Relacje ze spotkań i turniejów tenisowych.

I 477

imperator88

Użytkownik
Coric-Thiem 6:2 6:7 4:6
No,no,no ale mieliśmy spotkanie.Coric w pierwszym secie grał bardzo dobrze,Thiem nie miał za wiele do powiedzenia i zrobiło się 6-2,w drugi Chorwat obniżył loty a Austriak grał coraz lepiej a mimo to Borna dał radę złamać Thiema i serwował na mecz przy 5-4.Przez spotkanie myślałem,że Coric nawet będzie w stanie w następnej rundzie urwać seta Rafie ale nic bardziej mylnego_O tyle o ile w tym spotkaniu do 18-ego gema Coric wychodził z opresji swoim serwisem o tyle wtedy został połamany i zrobiło się 5-5.W tie breaku Austriak po dobrych zagraniach wyszedł na 6-1,Coric podgonił po kapitalnych returnach i zrobiło się 6-5,ale Thiem zamknął ostatecznie seta 7-5 w taju.W drugim secie Borna miał przewagi na 5-3 ale ich nie wykorzystał,po chwili oddając swoje podanie,Thiem zakończył mecz swoim serwisem.Austriak ma kapitalny jednoręczny backhand i jutro szykuje się mega starcie z Nadalem.

I 477

imperator88

Użytkownik
Garcia-Bertens 2-6 2-6
To co odwaliła Francuzka to jakaś masakra,dawno nie widziałem takiego poziomu w SF Mastersa.Holenderka bez dwóch zdań dużo lepsza,Garcia czajnik zamiast głowy,błąd za błędem.Wystarczyło przebijać piłkę trochę dłużej i Caroline wyrzucała,lub głupio chodzila do siatki.Ciężko ocenić tutaj postawę Bertens wobec takiej postawy Garcii.W finale jedynie może mieć znaczenie fakt,iż ten mecz trwał ledwo 68 minut,więc Holenderka będzie bardziej wypoczęta niż któraś z Czeszek.

I 477

imperator88

Użytkownik
Nadal-Thiem 5-7 3-6
Czapki z głów dla Thiema.Austriak rozegrał naprawdę fantastyczne spotkanie (kto oglądał ten doceni kunszt Thiema),te jego winnery to poezja.Jeśli ktoś uważa,że Nadal się podłozył to trzeba mu obejrzeć poprzednie spotkanie ze Schwartzmanem,gdzie Hiszpan też nie błyszczał,ale wygrał.Dodatkowo by zobrazować mecz statystyka winnerów: 29:12 na korzyść Dominica.Błędy podobnie bo Nadal 29 a Thiem 28.Każda passa się kiedyś kończy i dzisiaj Thiem zakończył passę Nadala (50 wygranych setów pod rząd na mączce !).Nadal sam mówił,że mączka w Madrycie nie do końca mu leży a,że Thiem trafił z formą to Nadal nie miał za wiele do powiedzenia.
Jutro Thiem gra z Andersonem teoretycznie powinien go poskładać w dwóch setach,ale rok temu,gdy Austriak ograł Nadala również na poziomie ćwierćfinału,tyle,że w Rzymie,to w SF Djoko oddał mu tylko jednego gema.Radzę więc uważać na Austriaka bo presja po tym wielkim zwycięstwie może być jego wrogiem ;)

I 477

imperator88

Użytkownik
Mektic/Peya-Bryan/Bryan 5-3 i krecz Bryanów
Oglądałem te kilka gemów i wg mnie,nawet gdyby Amerykanie dograli do końca mecz to i tak by przegrali.Mektic z Peya bardzo dobrze grali na returnie,dzięki czemu zdołali przełamać bliźniaków już w pierwszym gemie.Bryan/Bryan grali słabiej niż rywale a przy 5-3 i pierwszym serwisie Bryan opadając (trafił serwisem w siatke) źle stanął i chyba sobie coś naciągnął.Amerykanie wzięli medical time out,po czym rozegrali jeden punkt (wygrany) i poddali mecz.Jeden z braci ledwo chodził.
Gojowczyk-Querrey 6:2 7:6
Nie ma serwisu,nie ma Querreya,tak w skrócie można podsumować spotkanie Niemca z Amerykaninem.W pierwszym secie Querrey praktycznie nie istniał,aż trzykrotnie oddając serwis.Sporo błędów ze strony Sama,Gojowczyk poprawnie zagrał tego seta i pewnie wygrał 6-2.W trzecim gemie drugiego seta,przy stanie 1:1 i serwisie Querreya,Amerykanin z 40-15 się połamał.Sam zrobił trzy kolejne podwójne błędy,by następnie po returnie Niemca władować piłkę w siatę i zrobiło się 6-2 2-1 i serwis na korzyść Petera.W czwartym gemie Niemiec popełnił trochę błędów i szybko dał się odłamać.W 12-tym gemie Querrey miał 2 piłki setowe na returnie ale obu nie wykorzystał.Tie break bez fajerwerków i na korzyść Niemca.Ogólnie Querrey jakby bardziej to przegrał niż wygrał,popełnił sporo błędów,serwis nie pomagał a nawierzchnia dodatkowo utrudniała mu zadanie.

I 477

imperator88

Użytkownik
Babos-Errani 6-3 7-6
Mecz grany z przerwami,ale osatecznie dograny.To co gra jedna i druga to jak dla mnie porażka.Errani i ten jej serwis a zwłaszcza drugi,to nadaje się na poziom itfów.Głowa Babos i jej taktyka też słaba.Nie wiem jakim cudem na 10 gemów serwisowych,tylko 5 razy złamała Węgierka.Włoszka gra naprawdę słabo,już nie te lata a Babos?Babos nie wróże tutaj sukcesów.

I 477

imperator88

Użytkownik
Halep-Osaka 6:1 6:0
Rumunka zmiażdżyła Japonkę.Osaka z 1:1 i szansy na break zrobiła 1:6 0:6.To była egzekucja,nie wiem jakim cudem Azarenka przegrała z Osaką i to w takim stylu.Halep zagrała bardzo dobrze owszem,ale Osaka zagrała słabo.Z 90% dłuższych wymian padało łupem Halep i patrząc na wyniki z zeszłego tygodnia i głód zwycięstwa w całym turnieju jak dla mnie Halep bierze ten turniej.

I 477

imperator88

Użytkownik
Fognini-Thiem 6:4 1:6 6:3
Szczerze mówiąc oglądałem cały pierwszy set i trzeci od stanu 3:3.Fognini odpalił się bardzo fajnie w tym spotkaniu,podejrzewam,że w drugim secie jak to on,miał huśtawki nastroju i trochę psuł,ale też Austriak grał lepiej.
Włoch w pierwszym secie grał naprawdę bardzo dobrze,mało psuł,sporo wygrywał,co przy jego ofensywnym trybie gry rzadko się zdarza.Thiem trochę dziwnie grał,brakuje Austriakowi regularności.Włocha ewidentnie niosła publiczność,Thiem przy 3 piłkach setowych dla Fabio,połamał rakięte kilkakrotnie uderzając nią o ziemię.Czapki z głów przed Fogninim za ten występ,ale czy utrzyma formę w starciu z Gojowczykiem?Osobiście wątpię.
Pliskova-Sakkari 6:3 3:6 5:7
Oglądałem tylko końcówkę,ale to co odwaliła pani arbiter to jakaś masakra.Sakkari wg mnie też mogła się zachować fair i przyznać rację Czeszce.Otóż przy 5-5 i 40-40 w trzecim secie (serwis Pliskova) Karolina przy siatce zasmeczowała,ewidentnie w boisko,przy linii bocznej,ale niemniej jednak po wewnętrznej stronie kortu a Pani sędzina uznała piłkę za autową i zamiast przewagi Czeszki,był break point.Po poproszenie supervisora i długim zamieszaniu,ta kontrowersyjna decyzja została podtrzymana i po chwili Pliskova została złamana.Po całym meczu Karolina podeszła pod stanowiska arbiter i wściekła rakietą zrobiła dziurę we wspomnianym stanowisku.Poziomu gry obu nie oceniam,choć jedna fajna wymiana bodajże w 11 gemie,trzeciego seta była ale chciałem podkreślić ten skandal.

