Aschenwald - Yukiya Sato 2,11 Fortuna ✅
W STS kursy są po 1,85. Wczoraj w drużynówce obaj skakali w pierwszej grupie. I seria to podobne próby, nieznacznie lepszy Austriak. W drugiej natomiast Aschenwald już trochę gorzej, za to Sato bardzo dobra próba. To można uznać za niespodziankę, bo tutaj Sato we wcześniejszych skokach nie błyszczał. Licząc wszystkie skoki oddane w ten weekend w Lahti (treningi, kwalifikacje, próbna seria i konkurs) w pięciu lepiej wypadał Aschenwald, natomiast Sato tylko raz przeskoczył Austriaka, właśnie podczas drugiej serii. Sato skacze dość równo ale nie jest to ścisła czołówka. W Zakopanem udało mu się zająć 3. miejsce ale to raczej jest jednorazowy wyskok niż tendencja do walki o czołowe lokaty.
Aschenwald w Obersdorfie wystrzelił mocno i pokazał się z bardzo dobrej strony. Ktoś mógłby powiedzieć, że to loty i nie ma co tego brać pod uwagę. Tutaj jednak na II treningu 4. miejsce, 12. w kwalifikacjach, w serii próbnej przed wczorajszym konkursem 9. miejsce, a skok z I serii też był jednym z lepszych. Potwierdza, że forma idzie w górę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +23
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
Mamy za sobą dwa treningi (1T,2T), kwale (K), serię próbną (SP) i zawody (Z) drużynowe. Analizując zajmowane miejsca wychodzi kilka ciekawych typów na dzisiaj.
Jelar-Polasek, typ 1 @1,57 STS, stawka 8/10 ⛔ (38-36)
Zawodnik, K, 1T, 2T, SP, 1Z
Jelar, 18,11,13,22,13
Polasek: 45,24,42,24,12

Jelar prezentuje się zdecydowanie stabilniej. Polasek tylko w drużynówce skakał dobrze, wcześniej daleko w każdej serii.
Peier-Aalto, typ 1 @1,45 STS, stawka 7/10 ✅ (8-9)
Zawodnik, K, 1T, 2T, SP, 1Z
Peier, 19,22,5,7,7
Aalto, 4,15,24,32,26
Aalto zjada chyba presja występów u siebie. W kwalach ok, ale pozostałe występy słabe. Peier wczoraj wyglądał bardzo dobrze.
Forfang-Hayboeck, typ 2 @2,22 STS, stawka 5/10 ⛔::zoltakartka: (7-13)
Zawodnik, K, 1T, 2T, SP, 1Z
Forfang, 8,6,26,4,34
Hayboeck, 10,8,8,6,9

Forfang skacze w kratkę, rewelacyjne skoki przeplata z fatalnymi. Brak stabilności. Hayboeck wszystkie 5 skoków oddał na najbardziej stabilnym poziomie. Po takim kursie widzę value.
Leyhe-Koudelka, typ 2 @2,05 STS, stawka 3/10 ⛔ (16-17)
Zawodnik, K, 1T, 2T, SP, 1Z
Leyhe, 22,47,49,17,11
Koudelka, 6,4,18,23,19
Kursy powinny być równe, jest value.
Stoch-Kubacki, typ 2 @2,7 Totalbet, stawka 5/10 ⛔ (1-28)
Zawodnik, K, 1T, 2T, SP, 1Z
Stoch, 9,2,14,1,5
Kubacki, 5,3,6,16,4

Dawid na 5 prób 3 razy zaprezentował się lepiej, w tym we wczorajszych zawodach, które mają większą wartość niż treningi czy seria próbna. Za wysoki ten kurs.
Sato-Aschenwald, typ 2 @1,9 Totalbet, stawka 5/10 ✅
Zawodnik, K, 1T, 2T, SP, 1Z
Sato, 31,36,32,19,3
Aschenwald, 13,28,4,9,10
Sato wystrzelił tylko wczoraj, wcześniej prezentował się zdecydowanie słabiej. Aschenwald od jakiegoś czasu prezentuje przyzwoitą formę i wygląda na to, że będzie w okolicach top10.
 
J 4,8K

jasiu771

Użytkownik
Gram za drobne, bo wiatr może wszystko wywrócić:
Koudelka - Aalto 1 1,50 ⛔
wczoraj Czech zdecydowanie lepszy, Fin pomimo coraz lepszych skoków nadal nie dorównuje Czechowi.
Kraft - R. Kobayashi 1 1,70 ⛔
Kraft utrzymuje wysoką dyspozycję. Japończyk nie skacze już tak regularnie. Wcześniej niezależnie od wiatru wygrywał, choć trzeba przyznać że wiatr zazwyczaj miał dobry. Teraz Austriaków delikatnie lepszy jest.
Żyła - Johansson 1 1,60 ⛔
Piotrek skacze w konkursach w miarę dobrze, trzyma równy poziom. Norweg zupełnie pogubiony, nawet jeśli ma wiatr pod narty.
Hayboeck - Sato 2 2,14 ⛔
Wczoraj Japończyk skakał lepiej. Austriak włączył drugi bieg, ale kilka skoków to za mało by na niego grać w parze z Sato, który dobrą dyspozycję prezentuje od kilku konkursów. Hayboeck wyjadacz, wykorzystuje dobry wiatr. Jeśli powieje może być lepszy. Jeśli równe warunki raczej lepszy będzie Sato.
Peier - J. Kobayashi 1 1,70 ✅
Szwajcar odzyskał błysk z początku sezonu. Japończyk ma jedynie przebłyski. Wczoraj Szwajcar był lepszy, poza tym w przeciągu sezonu sprawia lepsze wrażenie.
Stoch - Geiger 2 2,55 ⛔
Nasz Kamil nadal nierówna dyspozycja. U nas ma status gwiazdy, nie musi się spinać przed MŚ. U Niemców wszyscy muszą walczyć o miejsce w kadrze na MŚ. Wczoraj Geiger lepszy od Kamila. Dwa bardzo długie skoki.
Kamil jednak może odpalić.
Leyhe - Wellinger 1 1,50 ✅
Wellinger trochę lepszy, ale to Leyhe jest nadal w lepszej dyspozycji. Wellinger walczy o lepszą pozycję w kadrze, ale chyba jest słabszy od Leyhe.
Polasek - Hlava 1 1,25 ✅
Tu sprawa oczywista. Polasek wczoraj zdecydowanie lepszy.
Kursy z Fortuny, gram za drobne, skoki zazwyczaj wywalają, zbyt dużo niezależnych od zawodnika ma wpływ na przebieg zawodów (sędziowie, wiatr), może ktoś coś sobie wybierze z tych par.
AKO 70,97 zagrane za 14 zł.
 
viceversa 338

viceversa

Użytkownik
8 typow ze skoków na jednym kuponie, dla mnie to zdecydowana przesada, ale kazdy gra jak gra, ja natomiast preferuje skoki na max 2-3 pary ????
Jak sam powiedziales, zbyt duzo czynnikow niezaleznych od samych zawodnikow wplywa na rezultat koncowy.
Zdecydowanie nie gralbym Geigera i Sato, a reszta calkiem spoko sie prezentuje ????
 
T 4,5K

tofik015

Użytkownik
Stoch-Kubacki, typ 2 @2,7 Totalbet, stawka 5/10
Zawodnik, K, 1T, 2T, SP, 1Z
Stoch, 9,2,14,1,5
Kubacki, 5,3,6,16,4

Dawid na 5 prób 3 razy zaprezentował się lepiej, w tym we wczorajszych zawodach, które mają większą wartość niż treningi czy seria próbna. Za wysoki ten kurs.
Granie przeciwko Stochowi proponowałbym jednak odpuścić mimo, że value na Kubackiego jest. Stoch ostatnio jest bardzo nieprzewidywalny i potrafi odpalić jak w serii próbnej ale i skoczyć przeciętnie lub dobrze a w poprzednich zawodach w lotach też było podobnie. Co do wczorajszego konkursu to Dawid skoczył ogólnie 11 metrów dalej od Stocha a wygrał z nim o niecałe 2,5 metra więc to też świadczy, że nie startowali w podobnych warunkach

Co do innych typów wartych uwagi to już wszystkie były podane to nie będę za bardzo się powtarzał. Z pewniejszych typów dorzuciłbym jeszcze:
Granerud H.E. - Zyla P. - 1, kurs 1,44✅
Kurs za duży nie jest ale typ wydaje się pewny. Granerud w każdym z dotychczasowych skoków był zdecydowanie lepszy od Żyły. We wczorajszym konkursie najlepiej spisał się z Norwegów i w tym jedynym skoku również był lepszy od Piotra
 
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
Peier - Wellinger 1 @ 1.6 totalbet
Bardzo zdziwiłem się gdy zobaczyłem tą pare. Nie powinna być w ogóle zestawiona . Wellinger bardzo daleki od swojej formy , prezentuje bardzo średni poziom , potrafi nieraz tak skoczyć słabo że nie zakwalifikuje się do konkursu . Peier za to drugi biegun swojej formy , lider Szwajcarii skacze jak natchniony , bardzo równy i stabilny . Powinien bez większego problemy przeskoczyć Andreasa o przynajmniej 20 pkt .
 
Do góry Bottom