>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Skoki narciarskie 2018/2019 - Sapporo (25.01 - 27.01.2019)

sumada90 18K

sumada90

Forum VIP

W tym tygodniu gościmy w Azji, a dokładnie japońskim Sapporo. To wyjazd za którym skoczkowie nie przepadają, bo trzeba zadbać o aklimatyzację. Dlatego część z nich jak Klimov, kadra Finladnii odpuszczają te zawody chcąc lepiej przygotować się do następnych startów. Polacy w żelaznym składzie pojawią się na skoczni. Ciekaw jestem co myślicie o ich występnie tym bardziej, że w niedzielnym konkursie w Zakopanem nie sprostali wymaganiom kibiców.
Jakie są Wasze propozycję na zbliżający się weekend? Kto zostanie królem Okurayamy? Zachęcam do podawania typów wraz z analizami.
PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek, 25.01.2019
2:00 - Odprawa techniczna
8:00 - Oficjalny trening
10:00 - Kwalifikacje
Sobota, 26.01.2019
7:00 - Seria próbna
8:00 - Pierwsza seria konkursowa
Niedziela, 27.01.2019
1:00 - Kwalifikacje
2:00 - Pierwsza seria konkursowa​
 
chamberlain 443,1K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Władimir Zografski - Manuel Fettner @ 2.19 Fortuna (Kwalifikacje) ▶ ZWROT
Na jutrzejsze kwalifikacje tylko jeden typ, jestem ciekawy jak skoczkowie zachowają się po ostatnim dosyć dziwnym konkursie w Zakopanem, oraz jak wpłynie na nich zmiana strefy czasowej. Zdziwiłem się trochę kursem na Zografskiego w parze z Fettnerem, owszem Bułgar do niedawna dawał z siebie ile mógł, ale w ostatnim czasie widać trochę zniżka formy, Fettner w tej chwili jest w lepszej dyspozycji, oraz na ogół jest lepszym skoczkiem, ostatnie wyniku obu panów podobne, więc też nie rozumiem takiego faworyzowania. Patrząc na ostatnie dwa konkursy w Predazzo i Zakopanem, Fettner w konkursach osiągał miejsce 8, 24 i 32, Zografski zaś 28, 27 i 31, jak widać w Zakopanem był lepszy, ale o 0.2 pkt, zdecydowała wyższa ocena Bułgara o 0.5 pkt. Co do kwalifikacji, w Predazzo Fettner był 13 zaś Zografski 32, przy tym samy wietrze Manuel poleciał 9 metrów dalej, w Zakopanem Fettner 32 zaś Zografski 30, ale też zdecydowało 0.2 pkt przewagi. Nie rozumiem więc aż takiego faworyzowania Władimira, tym bardziej, że w poprzednich latach Manuel osiągał naprawdę dobre wyniki w Sapporo.
EDIT: Przed wystawieniem kursów jak widać nie były znane składy, ale dzięki za info.
 
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
Władimir Zografski - Manuel Fettner @ 2.19 Fortuna (Kwalifikacje)
Na jutrzejsze kwalifikacje tylko jeden typ, jestem ciekawy jak skoczkowie zachowają się po ostatnim dosyć dziwnym konkursie w Zakopanem, oraz jak wpłynie na nich zmiana strefy czasowej. Zdziwiłem się trochę kursem na Zografskiego w parze z Fettnerem, owszem Bułgar do niedawna dawał z siebie ile mógł, ale w ostatnim czasie widać trochę zniżka formy, Fettner w tej chwili jest w lepszej dyspozycji, oraz na ogół jest lepszym skoczkiem, ostatnie wyniku obu panów podobne, więc też nie rozumiem takiego faworyzowania. Patrząc na ostatnie dwa konkursy w Predazzo i Zakopanem, Fettner w konkursach osiągał miejsce 8, 24 i 32, Zografski zaś 28, 27 i 31, jak widać w Zakopanem był lepszy, ale o 0.2 pkt, zdecydowała wyższa ocena Bułgara o 0.5 pkt. Co do kwalifikacji, w Predazzo Fettner był 13 zaś Zografski 32, przy tym samy wietrze Manuel poleciał 9 metrów dalej, w Zakopanem Fettner 32 zaś Zografski 30, ale też zdecydowało 0.2 pkt przewagi. Nie rozumiem więc aż takiego faworyzowania Władimira, tym bardziej, że w poprzednich latach Manuel osiągał naprawdę dobre wyniki w Sapporo.
Zografski nie przyleciał do Japoni kolego
 
radhu21 4K

radhu21

Użytkownik
STS wystawił już pary na jutrzejszy konkurs. Zdecydowałem się na zagranie pięciu:
Kraft - Kubacki 1@ 1,37 - Austriak złapał wysoką formę, widzę go jutro na podium. Dawid natomiast jeśli zajmie miejsce w dziesiątce będzie to dobry wynik.
Zajc - Prevc D. 1@ 1,37 - Timi mimo slabych jak na niego skoków w treningu i kwalifikacjach licze ze w konkursie skoczy swoje i pokona Domena.
Kobayashi R - Leyhe S. 1 @ 1,25 - Lider Pucharu Swiata będzie chciał przed swoją publicznoscia pokazać , że nadal znajduje się w wysokiej formie. Leyhe skacze bardzo równo i daleko ale na Japończyka to nie wystarczy.
Sato Y. - Peier K. 1 @ 1,75 - stawiam też na drugiego reprezentanta gospodarzy, który we Wloszech pierwszy raz stanął na podium. Szwajcar również w dobrej formie, moga być blisko siebie , ale po takim kursie stawiam na Sato.
Aigner C. - Schiffner M. 1@ 1,65 - Aigner ostatnio ustrzelił w Sapporo hat-tricka w PK , wiadomo to poziom znacznie niższy ale widać że Austriakowi ta skocznia leży. To powinno zadecydować o tym ze bedzie jutro wyżej od swojego rodaka.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
prezes27 1,4K

prezes27

Użytkownik
K. Peier - S. Hula 1,5 forBet ✅ 14 - 27
W tej parze mocnym faworytem wydaje się być Szwajcar. Zajmuje 15 miejsce w generalce, do tej pory zgromadził 225 punktów i jest to jego zdecydowanie najlepszy sezon w karierze. Stał się liderem Szwajcarów, zwalniając z tej pozycji Ammanna. Kilian skacze ostatnio bardzo solidnie i kręci się w granicach 10 miejsca. Od austriackiej części TCS zajmował odpowiednio: 7, 8, 9, 11, 13 pozycje. Forma więc bardzo równa i wysoka. W dzisiejszym skoku treningowym wypadł trochę słabiej, ale już kwalifikacje zaliczył bardzo pewnie, zajmując wysokie 7 miejsce. W przypadku Huli ten sezon jest dużo słabszy od poprzedniego. Na koncie ma zaledwie 43 pkt i zajmuje odległe 35 miejsce w generalce. Najlepszy wynik osiągnął w zeszły weekend, gdzie był 17. Ale zazwyczaj Stefan walczy o to, żeby zakwalifikować się do 2 serii. Być może zeszłotygodniowy wynik i niezłe dzisiejsze skoki (23 w treningu, 6 w kwalifikacjach) są zwiastunem jakiegoś progresu formy Huli. Niemniej jednak, w chwili obecnej Szwajcar jest po prostu skoczkiem lepszym i będzie faworytem w tej parze.
R. Koudelka - K. Geiger 1,62 forBet ✅ 4 - 42
Niemiec był rewelacją sezonu do rozpoczęcia TCS. Za każdym razem plasował się w pierwszej 10, wygrał nawet zawody w Engelbergu. Przyszedł Turniej i Geiger zgasł. Obniżył loty na tyle, że od konkursu w Oberstdorfie tylko raz uplasował się w Top 10 (10 miejsce w Bischofshofen). U Czecha sytuacja jest dokładnie odwrotna. Przed TCS skakał solidnie, ale były to miejsca raczej w 2 dziesiątce. Od zawodów w Oberstdorfie, na 7 konkursów, tylko raz nie było go w dziesiątce. Skacze bardzo powtarzalnie i daleko. Dzisiejsze skoki na solidnym poziomie (13 i 15 miejsce). Geiger nie skakał dzisiaj słabo (24 i 11), ale uważam, że obecnie wyższą formę prezentuje Roman i to on będzie górą w jutrzejszych zawodach.
 
Otrzymane punkty reputacji: +38
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP


Stefan Kraft - Ryoyu Kobayashi 2,45 Fortuna 1-5 ✅

Jak po perełki to do Betssona. Japończyk zaczyna zniżkować. Słaba niedziela we Włoszech, słaby weekend w Zakopanem przed tygodniem. Tu także już nie odjeżdża swoimi skokami jak podczas TCS choć w obu dzisiejszych skokach był w czołówce. Należy pamiętać, że skacze przed własną publicznością więc będzie starał się jeszcze coś z siebie wykrzesać. Jak sam mówił, zagubił gdzieś timing i można się spodziewać, że z tygodnia na tydzień coraz rzadziej będziemy go widywać w czołówce i na podium. Kraft idzie w drugą stronę. Bardzo dobry poprzedni weekend gdzie z drużyną walczył do końca o zwycięstwo. W niedziele wygrana indywidualna. Stefan już w ostatnim czasie dobrze skakał. Podia w austriackiej części TCS, wysokie lokaty we Włoszech. Na tą chwilę jest jednym z najlepszych zawodników w stawce. Dziś wygrana w kwalifikacjach. Widać, że forma nadchodzi na MŚ. Kurs mnie bardzo zdziwił, bo moim zdaniem Kraft jest jednym z faworytów w jutrzejszym konkursie. Na skoczni w Sapporo już nie raz stawał na podium.
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
pinio1111 81,6K

pinio1111

Użytkownik
Stefan Kraft - Ryoyu Kobayashi 2,45 Betsson
Jak po perełki to do Betssona. Japończyk zaczyna zniżkować. Słaba niedziela we Włoszech, słaby weekend w Zakopanem przed tygodniem. Tu także już nie odjeżdża swoimi skokami jak podczas TCS choć w obu dzisiejszych skokach był w czołówce. Należy pamiętać, że skacze przed własną publicznością więc będzie starał się jeszcze coś z siebie wykrzesać. Jak sam mówił, zagubił gdzieś timing i można się spodziewać, że z tygodnia na tydzień coraz rzadziej będziemy go widywać w czołówce i na podium. Kraft idzie w drugą stronę. Bardzo dobry poprzedni weekend gdzie z drużyną walczył do końca o zwycięstwo. W niedziele wygrana indywidualna. Stefan już w ostatnim czasie dobrze skakał. Podia w austriackiej części TCS, wysokie lokaty we Włoszech. Na tą chwilę jest jednym z najlepszych zawodników w stawce. Dziś wygrana w kwalifikacjach. Widać, że forma nadchodzi na MŚ. Kurs mnie bardzo zdziwił, bo moim zdaniem Kraft jest jednym z faworytów w jutrzejszym konkursie. Na skoczni w Sapporo już nie raz stawał na podium.
Tak jak zawsze zgadzam się z Twoimi typami, tak tym razem tego zrobić nie mogę. Owszem Stefan zdecydowanie zwyżkuje, ale sądzę że u siebie to Ryoyu będzie lepszy. Fakt, że kurs przesadzony bo dałbym tu 55-45 na korzyść japońca, ale para bardzo ryzykowna. Dziś Kraft w treningu słabszy, natomiast w kwalach minimalnie lepszy, ale tylko dlatego że Ryoyu wylądował asekuracyjnie i dostał noty w granicach 16pkt. Natomiast co do odległości to Kobayashi skoczył zdecydowanie najdalej. Myślę, że jutro będzie chciał udowodnić sobie i kibicom iż ostatnie wyniki to tylko chwilowa zadyszka.
 
Otrzymane punkty reputacji: +32
elalma 119,1K

elalma

Olimpijski Mistrz Skoków
Z typów na sobotni konkurs najciekawszą opcją wydaje mi sie brak Eisenbichlera na podium - 1.50 na forBET. Przede wszystkim już kwalifikacje były loteryjne, dodatkowo Niemiec jest bardzo niestabilnym zawodnikiem i nie sądzę, aby był w stanie oddać dwa równe skoki na takim poziomie, aby zmieścić się na podium.
 
Otrzymane punkty reputacji: +32
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
Cisza tu widzę nikt nie pała by coś napisać ...
1. Kubacki - Forfang 2 @2.01 sts
Kubacki slabe występy od zakopanego coś zaczęło się psuć. Z drugiej strony forfang gdzie wygrał kwalifikacje w zakopanem i w konkursie byl wysoko. Kurs jedynie dlatego że nie wyszedł mu kompletnie skok kwalifikacyjny , nie wszedł do konkursu. W treningu przed kwalami zajął 3 miejsce także potencjał jest i jak tylko przejdzie kwalifikacje , ( żart) to Dawida wciągnie .
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
ebi85 212

ebi85

Użytkownik
Ja dzis na noc wchodze zdecydowanie w propozycje STSu, ze trzech naszych reprezentantow bedzie w TOP 15, kurs 1.70. Mamy 3 zawodnikow w top 5 kwalifikacji Pucharu Swiata, wiec typ ze ta trojka bedzie w top 15 konkursu jest bardzo realny, na przyklad we wczorajszym konkursie typ by wszedl. Mamy jeszcze trzech innych zawodnikow, ktorzy zajmowali juz miejsca w TOP 15, moze nie w tym sezonie ale w poprzednich na pewno. Teraz sa bez formy, ale to sa skoki i wszystko jest mozliwe. Kurs na taki typ 1.70 to dla mnie dobra propozycja i wchodze w to.

3 naszych w TOP 15, 1.70, STS
 
elalma 119,1K

elalma

Olimpijski Mistrz Skoków
Warunki w Sapporo w pierwszym konkursie mocno loteryjne, tak jak się spodziewałem. W drugim pewnie będzie podobnie, jednak całkiem dobrą opcją wydaje mi się Kamil Stoch poza podium z kursem 1.7 na forBET. W wywiadzie wspominał, że jest przeziębiony i nie czuje się najlepiej. Dodatkowo nie ma co ukrywać, gdyby nie świetne warunki wietrzne nie wiadomo, czy Kamil byłby na podium. Czołowa &quot;6&quot; moim zdaniem w zasięgu, ale o podium będzie ciężko, więc ja spróbuję taki zakład.
 
Do góry Bottom