I 477

imperator88

Użytkownik
Bopanna/Roger Vasselin-Cuevas/Granollers 6:7 4:6
Żenada w wykonaniu pary indyjsko-francuskiej.Urugwajczyk z Hiszpanem nie grali jakoś fenomenalnie,wręcz poprawnie tylko bym rzekł.Sporo prostych błędów ze strony przegranych,myślami chyba już w Paryżu,gdzie pewnie parę meczy wygrają bo nie dość,że Roger u siebie to i szlem wiadomo inna motywacja.Cuevasovi z Granollersem przyszłości tutaj nie wróże,jutro zapewne z Maracham i Pavicem ostatni mecz w tym turnieju.
Kasatkina-Switolina 6:0 3:6 2:6
Ciężko opisać to spotkanie.W pierwszym secie Kasatkina rozdawała karty.Rosjanka swoją dobrą grą rozprowadzała Ukrainkę jak chciała a ta była wręcz bezradna.Na początku drugiego seta byo 2-0 dla Switoliny,ale zaraz zrobiło się 3-2 dla Kasatkiny.Potem Switolina wzięłą się w garść i wygrała 5 kolejnych gemów pod rząd.Kasatkina pomogła trochę w tym Ukraince robiąc proste błędy.Później gdy Switolina poczuła krew,była już rozpędzona i poza zasięgiem Rosjanki.Śmieszy mnie tylko postawa Kasatkiny,bo Switolina ma słabiutki serwis a 5 breaków przez 3 sety,zwłaszcza w WTA to wcale nie jest dużo.
Babos/Mladenovic-Errani/Trevisian 6:0 6:3
Gładkie zwycięstwo pary węgiersko-francuskiej.Włoszki nie miały praktycznie tu nic do powiedzenia,tak naprawdę to nawet nie miały prawa bo ten baloniki serwisowe Errani to się nadają,ale na ITF a nie Masters 1000.Nie wiem jakim cudem przeszły R1.

piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Podobna historia zdarzyła się Łukaszowi Kubotowi na Wimbledonie w 2010r. Grał wtedy w IIr. z Niemcem Petzschnerem i prowadził w setach 2:1, a w czwartym, gdy był jego serwis, zaserwował asa, który był z pół metra od linii pola serwisowego i mu wywołali aut, nie było wtedy hawk eye na tamtym korcie, powtórki wyraźnie pokazywały, że as jak się patrzy, to było widać nawet na żywo. Kubot się zagotował wtedy, przegrał tamtego i piątego seta dość gładko. A jeśli dobrze kojarzę to po meczu Petzschner się przyznał, że widział, że piłka była dobra.
To też pokazuje potężną siłę, jaką w tenisie jest psychika, jeśli ktoś wyprowadzi Cię ze stanu pełnego skupienia, to czasem niemożliwy jest powrót maksymalnej koncentracji.

I 477

imperator88

Użytkownik
Dokładnie,inna sprawa też,że zarówno Niemiec jak i Greczynka powinni zachować się fair w stosunku do przeciwników i przyznać im punkty.Cóż to za zwycięstwo,gdy wiesz,że mogłeś zachować się dużo bardziej fair play.Ogólnie to nie pierwsza kontrowersyjna decyzja,zwłaszcza na kortach ziemnych,gdzie jak narazie nikt nie podjął decyzji o zastowaniu hawk eye,co według mnie przy tylu ciężkich sytuacjach jest błędem.
Swoją drogą Switolina dzisiaj zagrała bardzo solidnie,serwis lepiej funkcjonował niż w starciu z Kasatkiną.Ukrainka wytrzymywała dłuższe wymiany z Kerber a ta po odbiciu około 7piłek strasznie traciła siły.Switolina swoją grą pokazała,że bardzo będzie się tu liczyć w walce o końcowy tryumf.

I 477

imperator88

Użytkownik
Bardzo fajny mecz Novaka z Keiem.Obydwaj zagrali na wysokim poziomie,choć w końcowej fazie pojedynku Nishikori za dużo psuł.Nole jak już tydzień temu pisałem szuka formy i jest coraz lepiej.Nishikori po kontuzji nadgarstka widać,że też wraca do pełnej dyspozycji.Roland Garros będzie mega ciekawe.Nadal-główny faworyt i cała wataha,która będzie chciała mu popsuć plany-Djokovic,Nishikori,Zverev,Thiem,Shapovalov,Dimitrov czy też Goffin.
Co do Djokovica to też bardzo jestem ciekawy jego jutrzejszego pojedynku z Rafą i przede wszystkim ciekawy kursów oraz handicapów na Serba.

I 477

imperator88

Użytkownik
Paire-Carbelles Baena 6:3 6:7 7:6 6:1
Dla mnie to cyrk,Paire popełnił ponad 70 UE a mimo to dosyć gładko wygrał ten mecz.Hiszpan dużo wolniejszy,dużo słabsze uderzenia,które robiły korzyść na korzyść Paire ale Francuz mnóstwo błędów.Następny mecz z Nishikorim,więc pewnie poleci.

I 477

imperator88

Użytkownik
Tsurenko-Voegele
Takiego cyrku dawno nie widziałem.Pierwszy set dość zacięty,Szwajcarka minimalnie mniej błędów popełniła i wygrała 6-4.W drugim secie szybki break Voegele i mamy 6-4 2-0 dla niej i koniec gry Voegele.Szwajcarka przegrywa kolejno 11 (!) gemów i mecz kończy się 4-6 6-2 5-0 dla Tsurenko.Ukrainka w 24-tym gemie miała nawet meczową.Voegele nie odpuściła i zrobiło się 5-2 w trzecim dla Tsurenko,by ostatecznie skończyła ten mecz 6-2 w trzecim secie.WTA cyrk.

I 477

imperator88

Użytkownik
Djokovic-Munar 3-0
Spodziewałem się gładkiego zwycięstwa Novaka,ale tak gładko to nie było.Munar jak dla mnie zagrał lepiej niż z Ferrerem,ale było to za mało na Serba.Djoko trochę zawiódł,forma jeszcze nie ta,o ile w ogóle kiedyś jeszcze przyjdzie jak za dawnych lat.Hiszpan dosyć regularny,z kolei Serb coraz psuł.
Herbert-Polansky 3:1
Nie wiem jakim cudem Kanadyjczyk ugrał seta.Francuz dużo bardziej dynamiczny,szybszy,uderzenia mocniejsze.Jak Herbert nie psuł to Polansky mało co miał do powiedzenia,mimo,iż miał przebłyski to Herbert pewnie to wział.
Eurosport żenada,z bardzo dobrego meczu Lajovic-Zverev przeskakują na Kubota i Melo ????

I 477

imperator88

Użytkownik
Komentatorzy na Eurosporcie są żałośni,coraz jakieś błędy popełniają.W pierwszym gemie serwisowym w 3 secie pary Mahut/Herbert,serwował ten pierwszy.Zrobiło się 15-40 i ten mówi,że po raz kolejny Lindstedt i Matkowski mają szansę przy serwisie Herberta,ręce opadają.