>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki narciarskie 2018/2019 - Zakopane (18.01 - 20.01.2019)

pezio 16,6K

pezio

Użytkownik
Zapowiada się naprawdę wyrównany konkurs, ciężko przewidzieć kto wygra. Norwedzy dosyć niespodziewanie się obudzili, Fannemelowi leży skocznia, Forfang błysnął w kwalach i pewniejsi Stjernen z wąsaczem. Chyba spośród tej trójki to jednak podopieczni Stoeckla będą faworytami, zwłaszcza po dosyć dziwnych, żeby nie powiedzieć kontrowersyjnych, wyborach trenerów Polski i Niemiec.
Nie od dziś wiadomo, że Kot to pupil Horngachera. Jego wybór po kwalach szczerze mnie zdziwił, zwyczajnie był nie fair w stosunku do pozostałych chłopaków. Mimo wszystko kwalifikacje a treningi to duuuża różnica, zatem te dobre skoki Maćka mnie nie przekonują, zwłaszcza, że to już któryś raz kiedy Maciek w próbach skacze zdecydowanie lepiej. Spina się na ważniejsze skoki i to widać. Liczyłem na Wolnego, ewentualnie stabilniejszego Hule. Dodając Żyłe i jego regres formy, ten skład Polaków nie wygląda za pewnie. No ale Niemcy i wybór Schustera, który zrezygnował z Freitaga też dziwi. Siegel ostatnio dobry, ale on też psuje skoki. Geiger jakby lekka zadyszka formy, w kwalach miał jedne z najlepszych warunków. Eisen po dsq też nie wymiata, kombinezon pewnie inny i widać to w jego skokach.
Norwegia - 474,4, Niemcy - 455,8, Polska 405,4. (w kwalach)
Austria v Słowenia 1 (uzupełnie kursy)
Betsson widzę ma po 20 win Słowenii a po 30 Austrii zatem można się spodziewać, że podopieczni Feldera będą u-dogiem. Semenic v Huber - tutaj lekka przewaga Hubera. W drugim skoku treningowym dostał jakiś podmuch i wybulił, poza tym jednak skakał lepiej. Domen v Hoerl - obaj mogą zepsuć. Hoerl zaskakująca postawa, 3 bardzo dobre skoki, raz bez wiatru więc może leży mu skocznia. Domen bez błysku, nawet z wiatrem pod narty nie odlatuje. A przy podmuchu z tyłu z jego stylem może być brutalna bula. Lanisek v Hayboeck - Lepiej dziś Michael, nieznacznie ale jednak. Kraft v Zajc - W treningach zdecydowanie Zajc, ale w kwalach już praktycznie równa nota obu. Stefan w końcówce, kiedy to powietrze było gorsze, poradził sobie świetnie i mimo wszystko będzie jednym z faworytów konkursu indywidualnego. Wychodzi mi przewaga Austriaków i można coś w ich stronę pograć.
Jak kogoś interesuje:
Austria - 434,4 w kwalach
Słowenia - 431,6
Japonia 405,4
Szwajcaria - 370,9
Czesi - 356,1
Finowie - 261,4
(ale bula Alamommo, choć nawet z niezłym skokiem nie wiele by to zmieniło)
Rosjanie poza konkurencją.
 
semprebarca 566

semprebarca

Użytkownik
Austria- Japonia@ 1.94 efortuna
W każdym z treningów i kwalach Austria górą. Kobayashi w końcu zaczął skakać jak człowiek nie kosmita. Widać lekki kryzys i nie będzie odlatywania reszcie na 20 pkt. Reszta Japończyków jest bez formy regularnie plątają sie w okolicach 40-50 miejsc. Ciężko im zklecić pewna 4ke na konkurs bo w każdym momencie ktoś może skoczyć na bule. Sam Ryoyu tego nie pociągnie. W Austrii Kraft skacze świetnie, Huber w kratke ale czasem coś wypali dodatkowo. Fettner zawsze 3 dziesiątka. Dużo lepiej wygląda Hayboeck, dzis bardzo dobre skoki. Wiadomo warunki były mocno loteryjne, ale forma i potencjał po stronie Austrii, aż dziw że są dogiem w tej parze.
 
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
Austria- Japonia@ 1.94 efortuna
W każdym z treningów i kwalach Austria górą. Kobayashi w końcu zaczął skakać jak człowiek nie kosmita. Widać lekki kryzys i nie będzie odlatywania reszcie na 20 pkt. Reszta Japończyków jest bez formy regularnie plątają sie w okolicach 40-50 miejsc. Ciężko im zklecić pewna 4ke na konkurs bo w każdym momencie ktoś może skoczyć na bule. Sam Ryoyu tego nie pociągnie. W Austrii Kraft skacze świetnie, Huber w kratke ale czasem coś wypali dodatkowo. Fettner zawsze 3 dziesiątka. Dużo lepiej wygląda Hayboeck, dzis bardzo dobre skoki. Wiadomo warunki były mocno loteryjne, ale forma i potencjał po stronie Austrii, aż dziw że są dogiem w tej parze.
Stawiasz nie znając nawet składu drużyny? Jaki Fettner? Zamiast niego skacze Hoerl , który może skoczyć dwa razy po 100 m i zawalić cała ich drużyne .
 
J 4,8K

jasiu771

Użytkownik
Kwalifikacje to była mieszanka wiatru pod narty i w plecy. Cała nasza czwórka zbyt dużego szczęścia nie miała tak jak Norwedzy, a przede wszystkim Forfang i Johansson. To oni wygrali wszystkie dzisiejsze serie, a to dzięki temu, że mają równych skoczków. Problem w tym, że zarówno Fannemel jak i Forfang popełniają błędy także w konkursach drużynowych. U nas za to Piotrek zawsze się spręża na batalię drużynową, u Kota też coś ruszyło. Myślę, że real
Ja jednak uważam, że 3 zawodników w 10-tce klasyfikacji Pucharu Świata to jest jednak regularność, mankamentem jest jedynie w naszej drużynie Kot. Myślę, że dwóch skoków na poziomie nie odda, a wobec Norwegów może to nie wystarczyć. Norwegowie są doświadczoną ekipą, skaczą coraz lepiej. Mam wrażenie, iż docelową imprezą dla nich są mistrzostwa świata. Będą skakać coraz lepiej, Niemcy nieco odpuszczają również z myślą o mistrzostwach. Po Zakopanem zacznie się szlifowanie formy. Kurs na zwycięstwo Polski fajny, mankament Kot i przez niego dużej kasy nie postawię na Polaków jednak.
 
otekos 2,7K

otekos

Użytkownik
Ogólnie warto było inwestować w Norwegów przed kwalifikacjami, tam kurs na nich był około 6. Teraz jest 2.75 tak samo jak na resztę. Co ja zaproponuję? Japonia lepsza od Słoweńców. Ryoyu to zawodnik lepszy od Zajca, Semenic gorszy od Sato , Junshiro tutaj zależy od warunków tak samo jak Lanisek, i Domen Prevc może zawalić tak samo jak i Ito. Kurs 1.60 w Fortunie mnie satysfakcjonuję.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP


Czechy - Szwajcaria 1,75 Milenium ⛔

Czesi musieli wspomóc się synem madalisty olimpijskiego - Sakalą by skleić zespół na dzisiejsze zawody. Filip miał w ten weekend skakać w zawodach FIS Cup jednak aby jego kraj mógł uczestniczyć w konkursie drużynowym został zabrany do Zakopanego. W tym zespole mocniejsze działa to Polasek i Koudelka, którzy tu skakali w granicach TOP20. Sama ocena ich skoków musi jednak by weryfikowana przez palce bo każdemu zdarzały się gorsze próby w okolicach 50 miejsca.

Szwajcarzy jako zespół w tym sezonie realnie mogą myśleć o pozycjach 6-8. Prócz Ammann pojawił się Peier, który osiąga bardzo dobre wyniki na skoczniach Pucharu Świata. Jego próby w dniu wczorajszym to systematycznie druga dziesiątka. Jedynie Deschwanden mocno odstaje od zespołu i może przynieść straty. Inni zawodnicy moim zdaniem są lepiej predysponowani od swoich rywali z Czech.

Podczas wczorajszych prób tylko w drugim treningu Szwajcaria wypadła gorzej od naszych sąsiadów. Sądzę jednak, że dziś będą wyżej klasyfikowani.

R.Kobayashi - D. Kubacki 1. seria 1,95 Milenium✅

W poprzednią niedzielę było widać, że Japończyk zaczyna zatracać formę, którą pokazywał od pierwszego konkursu w Wiśle. Jak dla mnie to i tak bardzo długo ją utrzymywał. Zmiana, ta dobra, pokazała się także u Dawida. Już podczas TCS skakał bardzo dobrze i zwycięstwo było kwestią czasu, udało się we Włoszech. Wczoraj podczas treningów odstawiał wszystkich rywali. W kwalifikacjach trafił na słabe warunki, a mimo to oddał dobrą próbę. Wystarczy ją porównać z zawodnikami, którzy skakali po nim. Dziś należy do ścisłej czołówki Pucharu Świata i sądzę, że w tej parze nie będzie miał większych problemów. Dodatkowo dochodzi kwestia drużyny. Polacy będą walczyć o zwycięstwo, Dawid skacze jako ostatni w drużynie więc będzie starał się walczyć o najlepszą pozycję. Japonia takiej siły drużynowej nie ma i nie zdziwi mnie jeśli młodszy z braci będzie oszczędzał się na niedzielny konkurs.
 
B 2K

borek149

Użytkownik
Stawiasz nie znając nawet składu drużyny? Jaki Fettner? Zamiast niego skacze Hoerl , który może skoczyć dwa razy po 100 m i zawalić cała ich drużyne .
Akurat Hoerl w zakopanym prezentuje się dużo korzystniej od Fettnera, wszystkie 3 skoki lepsze
 
T 4,5K

tofik015

Użytkownik
1 seria
Johansson R./Norwegia - Stoch K./Polska - 1 kurs 1,7
Stoch w treningach w kwalifikacjach zaprezentował się bardzo przeciętnie w zajmował miejsca w okolicach 20 miejsca. Jego rywal za to w każdych z prób był w pierwszej 5 prezentując dobrą formę. Wiadomo, że Stoch będzie chciał się sprężyc na zawody i pokazać z dobrej strony ale na dobrze dysponowanego Johanssona nie powinno to wystarczyć biorąc pod uwagę formę Stocha w Zakopanym
 
adrianabch 2,1K

adrianabch

Użytkownik
Czechy - Szwajcaria 1,75 Milenium

Czesi musieli wspomóc się synem madalisty olimpijskiego - Sakalą by skleić zespół na dzisiejsze zawody. Filip miał w ten weekend skakać w zawodach FIS Cup jednak aby jego kraj mógł uczestniczyć w konkursie drużynowym został zabrany do Zakopanego. W tym zespole mocniejsze działa to Polasek i Koudelka, którzy tu skakali w granicach TOP20. Sama ocena ich skoków musi jednak by weryfikowana przez palce bo każdemu zdarzały się gorsze próby w okolicach 50 miejsca.

Szwajcarzy jako zespół w tym sezonie realnie mogą myśleć o pozycjach 6-8. Prócz Ammann pojawił się Peier, który osiąga bardzo dobre wyniki na skoczniach Pucharu Świata. Jego próby w dniu wczorajszym to systematycznie druga dziesiątka. Jedynie Deschwanden mocno odstaje od zespołu i może przynieść straty. Inni zawodnicy moim zdaniem są lepiej predysponowani od swoich rywali z Czech.

Podczas wczorajszych prób tylko w drugim treningu Szwajcaria wypadła gorzej od naszych sąsiadów. Sądzę jednak, że dziś będą wyżej klasyfikowani.

R.Kobayashi - D. Kubacki 1. seria 1,95 Milenium

W poprzednią niedzielę było widać, że Japończyk zaczyna zatracać formę, którą pokazywał od pierwszego konkursu w Wiśle. Jak dla mnie to i tak bardzo długo ją utrzymywał. Zmiana, ta dobra, pokazała się także u Dawida. Już podczas TCS skakał bardzo dobrze i zwycięstwo było kwestią czasu, udało się we Włoszech. Wczoraj podczas treningów odstawiał wszystkich rywali. W kwalifikacjach trafił na słabe warunki, a mimo to oddał dobrą próbę. Wystarczy ją porównać z zawodnikami, którzy skakali po nim. Dziś należy do ścisłej czołówki Pucharu Świata i sądzę, że w tej parze nie będzie miał większych problemów. Dodatkowo dochodzi kwestia drużyny. Polacy będą walczyć o zwycięstwo, Dawid skacze jako ostatni w drużynie więc będzie starał się walczyć o najlepszą pozycję. Japonia takiej siły drużynowej nie ma i nie zdziwi mnie jeśli młodszy z braci będzie oszczędzał się na niedzielny konkurs.




Nie wiem czy dobrze zrozumiałęm ale Koudelce zdarzają się skoki w okolicach 50 miejsca? Koudelka skacze tak równo, że sam w szoku jestem.. non stop pierwsza 10stka albo okolice, a Szwajcaria? Ammann, który skacze tu w okolicach 30miejsca albo i gorzej i on tu ma nadrobić? Peier skacze bardzo dobrze ale to poziom Koudelki albo i gorzej odrobinę.. Deschwanden to w ogóle tutaj tragedia.. dla mnie ten typ to taki totolotek.. bo Kozisek skoczy ok 120m i czesi lepsi.. skoczy w okolicach setki i znowu wyrównane...
 
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Finlandia (Andreas Alamommo, Eetu Nousisianen, Antti Aaltto, Jarkko Maatta)
Czechy (Viktor Polasek, Filip Sakala, Cestmir Kozisek, Roman Koudelka)
Rosja (Denis Korniłow, Roman Trofimow, Michaił Maksimoczkin, Jewgienij Klimow)
Szwajcaria (Andreas Schuler, Simon Ammann, Gregor Deschwanden, Killian Peier)
Słowenia (Anze Semenic, Domen Prevc, Anze Lanisek, Timi Zajc)
Austria (Daniel Huber, Jan Hoerl, Michael Hayboeck, Stefan Kraft)
Norwegia (Andreas Stjernen, Anders Fannemel, Johann Andre Forfang, Robert Johansson)
Japonia (Yukiya Sato, Daiki Ito, Junshiro Kobayashi, Ryoyu Kobayashi)
Niemcy (Karl Geiger, Markus Eisenbichler, David Siegel, Stephan Leyhe)
Polska (Piotr Żyła, Maciej Kot, Kamil Stoch, Dawid Kubacki)
To są składy druzyn na dzis. Wyglada na to że najgroxniejsi beda Norwegowie,yniki kwalifikacji dla nich udane ja jednak daje typ patriotyczny i stawiam na Naszych, wierze ze w godzinie próby bedzie koncentracja a polscy kibice dodaja im skrzydeł i chłopaki pokaz na co ich stac.
Polska win kurs 3 fortuna
 
ranczo0123 454,2K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Pogralem wczoraj kontre, ze Polacy nie wygraja u ruska. Teraz loguje sie i patrze, ze zlodzieje z kursu 2.05 obnizyli mi do 1.45. Na Williamhill tez wczoraj byl kurs tak samo jak u ruska 1.50 na wygrana Polakow.. Mimo, ze tam nie gram od dawna bo mam maksymalnie zlimitowane konto i maksymalne marze to jednak po raz kolejny potwierdza sie, ze to gowno buk ???? Gral ktos jeszcze tam to samo co i ja i moze potwierdzic, ze kursy tez wam pozmieniali?
 
M 6,1K

makalele007

Użytkownik
Pogralem wczoraj kontre, ze Polacy nie wygraja u ruska. Teraz loguje sie i patrze, ze zlodzieje z kursu 2.05 obnizyli mi do 1.45. Na Williamhill tez wczoraj byl kurs tak samo jak u ruska 1.50 na wygrana Polakow.. Mimo, ze tam nie gram od dawna bo mam maksymalnie zlimitowane konto i maksymalne marze to jednak po raz kolejny potwierdza sie, ze to gowno buk ???? Gral ktos jeszcze tam to samo co i ja i moze potwierdzic, ze kursy tez wam pozmieniali?
witam grałem mam to samo a najciekawsze jest to ze dzisija kto zagrał kurs u ruska po około 2,4 rozliczyli mu poprawie a zagrane wczoraj juz po 1,45 i nadal wisi takze złodzieje i oszusci. Pytałem na czacie w regulaminie maja zapis ze w kazdej chwili maga zmienic kurs jesli jest rzeczywisty bład w kursie. Omijać szerokim łukiem. Jeszcze wszystko ok jesli zrobili to przed konkursem od wczoraj mieli czas ale tego nie zrobili dopiero jak polska przegrała to tak zrobili. Pozdro
 
A 33,5K

ar0nek

Użytkownik
Niestety mam To samo. Z dzis rozliczone po. 2.50 normalnie a z wczoraj z zmienione z 2.50 na 1.45 i jeszcze nie rozliczone
 
P 323

przemoks

Użytkownik
witam grałem mam to samo a najciekawsze jest to ze dzisija kto zagrał kurs u ruska po około 2,4 rozliczyli mu poprawie a zagrane wczoraj juz po 1,45 i nadal wisi takze złodzieje i oszusci. Pytałem na czacie w regulaminie maja zapis ze w kazdej chwili maga zmienic kurs jesli jest rzeczywisty bład w kursie. Omijać szerokim łukiem. Jeszcze wszystko ok jesli zrobili to przed konkursem od wczoraj mieli czas ale tego nie zrobili dopiero jak polska przegrała to tak zrobili. Pozdro
Da sie w ogole cos z tym zrobic? Czy sie pogodzic i tyle?
 
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
Dawid Kubacki wygra konkurs indywidualny
Kurs: 5.50 buk: Bwin ⛔

Kubacki jest w mega gazie w treningach zniszczył wszystkich, kwalifikacje to malutka wpadka, dzisiaj 3 pod względem indywidualnym ale to przez pierwszy skok gdzie trochę spóźnił skok i przez to stracił z 3 metry, drugi skok to już mega wybicie, stabilna pozycja w locie i ratowanie się żeby nie przeskoczyć skoczni bo Kubacki miał taki pułap że spokojnie poleciałby jeszcze dalej, ale że tam jest już płasko wolał nie ryzykować. Skaczemy u siebie a wiadomo że swoje powietrze służy najbardziej. Kraft owszem łapie dobrą formę widać że może trafić w MŚ, ale ten luz Kubackiego daje mi przekonanie że powalczy on jutro o zwycięstwo na własnej ziemi i ucieszy całe Zakopane i całą Polskę. Do tego wiadomo że ściany pomagają gospodarzom i tak jak dzisiaj Niemcy wygrali o 0.1 pkt z Austriakami tak jutro Kubacki może wygrać minimalnie ale wygra ;)
 
Do góry Bottom