>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

zdolność kredytowa a wypłaty/wpłaty od buka

W 55

water69

Użytkownik
Witam czy ktoś miał sytuację albo słyszał że komuś odmówili kredytu na mieszkanie, nie miał zdolności przez widniejące na wyciągach wpłaty/wypłaty od bukmacherów internetowych ??
 
mjaurvcein 25,1K

mjaurvcein

Użytkownik
Witam czy ktoś miał sytuację albo słyszał że komuś odmówili kredytu na mieszkanie, nie miał zdolności przez widniejące na wyciągach wpłaty/wypłaty od bukmacherów internetowych ??
Pracowałem w 3 bankach i nigdy się z tym nie spotkałem.
Teoretycznie jest taka możliwość, ale musiałbyś trafić pechowo na wrednego analityka, który by się do tego przyczepił i ocenił ryzyko na zbyt wysokie. Na pewno biorąc kredyt i mając dobrą historię oraz dobrą zdolność znajdziesz bez problemu bank, który nie zwróci na to w ogóle uwagi.
 
ziemniak 199

ziemniak

Użytkownik
Pytanie było nie o to kolego sympatyczny.
Jeśli kolega ma tylko źródło dochodu w postaci przelewów internetowych od bukmachera to bank uzna to za nielegalne źródło dochodu i odmówi przyznania kredytu na takiej właśnie podstawie.
Pracowałeś w banku i nie wiesz o tym ?
I tak w tym wypadku przelew od internetowego bukmachera będzie powodem nieprzyznania kredytu i brak zdolności kredytowego do zaciągnięcia go.
 
mjaurvcein 25,1K

mjaurvcein

Użytkownik
Nie dziwie się, że nie znasz podstaw matematyki (temat &quot;opłacalność bukmacherki&quot;) bo i czytać ze zrozumieniem nie umiesz.
Kolega wyraźnie zasugerował, że ma stałe źródło dochodu i chce starać się o kredyt, ale ma w historii transakcje z bukami i obawia się, że obniżą mu zdolność.
 
W 55

water69

Użytkownik
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bukmacherzy-blokowanie-przelewow-ustawa,100,0,2226532.html
Banki nie traktują przelewów od bukmacherów internetowych jako legalne źródło dochodów.
A jeśli nie ma innych źródeł to dość logiczne że kredytu także nie będzie.
Nie o to chodzi, ja normalnie mam dochody umowę o pracę i teoretycznie mam zdolność ale wiem że już przy głównej decyzji analizują wyciągi z konta z ostatnich 6 miesięcy a tam ma rożne wpłaty i wypłaty do buków ogólnie sumując wychodzi na zero ale podobno analityk może uznać ze ktoś ma skłonności do hazardu i może mieć potem problem ze spłatą kredytu przez co dla banku nie jest na reke przyznawać mu kredyt
Pracowałem w 3 bankach i nigdy się z tym nie spotkałem.
Teoretycznie jest taka możliwość, ale musiałbyś trafić pechowo na wrednego analityka, który by się do tego przyczepił i ocenił ryzyko na zbyt wysokie. Na pewno biorąc kredyt i mając dobrą historię oraz dobrą zdolność znajdziesz bez problemu bank, który nie zwróci na to w ogóle uwagi.
dzięki trochę mnie uspokoiłeś, a pracowałeś przy kredytach ?
 
ziemniak 199

ziemniak

Użytkownik
Tak jak wyżej napisałem.
Nielegalne źródła dochodów na wyciągach z twojego banku przyczynią się do spadku ratingu twojej osoby przy zaciągania kredytu z banku.
Jeśli masz legalne źródło dochodu udokumentowane to prawdopodobnie dostaniesz kredyt ale na pewno bank nie będzie przychylnie na ciebie patrzył właśnie przez wzgląd na przelewy od bukmacherów internetowych.
Obniży to twoją ocenę.
Poniżej tabelka jak oceniają banki na legalne źródła dochodów.
Ty masz dochody z zagranicy i do tego nielegalne.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Legalne-ale-nie-akceptowane-Tych-dochodow-bank-nie-uzna-przy-kredycie-hipotecznym-7476974.html
 
mjaurvcein 25,1K

mjaurvcein

Użytkownik
dzięki trochę mnie uspokoiłeś, a pracowałeś przy kredytach ?
Tak. Potem miałem pośrednictwo finansowe więc praktycznie każdy z tych 15 topowych banków znam jak działa i myślę, że nie masz czego się obawiać.
Tzn, zależy też od tego co to za kredyt, na jaką kwote, bo analityk, który dostaje do analizy wniosek na 150 tys brutto inaczej przegląda Twoją historie niż taki wniosek na 2 tys brutto ????
No i ważne żeby tych transakcji, szczególnie wpłat do buka nie było w historii tyle, że ciężko ich nie zauważyć. Jak na 100 transakcji powiedzmy 60 bedzie do buka to chyba każdy analityk to zobaczy.
Inna sprawa, że znajdziesz ofertę kredytu na rynku, gdzie spokojnie nie trzeba będzie całego wyciągu dawać.
Ale nie siedzie w branży od 2 lat to Ci nie pomogę.
 
W 55

water69

Użytkownik
dzięki trochę mnie uspokoiłeś, a pracowałeś przy kredytach ?
Tak. Potem miałem pośrednictwo finansowe więc praktycznie każdy z tych 15 topowych banków znam jak działa i myślę, że nie masz czego się obawiać.
Tzn, zależy też od tego co to za kredyt, na jaką kwote, bo analityk, który dostaje do analizy wniosek na 150 tys brutto inaczej przegląda Twoją historie niż taki wniosek na 2 tys brutto ????
No i ważne żeby tych transakcji, szczególnie wpłat do buka nie było w historii tyle, że ciężko ich nie zauważyć. Jak na 100 transakcji powiedzmy 60 bedzie do buka to chyba każdy analityk to zobaczy.
Inna sprawa, że znajdziesz ofertę kredytu na rynku, gdzie spokojnie nie trzeba będzie całego wyciągu dawać.
Ale nie siedzie w branży od 2 lat to Ci nie pomogę.[/quote]

kredyt na mieszkanie więc spora kwota, przez pół roku było 5 wpłat i 7 wypłat . pewnie zauważa bo to kwoty od 100 do 600 zł
 
ziemniak 199

ziemniak

Użytkownik
kredyt na mieszkanie więc spora kwota, przez pół roku było 5 wpłat i 7 wypłat . pewnie zauważa bo to kwoty od 100 do 600 zł
Nie no ziomek z pełnym szacunkiem do ciebie ale to jakiejś grosze przy kredycie na mieszkanie...
Ja myślałem że bierzesz kredyt na mieszkanie i przelałeś z zagranicy 15tys euro.
Takimi przelewami to sobie nawet dupy nie będą zawracać.
 
W 55

water69

Użytkownik
Nie no ziomek z pełnym szacunkiem do ciebie ale to jakiejś grosze przy kredycie na mieszkanie...
Ja myślałem że bierzesz kredyt na mieszkanie i przelałeś z zagranicy 20tys euro.
Takimi przelewami to sobie nawet dupy nie będą zawracać.
no niby grosze ale chodzi o sam fakt że analityk może uznać to jako skłonność do hazardu i obawa przed takim kli
entem. Albo uznać że to stały wydatek w budżecie domowym i obniżyć zdolność ( tak gdzieś mi wpadło w oko w jakimś poradniku na temat kredytów więc wolałem zapytać czy ktoś może miał taką sytuacje )
 
ziemniak 199

ziemniak

Użytkownik
Zbyt mała kwota przelewu żeby ich to w jakikolwiek sposób ruszyło.
Bierzesz kredyt na ponad 200 tys złotych i martwisz się przelewami za 500zl ?
No nie rozśmieszaj mnie.
Nie masz się czego obawiać.
 
W 55

water69

Użytkownik
cytat z innego forum :
&quot;Cześć,
ja mimo dobrych zarobków na UoP na czas nieokreślony, czystym BIKu i dobrym zawodzie w dużej firmie dostałem odmowę*w ING - powód odmowy to &#39;wewnętrzne regulacje banku&#39;, natomiast po drążeniu usłyszałem od doradcy, że z powodu niekorzystnych wyciągów (a bank przejrzał tylko za ostatni miesiąc) został mi znacznie obniżony scoring (a jedyna niepewna kwestia na wyciągu to właśnie bukmacherka), a w konsekwencji znacząco obniżono mi maksymalny dopuszczalny wskaźnik DTI.
Nie mam potwierdzenia ze zaważyły na tej decyzji bukmacherskie zabawy, ale totalnie nic innego mi nie przychodzi do głowy. Nie mam żadnych stałych wydatków do których się*nie przyznałem etc. W BGŻ dostałem zgodę bez problemów, aczkolwiek nikt nie prosił o wyciągi...
Moja rada: przygotuj się*do kredytu, jeśli nic Cię jeszcze nie goni, zadbaj o wyciągi na minimum 3 miesiące wstecz, najlepiej 6 - jeśli sytuacja tego wymaga, otwórz nowe konto na zabawy i głupoty, albo nowe konto na potrzeby wpływu wynagrodzenia, o które będziesz dbał. Oficjalnie analitycy zaglądają*na wyciągi żeby potwierdzić wpłaty wynagrodzenia z zaświadzceniem i deklaracją, natomiast ING dostał ode mnie same potwierdzenia wpłat a i tak poprosił o wyciągi. Myślę, że nikt ich nie studiuje linijka po linijce, ale napewno zwraca się uwagę*na wszelkiego rodzaju regularne zobowiązania, które nie zostały zadeklarowane oraz pewnie pożyczki parabankowe i np. hazard.&quot;
tego właśnie się obawiam :/ człowiekowi się chciało czasem zagrać a nie myślał o konsekwencjach potem w życiu . Jeb,,, bukmacherka
 
dingsaller 1K

dingsaller

Użytkownik
Raczej na pewno zwracają na to uwagę, usłyszałem kiedyś od pracownika Totolotka, że to jeden z głównych powodów dlaczego osoby regularnie uzyskujące wysokie wygrane nie chcą wypłat na konto - właśnie po to by nie było w historii transakcji opisanych jako do i z bukmachera.
 
jozzy22 530,3K

jozzy22

Użytkownik
Brałem kredyt na budowe domu. Bank interesowało tylko udokumentowanie dochodów z ostatnich 6 miesięcy.i nic więcej.
Przyznali bez problemów i nikt niczego się nie czepiał
 
S 0

spokokamil87

Użytkownik
Siema wszystkim
Gram u buka stacjonarne, natomiast myślę o tym aby założyć konto internetowe. I teraz pytanie czy rejestrując się tam może to zaszkodzić wnioskowi o kredyt hipoteczny? Chodzi o to czy bank może sie natknać podczas weryfikacji wniosku o kredyt na moje dane które tam widnieją m.in.: imie, nazwisko, pesel, adres itp. ?Podane dane podczas rejestracji i weryfikacji są sprawdzane na podstawie dokumentu tożsamości.  Wprawdzie buk zastrzega nie podawanie takich informacji osobom trzecim jednakże wolę sie dowiedzieć ponieważ bank jest instytucją i może ma jakieś swoje sposoby na skanowanie obywateli i ich sprawdzanie pod różnym kątem. Konto bankowe do buka będzie w zupełnie innym banku, niż to gdzie będzie składany wniosek kredytowy. Moje kolejne pytanie czy banki ze sobą współpracują i wymieniają się takimi danymi klientow jak np. konto w innym banku, ewentualnie niepożądane ruchu na rachunku bankowym?
Z góry dzięki 
 
Do góry Bottom