>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

BBL (Niemcy) 2018/2019

Status
Zamknięty.
pukon 896,3K

pukon

Użytkownik

Niemiecka BBL na sezon 2018/2019.
Mistrzowskiego tytułu broni drużyna Bayernu Monachium po pokonaniu w finale fazy play off Albe Berlin 3-2. Spadek z ligi Gotha i Tubingen, awans z Pro A uzyskały zespoły Vechta i Crailsheim.
Zapraszam do tematu.
Powodzenia!
 
pukon 896,3K

pukon

Użytkownik
Bremerhaven - Crailsheim
powyżej 164,5pkt / 1.76
93-80✅
Vechta - Bayreuth
2(-4,5) / 1.76
67-83✅
W pierwszym spotkaniu liczę na bardzo otwarty mecz z obu stron, tak naprawdę to obie drużyny kadrowo trochę odstają od pozostałej stawki i tutaj będzie raczej do końca walka o utrzymanie. Jakoś nie widzi mi się w tym przypadku wielkiego przyłożenia do zadań w obronie, raczej radosna koszykówka z obu stron. Jeżeli chodzi o Bayreuth, to po ostatnim dobrym sezonie trochę więcej trzeba od nich wymagać i w starciu z beniaminkiem muszą powalczyć o pełną pulę. Zagrają w Lidze Mistrzów, z tego tytułu też solidnie wyglądające transfery m.in. Stockton, Hrovat, Dimec, Thomas czy Raivio, które powinny odpalić. Z której strony nie spojrzeć mają zdecydowanie silniejszy zespół od rywali i jeżeli tylko będą potrafili narzucić swój sposób grania, nie mogą obawiać się ekipy gospodarzy.
Oba spotkania o godz. 20.30, kursy z LVBet.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
pukon 896,3K

pukon

Użytkownik
Wurzburg - Bamberg godz. 20.30
2 / 1.53
2(-3,5) / 1.76
Bamberg trochę pozmieniał w składzie, ale duża liczba ważnych zawodników została - Rubit, Zisis, Hickmann, po kontuzjach dostępni już będą też Harris czy Taylor, został tez ten duży talent niemieckiej koszykówki Olinde. Transfery też wyglądają obiecująco - Rice, dla mnie jeden z lepszych kiedyś zawodników grających w Europie i mam nadzieję, że grając tutaj wróci do swojej dawnej dyspozycji - naprawdę &quot;kawał&quot; zawodnika, Alexander, Jelovac, młody wyróżniający się Litwin Kulboka czy też najlepszy gracz poprzedniego sezonu ich dzisiejszego rywala Stuckey. Do tego wszystkiego nowy szkoleniowiec, dobrze znany Łotysz Bagatskis, to wszystko na pewno ma potencjał do dobrego sezonu w wykonaniu Bamberga. Z kolei ekipa Wurzburga ze sporymi zmianami, większość wyróżniających się graczy z poprzedniego sezonu odeszła z klubu, co prawda fajnie wyglądają te transfery do klubu nowego trenera Wucherera, ale nie wiem czy to wszystko odpali na początku i w starciu z silnym rywalem, powinni w tym sezonie mocno powalczyć o play offy, ale może nie od razu to wszystko zagra jak trzeba. W pierwszej kolejce poprzedniego sezonu też zagrali przeciwko sobie i wtedy lepsi okazali się gospodarze, mam nadzieję że tym razem drużyna Bambergu nie zlekceważy rywali i powalczy tutaj o pełną pulę. Potencjał kadrowy w ekipie gospodarzy jest widoczny, no ale Bamberg mający tak duże doświadczenie w kadrze w postaci zawodników grających już na najwyższym poziomie w Europie, że takie spotkania musi wygrywać, chcąc walczyć w tym sezonie o najwyższe cele. (1xbet)
80-84✅
 
undertaker_tsw 2,1K

undertaker_tsw

Użytkownik
Niemcy
Crailsheim-Vechta 2@2,6(reg.czas) totolotek✅
Uważam, że tutaj buki się mocną mylą.bo.kursy wystawiłbym równe. Vechta ma mocniejsza personalnie ekipę i jednak przewage psychologiczna z poprzedniego sezonu w niższej lidze. Zresztą wyniki dotychczasowe w bundeslidze tez nakazują iść w stronee gości. Chociażby porażka po.dogrywce z Frankfurtem czy tylko.-13 z Bayernem. Vechta na prawdę jest mocniejsza ekipa.jesli chodzi o.personalia. To.juz trzeba by przeanalizować dogłębnie i musiałby to zrobić kolega Pukon ale.tez uznałby Vechte za ekipę mocniejsza i uznał value w stronę gości.
Edit: prosiłbym o przeniesienie posta do tematu bbl bo mi się pokiełbasiło
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
Z 582K
Dyscyplina :Koszykowka Niemcy BBL
Godzina : 18:00
Spotkanie :Alba Berlin - Gottingen handicap [0-18,5 ]
Typ: 1
Kurs: 3,05✅
Bukmacher : Totolotek
Analiza:Zapraszam na pojedynek mojej ulubionej ligi BBL w Niemczech.Zdecydowanym, faworytem tego spotkania są koszykarze gospodarzy Alba Berlin i moim zdaniem powinni odnieśc bardzo wysokie zwycięstwo.Ale niemoże to specjalnie dziwić bo jest bto jeden z kandydatów do tytułu mistrzowskiego w tym sezonie.Narazie grają oni bardzo dobrze i teraz zajmują 2 miejsce w tabeli z 8 punktami zdobytymi.Dotychczas wygrali wysoko wszystkie 4 pojedynki.W osdtatniej kolejce pokonali Ludwisburg 86-80 na swoim parkiecie.Ich ryale zespol Gottimgen niespodziewanie na początku sezonu spisuje się bardzo dobrze i teraz zajmuje wysokie 5 miejsce w tabeli z 8 punktami na swoim końcie.Na ten wynik składają się 4 odniesione zwycięstwa i tylko 1 mecz przegrali.W ostatnim swoim pojedynku pokonali na swoim parkiecie pewnie 93-80 Craisheim.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
pukon 896,3K

pukon

Użytkownik
Ludwigsburg - Wurzburg godz. 20.30
1 / 1.41
1(-4,5) / 1.79
Ludwigsburg z bilansem 2-3 jedenaste miejsce w tabeli, Wurzburg trzynasta pozycja i bilans 1-3. Gospodarze już osiem porażek z rzędu (BBL, puchar Niemiec i Liga Mistrzów), już najwyższa pora na przebudzenie, to jest kadrowo mocna drużyna i w końcu musi przyjść to przełamanie. Opisywałem już więcej drużynę Ludwigsburg w temacie Champions League / FIBA Europe Cup 2018/2019 - więc można spojrzeć, jeżeli ktoś ma ochotę. Zarząd klubu po ostatnich wynikach wzmocnił jeszcze kadrę, wypożyczyli z Żalgiris Donatasa Sabeckisa, wydaje się świetny ruch klubu, bo teraz trener Patrick będzie miał zdecydowanie więcej opcji na rozegraniu i też Crawford nie będzie już tak mocno obciążony minutami. Może Wurzburg to nie jest jakaś słaba ekipa, ale jestem jakoś przekonany, że jeżeli Ludwigsburg będzie potrafił w końcu zagrać tutaj na swoim poziomie, musi zagrać o zwycięstwo. Może po raz kolejny za bardzo uwierzyłem w potencjał Ludwigsburga, ale dla mnie w tym zestawieniu są drużyną silniejszą, w dodatku muszą mieć ogromną motywację do przełamania tych ostatnich słabych wyników - nic tylko pokazać przed własna publicznością, od której po raz kolejny mają mocne wsparcie (spodziewają się pełnej hali), że jednak nie zapomnieli nagle jak się gra w koszykówkę. (LVBet)
75-80⛔ nie potrafię zrozumieć tej ekipy
 
pukon 896,3K

pukon

Użytkownik
Frankfurt - Bonn godz. 15.00
1 / 1.60
1(-2,5) / 1.84
Pierwszym pomysłem na ten mecz było pójść w stronę gości, ale im dłużej się zastanawiałem, wychodzi mi że jednak drużyna gospodarzy może wziąć ten mecz. Oba zespoły przystępują do tego meczu po dwóch przegranych z rzędu w lidze - Frankfurt czternaste miejsce z bilansem 1-3, Bonn siódma pozycja i bilans 3-2. Drużyna gospodarzy zaimponowała mi w ostatnim meczu EuroCup, gdzie pokazali się z naprawdę bardzo dobrej strony przeciwko bardzo silnej drużynie z Kazania, minimalnie przegrywając 80-83. Jeżeli w dzisiejszym meczu będą potrafili zagrać na tym samym poziomie, muszą powalczyć tutaj o pełną pulę. W drużynie gospodarzy zabraknie Wohlfartha-Bottermanna, z kolei w ekipie gości zabraknie Bartolo i prawdopodobnie Breuniga. Frankfurt na pewno nie jest drużyną na dolne rejony tabeli i pewnie zaczną wcześniej czy później, dużo mocniej punktować w lidze. Tak jak wspomniałem wcześniej, jeżeli potrafią zagrać jak równy z równym z Kazaniem, to zakładając, że zagrają tutaj w podobnym stylu, dlaczego mają nie powalczyć na własnym parkiecie o pełną pulę z Bonn. Porównywalna siła w kadrze obu zespołów, więc najprawdopodobniej zadecyduje bardziej dyspozycja dnia i tutaj liczę na zdecydowanie lepszą w wykonaniu drużyny gospodarzy. (LVBet)
83-79✅
 
pukon 896,3K

pukon

Użytkownik
Bremerhaven - Mitteldeutscher godz. 20.30
2(+7,5) / 1.85
Ekipa Bremerhaven ósma pozycja i bilans 3-3, drużyna Mitteldeutscher ostatnie miejsce w tabeli z bilansem 0-5. Nie potrafię znaleźć tutaj dużej różnica pomiędzy tymi zespołami, na pewno nie jest taka, jak mogłaby wskazywać kursy wystawione na ten mecz - oczywiście zdecydowanie lepszy start tego sezonu po stronie gospodarzy i stąd faworyzowanie Bremerhaven, ale to nie zmienia chyba faktu, że potencjałem kadrowym Mitteldeutscher w niczym nie ustępuje ekipie gospodarzy dzisiejszego meczu. Oba zespoły tak naprawdę budowane od nowa. W Bremerhaven postawili na graczy bez większego doświadczenia w lidze niemieckiej, z kolei w Mitteldeutscher dali szansę zawodnikom już jednak ogranym trochę w tej lidze - np. sprowadzili byłego gracza dzisiejszych rywali Davida Brembly. Na usprawiedliwienie tych słabszych wyników Mitteldeutscher trzeba też dodać, że ta drużyna ciągle zmagała się z brakami w kadrze przez urazy - pauzowali już tak ważni zawodnicy jak Marelja czy Farr - teraz ta sytuacja jest już ustabilizowana i nikogo nie powinno zabraknąć dzisiaj. Dodali ostatnio też nowego zawodnika Jovana Novaka, który już w ostatnim meczu gdzie zadebiutował pokazał się ze świetnej strony - 20pkt/5zb/8as. Nie wiem czy ten podobny potencjał kadrowy pomoże tutaj sięgnąć po pierwszą wygraną drużyny Mitteldeutscher, no ale jeżeli nie z ekipą która jest zdecydowanie w ich zasięgu, to z kim mają powalczyć. (LVBet)
76-81✅
 
pukon 896,3K

pukon

Użytkownik
Vechta - Bremerhaven godz. 20.30
2 / 2.20
Tak jak w przypadku, poprzedniego meczu który opisywałem w tym temacie, nie widzę tutaj większych różnic w potencjale obu zespołów i w którakolwiek stronę pójdzie ten wynik, nie powinno być jakiegoś większego zdziwienia. Ekipa gospodarzy to beniaminek i też lepsze wyniki na starcie tego sezonu, ale tutaj chyba pomogła mniejsza rewolucja w składzie, gdzie większość graczy została z poprzedniego sezonu - to zawsze handicap na starcie sezonu. Z tym, że im dalej w sezon, będą coraz łatwiejsi do odczytania przez rywali, a z beniaminkami to zawsze pewna niewiadoma na początku. O drużynie Bremerhaven pisałem więcej w poprzednim poście, to w porównaniu z Vechtą zdecydowanie bardziej ograna drużyna tej ligi - w większości walczą o uniknięcie spadku, ale jednak co sezon grają w BBL. Dla mnie w żadnym stopniu nie odstają kadrowo od ekipy gospodarzy i w takich akurat spotkaniach muszą walczyć o pełną pulę - jako ciekawostkę w porównaniu obu kadra można podać chyba przykład gracza Michaela Kessensa, który w poprzednim sezonie bronił barw Bremerhaven, raczej nie wyróżniał się mocniej i zrezygnowano z niego, znalazł miejsce w składzie Vechty gdzie jest mocnym punktem ekipy. Przy takim kursie spróbuję, chociaż też nie nastawiam się jakoś mocniej, bo może po raz kolejny przeszacowałem trochę możliwości tych zespołów. (LVBet)
85-64⛔ bez szans
 
pukon 896,3K

pukon

Użytkownik
Bayreuth - Oldenburg godz. 20.30
1 / 2.04
Dla mnie mecz 50/50 bardzo zbliżone potencjałem zespoły, zapewne bardziej dyspozycja dnia zadecyduje. Widzę jednak jakąś większą szansę przy drużynie gospodarzy - własny parkiet to raz i uraz jakiego nabawił się w ostatniej grze lider Oldenburga Will Cummings (uraz barku), zapewne zagra, ale czy to nie będzie miało jakiegoś większego wpływu na jego dyspozycję tutaj. Gospodarze dłuższa przerwa od ostatniej gry, co też może pomóc na większą regenerację przy tak intensywnym sezonie, Oldenburg nie występuję w tym sezonie w europejskich pucharach, więc ta przewagą zostaje tutaj chyba zniwelowana. Bayreuth budował na ten sezon drużynę z myślą o europejskich pucharach, co pozwoliło zbudować trochę szerszą kadrę od rywali. Tak jak wspominałem wcześnie, pewnie zadecyduje tutaj dyspozycja dnia, jednak spróbuję pójść w stronę drużyny gospodarzy, mając nadzieję, że te aspekty które wymieniłem, znajdą zastosowanie w tym spotkaniu. (LVBet)
70-90⛔
 
pukon 896,3K

pukon

Użytkownik
Ulm - Frankfurt godz. 18.00
1 / 1.41
1(-4,5) / 1.80
Tak na szybko, bo już za niedługo rozpoczęcie spotkania. Sportowo dla mnie, dwa zespoły z podobnym potencjałem, uczestnicy EuroCup. Tutaj, wybierając gospodarzy, chciałem oprzeć się przede wszystkim na ostatniej grze pomiędzy tymi zespołami. Ekipa Frankfurtu wyeliminowała Ulm z Pucharu Niemiec - spotkanie, które z przebiegu meczu, nie musiało zakończyć się porażka Ulm, naprawdę mogą bardzo żałować, tak zmarnowanej szansy. Mam nadzieję, że będzie tutaj bardzo duża chęć zrehabilitowania się rywalom za tą pechową porażkę. W dodatku przy kilku urazach w ekipie gości (Kratzer, Wohlfarth-Bottermann, Kiel), teraz ta kadra Ulm prezentuje się trochę z większymi możliwościami, co przy tym ostatnim graniu, co kilka dni, też może mieć znaczenie. Kolejne spotkanie pomiędzy nimi, już 3 stycznia, tym razem w EuroCup. (LVBet)
82-72✅
 
pukon 896,3K

pukon

Użytkownik
Giessen - Bonn godz. 20.30
Bonn powyżej 86,5pkt / 1.80
Gospodarze dziesiąta pozycja i bilans 6-7, goście dwunaste miejsce w tabeli z bilansem 5-8. Obie drużyny ostatnio z serią pięciu porażek z rzędu w lidze, trochę to zbiegło się z problemami kadrowymi. Giessen grają ostatnio bez kapitana Johna Bryanta (20,3pkt) i Maxa Montany (5,4pkt), w dodatku zrezygnowano z Jerila Taylora (3,4pkt), natomiast w Bonn grają bez Charlesa Jacksona (13,4pkt) - na chwilę obecną Bonn na pewno dalej bez Jacksona, w przypadku dwójki kontuzjowanej z Giessen z dużym prawdopodobieństwem podobna sytuacja. Bonn jednak zareagował na kontuzję Jacksona i sprowadzili z Banvity Stefana Bircevica (jak na razie po czterech spotkaniach średnia 6,8pkt), wcześniej też zrezygnowali z Gibsona (6,6pkt), sprowadzając Oliviera Hanlana (trzy spotkania i średnia 6pkt). Istotny mecz dla obu drużyn, z obu stron na pewno spore nastawienie na przełamanie, nikt pewnie nie odpuści i wydaje się, że to może być mecz z bardzo dużym nastawieniem na ofensywę - Giessen obecnie najsłabsza obrona ligi (około 91pkt straconych na mecz), ale jednocześnie ścisła czołówka, jeżeli chodzi o atak (około 89pkt), Bonn te średnie na poziomie około 82pkt zdobytych przy 86pkt straconych średnio na mecz. Obie drużyny pozwalają przy tym rywalom na dobrą skuteczność - w obu przypadkach średnio rywale na blisko 50% skuteczności z gry i blisko 80% z wolnych. Ostatnie gry obu drużyn były rozgrywane przy niskiej, jak na nich, zdobyczy punktowej - mecz Giessen przy 151pkt, Bonn przy 147pkt, więc może tutaj powrócą już do swojej ofensywnej dyspozycji, bez większych przyłożeń do zadań w obronie - w spotkaniach z udziałem Giessen średnio około 180pkt, w przypadku Bonn to około 168pkt. Dla mnie to jednak Bonn ma większe możliwości kadrowe od rywali i wygląda to wszystko solidniej, w składzie naprawdę sporo mocnych zawodników jak np. Subotic, Mayo, James, Bartolo, Breunig czy DiLeo, jeżeli jeszcze doliczyć zakontraktowanych niedawno Bircevica czy Hanlana, którzy mają spore możliwości i powinni coraz więcej wnosić (Hanlan dwucyfrowe zdobycze w G League czy wcześniej w Le Mans, Bircevic reprezentant silnej Serbii, dobre występy w Turcji czy wcześniej w Partizanie). Nie wiem czy to wszystko wystarczy do zwycięstwa, bo jednak trzeba docenić dotychczasową grę Giessen, którzy myślałem na starcie, że będą raczej okupować dolne rejony tabeli, a nie raz potrafili zaskoczyć, ale na pewno Bonn stać, a nawet powinni, solidnie zapunktować z akurat tym przeciwnikiem, który jednak na tak bardzo dużo pozwala swoim rywalom, zresztą, tak jak wspominałem, wydaje mi się, że to może być bardzo otwarte, szybkie starcie przy tak nastawionych ofensywnie drużynach. (LVBet)
92-99✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
T 8,9K

trema11

Użytkownik
Crailsheim-Braunschweig
Typ-1
Kurs-2,85
Dzisiaj w lidze niemieckiej tylko 1 mecz.Faworyt oczywisty,goście którzy wygrali ostatnie 5 spotkań,natpmiast gospodarze czerwona latarnia,po serii 9 porażek,wygrali swój ostatnik mecz na wyjeżdzie z Frankfurtem.
Wszystko wskazuje na pewne zwycięstwo gości,nawet historia bezpośrednich spotkań pokazuje kto tu wygra.
Ale ja szukam niespodzianki w tym meczu i gram odważnie na gospodarzy,tak coś mi tu śmierdzi,bo niby faworyt jest kursik niczego sobie bo 1,5,ale to coś za proste jest.
Nie polecam bo ryzuko jest spore ale kto nie ryzykuje szampana nie pije.
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
pukon 896,3K

pukon

Użytkownik
Vechta - Ludwigsburg godz. 18.00
2 / 2.60
2(+5,5) / 1.81
Ekipa gospodarzy czwarta pozycja i bilans 11-5, drużyna gości szóste miejsce w tabeli z bilansem 9-6. Vechta, beniaminek BBL, naprawdę mocno zadziwia tą formą, myślałem, że bardziej powalczą o utrzymanie, a tutaj czołówka ligi - spore zaskoczenie. Ciekawe ile jeszcze będą potrafili tak zaskakiwać, zespół który nie zmieniał wiele w kadrze po ostatnim sezonie w Pro A, a jednak odnajduję się w nowych warunkach. W końcu zapewne przyjdzie słabszy okres dla tej ekipy, bo jednak nie mają tak dużej siły w kadrze, żeby na dłuższą metę pokonywać kolejnych rywali. Tym razem trafią na Ludwigsburg, o którym pisałem już w tym temacie sporo, na pewno silniejsza kadrowo drużyna, do tego w ostatnich spotkaniach prezentują naprawdę dobrą koszykówkę i może to dawać jakaś nadzieja, że podtrzymując taką dyspozycję, powinni tutaj powalczyć o pełną pulę. Warto też wspomnieć, że Ludwigsburg ostatnio zyskał kolejnego naprawdę silnego zawodnika, sprowadzili Marcosa Knighta z tureckiego Afyon, który z miejsca stał się kluczowym zawodnikiem drużyny (dwa występy i odpowiednio 22pkt/9zb/2as i 27pkt/6zb/5as). Może przeceniam trochę drużynę Ludwigsburga i ekipa Vechty po raz kolejny będzie potrafiła zaskoczyć, ale jednak spróbuję i zagram w stronę drużyny, którą uważam za silniejszą personalnie. Może to zbyt łatwe, ale z drugiej strony ekipa gospodarzy, gdzieś w końcu te punkty musi stracić, więc może akurat przeciwko bardzo solidnej drużynie tej ligi, będzie ciężko o dobry wynik.
112-92⛔
Crailsheim - Wurzburg godz. 20.30
2 / 1.65
2(-2,5) / 1.90
Crailsheim po ostatnich dwóch wygranych wydostał się ze strefy spadkowej - piętnasta pozycja i bilans 3-12, Wurzburg z kolei trzynaste miejsce z bilansem 5-9. Dla mnie ekipa gospodarzy, to jeden z najsłabszych, jak nie najsłabszy zespół BBL i te wygrane, niewiele chyba zmieniają w tej materii, do tego ta ostatnia gra kosztowała ich naprawdę sporo sił, 99-94 po dogrywce z Braunschweig, a ten mecz trzy dni wcześniej, a to nie jest ekipa przyzwyczajona do grania co kilka dni. Drużyna Wurzburg zdecydowanie silniejszy zespół, uczestnik FIBA Europe Cup, siłą rzeczy kadra budowana też z myślą o pogodzeniu ligi z europejskimi pucharami. I jak na razie radzą sobie świetnie w europejskich pucharach, trochę gorzej wychodzi to w lidze i jeżeli chcą odskoczyć od tych dolnych rejonów tabeli, to w takich spotkaniach muszą sięgnąć po pełną pulę, jeszcze biorąc pod uwagę, że nie mają jakichś większych kłopotów kadrowych - silniejsza i szersza kadra po stronie Wurzburga, powinna tutaj zrobić różnicę. (LVBet)
69-87✅
 
undertaker_tsw 2,1K

undertaker_tsw

Użytkownik
Ludwisburg+5,5@1,6 fortuna
Ja tutaj pojde lekko asekuracyjnie. Pukon swietnie jak zwykle opisał sprawe. Ludwisburg personalnie mocniejszy i to musi w koncu wyjsc. Vechta zaskakuje ale ta ekipa musi w koncu iść w dół. Ostatnio niby pykneli Bamberg ale ta ekipa zagrała totalne dno. Nie dość, ze pudłowali na potęge to masa banalnych strat czy powrotow na swoją połowe. Bamberg zagrał jak amatorzy bo widziałem.ten mecz do połowy. Popieram kolege.w tym.typie ale jeszcze.poki co Vechta moze isc na lekkim.fuksie.wiec sie.podpieram.
 
pukon 896,3K

pukon

Użytkownik
Wurzburg - Ludwigsburg godz. 19.00
2 / 1.90
Wbrew kursom, które mocno się zmieniły, spróbuję tutaj pójść w stronę drużyny gości. Ekipa gospodarzy w ostatnim czasie straciła jednego ze swoich kluczowych graczy Perry Ellisa (12,5pkt), chociaż jak pokazują wyniki, to wcale nie przeszkadzało odnosić kolejne wygrane, ale też rywale nie byli zbyt wymagający - słabsze zespoły BBL Mitteldeutscher i Crailsheim czy kosowska Prishtina, teraz wydaje się najtrudniejsze zadanie przed nimi. Ludwigsburg pomimo ostatnio słabej gry, ma jednak znacznie mocniejsze argumenty sportowe od poprzednich rywali, nawet zaryzykuję stwierdzenie, że to lepsza personalnie drużyna od Wurzburga, szczególnie teraz po przyjściu Knighta, wcześniej czy później się obudzą i ustabilizują tę formę. W ekipie gospodarzy przez kontuzje wypadają też dzisiaj Obiesie i Loncar, nie do końca jasna sytuacja z Hullsem, który ze względów osobistych opuścił ostatnie spotkanie pucharowe. Ludwigsburg w podobnym zestawieniu co ostatnie spotkania. Jako ciekawostkę można dodać, że w drużynie Ludwigsburga występuję teraz Klassen, który w poprzednim sezonie był wiodąca postacią Wurzburga czy też trener John Patrick, który prowadził w przeszłości Wurzburg i pomógł nawet wprowadzić zespół do play off, po tym dobrym sezonie dostał pracę w Ludwigsburgu, co może też pokazywać trochę, który klub ma trochę większą renomę w BBL, co oczywiście nie musi mieć tutaj żadnego znaczenia. W pierwszym spotkaniu tych zespołów w tym sezonie Wurzburg zwyciężył 80-75, gdzie nieobecny dzisiaj Ellis, był najlepszym zawodnikiem Wurzburga zdobywając 20pkt, a Loncar dołożył 5pkt. Ludwigsburg dostaje też rywala, który również musi łączyć grę w europejskich pucharach (nawet dzień później grali w FIBA Europe Cup), więc o większym zmęczeniu tez nie powinno być mowy, do tego Wurzburg ostatnie trzy spotkania wszystko na wyjeździe (na pięć gier w styczniu, cztery wyjazdy), co też zabiera trochę więcej sił. Sam jestem ciekawy, jaki ten mecz będzie miał przebieg, bo według mnie, Ludwigsburg jak najbardziej powinien tutaj powalczyć o korzystny wynik, może ta ostatnia dyspozycja zespołu nie zachęca za bardzo, ale to jednak cały czas bardzo solidna drużyna w BBL, dla mnie solidniejsza od ekipy Wurzburga, zobaczymy jak to parkiet zweryfikuję. (LVBet)
82-79⛔szkoda, bo była duża szansa ugrania tego
 
pukon 896,3K

pukon

Użytkownik
Bremerhaven - Vechta godz. 20.30
1(+6,5) / 1.83⛔
Vechta poniżej 84,5pkt / 1.84✅
Drużyna gospodarzy piętnaste miejsce w tabeli z bilansem 3-13, ekipa gości trzecia pozycja w tabeli z bilansem 12-5. Biorąc pod uwagę miejsce w tabeli i dotychczasową grę faworyt w tym starciu jest dosyć wyraźny, ja jednak spróbuję poszukać trochę więcej szans na mocniejsze postawienie się Bremerhaven. Przede wszystkim ustabilizowali już sytuację kadrową - w miejsce Gilberta Browna, który nie okazał się dużym wzmocnieniem (4,6pkt w siedmiu grach), jest już Darious Moten, który w debiucie wypadł bardzo przyzwoicie (8pkt/2zb 4/5 z gry), powinien być wzmocnieniem ławki tej drużyny. Znaleźli też w końcu nowego zawodnika w miejsce zwolnionego Jordana Brangersa (12,7pkt), przyszedł najlepszy zawodnik obecnych rozgrywek ligi fińskiej Durrell Summers (22,9pkt/3,5zb/2,1as w lidze fińskiej i 16,5pkt w 6 grach Ligi Mistrzów), zawodnik ze sporym doświadczeniem, który może być tutaj wiodąca postacią. Teraz ta kadra liczy ośmiu, dziewięciu zawodników, którzy mają argumenty czysto sportowe nie dużo gorsze od rywali i na pewno mogą postawić się tutaj mocniej. Z kolei w ekipie Vechty po raz kolejny zabraknie Kessensa (6,7pkt/4,3zb) i duże wątpliwości co do występów Hollinsa (16,6pkt), Nasha (9,6pkt) i van Slootena - już w ostatniej grze zabrakło Hollinsa, van Slootena i Kessensa, tylko tam dopisała świetna skuteczność (m.in. 18 trójek), a i rywal bardzo &quot;pomógł&quot; swoja grą przy tym zwycięstwie. Kolejne spotkania przy węższej kadrze, może w końcu przynieść też słabsze wyniki, w końcu ten fenomenalny jak na razie beniaminek, gdzieś te punkty będzie musiał stracić - grają świetnie, to nie można im odmówić, ale to cały czas nie jest jakaś wybitnie silna personalnie ekipa i też zapewne przyjdzie ta słabsza dyspozycja. Bremerhaven na pewno bardziej zdeterminowane, ciężka sytuacja w tabeli, zmusza ich do spróbowania powalczenia o pełną pulę, bez względu na rywala, a przed nimi jeszcze trudniejsze mecze (kolejno Ulm czy Oldenburg, gdzie na pewno będzie dużo trudniej o korzystny wynik). Jeszcze teraz, gdy mają już ustabilizowaną sytuację w kadrze, powinno być trochę lżej, bo skoro w niepełnym składzie potrafili postawić się mocniej Ulm, Albie czy Frankfurtowi, silniejszym drużyną od Vechty, to może i tutaj będą potrafili zaskoczyć ekipę gości. (LVBet)
77-84
 
T 8,9K

trema11

Użytkownik
Braunschweig-Crailsheim
Typ-H 11.5 na 2
Kurs 1.75 --- niestety ZONK
Nie tak dawno grały ze sobą te zespoły,tyle tylko że goście grali u siebie,opisywałem te spotkanie powyżej,dzisiaj jest można powiedzieć rewanż,w tamtym meczu wygrali dzisiejsi goście po dogrywce.
Widzę tu dwa scenariusze,albo gospodarze żądni rewanżu rozwalą gości,albo widoczna zniżka formy w drużynie gospodarzy będzie trwała jeszcze i goście powalczą i tanio skóry nie sprzedadzą,ja idę w tą drugą opcję i gram z handi na zespół Crailsheim.
Powodzenia.
 
pukon 896,3K

pukon

Użytkownik
Vechta - Mitteldeutscher godz. 20.30
2(+11,5) / 1.83
Dalej, konsekwentnie szukam tego możliwego potknięcia Vechty. Drużyna Mitteldeutscher szesnaste miejsce z bilansem 3-14, ostatnio pięć porażek z rzędu i po tym przyszła zmiana trenera - drużynę przejął Silvano Poropat, który dobrze zna klub, pracował już tutaj wcześniej przez kilka sezonów. Może to będzie takim impulsem do lepszej gry, bo tam kadrowo naprawdę nie wygląda to wszystko źle - m.in. Releford, Moore, Farr, Novak, Kerusch, Marelja czy Darden, szerokie, solidne zestawienie, które powinno dać trochę lepsze wyniki - oczywiście to nie gwarantuje jakoś wysokich miejsc, ale spokojne utrzymanie jak najbardziej powinno być w ich zasięgu. Na pewno jakimś usprawiedliwieniem jest, że bardzo często zmagali się z problemami kadrowymi przez urazy, ale teraz już to chyba jest coraz bardziej ustabilizowane zestawienie. Dalej podtrzymuję zdanie, że Vechta nie dysponuję tak silnym zestawieniem kadrowym, który pozwoliłby na dłużej utrzymać te świetne wyniki, wcześniej czy później złapią pewnie słabszą dyspozycję. Tutaj stawiani są w roli bardzo mocnego faworyta, co zrozumiałe zresztą, ale też nie zawsze taka rola pomaga w łatwym zwycięstwie, może bardziej zdeterminowana drużyna MBC z nowym szkoleniowcem, postawi im trudniejsze warunki. (LVBet)\
89-79✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom