>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

PlusLiga 2018/2019

Status
Zamknięty.
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi


Zapraszam do analizowania i typowania Naszej Mistrzowskiej ligi.
Sezon rozpoczynam już za 10 dni...
Ja do tego czasu postaram się napisać o każdej drużynie parę słów, kto przyszedł, kto odszedł... Czy się wzmocnili czy osłabili, kto powinien walczyć i Mistrza czy może jakaś niespodzianka będzie...
Myślę, że do końca tygodnia, góra poniedziałek/wtorek opiszę każdą z drużyn.
A kto ma już jakieś pomysły na 1 kolejkę bądź może typy długoterminowe to zachęcam do pisania.
Rozmowa ma być prowadzona w miłej atmosferze i nie będę tolerowane żadne &quot;przepychanki&quot;, wyzwiska itd... ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Aluron Virtu Warta Zawiercie
Poprzedni sezon zakończyli na 9 miejscu.
Z ważnych postaci odeszli - D. Smith, M. Patak, G. Pająk
Natomiast do klubu dołączyli - przede wszystkim nowy trener M. Lebedev, M. Masny, O. Achrem, M. Malinowski, B. Gawryszewski, K. Semeniuk
Z ważnych postaci, którzy pozostali w klubie to przede wszystkim - G. Bociek i T. Koga
Skład mają naprawdę bardzo ciekawy, nowy trener i tutaj bardzo dobry ruch ze strony Zawiercia. M. Lebedev może z tą kadrą zrobić dobrą robotę, oczywiście o medalu nie ma mowy ale to 9 miejsce myślę, że mają bardzo duże szanse na przebicie i zakończenie sezonu na wyższym miejscu.
Pierwsza szóstka według mnie powinna wyglądać tak:
Rozgrywający: M. Masny
Środkowy: K. Rejno, B. Gawryszewski
Przyjmujący: O. Achrem, K. Semeniuk
Atakujący: G. Bociek
Libero: T. Koga

Proponowane miejsce: 7 lecz uważam, że mogą wyżej, mogą być miłą niespodzianką
Asseco Resovia Rzeszów
Poprzedni sezon zakończyli na 6 miejscu.
Z ważnych postaci odeszli - A. Śliwka, J. Schops, L. Tichacek, P. Rusek, B. Chinenyeze
Natomiast do klubu dołączyli - L. Perry, D. Smith, D. Schulz, M. Mika, R. Buszek, K. Shoji
Z ważnych postaci, którzy pozostali w klubie to przede wszystkim - T. Rossard, D. Dryja, B. Lemański.
Poprzedni sezon to dla Resovi wielkie rozczarowanie tylko 6 pozycja. Zakupy naprawdę powiem imponujące libero, środkowy, atakujący i dwóch przyjmujących, którzy moim zdaniem jak tylko będą zdrowi to od razu wskoczą do pierwszej szóstki. Myślę, że walka o medale w tym sezonie już powinna być a przede wszystkim sezon powinni zakończyć wyżej niż 6 miejsce.
Pierwsza szóstka według mnie powinna wyglądać tak:
Rozgrywający: K. Shoji
Środkowy: D. Smith, B. Lemański (M. Możdżonek)
Przyjmujący: T. Rossard, M. Mika (R. Buszek) w zależności od tego jak ze zdrowiem Mateusza
Atakujący: D. Schulz
Libero: L. Perry

Proponowane miejsce: 5 myślę, że na podium raczej nie... może 4 miejsce..
Cerrad Czarni Radom
Poprzedni sezon zakończyli na 10 miejscu.
Z ważnych postaci odeszli - D. Watten, J. Ziobrowski
Natomiast do klubu dołączyli - Hit w PlusLidze M. Żygałow, A. Pajenk, M. Ruciak
Z ważnych postaci, którzy pozostali w klubie to przede wszystkim - T. Fornal, M. Filip, D. Vincić, W. Żaliński
Hm tutaj nie wiem jak ocenić poprzedni sezon - 10 miejsce to chyba także nie jest najlepszy wynik ale... trzeba wziąć pod uwagę wielkie problemy kadrowe, M. Filip wypadł na długi czas tak samo D. Vincić. Teraz jeśli będą gotowi od samego początku to powinno być zdecydowanie lepiej niż 10 miejsce.
Pierwsza szóstka według mnie powinna wyglądać tak:
Rozgrywający: D. Vincić
Środkowy: A. Pajenk, M. Ostrowski
Przyjmujący: W. Żaliński, T. Fornal
Atakujący: M. Zhigalov
Libero: M. Ruciak

Proponowane miejsce: 6 stawiam ich na tej pozycji
Chemik Bydgoszcz
Poprzedni sezon zakończyli na 14 miejscu.
Z ważnych postaci odeszli - W. Jurkiewicz, M. Ananiev, E. Goas
Natomiast do klubu dołączyli - B. Lipiński, N. Kovacevic
Z ważnych postaci, którzy pozostali w klubie to przede wszystkim - trener J. Bednaruk
W tym klubie nie było ważnego siatkarza, walczyli o utrzymanie i tak będzie raczej i teraz. Hitowym transferem jest oczywiście N. Kovacevic, który już lata świetności ma już za sobą, ma 35 lat ale jak na taki klub to wielkie wzmocnienie.
Pierwsza szóstka według mnie powinna wyglądać tak:
Rozgrywający: R. Margarido
Środkowy: M. Siwicki, M. Morozau
Przyjmujący: N. Kovacević, P. Gryc
Atakujący: B. Filipiak
Libero: A. Kowalski

Proponowane miejsce: 13 nie mają zbytnio kogo wyprzedzić...może Będzin

Cuprum Lubin
Poprzedni sezon zakończyli na 7 miejscu.
Z ważnych postaci odeszli - trener P. Duflos, Ł. Kaczmarek, R. Taht, M. Masny, K. Pupart, P. Hain, D. Gunia
Natomiast do klubu dołączyli - K. Toobal, D. Boruch, I. Grobelny, J. Ziobrowski i M. Yanagida
Z ważnych postaci nikt nie pozostał w klubie.
Można powiedzieć, że Lubin na pewno nie utrzyma miejsce z poprzedniego sezonu, będą grać o utrzymanie. Pare transferów na plus ale cała szóstka odeszła... Najbardziej osłabiony klub.
Pierwsza szóstka według mnie powinna wyglądać tak:
Rozgrywający: K. Toobal
Środkowy: D. Boruch, M. Marcyniak
Przyjmujący: I. Grobelny, M. Yanagida
Atakujący: J. Ziobrowski
Libero: J. Gruszczyński

Proponowane miejsce: 12 po takim osłabieniu to utrzymanie będzie ok

GKS Katowice

Poprzedni sezon zakończyli na 11 miejscu.
Z ważnych postaci odeszli - D. Witczak, S. Kapelus
Natomiast do klubu dołączyli - T. Rousseaux, D. Depowski, B. Krzysiek
Z ważnych postaci, którzy pozostali w klubie to przede wszystkim - G. Quiroga, M. Komenda
11 miejsce w poprzednim sezonie myślę, że będzie dobre i w tym. Nie zrobili większych transferów ale także nie osłabili się. Na plus na pewno Belgijski przyjmujący.
Pierwsza szóstka według mnie powinna wyglądać tak:
Rozgrywający: M. Komenda
Środkowy: E. Kohut, W. Sobala
Przyjmujący: T. Rousseaux, G. Quiroga
Atakujący: K. Butryn
Libero: B. Mariański

Proponowane miejsce: 11 skład wygląda całkiem ok ale naprawdę mocno obsadzona liga i to może być za mało.. myślę, że max 9 miejsce
Indykpol AZS Olsztyn
Poprzedni sezon zakończyli na 4 miejscu.
Z ważnych postaci odeszli - J. Kochanowski, T. Rousseaux, A. Buchowski i D. Pliński
Natomiast do klubu dołączyli - S. Kapelus
Z ważnych postaci, którzy pozostali w klubie to przede wszystkim - J. Hadrava, P. Woicki, R. Andringa, M. Zniszczoł i M. Żurek
Jeżeli miałbym oceniać transfery to Olsztyn bardziej się osłabił więc 4 miejsce będzie dla nich sukcesem. Nie wydaje mi się jednak, żeby utrzymali tego miejsca.
Pierwsza szóstka według mnie powinna wyglądać tak:
Rozgrywający: P. Woicki
Środkowy: M. Zniszczoł, P. Pietraszko
Przyjmujący: R. Andringa, S. Kapelus
Atakujący: J. Hadrava
Libero: M. Żurek

Proponowane miejsce: 10 o 4 miejscu mogą zapomnieć, myślę że to będzie poważny spadek...
Jastrzębski Węgiel
Poprzedni sezon zakończyli na 5 miejscu.
Z ważnych postaci odeszli - M. Muzaj, J. De Rocco, D. Boruch, R. Quiroga
Natomiast do klubu dołączyli - D. Konarski, Ch. Fromm, J. Lyneel, P. Hain, P. Rusek
Z ważnych postaci, którzy pozostali w klubie to przede wszystkim - Oliva, L. Kampa, G. Kosok, J. Popiwczak
No i tutaj muszę powiedzieć, że Jastrzębski według mnie będą walczyć o medale. Zrobili naprawdę bardzo mocne wzmocnienia przede wszystkim na ataku i przyjęciu. Myślę, że poprawią 5 miejsce z poprzedniego sezonu.
Pierwsza szóstka według mnie powinna wyglądać tak:
Rozgrywający: L. Kampa
Środkowy: G. Kosok, P. Hain
Przyjmujący: Ch. Fromm, S. H. Oliva
Atakujący: D. Konarski
Libero: J. Popiwczak

Proponowane miejsce: 3 uważam, że stać ich na podium a nawet na walkę o coś więcej... jeśli tylko wzmocnili poważnie środek byli by jeszcze mocniejsi...
MKS Będzin
Poprzedni sezon zakończyli na 13 miejscu.
Z ważnych postaci odeszli - R. Araujo, M. Waliński, Z. Jordanow
Natomiast do klubu dołączyli - A. Buchowski, L. Williams
Z ważnych postaci, którzy pozostali w klubie to przede wszystkim - B. Grzechnik, Ł. Kozub, J. Peszko
Będzin grał w poprzednim sezonie o utrzymanie i tak samo powinno być teraz. Niby 2 bardzo dobre transfery, które na pewno wzmocnią zespół ale czy to wystarczy? Zobaczymy...
Pierwsza szóstka według mnie powinna wyglądać tak:
Rozgrywający: Ł. Kozub
Środkowy: B. Grzechnik, M. Kowalski
Przyjmujący: A. Buchowski, J. Peszko
Atakujący: L. Williams
Libero: M. Potera

Proponowane miejsce: 14 z Bydgoszcz powalczą o 13 pozycję lecz myślę, że jednak to Oni będą ostatni...

ONICO Warszawa
Poprzedni sezon zakończyli na 8 miejscu.
Z ważnych postaci odeszli - W. Włodarczyk, G. Samica
Natomiast do klubu dołączyli - R. Araujo, G. Vigrass
Z ważnych postaci, którzy pozostali w klubie to przede wszystkim - trener S. Antiga, A. Wrona, J. Nowakowski, D. Wojtaszek, A. Brizard, B. Kwolek i S. Ernon-Evans
Warszawa w poprzednim sezonie była zaliczana do grona faworytów natomiast szybko zostali sprowadzeni na ziemię, mimo wszystko bardzo ważną rolę odegrały kontuzje. Ten sezon powinien być już dużo lepszy, nie było większych zmian w składzie.
Pierwsza szóstka według mnie powinna wyglądać tak:
Rozgrywający: A. Brizard
Środkowy: G. Vigrass, J. Nowakowski
Przyjmujący: B. Kwolek, Ł. Wiese
Atakujący: S. Vernon-Evans
Libero: D. Wojtaszek

Proponowane miejsce: 9 tak jak wspomniałem wyżej, będzie walka o miejsca 6-9, nie mają składu na coś więcej.

PGE Skra Bełchatów
Poprzedni sezon zakończyli na 1 miejscu.
Z ważnych postaci odeszli - B. Bednorz, S. Lisinac, N. Penczew, Sz. Romać i M. Janusz
Natomiast do klubu dołączyli - A. Szalpuk, J. Kochanowski, R. Teppan, P. Orczyk
Z ważnych postaci, którzy pozostali w klubie to przede wszystkim - M. Ebadipour, K. Piechocki, M. Wlazły, K. Kłos, G. Łomacz, P. Czarnowski
Mistrz Polski czy obroni tytuł? Hm ja wątpię, niby straty nie takie dużo bo odeszło 3 ważnych zawodników ale także do kadry dochodzą Mistrzowie Świata i atakujący z Estonii, wiadomo Wlazły już nie te lata więc trzeba mieć zastępcę na wysokim poziomie.
Pierwsza szóstka według mnie powinna wyglądać tak:
Rozgrywający: G. Łomacz
Środkowy: J. Kochanowski, K. Kłos
Przyjmujący: A. Szalpuk, M. Ebadipour
Atakujący: M. Wlazły
Libero: K. Piechocki

Proponowane miejsce: 2 nie wydaje mi się aby obronili mistrza chociaż wszystko jest możliwe, nie ma już zespołu, który wydaje się poza zasięgiem

Stocznia Szczecin
Poprzedni sezon zakończyli na 12 miejscu.
Z ważnych postaci odeszli - D. Murek, M. Ruciak, E. Tervaportti, J. Duff, M. Malinowski, B. Gawryszewski
Natomiast do klubu dołączyli - L. Tichacek, B. Kurek, Ł. Żygadło, S. Van De Voorde, M. Kazijski, N. Hoag, N. Penczew
Z ważnych postaci, którzy pozostali w klubie to przede wszystkim - M. Wika, B. Kluth
Oj zdecydowanie jest to drużyna nr 1 jeśli chodzi o transfery, dawno bardzo dawno nie mieliśmy w jednym sezonie aż takich zmian aż takich transferowych hitów... Czy to się sprawdzi? Na pewno zakończą sezon na wyższym miejscu niż poprzedni. Powinni włączyć się o Mistrza Polski ale czy to wypali już od początku sezonu? Na pewno kadre mają imponującą.
Pierwsza szóstka według mnie powinna wyglądać tak:
Rozgrywający: L. Tichacek
Środkowy: S. Van Dee Vorde, A. Maziarz
Przyjmujący: N. Hoag, M. Kaziyski
Atakujący: B. Kurek
Libero: N. Rossard

Proponowane miejsce: 4 jeśli byłby to ich 2 sezon pomyślał bym czy nie mają szans na mistrza lecz jest to ich debiut, całkowita zmiana zobaczymy co z tego wyjdzie chociaż nie przekreślam ich...

Trefl Gdańsk
Poprzedni sezon zakończyli na 3 miejscu.
Z ważnych postaci odeszli - W. Ferens, M. Mika, A. Szalpuk, D. Schulz, D. McDonnell, T. Sanders
Natomiast do klubu dołączyli - M. Muzaj, M. Janusz, N. Mijailović, M. Hebda
Z ważnych postaci, którzy pozostali w klubie to przede wszystkim - trener A. Anastasi, P. Nowakowski, W. Grzyb, M. Olenderek
Gdańsk zdecydowanie się osłabił i o 3 miejscu według mnie mogą zapomnieć, odeszła praktycznie cała szóstka.. A wzmocnienia tylko na ataku i warto wspomnieć, że wraca M. Hebda z zagranicy.
Pierwsza szóstka według mnie powinna wyglądać tak:
Rozgrywający: M. Janusz
Środkowy: P. Nowakowski, W. Grzyb
Przyjmujący: M. Hebda, N. Mijailović
Atakujący: M. Muzaj
Libero: M. Olenderek

Proponowane miejsce: 8 daje ich na tym miejscu, chociaż uważam, że i tak byłby to sukces... 3 miejsce jest poza ich zasięgiem... myślę, że mogą być nawet na 9 miejscu...

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Poprzedni sezon zakończyli na 2 miejscu.
Z ważnych postaci odeszli - R. Buszek, M. Torres, K. Semeniuk, M. Falaschi
Natomiast do klubu dołączyli - Ł. Kaczmarek, A. Śliwka
Z ważnych postaci, którzy pozostali w klubie to przede wszystkim - S. Deroo, Ł. Wiśniewski, P. Zatorski, M. Bieniek i B. Toniutti
Kosmetyczne zmiany w ZAKSIE, wymienili atakującego i przyjmujące. Będzie na pewno walczyć o Mistrza.
Pierwsza szóstka według mnie powinna wyglądać tak:
Rozgrywający: B. Toniutti
Środkowy: M. Bieniek, Ł. Wiśniewski
Przyjmujący: S. Deroo, A. Śliwka
Atakujący: Ł. Kaczmarek
Libero: P. Zatorski

Proponowane miejsce: 1 stawiam, że tytuł mistrza wróci do nich po roku ale... nie są Oni aż tak wyraźnym faworytem jak 2 sezony temu...
To będzie na pewno bardzo ciekawy sezon, drużyn które powinny powalczyć o Mistrza jest na pewno 4/5 więc tym ciekawiej... ????
// Mały edit.

Małe poprawki w proponowanych miejscach, jednak im dłużej się zastanawiałem tym wyżej widzę Czarnych Radom


 
Otrzymane punkty reputacji: +184
kruchyczesiek 94

kruchyczesiek

Użytkownik
Powoli pojawia się oferta na pierwszy weekend. Pod lupę biorę mecz Zawiercie - Rzeszów, kurs zdecydowanie na Rzeszów jednak ja bym tutaj szedł lekko w stronę gości (najlepiej handi). Co przemawia za drużyną z Zawiercia? Z pewnością świeżość zawodników (poza Kogą nikt nie brał udziału w MŚ) jak i atut własnego boiska, zwodnicy będą chcieli się pokazać z dobrej strony swoim kibicom i udanie rozpocząć sezon (być może Achrem będzie chciał coś udowodnić swojemu byłemu klubowi ;) ). Z kolei Rzeszów spore zmiany kadrowe, kilku zawodników brało udział na MŚ i nie miało zbyt wielu okazji do trenowania z klubem, więc prawdopodobnie nie zobaczymy Shojiego, Smitha czy może nawet Rossarda na boisku. Podsumowując faworytem pozostaje Rzeszów ale z pewnością nie będzie to dla nich łatwy mecz, kurs 4,05 na gospodarzy jak dla mnie zawyżony i czekam z niecierpliwością na oferty handicapowe ;)
Edit: Typ: Zawiercie(+2,5) - Rzeszów @1,55 na Fortunie. Gospodarze nie powinni mieć problemów z wygraniem chociażby jednego seta ;)
Edit2: Pierwszy set dla gospodarzy ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
T 1,9K

telich

Użytkownik
Powoli pojawia się oferta na pierwszy weekend. Pod lupę biorę mecz Zawiercie - Rzeszów, kurs zdecydowanie na Rzeszów jednak ja bym tutaj szedł lekko w stronę gości (najlepiej handi). Co przemawia za drużyną z Zawiercia? Z pewnością świeżość zawodników (poza Kogą nikt nie brał udziału w MŚ) jak i atut własnego boiska, zwodnicy będą chcieli się pokazać z dobrej strony swoim kibicom i udanie rozpocząć sezon (być może Achrem będzie chciał coś udowodnić swojemu byłemu klubowi ;) ). Z kolei Rzeszów spore zmiany kadrowe, kilku zawodników brało udział na MŚ i nie miało zbyt wielu okazji do trenowania z klubem, więc prawdopodobnie nie zobaczymy Shojiego, Smitha czy może nawet Rossarda na boisku. Podsumowując faworytem pozostaje Rzeszów ale z pewnością nie będzie to dla nich łatwy mecz, kurs 4,05 na gospodarzy jak dla mnie zawyżony i czekam z niecierpliwością na oferty handicapowe ;)
Typu nie neguję, ale patrząc na to, co się działo w weekend w Superpucharze Włoch i widząc Christensona, Holta czy Grebennikova to śmiem twierdzić, że ta trójka wyżej jednak pojawi się na parkiecie ????
 
topbetsss 591

topbetsss

Użytkownik
No to zaczniemy ;)

Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel
Widzę spore szanse na zwycięstwo underdoga. JSW grało teraz w turnieju charytatywnym, obejrzałem jedno ich spotkanie i wyglądali bardzo słabo. Generalnie dla mnie Konarski jest mocno przeciętnym zawodnikiem i po MŚ widać u niego kompletny brak dynamiki, co z resztą sporadycznie na MŚ też było widoczne.
W JSW komentatorzy zapowiadali, że nowy trener widzi Olive w roli Jokera, a na przyjęciu mają grać Fromm i Lyneel, który również w w/w spotkaniu grał bardzo słabo, z resztą jak cała drużyna. Wiadomo, spotkanie towarzyskie, ale tam było pełno chaosu, brak dynamiki i zrozumienia.
Czarni Radom, nie ma tu wielkich nazwisko, no poza może przyjściem drugiego atakującego reprezentacji Rosji. Pozwolę sobie skopiować wpis zibiego16, który zrobił świetną robotę, z resztą trzyma poziom działu siatkówki.
Pierwsza szóstka według mnie powinna wyglądać tak:
Rozgrywający: D. Vincić
Środkowy: A. Pajenk, M. Ostrowski
Przyjmujący: W. Żaliński, T. Fornal
Atakujący: M. Zhigalov
Libero: M. Ruciak

Bardzo solidna ekipa, nie wiem czy Maxim zagra w tym spotkaniu, ale mimo wszystko widząc co się działo w ekipie gości ostatnio, stateczny Konarski, Oliva przeciętnie, widzę duże szanse.
Czarni Radom
2.73
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
gliwiczanin 3,2K

gliwiczanin

Użytkownik
Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel
(Handicap +1.5 seta)
typ Czarni Radom @2.00 Totolotek
Hala w Radomiu nie raz już jeśli chodzi o kibiców gospodarzy zrobiła tzw. piekło w hali. Radomianie ściągnęli do swojego zespołu Zhigalova znakomitego atakującego. Widać ,że Radomianie utrzymali w miarę swój skład i ten zespół jest naprawdę jeden z nielicznych zespołów, gdzie stawiają na młodzież. Widać to w postaci Fornala, Hubera i wielu innych znakomitych siatkarzy. Skład Jastrzębian wygląda naprawdę bardzo ciekawie i spodziewałem się bardzie wyrównanych kursów a tutaj taka niespodzianka ze strony bukmacherów i wielka faworyzacja zespołu z Jastrzębia. Według mnie pierwsze mecze będę zacięte i wyrównane i ja tutaj po takim kursie jak najbardziej idę w jakąkolwiek zdobycz punktową zespołu z Radomia.
ONICO Warszawa - Cuprum Lubin
(Handicap -2.5 seta)
typ ONICO Warszawa @2.40 Totolotek
Patrząc na zespół z Cuprum Lubin to na ten sezon według mnie ogromnie się osłabili. Nowy szkoleniowiec w postaci Duflosa. Odeszli tacy zawodnicy jak Kaczmarek, Taht, Masny, Pupart, Hain, Gunia, natomiast dołączyli Toobal, Boruch, Grobelny, Ziobrowski ,Yanagida. Siódme miejsce w poprzednim sezonie patrząc jak inne zespoły się zasiliły to nie ma takie opcji według mnie żeby Cuprum nadal zajęło pozytywne dla siebie miejsce. Według mnie utrzymanie to jest wszystko na co stać ten zespół. Jeśli chodzi o ONICO Warszawa to zespołu odeszli Włodarczyk i Samica ,natomiast dołączyli Arajujo,Vigrass. Ten zespół widać ,że utrzymał skład z poprzedniego sezonu i według mnie nadal będą ważna postacią w Plus Lidze. Na weekend typuje ,że ONICO bez straty seta wygra u siebie z Cuprum.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
grzesznik 800

grzesznik

Użytkownik
Cześć.
Na wstępie moje spostrzeżenia co do ogółu ligi. Jako liga mistrzów świata będzie to bez wątpienia jedna z silniejszych lig i liczę w tym sezonie również na sukcesy w klubowych pucharach.
Co do poszczególnych ekip to wygląda na to, że Kędzierzyn, Bełchatów, Rzeszów i Jastrzębie powinny bić się o trofea. Do tego grona dołączy stocznia z kosmicznym w ostatnim tygodniu Mistrzostw Świata Bartkiem Kurkiem. Stocznia o miejsca 1-3 powinna się bić i tu warto myślę parę groszy zainwestować.
Dalej Resovia, jak podał powyżej zibi16 :
Rozgrywający: K. Shoji
Środkowy: D. Smith, B. Lemański (M. Możdżonek)
Przyjmujący: T. Rossard, M. Mika (R. Buszek) w zależności od tego jak ze zdrowiem Mateusza
Atakujący: D. Schulz
Libero: L. Perry
Z tego co wyczytałem to wciąż w Plus Lidze mamy limit obcokrajowców, więc tu może być problem Resovii. Brak wartościowych polskich zmienników.
Ponadto Katowice jak dla mnie powalczą o 6, a zdecydowanie gorzej w tym sezonie może wypaść Gdańsk zmęczony kłopotami finansowymi.
To takie ogólne spostrzeżenia bo mam zamiar zrobić taki ogólny kupon na całą ligę i pozostawić go sobie tak na wakacje.
Pierwszą kolejkę jednak chyba odpuszczę z uwagi na ubogą ofertę w STS.
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
GKS Katowice - Indykpol AZS Olsztyn 3:1
Katowice 1,77 Fortuna
Moim zdaniem bardzo dobry kurs i pobieram go już dziś bo do niedzieli po mojemu zmaleje.
W poprzednim sezonie Olsztyn wygrał 2 x po 3:2 mimo iż skład mieli 2 x lepszy niż teraz.
Kolejna sprawa to kontuzja jeszcze przed MŚ przyjmującego Holendra R. Andringa - złamał kość śródstopia więc pierwszy przyjmujący Olsztyn nie zagra. Pozostaje dwójka M. Lux - S. Kapelus (dla porównania w poprzednim sezonie mieliśmy przyjmujących Rousseaux, Andringa i Buchowski).
Do tego odszedł najlepszy środkowy J. Kochanowski i karierę zakończył D. Pliński. Parę środkowych będą tworzyć M. Zniszczoł i P. Pietraszko. Jedynie atak się nie zmienił i pozostał J. Hadrava.
Olsztyn na ten moment oceniam jako zespół średni.
teraz przejdźmy do gospodarzy z Katowic.
Do Katowic przyszedł przyjmujący Belg T. Rousseaux właśnie z Olsztyna, który radził sobie bardzo dobrze i tam parę przyjmujących będzie tworzył z G. Quiroga a do wyboru jest jeszcze D. Depowski więc trener ma wybór.
Na ataku jest K. Butryn, na środku zobaczymy E. Kohut i W. Sobala a na rozegraniu zobaczymy M. Komende.
Na ten moment uważam, że Katowice są drużyna lepszą.
Zaryzykuję również bo uważam, że są dość spore szanse, że Katowice zamkną ten mecz w max 4 setach.
Katowice -1,5 seta 2,45 Unibet

Dodatkowo zagram taki kuponik na 1 kolejkę:
Cerrard Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel powyżej 3,5 seta 1,40 (0:3)
GKS Katowice - Indykpol AZS Olsztyn Katowice 1,70 (3:1)
Aluron Virtu Warta Zawiercie - Asseco Resovia Rzeszów powyżej 3,5 seta 1,57 (3:2)
AKO: 3,74 STS ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
kons 3

kons

Użytkownik
Panowie myślicie że Radom powalczy dziś z Jastrzębiem ? Bo jak na moje oko to lepiej pograć over punktowy niż czyste zwycięstwo gości. +149.5 punkta za 1.38 a na gości kurs 1.40. Co myślicie ?
// Lepiej pograć ale dlaczego lepiej? Jakieś argumenty za ?

Radomianie dokonali kilku poważnych wzmocnień, do tego własna hala na której ciężko gra się każdemu, nawet najlepszym w lidze. Goście również się wzmocnili ale kilku dobrych graczy opuściło zespół. Nie twierdzę że goście nie wygrają, ale myślę że nie będzie to gładkie 0-3.
 
thefik 36,7K

thefik

Użytkownik
Witam, informacja odnośnie jutrzejszego meczu w Zawierciu. Gospodarze zagrają bez Aleka Achrema, na przyjęciu zagra Kamil Semeniuk oraz Marcin Waliński. W Rzeszowie wszyscy zdrowi pierwsza szóstka to: Redwitz,Schulz, Możdżonek, Rossard, Mika, Smith. Widać duża mobilizacje na ten mecz. Myślę ,że Resovia dysponuje świetną zagrywką zarówno flot jak i mocna a w obliczu absencji Achrema będą problemy gospodarzy w tym aspekcie gry. 10 października przyszła na świat Amelie Aida Smith, córeczka Davida, wierzę ,że doda to skrzydeł nowemu środkowemu Asseco. Ogólnie rzecz ujmując gra zawodników wyjściowej szóstki Resovii na wewnętrznym sparingu wyglądała bardzo obiecująco, dlatego zaryzykuję i zagram typ na dokładny wynik spotkania.
Asseco Resovia -2.5 @ 2,45 ⛔⛔⛔
Handicap setów
Warta Zawiercie - Asseco Resovia
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
 
gliwiczanin 3,2K

gliwiczanin

Użytkownik
Zawiercie - Resovia Rzeszów
(Poniżej 138.5) @3.20 Fortuna
Typ trochę ryzykowny, gdzie mówi o tym bardzo dobrze kurs tego zdarzenia ,ale jak najbardziej realny do zrobienia. Zawiercie to jest klub któremu bardzo kibicuję w Plus Lidze. Bardzo mała hala ,ale zawsze wypełniona po brzegi przez tzw. &quot;Jurajskich Rycerzów&quot; .Gospodarze zagrają bez Aleka Achrema. Sporo myślałem nad zagraniem jakiegoś handicapu w stronę Zawiercia,ale jeżeli brakuje czołowego przyjmującego to bardzo ciężko będzie o dobry wynik z Resovia. Resovia w tym sezonie zrobiła bardzo dobre transfery Mika,Buszek,Smith,Schulz,Shoji i kilka jeszcze innych ale to są czołowe transfery z których Rzeszowianie według mnie mogą zrobić różnicę w Plus Lidze. Ja tutaj próbuję zagrać w stronę Rzeszowian chociaż wiem bardzo dobrze jak ciężko się gra w Zawierciu. Pozdrawiam trzymajcie się.
 
penetrator 223

penetrator

Użytkownik
Kolejny mecz za 1h z hakiem...
ZAKSA - Będzin
ZAKSA 3:0
1.62 1xbet
MKS Będzin najsłabszy w stawce moim zdanie a na przeciwko ZAKSA z apetytem na mistrza.
Okres przygotowawczy lepszy po stronie ZAKSY... Składy to niebo a ziemia. Będzin sie mocno osłabił a ZAKSA dozrboiła. Jeśli nie będzie jakiegoś cudu to 3 sety łatwe dla Kędzierzyna Koźle
 
Z 5,6K

zabix00

Użytkownik
Dzisiaj GKS Katowice - Olsztyn. Nie rozumiem dlaczego jest taki wysoki kurs 1.70 na GKS gdzie względem poprzedniego sezonu wzmocnili się na tyle żeby pokonać Olsztyn. Olsztyn znacznie się osłabił i będzie walczyć o utrzymanie. Jak dla mnie pierwsze mecze trzeba grać na gospodarzy zreszta patrząc na składy przewaga jest po stronie Katowic
 
Z 0

zegeee

Użytkownik
Panowie / Panie, poratujecie linkiem do Plusligi ? Niestety nie mieszkam w Polsce wiec nie mam mozliwosci ogladania meczu w tv. Dziekuje, pozdrawiam
 
S 25,4K

sobolekk

Użytkownik
Tak ogolnie to w pluslidze dalej jest limit 3 obcokrajowcow? w szostce proponowanej przez zibiego jest ich 5. O ile tichacka mozna zastapic zygadlo bez spadku jakosci sportowej to nie bardzo wiem kogo jeszcze mozna sciagnac
 
#10 19,8K

#10

Użytkownik
Stocznia Szczecin - Trefl Gdańsk
Bardzo ciekawie zapowiada się pierwszy dzisiejszy mecz Plusligi. Mająca olbrzymie aspiracje Stocznia podejmie w roli gospodarza Trefla. Wiele mówi się o Treflu, że się osłabił i racja stracił świetnych zawodników, Mistrzów Świata, ale nie ma w tym miejscu pustych miejsc. Przyszedł Muzaj na atak, obiektywnie mówiąc, to co grali on i Schulz to nie jest ogromny spadek na jakości, no jest słabiej niż w poprzednim sezonie ale tu nie ma tragedii. Muzaj pociągnie, jest bardzo solidny, odpoczął od gry, na pewno jest głodny siatkówki. Odejście Miki i Szalpuka niestety to ogromny cios dla Trefla. Tu na przyjeciu jest teraz powracający Hebda, Jakubiszak, znany z Niemiec Ruben Schott oraz najmniej mi z tej czwórki znany Mijajlović. Środek, rozegranie, pozycja libero to nie żadna wirtuozeria, ale bardzo solidny Plusligowy poziom.
Ich dzisiejsi rywale to bardzo głośne nazwiska z przeszłości, obecni reprezentanci krajów, naprawdę personalia rozpalają wyobraźnie. Każdy z nich gra na wysokim poziomie od lat, są faworytami dzisiejszego meczu, ale dzis tak naprawdę zobaczymy co oni nam pokażą. Nie muszą od początku napalać się na maxa, nie wszystko musi od początku genialnie chodzić. Trefl na tyle mnie przekonuje, iż stawiam, że postawią się gwiazdom ze Szczecina. Jest tam solidność, jesli gra im będzie siedzieć, a Stoczni zdąży się jakiś przestój, a raczej tak się stanie to Trefl jednego seta na swoją korzyść przechyli.
Trefl Gdańsk +2.5 seta @1.82 ▶ ▶ ▶ (0:0)
 
qarny 2,1K

qarny

Użytkownik
Dzisiaj GKS Katowice - Olsztyn. Nie rozumiem dlaczego jest taki wysoki kurs 1.70 na GKS gdzie względem poprzedniego sezonu wzmocnili się na tyle żeby pokonać Olsztyn. Olsztyn znacznie się osłabił i będzie walczyć o utrzymanie. Jak dla mnie pierwsze mecze trzeba grać na gospodarzy zreszta patrząc na składy przewaga jest po stronie Katowic
Może to sztuczka buków? ???? albo coś więcej wiedzą... niemniej jednak Olsztyn mocno osłabiony, wszystkie znaki na niebie mówią, że Gieksa to bierze, ale co będzie?!? Chu wie ????
 
onlyvolley 91

onlyvolley

Użytkownik
Bydgoszcz - Skra
dokładny wynik: 0-3
buk: STS, kurs: 1,70
Bydgoszcz prawdopodobnie jeszcze słabsza niż w zeszłym roku. Jakoś się tam utrzymali w lidze.. Między sezonami chciano w Bydgoszczy sprzedać licencję któremuś zespołowi z I ligi a na dodatek w ostatnich 10 meczach ze Skrą, 9 przegrali właśnie w stosunku 0-3.Ogólnie pozytywów brak. Jak zespół z Bełchatowa nic dziwnego jutro nie wywinie, to spokojną grą powinni zamknąć mecz w godzinę z prysznicem. Skra zachowała potencjał z zeszłego sezonu. Mentalnie nawet mocniejsza, mając w składzie trzech mistrzów świata.
 
undertaker_tsw 2,1K

undertaker_tsw

Użytkownik
Gdyby patrzeć na statystki. Reska przegrala, Zaksa straciła seta to Wychodzi, że Skra.wsadzi do zera. Mimo wszystko ma najłatwiejszego rywala. Wczoraj w serie a można było szukać jakiś chociażby urwanych setów a każdy potentat wygral do zera. Moim zdaniem Skra tutaj będzie chcieć uzyskać jakaś jednopromilowa przewagę nad resztą stawki, że seta nie straciła. Będzin a zwłaszcza Zawiercie to jednak 100razy bardziej gorące tereny niż Bydgoszcz.
 
onlyvolley 91

onlyvolley

Użytkownik
Reska wtopiła? A gdzie gwarancja, że Reska w ogóle odpali w tym sezonie? Może znów skończą na 6 miejscu. Przegrać w Zawierciu to wtopa? Mistrz Skra przegrała w tamtym sezonie 3-0 z Aluronem na ich parkiecie i była to połowa sezonu, więc idąc Twoim tokiem myslnie Skra nie powinna już zaliczać takich wtop, bo powinni ustabilizowac formę od początku sezonu. Przypomnę również, że zespół z Zawiercia skończył sezon na 9. miejscu a nie jak Bydgoszcz na 15., więc nie stawiajmy tych zespołów na tym samym poziomie. Będzin też w tamtym sezonie ugrał seta u siebie z Zaksą i to nie był początek sezonu. Zresztą takie porównania/analogie nic nie dają. Patrząc, że tamci seta stracili, inni nie..każde spotkanie jest inne. Każda drużyna ma w sezonie zwyżki i zniżki formy.
Jastrzębie wygrało na ciężkim terenie w Radomiu 3-0, Onico też poradziło sobie w takim tamtym stosunku z Cuprum. Także Twoje argumenty mnie w ogóle nie przekonują.
Jak podasz konkretne, merytoryczne argumenty czemu akurat w meczu Skry ma nie być 3-0, możemy podyskutować.
Ja dziś widzę, okazję w postaci kursu 1,7 na takie własnie zwycięstwo Skry i tak to widzę.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom