>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Wypłaty na polskie konto - pytanie

K 0

kakugyouki

Użytkownik
Witam
Od 3 tygodni znajduję się w Anglii i zdarzyło mi się zrobić depozyt na bet365 polską kartą. Teraz podczas wypłaty bet365 narzuciło mi wypłacenie środków na polskie konto. Pieniądze wpłynęły bez problemu, pomijam kwestie kursu, ale chciałbym wiedzieć czy nie będę miał żadnych problemów ze strony skarbówki lub innych tego typu rzeczy. Wie ktoś coś może na ten temat?
 
A 861

amigo007

Użytkownik
Urząd skarbowy może dowiedzieć się o transakcjach bankowych na kwotę równą lub większą niż 15 tysięcy euro. Dlaczego? Ponieważ banki mają obowiązek rejestrować tego typu operacje i – jeśli zachodzi podejrzenie łamania prawa – reagować i informować odpowiednie instytucje. Ta regulacja pochodzi z ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.
Co ważne, nie chodzi tu tylko o jednorazowe przelewy między prywatnymi rachunkami w wysokości równej lub wyższej niż 15 tysięcy euro, ale również o serię mniejszych przelewów między tymi samymi osobami, których suma przekracza tę kwotę. Jeśli więc 15 tysięcy euro rozbijemy na kilka przelewów, prawdopodobnie wzbudzimy czujność pracownika banku i informacja na ten temat trafi do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej przy Ministerstwie Finansów. Stamtąd może zostać przekazana do urzędu skarbowego lub prokuratury.
Zresztą pułap 15 tysięcy euro nie jest sztywnym limitem. Każda transakcja w tej kwocie musi być rejestrowana, ale banki mogą też obniżyć poziom obowiązkowej rejestracji, np. do 10 tysięcy euro.
&quot;Wygooglowanie tego&quot; zajęło mi minutę, mam nadzieję że pomogłem. Jeśli to dużo mniejsza kwota to możesz spać spokojnie :)
 
K 0

kakugyouki

Użytkownik
O tym to wiem akurat. Ale jeżeli powiedzmy doszło by do zgłoszenia tego do urzędu skarbowego to czy to jest karalne czy nie? Bo jakby nie patrzeć gram za granicami Polski gdzie jest to legalne, tylko czy problemem są wypłaty na polskie konto z zagranicznego buka, który jest w Polsce nielegalny.
 
A 861

amigo007

Użytkownik
Jeśli by doszło do takiego zgłoszenia jakaś kara była by na pewno. W optymistycznym wariancie musiał byś zapłacić podatek od tego. W gorszym wariancie zgłosili by to gdzieś dalej. Nie wiem jakie mogły by być tego konsekwencje bo &quot;odpukać&quot; nie miałem dotąd takiego problemu. Myślę że jednorazowa taka wypłata będzie bez konsekwencji. W Polsce graj po prostu u legalnych, i śpisz spokojnie. Tak w ogóle o jakiej kwocie mówimy w pln skoro tak bardzo się obawiasz, duża to kwota?
 
K 0

kakugyouki

Użytkownik
Kwoty rzędu tysiąc, dwa albo 2.5 tysiąca, aczkolwiek jednorazowe one nie były. A nie chciałbym się nadziać na te urzędy bo jak raz się doczepią to później jest już kaplica
 
sven@ 808

sven@

Użytkownik
Kwoty rzędu tysiąc, dwa albo 2.5 tysiąca, aczkolwiek jednorazowe one nie były. A nie chciałbym się nadziać na te urzędy bo jak raz się doczepią to później jest już kaplica
Nie widzę problemu, kwoty większe przychodziły, nie tylko u mnie ale i znajomych i bez problemu.
 
Do góry Bottom