>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Biathlon sezon 2018/2019 - kalendarz sezonu+typy długoterminowe

Status
Zamknięty.
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Kalendarz zawodów w biathlonie w sezonie 2018/2019:


Zachęcam do dyskusji. Jeśli macie informacje o absencjach , kontuzjach lub jakieś inne ciekawe wiadomości to wrzucajcie w tym temacie. Pamiętajcie o podaniu źródła.
 
malin157 72,3K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
iforbet biathlon całosezonowe:
Wierer top3 4.50 J.T.Boe top3 1.30 1.5/5 AKO: 5.80 jakoś
kompletnie zajebali się tam z kursem na Wierer. (w fortunie 2.60, ja bym dał 2.20 max)
powód gry? problemy rywalek i stabilność Wierer.
Wierer sezon temu była piąta w generalce a wiadomo, że to biatlonistka, która już pokazała, że jest w czołówce a do tego wciąż rozwija się i powinna kolejny postęp zrobić.
rywalki:
Makarainen -&gt; powinna znów być mocna, równa biatlonistka, nie odpuści, powinna być lepsza od Wierer lub zbliżony poziom.
Kuzmina -&gt; wygląda na to, że będzie wybierać sobie starty.
Domracheva -&gt; koniec kariery.
Dahlmeier -&gt; ma pojawić się dopiero w styczniu, starty nie do odrobienia.
Eckhoff -&gt; chora, nie wystąpi w pierwszych zawodach do tego raczej nie grozi akurat jej aż tak równy sezon by w generalce móc wygrać z Wierer
z pozostałych wiadomo ktoś wypalić może, Vitozzi, Braisaz powinny iść do przodu ale dla mnie nadal Wierer jest przed nimi.
u mężczyzn niech podsumowaniem szans J.T.Boe będzie fakt, że nad trzecim w PŚ 2017/2018 miał 330pkt przewagi. do tego Schempp nie wygląda by miał mieć wielki sezon, Szipulina nie ma. miejsce w top3 Boe to formalność jeśli zdrowie będzie. przegra tylko z Fourcadem a całą reszte zostawią daleko z tyłu.
 
B 91

blacky777

Użytkownik
Podbijam podobny typ tylko troche bezpieczniejszy
Dahlmeier - Wierer 2 2.5 forbet
Laura miala na poczatku wrocic w grudniu jednak przesunieto jej powrot na styczen.
3 tygodnie temu wznowila treningi i jak mowi jej trener wroci dopiero jak bedzie gotowa walczyc o czolowe miejsca. Co do Wierer malin157 opisal ja w kliku slowach. Takze mysle ze Laura po powrocie straty bedzie miala zbyt duze do zniwelowania aby przejsc kolo tego typu obojetnie.
 
X 357

xxxl

Użytkownik
Czesi zmieniaja skład w mieszanej ? ktoś pamięta może składy wyjściowe ?
W tej chwili skład pepików to :
Vitkova
Davidova
Kupcik
Krcmar
Tak było od początku , czy zamiast Davidowej była inna zawodniczka ?
PS: Dobra już widzę , Moravec kontuzja i Vitek musiał kombinować ze skłądami bo miał zaledwie 2,5 zdrowego faceta - a u kobiet wiadomix
A ma ktoś może wyniki zawodów w Lenzeheide (pierwsze 6-10 mam bo to jest wszędzie - ale całościowe porządne może ktoś widzi gdziekolwiek ) ?
 
X 357

xxxl

Użytkownik
Czy ktoś spisał może wyjściowe składy na sztafety mieszane - te z dzisiejszego poranka może ?
Robię milion rzeczy i nie jestem pewny ale chyba korekty w składzie - Zbylut i Pitoń w składzie Polski od razu chyba nie były ? konkretnie Pitoń nie było (takie mam wrażenie)
Francja też wydaje mi się , ze widze korekty
Oeberg w składzie Szwecji ... ? Też chyba widziałem kogoś innego
 
X 357

xxxl

Użytkownik
Komentatorzy mówią, że Detieux dlatego na ostatniej zmianie w biathlonie u Francuzów bo był duzo szybszy od Furcada w pre , więc jesli doszłoby do finiszu po ostatnim strzelaniu on - kontra Łukasz Hofer i byłoby widać po biegu, że Hofer nie kozaczy to będzie warto
Doll-Samuelson szło zdążyć 1 po 1,6 już jak go wyprzedził , spadło na 1,5 i tam juz 2 razy dali szanse (UB) - zdążył ktos ?
 
malin157 72,3K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
całosezonowe:

Fourcade win PŚ 2.4
Desthieux - Christiansen 1 1.5
Hofer - Garanichev 1 1.5
Eberhard - Rastorgujev 1 1.45
Hojnisz - Hinz 1 1.5
Brorsson - Hildebrand 1 1.4
iforbet


zdecydowałem się bo te pary z dupy wzięli.                                                                                    

Fourcade w zawodach przedsezonowych pokazał że powinien wrócić na tory sprzed poprzedniego sezonu, nie brał udziału aż w 8 zawodach a w tym sezonie Boe odpuści aż 6 indywidualnych startów. dla mnie poprawny kurs na Fourcada 1.60                                                                                                                                                          
Desthieux wyglądał mega solidnie, 185pkt więcej od Norwega, który biegowo nie jest mocny a do tego ogrom punktów nabił na zawodach za oceanem.    
                                                                                                                                                                     
Hofer - Garanichev to jest dokładnie taka różnica wielka jak zeszły sezon pokazał 184pkt. Hofer dalej powinien iść do przodu a Garanichev to zwyklaczek.                                                                                            

obaj w biegu mocni ale różnica na korzyść Austriaka zwłaszcza w sprintach jest spora i tym wyrobi sobie znów przewagę. oczywiście te 300pkt z zeszłego sezonu to pewne przekłamanie ale to też była realnie przewaga typu 180pkt.                                                                              
nasza miała sezon temu 250pkt różnicy, Hinz nie należy do grupy która nagle miałaby pójść mega naprzód. powinna być znów spora różnica.                                                                                                                                            

Brorsson była sezon temu 30pkt za niemką ale to Szwedka powinna pójść do przodu. a już zeszły sezon odpuściła zawody za oceanem, tak pewnie pod 70pkt na korzyść Brorsson by było. różnica powinna w tym sezonie na korzyść szwedki się zwiększać.
 
malin157 72,3K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
w STS-ie taka oczywistość z biathlonu całosezonowo: Hermann - Nillson 1 1.35

Niemka Denise Hermann to jedna z faworytek do walki o wygraną w Pucharze Świata razem z Olsbu, Wierer, Eckhoff i Oeberg.

Natomiast Szwedka Stina Nillson to do niedawna biegaczka narciarska która dopiero stawia pierwsze kroki w biathlonie. Historia pokazuje że przejście do łatwych nie należy i nie odbywa się zwykle ot tak nagle, pokazują to również wyniki zawodów kontrolnych. Stina w pierwsze fazie sezonu nie ma nawet miejsca w kadrze i nie będzie startować a co dopiero walka o top5 - zupełnie nierealne. poprawny kurs to ~1.02
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom