>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

KSW 45: The Return to Wembley (06.10.2018)

Status
Zamknięty.
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
KSW 45: The Return to Wembley

Data: 6 października 2018 (sobota)
Transmisja: Pay-per-View
Organizacja: Konfrontacja Sztuk Walki
Miejsce: Londyn, Wielka Brytania
Hala: The SSE Arena Wembley (poj. 12,5 tys.)
Walka wieczoru
120 kg: Phil De Fries (15-6) vs. Karol Bedorf (15-3) – o pas mistrzowski
Karta główna
120 kg: Popek Rak (3-3) vs. Erko Jun (1-0)
77 kg: Dricus Du Plessis (12-1) vs. Roberto Soldic (13-3) – o pas mistrzowski
84 kg: Michał Materla (26-6) vs. Damian Janikowski (3-0)
84 kg: Scott Askham (16-4) vs. Marcin Wójcik (11-5)
120 kg: Michał Andryszak (20-7) vs. James McSweeney (15-16)
93 kg: Wagner Prado (14-3) vs. Max Nunes (17-5)
93 kg: Akop Szostak (3-2) vs. John Smith (3-0)
70 kg: Leszek Krakowski (12-1) vs. Alfie Davis (10-2)
źródło: polsatsport.pl, kswmma.com, lowking.pl
 
xavi90 172,1K

xavi90

Znawca - Boks
Czy ktoś się orientuje czy Akop Szostak wystąpi na tej gali ?
Krótko mówiąc- rewelacyjna rozpiska, normalnie w przeszłości to takimi walkami obsadziliby ze 3 gale..
 
kibic-zwierze 42,1K

kibic-zwierze

Użytkownik
Wystąpi... Na YT jest wywiad z M. Lewandowskim, że mają dwie kandydatury (niemiecka i brytyjska) i ma się wyjaśnić z kim zalawczy.
Latała też informacja, że Janikowski przeziębiony w ostatnich dniach był.
 
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP
Czy ktoś się orientuje czy Akop Szostak wystąpi na tej gali ?
Krótko mówiąc- rewelacyjna rozpiska, normalnie w przeszłości to takimi walkami obsadziliby ze 3 gale..
Wystąpi, tylko zmienił mu się przeciwnik. Zmierzy się z Sloane.
 
xavi90 172,1K

xavi90

Znawca - Boks
Ledwo tydzień do gali to czas coś złapać, ogólnie gala zapowiada się rewelacyjnie- kapitalna rozpiska która mogliby obsadzić pewnie ze 3 gale a wciąż ludzie by to kupili. Odemnie krótko bo widze pare okazji, nie podaje kursów bo jednak są rozbieżności a większość walk jest już dostępna takze u zagranicznych buków.
Na pierwszy rzut oka świeże value: McSweeney. Mimo że ostatnio raczej nie zachwycał w klatce, to wciąż jest gość znany ze stójki gdzie jak trafi to nie ma co zbierać. Jego rywalem będzie świeży nabytek KSW- Thiago Silva, weteran UFC który dawał dobre walki ale ponad .. 10 lat temu. Co ciekawe ta walka będzie w kategorii ciężkiej a Silva walczy w półcięzkiej i włodarze KSW nie ukrywają że TYLKO TA walka będzie w cięzkiej do której w dodatku wskakuje w zastępstwie za Andryszaka- na 2 tygodnie przed galą dowiedział się o walce a to zawsze istotny aspekt. Tak więc będzie walczył nie w swojej kategorii z rywalem sporo wyższym i na pewno sporo cięższym/ silniejszym, powątpiewam czy dobrze przygotowany. Do tego McSweeney walczy u siebie, w Londynie i na pewno nie bagatelizuje tego i przygotował się solidnie. Ogólnie na 99% walka nie wyjdzie poza pierwsza rundę- ledwo 7 na 27 walk Silvy były na pełnym dystansie a McSweeney&#39;a, uwaga 2 na 31 ! Nie ma więc wątpliwosci że zadecydują pięści i to bardzo szybko a te zdecydowanie ma silniejsze McSweeney- dla mnie value gali.
Podobnie widzę pojedynek Erko Juna z Popkiem i szczerze nie rozumiem trochę tego zestawienia- chyba że chodzi o wyeliminowanie Popka z KSW bo moda na niego się skończyła, a jak wiemy czasami w tego typu walkach nie zawsze jest wszystko &#39;czyste&#39;. A nie rozumiem z prostego powodu- wydawać by się mogło ze KSW buduje swoją marke coraz bardziej poza granicami Polski tak więc Erko Jun powinien być jedną z głównych twarzy (w końcu ma ten 1 mln obserwujacych na Instagramie). To gdzie ja widze problem- ano w tym że wydaje mi się że Popek ma walory żeby go ciężko znokautować. Ja Popka absolutnie nie śledze i będzie to tylko moje założenie (może jakiś jego fan niech się wypowie) ale wydaje mi się że gość jest ambitny i po zaskakującej porażce z Oświecińskim jednak przyłożył się bardziej i jest naprawde w solidnym treningu- w dodatku ma podstawy do przygotowania solidnej taktyki na walkę bo widział Erko Juna z Oświecińskim. I własnie, co ta walka pokazała ? Erko trafił Oświecińskiego idealnie ale wcześniej przez bodajze 2 minuty był cały czas przy siatce i był sporych opałach, ale kto to jest &#39;Strachu&#39; ? Nikt, 46cioletni aktor dla którego to była zwykła przygoda i pewnie juz nigdy wiecej nie zawalczy w KSW jak i pewnie nie przygotowywał się szczególnie do walk. Jednak cenie Popka zdecydowanie wyżej, wydaje mi się że mimo wszystko to na te 10 walk z Oświecińskim te 9 by wygrał. Wiele się mówi o jego silnych pięściach- podobnie jak w walce McSweeneya oczywistie wydaje się to że nie wyjdzie walka za pierwsza runde i znowu zdecydują pięści- gdzie ja jednak uważam że Popek powinien tu być faworytem.
Ostatnia walka która mnie ciekawi to walka Akopa Szostaka- przypomnie że to kulturysta który ma ledwo 172 cm a w ostatniej walce (która wygrał ale ciężko żeby było inaczej skoro walczył z Wojciechem Balejko- rywalem z niskiej półki i umiejętnosciami i wzrostem) ważył 107,5kg- po prostu przy tej posturze to nie ma większych szans na zaistnieje w wadze ciezkiej. O jego rywalu nie wiemy zbyt wiele ale zdaje się być ciekawszy niż poprzedni anonsowany- Jamie Sloane ma rekord 8-5, wprawdzie dwie porazki z rzędu ale jego walki nigdy nie były na pełnym dystansie i raczej rzadko wychodziły ponad pierwszą rundę- scenariusz jest więc oczywisty że walka nie wyjdzie poza 1 runde. Sloane to zawodnik raczej walczący w kategorii półcięzkiej więc nie do końca rozumiem tutaj czy walka będzie w kategorii ciężkiej ? Cięzko na ten moment powiedzieć czy Szostak to bierze, potrzeba jednak więcej informacji.
Co do reszty walk to bardzo ciezko się odnieść- wydaje się że styl Janikowskiego będzie pasował Materli a Bedorf raczej odzyska pas..
 
P 4,6K

patryksandecja

Użytkownik
Został tydzień do gali to postaram sie coś wytypować.
Bedorf vs De Fries
Typ: wygrana Bedorfa
Kurs: 1,40

De Fries to średniak cienki w stójce ale solidny w parterze, zdobył mistrzostwo po zwycięstwie z Andryszakiem i śmiało można powiedzieć że bardziej polak tą walkę przegrał niż anglik wygrał. Bedorf wrócił po dłuższej przerwie pokonując szybko pudziana. Jest solidny w każdej płaszczyźnie walki i myślę że poradzi sobie bez większych problemów z anglikiem.
Materla vs Janikowski
Typ: wygrana Materli
Kurs: 1,83

Janikowski swoje walki wygrywa szybko, jest bardzo eksplozywny i energiczny. Jednak walka z Chmielewskim pokazała jego słabe strony. Potrafił łatwo tracić dobre pozycje, oddał plecy w parterze itp. Jest dobrym zawodnikiem lecz brakuje mu doświadczenia przez co popełnia proste błędy. Materla jest dobry w każdej płaszczyźnie, ma solidną szczękę co widać było przy wielu jego pojedynkach z wyjątkiem tego z kchalidowem i drugiego starcia z Jayem Silvą więc nie sądzę żeby janikowski potrafił go upolować jak Bahatiego. Według mnie stójka będzie wyrównana lecz w parterze Materla skończy przeciwnika, ewentualnie zdominuje go tam i wygra decyzją.
Jun vs Popek
Typ: Popek wygra w 1 rundzie
Kurs: 3,5

No wiem freak fight i różnie może być ale pewne argumenty przemawiają za takim rozwiązaniem a konkretnie: Strachu zdominował Erko i prowadził walkę w stójce raz nawet udało mu sie go podłączyć lecz go nie skończył przez co Jun załatwił go jednym ciosem. Popek ma dużo lepszą stójkę od Stracha i bardzo mocny cios więc napewno w przeciwieństwie do oświecińskiego wykorzystałby taką sytuację i skończył rywala. Erko dopiero zaczyna kariere w mma a Popek ma już o tym jakieś pojęcie. Problemem jest tylko kondycja popka bo wiadomo jaka jest. Scenariusze na tą walke są dwa: albo popek łatwo znokautuje rywala w 1 rundzie albo Jun dotrwa do 2 rundy i tam skończy bardzo zmęczonego popka.
Prado vs Nunes
Typ: wygrana Prado
Kurs: 1,50

Pojedynek strikerów, walka rozstrzygnie się w stójce bo wątpię żeby którykolwiek szukał parteru. W stójce bez wątpienia według mnie lepszy jest Prado i licze na nokaut lub solidną wymiane ciosów przez 3 rundy po których zwycięsko wyjdzie brazylijczyk.
Silva vs McSweeney
Typ: McSweeney wygra
Kurs: 2,68

Gdyby walczył z Andryszakiem typowałbym odwrotnie lecz w pojedynku z Silvą widze duże value w tym typie. Anglik będzie większy od rywala występującego zazwyczaj i kategori niżej, obaj lubią się bić a więc siła ciosów będzie miała ogromne znaczenie a to stoi po stronie anglika oraz sam fakt że Silva nie będzie do końca przygotowany ponieważ o walce dowiedział się niedawno.
I ostatnia walka:
Soldić vs Du Plesis
Typ: Du Plesis wygra przed czasem
Kurs: 2,75

Widzieliśmy pierwszą walkę obu panów więc nie będę się rozpisywał. Scenariusze są dwa: albo Soldić znokautuje rywala albo Du Plesis przeniesie walkę do parteru i tam skończy zabawę. Pewniejszy typ który polecam to under 2,5 rundy.
 
kibic-zwierze 42,1K

kibic-zwierze

Użytkownik
Co do freakfightu to na początku chciałem stawiać na juna ale ostatnio Popek wspomnial, że jeśli przegra odejdzie z KSW. Nie wiem czy właściele mogą sobie pozwolić na to aby stracić tak dochodowego dla organizacji gościa.
Opierając się tylko na stronie promocyjnej, marketingowej dla KSW lepiej jest aby Popek wygrał. Moim zdaniem spore value na Popusia.
 
plusgresja 3K

plusgresja

Użytkownik
Tylko Janikowski. Znalazłem 1.96 na efortunie i jest to dla mnie typ tej gali. Szacunek dla gościa za osiągniete w przeszłości sukcesy jak i za wspaniałe wejście do KSW. Obejrzałem sobie tak teraz w szybkim skrócie walke z Chmielewskim(ktoś wyżej wspomniał o problemach Damiana w tej walce). Przewijałem tą walke i na koniec zobaczylem rozbity, wymęczony ryj Chmielewskiego i twarz Janikowskiego bez żadnego uszczerbku. Materla jest jednym z najbardziej znanych fighterów z KSW, ale sam bilans 26-6 nie jest jakiś wybitny. Trafiał w przeszłości na wielu słabych zawodników, ja kojarzę go z jakiejś walki którą przerąbał chyba w pierwszej rundzie. Mam nadzieję, że Damian J. pokaże mu miejsce w szeregu.
 
mradam 388

mradam

Użytkownik
Materla jest dla mnie najbardziej przereklamowanym zawodnikiem KSW. Chłop męczył się z przeciętniakami, ale wygrywał z rozbitą maską i robili z niego wielkiego herosa. Każdy poważniejszy sprawdzian kończył się łomotem. Ashkam dwa razy sprzedał mu kopa na wątrobę i po zawodach ????. Janikowski wjedzie w niego i skończy robotę w 1 rundzie. Zgadzam się z kolegą wyżej.
 
uzytkownik-120277 650

uzytkownik-120277

Użytkownik
Powiem szczerze, że jestem zaskoczony kursami w walce Janikowski - Materla. Gdzie się nie spojrzy to są praktycznie 50/50. Materla swoje lata już ma, trochę rozbity jest na pewno, ale to ciągle fighter z krwi i kości. Przegrane z Mamedem, Askhamem wstydu nie przynoszą. Z drwalem lał się niesamowicie i moim zdaniem drwal mógł wygrać spokojnie walkę, ale skomplikował sobie ją niesamowicie.
Janikowski pokonał Chmielewskiego, ale umówmy się, jego czas już dawno dawno minął, chłopa ma 36 lat i już więcej przegrywa niż wygrywa od dłuższego czasu. Zwycięstwo nad Bahatim też nie można uznać za wielki wyczyn, bo Anglik jest w najlepszym wypadku &quot;średniakiem&quot; i to z niższej półki. Do tego trzeba podkreślić, że Janikowski ma 3 WALKI W MMA. I teraz wyjdzie do legendy, stres będzie na pewno zdecydowanie większy.
Z drugiej strony - siła, dynamika, zapasy to duże atuty Janikowskiego. Moje pytanie jest takie - czy on wytrzyma jak dostanie parę gongów mocniejszych? Tego chyba nie wie nikt. Może skończyć się tak, że Janikowski ruszy na Materle bardzo bardzo ostro i będzie chciał to szybko zakończyć stawiając wszystko na jedną kartę.
Imo - kursy trochę mnie dziwią. Na Materli naprawdę można nieźle zarobić (lub nieźle stracić ???? ). Jestem ciekawy kogo KSW woli widzieć w roli zwycięscy... Janikowski ma szanse być mega gwiazdą, a Materla stał się trochę niewygodny. Jednak decyzji punktowej nie spodziewam się raczej.
Pozostałe typy - Będę grać w stronę Bedorfa i na pewno na Prado, gość mega wrażenie na mnie zrobił. Według mnie będzie duuuużym zagrożeniem dla topki.
 
plusgresja 3K

plusgresja

Użytkownik
Można się z wszystkim zgodzić, ale Janikowski walczył o medal igrzysk olimpijskich, który ostatecznie wywalczył. A tam wydaje mi się, że stres mógł być na jeszcze wyższym poziomie.
 
C 581

czajnol

Użytkownik
Tylko Janikowski. Znalazłem 1.96 na efortunie i jest to dla mnie typ tej gali. Szacunek dla gościa za osiągniete w przeszłości sukcesy jak i za wspaniałe wejście do KSW. Obejrzałem sobie tak teraz w szybkim skrócie walke z Chmielewskim(ktoś wyżej wspomniał o problemach Damiana w tej walce). Przewijałem tą walke i na koniec zobaczylem rozbity, wymęczony ryj Chmielewskiego i twarz Janikowskiego bez żadnego uszczerbku. Materla jest jednym z najbardziej znanych fighterów z KSW, ale sam bilans 26-6 nie jest jakiś wybitny. Trafiał w przeszłości na wielu słabych zawodników, ja kojarzę go z jakiejś walki którą przerąbał chyba w pierwszej rundzie. Mam nadzieję, że Damian J. pokaże mu miejsce w szeregu.
Materla trafial na slabych zawodnikow ? , to w takim razie z kim wybitnym walczyl Janikowski w MMA ze taki dla ciebie faworyt ? , moim zadniem po jego stronie jest tylko sila I nic wiecej jezeli Materla przetrwa bieganie Janikowskiego na poczatku walki to spokojnie go posklada lub podda bo umiejetnosci w kazdym aspekcie sa po jego stronie , kursy wystawione tu po rowno to zart , 1.85 na Materle biore spokojnie
 
uzytkownik-120277 650

uzytkownik-120277

Użytkownik
Kursy na początku były całkowicie inne, ale masa ludzi zaczęła stawiać na Janikowskiego i już w niektórych bukach jest faworytem 1.80 do 1.90. Dla mnie to już jest gruba przesada. Nie wiem, może jest jakaś kontuzja o której nie wiemy, ale jakim cudem Materla jest under dogiem w tej walce?? Przecież to się nie dodaje w żaden sposób
 
plusgresja 3K

plusgresja

Użytkownik
Materla trafial na slabych zawodnikow ? , to w takim razie z kim wybitnym walczyl Janikowski w MMA ze taki dla ciebie faworyt ? , moim zadniem po jego stronie jest tylko sila I nic wiecej jezeli Materla przetrwa bieganie Janikowskiego na poczatku walki to spokojnie go posklada lub podda bo umiejetnosci w kazdym aspekcie sa po jego stronie , kursy wystawione tu po rowno to zart , 1.85 na Materle biore spokojnie
Z pewnością umiejętności zapaśnicze też są po stronie Materli?
Czyli mamy już siłe po stronie Janikowskiego, lepszą kondycję, lepsze umiejętności w parterze. Co raz więcej przemawia za Damianem. Może nieco się myle, ale po prostu mam nieco większy szacunek do tego typu sportowców jak Janikowski niż Materla. Wiem, że kiedyś też w klatce mierzyl się Nastula i nie był jakiś wielkim faworytem, ale jednak judo a zapasy to co innego. Jednak zapasom trochę bliżej do MMA.

Nie mówię, że jest słabym zawodnikiem, ale jego bilans 26-6 w KSW nie robi na mnie wielkiego wrażenia. I tak naprawdę mam w pamięci jego walkę która trwała 30 sekund?
 
uzytkownik-120277 650

uzytkownik-120277

Użytkownik
plusgresja Wybacz, ale mijasz się z prawdą i nie jesteś mam wrażenie obiektywny.
1. Co ma rekord do tej walki? 26-6 to bardzo dobry rekord jak na tyle lat walk. Mówisz, że ten rekord Cię nie powala, a rekord 3-0 Janikowskiego powala? Bitch please
2. Lepsza kondycja, lepsze umiejętności w parterze? Na jakiej podstawie wysnuwasz takie twierdzenia? Materla od dzieciaka prawie tarza się w parterze i wywodzi się z klubu berserkerów, którzy wymiatają w tym aspekcie.
3. Masz w pamięci walkę, która trwała 30 sekund i? I co? I co ku... z tego? Mało to mistrzów, ludzi ze ścisłej topki w boksie czy mma przegrywało w pierwszej rundzie? No w boksie to może przesadziłem, bo tam wygląda to inaczej, ale mistrzowie też przegrywają przez KO i co w związku z tym? To że materla nie ma szczeki z betonu to wiadomo nie od dzisiaj.
Schowaj swój szacunek w kieszeń, bo stawianie polega na czymś innym niż lubienie czy kochanie danego zawodnika lub klubu.
Janikowski może wygrać, nie twierdzę, że nie, ale robienie z Materli jakieś ofiary losu, a wychwalanie Janikowskiego, który nic jeszcze wielkiego nie pokazał to jakiś żart.
 
C 581

czajnol

Użytkownik
Z pewnością umiejętności zapaśnicze też są po stronie Materli?
Czyli mamy już siłe po stronie Janikowskiego, lepszą kondycję, lepsze umiejętności w parterze. Co raz więcej przemawia za Damianem. Może nieco się myle, ale po prostu mam nieco większy szacunek do tego typu sportowców jak Janikowski niż Materla. Wiem, że kiedyś też w klatce mierzyl się Nastula i nie był jakiś wielkim faworytem, ale jednak judo a zapasy to co innego. Jednak zapasom trochę bliżej do MMA.

Nie mówię, że jest słabym zawodnikiem, ale jego bilans 26-6 w KSW nie robi na mnie wielkiego wrażenia. I tak naprawdę mam w pamięci jego walkę która trwała 30 sekund?
Lepszy parter ? Przypominam ze Materla to czarny pas BJJ , duzo walk wygrywal przez poddanie , podobnie uwazam ze Janikowski moze to wygrac jakims lucky punchem jedynie na poczatku walki , im duzej to bedzie trwalo tym bardziej Materla powinien walke kontrolowac , niech kazdy gra jak chce, jak kursy sa po rowno poprostu gram na lepszego I bardziej doswiadczonego zawodnika , nie mniej zycze Powodzenia ????
 
S 25,4K

sobolekk

Użytkownik
Bardzo wazna jest tu takze mentalność. Materla co by nie mowic jest juz starszym zawodnikiem, Janikowskiemu moze bardziej zalezec. Po stronie Janikowskiego kondycja, dynamika, przepychanie sie w stojce, zapasy itd. Umiejetnosci w parterze z cala pewnoscia po stronie Materli, doswiadczenie takze. Uwazam jednak ze szanse w tej walce to 50/50, ciezko przewidziec co sie stanie.
P.S 26-6 to jak na MMA bardzo dobry rekord, MMA to nie boks, tutaj jeden cios przeciwnik rzuca sie na ciebie i jest po walce. Chwila nieuwagi w parterze i tez jest po walce, w MMA jest wieksze pole do farta (lub niefarta) niz w boksie. W boksie 26-6 to slaby rekord , ale nie w MMA
 
uzytkownik-120277 650

uzytkownik-120277

Użytkownik
sobolekk 1. Dlaczego Janikowskiemu ma bardziej zależeć? Weź mi to wytłumacz racjonalnie. Materla według Ciebie nie ma rodziny na utrzymaniu? Nie ma rachunków do zapłacenia? On nie jest milionerem, przesiedział kawał czasu w areszcie, wydał kupę siana na prawników. Obejrzyj sobie wywiady czy cokolwiek i powiedz mi RACJONALNY OBIEKTYWNY powód dla, którego Janikowskiemu bardziej zależy. Bez spiny oczywiście - po prostu ten argument pada często i nie wiem dlaczego?
2. Janikowski ma 29 lat, a materla 34. Różnica wieku nie jest jakaś ogromna. Gdyby materla miał 40 lat to można by mu wypominać wiek. Jakoś gdy walczy Różal, pudzian, Mamed, Bedorf i wielu innych to nikt o wieku nie piszę. Dla mnie Bullshit.
3. Kondycja po stronie Janikowskiego? Dajcie mi jakiś argument, bo Ja go nie widzę. Czy Janikowski stoczył jakąś długą walkę? NIE. Czy Materla stoczył długie bitwy i wytrzymywał w nich kondycyjnie? TAK.
Janikowski jest nie sprawdzony. Nie wiem dlaczego ludzie go tak faworyzują.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom