>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ecoPayz - ogólna dyskusja

kobe28 319

kobe28

Użytkownik
Próbuję wypłacić z Ecopayz, i gdy wybieram bank to mnie wylogowuję, zaczęło się tak dziać od dzisiaj gdy wszedł nowy layout strony. Kilka dni temu działało wszystko dobrze. Też tak ktoś ma ?
Miałem podobnie jak chciałem sprawdzić historie wypłat. Pomogło wyczyszczenie ciasteczek, możesz też spróbować zalogować się na innej przeglądarce.

Pytanie do pozostałych: jeżeli chce zamówić kartę w euro muszę utworzyć subkonto w euro czy mogę kartę w euro przypisać do konta w pln? Z tego co wiem traci się kasę na przewalutowaniu pomiędzy dwoma subkontami z różnymi walutami więc czy jest sens raz tracić na przelewie wewnętrznym a drugi raz na wypłacie z bankomatu jeżeli chce się wypłacic pln?
 
H 32

hortex

Użytkownik
Jak mam konto Ecopayz w euro i chce je zasilic z polskiego rachunku WBK przelewami24, to lepiej przy przelewach24 z tej rozwijanej listy wybrac PLN czy EUR? Co jest korzystniejsze w przeliczeniu kursu z konta z PL banku? ???? Jednak złotówki, znalazłem.
 
bmw14.5 612

bmw14.5

Użytkownik
Przyjrzałem się temu Ecopayz i jest to system dla grających grubo. Przy mniejszych kwotach depozyty jeszcze jakoś oblecą, ale wypłaty są bardzo drogie, a do tego dochodzi jeszcze przewalutownie i koszty banksterki przy wypłatach kartą.
Co tego, że karta jest darmowa, kiedy prowizje, opłaty i koszty przewalutowania są praktycznie nie do przyjęcia. A jeszcze jak piszecie, są kłopoty, bo nie zawsze bankomat chce wypluć kasę.
Najlepiej jest przelewać sobie kasę prosto do banku. Kosztuje to niecałe 50 zł, więc przy kwotach wyższych niż 2000 zł jest to do zaakceptowania, bo daje mniej niż 2.5%
No i oczywoście trzeba się nie bać, że zostaniemy złapani.
System ten będzie dobrze funkcjonował, gdy powstaną kantory, gdzie środki zgromadzone na ecopayz będzie można wymienić po rozsadnej cenie na złotówki, euro, usd, czy bitcoiny.
Bez kantorów system ten nie będzie funkcjonować dla małych graczy, bo jest za drogi.
Jeśli ktoś uruchomi kantor, to klientelę ma zapewnioną, bo zaletą ecopayz są błyskawiczne depozyty i wypłaty, a tym samym fantastyczne możliwości przemieszczanie kasy pomiędzy bukami i nie tylko.
 
H 32

hortex

Użytkownik
System będzie dobrze funkcjonował, jeśli nie będziesz pisał banialuków, jak ten powyżej. Przy posiadaniu konto w Euro i karty w Euro wypłata 400 PLN kosztuje dokładnie na dziś 97 euro z przewalutowaniem i prowizją, czyli około 4.12-4.14, gdy kurs czysty NBP to 4.39 na dzień dzisiejszy. To źle? Przy płaceniu kartą kurs na dziś to 4.2, też źle? Akurat wypłaty na bankowe z Ecopayz są legalne i jak najbardziej przejrzyste. To portfel internetowy, nie bukmacher.
 
dymultra 53

dymultra

Użytkownik
Najmniejsza kwota,jaką wypłaciłem kartą eco w Polsce,to 100 zł.Zjadło dokładnie 26.25 euro.To znacznie mniej niż koszt wypłaty na konto i jak najbardziej do przetrawienia w porównaniu z 12% podatkiem za każdy zakład.Zatem Ecopayz z powodzeniem,przynajmniej na razie,mogą używać także drobni gracze.
 
bmw14.5 612

bmw14.5

Użytkownik
System będzie dobrze funkcjonował, jeśli nie będziesz pisał banialuków
Nie piszę żadnych banialuk, tylko to co widzę w opłatach oraz to co piszą inni, np.
&quot;Witam mam problem wypłacałem karta 800 PLN i naliczyli 140 zł opłaty i 14 zł jeszcze innej w sumie 954 z konta poszło a 800 brałem&quot;
Podobnych &#39;&#39;skarg&#39;&#39; na eco jest więcej.
Więc wniosek jest prosty - bardziej opłaca się przelać kasę na konto bankowe, co kosztowaloby niecałe 50 zł, a nie 140 zł + jeszcze jakaś opłata dla banksterki w wysokości 14 zł.
Toż to wtedy bardziej opłaca się grać w legalnym, tym bardziej, że jak czytam wyplaty kartą to jedna wielka loteria, bo kursy są nieznane i z kosmosu, opłaty na rzecz podmiotów trzecich do tego dochodzą i w sumie nie wiadomo, czy bankomat wyda w ogóle pieniądze. Przewalutowania przemilczę.
 
A 320

azael

Użytkownik
Nie piszę żadnych banialuk, tylko to co widzę w opłatach oraz to co piszą inni, np.
&quot;Witam mam problem wypłacałem karta 800 PLN i naliczyli 140 zł opłaty i 14 zł jeszcze innej w sumie 954 z konta poszło a 800 brałem&quot;
Podobnych &#39;&#39;skarg&#39;&#39; na eco jest więcej.
Więc wniosek jest prosty - bardziej opłaca się przelać kasę na konto bankowe, co kosztowaloby niecałe 50 zł, a nie 140 zł + jeszcze jakaś opłata dla banksterki w wysokości 14 zł.
Toż to wtedy bardziej opłaca się grać w legalnym, tym bardziej, że jak czytam wyplaty kartą to jedna wielka loteria, bo kursy są nieznane i z kosmosu, opłaty na rzecz podmiotów trzecich do tego dochodzą i w sumie nie wiadomo, czy bankomat wyda w ogóle pieniądze. Przewalutowania przemilczę.
Człowieku nie używasz Ecopayz to skończ pisać głupoty. Odkąd korzystam to ani razu nie miałem problemu z wypłatą z bankomatu. Wypłacam po 1k bo taki mam dzienny limit dzisiaj po 4,07 za Euro czyli nie jest źle
 
dymultra 53

dymultra

Użytkownik
Wypłaty z bankomatu tą kartą,podobnie płatności online (czasami płacę nią za zakupy w Niemczech) nie sprawiają żadnych problemów,a wysokość prowizji jasno określa tabela na stronie pośrednika.Łatwo też można sobie obliczyć,czy lepiej wypłacić gotówkę kartą,czy zleceniem przelewu bezpośrednio na konto,tyle że w tym drugim wypadku bank przyjmujący może policzyć sobie dodatkowo za przewalutowanie i przyjęcie przelewu zagranicznego,co trzeba wziąć pod uwagę i doliczyć do tych 10 euro oraz uzbroić się w cierpliwość,bo to potrwa kilka dni.Kartą wypłacasz natychmiast,a to też się liczy!
Poza tym,jeśli ktoś decyduje się na przelew,to może skorzystać ze szwedzkiego pośrednika z siedzibą w Sztokholmie albo niemieckiego w Monachium i zaoszczędzić te 10 euro...oraz podać na tacy swój login i hasło do banku ???? !W końcu w wyborze ecokarty chodzi głównie o uniknięcie śladów działalności pozaustawowej;)! I w zamian za to bezpieczeństwo tę kupkę euro prowizji i opłat można przełknąć.
 
A 33,5K

ar0nek

Użytkownik
Zrobiłem test i wypalcilem po 300zl w jeden dzień z trzech bankomatów Pekao SA, bzwbk i euronetu oraz dodatkowo zrobiłem zakupy karta w ten sam dzień
Bzwbk 71.88euro +1.5 euro oplaty (2%)
Pekao 71.88euro +1.5 euro opłaty (2%)
Euronet 71.74euro + 1.5 euro opłaty (2%) + 3.25euro opłata (13zl)
Jak widać średnio przeliczyło po 4.17(nie wliczając opłaty 2%)
Zakupy rozliczylo w tym dniu po kursie 4.25.
Kurs średni euro NBP z dnia rozliczenia Ecopayz 4.39. Jak widać praktycznie bez różnicy kursowych między tymi bankomatami . W Euronet dochodzi opłata 13zl ( jedyny minus)
 
H 32

hortex

Użytkownik
Super robota aronek@. Czyli jeśli wypłacę np. 400 PLN i w rozliczeniu na koncie pokaże mi się suma 97.27 na czerwono w euro, to znaczy, że jest to suma już z 2% prowizją, tak? Co do Pekao kiedyś korzystałem z ich bankomatu (tak samo BP i SA) i nie miałem opcji przeliczenia waluty z EUR na PLN lub gwarantowany kurs EUR (wiadomo PLN lepsze) i policzyło mi po żałosnym 3.85 jakoś, od tej chwili z tych dwóch nie korzystam. Jedynie WBK, bo Euronet dolicza sobie 13 PLN. Prowizja za wypłatę jest zawsze 2% tak? Czemu w reg. zapisane jest 2% - min. 1.5 euro? Ktoś tu pisał, że najlepiej opyla się wypłacać od 300 zł w górę, czemu?
 
dymultra 53

dymultra

Użytkownik
Bo jeśli wypłacasz kwotę, której 2% dają mniej niż 1.5 euro, to policzą 1.5 euro.Np.2% z 50 euro to 1 euro,więc policzą 1.5 euro.
 
H 32

hortex

Użytkownik
Czyli trzeba minimum 75 euro, żeby nie być ten ciut więcej stratnym. 320-350 PLN najbardziej granicznym rozsądkiem.
 
waska 131

waska

Użytkownik
Nie piszę żadnych banialuk, tylko to co widzę w opłatach oraz to co piszą inni, np.
&quot;Witam mam problem wypłacałem karta 800 PLN i naliczyli 140 zł opłaty i 14 zł jeszcze innej w sumie 954 z konta poszło a 800 brałem&quot;
Podobnych &#39;&#39;skarg&#39;&#39; na eco jest więcej.
Więc wniosek jest prosty - bardziej opłaca się przelać kasę na konto bankowe, co kosztowaloby niecałe 50 zł, a nie 140 zł + jeszcze jakaś opłata dla banksterki w wysokości 14 zł.
Toż to wtedy bardziej opłaca się grać w legalnym, tym bardziej, że jak czytam wyplaty kartą to jedna wielka loteria, bo kursy są nieznane i z kosmosu, opłaty na rzecz podmiotów trzecich do tego dochodzą i w sumie nie wiadomo, czy bankomat wyda w ogóle pieniądze. Przewalutowania przemilczę.
Nie wiem jak to gosciu zrobiles ale ja juz pare razy wyplacilem po 1000 z bankomatu i pobieralo mi z tego co pamietam 67zl . Tak jak wyzej jest wspominane unikac euronetow . Ja wyplacam w wbku i pko bp
 
bmw14.5 612

bmw14.5

Użytkownik
Człowieku nie używasz Ecopayz to skończ pisać głupoty
Ecopayz używam, ale liczyć potrafię, w przeciwieństwie do ciebie, bo ty chcesz robić za mądralę albo google ????
Poczytaj i wyciągnij wnioski, bo dyskuyować nie zamierzam.
Kolega ar0nek przedstawił, jak to wygląda.
Tylko, że ten sposób prezentacji nieco zaciemnia obraz, bo opłatę 1.50 euro trzeba dodać od razu.
Więc policzmy to jeszcze raz - dla BZWBK i PKO, bo Euronet skubie klientów niczym parabank ????
ar0nek wypłacił 300 zł, a zabrało mu 71,88 + 1.50 czyli 73,38 euro
Średni kurs się zgadza i wynosił on 4,39
Po przemnożeniu 4,39 przez 73,38 wychodzi (w zaokrągleniu) 322,14 zł
Czyli ta wypłata kosztowała 22,14 zł, co daje 7,38%
Tak jest w przypadku, gdy ktoś ma konto Ecopayz w euro.
Wiem, że za chwilę znajdzie się mądrala, który napisze, że konto w Ecopayz trzeba założyć w euro.
Tyle tylko, że wielu graczy ma konta u bukmacherów w złotówkach
Tak się najlepiej opłacało, gdy funkcjonował Skrill.
Jeśli ktoś ma konto w eco w euro, a u bukmachera w złotówkach (lub innej walucie) to trzeba liczyć się z przewalutowaniem, a to dodatkowy koszt.
Wiem, że w Ecopayz można mieć subkonata w kilku walutach, ale to wcale nie rozwiązuje problemu.
A jak ktoś nie wierzy, to niech wymieni sobie w Ecopayz 100 zł na euro, a później z powrotem euro na złotówki i zobaczy, ile mu zostanie z tych 100 złotych!
Można oczywiście przelać kasę w euro do bukmachera (gdzie jest inna waluta), ale wtedy bukmacher to przewalutuje po swojemu i wyjdzie jeszcze gorzej.
I jest jeszcze jedna rzecz bardzo ważna.
Jeśli w Ecopayz mamy konto w euro, to trzeba je najpierw zasilić najpierw, by w ogóle rozmawiać o późniejszej wypłacie.
Zasilić można przelewem z konta, eco nie bierze za to pieniędzy.
Ale radzę sprawdzić, ile w polskim banku kosztuje przelew walutowy, a ile międzynarodowy (to nie jest to samo) i doliczyć sobie ten koszt, by nie obudzić się z reką w nocniku.
Jest jescze killka możliwości zasilenia konta Ecopayz, ale wiążą się one z kosztami i (z reguły) z przewalutowaniem.
Na koniec dodam, że każde przewalutowania w Ecopayz kosztuje 2.99%
I te wszystkie koszty trzeba złożyć do kupy... , by rozmawiać o opłacalności.

Niech każdy wyciągnie wnioski samemu!
Samemu korzystam z Ecopayz w ograniczonym zakresie, ale karty nie mam, bo zakupy wolę opłacać kartą wydaną przez polski bank.
Kasę z eco wypłacam przelewem, gdy uzbieram 1500+
Kosztuje to niecałe 50 zł
Drogo, ale dla kwoty 1500 zł, jest to 3,33%, a nie &quot;opłacalne i tanie 7,38&quot; jak próbują dowieść co poniektórzy.
 
A 320

azael

Użytkownik
W każdym buku można zmienić walutę konta. Jak grałem w dafabet poprosiłem o to i w 5 minut zamknęli mi stare konto po czym mogłem nowe otworzyć w Euro. W ruskim można samemu wybrać drugą walutę. Także tą sprawę bezproblemową można obejść wystarczy tylko chcieć.
Jeżeli chodzi o wpłaty to jest problem bo liczy ok 4.50 za 1 Euro. Ale można to przeboleć bo potem się tylko wszystko mnoży. No chyba że jest się słabym graczem i ciągle wszystko przegrywa to wtedy najlepiej dać se spokój z bukmacherką
Jeżeli chodzi o wypłaty to faktycznie kurs 4 z kawałkiem nie jest powalający ale jak się jest do przodu to się nie zwraca na to uwagi.
Dobra wzięli 8% od wypłaty, a ile Polskie ścierwo bierze? 12% od każdego zakładu. Wypłatę nie zlecasz po każdym wygranym zakładzie tylko jak się zbierze określona suma, najlepiej jak największa i jest to opłata jednorazowa . W polskich bukach płacisz od każdego zakładu.
Ja wypłacając tysiąc złotych oddaje im ok 80 zł
Żeby w polskim buku wygrać tysiąc na czysto trzeba oddać prawie 300
1000 (stawka) X 2,27 (kurs) = 2270
2270 (wygrana) X 0,88 (podatek) = 1997 ( na czysto)
Zysk 997 zł
Kradną : 2270 -1997 = 273 i to jest dopiero porażka prawie 3,5 raza tyle
 
A 205

amindada

Użytkownik
K.... mi ostatnio w Euronecie z konta eco zdjęło 550 zł,a w bankomacie dostałem 450 zł to są szczyty, zapłaciłem 100 zł prowizji.
 
H 32

hortex

Użytkownik
Skończyłem czytać wywód bmw, gdy przemnożył kurs NBP przez kwotę. Jeśli ten expert nie wie, że kurs sztywny obowiązuje tylko na papierze, a zawsze jest liczony ze spreadem danej instytucji, to nie ma z nim o czym gadać. Powinieneś amatorze pomnożyć 4.17x73.38 (bo wszędzie kursy rozliczeniowe nie są tożsame z NBP), i wyjdzie Ci całe 306 PLN. Kurs 4.39 to nawet w kantorze nie zobaczysz bo kupno/sprzedaż kosztują różnie (a tu winieneś sugerować się kupnem). Tak naprawdę płacisz tylko 1.5 euro i różnicę między kursem NBP a kursem instytucji, która od Ciebie te euro &quot;kupuje&quot;, a kupuje po kursie 4.17 przy załóżmy 4.39 i tak jest wszędzie. Jak płacisz przelewami to jak chcesz kupić od nich euro to kurs wynosi około 4.45-4.5. Każdy zarabia na spreadzie. To podstawy.
 
bmw14.5 612

bmw14.5

Użytkownik
Powinieneś amatorze pomnożyć 4.17x73.38 (bo wszędzie kursy rozliczeniowe nie są tożsame z NBP)
Powiem więcej!
Powinienem 73,38 euro przemnożyć przez kurs 3,95 który też nie jest tożsamy z kursem NBP ????
Podążając &quot;wyuczonym&quot; tokiem - że to tak nazwę - twojego &quot;rozumowania&quot;, wyjdzie wtedy na to, że wypłata kartą z Ecopayz nie tylko nie jest stratą, ale przyniesie jeszcze zysk :cwl: Może do Nobla się zgłosisz :cwl:
Nawet nie zamierzam dyskutować z tobą o spreadach, skoro kurs NBP wynosi 4,39, a ty liczysz i chcesz sprzedawać euro po 4,17
Nikt ci tego nie zabroni, bo to twoje pieniądze, ale wciskając takie plewy innym, właśnie dowiodłeś, że jesteś finansowym obskurantem.
Jest to potwierdzenie faktu, bo nie chcę cię obrażać, ale trochę jeszcze poczytaj i się poducz.
 
bmw14.5 612

bmw14.5

Użytkownik
Płatny troll ze Skrilla zapewne.
Nie masz argumentów, to uciekasz się do wyzwisk. To typowe dla leszczy.
W tym dniu kiedy średni kurs NBP był 4,39 w kantorach można było sprzedać euro po 4,33 - 4.36 zł, a w internetowych kantorach pewnie dałoby wyciągnąć się więcej.
Gdyby ktoś chciał w tym dniu kupić euro, to musiał by zapłacić 4,42 - 4,45 zł.
A ty wyskakujesz z 4,17
Trzeba było dać ogłoszenie, że chcesz sprzedać euro po 4,17 to ja i niejeden &quot;janusz&quot; wziąłby euro po tej cenie w każdej ilości.
Żaden argument ciebie nie broni, więc skończ tę swoją żenadę!
 
Do góry Bottom