>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Ważne informacje, newsy, pytania i rozmowy dotyczące skoków narciarskich

A 118

asn

Użytkownik
asN, masz jakieś propozycje na juniorów?
Podzielę się też tutaj, co by każdy mógł zobaczyć, a nuż ktoś skorzysta i może coś wejdzie ???? .
Szczególnie warto grać przeciw Domenowi, bo praktycznie w każdej wystawionej parze jest trochę przeceniony. Nie wiem jak go można w ogóle wystawić ze Schmidem czy Lindvikiem, którzy teraz skaczą przynajmniej o 2 poziomy wyżej. Tak samo nie wiem jak może być faworytem ze Słoweńców skoro tylko na 1 z 4 treningów skoczył na jakimś poziomie, a tak to był najgorszym lub drugim najgorszym Słoweńcem, wiec np para z Ostercem @2,80 ⛔czy Pavloviciem @1,90⛔ warta zagrania. Już nie mówiąc o Schmidzie @1,42✅, bo on tutaj jest w takim gazie, że Prevc nie ma jakiegokolwiek podjazdu. Moim zdaniem Domen ma taki problem, że im mniejsza skocznia tym gorzej dla niego. Nie ma jakiegoś wybitnego wybicia, raczej jego fenomen z zeszłego sezonu opierał się na mega dobrym &#39;czuciu&#39; powietrza, a na małej skoczni nie jest to, aż tak ważne + poprostu jest bez formy. Do tego jeszcze może dojść demotywacja za brak powołania na igrzyska, a MŚJ to już nie są zawody na jego &#39;kaliber&#39;.
Fajna para to też Learoyd vs Hoerl 1,90 ✅
Też widzę tutaj małe value. Hoerl praktycznie nieznany dla większości środowiska, bo startuje tylko w Alpen Cupie, ale ostatnio miał tam dobre wyniki. Podobnie tutaj na treningach - cały czas w topowej piątce. A Francuz widać, że się już wyskakał. Miał swój moment w grudniu w pucharze kontynentalnym, a teraz trochę forma uleciała i te skoki są już bardzo nieregularne.
Villumstad vs Czyż 1,57 ✅
Kompletnie nie mam zaufania do Czyża, a Norweg w 3/4 treningów skakał lepiej od Polaka. Do tego w zeszłym roku był 11 i wydaję mi się, że tutaj tez spokojnie powinien zakręcić koło czołowej piętnastki.
A tak to raczej wróżenie z fusów jeśli chodzi o tych słabszych skoczków. Wiadomo to juniorzy, więc skoki mają bardzo nieregularne :/.
Dla lepszego oglądania zagram jeszcze Schmid WIN @4.⛔
Wiadomo faworytem po ostatnich wyczynach w Zakopanem jest Lindvik i tego nie neguję, ale bardzo podoba mi się Schmid. Skacze ładnie, równo i co najważniejsze regularnie już od paru konkursów. W treningach też skakał niedaleko Mariusa, wiec po takim kursie warto spróbować szcześcią.
 
Otrzymane punkty reputacji: +24
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Ja bym jednak kierował się w wygraną Norwega. W pierwszych treningach bez problemu bił rywali dlatego też wczoraj odpoczywał. W poprzedni weekend pierwsze przetarcia w PŚ ale przecież w PK bryluje od początku sezonu. 1,75 na wygraną Lindvika ✅ to nie wybitny kurs ale moim zdaniem Schmid nie jest w stanie mu zagrozić.
Prevc nie ma jakiegokolwiek podjazdu. Moim zdaniem Domen ma taki problem, że im mniejsza skocznia tym gorzej dla niego. Nie ma jakiegoś wybitnego wybicia, raczej jego fenomen z zeszłego sezonu opierał się na mega dobrym &#39;czuciu&#39; powietrza, a na małej skoczni nie jest to, aż tak ważne + poprostu jest bez formy. Do tego jeszcze może dojść demotywacja za brak powołania na igrzyska, a MŚJ to już nie są zawody na jego &#39;kaliber&#39;.
Pełna zgoda. Domen zabłysnął tylko na MŚ w lotach. Inne konkursy to raczej słabo wyglądał (w Zakopanem nie było go w drużynie, indywidualnie zjazd do bazy po pierwszej serii), a tu jeszcze mała skocznia. Na każdym treningu lepiej spisywał się Osterc i sądzę, że dziś osiągnie wyższą pozycję od Domena. Kurs tej pary to 3,10 na Osterca. ⛔
Buk STS
Tu prawdopodobnie będzie można oglądać konkurs: https://www.jwsc2018.ch/en/event/visitor-information/live-streaming
 
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Cześć,
Jakich polecacie bukmacherów do obstawiania skoków narciarskich? Głównie zależy mi na szerokości oferty (h2h), rozsądne kursy oraz nie limitowanie po kilku wygranych z argumentacją że to niszowa dyscyplina. Ważne również by była fajna oferta Live.
Dzięki za każdą opinie.
Jeśli to zły dział na takie pytanie to przepraszam i proszę o przeniesienie.
Pozdrawiam
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Jakich polecacie bukmacherów do obstawiania skoków narciarskich? Głównie zależy mi na szerokości oferty (h2h), rozsądne kursy [...] Ważne również by była fajna oferta Live.
Po pierwsze trzeba sobie zdać sprawę, że krajowy buk to podatek, a podatek to zazwyczaj słabszy kurs. Jeśli chodzi o buki bez podatku to Betsson jakiś czas temu miał ciekawą ofertę (może nie największą), fajne kursy. Na live można było złapać perełki. Unibet także coś oferował lecz oni mają dobrych ludzi od skoków i ciężko coś złapać okazyjnego. Bez podatku można grać w piątki w Totolotku więc na kwale lub pierwszy konkurs przed rozpoczęciem treningów. Oni mają też dużą ofertę i jest wiele typów dla zawodników z TOP20. Duża oferta to z pewnością STS i Forbet ale jeśli chce się złapać dobry kurs to trzeba czatować jak oferta wpada. Osobiście lubię zajrzeć do Milenium w którym są ciekawe pary, które ciężko znaleźć u innych.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
pinio1111 56K

pinio1111

Użytkownik
Ja nie w temacie, ale niestety nie ma tematu dotyczącego MŚJ w Lahti! Dzisiaj konkurs indywidualny na skoczni normalnej. Naszą nadzieją na medal jest Paweł Wąsek, choć ewentualny krążek zdobyty przez niego będzie dla mnie dużą niespodzianką. Na treningach zajmował wysokie miejsca 6,6,3,2. Dziś ma wiać delikatnie pod narty a Paweł lepszy rezultaty osiągał kiedy wiało w plecy. Jednak mój typ nie tyczy się jego a Norwega T.A.Markenga, który skacze tu wyśmienicie. Zajmował odpowiednio miejsca 1,2,1 i w ostatnim treningu nie uczestniczył. Stawiam go w parze z C.Schmidem, który jest bardzo faworyzowany przez bukmacherów. W treningach zajmował miejsca 12,7,4,2 z tym że ten ostatni wynik pod nieobecność Norwega. Moim zdaniem warto zainwestować w Markenga, gdyż widać, że skocznia wybitnie mu pasuje a kurs zacny.
Schmid C. - Markeng T.A. 2,10✅✅✅
 
drexler 570

drexler

Użytkownik
Smutne i to bardzo. Dla mnie tym bardziej,że był to jeden z idoli mojego dzieciństwa i jak ktoś taki odchodzi to tym bardziej przykro bo takie postacie wydają się być nieśmiertelne. Dla mnie to zawsze był najlepszy skoczek wszech czasów a na pewno najzdolniejszy. Pomijając to,że jako jedyny zdobył złote medale na Igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata,mistrzostwach w lotach oraz wygrał Puchar świata i Turniej Czterech Skoczni to lekkość z jaką mu to przychodziło była niewiarygodna i to właśnie najbardziej imponowało. On się po prostu z rywalami bawił. Pamiętam jak inni skoczkowie chodzili spać o 19tej czy nie pili nawet symbolicznej lampki szampana w sylwestra (turniej czterech skoczni wtedy się odbywa) żeby wypocząć przed zawodami i być w doskonałej formie a Nykaenen balował, pił, często do białego rana, wszczynał burdy w hotelu takie,że nawet interweniowała policja a potem po nieprzespanej nocy, pewnie nie raz na kacu jechał na skocznie i dokładał konkurencji po 10 metrów. Matti to był niesamowity, niepowtarzalny talent. Taki George Best skoków narciarskich tylko,że z największymi tytułami. Z Nykaenenem kojarzy mi się też charakterystyczny komentarz nieżyjącego już też świetnego dziennikarza sportowego Jerzego Mrzygłóda, który chyba wielu zaraził swoją fascynacją skokami narciarskimi. I niech ktoś mi powie,że lata 80te to nie był złoty okres w dziejach sportu.Najlepszy koszykarz, najlepszy piłkarz, najlepszy skoczek, najlepszy kierowca, jeden z dwóch najlepszych bokserów, najwszechstronniejszy lekkoatleta itd, wspaniałe niezapomniane pokolenie wielkich mistrzów. W życiu prywatnym niestety nie zawsze tak fenomenalni jak na sportowej arenie.Po kolei niestety odchodzą te wydawać by się mogło nieśmiertelne postacie.Nie tak dawno czytałem gdzieś w necie kogoś wpis,że dzień śmierci Michaela Jordana będzie najsmutniejszym dniem w jego życiu i tak sobie pomyślałem,że moim pewnie też jednym ze smutniejszych, skłaniającym do refleksji..
 
I 365

iczasopisma

Użytkownik
Smutne i to bardzo. Dla mnie tym bardziej,że był to jeden z idoli mojego dzieciństwa i jak ktoś taki odchodzi to tym bardziej przykro bo takie postacie wydają się być nieśmiertelne. Dla mnie to zawsze był najlepszy skoczek wszech czasów a na pewno najzdolniejszy.
Dokładnie. Idol dzieciństwa. Niesamowity jest fakt, że kiedy kończył z trenowaniem skoków, miał 26 lat. A nikt go nigdy nie pobije (szanse, choć niewielkie, ma jeszcze tylko Kamil).
 
jozzy22 530,3K

jozzy22

Użytkownik
Puchar Świata w Sapporo odwołany!
Jak informują japońskie media, komitet organizacyjny zawodów w Sapporo odwołał Puchar Świata kobiet (9-10 stycznia) i Puchar Świata mężczyzn (6-7 lutego) w skokach narciarskich. Powodem jest wzrost liczby zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 na wyspie Hokkaido.

Przyszłoroczne konkursy, mające odbyć się w ramach sezonu 2020/21, nie dojdą do skutku z powodu skoku zakażeń na drugiej pod względem wielkości wyspie Japonii. Od kilku dni na Hokkaido notuje się ponad 100 przypadków zachorowań na COVID-19 dziennie, co dla organizatorów było podstawą do rezygnacji z przyjęcia najlepszych zawodników świata.

W najbliższych dniach Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) otrzyma raport Japończyków w powyższej sprawie, po czym nastąpi oficjalne wykreślenie Sapporo z terminarza Pucharu Świata kobiet i mężczyzn 2020/21. Wcześniej Azjaci zdecydowali się na podobny ruch w kontekście Pucharu Świata kobiet w Zao. Jeden z konkursów - w ramach zastępstwa - miał odbyć się właśnie na Hokkaido.

Jaka lokalizacja zajmie miejsce Okurayamy? Nieoficjalnie mówi się chociażby o gotowości Klingenthal w Niemczech, o czym ostatnio w rozmowie ze Skijumping.pl wspomniał trener Stefan Horngacher, główny szkoleniowiec reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
djkruko 73,9K

djkruko

Mistrz Czterech Skoczni
To u nas na zielonej wyspie"Śląsk" codziennie 4 tys chorych, a puchar w Wiśle niezagrożony, nawet mimo braku śniegu.
 
D 20,9K

daayvit

Użytkownik
Taka ciekawostka zaczerpnięta ze strony Facebook ze źródłem.
W 2013 roku Norweg Halvor Egner Granerud na skoczni K-60 Midtstubakken w Oslo oddał skok będąc zupełnie nago.
"Obiekt był zamknięty i nie było z nami trenera. Dlatego skakaliśmy dla zabawy w tandemie, jeden za drugim. Było bardzo wesoło i robiło się coraz cieplej. Kiedy temperatura w słońcu przekroczyła 10 stopni Celsjusza postanowiłem skoczyć... na golasa"
Skok ten nagrał jego kolega i wrzucił na serwis YouTube. Filmik osiągnął wiele wyświetleń, lecz szybko został usunięty.
Gdy o wybryku Graneruda dowiedzieli się norwescy działacze, zażądali kilkuletniej dyskwalifikacji dla niego. Halvora uratował wtedy Clas Brede Brathen, kierownik norweskiej kadry skoków. Powiedział on, iż zgodnie z regulaminem do oddania skoku potrzebne są: narty, buty i kask. To akurat Granerud miał na sobie.
Źródło: https://sport.se.pl/sporty-zimowe/n...nago-zobacz-na-youtube-aa-nj55-VcmH-oYXy.html
 
jozzy22 530,3K

jozzy22

Użytkownik
Polska zorganizuje dwa dodatkowe konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich;
Informację potwierdził Adam Małysz w mediach społecznościowych;
Dodatkowe zawody w Polsce odbędą się w połowie lutego.
Na początku grudnia FIS (Międzynarodowa Federacja Narciarska) potwierdziła decyzję Chińskiego Związku Narciarskiego o odwołaniu zaplanowanych na luty i marzec przyszłego roku zawodów Pucharu Świata w Zhangjiakou z powodu pandemii koronawirusa. W związku z tym władze rozpoczęły poszukiwania nowego miejsca, które przeprowadzi zawody. O zorganizowanie dodatkowych konkursów ubiegał się m.in. Polski Związek Narciarski, którego kandydatura finalnie została wybrana.
- Dobra wiadomość - mamy dwa dodatkowe konkursy Pucharu Świata w skokach! - napisał Adam Małysz na swoim oficjalnym profilu na Facebooku
 
Otrzymane punkty reputacji: +161
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Chciałem się podzielić pewnym doświadczeniem z zakładem na skoki w Bischofshofen:

STS

przynajmniej sześciu Polaków w TOP302497/tak/nie


Pomimo iż obstawiłem NIE otrzymałem ZWROT zamiast wygranej -- odpowiedź bukmachera :

Zakład został rozliczony jako zwrot, z powodu ewidentnego błędu bukmachera. Jest tam błędna liczba zawodników. Zgodnie z punktem 5.4 Regulaminu STS.

Czy tylko mi się wydaje że w taki sposób można sobie z nami pogrywać w każdym przypadku i unieważnić każdy zakład.
Przecież to jest jawna kpina ...
 
T 26K

trynek85

Użytkownik
Chciałem się podzielić pewnym doświadczeniem z zakładem na skoki w Bischofshofen:

STS

przynajmniej sześciu Polaków w TOP302497/tak/nie


Pomimo iż obstawiłem NIE otrzymałem ZWROT zamiast wygranej -- odpowiedź bukmachera :

Zakład został rozliczony jako zwrot, z powodu ewidentnego błędu bukmachera. Jest tam błędna liczba zawodników. Zgodnie z punktem 5.4 Regulaminu STS.

Czy tylko mi się wydaje że w taki sposób można sobie z nami pogrywać w każdym przypadku i unieważnić każdy zakład.
Przecież to jest jawna kpina ...
Sts już taki jest,gdyby twój typ był błędny to pewnie by nie było mowy o zwrocie,ale że trafiłeś a ktoś z ludków którzy wystawiali kursy na to zdarzenie źle coś tam porachował to dali Ci taki komunikat i spadaj pan.Ten bukmacher w takich sytuacjach leci w kulki,z naziemnych chyba tylko Fortuna nie robi takich czarów nawet przy swojej pomyłce
 
B 29,7K

bartezgambler

Użytkownik
Jest dokładnie tak jak napisaliście Panowie.
Ale problem polega na tym, że bukmacher działa na podstawie regulaminu zatwierdzanego przez ministerstwo finansów.
W tych regulaminach jest wiele niejasności a niektóre sformułowania są tak opisane, że pozostawiają pole do szerokiej interpretacji (zupełnie jak dyrektywy unijne).
W ogóle jak by się tak bliżej przyjrzeć tym regulaminom, to można doszukać się tam klauzul abuzywnych.
Problem polega na tym, ażeby skutecznie dochodzić swoich praw w sporze z firmą bukmacherską trzeba iść do sądu a to (przez covid i totalnie głupie reformy Ziobry i pis) zajmie dodatkowe pieniądze i czas.
Skoro wprowadzono jednakowy podatek dla wszystkich firm to można by też skonstruować jeden regulamin obowiązujący wszystkie podmioty.
Ponadto na zasadzie analogii do art. 5 ustawy o informowaniu o cenach towarów i usług, czy art. 7a KPA można by wprowadzić (nie w każdym przypadku oczywiście ) zapisy, że każdą wątpliwość powinno się interpretować na korzyść klienta.

Ale rząd tym się nie zajmie, bo do budżetu z tytułu hazardy wpływa dobry pieniądz, a firmy bukmacherskiej też "umiejętnie" by lobowały przeciw jakimkolwiek zmianom.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom